Topsporters baarmoederhals- kankeronderzoek Nieuwe ronde in actie voor \P-Jeugdmarkt geslaagd\ gehandicapten <30 Huize Souburgh HERMAN VAN VLIET Van 17 tot en met 24 juni IN DE LAURENSKERK Twee inspraakbijeenkomsten over welzijn f ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JUNI 1981 (vervolg van de voorpagina) De voor de derde maal gehouden jeugdmarkt in de Passage. Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). plaats De in een grote oplage verschenen in- ventarisatienota geeft zowel een be schrijving van de bestaande sociaal- en ex-Dos-speler Tonnt van der Linden in deze formatie. winkeliers hielden deze jeugdmarkt voor de derde maal en de (75) marktkooplieden-in-de-dop blijken dit evenement bijzonder geschikt te vinden voor het aan de man brengen van hun overbodig geworden spuLlen. Voor de jeugdmarkt bestond ook weer veel pu blieke belangstelling. Het winkelplein blijkt overigens ’’geknipt” te zijn voor dit doel. WADDINXVEEN De bekende Bo- degraafse organist Herman van Vliet zal op 2e Pinksterdag (maandag 8 juni) een concert geven op het grote Marcussen- orgel in de Laurenskerk van Rotter dam. Dat betekent dat zijn talloze aan hangers zullen kunnen optrekken naar het grootste orgel van Nederland dat in die laurenskerk staat. Het concert be gint om kwart over acht. lijk afstand van hen. Zo stelt hij: ’’Inter preteren is uiteindelijk toch een vak, dat je je zelf moet leren, dit in tegenstel ling tot de techniek van het orgelspel”. Herman van Vliet geeft veel concerten zowel in binnen- als in buitenland. Met name in Duitsland en Frankrijk wordt zijn spel in hoge mate gewaardeerd. Hij heeft vele grammofoonplaten gemaakt o.a. op het exclusieve label ’’Festivo”; Het concert dat Herman van Vliet zal geven staat uiteraard in het teken van Pinksteren. Zo staan op zijn pro gramma werken van Bach, Schumann, Duruflé, Sandvoid, Guillou, Grison en Jan Zwart. Tot besluit een koraalfinale over Pinksterliederen met samenzang. De dispositie van het Laurensorgel is van dien aard, dat Herman van Vliet vrijwel alle klankkleuren van zijn keuze zal kunnen realiseren, hetgeen niet van ieder orgel in Nederland gezegd kan worden. Ook dit is een reden om op de avond van 2e Pinksterdag een bezoek aan de Laurenskerk te brengen om deze rasmusicus te gaan beluisteren. Het begint dus om 20.15 uur, de deuren gaan om half acht open. JONGSTE VERLEDEN Vorig najaar lieten Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen de ge meenteraad van Waddinxveen weten dat de verbouwing en vernieuwing van Huize Souburgh aanstaande was, maar dat de consequentie hiervan was dat gedurende de verbouwing geen bejaarden kunnen worden op genomen. ”Dit zal ongetwijfeld leiden tot het groeien van de wachtlijst”, aldus het college toen. In Reeuwijk is in sep tember 1980 wel een nieuw bejaar denoord geopend maar velen willen graag in eigen woonomgeving blijven. Op 16 maart jongstleden diende de WADDINXVEEN Het winkelcen trum ”de Passage” kan terug zien op een geslaagde jeugdmarkt, die zaterdag van tien tot vijf uur werd gehouden in het winkelhart van Waddinxveen. De reed komt, mag daar eventueel ook blijven wonen. Door deze verbouwingen zal de capa citeit worden: 7 tweepersoonska mers, 84 éénpersoonskamers, 3 twee persoons ziekenkamers,' 2 éénper-, soonsziekenkamers en 5 personeels kant ers. zal in zeer vele gevallen dus ook een zeer onschuldige aandoening kunnen betekenen 1 Een herhaling van een uitstrijkje kan ook noodzakelijk zijn door technische onvolkomenheden in het preparaat. In dit laatste geval zal de herhaling door het onderzoekteam worden uitgevoerd, hetgeen bij de uitslag aan de betrokken vrouw dui delijk zal worden vermeld. De organisatoren verzoeken de be trokken vrouwen dringend aan de uitnodiging gehoor te geven. In de eerste plaats uiteraard terwille van de eigen gezondheid. In de tweede plaats om de wetenschappelijke waarde van het onderzoek zo groot mogelijk te doen zijn. De gegevens van bevolkingsonderzoeken worden tegenwoordig altijd wetenschappelijk statistisch bewerkt, waardoor men tot verantwoorde conclusies kan ge raken of een bepaald soort onder zoek moet worden voortgezet of van opzet gewijzigd moet worden. Gelet op de hoge kosten aan dit onderzoek, wordt een vrijwillige bij drage in deze kosten gevraagd van f. 5,-. Het onderzoek wordt gehou den in de periode 17 juni t/m 24 juni 1981. De standplaats is: onder zoekwagen aan de Prins Bernhardlaan