Nieuwe winkel op zoek naar werk In twee jaar tijd 2,5 zoveel Waddinxveners Aangepaste woning voor vieijarige Mike Voerman voor W. Burger l duidelijk over plannen Dorpstraat Weer aan Dorpstraat GOUWENAAR VOORZITTER WONING- BOUW- COMMISSIE Een boekenbon? VUT voor 62-jarige onderwijzers Een boekenbon? Nog niet veel Sleutel woensdagmiddag uitgereikt IH de aangepaste woning Alpherwetering 90, welke wordt bewoond door de Waddinxveen! S jaak Noteboom handicapt medemens schildersbedrijf Joh. Visser Zn. ONTSLAGVERGUNNING dorpstraat voorgevel In het GAB-gewest Gouda was het aan tal werkloze mannen eind mei 30 (tot 2087) hoger dan een maand eerder. De werkloosheid onder vrouwen nam eve neens toe tot 913. Dat zijn 98 werkloze vrouwen meer dan een maand geleden. De stijging zowel bij de mannen als bij de vrouwen is voor een deel te verkla ren doordat een deel van de schoolver laters reeds als werkloos is geteld (dat deel nu reeds beschikbaar is voor de ar beidsmarkt). De vraag naar personeel nam af (- 29 tot 306). De daling deed zich vooral voor bij de vraag naar jeugdig (tot 19 jaar) personeel. Voor de thans 422 jeugdige werklozen (tot 19 jaar) staan slechts 70 vacatures geregistreerd. Voor het totaal aantal werklozen (mannen en vrouwen samen) van precies 3000 zijn 306 vaka- tures bij het arbeidsbureau bekend. Opmerkelijk is dat er thans geen enkele deelmarkt is waar de vraag naar perso- NIET SEIZOENGEBONDEN WADDINXVEEN/DEN HAAG Onderwijspersoneel van 62 jaar en ou der kunnen uittreden. Hierover heeft WADDINXVEEN Op voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad beslo ten voor de derde maal een voorberei- dingsbesluit tot herziening van het be stemmingsplan ’’Dorpstraat” te nemen. Het gemeentebestuur wil daarmee de weg effenen voor bouwplannen die hui seigenaren van de Kleikade en Onder weg hebben ingediend en om de bouw van berging achter de Jan Ligthart- school mogelijk te maken. DOET ’T... ALTIJD! Wel werden de afgelopen jaren tussen de twintig en dertig huizen aan de oost kant van de Kleikade aangekocht met als doel deze te slopen en aan de grond een nieuwe bestemming te geven. Over wat er precies met deze grond moet gaan gebeuren is overigens nog steeds geen duidelijkheid. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 JULI 1981 architectenbureau inneemt, is er grens wordt nu met één jaar verlaagd, naar analogie van de regeling zoals die voor het overig overheidspersoneel VERWACHTINGEN Er zijn nog geen signalen welke een ver betering van de arbeidsmarktsituatie aankondigen, aldus het Goudse GAB. De stroom van verzoeken om toestem ming voor het beëindigen van de ar beidsverhouding om bedrijfseconomi sche redenen (werkvermindering, da lende omzet, geen vooruitzichten op werk etc., etc.) houdt onverminderd aan. Veel arbeidsplaatsen gaan verlo ren. Toch moet er ondanks dit alles op wor den gewezen dat er nog steeds een rede lijke doorstroming op de arbeidsmarkt bestaat: veel mensen verliezen hun WADD1NXVEEN/GOUDA In de maand mei telde Waddinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda 202 werklo zen (120 mannen en 82 vrouwen). Een jaar geleden waren dat er 115 (72 mannen en 43 vrouwen), terwijl er volgens de officiële cijfers in 1979 wel- WADD1NXVEEN/GOUDA In de laatsts gehouden vergadering van de Regionale Woningbouwcommissie Rijn en Gouwestreek, waarvan ook de ge meente Waddinxveen lid van is, is de Goudse wethouder drs. W. van den Bos aangewezen als voorzitter van deze commissie. Hij is daarmede de heer J. W. Haanstra opgevolgd, die tot zijn be noeming tot burgemeester van de ge meente Stede Broec wethouder van de gemeente Alphen aan den Rijn is ge weest. De regionale commissie heeft tot taak de provinciale directie van de volks huisvesting te adviseren inzake de ver deling van de rijkssteun voor de wo ningbouw (woningwet, premiebouw en vrije sector) over 20 gemeenten in het Rijn en Gouwe district. Een en ander binnen de planologische doelstellingen zoals deze door het provinciaal bestuur zijn neergelegd in de streekplannen. Aan de functie van voorzitter van de re gionale commissie is tevens het lid maatschap verbonden van de Advie scommissie verdeling Rijkssteun voor de woningbouw in Zuid-Holland. De commissie adviseert over de woning bouw in Zuid-Holland aan de Staatsse cretaris van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening. brand verwoeste