BLIK FILMBLIKFILM l ff 1 i I 5 I L r IWS WW Gouds Popfestival Geslaagd Show Gondelvaart Nieuwe groente- speciaalzaak I I ft i BB' 1 I ff I I i I i I i i i i I I I fe- 1 Sr >4 J ij? 1 24 JUNI 1981 DE GOUWE KOERIER Vervolg. X ff ff Jï- 111 ;w j C.N. Stolwijk a Zelfs werd eens een minihelicopter die door C.N. Stolwijk Agenda 25 juni t/m 1 juli t KINDERV. EURO 2 i at i ‘Shame of the Jungle’ 16 jr. (nachtv. vr za 23.30 ma 20.00). Erotische tarzanparodie als tekenfilm voor volwassenen van de Belgische te kenaar Picha uit 1977. GOUDSE SCHOUWBURG Tel. 01820-13750. ‘De maniak met de schaar’ (‘Schi zoid’) 16 jr. (za 19.00 zo 21.15). ‘Peter en Elliot de draak’ a.l. (‘Pete’s Dragon’). Amusante Disneyfilm uit 1977. Ge speelde scènes worden vermengd met getekende fragmenten. Met o.a. Shel ley Winters en Mickey Rooney. Ge heel Nederlands gesproken. ‘De avonturen van Pietje Bell’ a.l. (za zo wo 13.30). De Rotterdamse straatjongen en zijn kornuiten Peentje en Engeltje uit de boeken van Chris van Abkoude raken betrokken bij een smokkelaffaire. ’Moore en Bouquet in een precaire si tuatie die tijdens de opnamen niet zo precair bleek te zijn. Of behoort u niet tot die één op de vier aardbewoners die ooit eens een Bond film zag? Noteer in dat geval die twee de juli in uw agenda. U zult er geen spijt van hebben. 'Diana Rigg krijgt het benauwd in 'On her Majesty’s secret service’. zang (ex Ramblin Band), Sjaak de Jong; gitaar/zang (tx Weenie and the Jugs). THALIA-THEATER Gouda tel. 01820-12230. EUROCINEMA 1-2-3-4 Alphen a/d Rijn tel. 01720-20800. EURO 2 ‘Konvooi van de angst’ (‘Wages of Fear’) 16 jr. Geflopte re-make van ‘Le salaire de la peur’ uit 1953. William Friedkin leidt o.a. Roy Scheider met een vrachtwa gen vol nitroglycerine door het Zuid- Amerikaanse oerwoud. Een explosie ve situatie. NACHTV. EUROCINEMA Zaterdag 27 juni. Aanvang 24.00 uur. EURO 3 ‘The Exterminator’ (‘De Uitroeier’) 16 jr. (13.45 18.45 21.15 zo 13.45 16.15 18.45 21.15). EURO 3 ‘The Exterminator’ 16 jr. Ook in de nacht. 3 5 ff v Y oog en maakte het brein ietwat duize lig, zodat men niet hoefde na te den ken over wat men zag. Daarvoor in de plaats werd men meegetrokken in het hoge tempo van de film. Daarom was het ondanks de taal- en cultuurbarriè- res mogelijk internationaal aan te slaan evenals Disney-cartoons dat de den. Hazerswoude - In de geheel vernieuw de showroom van Gerard Brugman Dorpsstraat 238 in Hazerswoude wordt op 26 en 27 juni a.s. een video- demonstratie gegeven van het plaatsen van naadloos wandtextiel. Daarnaast zal men op de open deur- dagen informatie geven over de diver se soorten wandbekleding en wat vak kundige knepen uit het vak De openingstijden op 26 juni zijn van 19.00 tot 21.00 uur en op 27 juni van 9.00 tot 18.00 uur. Daarna na telefoni sche afspraak. EURO 2 ‘Once upon a time in the West’ 12 jr. 5e week (‘Het gebeurde in het Wes ten’) (13.30 20.15 za wo 20.15 zo 15.45 20.15). Klassieke western van Sergio Leone uit 1969 met Charles Bronson, Claudia Cardinale en Henry Fonda. Duur: V/i uur. Verhoogde toegangsprijs: ƒ13,60. Nog een week en we kunnen Bond we derom zien schitteren in ’For your ey es only’. De fans zullen blijven toestromen, want zij weten dat zij waar krijgen voor hun geld. Waarde ring is op zijn plaats voor zulk een ver trouwen van het filmpubliek. Programma: 12.30 uur: Blues again 14.00 uur: Phenix 15.30 uur: S5 17.00 uur: Volonteers 18.30 uur: Titz 19.00 uur: Next Crisis 20.30 uur: Miss Push 22.00 uur: Super Jones Auto’s en speedboten bijvoorbeeld. De Aston Martin met aparatuur voor