Bronnen van Lezers schrijven dierlijk eiwit in derde vak bouw personeelsruimte H. A. v. d. Broek start Niet bezuinigen op W’veens dierenkampje Ag' Geerts I I I Strookje grond voor J. J. M. Is uw voeding oké? I I I I I I I I I I Voor ’’buitenmensen” van de gemeente 1 JfiSI WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 r Dinsdagmiddag heeft opzichter H. A. v. d. Broek, die dit jaar zijn 25-jarig dienstverband vierde, de eerste I -Bedrijven. Dit gebouw verrijst op het gemeentelijk terrein ach- RUIM HALF MILJOEN nationale gezondheidsweek Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of va het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden we geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN Opzichter H. A. van de Broek heeft dinsdagmid dag de eerste paal geslagen van de fundering voor het nieuwe personeels gebouw meLwerkplaatsen voor de gemeentelijke dienst Openbare Wer ken en D rx:* --1'j-* -- -- paal geslagen voor het nieuwe personeelsgebouw met werkplaatsen van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Dit gebouw naar een ontwerp het Waddinxveense architectenbureau B. Tukker zal worden neergezet door het Moerkapelse bouwbedrijf Bakker B V. In een korte toespraak voorafgaand aan het paalslaan zei burgemeester mr. A. G. Smallenbroek dat het een hele toer is geweest om de bouw van de nieuwe accommodatie financieel voor elkaar te krijgen. Maar het neer te zetten complex noemde hij een aan winst voor het gemeentelijk voorzieningenpakket. Hij was blij nog net voor zijn afscheid de start van de bouw van dit pand te hebben mogen meemaken. Architect B. Tukker ging in op de twee jaar voorbereiding om te ko men tot een doelmatig persneelsgebouw en vertelde wat er zoal op de gemeentewerf aan de Noordkade zal worden gerealiseerd. Het nieuwe personeelsgebouw wordt driemaal zo groot als het oorspronkelijke en is be doeld voor 50 tot 60 mensen. De bouwtijd is een flink halfjaar. Aan het slot van het officiële gedeelte gaf di recteur A. M. Zwamborn van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven een overzicht van de huisvesting van zijn dienst sinds het einde van de jaren vijftig. Daaruit bleek dat een goed onderkomen voor de buitendienst steeds node werd gemist. Hij hoopte echter dat de de nieuwbouw de huidige goede sfeer onder de mensen zal weten te bewaren en riep dan ook iedereen op daar het zijne aan toe bij te dragen. O 1 Bij het paalslaan waren tientallen geno digden aanwezig. Met de medewerkers van Openbare Werken en -Bedrijven verheugden zij zich over het nu begon nen werk om de ’’buitenmensen” van de gemeentelijke dienst aan betere huisvesting te helpen. Na afloop van de Voor het op de gemeentewerf neerzet ten van een nieuw personeelsgebouw stelde de gemeenteraad in zijn vergade ring van 25 maart 1981 maar liefst f 550.000,— beschikbaar. Dit geld is no dig om het oorspronkelijk houten ge bouwtje te vervangen, omdat daarin zelfs elementaire voorzieningen ont braken, zoals voldoende kleed- en was gelegenheid, een goede kantine en kan toorruimte. feestelijke handeling werd in het ins- tructielokaal van de brandweergarage, tevens tijdelijk onderkomen van de dienst, een verfrissing aangeboden. fors bedrag, maar het is hiervoor rede lijk te noemen”. Over het feit dat het uitgetrokken kre diet voldoende dient te zijn voor het neerzetten van het personeelsgebouw zei burgemeester mr. A. G. Smallen- broek: ”Aan de verantwoordelijke ambtenaren is gevraagd of zij er nu ze ker van zijn dat het gebouw voor dit be drag kan worden gerealiseerd. Het ant woord was, dat in redelijkheid mag wor den verwacht dat het hier niet bovenuit zal gaan. Ik verwacht dat het college niet bij de raad terug behoeft te komen voor een aanvullend krediet”. WADDINXVEEN - De heer J.J.M. Geerts gaat van de gemeente Wad dinxveen een stuk grond van 22 vier kante meter langs de Oostpolderweg aankopen voor de prijs van f. Z.750,- (exclusief btw). Graag had hij een groter stuk aangekocht, maar daar stemde de gemeente niet mee in van wege de minder fraaie vorm die de betreffende grond dan zou gaan krij gen. Vandaar dat tot de verkoop be perkt blijft een stukje overblijvende grond. Over