STOP ucce Snelle ambtenaar 23 mag toch examen doen Schoolfeesten tot besluit I 1 Voor opknap beurt orgel Kruiskerk 14 mille Surinaamse miljoenen opdracht voor NKF Kabel BV J. A. van Vliet W. Roskam BV Van schooljaar 1980/1981 SUCCES MIMPEN Oranjelaan 2 2741 ER WADDINXVEEN Tel. 01828-3340 1 A- v WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 1 JULI 1981 Schminken tot griezelige popsterren •gani- 980/ LEON VAN GELDERSCHOOL De maand juni kende voor de open bare Jan Ligthartschool aan de Kerk straat vele hoogtepunten. De eerste openbare school in Waddinxveen is weliswaar klein, maar dat heeft het voordeel dat alle kinderen van de eerste tot de zesde klas elkaar goed kennen en allen aan activiteiten kun nen deelnemen. De maand werd begonnen met het bijzetten in de prijzenkast van de wis- Het C1VOB weigerde eerder Veerman toe te laten voor het tweede deel van de examens omdat hij bij het sluiten van de inschrijving voor deze examens in april maar over vier van de zes diploma’s van het eerste deel van de opleiding be schikte. Veerman deed echter in mei examen voor deze laatste twee en be haalde de diploma’s toen. Hij ging dus als een autocoureur door de cursus ho gere bestuursambtenaar. WADDINXVEEN De aan de Noordkade in Waddinxveen ge vestigde telecommunicatiekabel- fabriek NKF Kabel BV, een on derdeel van Philips BV, heeft van het Surinaamse telecommunica tiebedrijf opdracht gekregen voor verbetering van het telefoonnet in Paramaribo. Met de opdracht is een bedrag van f 17,4 miljoen gemoeid. Eer der had NKF Kabel al opdrachten ter waarde van f 23,7 miljoen voor werk in Suriname ontvan gen. NKF (draad en kabel) heeft vorig jaar ten opzichte van 1979 de om zet zien stijgen met 14,9 procent tot f 1446 miljoen. De winst daalde van 31,3 tot f 29,4 miljoen. Desondanks weigerde het C1VOB de Waddinxveense ambtenaar toe te laten. Veerman tekende daartegen, gesteund door onder meer het Waddinxveense gemeentebestuur en zijn vakbond, pro test aan. van de prijzen. Volgens de heer J. Akkerhuis van de or ganiserende werkgroep is er die zater dag veel gekocht door de vele mensen die kwamen kijken. De mogelijkheid bestaat dat de bazar van de Gerefor meerde Kerk een jaarlijks gebeuren gaat worden, zoals die van de Centrale Hervormde Gemeente aan de Nesse dat al is. Dankzij de medewerking van velen kan men terug zien op een ge slaagde dag. Tijdens de bazar werden slaatjes ver kocht (beschikbaar gesteld door V1VO- Van der Sluys), poffertjes gebakken, planten, bloemen en fruit verkocht en wedstrijden gehouden. Zo viel de pop met ledikant op nummer 168, bedroeg het juiste gewicht van de kaas 9,28 kilo gram en heette het bruidje Erna, maar die werd door de 480 deelnemers niet geraden, zodat later de naam Marleen uit de bus kwam. De opbrengst van de bazar en rommel markt wordt bestemd voor de restaura tie van het pijporgel in de Kruiskerk aan de Passage. In de begroting van de Gereformeerde Kerk is deze revisie niet voorzien. Nog niet bekend is hoe die 14 mille besteed zullen gaan wor den. Omdat er nog meer onderhoud aan de kerkelijke eigendommen moet wor den gepleegd gaat de commissie van be heer na in hoeverre het mogelijk is om in de toekomst meer werkzaamheden door vrijwilligers te laten verrichten om op deze wijze de kosten te drukken. Hij voerde daarbij aan dat hij op deze wijze gedwongen werd langzaam te le ren en dat het hem op deze manier on mogelijk werd gemaakt de cursus in, zoals hij zich voorgenomen had, drie in plaats van de gebruikelijke zes jaar af te maken. Bovendien heeft hij het afge lopen jaar al les gehad voor de eerste twee examens van het tweede deel van de opleiding. Het C1VOB is nu, zo is de nijvere Veer man tijdens een gesprek met de direc teur van zijn school vorige week maan dag door de knieën gegaan en alleen de directeur moet nog zijn fiat aan de toe lating voor de examens hechten. Veer man heeft er echter goede hoop op dat deze hem zal steunen. WADD1NXVEEN/GOUDA J. A. van Vliet-Shipstores BV, Waddinxveen, heeft het filiaal te Millingen aan de Rijn opgeheven. