WADDINXVEEN GEMEENTE Huisvuil te vroeg buiten Akermans ucca Opera- en operette- avond voor bejaarden WD-wethouder lost startschot voor fietstocht physio-therapeuten zullen aan de start verschijnen. Van Tol van de Henegouwerweg stelt zoals elk jaar de zo gewaardeerde Uniekaas ter be schikking, terwijl de appelen gratis door Boers van de Bredeweg worden geleverd. Wijziging liggings- factoren onroerend goed- belasting Prijswinnaars kleurwedstrijd Brugfestijn ’81 DANK U POLITIENIEUWS WADDINXVEEN HOND IN GOOT x VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN VOLKSGEZONDHEID 7 SPREEKUREN 13. ‘1 SUCCES MIMPEN Oranjelaan 2 2741 ER WADDINXVEEN Tel. 01828-3340 met het behalen van je rijbewijs. Ik wist niet eens dat je al zo lang les had. Wat zeg je? Heb je nog maar zo weinig lessen gehad? Bij wie les je? O, Succes! Ja, die schijnt erg goed te zijn...” SUCCES PLUSPUNTEN: Inventieve lesmethodes en optimale bege leiding i.v.m. rijbewijs voor personen- en vrachtauto’s en motorfietsen. Reeds 30 jaar ervaring, dus vakkennis verzekerd. Schoolraad voor het openbaar onderwijs Donderdag 18 juni 1981, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA Verleende vergunningen. Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen. Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. WADDINXVEEN Aan de Wingerd werden twee dagen voor huisvui- lophaaldag vele vuilniszakken buiten geplaatst. Tegen drie in de omge ving wonende personen wordt proces-verbaal opgemaakt terzake over treding van de Algemene Politie Verordening. bekwam schaafwonden en de bestuur- 1 prijs: Charlotte I I Gemeenteraad Woensdag 17 juni 1981,aanvang 19.30uur in het gemeentehuis. AGENDA gingsfactoren voor deze woningen eerst ingaande het belastingjaar 1981 kunnen worden toegepast. T u Stolz en Dein ist mein ganzes Hert van Léhar. Zoals men weet kunnen zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank-centrum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroegtijdig) het bekende nummer 5555 te dtaaien, vanwaar het vervoer koste loos geregeld kan worden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 JUNI 1981 van de dienst Openbare Werken. I Gefeliciteerd ONTVREEMDE/GEVONDEN VOERTUIGEN De afgelopen week werd 4 keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Vier fietsen werden gevonden. Twee van deze fietsen konden aan de eigena ren worden teruggegeven. Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat in de periode van 17 juni t/m 24 juni 1981 het 3e deel van de 2e ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker zal worden uitgevoerd. Een derde deel van alle in Waddinxveen woonachtige dames van 35 t/m 54 jaar zal hiervoor persoonlijk worden uitgenodigd door middel van toezending van een oproepkaart. De dames, geboren in 1929, 1932, 1935, 1938, 1941, 1944 en 1947, die op 9 juni 1981 nog geen oproepkaart hebben ontvangen, maar toch aan het onderzoek willen deelnemen, kunnen dit opgeven ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, bureau burger zaken (tel. 4433, toestel 242). Alsnog zal dan een oproepkaart worden toegezonden. aan de Jan Campertlaan werd diografisch bestuurbare WADDINXVEEN De culturele commissie van de Stichting Dienstver- leningscentrum Waddinxveen houdt maandagavond 15 juni om acht uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een opera- en operettea- vond voor bejaarden. Deze avond, die wordt verzorgd door het gezelschap Jury Moni - da Ros uit Den Haag, ie toegankelijk tegen betaling van één gul den en is tevens de slotavond van dit seizoen. CONTROLE VISSERIJWET Tijdens controle op de Visserijwetge- ving werd nabij de Petteplas een visser bekeurd, daar hij niet in het bezit was van een bijdragebewijs of viskaart. Te gen twee vissers in het water achter de fiats aan de Nic. Beetslaan werden processen-verbaal opgemaakt, daar zij niet in het bezit waren van vergunnin gen van de Hengelsportvereniging Waddinxveen. AUTO TE WATER Op 4 juni ca. 09.10 uur belandde een Simca-bestelauto van de P.T.T. in de sloot, gelegen langs de Onderweg. De Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afd. Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afd. Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening der secretarie. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Verzekeringen. 6. Bedrag per leerling. 