deze transactie vergadert onder meer donderdagmiddag de raadscommissie voor de financiën. GEMEENTERAAD In de gemeenteraadsvergadering van vijf maanden geleden werd het voorstel om een dikke half miljoen gulden be schikbaar te stellen voor het nieuwe personeelsgebouw niet zonder meer aangenomen. Vooral de hoge kosten maakten van de raadsleden de tongen los. De heer D. Uitbeijerse (SGP/HK- V/GPV) - een groot voorstander van de nieuwe huisvesting - had er ernstig bez waar tegen dat er zo onzorgvuldig was geraamd. DRINGEND GEWENST Bij de gemeente is op dit moment alleen het buitendienst-personeel niet doel matig gehuisvest. Het personeel voor de plantsoenen heeft thans in de ge meente verspreid staande onderko mens. Nieuwbouw is derhalve ook uit het oogpunt van concentratie dringend gewenst. Vandaar dat in eigen beheer een plan is gemaakt voor een nieuw ge bouw. In dit gebouw zijn drie werkplaatsen ondergebracht: één voor de timmer man, één voor de electriciën/loodgieter en er is een extra werkplaats voor een eventueel nog te benoemen schilder. Tevens is er een kantoorruimte voor de buitendienst-opzichters, een was- en kleedruimte en een kantine/keuken ondergebracht. De gemeente had voor de nieuwbouw op de gemeentewerf aan de Noordkade ai een bedrag van 450.000,opgeno men, maar het was naar het oordeel van het college niet mogelijk gebleken het gebouw voor dit bedrag te realiseren. Na versobering van het bouwplan wer den de bouwkosten namelijk toch nog geraamd op 545.000,Wel is extra aandacht geschonken aan de isolatie van vloeren, ramen en dak. Tevens is er voor materialen gekozen die zeer weinig onderhoud vergen. male wijze met een kinder- of wan delwagen te kunnen lopen. Wat ik bedoel te zeggen is dit: we hebben in Waddinxveen al zo weinig om te recreëren. Voor het zwembad en de daarbij behorende speelweide is het weer veelal te slecht om daar regelmatig te verblijven. Tennispar ken zijn er weliswaar voldoende, maar niet alle Waddinxveners, en ze ker niet de kinderen, bedrijven de tennissport. Het aanwezig zijn van andere recreatiemogelijkheden is een noodzaak waaraan niet zonder meer voorbij moet worden gegaan. Ik vraag mij af of er nu bezuinigd moet worden op een kinderboerderij, die duidelijk in een behoefte voor ziet, terwijl er wel geld beschikbaar was voor de bouw van twee sporthal len en de aanleg van een flink aantal tennisvelden. De mening van vele Waddinxveners hierover is toch al dat veel gemeenschapsgelden eenzijdig worden besteed. Maar dat er nu op een kinderboerderij moet worden be zuinigd gaat velen toch te ver. Het zou voor de bewoners van Wad dinxveen veel betekenen als het die renkampje blijft functioneren zoals die dat tot nu toe heeft gedaan en dat de bezuinigingsmaatregelen van de gemeente in een andere richting worden gezocht. W.T. DUENK, Jan Luykenstraat 21. WADDINXVEEN - Ook Wad dinxveen kent een actiecomité ’’Nederland Oké”, dit met het oog op de van 29 augustus tot en met 6 september te houden Nationale Gezondheidsweek rond de thema’s roken, voe ding, alcohol, medicijngebruik, veiligheid, bewegen en stress. De Waddinxveense actiegroep die plaatselijk gezondheidsacti- viteiten organiseert wordt voorgezeten door WD-wet- houder mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester. Met het oog op de Nationale Gezondheidsweek ’’Nederland Oké” verzorgen de comitéle- den/diëtistes Mieke Droog (Ju liana van Stolberglaan 36) en Marijke Visser (Elzenhorst 35) om de 14 dagen een vaste ru briek in het Weekblad voor Waddinxveen over onze dage lijkse voeding. Wie daarover vragen heeft kan daarover te recht bij de genoemde Wad dinxveense vrouwen. Vandaag in deze vijfde afleve ring opnieuw aandacht voor de voeding met de Maaltijdschijf. Besproken wordt het derde vak in de Maaltijdschijf en wel de ter de brandweerkazerne aan de Noordkade. produkten halfvolle melk, ma gere yoghurt, karnemelk, 20- plus en 40-plus kaas, mager vlees, magere vleeswaren, kip, kalkoen, vis en ei. Dat houten gebouwtje was in 1959-1960 als toonzaaltje gebruikt door het gasbe drijf bij de omschakeling op aardgas. Na de omschakeling is het door vrijwil ligers van de gemeente en de vrijwillige brandweer