ONTEIGENEN VAN SPEELTUINGROND Aandacht voor IS TOEGESTAAN gezondheid van de schooljeugd r te] Ds.W. Verboom heeft bedankt R.P. Christoffels wél gemachtigde bij BAM BV Zaterdag opening afgeknapte De Overkant GRANDIOZE SHOW 1 I i I 1 aiö’HOuiHö 1 n 81 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 JUNI 1981 Dit is de onteigening in beeld. 15090 Bremmer uit Gouda, opnieuw worden leid en loopt handhaving van de be- leidden ertoe dat Bremmer de ge- meente in Op- en Neder Andel. voor gezondheidskunde organiseren in I 13 juni wordt het opgeknapte speeltuin- gebouw, dat tevens dienst doet als buur thuis, officiéél in gebruik genomen. De heropening vindt plaats om 14.00 uur, waarna er tot 16.00 uur open huis is. OPENING Het speeltuinbestuur is de afgelopen tijd druk doende geweest de speeltuin en het speeltuingebouw flink op te knappen. De gemeente stelde een sub sidie van 12.000 gulden beschikbaar, waarmee werkzaamheid en giften in een nieuw Directeur H.P. Avoocaat van deze BV verzoekt ons mee te delen dat hier sprake is van een misverstand bij de Haagse Kamer van Koophandel. De Waddinxvener R.P. Christoffels is nog steeds - zonder enige onderbreking - ge volmachtigde van BAM BV. WADDINXVEEN De Kroon heeft het besluit van de Waddinxveense gemeenteraad om de grond onder speeltuin ”De Overkant” aan de Kromme Esse te onteigenen, goedgekeurd. Binnenkort zullen de onderhandelin- WADD1NXVEEN Agaath Bosman, Mieke Droog, Elly Kempkes en Ma rijke Visser hebben de schoolteams in Waddinxveen vorige week nog maar weer eens gewezen op het belang van het meedoen aan de actie Nederland Oké, namelijk aandacht voor de ge zondheid van de schoolkinderen. Daar toe hebben ook de Waddinxveense scholen het ”Doe mee dossier van de landelijke Stichting Nederland Oké” gekregen met drie opdrachtacties voor de scholieren. De sluitingsdatum voor deze opdrachtacties is verschoven naar 15 juli. ”Wij brengen onder uw aandacht dat u met de ’’doemee kaart” uit het dossier informatie over verschillende onder- gvno VIV- 1Y1UUU Wil UC1U11ÖV11V UVOIV111' ming, en om die grond te onteigenen is geen reden aanwezig. De gemeente r'“ Waddinxveen heeft geen moeite met die uitspraak, omdat het haar alleen om de speeltuin zelf was te doen. bijna 100) organiseren. De themabijlage is gewijd aan het onderwerp voeding, waarbij de zojuist geïntroduceerde maaltijdschijf van het Voorlichtingsbu reau voorde Voeding centraal staat. NATIONALE WEEK Via uitzendingen van de TV, door radio programma’s en door artikelen in de krant zal het waarschijnlijk al tot velen van ons zijn doorgedrongen, dat er dit jaar een grote actie gevoerd gaat wor den, die erop gericht is iets aan de ge zondheidstoestand van de Nederlandse bevolking te doen. Onder het motto ’’Nederland Oké” zal in de periode van 28 augustus tot en met 6 september 1981 een nationale gezond- heidsweek worden gehouden, die het hoogtepunt zal moeten worden van een veelheid van plaatselijke en regionale activiteiten, die - zo is de bedoeling - eerder in het jaar overal in het land zul len worden georganiseerd. S delsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Den B Haag hebben wij in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 27 mei 8 meegedeeld dat de heer R.P. Christof- dagen of een gezondheidsweek, met w fels uit Waddinxveen niet meer als ge- - ■- •- - volmachtigde zou optreden bij Bataafse Aanneming Mij (BAM) BV in Den Haag. WADDINXVEENS Van Leeuwen Truckservice BV aan de Piasweg 16 heeft een geweldige en drukbezochte grote bedrijfswagenshow achter de rug. De show werd gedurende drie dagen gehouden en liet de