het eerste lustrum VAKANTIE SCHOLEN IN 1981/1982 De Bonkelaar viert Verbouwing van Huize Souburgh is nu begonnen Wethouder A. H. van Gent Burgemeester opent nieuwe meubeltoon- zalen Stolker Rijkswaterstaat koopt grond aan Wilhelminakade KLACHTEN BEZORGING Sweelinckhof31 Telefoon 8950 Wijzigingen in bestuur DeGouwebloem "a. o Gevallen Vijfde HSW- wedstrijd ’s Werelds hoogste kast op Meubelbeurs Kanaaldijk Voor 21e maal Paditontbinding G. van Vliet voor 49500, WADDINXVEEN - Met de op het adres Noordringdijk 7 in Moordrecht wonende heer G. van Vliet is over eenstemming bereikt om f. 49.500,- op tafel te leggen voor van de pacht van de grond welke Botsing Bromfietser (19) gewond houdt wekelijks spreekuur ,.OE BONKELAAR- v<* I a rA- r f s. B LA I I, ir KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 UUR BELLEN a j' ventrum vertonen de aktiviteiten be stemd voor jongeren in aantal gezien nog steeds een opgaande lijn (zo vindt er vanaf september bijv, een verdubbe ling plaats van aktiviteiten voor jonge ren van 12 tot 16 jaar), zullen de éénma lige aktiviteiten voor kinderen toene men (buiten het clubgebeuren om), en zullen ook het aantal aktiviteiten op muziek-, toneel- en theatergebied ver meerderen. Al met al zaken om verheigd over te zijn, want in de loop der jaren heeft Waddinxveen langzaam maar zeker de beschikking gekregen over een cen trum waar voor ieder wel iets van doen is. Voor die mensen die de Bonkelaar 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 Daar staat op interieur gebied een aan tal records in, maar geen enkele heeft betrekking op kasten. Het boek kent wel het grootste bed; het zwaarste bed; de grootste stoel; de duurste stoel; het grootste gordijn; de langste tafel; de langste sofa en het duurste meubel. De Groep Peter Heuvelmans hoopt met deze aanzet andere fabrikanten te stimuleren het record te breken waar door een soort wedstrijd ontstaat die de kreativiteit ten goede komt en die inter nationale beurzen een extra aantrek kingskracht kunnen geven. De Nederlandse vertegenwoordiger van de Engelse uitgever van het Guin ness Book of Records, uitgeverij.Lui- tingh te Laren, zal door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs worden uitge nodigd om zelf de hoogste kast te ko men bekijken. Het Kasbah kastenprogramma is door de Groep Peter Heuvelmans in 1976 ontworpen als reaktie op de massale wandkasten, die de markt lange tijd be heersten. In 1977 is het ontwerp beschermd en in 1980 is het door Ums-Pastoe in produk- tie genomen. Voor de vervaardiging is gebruik gemaakt van het vrij nieuwe plaatmateriaal fibre board, dat zich rechtstreeks laat frezen, spuiten of op andere manieren laat afwerken. Mede door de weinige modulen en de vele mogelijkheden is er een goed koper, multifunktioneel produkt ont staan dat tijdens de gehele gang van fa brikant tot konsument eenvoudiger te behandelen en te bedienen is. Ook deze kostenbesparende faktoren worden in deze tijd van ekonomische teruggang door de ontwerper als zeer wezenlijk ervaren. BEZOEKERS De bezoeker aan de komende Interna tionale Meubelbeurs ’81, die van maan dag 7 september tot en met zondag 13 september in alle hallen van de Jaar beurs te Utrecht wordt gehouden, zal niet om ’s werelds hoogste kast heen- kunnen, al was het alleen maar omdat de uniforme standhoogte van de beurs hallen ’’slechts” 2.75 meter is. De openingstijden van de Internatio nale Meubelbeurs 1981 zijn; Maandag 7 september tot en