PROGRAMMA JAARMARKT VRIJDAG 5 JUNI 1981 ZATERDAG 6 JUNI 1981 Henk Wijngaard Jaarmarkt boordevol activiteiten 9 10.00 uur - Start marktgebeuren 14.30 uur - Sterkste Man 14.45 uur - Doelschieten 17.00 uur - Einde marktgebeuren 10.00-16.00 uur - Variété 20.15 uur - Parachutisten 20.30 uur - The Shoes 16.00 uur - Vechtsporten Vrijdag 5 en zaterdag 6 juni aan voet hefbrug Waddinxveen 13.30-14.00 uur - Lexy en Yoco 21.15 uur - Bonnie St. Claire en Alexander Curly 1830-20.00 uur - Dixielandband 11.45-12.45 uur - Brug-punk- Henkie 13.30-14.30 uur - Doelschieten 10.15-11.00 uur - Autoshow 11.00 uur - Henk Wijngaard 21.00 - Einde marktgebeuren ’’BRUGFESTIJN 1981 99 WOENSDAG 3 JUNI 1981 BEZOEK BRUGFESTUW ’<91 i Maar er is meer: Mi De tweede en laatste dag van de jaarmarkt Brugfestijn ’81 gaat van start. Wie uit de streek wordt de sterkste man van ’t Hollands hart. Er zijn vier weds- trijdonderdelen: een kruiwagen/slalomrace, het duwen van een vrachtwagen met aan het stuur één van de Brugcentrum-gastvrouwen, het gedurende één minuut zoveel mogeiijk telefoonboeken verscheuren en touwtrekken. Voor de eerste, tweede en derde sterkste man van ’t Hollands Hart liggen prachtige prijzen klaar. Uitreiking van de penaltybokaal van het winkelcentrum Brug door topscorer Kees Verbree. Deze Be Fair-speler was in het afgelopen seizoen goed voor 13 doelpunten. Het marktgebeuren op deze tweede dag van de jaarmarkt Brugfestijn ’81 wordt besloten. *De jaarmarkt belooft een grandioos spektakel te worden waar menigeen uren kan vertoeven. Want de indruk ken die in twee dagen tijd worden, opgedaan en het plezier dat door een veelheid aan activiteiten kan worden beleefd gaan ver boven de werkelijk heid uit. Gedurende het marktgebeuren op diverse punten optredens van een clown, een vuurvreter, acrobaten, buikdanseres Senitza en een straatmuzikant. Het winkel centrum Brug brengt het oude variété weer op straat én dicht bij de mensen. Op initiatief van het Sportweekcomité Waddinxveen zal even na acht uur de Gouwe het landingsgebied zijn voor vijf parachutisten die met hun val uit de lucht zullen zorgen voor een spectaculaire sluiting van de jaarmarkt Brugfestijn ’81 én de in de afgelopen drie weken gehouden Sportweek Waddnxveen. Optreden in het Brugcentrum van de popgroep The Shoes, één van Nederlands oudste groepen. Ze begonnen zo’n twintig jaar geleden en spelen sinds 1976 al leen bij bijzonderJ gelegenheden. De Haagse Beatnacht en de Leidse Beatnacht zijn daarvan voorbeelden, maar ook het sportieve en recreatieve gebeuren in Waddinxveen waarop de oude formatie repertoire van toen ten gehore zal bren gen. Maar dan wel als The Shoes-anno-1981, bestaande uit Theo van Es, Jan Ver- steegen, Henk Versteegen en Wim van Huis. *Het lunapark, georganiseerd door het Sportweekcomité Waddinxveen dat daarvoor samenwerkt met het bestuur van het winkelcentrum Brug, is niet alleen tijdens de jaarmarkt in bedrijf, maar al vanaf woensdagavond 3 juni. *Tijdens de jaarmarkt treden Petra, Petra en Pia op als gastvrouwen van het organiserende winkelcentrum Brug. Het lieftallige drietal werd daarvoor gestoken in een moderne outfit van Modehuis Verbakel B.V. aan de Zuidkade. WADDINXVEEN - In één van Wad- dinxveens oudste winkelcentra wordt vrijdag 5 juni en zaterdag 6 juni voor de vierde maal de jaarmarkt Brug festijn ’81 gehouden. Dit bruisende marktgebeuren in het eerste week einde van de zomermaand bij uitstek zal naar verwachting weer tienduizen den mensen op de been brengen. Een jaarmarkt die