bezoekers kennis maken met de complete lijn MAN en VW. Van Leeuwen Truckservice BV En in diezelfde week vindt er in het Rotterdamse Ahoy complex dan een zgn. gezondhèidsbeurs plaats, waar al lerlei instellingen op het gebied van de volksgezondheid en het algemeen wel zijn voorlichting geven, waar voorlich tende demonstraties kunnen worden gehouden en waar ook een plaats wordt ingeruimd voor commerciële voorlich ting, al of niet samen met het aanbieden of de verkoop van artikelen die in het kader van de hele gezondheidsactie passen. Naast voeding en kleding ko men daarbij ook wonen, werken, rusten en recreatie, alsmede het milieu, het verkeer en de veiligheid aan de orde. Een veel-omvattende opzet, zoals men ziet. WAAROM? ’’Nederlanders zijn zich onvoldoende bewust van hun verantwoordelijkheid voor eigen gezondheid en welzijn. Onze leefwijze toont dit maar al te duidelijk aan”. Zo luiden de eerste zinnen van een brochure, waarin de initiatiefne mers tot de actie ’’Nederland Oké” de opzet en de bedoeling van hun plannen uiteenzetten. Die initiatiefnemers zijn de Nederlandse Ziekenfondsen geweest en dat is niet zo verwonderlijk, wanneer wij bedenken hoezeer deze instellingen te maken hebben met de gevolgen van ziekten van allerlei aard, ziekten die in vele gevallen verband houden met on gezonde levens- en voedingsgewoon ten. ’’Steeds weer moeten we een be roep doen op de gezondheidszorg om ons lichaam weer in redelijke staat te brengen. Het oude gezegde: voorko men is beter dan genezen, schijnen we met z’n allen welhaast vergeten te zijn. We moeten proberen gezond te blijven, minder vaak ziek te worden.” schoolexcursies, toneeluitvoeringen, voorlichtingsmateriaal enzovoort. Plan nen worden ook gemaakt voor een schoolbezoek aan de Gezondheidsma- nifestatie in de Ahoy-hallen tijdens de Nationale Gezondheidsweek van 28 au gustus tot en met 6 september. Dit alles staat te lezen in de mei-editie van de Oké-krant van de Stichting Ne derland Oké. Deze biedt verder infor matie over de vele evenementen die de diverse plaatselijke actiecomités (nu al van het speeltuin- De bedrijfswagenshow bij Van Leeuwen Truckservice B V aan de Piasweg. toonde aan de Piasweg het totale, rijk gevarieerde programma van 1200 tot 50.000 kg terreingewicht, terwijl tevens werd geïntroduceerd de nieuwe 19.281 MAN Interkoeling. Iedereen was ook in de gelegenheid de magazijnen en werkplaats te bekijken. meente de huur per 31 december 1978 gen met de eigenaar van de grond, P. heeft opgezegd. Pogingen van de ge- Bremmer uit Gouda, opnieuw worden meente om de speeltuingrond te kopen gestart. Leiden die niet tot resultaat, leverden ook niets op. De eigenaar nam dan kan de gemeente naar de rechter geen genoegen met de door de ge stappen teneinde onteigening af te meente geboden somma van 18.000 gul- dwingen, en de koopprijs te laten bepa- den. len door de rechter. Een en ander mondde tenslotte in okto- De grond onder speeltuin De Overkant ber vorig jaar uit in het besluit van de in de Zeeheldenbuurt wordt door de ge- gemeenteraad om de grond te gaan on- meente gehuurd van Gouwenaar P. teigenen. Aan de uitspraak van de Bremmer. De laatste jaren liggen ge meente en clinch over de huurprijs van de grond onder de speeltuin. De gemeente be taalt sinds 1977 niet meer dan 500 gul- Vrijwilligers en bestuursleden van de speeltuinvereniging De Overkant bezig met het opknappen gebouwtje. