REHORST BV VERHUIST NAAR DORPSTRAAT 130 Waarom toch naar Spaarbank R’dam nu Centrumbank apotheek Boskoop Lezers schrijven Failliet R. B. van Reek Akermans BV BV KOR Afscheid van leidster r.k. kleuterschool Twee scouting groepen vierden feest Ruiling met de gemeente Waddinxveen C. Dijkshoorn in bestuur Midden-Holland Promotie Ook W’veense vestiging centrumbank WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 JULI 1981 C. DIJKSHOORN (CDA) WADD1NXVEEN/GOUDA De functie van B. M. Ydmark bij Aker mans Machines BV, Waddinxveen, is gewijzigd in commissaris. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. en het pro- goedkeuren, Zo kwam het nieuws over de ruiling van bedrijfspanden tussen de gemeente Waddinxveen en de Beheermaatschappij Rehorst BV op de telex van het Weekblad voor Waddinxveen binnen. Door het samengaan van de drie spaar banken komt een eenheid tot stand waar ongeveer 1700 medewerkers werkzaam zijn en die over 291 vesti gingen beschikt. Het balanstotaal zal 7,1 miljard gulden bedragen en het to taal aan toevertrouwde middelen 6,6 miljard. Hiermede is de Centrumbank de grootste particuliere spaarbank in Nederland. Deze schaalvergroting en de daaruit voortvloeiende bredere financiële basis is zowel gericht op het belang van de medewerkers als op dat van de cliënten. Daarnaast betekent dit samengaan een belangrijke stap op weg naar een ver dergaande concentratie van spaarban ken in Nederland. SPAARBANK ROTTERDAM De Spaarbank Rotterdam werd opge richt op 11 maart 1818. De eerste zit tingsdag vond plaats op 6 mei van dat zelfde jaar in een lokaal boven de Stadschvleesch-hal aan de toen nog on gedempte Botersloot te Rotterdam. De Spaarbank werd in het leven geroepen door het Departement Rotterdam der Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen als ’’Spaar- en Hulpbank”. Pleitbezor ger voor de opening van bijkantoren was mr. M. Mees. In 1849 werd een eigen en ruimer ge bouw betrokken aan de Botersloot. De Spaarbank voerde als een der eersten WADDINXVEEN/ROTTERDAM Met ingang van vandaag is de ve stiging Waddinxveen van de Spaarbank Rotterdam met deze in de Maas stad gevestigde bankorganisatie opgegaan in een nieuwe spaarbank combinatie, die Centrumbank gaat heten. Van de Centrumbank maken deel uit de Bondsspaarbank Breda, de Centrumbank en de Spaarbank Rotterdam. De Waddinxveense vestiging van de Centrumbank (Spaar bank Rotterdam) staat aan de vooravond van verhuizing van het winkel centrum ”De Passage” naar het door piano- en orgelhandel Van der Graaf verlaten hoekpand in het winkelcentrum ’’Oranjegalerij” aan het Koningin Wilhelminaplein. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad vinciaal bestuur van Zuid-Holland moeten het nog maar het college van Burgemeester en Wethouders en de directie van Beheermaatschappij Rehorst BV zijn het al eens geworden over de ruiling van de bedrijfspanden in het Dorpstraat-gebied. Rehorst (bouw) zal zijn intrek gaan nemen in het door de gemeente aange kochte leegstaande pand aan de Dorpstraat 130, waarin tot voor kort het failliet gegane bouwbedrijf Reijm BV was gehuisvest, zodat de gemeente kan beschikken over de door Rehorst te verlaten ves tiging aan de Kleikade. En dat is belangrijk omdat dit bedrijfspand moet wijken voor woningbouw ter versterking van het op te knap pen Dorpstraa,t-gebied. bestemd voor het weekblad voor waddinxveen. onderwerp: persbericht. STAP MEER RUIMTE film ge- C rond er in het kader van haar kernenbeleid neeft de gemeente waodinx- veen het leegstaande pand dorpstraat 130 (voorheen de vesti ging van reym) aangekocht, teneinde een ruil van bedrijfs panden met bouwonderneming rehorst mogelijk te maken. waddinxveen, 24 juni 1981. dir./ms ll WADD1NXVEEN/GOUDA Direc teur J. H. Kusters uit Den Bosch is uit getreden bij BV Schilderscombinatie gemeente waddinxveen en rehorst (bouw) ruilen bedrijfspanden. st aa ==a «s:s x=s:=== -“ persbericht spaarbankgroep In het ruilplan zijn ook drie aan Rehorst toebehorende woningen betrokken. Een daarvan staat op het bedrijfsterrein