overgeplaatst naar de ge meentewerf en daar opgeknapt. De heer C. Dijkshoorn (CDA) herin nerde er aan dat zijn partij al in 1979 ge pleit had voor een snelle realisering van het personeelsgebouw. Bijzonder ge lukkig was hij met de energiebespa rende maatregelen die er zullen worden getroffen. ”Met dit gebouw zullen dé laatste ambtenaren die nog geen goede huisvesting hebben, goed gehuisvest zijn”, aldus de christen-democraat. Zijn woorden werden door VVD-raadslid J. Borger onderstreept. ”Het gaat om een WADDINXVEEN - In het derde vak van de door het Nederlands Voorlichtingsbureau voor de Voeding gepresenteerde Maaltijdschijf - die in de plaats is gekomen van de welbe kende Schijf van Vijf - horen thuis halfvolle melk, magere yoghurt, kar nemelk, 20-plus en 40-plus kaas, ma ger vlees, magere vleeswaren, kip, kal koen, vis en ei. Deze produkten worden gezien als een bron van dierlijk eiwit, B-vita- minen en mineralen. Andere produk ten die in het derde vak thuishoren zijn een redelijk goede keus, maar be vatten overbodig vet en suiker. Het zijn de volgende produkten: volle melk, volle yoghurt, vla (van volle melk gemaakt), koffiemelk, volvette kaas, vet vlees (gerookte paling, worst, paté). Geef als het kan de voorkeur aan de beste keus: halfvolle melk, magere melk, enz. Vroeger was vlees een luxe en werd dit weinig gegeten. In de loop der ja ren werden mensen rijker en werd er steeds meer vlees gebruikt. Dit blijkt niet zo goed te zijn, omdat het veel vet bevat. Veel vlees eten is ook niet noodzakelijk. Het is gebleken dat 50 gram vlees per persoon bij de warme maaltijd meer dan voldoende is. RECEPT Dan volgt nu het recept. Gevuld gehaktbrood (dit recept is voor 4 personen en het is bedoeld voor 2 dagen). 400 g rundergehakt, zout, peper, 2 gekookte aardappelen, 1 ei, 1/2 dl so dawater, paprikapoeder, mosterd, prei, 8 ansjovisfilets, margarine. 1. Het gehakt aanmengen met zout, Graag wil ik even inhaken op een ar tikel van het Weekblad voor Wad dinxveen van 29 juli j.l. waarin stond aangekondigd dat om bezuinigingsre- denen van gemeentewege het dieren kampje in het Burgemeester Wamaar- plantsoen te Waddinxveen op zater dagmiddag zal worden gesloten, de opening op zondag zal worden be perkt en het voeren der dieren zal worden geautomatiseerd. Bovendien, zo werd mij persoonlijk verteld, zal het aantal dieren in deze kinderboer derij in de toekomst hoogstwaar schijnlijk worden verminderd. Ik vraag mij af of de bezuinigingen van de gemeente gezocht moeten worden in de richting van een recre- atie-object, waarvoor, als ik het aan tal bezoekers van de kinderboerderij in ogenschouw neem, veel belangstel ling is. Afgezien van de opvoedkun dige waarde, ik bedoel hiermee spe ciaal voor de kinderen, is deze kin derboerderij één van de weinige gele genheden waar de Waddinxveners in hun directe omgeving hun vrije tijd kunnen doorbrengen. Ik merk hierbij op dat het Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop ook al niet functioneert zoals het zou be horen te doen. Driekwart van het jaar zijn de wandelpaden van dit bos on begaanbaar vanwege de modder. Bo vendien is het houtpulver, waarmee de wandelpaden grotendeels zijn be dekt, ongeschikt om op enigzins nor- peper, fijngemaakte aardappelen, ei en sodawater. 2. Hiervan 2 platte koeken vormen (zodanig dat het in een cakeblik past). 3. Deze koeken rondom inwrijven met paprikapoeder en elke plak aan 1 kant met mosterd bestrijken. 4. De gewassen en gesne den prei met de klein gesneden ansjo visfilets in de margarine bakken. 5. Een cakeblik beboteren en hierin 1 plak gehakt leggen met de mosterd- kant naar boven. 6. Hierover het prei- ansjovis mengsel strooien en de tweede plak gehakt erop leggen met de mosterdkant naar beneden. 7. Het blik op de onderste richel in de oven plaatsen op een temperatuur van 175 graden Celsius (elektrische oven) of stand 3 (gasoven). De baktijd is 30 tot 45 minuten. Wanneer U het vet, dat rondom het gehaktbrood ligt, niet gebruikt, heeft U van vrij vet vlees een mager vleesgerecht gemaakt. MIEKE DROOG Juliana van Stolberglaan 36 MARIJKE VISSER Elzenhorst 35 F”

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13