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). tie over voeding, veiligheid, roken enz. Besluit uw schoolteam om thans niet mee te doen aan de drie genoemde op- drachtakties dan geven wij u in overwe ging om één of meer van de onderwer pen van de aktie ’’Nederland oké” met uw leerlingen te behandelen in het nieuwe schooljaar”, aldus de vier Wad dinxveense vrouwen als lid van het plaatselijk actiecomité Nederland Oké. SYMPOSIUM de speeltuin dankzij veel zelf- De zeven leraren-opleidingsinstituten f' t voor gezondheidskunde organiseren in jasje kon worden gestoken. Op zaterdag het kader van de de nationale Gezond heidsactie Nederland Oké een sympo sium over ’’Zorg voor gezondheid in het onderwijs”. Dit symposium wordt op woensdag 2 september tijdens de natio nale Gezondheidsweek in het Rotter damse Ahoy-complex gehouden. Daarnaast geeft de Stichting Nederland Oké in het najaar voor 15-17 jarige scholieren een gezondheidsspecial uit. Onderwerpen, die hierin aan de orde komen zijn alcohol, voeding, rokem, veiligheid en bestrijding van geslachts ziekten. Ook het lager en voortgezet onderwijs organiseert een groot aantal activiteiten Veel scholen doen mee aan de acties uit WADD1NXVEEN7DEN HAAG Op het Nederland Oké Doe Mee Dossier: K grond van een mededeling uit het han- een klassikale gezondheidsposter, een B delsregister van de Kamer van tekenblad en een vergelijking 1951- 1981 van het voedings- en vrijetijdsbe- stedingspatroon. Een aantal organiseert ook zelf thema- om te keuren en een advies van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or den per jaar aan Bremmer, die 3000 gul- dening om dat juist wél te doen. den per jaar wil hebben. De problemen Volgens de Raad van State wil de ge- 1 meente onteigenen met het doel de fei telijke bestemming van de grond (speel tuin) zeker te stellen. De Raad van State komt echter tot de conclusie dat uit niets blijkt dat handhaving van de bestemming speeltuin in de huidige ei- gendomssituatie gevaar loopt. Hoewel Bremmer de huur formeel per 31 de cember 1978 heeft opgezegd, worden WADDINXVEEN De Wad- de 500 gulden die de gemeente nog dinxveense predikant ds. W. Verboom steeds jaarlijks betaalt, stilzwijgend van de Centrale Hervormde Gemeente geaccepteerd. heeft bedankt voor het op hem uitge- De Raad van State vindt dan ook dat er brachte beroep van de Hervormde Ge- alleen sprake is van een huurgeschil en meente in Op- en Neder Andel. dat het middel van onteigening door de gemeente niet mag worden gebruikt om dat geschil in haar voordeel op te los sen. Volgens de Raad van State hadden de problemen gemakkelijk kunnen worden opgelost door taxateurs in te schakelen, die een huur- of koopprijs konden bepalen. Het advies van de Raad van State aan de Kroon luidde dan ook negatief. De minister van volkshuisvesting, die ook over de kwestie heeft geadviseerd, was daarentegen een andere mening toegedaan. Volgens hem was voortzet ting van de huurovereenkomst uitgeslo ten en heeft minnelijk overleg over aan- J w Kroon liggen twee adviezen ten grond- koop ook niet tot overeenstemming ge- eigenaar met elkaar "de slag: een advies van de Raad van State leid en loopt handhaving van de be de gevraagde onteigening niet goed stemming speeltuin dus wel degelijk ge- -j..--J. vaar. De Kroon is het, blijkens haar uit spraak, met die laatste redenering eens. Óverigens heeft ze niet de onteigening van de gehele lap grond (3000 vierkante meter groot) goedgekeurd, maar slechts het gedeelte onder de speeltuin. De strook rondom de speeltuin heeft vol gens de Kroon een agrarische besterm in de Zeeheldenbuurt wordt door de ge- gemeenteraad KAART 2565 27 april 19 81 no 60 WG BEELAERTS VAN BLOKLAND GEMEENTE WADDINXVEEN kadastrale sectie G y /sra

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 11