VAKANTIE SCHOLEN IN 1981/1982 Remonstrantse kerk Boekenmarkt in Verbouw noodschool Mozartlaan gaat nu bijna halve ton kosten DRIE NIEUWE I EPEN VOOR HET WUKWERK IN ZUID RPF W’veen Afscheidsdienst Ds. G. A. Het Weekblad feliciteert Zaterdag 13 juni Voor Gereformeerde School Hooykaas Aanzet nota bibliotheek is B. en W. gepasseerd Goedgekeurd dankbaar en blij ■a r o li. KON. WILHELMINASCHOOL k te '5 COORNHERTGYMNASIUM PROF. KOHNSTAMMSCHOOL F ts Voor die samenstelling is indertijd ge kozen, uitgaande van de veronderstel ling dat de bibliotheek mede gebruik van het wijkgebouw zou gaan maken Die veronderstelling blijkt niet juist te kerkbestuur hoopt ook bij deze actie op uw welwillende steun voor behoud van het kerkgebouw. 1. I. 7 Ie ia WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 JUNI 1981 rende gemeenteraad. Het college stelt de raadsleden voor dit krediet be schikbaar te stellen. In de raadsvergadering van 25 maart werd besloten een krediet van f 6.000,- beschikbaar te stellen voor het treffen van een aantal voorzieningen in de 3- klassige noodschool aan de Mozart- laan. Mede naar aanleiding van de toen gevoerde discussie heeft de dienst van ’’Openbare Werken” opnieuw geadvi seerd over de te treffen voorzieningen. Blijkens dat rapport is voor het goed bruikbaar maken van het gebouw een bedrag benodigd van f 47.640,-, zodat er nog 41.640,- op tafel moet worden gelegd. zien van de voorzitter, drie leden -vertegenwoordigers van de speeltuinvereniging "Zonnig- Zuid”, één lid als vertegenwoordiger van de christelijke openbare leeszaal en -bibliotheek en twee leden als ’’bevol- WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen feliciteert de vol gende geslaagden uit Waddinxveen: Van de Remonstrantse Broederschap (landelijk bestuur van de Rem. kerk) is bericht ontvangen dat gerekend kan worden op een bedrag van 10.000, Met nog een aantal andere vrij grote giften is is het restauratiefonds nu geko men op bijna een kwart van het bedrag dat door de eigen gemeente moet wor den bijeengebracht. WADDINXVEEN Om de door de dagschool voor volwassenen van Het Gouwe-College verlaten 3-klassige noodschool aan de Mozartlaan geschikt te maken voor gebruik door de Gereformeerde School (afkom stig van de Staringlaan) is een aanvullende krediet nodig van f 41.640,-. Dit schrijven B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergade- DE DUIVENTIL De protestants-christelijke kleuter school De Duiventil (Staringlaan) heeft f 18.835,- nodig voor de aanschaffing van nieuw meubilair voor twee speel- werklokalen alsmede gymnastiekmate- riaal. Het gevraagde gymnastiekmateriaal betreft een aanvulling op de eerste in richting, terwijl het nieuwe meubilair wordt aangevraagd voor de vervanging van het meubilair dat is aangeschaft bij de inrichting van het huidige perma- WADD1NXVEEN Zaterdag 13 juni a.s. wordt in en om de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade een boeken markt gehouden ten bate van de restau ratie van het kerkgebouw. Er is een grote hoeveelheid boeken van allerlei soort zoals kinderboeken, streek- en ge wone romans, detectieves. technische en wetenschappelijke boeken. Ook zul len nog een aantal zelfgemaakte artike len te koop worden aangeboden alles tegen zeer redelijke prijzen. De ver koop begint om 10 uur 's morgens. Het Mechanische Technieken: W.J. van Dorp, C.B. van Drunen, J. Faasse, R.H. Kivits, JJ*. van nente gebouw in 1965. Gezien de staat van dit 16 jaar oude meubilair kan dit als versleten worden beschouwd. Het meubilair van het derde lokaal, dat in 1967 is ingericht, verkeert thans nog in redelijke staat. DE MORGENSTER De hervormde kleuterschool De Mor genster (Onderweg) ziet graag f 670,- tegemoet voor de aanschaffing van rij dend speelmateriaal. Daar het hier een aanvulling betreft op de eerste inrich ting waarbij de normale eisen, te stellen aan het geven van kleuteronderwijs, niet zullen worden overschreden, zal de gemeente dan ook geen strobreed in de weg leggen om deze aanschaf mogelijk te maken. PRINS W.A.