zoekt nieuwe bestuursleden Jeugd- en Jongeren centrum ’’Waddinxveen” Dankers-Nobel: GEZONDE SPECIAALZAKEN STERKER DOOR FUSIE Benzinestation EDESBV Kindervakantie activiteiten ia Floebeldag succesvol verlopen overgenomen RECHTSTREEKSE TREINVERBINDINGEN R’DAMZDEN HAAG TOEKOMSTMUZJ »l 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 JUNI 1981 WERKBESTUUR KETELH. WERKBESTUUR BONK. idem de omweg via Gouda. Maar vooralsnog zijn 8 I waarvan geplaatst/gestort f 35.000, Directeur: J. J. Levy te Capelle aan den IJssel. f ADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft maar weer kns het initiatief genomen om de Nederlandse Spoorwegen te F^egen een rechtstreekse treinverbinding te maken tussen kphen aan den Rijn - Waddinxveen - Den Haag/Rotterdam. Op F manier vervalt aan de omweg via Gouda. Maar vooralsnog zijn Fe rechtstreekse treinverbindingen nog toekomstmuziek, rechtstreekse verbinding W addinxveen-Rotterdam men, maar er worden op dit moment geen plannen voor gemaakt. Schematisch is de structuur als volgt weer te geven: STICHTINGSBESTUUR werkgroepen ESTUURSSTRUCTUUR erg goed. Gelukkig maar, hoewel wij VAKKENNIS voor l gCSiagl'H Alphen- opgeno- Binnen die werkeenheden kunnen e verschillende secties onderschei- n Kinderwerk Jongerenwerk Volwassenenwerk Buurtopbouwwerk De werkeenheid wordt bestuurd >or een werkbestuur; hierin hebben tting voorzitter, secrataris, penning- eester, max. 3 teamleden, max. 3 Igevaardigden per sectie. sectie kinderwerk voorz./penningm./secr. 6/9 afgev. secties 3 teamleden sectie jongeren voorz./secr./penningm./ vice-voorz/6 afgev.w.b./ 2 afgev .gem.raad/1 team sectie volw. Nobel hanteert een eigen informa tiesysteem wat geftres en beprijzin- gen betreft, gebruikt weliswaar ook wat de platenmaatschappijen weke lijks aan papieren informatie over de detaillisten uitstorten, maar waakt er nadrukkelijk voor om van zijn platen zaak een soort beattent te maken. Kortom, Nobel trekt door aanpak en aankleding kliënten die voor prima omzetten zorgen. Toch is men een fusie aangegaan met de firma Dan kers, een platenspecialist in Rotter dam. Dankers is een begrip in Rotter dam als het om platen gaat. De firma heeft in Rotterdam twee zaken en met de bedrijven van Nobel (twee in Gouda, één in Waddinxveen) telt de combinatie vijf winkels. De stichting onderscheidt nu 2 irkeenheden, t.w. ’t Ketelhuis en Bonkelaar. De inkooporganisatie bestrijkt nu vijf zaken en hoewel nog rekening gehouden moet worden met over stock bij Dankers, profiteren alle be drijven uiteraard al van de sterkte die nu bestaat dankzij de fusie. i de oorspronkelijke vorm kende de ichting eén bestuur voor de twee erkeenheden en de mogelijkheid tot et instellen van een jeugdbestuur iet beperkte bevoegdheden. Er was tuwelijks invloed mogelijk op de sa- enstelling van het bestuur, daar sa- lenstelling en benoeming volkomen uiten de deelnemers en vrijwilligers n kon gaan. Uiteraard kon de [sluitvorming ook buiten de deelne- ers omgaan. Gelukkig werd er in de raktijk wel geluisterd naar de vrij- illigers, maar het werd tijd dat dit >k vastgelegd werd in de statuten i het huishoudelijk reglement. De euw gekozen structuur is als volgt (gebouwd: Haag-Gouda Rotterdam. ”Deze maatregelen zullen een verbe tering van de kwaliteit van de trein dienst Utrecht/Rotterdam/Den Haag en van de treindienst Gouda-Alphen