Illegale zender Afscheid van WSE’ers van Verbakel Sportweek- vistournooi Torbelino aktie Jaarlijkse huurverhoging weer voor de deur Een boekenbon? DANK U HOND IN GOOT POLITIENIEUWS WADDINXVEEN tv f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 JUNI 1981 illegale zender GRAAG GEGEVEN! ingezet. (Foto: Weekbladvoor Waddinxveen/SjaakNoteboom). DIEFSTAL FIETSEN WADDINXVEEN Zaterdag 13 juni is in het clubhuis De Lansbrekers door het bestuur van de voetbalvereniging WSE afscheid genomen van de bestuursleden H. Bresser en C. Verwoerd. Beiden hebben zich jarenlang voor WSE WADDINXVEEN In de meimaand heeft Verbakel de jeugd van 4 tot 12 jaar aan het werk gezet. Door middel van paginagrote advertenties, en in de winkel af te halen deelname-bladen, werden de kinderen geaktiveerd om zich kreatief bezig te houden met het onderwerp Torbelino. JEUGDVISTOURNOOI Vanuit een personenauto, waarmede door de gemeente Waddinx- veen werd gereden, werd een illegale zender m beslag genomen. Tegen de eigenaar zal proces-verbaal worden opgemaakt. TANKEN BENZINE ZONDER BETALEN lfr OP HETERDAAD BETRAPT AANRIJDINGEN RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS Op 11 juni werd geconstateerd, dat die tussen 1 juli 1975 en 1 juli 1980 NIET ALTIJD Maar dat is niet altijd zo: het kan ook meer of minder zijn. Dit hangt af van de kwaliteit van de woning en VERPLICHTE HUURVERHOGINGEN Attente getuigen meldden de politie, dat enkele knapen bezig waren en kele goederen van personenauto’s, welke nabij garagebedrijf Noorder- graaf stonden geparkeerd, te slopen. Twee Waddinxveense jongens, respec tievelijk 14 en 13 jaar werden tijdens deze werkzaamheden door de rijks politie aldaar aangetroffen. Na ver hoor zijn de knapen aan de ouders overgegeven. MEER INFORMATIE Wie meer wil weten over de huur prijs van zijn woning of kamer en zelf wil nagaan of die huurprijs juist is, kan de brochure ’’Huuraanpassingen in 1981” raadplegen. Deze brochure is eind Mei verkrijgbaar op het ge meentehuis, bij Postbus 51, Den Haag en bij de huurcommissie. Voor uitgebreide informatie kunt U te recht in het boekje ’’Huurprijzen van woonruimte 1981”. Dit is wat later eveneens op bovengenoemde adressen verkrijgbaar. Op 6 juni ca. 09.35 uur vond er een aanrijding plaats nabij het voormalige politieburau. Vanuit de Julianastraat kwam een fietser de Kerkweg rich ting Hefbrug oprijden. Een op de Kerkweg rijdende automobilist toe- terde, echter een aanrijding kon niet meer worden voorkomen. Lichte materiele schade was het gevolg. Op 8 juni ca. 03.30 uur belandde een motorrijder en zijn passagier in de Ringvaart. De motorbestuurder reed op de Appollolaan richting Kanaal dijk. In de flauwe bocht vlak voor de brug raakte de man de macht over het stuur kwijt en schoot naast de brug met de motor het water in. Het slachtoffer, de bestuurder, werd naar het Bleulandziekenhuis te Gouda overgebracht. Op 13 juni ca. 10.00 uur vond er een aanrijding plaats nabij de hefbrug tussen een fietser en een automobi list. De fietser reed op de Kerkweg richting Passage. Zij raakte met haar voorwiel een wielmoer en kwam daardoor ten val. Op dat moment reed de auto naast haar. Het slacht offer werd door een arts medisch be handeld. De afgelopen week werden door 4 personen aangiften gedaan van dief stal van hun rijwielen. Twee fietsen werden teruggevonden. Eén hiervan kon een benadeelde worden terug gegeven. gen die met subsidie van het rijk worden gebouwd stelt het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening de beginhuren vast. Evenals voor woningen die met rijkssub- sidie ingrijpend worden verbeterd. Deze nieuwe en verbeterde woningen krijgen na het eerste jaar vijf ver plichte jaarlijkse huurverhogingen. Daarna kunnen huurders en verhuur ders ook bij deze woningen zelf een huurwijziging overeenkomen. huurverhoging van 6 procent. Dat zelfde geldt voor oude woningen die tussen 1 juli 1979 en 1 juli 1980 met rijkssubsidie ingrijpend zijn verbe terd. Verplichte huurverhogingen gelden ook voor kamers in woonge bouwen voor studenten of werkende jongeren en wooneenheden voor al leenstaanden en kleine huishoudens. Tenminste, wanneer voor die gebou wen door het rijk subsidie wordt verleend. DIEFSTALLEN/INBRAKEN In de nacht van 4 op 5 juni werden vanonder een personenauto, welke in de Potgieterstraat op blokken stond, 4 velgen met brede bandjes, totaal ter waarde van f. 2500,- ontvreemd. Op 