winkel van Kool stond. De winkel, die wordt gebouwd door het Waddinxveense Bureau voor Bouwzaken J. Reijm BV, komt in de plaats van de huidige vestiging iets ver derop, aan de westzijde van de Dorps traat. Het uit 1971 stammende plan ’’Dorps traat" moet echter in zijn geheel wor den herzien. De gemeente besloot de stijds ongeveer negentig woningen aan de zkleikade en Onderweg in de toe komst te slopen om daar openbaar groen aan te leggen. Na enige jaren kwam de gemeente op het, mede onder druk van de provincie, genomen besluit terug. De huizen, die in 1971 nog gro tendeels in handen van één eigenaar waren, waren voor een groot deel aan de huurders verkocht, waardoor de aankoop ervan veel tijd zou vergen. Bo vendien zou de gemeente de kosten van deze operatie, die ruim boven de tien miljoen gulden zou komen, nooit zelf kunnen dragen. Omdat daarnaast de bewoners er, zoals een woordvoerder van de gemeente zegt, "blijkbaar naar hun zin wonen”, besloot de gemeente de sloopplannen te laten varen. In het tweede halfjaar van 1980 werden bij het GAB Gouda (bureau te Gouda en bureau te Woerden samen) 1139 aanvragen ontvangen voor een ontslag- vergunning. Het betrof hier in hoofd zaak aanvragen van werkgevers. In dit cijfer is weergegeven het aantal werk nemers voor wie toestemming voor het ontslag werd gevraagd. In de eerste vijf maanden van 1981 werden aanvrage: ingediend, waarbij in totaal 1161 wer- - nemers waren betrokken. veelal erg klein. Als de raad accoord gaat met het nemen van> het besluit mo gen de huizen met meer dan de nu toe- gestane tien procent worden uitgebreid. Voor de Jan Ligthartschool wordt met het besluit de mogelijkheid geschapen om op de meest geschikte plaats, die nu nog deels de bestemming "openbare en bijzondere doeleinden” en deels de be stemming "groenvoorzieningen” heeft, een berging te maken. werk, ook velen vinden een werkkring. Hoewel het aantal vakatures dat op het arbeidsbureau wordt aangemeld gering is, is tegelijk waar daar de vakatures weer snel verdwijnen doordat bezoe kers van de vakaturebank er direkt op reageren. Omdat het helaas zo is, dat nog niet alle vacatures bij het arbeidsbureau worden aangemeld, worden werkzoekenden (óók schoolverlaters) aangeraden ook zelf actief te zijn door te reageren op personeelsadvertenties. Een regelmatig bezoek aan de vakaturebank op het GAB blijft een nuttige aktiviteit. validewoning, 8 woningen vóór tweepersoonshuishoudens, 3 woningen voor grote gezinnen en r A-woningen. De voor Mike Voerman aangepaste in- 'Arwon BV”' De huizen zijn neergezet validewoning is in nauw overleg tussen het Wad- de christelijke woningbouwvereniging, Stuurman en de Gemeenschappelijke 'oningwetwoningen Medisch Dienst tot stand gekomen. De aanpassing houdt onder andere in het - -- gemakkelijk toegankelijk maken voor een rolstoel door het ontbreken van drempels. Verder is op de begane grond een aparte douche- en toiletinrichting en tevens een slaapkamer voor het kind sloot hij zich aangebouwd. P 1 In zijn korte toespraak roemde de heer Voerman. De heet Voerman opende Neijssen de uitstekende samenwerking daarna de deur en vervolgens bedankte hij namens zijn gezin de woningbouw vereniging, de architect en de aanne mer voor het tot stand brengen van deze woning. lan gewijzigd worden. Deze wijziging en 1 zo snel mogelijk gerealiseerd. Daarom kon derwijsvakcentrale in de Bijzondere Commissie voor overleg in zaken be treffende de rechtspositie van het on derwijspersoneel. menwerking tussen diverse instanties Bovendien is overeenstemming bereikt over het feit dat onderwijzend perso neel van 62 jaar en ouder met een ziek: tekostenuitkering, dat vervroegd wil uittreden, in voorkoménde gevallen met terugwerkende kracht tot 1 juli 1980 een tegemoetkoming wordt ver leend in de ziektekosten. Een VUT-regeling voor onderwijsper soneel van 63 jaar en ouder bestond reeds sinds 1 oktober 1979. De leeftijds- met de aannemer en de architect. Enook de bijzonder vlotte medewer king van de gemeente Waddinxveen kon met ere worden genoemd. Zo aan de Waddinxveense PTT’er C. Voerman. De sleuteluitreiking had een bijzonder karakter omdat de opgeleverde huurwoning geschikt is ge maakt voor bewoning door de 4-jarige geestelijk en lichamelijk gehandi capte Mike Voerman. Voor hem was er een speelgoedbeer, terwijl me- vrouw Voerman bloemen kreeg. Het gezin Voerman bestaat ook