bruist van leven, ge zelligheid, activiteiten en demon straties. Demonstratie vechtsporten onder leiding van de Waddinxvener Renée Scharff. Dit gebeurt op het podium aan de Nesse. Het clownsduo Lexy en Yoco verzorgt een optr 'den voor de Waddinxveense kleuters die hebben deelgenomen aan de door het winkelcentrum Brug georga niseerde kleurwedstrijd. Dat gebeurt op een speciaal daarvoor afgezet terrein met podium aan de Nesse. Er is voor verzorgd dat de kleuters gemakkelijk op de grond kunnen zitten. Optreden van de zangeres Bonnie St. Claire en de zanger Alexander Curly op het podium in het Brugcentrum. De in het Betuwse dorpje Ophemert wonende Bon nie St. Claire, zich thuis voelend in de sfeertjes van Pierrot en de sprookjesfiguur Merlijn, koestert zich in haar populariteit van dit ogenblik. Overigens is het suc ces van Bonnie St. Claire niet van de laatste tijd. Al jaren geleden stonden hele zalen op hun kop als de sympathieke zangeres, in die tijd nog met Unit Gloria, haar succesnummers ten gehore bracht. Alexander Curly is eigenlijk niet wegge weest van de Nederlandse podia. De veelzijdige zanger hecht naast zijn optreden ook veel waarde aan het maken van platen. Niet alleen voor zichzelf, maar in zijn functie als producer ook voor anderen. En wat wil men dan steeds graag van hem horen? Hits zoals I’ll never drink again, Guus kom naar huus en Freek. Optreden van de dixielandband Jazz Juniors uit Rotterdam op de hoek Zuidkade-Kerkweg-Oost. De voor de vierde maal in successie te houden jaarmarkt Brugfestijn ’81 wordt officieel geopend door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD). Dat gebeurt met het oplaten van een tros met honderd ballonnen. De wethouder verricht deze samen met de prijswinnaar of prijswinnares van de kleurwedstrijd. De drie mooiste kleurplaten zullen worden beloond. Op de jaarmarkt Brugfestijn ’81 is de Waddinxveense rij-instructeur Henk van Erk aanwezig als ”Brug-punk-Henkie”. In die creatie verzorgt hij zijn overbe kende weggeefshows en weggeefkwissen. Tot driemaal toe zal hij drie aanwezigen verzoeken naar voren te komen voor het beantwoorden van een aantal actuele vragen. Tussen de weggeefkwissen door houdt ”Brug-punk-Henkie” weggeefshows. Op de hem bekende wijze vraagt hij het publiek om hem de meest uiteenlopende voorwerpen te tonen, die men mee stal in een boodschappentas mee van huis heeft genomen. Heeft iemand het ge vraagde dan zorgen de drie gastvrouwen van het winkelcentrum Brug voor het uitreiken van mooie prijzen. Plaats: podium bij het oude raadhuis. Voetballertjes uit de zesde klassen spelen om de penaltybokaal van het winkel centrum Brug. In het doel staat FC Den Haag-keeper Dido Havenaar uit Ha- zerswoude, terwijl de bokaal - in het bezit van de openbare Jan Ligthartschool - zal worden uitgereikt door de topscorer uit Midden-Holland, Be Fair-speler Kees Verbree uit Waddinxveen. *Voor de jaarmarkt Brugfestijn ’81 worden vijf straten afgesloten: Kerk- weg-Oost (onderaan de oprit naar de hefbrug), Zuidkade, Nesse, Raad huisplein en Julianastraat. *De tienduizenden bezoekers aan de jaarmarkt worden in de gelegenheid gesteld mee te doen aan een fotowed strijd in zwart-wit en kleuren. Het winkelcentrum Brug doet dat in sa menwerking met de aan de Nesse ge vestigde Foto de Rooy. De manne lijke en vrouwelijke amateur-fotogra- fen worden verzocht hun afdrukken tot veertien dagen na de jaarmarkt in te zenden bij Foto de Rooy. In beeld gebracht moet natuurlijk worden het Brugfestijn ’81. *Bewoners en