5 juni werd vanuit het zwembad aan de Sniepweg ten nadele van een plaatsgenoot een spijkerjasje ont vreemd. In de nacht van 8 op 9 juni werd een nabij de Passage geparkeerd staande auto opengebroken. Een portierraam werd ingeslagen. Ontvreemd werden een aantal kleine artikelen. In dezelfde nacht werd ook een aan de Noordkade geparkeerd staande auto opengebroken. Ontvreemd wer den een cassette-deck, twee luidspea kers en een jasje, totaal ter waarde van f. 1550,-. In de nacht van 10 op 11 juni werd een radio-cassetterecorder uit een personenauto, welke in de Genestet- laan stond geparkeerd, weggenomen. Vanuit een woning aan de Kerkweg- Oost werd op 9 juni een bedrag aan geld, groot f. 425,-, weggenomen. In de leeftijdsgroep 4 tot 8 jarigen, met als onderwerp Torbelino in Ka- bouterland, hebben de volgende kin deren een prijs gewonnen: le prijs, een waardebon van f. 150,-: Ruth Huizinga, C. Huygenslaan 10, W’veen. 2e prijs, een waardebon van f. 100,-: Marcel Benschop, Sparren- gaarde 16, W’veen. 3e prijs, een waar debon van f. 50,-: Marie-Louise Bou- ter, v. Beveminglaan 15, Gouda. In de leeftijdsgroep 8 tot 12 jarigen, met als onderwerpontwerp je eigen torbelino kleren, zijn de volgende kinderen de gelukkige winnaars: le prijs, een waardebon van f. 250,-: Renate de Vries, Beemdgras 41, Gouda. 2e prijs, een waardebon van f. 150,-: Sandra Blom, E. Casimirlaan 12, W’veen. 3e prijs, een waardebon van f. 75,-: Ellen v/d Poel, Windakker 65, Boskoop. Verbakel is verder van plan om met een greep uit de ingezonden werk stukken een expositie te organiseren in de winkel. Verbakel loofde voor de drie besten per leeftijdsgroep flinke waardebon nen uit, te besteden in Torbelino. Bo vendien mocht ieder kind uit de grab belton grabbelen bij inlevering van zijn of haar werkstuk. De aktie was verdeeld in twee leef tijdsgroepen: voor de kleintjes van 4 tot 8 jaar een kleurwedstrijd, met als onderwerp een Torbelino-winkel in kabouterland; voor de kinderen van 8 tot 12 jaar een heuse ontwerp wedstrijd. Deze leeftijdsgroep werd gevraagd haar eigen kleren te ont werpen, zodat de inkoper van Torbe lino hiermee een handje geholpen werd. Na de sluitingsdatum van de aktie heeft de jury, bestaande uit de di- rekteur van Verbakel, de inkoper van Torbelino, een verkoopster van Tor belino en een ontwerper van Hobo/ Faam, uit de vele honderden inzen dingen hun keus bepaald voor de eerste drie per leeftijdsgroep. BEZWAREN De huurder kan bezwaar maken tegen de huurverhoging, als de ver huurder gebreken aan de woning of fonderhoudsklachten niet heeft verholpen. Hij moet die klachten wel tijdig hebben gemeld, liefst schriftelijk. De huurder kan ook bezwaar maken op grond van een in zijn ogen onjuist puntento taal of wanneer de verhuurder meer vraagt dan volgens het huuraanpas- singsschema redelijk is. Het bezwaar moet schriftelijk aan de verhuurder worden gemeld. Wordt men het niet met elkaar eens dan moet de ver huurder, als hij de huurverhoging toch wil doorzetten, de huurcommis sie inschakelen. Er werd slecht (niet één vis) tot zeer goed (22 vissen) gevangen, waarbij de grootste vis een lengte van maar liefst 36 cm had. Nadat de jury van de Waddinxveense Hengelsportvereni- ging HSW op deskundige wijze de ge vangen vis had gemeten en weer aan het water van de Gouwe had toever trouwd, werden de behaalde punten berekend en bekend gemaakt gelijk tijdig met de prijsuitreiking in de can- tine van Voetbalvereniging Waddinx- veen. De uitslag luidde als volgt: Er waren 6 teams; de wisselbeker en le prijs (beker) gingen naar de vrien denclub ’’Vaders vreugd’ is moeders verdriet” met 222 punten. De 2e prijs ging naar ”PTT/Bontenbal” met 216 punten. De 3e prijs naar de ”Fa. Baas” met 121 punten. Bij de indi viduele deelnemers(sters): De le prijs (beker) en tuin-armstoel voor de heer B. van As met 119 punten. De 2e prijs (beker) en een koelbox voor de heer P. Dorresteijn met 77 punten. WADDINXVEEN - Donderdag 4 juni j.l. zochten 48 vissers hun door het lot aangewezen ’’stekkie” op langs de Gouwe-oever. Het waren de deelnemers aan het (bedrijfs-)vistour- nooi van de Sportweek. Met de beste visspullen ”in de aanslag” wachtten de deelnemers op het startsignaal, dat klokslag zeven uur klonk. Hierna veranderde de Zuidkade in een leven dig wedstrijdterrein, waarlangs tal rijke belangstellenden de verrichtin gen van hun favoriete visprominenten volgden en