mogelijk maken, alsmede de beno digde capaciteit voor frekwentiever- hoging bieden”, aldus de NS in een brief aan het Waddinxveense gemeen tebestuur. Nu blijkt dat het technisch mogelijk wordt om een rechtstreekse treinverbinding tussen Alphen-Gou- da-Rotterdam en Alphen-Gouda-Den Haag te realiseren overweegt de ge meente Waddinxveen, die alle belang heeft bij deze directe spoorverbin ding met de grote steden, contact te zoeken met de gemeente Alphen. ’’Wanneer blijkt dat ook Alphen be lang heeft bij rechtstreekse treinver bindingen met Rotterdam en Den Haag zouden we gezamenlijk het ini tiatief kunnen nemen om de spoor wegen voor deze zaak warm te ma ken”, aldus de gemeente Waddinx veen. Het werkbestuur neemt besluiten k-v. financiën, werkplan, program- beleidsvoorbereiding. Vanuit het werkbestuur nemen 3 ensen zitting in het stichtingsbe- pur. WADDINXVEEN Al verschillende jaren organiseert De Bonkelaar in de grote vakantie aktiviteiten voor kin deren. U kunt zich hier misschien nog wel wat van herinneren Elke dinsdag- en donderdagochtend werd er voor de kinderen van allerlei ge organiseerd (leeftijd van 6-12 jaar). Een groot succes was vorig jaar het houden van een songfestival. Zo’n 50 kinderen waren de hele ochtend druk bezig om zich voor het festival voor te bereiden. Zij maakten kleding van crêpepapier, schminkten zich, studeerden de liedjes in en verzon nen er zelf bewegingen bij. Het optre den vormde uiteraard het hoogte punt. Natuurlijk waren er nog veel meer andere leuke aktiviteiten, die allen door de kinderen druk bezocht werden zoals: een fietstocht naar de Rottemeren, speurtochten, sport wedstrijden in De Bonkelaar, enz. Het blijkt uit het aantal kinderen, dat ieder jaar weer naar die vakantie- aktiviteiten komt, dat er in die toch wel lange grote vakantie een duidelij ke behoefte bestaat. Ook dit jaar hopen wij in de weken van de schoolvakantie de Waddinx veense kinderen een paar plezierige ochtenden te kunnen bieden. Er is alleen een grote maar Er zijn mo menteel te weinig vrijwilligers, die zich hier een aantal ochtenden (hoeft beslist niet elke ochtend) voor willen inzetten. Daarom een oproep aan alle volwassenen (vanaf 16 jaar) om mee te helpen aan onze kindervakantie aktiviteiten. Zonder uw hulp gaat dit niet 1 WADDINXVEEN - Het Chevron benzinestation hoek KW-singel - Fred. Hendriklaan te Waddinxveen, eigendom van Van Beynum BV is jl. maandag overgenomen door de heer R. Reek. Naast de gebruikelijke ak tiviteiten zijn er nu ook banden en accu’s in de verkoop opgenomen. WADDINXVEEN/GOUDA - Samen sterk, dat is een vaststaand feit. Van daar ook, dat de internationale han- delswereld de inkoopcombinaties kent. Een centraal orgaan, dat ten dienste staat van de detaillisten die erbij aangesloten zijn. Iets wat voor de platenbranche niet eens zo slecht zou zijn en dan hebben we het met gebied, name over een aantal kleinere detail listen, die zich in zo’n inkoopcom- binatie zouden kunnen vinden. Pla tenspecialisten Dankers en Nobel, respektievelijk gevestigd in Rotter dam en Gouda (en Waddinxveen) hebben met het oog op de toekomst een dergelijke fusie al geregeld met elkaar. Niet omdat het de bedrij ven minder goed zou gaan, maar doodeenvoudig omdat je samen sterk bent. Aldus meldde algemeen-direk- teur Leo Nobel. Gouda’s Kleiweg is een goudmijn. De konsument