nog uit stammen van voor de oorlog en zijn de zoons Chris en Ronny, die eveneens de sleuteluitreiking bijwoonden. Het uitreiken van de sleutel in. Zuid- validewoning, 8 woningen voor één-ot gezinsleden kon worden verlicht. De kade 1 betrof de laatste woning van een tweepersoonshuishoudens, 3 woningen heer G. Verdouw voerde namens het ar- complex van 63, dat "Ons Begin” heeft voor grote gezinnen en 9 premie-koop chitectenbureau Stuurman BV het laten bouwen door het Woerdense aan- A-woningen. woord. Hij zei, dat het architectenbu- nemingsbedrijf A. J. van der Heijden De voor Mike Voerman aangepaste in- reau gaarne de opdracht voor het ont- "Arwon BV”. De huizen zijn neergezet validewoning is in nauw overleg tussen werpen van deze woning had aanvaard, naar een ontwerp van het Wad- de christelijke woningbouwvereniging, Naast de maatschappelijke plaats die dinxveense architectenbureau Stuur- Stuurman en de Gemeenschappelijke een t man BV. De 63 woningwetwoningen Medisch Dienst tot stand gekomen. De ook duidelijk een sociale functie van omvatten 42 eengezinswoningen, 1 in- aanpassing houdt onder andere in het het architectenbureau. Vanuit die situa- 1 ---'-- tie was het architectenbureau gaarne geldt, bereid mede te werken tot het realise ren van deze woning. Wat betreft de woorden over de goede samenwerking 't aan bij de heer Neijssen. Daarna overhandigde hij aan mevr. Voerman een speelgoedbon voor Mike Het was 6 februari 1930 toen de ouders van de heer W. Burger het waagden om in Waddinxveen op het "Dorp” een ei gen winkel in schrijfwaren te beginnen. Ze waren toen net getrouwd en konden de winkel met woonhuis voor drie gul- den per week huren van hun zwager leegkomende winkelpand zal gebruikt geteld 81 Waddinxveners (46 mannen en 35 vrouwen) werk zochten. Ir»k EHnr. 7r> bnn klnvpn u/prl/pn rra qn \i/rtrriA»n rlrtrtr hpt naactoplpopn neel groter is dan het aanbod. De groot ste discrepanties worden aangetroffen in de land- en tuinbouw, de bouw, het transport (chauffeurs), de handel, de administratie, de horeca en in de sector ongeschoold werk. WADDINXVEEN Vorige week woensdagmiddag rond het midda guur overhandigde bestuurslid R. Neijssen van de christelijke woning- Door het voorbereidingsbesluit wordt bouwvereniging "Ons Begin” de sleutel van de woning Alpherwetering het mogelijk om in afwachting van het 90 r>-r--r-, - r>. m j nieuwe plan "Dorpstraat” een aantal huiseigenaren een onlangs door hen ge vraagde (ver)bouwvergunningen voor hun huizen aan de Onderweg en Klei kade te geven. De huizen in deze buurt '7.0 gaat de voorgevel van het nieuwe pand van Boekhandel Burger in de Dorpstraat er uit zien. Men komt de winkels rechts binnen via een portiek. Bet nieuwe pand komt in de plaats van de begin 1979 door brand verwoeste v inkel van Kool. Het moment van de officiële opening van familie C. Voerman. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). moest bijvoorbeeld het bestemmingsp- minister dr. A. Pais van Onderwijs en j Wetenschappen op 17 juni 1981 de vereiste bouwvergunning werden zo overeenstemming bereikt met de on- de heer Neijssen mededelen dat het be stuur van de woningbouwvereniging er trots op was dat dank zij een goede sa- zo’n aangepaste woning kon worden ge bouwd, waardoor het lot van een ge en de mede- WADDINXVEEN Volop in aan- winkel, welke arbeid brood op de plank bouw aan de oostzijde van de Dorps- moest brengen voor hun gezin met ze- traat is de nieuwe winkel van boek- en ven kinderen. kantoorboekhandel Burger, die wordt Vorig jaar was het 50 jaar geleden dat neergezet op de plek waar eens de door boek- en kantoorboekhandel Burger brand verwoeste winkel van Kool werd opgericht. Dat werd toen niet ge vierd, omdat het wachten was op het in opdracht van de jubilerende winkel door de Waddinxvener C. Neven ge schreven boek (140 pagina’s) "Toen Waddinxveen nog een dorp was”, waar van het eerste exemplaar dit voorjaar aan burgemeester mr. A.G. Smallen- broek en de overige leden van het ge meentebestuur aan het begin van de ge meenteraadsvergadering werd aange boden. Met de opening van de nieuwe winkel dit najaar zijn de activiteiten rond het 50-jarig bestaan te einde. Het Joh. Fijan. Zo kon vader blijven werken gaan worden door het naastgelegen en kon moeder vat "bijverdienen” in de schildersbedrijf Joh. Visser Zn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17