7. Eerste algemene gedachtenwisseling Wet Medezeggenschap Onderwijs. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is de functie van directeur B.M. Yd- mark bij Akermans Machines BV, te Waddinxveen, gewijzigd in commis saris. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan de heer H. Bontan, Spoorweglaan 7 te Moordrecht, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van het woonhuis Hene- gouwerweg 99; aan de heer J. G. Haan, van Mecklenburg Schwerinlaan 15 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voor- geveldakviak van de woning Beethovenlaan 42; aan de heer G. Kerver, Willem de Rijkelaan 15 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; aan de heer C. S. Chandrasekhar, Akkerwinde 9 te Waddinxveen, voor het oprichten van een berging; aan de heer J. Tofield, Wagnerlaan 7 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het linker zijgeveldakvlak; aan de heer J. de Bode, Sweelinckhof 5 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van de voorgevel van een woonhuis; aan de heer J. Verzijden, Mauritslaan 38 te Waddinxveen, voor het inwendig'veranderen van een woonhuis; aan de heer A. H. Mulder, Jan Dorrekenskade Oost te Waddinx veen, voor het vergroten van een woonhuis. Spreekuur burgemeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrij dagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. en 1 juni werd uit het ronde smeedijzeren klok en een grote plant ontvreemd. Wethouder mevrouw L.M. Ooster broek-Waagmeester zal het startschot lossen om 9.00 uur. Sluitingstijd af melden: 15.00 uur. Bij het afmelden na de fietstocht wordt een leuk vaantje uitgereikt. fing van gymnastiekmateriaal ten behoeve van de prins Wil lem Alexanderkleuterschool. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van aanvullende leermiddelen voor de Bethelschool (g.l.o.). 11Voorstel tot wijziging van de Verordening Commissie Wijk- werk Waddinxveen-Zuid. 12. Voorstel tot benoeming van leden in de Commissie Wijk- werk Waddinxveen-Zuid. Nota inzake grondverwerving ten behoeve van bestemmings plan ’’Wijk Zuidplas 1980”. 14. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening 1979 1Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 22 april en 20 mei 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging c.q. aanpassing van de tabel van facto ren voor ligging onroerend-goedbelastingen 1980/1981 4. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststel ling van het bestemmingsplan "Bedrijfsterrein Coenecoop”. 5. Voorstel tot benoeming van een lid in de commissie voor het marktwezen. 6. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor voorzieningen in de 3-klassige noodschool aan de Mozart- laan. 7. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van meubilair ten behoeve van de kleuterschool ”De Duiventil”. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van rijdend speelmateriaal ten behoeve van de kleuter school "De Morgenster”. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf- WADDINXVEEN - De Waddinx- veense afdelingen van de Hart- en Nierstichting houden - zoals bericht - komende zaterdag 13 juni weer de jaarlijkse fietstocht over 25 of 40 kilometer. Gestart wordt er bij het politiebureau aan de Mozartlaan waar men zich tussen 9.00 en 10.00 uur kan laten inschrijven. Kosten f. 2,75 voor volwassenen en f. 1,75 voor kin deren en 65-plussers. De tochten voeren door een prachtig gebied, waarbij hoofdzakefijk van De volgende fietspaden gebruik wordt gemaakt. Bij de controleposten wachten de deelnemers wat gratis versnaperingen terwijl Wielaard-voor-de-fiets zorgt voor reparaties tegen kostprijs. Ter plaatse is tevens de E.H.B.Ó. aanwe zig. De meeste plaatselijke artsen en bezorgen reed het voertuig heel lang zaam de sloot in. De schade bleef be perkt. Takelbedrijf Hijkoop heeft het voertuig op het droge gesleept. NA TANKEN DOORGEREDEN Op 31 mei werd 71,benzine ge tankt bij het self-service tankstation langs de RW 12. Na het tanken reed de bestuurster zonder te betalen weg. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon de vrouw, een 25-jarige inwoonster van Zeist, door een Porsche- surveillance worden aangehouden. DIEFSTALLEN/INBRAKEN Op 31 mei werd vanuit een kleedkamer van de vv ’’Waddinxveen” aan de Sniepweg een portemonnee inhou dende f 70,en een giropas weggenomen. Tussen 22 mei en 1 juni werd ingebro ken in de huishoudschool. Via verbre king wist men de school binnen te ko men. Ontvreemd werden 24 koptele foons, 1 cassetteplayer en 2 programma-cassetterecorders. 15. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de rekening 1979 van het Gemeenschappelijk Antennesysteembedrijf. 16. Begrotingswijzigingen (w.o. vervanging apparatuur huisdruk kerij). 17. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 11 juni 1981 ten gemeentehuize ter inzage. WADDINXVEEN F week woensdagavond vergaderende ge meenteraad is gevraagd de tabel voor liggingsfactoren behorende bij de ver ordening op de heffing van onroerend- goedbelastingen aan te passen. De tabel van factoren voor ligging be hoeft aanpassing als gevolg van de bouw van nieuwe woningen in 1978 en 1979. Deze tabel dient thans te worden aangevuld met de volgende straten: a i—i, "Boezemweg”, ’’Heuvelhof’, ’’Lede”, ’’Omloop” en ’’Oostpolderweg”. Omdat een aantal woningen in deze straten op 1 januari 1980 reeds voor be woning gereed was is wijziging van de tabel voor liggingsfactoren ingaande het belastingjaar 1980 noodzakelijk. De toe te kennen vermenigvuldigingscij- fers dienen te worden bepaald in relatie tot de liggingsfactoren voor de be staande bebouwing. Voorts zijn tengevolge van het gereed- komen van een aantal nieuwbouwwo- juni fragmenten kunnen horen uit de r a Dorrekenskade-Oost de woningen nrs. 32 t/m 66 en 11 t/m 29 o.i. in een voorde ligere liggingspositie gekomen. Verder zullen als gevolg van een aan passing van de liggingsfactoren van de woningen aan de Jan Dorrekenskade ook de liggingsfactoren voor de wonin gen aan de Schielandweg moeten wor- vermelde woningen aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Aangezien de aanslagen onroerend- “Ivoor Loon, Alphense de hiervoor genoemde percelen aan de 222__- Jan Dorrekenskade en de Schieland- school; 3e prijs: Ingrid Boere, Leede 1, weg reeds zijn opgelegd en een navor- Waddinxveen,’t Kruimeltje. dering voor deze gevallen niet meer De prijzen zijn uitgereikt door wethou- mogelijk is, zullen de gewijzigde lig- der mevr. L. M. Oosterbroek- Waagmeester tijdens de opening van Brugfestijn ’81. Op2juni 1981 ca.04.10 uur vond ereen vermoedelijke poging tot inbraak plaats bij de juwelier aan de Passage. Getracht werd het alarm uit de muur te slaan. Men is niet binnen geweest. AANRIJDINGEN Op 31 mei ca. 18.30 uur vond er een licht ongeval plaats op de Kerkweg- West. De bestuurder had kort tevoren een bestelling gehaald bij het Chinees restaurant. Tijdens het wegrijden, wilde hij wat kroepoek pakken, wat achter in de auto lag. Hij slingerde hierdoor met zijn auto en ramde een lantaarnpaal. De lantaarnpaal knakte. Daar debestuur- der alcohol had gebruikt, werd hem een rijverbod opgelegd. Op 31 mei ca. 19.15 uur reed een brom fietser met zijn echtgenote als duopas- sagiere over de Provincialeweg 25. Om van de rijbaan (richting Gouda) over te steken naar het fietspad, keek hij achte rom. Hierbij kwam hij met zijn brom- bestuurder bleek de versnellingshandle fiets in de berm ten val. Zijn echtgenote "Alpherwetering”, van de zgn. halfautomatische auto niet bekwam schaafwonden en de bestuur- geheel te hebben vrij gezet. Tijdens het der liep enkele gekneusde ribben op. Op 2 juni ca. 15.20 uur vond er op de Jul. v. Stolberglaan nabij de parkeerp laats met de Passage een aanrijding plaats. Een personenauto stond vcrorge- sorteerd om naar links genoemde par keerplaats op te rijden. Een achterop komende automobilist had dit te laat door en reed achterop de stilstaande personenauto. Lichte materële schade was het gevolg. De ouderen zullen maandagavond 15 ningen aan de Zuidzijde van de Jan opera’s la Traviate van, la Bohème van Pucani en Don Giovanni” van Mozart. Van de operettes krijgt men fragmenten te horen uit Zwei herren in 3/a akt, van WADDINXVEEN De winnaartjes den aangepast conform die voor boven van de kleurwedstrijd die onder de vermelde woningen aan Waddinxveense kleuterscholen is ge houden zijn: le prijs; Saskia Bosman, J. w Luykenstraat 28, van De Duiventil; 2e goedbelastingen voor het jaar 1980 j: CL_.L.'.j van I.‘2,2 Vanuit een schuur achter een woning Wetering 16, Pr. Willem Alexander- 1 een ra- auto diografisch weggenomen. Tussen 29 mei Trefpunt een

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3