bezoekers van Brugfes tijn ’81 kunnen hun auto kwijt op' het parkeerterrein bij de Rabobank Waddinxveen. De Waddinxveners wordt aangeraden lopen of met de fiets te komen in verband met de te verwachten drukte. *De Bruggastvrouwen Petra, Petra en Pia delen gedurende het Brugfestijn' ’81 twee dagen van alles en nog wat uit: geschenkbonnen, posters, stickers, bloemen en dergelijke. Tussen kwart over tien en elf uur trekt er door Waddinxveen een bonte sliert spiksplinternieuwe personenauto’s om aandacht te vragen voor de drie perma nente autoshows tijdens de jaarmarkt Brugfestijn ’81. Het bijzondere van deze rijdende autoshow is dat deze wordt voorafgegaan door een truck van Van Leeuwen Truckservice BV met aan het stuur de bekende zin gende ex-vrachtwagenchauffeur Henk Wijngaard. Drie kwartier lang bevindt hij zich aan het hoofd van een indrukwekkende rij automobielen. Route: IJsermanweg, Vijverlaan, leplaan, Esdoornlaan, Chopinlaan, Beethoven laan Peuleyen, Wadde, Weidezoom, Wingerd, Groensvoorde, Beethovenlaan, Willem de Zwijgerlaan, Koningin Wilhelminaplein, Koningin Wilhelmina- singel, Staringlaan, Bosboom Toussaintsingel, Nic. Beetslaan, Herman Heijer- manslaan, Staringlaan, Noordkade, Oranjelaan, Kerkweg-Oost, Kanaalstraat, Stationsstraat, Raadhuisplein. Optreden van Henk Wijngaard op het Raadhuisplein. Op die plek zal de popu laire zanger niet alleen alle mogelijke bijzonderheden gaan vertellen over de te showen automobielen, maar tussen de bedrijven door ook zingen. Henk Wijngaard is een geslaagde zanger uit Stadskanaal. In zijn leven speelt de Vrachtwagen nog steeds een belangrijke rol. De stevige ex- vrachtwagenchauffeur is een veelgevraagd man. Het harde chauffeursleven zet hij neer in bloemrijke taal, ondersteund door stevige countrymelodieën. U kent ze allemaal: Kilometervreters, Zingende Wielen, Nachtrijders, Ik heb een truck als mijn woning, De jongens uit het noorden, Hoor m’n wielen en dergelijke. Einde van de eerste dag van de jaarmarkt Brugfestijn ’81 *Op de jaarmarkt zijn de volgende oude anbachten: staphorster stip- werk, beschilderen van oud-Holland- se naamplaten, wol spinnen, korven vlechten, waskaarsen maken, siga ren maken. *Er zijn stands met gebakken mosse len, schilderijen en posters, Roe meense folklore en keramiek, naai machines, antiek, oud koperwerk en curiosa, stoffen en coupons, leerbe- werking, optiek, schelpen en koraal, stenen, groente en fruit, speelgoed, wit porcelein, lederen kleding op maat, haarmode en byoux, lijsten en tegels, horloges, ballonnen, Thailand- se kleding, kunstnijverheid uit Pakis tan, stroopwafels, Perzische tapijtjes, kindergeschenkartikelen, stripboe ken, miniaturen, textiel, sigaretten stands, saté en indische koekjes, encyclopedieën, verzekeringen, koek en banket, radio en TV, dumpkle- ding, dier- en hengelsportartikelen, Rijn en Gouwe, Goudse Courant, antiek, zilver graveerwerk, patat frites, poffertjes, T-shirts bedrukken, electrische huishoudelijke artikelen, blank houten artikelen, sieraden, bloemen, en planten, luxe en huis houdelijke artikelen, oud-Hollandse gebakkraam, grammofoonplaten en cassettes, suikerspin, Indiakleding, fietsen en accessoires, warme bakker, viskraam, Hamburgers, exotische broodjes, Indonesische specialiteiten, sportartikelen, potplanten, fotostu dio met oude kostuums, antiquari aat, tuinbeelden, volkskunst uit de Balkan, zuidvruchten, reformartike- len, oud-Hollands snoepgoed en Voetbal International.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9