WADDINXVEEN GEMEENTE factor te zijn IjiuMANISTISCH VERBOND MOEIZAAM STUKJE TEKST Raad in gezamenlijke profielschets ’’Burgemeester dient bekwaam en bindende 1 SPORTEN RECREATIE BOUWVERGUNNINGEN jan campertl. 24 w’veen.tel. 6267. Nederlandse Staatscourant Benoeming burge meester Smallingerland V SPREEKUREN B BESTEMMINGSPLANNEN tenminste één reden om lid te worden 1946 1981 Vacatures Binnenlandse Zaken "Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. V w gemeenschap gouda en omstreken U heeft “^7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 1 JULI 1981 Een symbolisch plaatje van onze fotograaf Sjaak Noteboom. Op de rug ge- E tiek afstandelijk op te stellen.” Bij Koninklijk besluit nr. 18 van 21 mei 1981, is met ingang van 16 september 1981 benoemd tot burgemeester van de gemeente Smallingerland, de heer mr. A. G. Smallenbroek, aan wie gelijktijdig eervol ontslag is verleend als burge meester van de gemeente Waddinx- veen. De heer Smallenbroek die 44 jaar is, is gereformeerd (Synodaal) en lid van het CDA. Hij volgt als burgemeester van Smallingerland de heer drs. R. Zijlstra op, die m.i.v. 1 september 1981 een aan tal functies in het bedrijfsleven zal gaan vervullen (waaronder het voorzitter schap van de Federatie Nederlandse Zuivelcoöperaties). Aanvraag om bouwvergunning De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in- l Beide knipsels uit de Nederlandse Staatscourant geven aan hoe in dit "dagblad van de overheid" het ver trek van de Waddinxveense burge meester werd aangekondigd en op welke wijze werd meegedeeld dat er een vacature voor het eerste burger schap in Waddinxveen bestond. WADDINXVEEN Evenals dat in 1975 het geval was, toen er werd gesproken over de opvolging van burgemeester C.A. van der Hooft, kwamen ook dit maal de vijf Waddinxveense gemeenteraadsfracties met een gezamenlijke profiel schets voor een nieuw te benoemen burgemeester op de proppen. Weliswaar knoopten alle fractievoorzitters daar vorige week woensdagavond in aanwezig heid van Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk een eigen, poli tiek getint, verhaal aan vast (waarbij de fractie van de PvdA het verst ging in het vertolken van een eigen mening), maar ondanks dat was er toch een gezamenlijk stuk. Want het laat zich raden dat het opstellen van die gezamenlijke profielschets niet van een al te groot leien dakje is gegaan. In de afgelopen weken hebben de frac tievoorzitters dan ook een aantal malen - nadat daarvoor een procedure was op gesteld - contact gehad over de tekst, die door gemeentesecretaris J. Meuleman in de vorm werd gegoten, waarin raadsnestor D. Uitbeijerse (SGP/HKV/GPV) hem kon voorlezen. Het was een moeizaam, althans niet vlot tot stand gekomen werkstukje van twee pagina’s dat er dan toch was. Bijgaand de volledige tekst van de gezamenlijke profielschets voorde nieuw te benoemen burgemeester. Waddinxveen (21.792 inw.) (vakant per 1 september 1981). Sollicitaties gericht aan Hare Majesteit de Koningin dienen - onder vermelding van het woord ’Kabinet’ op de envelop pe- vóór 25 juni 1981 te worden inge zonden bij de Commissaris der Konin gin in de betrokken provincie. zien de vertrekkende burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. De foto werd gemaakt tijdens de officiële opening van het nieuwe groeps- en rayonbureau van de rijkspolitie. Links Zuidhollands commissaris mr. M. Vrolijk en rechts de eveneens vertrekkende rijkspolitie-districtscommandant P. Paul. ken op het uitoefenen van zijn ge meentelijke taken zijn niet aanvaard baar. Als voorzitter van de gemeenteraad zal hij open en doortastend moeten zijn, bereid tot overleg en in staat zo nodig compromissen te bewerk stelligen. Tenslotte behoort een burgemeester in onze optiek lid te zijn van een po litieke partij, doch zich op lokaal