J. M. Huisman Ode bejaarden reis 1981 van Waddinxveense scholieren actief in Goudse vierdaagse iw ’’Bejaardenreis voldoet aan gestelde doel” i I t Burgemeester tijdens diner Mevrouw C. v. Essen-v. Loenen ROB TOL STERKSTE MAN VAN ’T HOLLANDS HART wint wasautomaat bij H. v. Mourik (SPAR) Postzegelbeurs in Café Sport 1 B B B B B B B B B ÜB ia B B B B B B B B B B B B B B B i Er is mij gevraagd, en daarom heb ik mij er aan gewaagd, deze reis op papier te zetten. Men moet echter niet te veel op de fouten letten. Want het spreekwoord zegt; haastige spoed, is maar zelden goed Maar al weer 49 jaren, zijn onze winkeliers aan het sparen. Om de bejaarden een fijne dag te bezorgen, en die dag begon deze morgen. En wij intussen maar duimen, dat Jan Pelleboerzijn luimen, voor een andere dag bewaart. En gelukkig zijn wij voor regen gespaard. Met een blij gezicht en opgeruimd gemoed, gingen wij het onbekende tegemoet. Dat onbekende is ons best bevallen, dat ondervonden wij met z’n allen. Bij de Kop van ’t Land gekomen, hebben wij eerst een heerlijk kopje koffie genomen. Het gebak was van een prima warme bakker, Ik vraag jouw adres, hoor, makker. Maar heus hij kan dat niet alleen, bakken kunnen ze ook in Waddinxveen. De Biesbosch-boottocht was weer af, daarvan staan we steeds weer paf. De meegebrachte etenswaar, was weer prima voor elkaar. We kregen daarbij heerlijke koffie, en ik noem dat maar weer eens een boffie. De reis naar Blijdorp was begonnen, hoe krijgen zij dat steeds maar weer verzonnen. Nu zijn wij bij de aapjes geweest, dat was weer een feest. De dorst konden wij daar lessen, met thee, koffie of andere drank in flessen. En nu zitten wij met z’n allen in Avifauna. Een gelegenheid waar ik graag naar toe ga. Het eten is daar altijd opperbest, en de gezelligheid doet de rest. Onze burgervader en zijn vrouw, was voorde laatste keer bij ons en dat is een hele eer. Ook de Loco met zijn dame, de heer Van Gent, was bij ons present. Ook mevrouw Oosterbroek gaf ons de eer, beste mensen wat wilt ge nog meer. Dat woordje ’’broek” zullen wij niet gauw vergeten, Smallenbroek en Oosterbroek zijn de namen, moetje weten Het idee van onze burgervader over Drachten, houdt het bestuur zeker in gedachten. Ik sta van dat bestuur versteld, hoe komen zij ieder jaar weer aan zoveel geld. Want dat beetje wat wij zelf betalen, kan men wel een streep door halen. Rest mij nog te bedanken het hele bestuur, Goede wijn behoeft geen krans, al is het soms duur. De geboden consumpties van gemeente en Van Ginkel, heeft ons prima gesmaakt, en ik hoop dat het gemerkt wordt in de winkel. WADDINXVEEN ”De Waddinxveense bejaardenreis beantwoordt nog steeds aan het gestelde doel”. Dat zei burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek vorige week woensdagavond in de parkrestaurant van Avi fauna in Alphen aan den Rijn waar met een diner de voor de 49e maal ge houden bejaardenreis werd besloten. Aan dit diner zaten naast de burge meester ook zijn echtgenote en de wethouders A. H. van Gent en me vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. Ook de chauffeurs hebben hun best gedaan, daarvoor applaudiseerden wij spontaan. Dit is echter het einde van mijn Latijn. Laat een goede thuiskomst het einde zijn. J. M. HUISMAN ik Mi. tij 1981 I Na inschrijving (voor zover mogelijk i.v.m. plaats in de bus) bij mevrouw K. WADDINXVEEN/GOUDA Van dinsdag 16 tot en met 