nabij Huize Souburgh. Prot. Chr. St. Bejaardentehuis ’’Sou burgh” een verzoek in bij de gemeen te Waddinxveen om een garantie voor de betaling van rente en aflossing van een door de Stichting aan te gane geldlening van maximaal f. 8.900.000,- ten behoeve van de nieuwbouw en de renovatie. culturele voorzieningen in ons Gou- wedorp, als een overzicht van gesig naleerde knelpunten en van wensen en behoeften inzake toekomstige ontwikkelingen. Om hier bijvoor beeld achter te komen kregen 62 ins- stellingen in Waddinxveen een vra genlijst toegezonden. Voordat de inventarisatienota door de gemeentelijke planningsgroep aan het college van Burgemeester en Wet houders en aan de gemeenteraad zal worden aangeboden zullen er in de maand juni twee inspraak bijeenkom sten worden belegd. Eén op dinsdag avond 9 juni om acht uur in het ge meentehuis voor de bevolking en één op donderdagavond 18 juni om acht uur in het gemeentehuis. Deze twee de avond is speciaal belegd voor instellingen die in Waddinxveen so- ciaal-culturele activiteiten uitvoeren. De opmerkingen die tijdens de in spraakbijeenkomsten voor de bevol king en voor de instellingen worden gemaakt en de opvattingen van de ge meentelijke planningsgroep daarover zullen hun weerslag vinden in een apart hoofdstuk, dat aan de gemeen telijke inventarisatienota zal worden toegevoegd. Daarna kan dit stukje werk naar B. en W. toe, waarop het een maand lang ter inzage gelegd kan worden en tenslotte de gemeente raad de nota kan vaststellenn Naast deze zorg is er ook voor de raadsleden de zorg dat de verzor- gingsprijzen zullen stijgen van f. 1.946,- per maand per persoon tot f. 2.745,-. Tengevolge van deze ver hoging zullen ook de ten laste van de gemeente blijvende kosten volgens de Algemene Bijstandswet in de ko mende jaren toenemen. Deze lasten zullen eerst in 1984 ten volle op de gemeente drukken, omdat de werken gefaseerd worden uitgevoerd. Op basis van het huidige prijspeil zal op jaarbasis na voltooiing van de werkzaamheden in 1984 naar raming ongeveer f. 150.000,- boven de nu in de gemeentebegroting geraamde bedragen voor rekening van de ge meente komen. Het is duidelijk dat dit een geweldige financiële herbe zinning nodig maakt, wil het gemeen telijke huishoudboekje sluitend blij ven. WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond 10 juni is het terrein van tweede-klasser Be fair in het Burge meester Warnaarplantsoen het decor voor twee zeer interessante voetbal wedstrijden. Om zes uur begint een duel tussen een perselftal en een team van trainers uit Midden Holland en om half acht komen het KNVB streekelftal (minimaal derde klas) en de Betaald Voetvallers uit Midden Holland tegen elkaar in actie. De aftrap zal worden verricht door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Het initiatief tot deze spectaculaire top pers komt van Teun Bron van Be Fair en de Rijn en Gouwe-sportjournalisten Harry Luitwieler en Rien van Vliet. Een avond, die mede georganiseerd kan worden dankzij de medewerking van o.a. uitzendbureau Benco uit Gouda. De netto-opbrengst die ten goede komt aan de gehandicapte sportmensen, zal door burgemeester mr. Smallenbroek in barbodega Royal Inn na afloop wor den bekend gemaakt en overhandigd. Door de sensationele overschrijvingen krijgt de hoofdmoot van die avond een speciaal tintje. Immers, naast Wim Bron en Kees Verbree komen ook de nieuwe Be Fair-vedetten op 10 juni in actie. Bij de KNVB’ers Bert Graafland en bij de profs, ex-RVC-speler Ron Coppejans. De betaald voetballers zuLlen ge- coachd worden door de trainer an FC Utrecht, Han berger. Hij stelt zijn for matie samen uit de volgende spelers: Dido Havenaar (FC Den Haag), Joop Korevaar (FC Den Haag), Paul de Jong (Haarlem), Leen Swanenburg (FC Gro ningen), Herman den Haag (Heracles), Jan Monster en Arjan Heikoop (FC Utrecht), Rob de Jong (Excelsior), Rien van Elk en Nico Oosterlee (USV), Ron Coppejans (RVC), Frits van Dijk (Ex Sparta) en Jan Willem Bogers (Noordwijk). Het KNVB-streekteam, onder de hoede van Arie den Otter, wordt samengesteld uit: Jan van den Heuvel en Puck Pols (Gouda), Cees Bonefaas en Bobby Ma- titahatiwen (GSV), Cock Starreveld (ONA), Wim Bron, Kees Verbree en Bert Graafland (Be Fair), Wim Berc- kenkamp (Jodan Boys), Jan lasterie (CSW), Ron Kelmanutu (VEP), Karei Stikkelorum en Kees Blonk (Bodegra ven), Ton van der Laan (Alphense Boys) en Fred Wagenaar (Koudekerk). TRAINERS Han Berger