het veroorzaken van een rookgordijn, olievlek, voorzien van twee mitrail leurs, een kogelvrij scherm en verstel bare kentekenplaten alsmede een schietstoel voor een eventuele vijande lijke bijrijder is daar in ’Goldfinger’ een uniek voorbeel van. in drie grote koffers te vervoeren was met alle defensieve en offensieve snuf jes speciaal gebouwd voor ’You only live twice’ uit 1967. Met die actie is de succesformule kompleet: Aktie Fantasie Vrouwelijk schoon Ja mes Bond Dynamiet. EURO 4 ‘Vurige lippen’ 18 jr. 70 minuten porno met in het voorpro gramma, jé houdt het niet voor moge lijk, een 18 minuten durende poppen film volgens hetzelfde twijfelachtige recept EURO 1 ‘Lili Marleen’ 16 jr. (13.30 18.3021.15 zo 13.15 16.00 18.30 21.15). Nog maar juist bijgekomen van een daverend feest ter gelegenheid van het koperen huwelijk van Eurocinema’s bedrijfsleidster, een festijn waarvan de vrolijke tonen tot diep in de nacht weerklonken in duister Alphen a/d Rijn en het ongeveer 25 leden tellende personeelsteam het bruidspaar eens flink in de picture zette, staat datzelf de team deze week al weer klaar met maar liefst drie nieuwe films in de agenda. Zo ook ‘Lili Marleen’ waar over in de toelichting meer. Aan de Samenwerkingschool voor havo/atheneum te Waddinxveen zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het diploma atheneum: Boskoop: Ron Booij, Dick de Bruijn, Raffy Effendi, Pierre v.d. Heiden, Pe ter de Koning, Erik v.d. Laan, René Lamberts, Roland Lensink, Anita Overes, Carla de Pater, Edith Radder, Monique van Ruijven, Astrid Schalke, Jacques Seegers, Margret Stolwijk, Gerdien Verschoor, Pirn Vis, Trudy Windhorst, Hilma van Wijk. Hazerswoude: Cornel Hassefras. EURO 1 ‘.Mr. Billion’ 16 jr. Terence Hill op een heel andere toer dan gebruikelijk in een komische ac tiefilm van Jonathan Kaplan met karakter-acteurs als Jacky Gleason en Slim Pickens aan zijn zijde. Hill erft de bezittingen van de machtige finan- cieringsmij van zijn oom. In een strijd om de macht probeert Cutler, de rech terhand van wijlen de President- Commissaris, Hill ertoe te brengen een op het eerste gezicht aantrekkelijk contract te ondertekenen waar Hill echter geen brood in ziet, hetgeen voor Cutler aanleiding is om minder eerba re middelen te gaan gebruiken om hem van mening te doen veranderen (1977). Die visuele aantrekkingskracht is daarmee nog niet kompleet. Eén van de belangrijkste punten die James Bond films typeren is, jawel, het vrou welijk schoon dat varieert van blond tot zwart en van blank tot donker. De zgn. Bond-girls zoals daar waren Ur sula Andress in ’Dr. No’ of Britt Ek- land in ’The Spy who loved me’ waren en zijn onmisbaar. Dat hun fysieke aanwezigheid hen een glansrijke toe komst in het vooruitzicht stelde was een prettige beloning. De andere da mes die meedeelden in het succes van Bond luisteren o.a. naar de namen La na Wood, Diana Rigg, Daniele Bian chi en Barbara Bach en zijn veelal ex- fotomodellen of kleine actricetjes die een extra duwtje van Bond best kon den gebruiken om in de picture(s) te komen. Wat dacht U trouwens van de filmnamen van deze schoonheden: Natuurlijk is dit slechts één facet van hun aantrekkingskracht. Bond-films kunnen ook als sprookjes worden ge zien, maar dan gekwalificeerd als bo vennatuurlijke fantasie. Dit speciale element wordt geleverd door de schur ken. Een Bond-schurk is nooit een ge wone gangster maar altijd iets meer dan dat. Hij is een mysterieus ietwat bizar meesterbrein met een vleugje on menselijkheid en zich vaak schuilhou dend in een onderaards