vaak blijk gaven over nog grotere deskundigheid op het gebied van sportvissen te beschikken als de deelnemers aan de waterkant. Van alle deelnemers telde de individuele prestatie. Ongeveer 30 deelnemers waren bovendien lid van een ’’team”; met nog 4 collega’s verdedigden zij de eer van het door hen vertegen woordigd bedrijf (of vriendenclubje). In bepaalde gevallen gelden ver plichte huurverhogingen. Bij wonin- WADDINXVEEN - De meeste huurders in ons land krijgen per 1 juli aanstaande te maken met de jaarlijkse huurverhoging. Volgens de spelregels moet dan minstens een maand tevoren een brief of formu lier van de verhuurder in de bus ge vallen zijn. Daarmee moet deze zijn voorstel om de huurprijs te ver anderen bij de huurder aankondigen. In dat voorstel moet in ieder geval staan: de huidige huurprijs, het per centage van de verhoging (ook als een bedrag in guldens wordt voorge steld), of het bedrag van de even tuele verlaging, verder de nieuwe huurprijs en de ingangsdatum. Als die punten er allemaal niet in staan loopt de verhuurder kans, dat zijn voorstel ongeldig is. De huurverhoging zal meestal 6 procent bedragen, want dat is het wettelijke percentage waarmee de huren normaal gesproken mogen worden verhoogd. De 3e prijs (beker) en thermoskan voor de heer M. Reichard met 75 punten. Een dikke veertig jeugdige vissers, waaronder ook enige jongedames, waren zaterdagochtend present bij de brug aan de Staringlaan om deel te nemen aan het jeugdvisconcours, een evenement dat ieder jaar in het kader van de Sportweek wordt georgani seerd door het SW comité in samen werking met de plaatselijke Hengel- sportvereniging HSW. een Waddinxvener in zijn personen auto reed, terwijl hem de rijbevoegd heid was ontzegd, en tevens zijn rij bewijs nog eens ongeldig was ver klaard. Op 2 april j.l. was voor een zelfde feit reeds bekeurd. Zijn per sonenauto is in beslag genomen. Om half tien precies gingen de jeug dige vissers van start om 2 uur lang de krachten met elkaar te meten. Ge lukkig liet de zon niet helemaal ver stek gaan, zodat het aan de deelne- mers(sters) verstrekte ’’vechtpetje” - welwillend beschikbaar gesteld door de ’’Spaarbank Rotterdam” - toch nog goede diensten bewees. Om half elf - koffietijd - werd aan de visser tjes een lekkere sinaasappel verstrekt om met nieuwe moed de 2e helft van de wedstrijd te kunnen ingaan. Intus sen werd de stand van de gevangen vissen nauwkeurig bijgehouden door de wedstrijdcommissie. Na het eind signaal om half twaalf kon dan ook dadelijk worden overgegaan tot de prijsuitreiking. De eerste prijs, een 4 m lange holglashengel werd gewon nen door Vincent Martens die 12 vissen wist te verschalken. Hij werd onmiddelijk gevolgd door de 2e prijs winnaar Eduard Glasbeek met 11 vis sen. Jan-Willem van 't Riet en Harold v.d. Hoeven vingen allebei 8 vissen. Na loting kreeg Jan-Willem het leefnet en Harold een extra troost prijs. Nadat alle deelnemers(sters) een mooi simmetje in ontvangst had den genomen keerde iedereen na deze geslaagde visochtend weer tevre den huiswaarts. van de huidige huurprijs. Die kwali teit kan men in punten uitdrukken. Volgens een speciale telmethode worden punten gegeven voor de op pervlakte van de kamers, voor zaken als verwarming, bad of douche en voor de andere voorzieningen in en om de woning. Een groot en comfor tabel huis krijgt zo meer punten dan een kleinere woning. Aan de hand van het puntentotaal en de hui dige huur kunt u nagaan welke huur- prijswijziging redelijk is. Daarvoor Dit jaar krijgen dus nieuwe woningen heeft u het huuraanpassingsschema die tussen 1 juli 1975 en 1 juli 1980 nodig, dat evenals de puntentelling zijn gereedgekomen zo’n verplichte te vinden is in de gratis voorlichtings- --1- r- boekjes. Klopt de huurprijs ongeveer met de kwaliteit, dan is een huurver hoging van 6 procent redelijk. Is de huurprijs te laag voor de kwaliteit, dan kan meer dan 6 procent worden gevraagd. Het is ook mogelijk dat een huur die aan de hoge kant is met maar 3 procent wordt verhoogd, gelijk blijft of zelfs wordt verlaagd. Op 8 juni tankte een automobilist voor f. 40,- benzine bij het benzine- pompstation langs de Rijksweg 12. Zonder te betalen reed hij daarna verder. Aan de hand van het opge nomen kenteken kon de man in sa menwerking met de Algemene Ver keersdienst Rijkspolitie worden achterhaald. r--s

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 23