niveau ten aanzien van partijpoli- Burgemeesters De Minister van Binnenlandse Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de mogelijkheid van sollicitatie wordt opengesteld naar het ambt van burgemeester der gemeenten: (In de volgende nummers van het Weekblad voor Waddinxveen zullen wij nog nader ingaan op de bijdragen van de afzonderlijke raadsfracties met betrekking tot de nieuw te he rnoemen burgemeester en de in de twee juni-gemeenteraadsvergaderin- gen - die betrekkelijk kort duurden - doorgaans met hamerslagen genomen besluiten). gang van 2 juli 1981 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van het gemeentebestuur van Waddinxveen voor het oprichten van een berging achter de Jan Ligthartschool, Kerkstraat 13. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Dorpstraat na 3e herziening". Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Algemene Basis Opleiding in Waddinxveen Op dinsdag 8 september zal een door de gemeente Waddinxveen te organiseren ABO-cursus van start gaan. De kosten bedragen 62,(incl. cursusboek). De cursus is gericht op het bewust maken van het leidinggeven aan jeugdigen en volwassenen in een sport- en/of spelsituatie, terwijl tevens aandacht geschonken zal worden aan sportgezond- heidsleer. Voor inlichtingen en inschrijving kunt u zich wenden tot de heer F. 1. Nieuwesteeg, Afd. Welzijnszaken, tel. 01828-4433, tst. 195. het terrein van de Kleuterschool "De Goede Herder" met naaste omgeving, zoals deze gebieden met een rode omlijning staan aangegeven op de bij voornoemde besluiten behorende situatietekeningen. Waddinxveen, 1 juli 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Waddinxveen, 1 juli 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan de Algemene Bank Nederland N.V., Blaak 28-34 te Rotter dam, voor het geheel vernieuwen van een bankgebouw aan de Kerkweg-Oost 224; aan de heer C. G. F. Schouten, Berkengaarde 37 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak; aan de heer L. F. Geerensteyn, Prinses Irenestraat 60 te Wad dinxveen voor het plaatsen van een dakkapel op vporgeveldak- vlak en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Spreekuur burgemeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. van burgemeester en wethouders, die dit beleid ter hand moeten nemen, bekwame leiding te geven. Hij moet met kennis van zaken in staat zijn om coördinerend en sti mulerend op te treden met een stu rend vermogen zonder dominantie. Goede contactuele eigenschappen moeten hem in staat stellen voor Waddinxveen wenselijke contacten te leggen met inbegrip van contacten met andere overheden. Daarbij zal het van belang zijn dat hij het onder ling overleg van alle bij de besluitvor ming betrokkenen in de meest brede zin bevordert en dat die besluitvor ming op een open wijze tot stand komt. Hij zal in de gemeente met haar grote verscheidenheid qua bevolking een bindende factor dienen te zijn met belangstelling voor de activiteiten van de bevolking en waar nodig aandacht voor de individuele burger. In algemene zin zullen de volgende karaktereigenschappen voor het uit voeren van zijn taak vereist zijn democratische instelling, sociale be wogenheid, doorzettingsvermogen, inventiviteit en goede contactuele vermogens. In meer specifieke zin dient de nieuwe eerste burger te kunnen bo gen op een ruime bestuurlijke erva ring als burgemeester of als wethou der en dan bij voorkeur in een ge meente die qua karakter overeen komt met Waddinxveen. Van de te benoemen burgemeester wordt verlangd dat hij deskundig is op het gebied van de gemeentefinan- ciën, kennis van zaken heeft in de sectoren ruimtelijke ordening, grond verwerving en gronduitgifte en een goed inzicht heeft in de overige be- programma leids terreinen. Tevens wordt van hem verwacht dat open staat voor het