hoofdkwartier, uitgerust met de modernste technie ken. Zo is daar naast Dr. No Ernst Sta- vro Blofeld, het hoofd van SPEC TRE, die gedurende de reeks gespeeld werd door Charles Gray, Telly Savalas en Donald Pleasence, allen erop ge brand de wereld in hun macht te krij gen. Bond heeft al heel wat zware jon gens versleten. Bovengenoemden en bijv. Christopher Lee als de duivelse Scaramanga in ’The man with the Golden Gun’ evenals Gert Fröbe als de op goud beluste Goldfinger en Mi chael Lonsdale als Drax in ’Moonra ker’ mogen zich in dit feit verheugen. ‘Flying High’ a.l. (do vr 20.00 za zo 15.30 19.00 21.15 di wo 20.00). Hoogvlieger onder de tegenwoordige comedies waarin onmogelijke toestan den in een passagiersvliegtuig met daarin o.a. July Hagerty en Lloyd Bridges de zaal nog geen vijf minuten ruimte laat om bij te komen van een stortvloed aan grappen en grollen. Van hét team dat ‘Kentucky Fried Movie’ maakte. ‘Close encounters of the third kind x -Special Edition’ a.l. (do 20.15 za 21.15 zo 16.00 19.00 di wo 20.15). Na het overstelpende succes van de eerste versie van Steven Spielberg’s science-fiction gigant uit 1977 125.000.000) bleek een overwogen ‘Close encounters of the fourth kind’ als traditionele vervolgfilm niet haal baar. Vandaar dat hij de film met o.a. Richard Dreyfuss en de kleine Cary Guffey (Bud Spencer’s pleegzoontje) opnieuw bewerkte om het publiek nog eens de bioscoop in te lokken. Hij sneed hier en daar een paar minuten uit de originele versie weg en voegde er evenzoveel minuten nieuw werk aan toe. De belangrijkste toevoeging zit aan het slot waar reparateur Dreyfuss nu ook het enorme ruimteschip be treedt. Spielberg gunt ons zo een rui me blik in het inwendige van het on voorstelbaar grote ruimteschip. In z’n geheel beslaan de toevoegingen nog geen 10 minuten, zodat de film niet zo ‘special’ is als wordt beweerd. Kissy Susuki, Pussy Galore, Mary Goodnight of Domino. Snelle actie vormt het laatste onderdeel van de succesformule. De actie overtreft zich zelf in iedere volgende produktie weer en wordt bereikt door gebruik te ma ken van vernuftige technieken en vin dingen, de zgn. ’gags’ of ’gimmicks’. HAZERSWOUDE - Ruim 60 schepen zullen op zaterdag 27 juni meevaren in een gondelvaart op de Oude Rijn. Een grootscheeps vaarfestijn in het kader van het 700-jarig bestaan van Hazers woude. Het bonte gezelschap zal om circa 19.00 uur vertrekken bij de hoeve ‘De Bonte Paal’, waarna koers gezet wordt naar Hotel ‘Groenendijk’. De gondelvaart wordt georganiseerd door de winkeliersvereniging Rhijnen- burg die getracht heeft zoveel moge lijk mensen bij dit gebeuren te betrek ken. Daartoe behoren ook veel bejaar den en gehandicapten. Voor de toeschouwers zal de gondel vaart een fraai gezicht opleveren; door de deelnemers is er bovendien nog kans op het winnen van een prijs. Daartoe zal een boot met zes deskun digen de vloot beoordelen, op schoon heid, originaliteit en manoeuvreer- kunst van de schipper. De hoofdprijs wordt beschikbaar gesteld door Hei neken BV die tevens als sponsor op treedt. Bovendien stellen ook de win keliers mooie prijzen ter beschikking. De bejaarden en gehandicapten zullen de versieringen op de wal beoordelen. waarin aartsvijand Blofeld zijn impe rium had gevestigd voorzien van een raketlanceerbasis. Ook de reusachtige tanker waarin drie atoomonderzeeërs geborgen konden worden uit ’The Spy who loved me’ was een knap staaltje van vakmanschap. Adam wisselde van dit betreft af en toe met Syd Cain en Peter Lamont. Een niet te onderschat ten onderdeel