komt inde voorwedstrijd in Het onderzoek gaat op afspraak actie. Hij speelt dan in het trainerselftal met Herman Hartgers (Be Fair), Hans van de Winden (Alphen), Ruud Bos (Sportlust), André Eggerding (Zeven hoven), Gerard Slof (Oudewater), Leo iederfen vriendelijk Oosterloo (Zwammerdam), Rien Ta- merus (Alphense Boys), Piet Kroon duurt slechts enkele minuten. ONDERZOEK Omdat de onderzoekruimte beperkt ver zocht zich aan de aangegeven tijd te houden. Bij het vrijwel pijnloze on- (SoccerBoys), Hennie de Jong (VEP), derzoek, het uitstrijkje, wordt door - speciaal daarvoor opgeleide dames wat slijmvlies van de baarmoeder wand gestreken. Dit wordt later op het laboratorium onderzocht. In geval van afwijkingen wordt aan de huisarts overgelaten hoe gehan deld zal worden. In sommige geval len zal het bijvoorbeeld wenselijk Gouwe), Huizer (Goudse zijn een onschuldige afscheiding te behandelen en daarna een nieuw uitstrijkje te maken (door de huis arts), in andere gevallen zal een con- Herman van Vliet is een enorm hard werkende musicus, een organist die aan precisie veel waarde hecht, doch nooit te kort zal doen aan zijn emotionele uit drukkingen in de interpretatie, dat pleit voor hem, want juist voor een ruime hoeveelheid mee te beleven emoties komen zovelen naar zijn concerten lui steren. Reeds op twaalfjarige leeftijd was hij al werkzaam als organist in zijn geboorteplaats Driebruggen. Zijn be langrijkste leraren waren Stoffel van Viegen, Cor Kee, Feike Asma en de we reldberoemde organist/pianist en com ponist Jean Guillou. Zo Herman van Vliet altijd met veel eerbied over zijn le raren spreekt, hij neemt toch wel duide- Henk Keizer (Alphia), Ger Perdijk (Olympia), Paul Jansen (Woerden), Piet van Miert (Jodan Boys) en Nico Got- tenbos (Haastrecht). Dit elftal krijgt tegenstand van een vrij sterk perselftal met Harry Luitwieler, Rien van Vliet, Clem Nieuwenhuizen, Dick Meesterburry en Dick Bakker (Rijn en C Courant), Nico Verwoerd (Alphens Dagblad), Cees van Cuilenborg, Wim Raucamp en Kees Jansma (Voetbal In ternational), Wim van Wanrooy (Alp- trolestrijkje na enige maanden nodig hens Dagblad), Henry Stolwijk (Alge-- zijn, of is een verwijzing naar de meen Dagblad) en uiteraard Teun vrouwenarts de aangewezen weg. Bron. Mogelijk komen ook Hans Kraay De uitslag ”er is iets aan de hand” WADDINXVEEN Deze maand zal er weer een baarmoederhals- kankeronderzoek in Waddinxveen worden gehouden. Dat gebeurt in de week van woensdag 17 tot en met woensdag 24 juni. Op geroepen daarvoor worden Waddinxveense vrouwen die geboren zijn in de jaren 1929, 1932, 1935, 1938, 1941, 1944 en 1947. De onderzoekwagen kiest weer een plaats aan de Prins Bernhard laan nabij Huize Souburgh. Op verzoek van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne wordt sinds 1976 in drie proefregio’s een bevolkingsonderzoek gedaan naar baarmoederhalskanker. Deze drie regio’s zijn Rotterdam, waaronder Waddinxveen valt, Utrecht en Nijme gen. Voor de regio Rotterdam wordt het onderzoek georganiseerd door de Gemeentelijk Geneeskundige en Ge- zondsheidsdienst van Rotterdam. Het streven is om per jaar in iedere regio een dusdanig aantal uitstrijkjes te maken, dat in drie jaar tijd alle vrou wen van 35 tot 54 jaar, die in deze regio’s wonen, onderzocht zullen zijn. Het is de bedoeling dit onder zoek iedere drie jaar bij vrouwen in deze leeftijdsgroep te herhalen. Mede dank zij de medewerking van een aantal dames-vrijwilligers is het gemeentebestuur van Waddinxveen in de gelegenheid ook dit jaar weer een aantal jaargroepen aan het onderzoek te laten deelnemen. Dit betekent dat de dames geboren in de jaren 1929, 1932, 1935, 1938, 1941, 1944 en 1947 van de gemeente Waddinxveen een oproep zullen ontvangen. Zonder persoonlijk gerichte oproepkaart be hoeft men niet te verschijnen daar men dan niet geholpen kan worden. en De Bodegraafse organist Herman van Vliet. WADDINXVEEN - De gemeente lijke planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten heeft vorige week het eerste concept van de inventarisatie nota sociaal-culturele aktiviteiten het licht doen zien. Dit lijvig stukje werk van 130 pagina’s dient als basis voor de opstelling van een welzijns- plan voor vier jaar en een welzijns- programma voor één jaar. Met deze papieren in de hand kan van het rijk geld verkregen worden om het wel zijnsbeleid in Waddinxveen vorm te geven x

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 7