vindt er alles wat hij wenst te ontmoeten in een winkelstraat. Het is er permanent druk, er heerst grote bedrijvigheid in de winkels en als je dan, zoals Leo Nobel, je platenzaak recht tegenover V&D en C&A hebt, is er nauwelijks reden tot klagen. Dat doet de Goudse platenspecialist dan ook niet. Uiter aard verschilt de loop in zijn zeer eigentijds gestoffeerde bedrijf van dag tot dag, maar wie de gigantische hoeveelheid platen en muziekcasset- tes in werkelijk alle genres beschik baar ziet, begrijpt hoe tevreden men bij Nobel in Gouda is. Voorraad kent men er niet, alle platen, ook klassiek, (sfeervol op de rustige le verdieping met alle afluistercomfort ter beschik king) gaan meteen de bakken in. zeer nadrukkelijk gevoed wordt door wensen, opmerkingen en signalen uit alle zaken. Dankers in Rotterdam kent pop als overwegend specialisme, terwijl ook jazz een belangrijke plaats in de vraag inneemt. Nobel hanteert in de drie zaken een breed repertoire op alle WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven EDES Engineering Design Energy Sy stems BV, Waddinxveen. Omschrijving Leo Nobel: ”Het gaat de bedrijven bedrijf: de engineering en designing van j en de handel in technische apparatuur, de teruggang in de branche natuurlijk Maatschappelijk kapitaal f 175.000, ook merken. Maar die is zeer wisse lend. Je hebt uitstekende maanden en tijden die wat minder zijn. Merk waardig in dit verband is echter wel, dat je het peil nooit op alle zaken te gelijk af kunt lezen. Als ër een be paalde trend is, zou je die, normaal gesproken in alle zaken moeten mer ken, maar dat is niet zo.” Voorzitter - leiden van vergaderingen, contacten team-w-b-, (helpen) uitvoe ren van bestuursbesluiten - meeden ken en meepraten over beleid; secretaris - verzorgen van de post; verslaan van vergaderingen; zie verder voorz.; penningmeester - samen met admini stratieve kracht verzorgen van boek- WADDINXVEEN - Onder het mot to: Nederland - Floebelland, hebben beide scholen vrijdag 5 juni hun twee-jaarlijkse floebeldag gehouden. Floebelen, een door de kinderen verzonnen naam, staat voor een dag van sportieve spelletjes. Nederland - Floebelland stond ook dit jaar voor het klimaat. Het kostte de organisa toren vroeg in de ochtend hoofd brekens om te beslissen: uitstellen of doorgaan. Vanaf zeven uur miezer- de het, maar tegen acht uur klaarde het wat op en werd het sein gegeven opzetten en doorgaan. Na aanvanke lijk wat natte voeten kwam de zon en was het heerlijk op het WSE kom- plex, wat ook dit jaar weer ter be schikking was gesteld en waarvoor de scholen bijzonder dankbaar zijn. De spelletjes werden ingedeeld per pro vincie en per provincie een bepaald thema. Zo waren er ballonnenblazen voor de groningse aardgas, koetje prik voor de friese bonte, hunebed den bouwen voor Drenthe, Deventer koekhappen voor Overijssel, vloer- houding (is geautomatiseerd) zie ver- der voorz. Wanneer U interesse heeft voor één van deze funkties kunt U nog inlich tingen inwinnen bij: Mevr. W. Uiter- wijk (secr.) Peuleyen 70 tel: 5140, Mevr. A. Swart (penningm.) W. de Rijkelaan 13 tel: 4712, Dhr. B. van Wichen (penningm.) Tesselschadelaan 142 tel: 7780, Dhr. B. de Rijke (voorz.) Weidezoom 57 tel: 4125. Uiteraard kunt U ook bij ’t Ketelhuis en De Bonkelaar inlichtingen krijgen. Wanneer er bij nieuwe bestuurs leden de behoefte