van de Bondfilms vormt de muziek. Na het wereldberoemd ge worden Bondthema dat in ’Dr.No’ werd geintroduceerd en gecompo neerd door Monty Norman nam John Barry, die o.a. een Oscar ontving voor ’Born Free’ en Midnight Cowboy’ van muziek voorzag het dirigeerstokje ter hand om deze voor ’Live and let die’ en ’The Spy who loved me’ even te wisselen met resp. George Martin en Marvin Hamlish. Als regisseur heeft Guy Hamilton vier afleveringen op zijn naam staan, Terence Young en Lewis Gilbert beide drie. In de vaste cast bevindt zich voorts een onver murwbaar trio nl. Lois Maxwell als Miss Moneypenny, Bernard Lee (16 januari jl. overleden) als ’M’ en niet te vergeten ’Q’, een rol van Desmond Llwellin, de man die Bond immer voorziet van de nodige attributen. Dit hechte team voerde de afgelopen ne gentien jaar een niet stuk te krijgen stuk filmbeleid dat wereldwijde waar dering kreeg. Misschien interessant om te weten dat onze landgenoot en stuntman Reo Ruiters voor Roger Moore vaak voor hete vuren stond. GOUDA - Het Gouds Muzikanten Collectief organiseert op zaterdag 27 I juni een popfestival. Het festival wordt gehouden in Kunstmin (bij de Goudse Schouwburg). Het festival heeft als doel om amateur bands in Gouda en omstreken meer bekendheid te geven. De Boskoopse band Blues again opent het festival. De band die pas drie maanden bij elkaar is heeft de volgen de bezetting: Marcel Leliveld; drums, Joop de Jong; bas, Berry Ravensberg; gitaar/ - Vast team Gedurende de straks twaalf afleverin gen tellende serie heeft een vast team steeds gezorgd voor de verwezenlij king ervan. Het is opmerkelijk vast te stellen dat het steeds goed is blijven gaan in zo’n hecht teamverband. Al lereerst is daar het producing-team Al ben R. Broccoli, ’Cubby’ in de wan deling, en Harry Salzman. Laatstge noemde werd een aantal jaren geleden weggekocht door een concurrerende filmmaatschappij van United Artists die alle Bondfilms tot nu toe heeft uit gebracht. Wat de Art-Direction en Special Effects betreft stond Ken Adam altijd zijn mannetje als het ging om futuristiche tot de verbeelding sprekende decors. Wie herinnert zich niet het gigantische binnenste van de vulkaan uit ’You only live twice’ BOSKOOP/HAZERSWOUDE - In het voormalige w inkeltje’t Schatkistje aan de Dorpsstraat opent de Hazers- woudenaar Jan Tol op donderdag 25 juni om 8.30 uur zijh nieuwe groente- speciaalzaak. Jan, die in Hazerswoude ook een groentewinkel drijft en de derde generatie Tol is die groente aan de man brengt, heeft de verbouwing zelf verricht. Hij besloot om in Boskoop een nieuwe groentezaak te openen omdat zo hij vertelde ’er een duidelijke behoefte is aan nog een speciaalzaak’. Tol’s specialiteiten zijn rauwkost en soepgroente, die hij zelf heeft klaarge maakt. Daarnaast worden aardappe len, groente en fruit verkocht. In totaal beslaat de verkoopruimte en opslag ongeveer een 40 vierkante me ter. Donderdag gaan de deuren open en dit zal gepaard gaan met diverse feestelij ke aanbiedingen. EURO 4 ‘Jesus Christ Superstar’ 12 jr. (14.00 19.00 21.30 zo 14.00 16.30 19.00 21.30). Indrukwekkende rock-opera van Nor man Jewison (‘Rollerball’, ‘And Justi ce for All’) uit 1973 waarin d.m.v. een muziekexplosie met een eigentijdse vi sie de laatste zeven dagen uit het leven van de Christus-figuur worden weer gegeven. Gefilmd op locatie in o.a. de Negev-woestijn met Ted Neeley, Carl Anderson en Yvonne Elliman in de be langrijkste rollen. ‘Tekenfiimgrabbelton’ a.l. (za zo 13.30 wo 14.30).

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 27