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) en de hierbij beho rende Kleuterschool Pinkeltje aan de van Mecklenburg Schwerinlaan kun nen terugzien op een succesvol schoolfeest dat twee dagen duurde. Elke klas maakte een excursie. Lopend, met de auto of met de bus werd een bezoek gebracht aan het politiebureau, het nieuwe gemeente huis en het oude, de Brugkerk, een rozenkwekerij, de RABO-bank, een stroopwafelfabriek, de kinderboer derij in Gouda, de weegbrug of de brandweerkazerne. De ontvangst van de kinderen (en begeleiders) was overal even leuk en de uitleg werd goed aan de leeftijdsgroep aangepast. Na afloop konden de kinderen op school op een creatieve manier hun indrukken verwerken. Het resultaat hiervan kon op het slotfeest door ie dereen worden bewonderd. De volgende morgen werd voor de kinderen van klas 1, 2 en de kleuter- NOG MEER ACTIVITEITEN Maandagavond 29 juni werd afscheid genomen van de zesde klassers van de protestants-christelijke De Savor- nin Lohmanschool aan de Linden- gaarde. Ze maakten er een dolle boel van. Deze school in Groenswaard 2 houdt donderdagmiddag een spelle- tjesdag voor de scholieren. Eerder hield de kleuterschool De Kleine Basis van deze school al een af scheidsfeest voor de oudste kleuters. Ze mochten daarbij op school eten. De protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) en de kleuterschool Woelwater (ook aan de Peter Zuidlaan) hield vorige week donderdagavond een feestelijke ouderavond in de Ontmoetingskerk, omdat - gezien de grote belangstel ling - de zaal van de scholengemeen schap Koningin Wilhelmina daarvoor tenslotte toch te klein bleek. De leer lingen van de MAVO/LBO-school ’’Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg tenslotte verzorgde een to neelstuk en hielden een kruistocht in spijkerbroek. WADDINXVEEN De rondom de Kruiskerk en het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt gehouden bazar en rommelmarkt heeft een netto- opbrengst van ruim 14.000,opgele verd. Hierbij zit een belangrijke gift van een gever die anoniem wil blijven. Van de bruto-opbrengst werden betaald de WADDINXVEEN De school- huur van de marktkramen en het kopen vakanties deze zomer is nage noeg voor elke Waddinxveense school een niet meer achteloos voorbij te gaan gegeven, want er worden - naar het lijkt - dit jaar nog meer activiteiten georgani seerd om het schooljaar 1980/ 1981 te beëindigen, dan in voorgaande jaren bleek. In dit Weekblad voor Waddinxveen opnieuw een greep uit de door de scholen aan ons gemelde ac tiviteiten van het schoolseizoen. WADD1NXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel Fabrieken voor Midden- Holland is nieuw ingeschreven Cons tructiebedrijf en Handelsonderneming W. Roskam BV, Waddinxveen. Om schrijving bedrijf: Smids- en construc tiebedrijf, kachelsmidsbedrijf enz. Maatschappelijk kapitaal f 100.000, waarvan gepiaatst/gestort 35.000, Directeur: E. J. Roskam te Waddinxveen. WADDINXVEEN De Wad dinxveense gemeenteambtenaar Sjoerd Veerman (23), wonend aan de Elzen horst, mag van het Centraal Instituut Vorming en Opleiding (CIVOB) in Den Haag toch examen doen voor het tweede deel van de cursus hogere be stuursambtenaar in september. Alleen de directeur waar de snel lerende amb tenaar zijn opleiding krijgt moet nu nog zijn toestemming geven. Hieruit blijkt dus dat tegen de gang van zaken prote sterende Sjoerd Veerman, die daarbij werd gesteund door het Wad dinxveense college van Burgemeester en Wethouders, zijn zin heeft gekregen en daarmee geen verloren jaar tege moet gaat. Vrijdagavond hielden de openbare lagere school Leon van Gelder en de kleuterschool De Klimop (beiden aan de Essengaarde) een Uitstuif met