bestaat om meer achtergrondinformatie te verkrijgen over het werk is het mogelijk dat een provinciaal orgaan informatieavon den hierover organiseerd om aan die wens tegemoet te komen. Wie komt ons helpen in het bestuur We zitten echt te springen om een aantal nieuwe mensen welkom te he ten en samen met hen verder te wer ken aan de uitbouw van het werk van de stichting Jeugd- en Jongerencen trum ’’Waddinxveen”. Dankers-Nobel staat sinds het samen gaan onder één directie. Overigens is de liaison vrijwel geruisloos tot stand gekomen en zal aan de identi teit van de winkels, noch aan de werkgelegenheid getornd worden. De fusie is alleen merkbaar op organisa torisch niveau en heeft geen arbeids plaats gekost. Integendeel zelfs, als specialist in de platenbranche heeft Dankers-Nobel eerder meer dan min der mensen nodig. Men streeft er dan ook naar om op elke afdeling des kundige mensen te hebben staan zo dat de kliënt het over pop (in welke vorm dan ook) kan hebben, maar ook over countrymuziek, jazz, blues of klassiek. De bedrijven worden alle maal aangesloten op de computer, maar de verkoopstaf blijft ongewij zigd. Een aardig staaltje van zeer ekonomisch beleid, want het blijft een feit: de klant praat over zijn lie velingsmuziek vanzelfsprekend liever met iemand die er ook verstand van heeft, dan met een computer. Bij Dankers-Nobel is het derhalve niet slechts een zaak van plaat inpakken, betalen en wegwezen, maar van uit stekend kontakt tussen verkoop en kliënten. Eerdere fusies op dit gebied vielen, aldus Leo Nobel, altijd in de sektor van het commerciële, snel verkopen de repertoire. Dankers-Nobel bestrij ken echter een breed aanbiedingsge- bied en voor de kliënt betekent de fusie zeker niet een plotselinge ver vreemding door (bijvoorbeeld) wijzi ging van de winkelindentiteit, maar wel het merkbare accent op speciale importplaten en bijzondere uitgaven. Die, zoals al gezegd, het exclusieve karakter van de bedrijven dienen te benadrukken. Want kan de vraag naar een bepaalde plaat bijvoorbeeld niet meteen in Waddinxveen gehonoreerd worden, dan zorgt altijd wel een van de andere zaken voor het gewenste. Nee verkopen is er bij Dankers-Nobel niet bij. In het stichtingsbestuur zitten: Wrzitter, secretaris, penningmees- fr> 3 afgevaardigden per werkeen- pd, 2 afgevaardigden van gemeente- pd, 1 voce-voorzitter, 1 afgevaar- kde van team. Het stichtingsbestuur draagt de ^verantwoordelijkheid voor het pde stichtingsgebeuren. Z-1JUC V i Mensen die hier al direkt iets voelen, worden uitgenodigd voor een vergadering in De Bonkelaar op maandag 22 juni om 8 uur. Telefo nische informatie kan ook altijd, vraag dan naar Geert Boevink, Tel: 7272 De Bonkelaar. (ADDINXVEEN - In de jaren ’70 i er in onze maatschappij een roep uitstaan naar medezeggenschap en lemocratisering binnen allerlei gele- jngen in onze samenleving. Uiter- ird heeft dit verschijnsel ook grote ivloed op de stichting Jeugd- en ongerencentrum Waddinxveen. In e beginperiode van de activiteiten an de stichting bestond het bestuur it afgevaardigden uit verschillende Matschappelijke organisaties in i'addinxveen. De eerste taak van het jenmalige stichtingsbestuur was het erkrijgen van ruimten om activi- eiten te kunnen ontplooien. In 1974 on het werk beginnen in ’t Ketel- uis en in 1976 werd het gebouw De onkelaar geopend. Direct na de