voeren van een modern personeelsbeleid. Het bestaande bedrijfsleven (werk gevers, werknemers en middenstand) behoort in hem een gesprekspartner te vinden. De burgemeester dient zich tevens in te zetten voor een toe komstgericht beleid ten aanzien van de werkgelegenheid. In meer politieke zin dient de burge meester het monistisch karakter van een gemeentebestuur te erkennen met de raad als hoogste- en beleids- uitstippelend orgaan. Hij zal bereid moeten zijn een door de raad vast te stellen beleidspro gramma uit te voeren en één of meer portefeuilles te beheren naast de reeds verplichte. Nevenfuncties die belemmerend wer- WADDINXVEEN - De geza menlijke profielschets van CDA, PvdA, SGP/HKV/GPV, VVD en D’66 met betrekking tot de kwaliteiten waaraan de opvolger van de per 16 september in het Friese Smallingerland be noemde burgemeester mr. A.G. Smallenbroek luidt als volgt: ’’Waddinxveen, een gemeente met rond de 22.000 inwoners, is ondanks een ondergeschikte taakstelling vol gens het streekplan Zuid-Holland Oost niettemin een gemeente waar in de komende jaren veel dient te ge beuren. De taakstelling voor het door het col lege van burgemeester en wethouders voor te bereiden en uit te voeren be leid in de lopende periode is in be langrijke mate neergelegd in het be leidsprogramma voor de raadsperiode 1978-1982. Dit programma is onder schreven door die raadsfracties, die zijn vertegenwoordigd in het college van burgemeester en wethouders. In de raadsvergadering van 5 september 1978 is dit programma aangeboden en besproken en vervolgens overeen komstig besluit van de raad toege voegd aan het verslag van die raads vergadering. Bij beoordeling van dat beleidsprogramma, ten aanzien waar van door niet in het college vertegen woordigde fracties wel een voorbe houd is gemaakt, moet wel worden onderkend dat dit in 1978 is geschre ven en dat de tijd inmiddels niet heeft stilgestaan. Bij voorbereiding en uitvoering van beleid kan hieraan niet worden voorbijgegaan, waarbij van zelfsprekend ook nuanceverschillen kunnen ontstaan tussen fracties, die in 1978 elkaar op één hebben gevonden. Voor zoveel nodig zullen fractievertegenwoordigers jjjj hierop nog terugkomen. De te benoemen burgemeester dient de door de raad vastgestelde of vast te stellen hoofdlijnen van beleid te onderschrijven en zich daarvoor ten volle in te zetten. Hij dient aan de raad en het college Voorbereidingsbesluiten voor bestemmingsplannen Dorpstraat, Noordkade ’67 en Oranjewijk ’75. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning, met ingang van 2 juli 1981 voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten d.d. 24 juni 1981, waarbij wordt verklaard dat herzieningen worden voorbereid van: 1het bestemmingsplan Dorpstraat voor zover het betreft: a. het gebied dat begrensd wordt door de Kleikade en de On derweg, ten westen van respectievelijk de huisnummers 17 en 31 b. een perceel grond, gelegen achter de Jan Ligthartschool, Kerkstraat 13, en deel uitmakende van de bij de school behorende grond; 2. het bestemmingsplan "Noordkade ’67”, zulks voor zover het betreft het perceel Noordkade 44-46; 3. het bestemmingsplan "Oranjewijk ’75" voor zover het betreft Verhuur tennishal Waddinxveen, winterperiode Met ingang van heden bestaat de mogelijkheid een tennisbaan te huren in de gemeentelijke tennishal voorde periode 1 oktober 1981 tot 1 mei 1982. De huurprijs bedraagt tot 18.00 uur f 26,50 per uur per baan en na 18.00 uur en in het weekeinde f 29,50 per uur. Deze prijzen gelden tot I januari 1982. Indien u hiervoor belangstelling heeft, kunt u zich wenden tot de ambtenaar sportzaken, de heer A. R. Bakker, p/a Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, tel. 01828-4433, tst. 193. ,T t'. d. 30 zu o 0 Nk g

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3