19 juni wordt de 36e Goudse Avondvierdaagse gehou den. Evenals voorgaande jaren organi seert de evenementencommissie van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) ook dit jaar weer de deelname van de Waddinxveense schooljeugd in de leeftijd van lOt/m 14 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt: f 12,t/m 13 jaar en voor 14-jarigen f 13,Hier- Minstens zo interessant is het natuurre servaat Keizersdijk. Een ontoeganke lijke jungle; rustige broedplaats voor veel vogels. Ook daarlangs gingen de schepen. Biesbosch, waterrecreatiege- bied bij uitstek, na de St. ELisabeths- vloed van 1421 in ramp en onrust ont staan, brengt nu rust voorde liefhebber van puur natuur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 JUNI 1981 BIESBOSCH De 270 deelnemende bejaarden kunnen weer terug zien op een geslaagde en zige ouderen^ Het was de laatste" keer met goed weer verlopen bejaardenreis dat hij op deze dag in hun midden kan zijn want zoals bekend vertrekt onze eerste burger per 16 september naar de gemeente Smallingerland. ”Ik ben blij dat ik vandaag bij u kan zijn”, aldus mr. Smallenbroek in zijn tafelrede. Om de vrolijkheid te verhogen gaf hij een rondje wijn weg. De organisatoren, het Comité Bejaardenreis Waddinxveen, z’n titel te verdidigen. De 2e prijs ging naar Frans van Vliet, Ringvaartsingel 4, Waddinxveen en de 3e prijs ging naar Gerrit Jöler, Staringlaan 77, Gouderak, deze gingen met een mand van resp. f 100,en 50,naar huis. Een goede 4e plaats was voor Gert Flux, Nic. Beetslaan 220, Wad dinxveen. Bij voldoende deelname wordt gedacht volgend jaar ook de titel sterkste vrouw te houden. De Waddinxveensw bejaarden werden een dag lang rondgereden in 5 autobus sen en een aantal personenauto’s. On der de aanwezigen bevond zich als oud ste mevrouw Stoep. Zij is 93 jaar. Ook aanwezig was het 65 jaar getrouwde echtpaar De Vlieg. Afscheid werd ge nomen van comitélid P. van Helden, wiens plaats in het bestuur is ingeno men door de heer R. Gaykema. Onder de chauffeurs bevond zich Koos Romeijn, die al 40 jaar achter het stuur zit. Voorzitter H. C. Kooyman, die aan tafel een aantal maal op plezierige wijze het woord voerde, beloofde dat het vol gend jaar een verrassingsreis zal wor den ter viering van de 50e reis. De aan wezigen stemden hier met applaus mee in. Hij maakte ook nog van de gelegen heid gebruik de heer T. Ververs jr. te huldigen vanwege zijn 30-jarige be moeienis met de bejaardenreis organisatie. die volgende maand 19 jaar wordt bleek goed gemotiveerd naar de krachtme ting gekomen te zijn. Het onderdeel kruiwagen rijden had hij goed voorbereid. Zijn geliefde sport is body building en z’n hobby atletiek. Hij werd beloond met een bos bloemen, een mand met lekkernijen t.w.v. f 150,en uiteraard met een zoen van één van de gastvrouwen. Volgend jaar is hij zéér zeker van plan WADDINXVEEN Dinsdagmorgen Werd mevrouw C. v. Essen-v. Loenen, honende aan de Overtoom 8 alhier, te ktonisch op de hoogte gebracht, dat zij winnaar was geworden van de Ariël/- Hauknecht ’’zonder koken wedstrijd” Ö1J Spar supermarkt H. v. Mourik aan Burgemeester mr. Smallenbroek was onverwachts het parkrestaurant bin nengekomen en dat leverde hem een enthousiast applaus op van de aanwe- WADDINXVEEN Woensdag 10 juni 1981 om 20.00 uur is weer een Post zegelbeurs in Café Sport, Kerkstraat 11 te Waddinxveen. Ook op deze veiling zijn er weer