ope- ing werd al duidelijk dat de be- mursstructuur van de stichting loest veranderen om de deelnemers a vrijwillige medewerkers invloed op et bestuur te kunnen geven. Dit :idde tot een nieuwe formulering in de beleidsuitgangspunten, een ructuumota en tenslotte tot een incept voor nieuwe statuten. en het spoor Gouda- Leo Nobel: ”We streven graag naar exclusuviteit. Niet alleen in ons per soneelsbeleid, maar uiteraard ook in het aan te bieden repertoire. Wat dat laatste betreft proberen we bijvoor beeld buitenlandse catalogi te pakken te krijgen, halen exclusief materiaal uit andere landen, omdat we daar klanten voor hebben. Ook dat bevor dert natuurlijk de trek naar je zaak, dat zal duidelijk zijn, want nee ver kopen is er bij ons niet bij.” Door de fusie wordt de inkoop voor alle za ken nu centraal geregeld. Eén inko per voor vijf bedrijven, die weliswaar zelfstandig kan opereren, maar ook Zoals duidelijk wordt uit boven staand schema zijn er een flink aan tal bestuursfunkties in te vullen. Daar er tevens enkele huidige bestuurs leden te kennen hebben gegeven aan het einde van dit seizoen (en na het inwerken van nieuwe mensen) te wil len stoppen komen we tot de volgen de vacatures: 2 secretarissen Bonke laar en stichtingsbestuur, 3 pen ningmeesters, 2 voorzitters W.B. Ke telhuis en Bonkelaar. Van de diverse bestuursleden wordt o.a. verwacht: (veel) interesse voor het werk van de stichting; enkele avonden per maand tijd voor een vergadering; tot de ta ken kunnen o.a. gerekend worden: gcsiagcu. c -te*’-***?.- de verruiming van het spoor- ^knooppunt Gouda/Moordrecht technisch mogelijk maakt de lijn ■•‘M-Gouda rechtstreeks aan te W'en op de lijn Gouda-den Haag het nut van een directe trein- ■nst Alphen-Waddinxveen-Den niet op tegen de extra inves- ■®?en en exploitatiekosten van ■“hjn. schrijft de Nederlandse Spoor- 'n een brief aan de gemeente B ninxveen. Een directe verbinding ■'wn-Waddinxveen-Rotterdam zal ■td vroe8st in de negentiger jaren oen gerealiseerd. In het struc- Ktr ema kerkeer en Vervoer (van fl ■atr 1Ster^e van Verkeer en Water- lü ls wel een reservering voor een puzzel van Flipje Tiel voor Gelder land, ballen in een ooievaarsnest gooien voor Oudewater - Utrecht, Kaasdragen voor Noord-Holland, bootje trekken voor Zuid-Holland, dijken dichten voor Zeeland, Ring steken voor Noord-Brabant, water- dragen voor Limburg, haring vangen voor de Noordzee en Wadlopen voor de waddeneilanden. Na de spelletjes gingen de kleinsten naar school waar hun patat wachtte en een poppen kastvoorstelling. In die tijd was er een speurtocht voor de groten, die daarna een spannende film kregen voorgeschoteld. Voor de kinderen een bijzonder fijne dag en voor de organisatoren een dag om tevreden over te zijn. Er zijn wèl concrete plannen voor een verruiming van de capaciteit rond het spoorwegenknooppunt Gouda/ Moordrecht, één van de acht knel punten in het Nederlandse spoorwe gennet. Over het concrete tijdstip van realisering en de wijze van finan ciering zijn volgens de Spoorwegen echter nog geen definitieve beslis singen genomen. De plannen voorzien in het verhogen van de brug over De Gouwe op het baanvak Gouda-Moordrecht, uitbrei ding van het aantal sporen tot vier en de aanleg van een enkelsporige vrije kruising tussen het spoor Den

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 33