-KLEUTERSCHOOL De rooms-katholieke Prins Willem- Alexander-kleuterschool (Peter Zu(d- laan) verwacht van de gemeente een krediet van f 3.061,- voor de aanschaf fing van gymnastiekmateriaal. Het be treft hier een eerste aanschaffing met uitzondering van vier gymnastiekban- ken, waarvoor bij de inrichting van het huidige permanente gebouw in 1971 ook medewerking is verleend, doch die thans niet gekoppeld kunnen worden aan de springkasten. BETHELSCHOOL De hervormde Bethelschool (linden- gaarde) heeft f 1.553,- nodig voor de aanschaffing van vijf exemplaren van de leermiddelen voor de zesde klas. Dit in verband met de stijging van het aan tal leerlingen van 25 naar ongeveer 30. Bij raadsbesluit van 12 mei 1976 werd onder andere reeds medewerking ver leend voor de aanschaffing van leer middelen voor 25 leerlingen van de zesde klas. WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur is ook voor het schooljaar 1981/1982 met de besturen van alle Waddinxveense scholen voor kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs een eensluidende vakantiere geling overeengekomen. Herfsvakantie: 19 t/m 23 oktober 1981; Kerstvakantie: 21 december t/m 1 januari 1982; Voorjaarsweek: 22 t/m 26 februari 1982; Paasvakantie: 5 t/m 12 april 1982; Koninginnedag: 30 april 1982; Bevrijdingsdag: 5 mei 1982; Mei-week*) (waarin Hemelvaartsdag): 17 t/m 21 mei 1982; Pinkstervakan- tie:31 mei 1982; Zomervakantie: 12 juli t/m 20 augustus 1982. Nog niet bekend van de chr. school voor L.H.N.O. ”De Rank”. Door een aantal reserve-uren/dagen, kunnen de vakanties per school iets verschillen. Zoals bekend zal zijn is het opnemen van én een mei-week mo gelijk gemaakt door de schooltijd van het g.l.o. op de woensdag met één kwartier te verlengen tot 253/4 uur per week. Bovenvermelde regeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg gelijk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden-Holland en overeenkomstig de regeling voorde rijksscholen. bibliotheek in de wijk zuid is een andere oplossing gevonden. Daarmee is ook de noodzaak komen te vervallen een lid als vertegenwoordiger van de bibliotheek WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is voorgesteld de heren C. B. Boer, F. D. Herlien en J. Lam te benoemen tot lid van de gemeentelijke Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Naast deze benoemingen is de raad gevraagd de ver- Klaveren, ordening die het wijkwerk in de St. Victorwijk regelt te wijzigen, omdat J.A. Kooter, P. Mulder, J. Nieuwen- het niet nodig is dat een vertegenwoordiger van de bibliotheek deel uit- J.D. de Rooij, W.W. Rijneveld, jiF. Verver, P.R. VliegendhartE.H.R. van der Wolf, B.L. Wijenberg. ST. ANTONIUSCOLLEGE Aan het St. Antoniuscollege Gouda zijn voor het eindexamen ge slaagd de volgende Waddinxveners: HAVO: Raymon Boere, Max de Bruin, Ronald Kleiweg, Robert Mar kus, Rob Meijer, Rob Naafs. Geslaagden aan de Prof. Kohnstamm- I school voor openbaar MAVO (Mau- ritslaan):: Marijke Bode, Petra Bak ker, Johan Boer, Mare Brouwers, 1 Ilona Both, Marja van Dijck, Jolande I Dullemeijer, Francis Dieters, Cor Goudriaan, Tineke Jungschlager, Yvonne Kloet, Remko de Lange, Wichard v. d. Louw, Pieter v.d. Meu- len, Peter Molenaar, Helen Otten- bros, Paulien Overdam, Jolanda van Oort, Babs Ponsioen, Derk Rietveld, Margrita v. d. Schans, Edzard Schramm, Eddy Slappendel, Jeroen Verwaal, José Verwey, Erwin Wert- j wijn en Henriette Wijnen. I uit Zevenhuizen: Ron Bos, Anita Bruggeman, Sonja van Delft, Marcel I Helmers, Mark Hofman, Nico Hol, Iransien Hordijk, Marcel Koole, Bou- dewijn v. Leeuwen, Martien van j Leeuwe, Vincent Middeldorp, Patrick Nagtegaal, Jeannet v. Prooyen, Mag fl da Verschoor, Peter Verschoor. Uit Boskoop: Jeroen Mattheijer, Mar- I tin Rotteveel, Marcel Tokkie, Danny I V issers, Marco Vurens. I w-* ^oerhapelle: Jacqueline Hertog, Willy v. Kralingen, Manon van Mas- fl trigt, Karin Nagtegaal, Wendy Thu- nissen, Carla Zijderhand. I Uit Reeuwijk: Greet Oppelaar en Jur- I den Vermulm. Geslaagd aan de Christelijke Scholen gemeenschap voor MAVO/LTO ’’Ko ningin Wilhelminaschool” zijn: MAVO-4: J.M. Alblas, T. Baan, A.P. Bakker, J.RJ. Bakker, M. Bax, J. van Beek, C.H. Boer, L. Boer, J.A. den Boer, J. Both, M. Bouma, J. Breedijk, M.B. Crielaard, A.H. Dekker, M. van Dodewaard, J. Dros, D. van Drunen, I. van Es, M.M.W. van Gent, B. de Graaf, A. Grooten- dorst, T. Hardendood, M. Heems kerk, MJ. Hertog, HJ. Hoogendam, M.P.C. Jansen, EJ. de Jong, M.E. Kamminga, R.P. Kersseboom, EJP. Kiel, P.W. Kooiman, A. Lagrouw, M.P. Lamens, M. van Leeuwen, M. van der Linden, J.I. Lindhout, N. Lodder, J.M. Maassen, L. Manuput- tij, E. Mekenkamp, C.M.T. Moons, J.P.A. van Nielen, G. Nijhof, E.W. van der Oest, J.J.M. Oorschot, B. Oosterom, F.J. Overdam, E. Picard, J. de Ridder, H. Ringenier, H.E. Roetman, JAI. Schipper, K.M. Se- keris, J.H.G. Smith, P. van der Spek, AJ. Taal, P.J.M. Toor, M.C. van Velde, J. Vermeulen, C.HJ. Versluis, C. Verweij, M.W. Verweij, H. Werk man, I. Wilbers, S.L. Wondergem. LTS-4: Bouwkunde: J. Baas, T. Bur ger, J.W. Doornenbal, J.P.G. van Dijk, P. van Eijk, H.A. Holkema, A.S. den Oude, F.A. Pande-Iroot, J.C. Roodbol, F.J. Sekeris, E. Ver heul, L J. Wondergem. I W addinxveen zondag 14 juni a.s zal ds. G. A. Hooykaas in een spe- ciale dienst afscheid nemen als voor- ganger van de Remonstrantse Ge- I meente van Waddinxveen. I Ds. Hooykaas die 121/, jaar deze ge- meente gediend heeft zal wegens het I “re|ken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt neerleggen, maar zal I H-n_We' ’n deze regio zo nu en dan pre- uiKbeurten vervullen. afscheidsdienst wordt gehouden in I ef kerkgebouw aan de Zuidkade en begintom 16.00 uur. dat het werk van de RPF in de Tweede Kamer een duidelijk gezicht zal moeten vertonen. Het moet voor iedereen dui- de ge- delijk zijn waar de RPF-fractie staat. Dus geen tweeslachtigheid. De RPF zal een reformatorische poli tiek bedrijven, dat wil zeggen dat de uit gangspunten van Schriftuurlijke aard zijn. Dat houdt niet in dal deze politiek alleen de zedelijkheidswetgeving op het oog heeft; nee, alle terreinen van het le ven vallen daar onder. Het tweede deel van de avond was van huishoudelijke aard. Het bestuur werd uitgebreid met de heren Joh. Tanis en B. van der Roest. Sinds de afdeling 1 voor het Wad- Waddinxveen bestaat hebben zij de dinxveens besluit tot aanpassing van de propaganda en de publiciteit voor hun ramingen tennishal en beschikking rekening genomen. In de toekomst zal fonds Stadsuitleg. dit zo blijven. WADDINXVEEN - Het colle ge van Burgemeester en Wet houders heeft aan de volgen de week woensdagavond verga derende gemeenteraad meege deeld, dat (een aanzet tot) de nota over het gemeentelijk bi bliotheekbeleid - welke reeds geruime tijd in voorbereiding is - het college inmiddels is gepasseerd, zonder dat overi gens terzake een beslissing is genomen. De mogelijkheid be staat dat in de nota zelfs nog het alternatief zal worden be trokken om de nieuwe biblio theek onder te brengen in Huize Souburgh. Het bestuur van de Stichting Christelijke Openbare Biblio theek ”Waddinxveen” heeft inmiddels besloten een nieuwe stichting op te richten: De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen, waaraan de be voegdheden en de bezittingen van de bestaande stichting zullen worden overgedragen. Het bestuur van de nieuwe stichting zal als volgt worden samengesteld: - vier leden, voorgedragen door het bestuur van de Christelijke Openbare Bibliotheek ’’Wad dinxveen” - twee leden, voorgedragen door het gemeentebestuur van Waddinxveen - vijf leden, voorgedragen door het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Wad dinxveen uit de leden van de bibliotheek. Deze vijf leden zullen aan een aantal in de sta tuten opgenomen kriteria moe ten voldoen. Het college van B. en W. kan zich met deze gekozen be stuursstructuur verenigen. Tweede Kamer vertegenwoordigd is. CFFN RF7WA AR °Ver het Werk Van de Tweede’ bezwaar Kamerfractie werd gesproken door de Geen bezwaar tekende het provinciaal heer De Jong uit Leerdam. De Jong is bestuur aan tegen de volgende beslui- thans leraar aan een scholengemeen ten: schap in Gouda. In de toekomst gaat hij - krediet reconstructie Kanaaldijk