aan de Kleikade, de andere twee zijn op de hoek Dorpstraat/Kleikade gelegen. De verwerving van het pand van Rehorst betekent wederom een stap in de rich- j van verwezenlijking van de woning- bouwplannen. Met de uitvoering hiervan >n- nen nadat eerst nog andere gronden zijn verworven begin van stemmingsplan Dorpstraat zal zijn her zien. Tevens zal de gemeente een beroep moeten doen op rijkssteun op grond van het ’’Bijdragebesluit reconstructie en sa neringsplannen”. Aan de Kleikade heeft Rehorst thans de beschikking over een terrein van 5.200 vierkante meter, waarop ca. 3.000 vier kante meter aan overdekte bedrijfsruim te en ca. 200 vierkante meter aan kan toren. Het hoofdkantoor aan de Noord- kade meet rond de 400 vierkante meter. Aan de Dorpstraat krijgt men straks een terrein van 2.900 vierkante meter, waar op 1.000 vierkante meter overdekte - en later door nieuwbouw te vergroten - bedrijfsruimte en een kantoor van ruim 900 vierkante meter. 7-15 jaar (ka- KOR te Waddinxveen, bij welke BV de i heer H. Huibers te Eist is benoemd tot WADDINXVEEN Omdat mevrouw A. C. Hengst-Titulaer, hoofdleidster onmiddelijk op de rekening van de in leggers geboekt. Ik was zeer verheugd met de vestiging van een tweede apotheek in Wad dinxveen. Ik dacht: hoera, nu hoeven wij niet meer naar Boskoop. Het is raar maar waar, tot heden en ook nog zater dag 27 en zondag 28 juni moesten wij weer naar Booskoop. Onze beide apotheken kunnen om de beurt alle zaterdagen en zondagen ge opend zijn, zodat Boskoop niet meer nodig is. Ik heb gelukkig met mijn 80 jaar nog nooit van de apotheek in Bos koop gebruik hoeven te maken, maar ik ben niet alleen op de wereld en wil wel rekening houden met mijn medebur gers, die wel naar Boskoop moeten. Het is te wensen dat hier zo spoedig moge lijk verandering in komt. W. VAN DER HEIJDEN Jan van Bijnenpad 19 WADDINXVEEN/ROTTERDAM Rechter-commissaris mr. F. W. van den Berg van de arrondissementsrechtbank in Rotterdam heeft de statutair in Wad dinxveen gevestigde Nupro BV, met een 1 handelsonderneming Drukkerij liet verklaard. Als curator is aangewe- gebruik van het gemeentelijk aanbod tot zen mr. B. J. R. M. van Spaandonckte waardoor een F-J~'-J Rotterdam. (Naschrift redactie: De apotheken D. C. van Doorn Prins Bernhardlaan 3-5F. F. van Dijk Kerkweg-West 64) en Bos- koopse apotheek (Burgemeester Colijns traat 71, Boskoop) beschikken over eer wettelijke sluitingsregeling, welke is goed- bevonden door de inspecteur voor de ge neesmiddelenvoorziening. Dat de apothe ken in Waddinxveen en Boskoop sinds jaa en dag - ook na de komst van een tweed apotheek in Waddinxveen - op dit punt sa menwerken heeft te maken met het feit dc er in Boskoop één apotheek is, welke apo heker ook wel eens vrij wil zijn in het we keinde, dat er tussen de apotheken in Wai dinxveen en Boskoop slechts een gering afstand bestaat (hemelsbreed 3,4 kilom. ter) en dat er indien er onoverkomelijk bezwaren bestaan om de open zijnde apot heek te kunnen bereiken een regeling U treffen valt). Het initiatief tot de oprichting van de stichting Midden-Holland Promotie is genomen door de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken. De stichting gaat zich intensief bezig houden met de promotie van onze streek als econo misch gebied. Aan de wieg van de nieuwe stichting stonden ook het inter- gemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland en de gemeenten in dit gebied, waaronder Waddinxveen. Het is de bedoeling dat de stichting ac tiviteiten bevordert, die de bekendheid van de regio Midden-Holland als ves- tingsplaats van en voor bedrijven groter maakt. De activiteiten zuÜen steeds een economische gerichtheid hebben, teneinde ook de werkgelegenheid te be vorderen. Dit kan door de produkten en diensten van bestaande bedrijven te promoten en bedrijven stimuleren zich hier in de regio te vestigen. De activiteiten kunnen zowel gericht zijn op individuele bedrij ven als op activiteiten in een bepaald verband per gemeente en een bepaald regionaal verband. WADDINXVEEN/GOUDA Van Beynum Gouda BV, Gouda, die het za kelijk adres heeft gewijzigd in Burge meester van Reenensingel 117 te Gouda, heeft het filiaal aan de Beetho venlaan definitief opgeheven en het fi liaal aan de Koningin Wilhelminasingel overgedragen aan de Waddinxvener R. B. van Reek. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. tiviteiten plaats moeten maken voor wo ningbouw. De vestiging van Rehorst aan de Kleikade ligt in een van die gebieden, te weten het bestemmingsplan Dorp straat. Hier heeft de gemeente reeds een aantal panden in haar bezit, waaronder 17 woningen aan de Kleikade. terdam in 1910 een eigen cheque- en gi rodienst. De verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog troffen ook het hoofdkantoor aan de Botersloot dat door het bombardement van Rotter dam zwaar werd getroffen. Vier bijkan toren werden door brand verwoest. In 1957 werd het nieuwe hoofdkantoor aan de Botersloot betrokken. Dit kan toor is thans als districtskantoor Rotter dam in gebruik. De Spaarbank nam in 1963 als eerste spaarbank een computer in gebruik. Bij de Spaarbank Rotterdam sloten zich in de loop der jaren de volgende spaarbanken aan: 1970 Nutsspaarbank te Lekkerkerk; 1971 Nutsspaarbank Capelle/Krimpen aan den Ussel; 1972 Nutsspaarbank te Gouda; 1972 Nuts spaarbank Overmaassche Dorpen; 1972 Bondsspaarbank te Delft; 1973 Nutsspaarbank te Maassluis en 1980 Nutsspaarbank te Nieuwenhoorn. afkomstig van: de gemeente waddinxveen en Beheermaatschappij rehorst Bv. Bovendien biedt de ruil de mogelijkheid tot concentratie van de bouwwerkzaam heden, die thans nog verdeeld zijn over de kantoren aan de Noordkade (hoofd kantoor) en de Kleikade (Technische diensten, materieeldienst)De indus triële timmeractiviteiten (Houtindustrie de Gouwe Waddinxveen BV) zullen overigens aan de Noordkade gevestigd blijven. van de rooms-katholieke kleuterschool Prinses Beatrix aan de Jacob Catslaan, is benoemd bij de kleuterafdeling van Nog voordat de overheid hiermee in een LOM-school in Gouda, gaat ze de 1920 begon, startte de Spaarbank Rot- Waddinxveense kleuterschool van de - -j - - ------ Stichting voor Katholiek Onderwijs ”St. Victor" (kleuterafdeling) verlaten. de een grote barbeque, ’s Avonds wasser voor Donderdagavond 2 juli wordtïn de ïo- i.j kalen van de Prinses Beatrixschool af scheid van haar genomen. Na een offi cieel gedeelte is er om 20.30 uur voor alle belangstellenden gelegenheid de scheidende hoofdleidster de hand te drukken. Als opvolgster van mevr. A. C. Hengst- Titulaer is tot hoofdkleuterleidster be noemd mej. C. Corel uit ’s Hertogenbosch. het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. WADDINXVEEN/GOUDA - De Wad dinxvener C. Dijkshoorn, voor het CDA lid van de gemeenteraad van Waddinx veen, maakt namens de plaatselijke On- dememerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) deel uit van het be stuur van de stichting Midden-Holland Promotie. In dit bestuur zitten nog meer vertegenwoordigers van industriële clubs, een wethouder, twee burgemees ters, een bedrijfsvertegenwoordiger en twee bestuursleden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voorMidden- Holland. Waar mogelijkheden tot het bouwen van industriële kantoren elders in de ge meente niet aanwezig zijn en waar met het oog op de goed gevulde orderpor tefeuille de continuiteit van de bedrijfs- kantoorhandel in Leiderdorp en de voering gewaarborgd is, maakt Rehorst - r'—1 'j De in het vooruitzicht de Kleikade anders Sleutelstad in dezelfde gemeente, fail- te zijner tijd toch te moeten verlaten - ruil, waardoor een bedrijfspand kan worden verworven waarin de huidige ac tiviteiten kunnen worden voortgezet. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week- blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het schoolsparen in (1875). Thans vind het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- het schoolsparen plaats op 420 scholen ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel in Rotterdam en de regio. geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. De eerste vestiging buiten de gemeen tegrenzen geschiedde in Kralingen. Dat was in 1892. In datzelfde jaar verbrak de Spaarbank formeel de banden met het Rotterdamse Nuts-departement om zich als volledig onafhankelijke instel ling met een eigen vermogen te ontwik kelen. In 1905 nam de Spaarbank het initiatief tot invoering van een afhaaldienst. Dit werd op ruime schaal nagevolgd door andere spaarbanken in Nederland. Ko- stenloos werd bij spaarders thuis weke lijks een vast bedrag variërend van 0,25 tot f 10,- afgehaald tegen bewijs van betaling. Deze bedragen werden WADDINXVEEN - In het afgelopen regenachtige weekeinde hebben de Wad dinxveense scoutinggroepen Charles de Foucauld en Catharina van Siena het 35-jarig bestaan gezamenlijk gevierd met een feestprogramma voor jeugdleden, ouders en genodigden. Aan deze feest viering is een reunie voor oud-leden, -leid(st)ers en -bestuursleden van beide groepen voorafgegaan. Op het feestpro gramma staan verder nog extra feeste lijke zomerkampen in Oosterbeek, Over- asselt, Den Dolder en in België. Tijdens het jubileumfeest van het af gelopen weekeinde werden de leid(st)ers van de twee groepen geholpen door jeugdleden van de scoutinggroep ’’Wapiti”. Deze drie groepen werken samen in de stichting ’’Scouting St. Victor”. Zoals deze naam al aangeeft komen de groepen (althans de Catha rina van Siena) oorspronkelijk uit het katholieke jeugdwerk voort. De laatste jaren draaien de groepen echter als ”open”-scoutinggroepen; dit wil zeggen dat jongens en meisjes van allerlei en geen geloofsovertuiging lid kunnen wor den, en dat ook zijn. De Charles de Foucauld-groep is een scouting-groep voor jongens van 7-15 jaar (welpen en verkenners); de Catha rina van Siena-groep is een scouting groep voor meisjes van 1 'j bouters en gidsen); de Wapiti-groep is een scoutinggroep voor jongens en meis- directeur. Dat blijkt uit een wijziging in jes van 15-23 jaar (rowans, sherpa’s en stam). De drie groepen werken samen wat be treft: programma’s, financiën, aankoop van spelmateriaal (vooral kampeer-mate- riaal), onderhoud van het gezamenlijke clubhuis, enz. In het najaar zullen de drie groepen zich voor het eerst samen aan de Waddinxveners presenteren d.m.v. een open dag. Tijdens deze open dag zal het spel van Scouting d.m.v. aktiviteiten, foto’s, dia’s en film ge toond worden. Maar nu eerst terug naar het jubileum feest van afgelopen weekeinde: Ondanks de vele regen konden alle programma’s toch gewoon doorgaan. Zaterdagoch tend werden dan ook door de verken ners en gidsen een tentenkamp opge bouwd op het grasveldje bij de Da Cos- taweg. 's Middags kwamen ook de wel pen en kabouters en de ouders van de leden en iedereen werd in groepen ver deeld voor een fietstocht. Na deze fietstocht, die Reeuwijkse Plassen liep, was de jongste leden (welpen en kabouters) een kampvuur. Voor de verkenners en gidsen was er een dropping en voor de ouders en genodigden trad het scouting- cabaret H2SO4 op. Zondagochtend werd er gezamenlijk ge geten en na een spel werd er alweer afge sloten en werd het tentenkamp af gebroken. Ondanks de al eerder ge noemde regen was het afgelopen week einde een groot succes. Dat de gemeente Waddinxveen en Re horst het eens zijn geworden over deze ruiling van bedrijfspanden werd vorige week woensdag - op het moment dat het Weekblad voor Waddinxveen verscheen - bekend gemaakt door directeur G. Re horst van de aan de Noordkade geves tigde beheermaatschappij Rehorst BV en Burgemeester mr. A.G. Smallen- broek. Dat gebeurde middels de verzen ding per telex en brief van een pers bericht aan zes kranten. Daarin werd de verwachting uitgesproken dat de gehele ting transactie eind dit jaar een feit kan zijn. I- De gemeentelijke Nota Kernenbeleid, zal overigens pas kunnen worden begoi die in 1979 door de Waddinxveense ge- -1 meenteraad werd aanvaard, wijst binnen de gemeente een aantal gebieden voor dorpsvernieuwing aan, waar bedrijfsac- en nadat ook het uit het de jaren 70 daterende be-

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 5