bingo, loterij en nog veel meer. Voor de vierde openbare school in Wad dinxveen was dit de feestelijke afslui ting van het schooljaar. Deze afsluiting beoogde op de eer ste plaats een gezellig samenzijn van ouders, leerlingen en leerkrachten en op de tweede plaats een financiële opbrengst voor een nieuwe TV voor De Klimop en Leon van Gelder samen. In de school waren diverse activi teiten zoals bingo, loterij, rad van avontuur, koffiebar, rommelmarkt, schoonheidssalon, schoenpoetsen, eetbar, grabbelton, enz. Het geheel is een enorm succes geweest door de grote opkomst van ouders en leerlin gen en dankzij de Waddinxveense middenstand. JAN LIGTHARTSCHOOL Dit was een goede gelegenheid om de pas aangeschafte kassetterecorder aan de ouders te demonstreren. Aan de uitvoering van deze bepaald niet makkelijke musical werd veel tijd door ouders en leerkrachten besteed. De avond werd besloten met een bingo voor kinderen en ouders. In de laatste schoolweek vinden nog een songfestival, sportdag en disco voor de hogere klassen plaats. Voorafgaande aan de disco wordt af scheid genomen van de leerkrachten mevr. Stemmer en mevr, van Eijk, die de school na lange periode gaan ver laten. Beide dames hebben zich altijd volledig ingezet voor de school en wij betreuren het dat nu een einde aan hun leeropdracht gekomen is. Inmiddels is begonnen met de ver bouwing van de twee onderste les lokalen ten behoeve van de kleuter school ’t Hazeveld. In augustus zul len de lokalen en de speelplaats klaar zijn en kan de kleuterschool haar in trek nemen. Daarmee is een school gebouw voor kinderen van vier tot twaalf jaar ontstaan, waar door het nauwe kontakt de drempel van kleu terschool naar lagere school verdwe nen zal zijn. THEO THIJSSENSCHOOL Een beeld van de door de leerlingen van de Jan Ligthartschool opge voerde kindermusical "Het vreemde songfestival". selbeker, die voor de derde maal in successie door het meisjeselftal in het schoolvoetbaltoernooi gewonnen werd. De beker blijft er nu definitief staan; een fraai resultaat, waaraan de onvermoeibare coaches een grote bij drage geleverd hebben. De overwin ning werd gevierd met een schoolba zar met vele spelletjes en pannekoe- ken. Twee weken later gingen de klassen een tot en met vijf op stap naar Arn hem. De kleintjes bezochten de die rentuin en de groten het openlucht museum, waarna de dag afgesloten werd met een gezamenlijke tocht door het safaripark. Het was een ge slaagde dag, alhoewel de leerkrachten en begeleiders na afloop wel hard aan vakantie toe waren. De zesde klas maakte op een later tijdstip de traditionele fietstocht naar Ockenburgh voor een verblijf van enige dagen in een jeugdherberg ter afsluiting van de lagere schooltijd. Op de laatste ouderavond van het schooljaar werd met veel succes de kindermusical ”Het vreemde songfes tival” van Benny Vreden opgevoerd. school een dia-voorstelling gegeven, terwijl de grotere kinderen een ruil beurs hielden en naar een film keken. ’s-Middags was er voor alle kinderen een grandioze spel- en sporthappe- ning in het zwembad aan de Sniep weg. Ter afsluiting van de feestdagen was er een groot feest binnen en buiten de Theo Thijssenschool met o.a. een draaiorgel, allerlei spelletjes voor de kinderen, een rommelmarkt, een spinster, enz. Er was ook een panne- koekenkraam en een kraam met heer lijke saté’s. Men kon ook meedoen aan het rad van avontuur en een ver loting met een rubberboot als hoofd prijs. Mede door de zeer grote opkomst een reuze gezellig slot van dit school feest. Een feest, dat alleen kon slagen door de inzet van iedereen die erbij betrokken was, beide teams, ouder- commissies en de vele ouders die hebben geholpen. Schminken tot griezelige popsterren was een onderdeel van de uitstuif, die vrijdagavond werd gehouden in de openbare Leon van Gelderschool. {Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9