bin- het wetenschappelijk bureau van de nen de bebouwde kom. RPF leiden. - krediet voorlichtingsmateriaal Hij stelde op de RPF-ledenvergadering nieuwe kiezers. - vaststelling van de verordening rege lende de toepassing van rechtspositiere gelingen voor ambtenaren van meente Waddinxveen ten behoeve van andere duurzame samenlevingsvormen dan het huwelijk. VERDAAGD De provincie heeft de beslissing ver daagd op het besluit tot vaststelling van de tweede herziening van het bestem mingsplan Noordkade langs de Gouwe. GEEN GOEDKEURING In ”Den Haag” kon geen goedkeuring worden verkregen voor het Wad- - WADDINXVEEN De afdeling WADDINXVEEN Het college van Waddinxveen van de Reformatorische Gedeputeerde Staten van Zuid- Politieke Federatie (RPF) heeft tijdens Holland heeft de volgende Wad- de vorige week dinsdagavond gehouden ’’bevolkingsvertegen- zijn geweest. Voor de huisvestingvan de dinxveense besluiten goedgekeurd: ledenvergadering uitvoerig stilgestaan t-i' u:-1onttrekking aan het openbaar verkeer hij de Tweede-Kamerverkiezingen en van het buiten de bebouwde kom gele- de daarbij behaalde resultaten. gen gedeelte van de Kleikade. Ook de Waddinxveense RPF’ers - die - krediet reconstructie Kanaaldijk bin- plaatselijk konden rekenen op 390 nen de bebouwde kom. stemmen (3,1%) - zijn dankbaar en blij - aanvullend krediet bouwrijpmaken dat de RPF nu met twee zetels in de B. en W. hebben de gemeenteraad dan van gronden in Zuidkade 1 sterk op aangedrongen de voormalige ook voorgesteld de verordening te wij- vertegenwoordiger van de speeltuin- zigen dat naast de drie vertegenwoordi- vereniging, de heer J. Lam, opnieuw gers van ”Zonnig-Zuid” ook drie ”be- voor benoeming voor te dragen als ”be- volkingsvertegenwoordigers” deel van volkingsvertegenwoordiger”. de commissie kunnen uitmaken. Hier- De heer Lam heeft in het verleden met mee is de samenstelling van deze com- zo grote inzet aan hetwerk deelgeno- missie op precies dezelfde wijze gere- men en heeft een zo grote deskundig- geld als bij de Commissie Bomenwijk heid opgebouwd, dat de commissie hem het geval is. graag behouden wil. ”Wij hebben ge- Tevens wordt van de gelegenheid ge meend dit verzoek te moeten honore- bruik gemaakt voor te stellen de om ren”, aldus het college. Op grond van schrijving van de voorzitter te wijzigen, het bovenstaande doen B. en W. aan de Thans luidt die: ”de wethouder van on raad het volgende benoemingsvoorste!: derwijs”. Meer in overstemming met uit de kring van ”Zonnig-Zuid”: de heer het gebruik van de laatste tijd is de om- C. B. Boer en de heer F. D. Heerlien; schrijving: het lid van het college tot als bevolkingsvertegenwoordiger: de wiens portefeuille welzijnszaken heer J. Lam. behoren”. huis, A. de Pater, F.R. van Rhijn, maakt van het door wethouder A. H. van Gent (PvdA) voorgezeten I It M rirvll \A/ VA/ 12 I H i bestuur. In de commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid bestond al enige tijd een vacature en zijn onlangs twee vacatures ontstaan. De ene doordat het Geslaagd aan het Coomhertgymna- sium te Gouda zijn uit Waddinxveen: Jacob'- van der Hoeven, Johanna de Jong, Joan Noorthoom van der Kruijff. VERORDENING De verordening Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid bepaalt dat, afge- 1 wor- betreffende lid schriftelijk haar ontslag den benoemd als heeft ingediend; de andere doordat het betreffende lid niet meer over de kwali ficatie beschikt op grond waarvan hij indertijd benoemd is. Hij is toen voorgedragen door de speel- kingsvertegenwoordigers”. tuinvereniging ”Zonnig-Zuid” en maakt thans geen deel meer uit van het bestuur van die vereniging. Van de thans bestaande vacatures moeten er twee vervuld worden uit de kring van vertegenwoordigers van ’’Zonnig- Zuid” en één woordiger”. De speeltuinvereniging ”Zonnig-Zuid’ heeft B. en W. schriftelijk een benoe mingsvoordracht gedaan, die het col- ao lege in hun voorstel hebben overgeno- inde commissiele benoemen, men. De commissie en de bij het wijk werk betrokken vrijwilligers hebben er

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17