twee superaanbiedingen. In de maanden juli en augustus is er we gens vakanties geen postzegelbeurs In septeber nemen we direct weer op en wordt als voorheen op de 2e woensdag in de maand weer een postzegelbeurs gehouden. bij is dan inbegrepen het vervoer per Hierbij wordt natuurlijk gerekend op bus van Waddinxveen naar Gouda en de bewonderende belangstelling van fa- weer terug. De deelnemers krijgen ook milieledn en bekenden langs de route. iedere avond een versnapering en iets te Inschrijven t/m 10 juni bij: A. heus, E. drinken. Casimirlaan 4, tel. 7987; A. Houtzager, Om half zes’s middags wordt verzameld De Genestetlaan 53, tel. 5098L. v. Ke- bij het NS-station aan de Stationsstraat, steren, Wingerd 209, tel. 7676; K. Koo- Tussen 9 uur en half 10 brengt de bus de rengevel, Potgieterstraat 6, tel. 4017. deelnemers daar weer terug. Op vrij dag, de laatste avond, is in Gouda de feestelijke intocht van alle wandelaars. Koorengevel. WADDINXVEEN Van de jaarmarkt Brugfestijn ’81 bleek het programma onderdeel ’’Sterkste man” één van de hoogtepunten te zijn. Het gaf een bij- L zonder spectaculair schouwspel te zien. In groten getale was het publiek naar de Nesse gekomen om de sterke mannen H| aan te moedigen. De heer v. Mourik en mevrouw v. Essen-v. Loenen voor de gewonnen was automaat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). de Passage. De overgelukkige mevouw C; v. Essen- v. Loenen won een wasautomaat met de slagzin: Zuinigheid is steeds geboden, in De kruiwagen-slalomrace (gewicht 200 kg.) kwam op behendigheid en spierbeheersing aan. Het tweede onderdeel vrachtwagendu- wen (gewicht ruim 2.000 kg.) kwam na tuurlijk op pure kracht aan. Met een aanloop van 6 meter was de grootste afstand die overbrugd werd 7.99 meter. Het telefoonboekscheuren was een lust voor het oog. De deelnemers kregen 2 minuten de tijd om een stelletje van 14 telefoonboeken door te scheuren. Ge middeld kwamen de deelnemers aan 7 boeken. Rob Tol echter was in één minuut en vijf seconden reeds door z’n stapeltje heen en vroeg laconiek: ’’Zijn er nog meer boeken”? Het vierde onderdeel touwtrekken kwam weer op kracht aan en gaf de be- oslissing in de puntentelling. Winnaar is deze tijd van minder lóón, daaróm’wast ^geworden met een totaal van 41 punten Ariêl zonder koken heel de was ontzet- de 18-jange Waddinxvener Rob Tol uit tend schoon. de leplaan 116. Deze jonge deelnemer buizenleggers. De boterham is nu niet mager voor de Biesboschwerkers nieuwe stijl. De resultaten van het baggeren kan men zien vanaf deze rondvaartboten. Vanuit de Amer worden de tot 18 meter uitgebaggerde polders vol gepompt. Via pijpleidingen komt het water bij de Rot terdammers in huis. Dit is slechts een facet van de Biesbosch. met als hoogtepunt een boottocht door de Biesbosch. Óp speciaal voor de Bies bosch gebouwde schepen (twee) kropen de bejaarden door de smalle kreken, langs dicht met hout en riet be groeide oevers. De kapitein vertelde het een en ander over dit unieke recrea tiegebied, waar vijftig jaar geleden vele houthakkers en rietsnijders hard sjouw- deed hij de 'suggestie aan de”hand vol- den v00r een magere boterham. Van gend jaar eens naar Drachten te daag zÜn de hakkers en rietsnijders ver- komen.... drongen door nijvere baggeraars en B€ WfMHAAfi VAR OÊZt WASMITOMAAI fS f’, tcxrceo i a o v - t e L v. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 15