met vrijdag 11 septem ber (alleen toegankelijk voor vakgeno ten) van 10.00-18.00 uur. Zaterdag 12 september van 10.00-18.00 uur. Zondag 13 september van 10.00-16.00 uur. Za terdag 12 en zondag 13 september is de Meubelbeurs toegankelijk voor het publiek. De achterliggende gedachte van de ont werper om de hoogste kast van de we reld te kreëeren is eigenlijk tweeledig geweest. Ten eerste wil hij aandacht krijgen voor het Kasbah ontwerp en het feit dat deze kastelementen zich ge makkelijk laten stapelen. Ten tweede wil hij met de 6.52 meter hoge kast een vermelding krijgen in het bekende Guinness Book of Records. WADDINXVEEN Burgemee ster mr. A. G. Smallenbroek ver richt woensdagmiddag 26 auguu- stus om twee uur de officiële ope ning van de geheel verbouwde en uitgebreide meubeltoonzalen van Stolker BV aan de Wilhelmina kade 48-50. Tevens zal het dan 60 jaar geleden zijn dat het thans door de heer C. v. d. Bas geleide bedrijf werd op gericht. Zeer velen zijn dan ook uitgenodigd de officiële opening van het nieuwe complex meubel toonzalen en de jubileumviering van het bedrijf bij te wonen. WADDINXVEEN Het jeugd- en Jongerencentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof gaat aan het einde van deze maand haar5-jarig bestaan op een be scheiden wijze vieren. Vanwege dit lus trum vinden er enkele activiteiten plaats, zoals bijvoorbeeld een optreden van ”De Millers” (swingende jazz uit dejaren 40-50) op vrijdag 28 augustus, een popfestival op zondag 30 augustus en op zaterdag 29 augustus een markt- gebeuren op de Beukenhof, met o.a. een hobby-markt, kinderrommelmarkt, kunstenaars, clowns, straattheater, mu ziek, gezellige terrasjes, enz. Op don derdag 27 augustus is er een bijeen komst, bestemd voor (oud-) vrijwilli gers, bestuursleden, teamleden en en kele genodigden. In haar 5-jarig bestaan zijn er veel ver anderingen opgetreden in de funktie van De Bonkelaar. Werd het gebouw 5 jaar geleden geopend als jeugd- en jon- gerencentrum, in de loop der jaren is WADDINXVEEN Zondagmorgen is op de IJsermanweg een 30-jarige inwo ner van Nieuwerkerk aan den IJssel door nog onbekende oorzaak met zijn fiets ten val gekomen. Hij is met een hoofdwond, schaafwonden en vermoe delijk een hersenschudding naar het Sint Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. WADDINXVEEN Voor de symbo lische prijs van 1 gulden per vierkante meter verkoopt de gemeente voor in totaal f. 950,- een stuk grond aan de Wilhelminakade aan Rijkswaterstaat. De aankoop houdt verband met de reconstructie van Rijksweg A 12 en de bouw van het Gouwe-aquaduct. De onderhandelingen over deze transactie, die donderdagmiddag aan de orde komt in de raadscommissie voor de financiën, hebben acht jaar in beslag genomen. kaar zit, welke mogelijkheden er zijn binnen onze eigen gemeente op het ge bied van muziek, toneel en theater, hoe bijv, taallessen gegeven worden aan onze ’’buitenlandse” inwoners, welke mogelijkheden er zijn voor kleuters en peuters, enz. enz. WADDINXVEEN Zaterdag 15 au gustus a.s. wordt de vijfde wedstrijd voor de zomercompetitie van de H.S.W. gehouden. Er zal gevist worden in de Hollandse IJssel. Vertrek van het station om 05.30 uur. gen ontwerp kastprogramma Kasbah, dat door Ums-Pastoe verleden jaar op de markt is gebracht. Door de weinige moduulmaten en de vele mogelijkhe den, ook om te stapelen, leent dit kast programma zich bijzonder goed voor multifunktionele toepassingen, dus ook voor dit soort ’’grappen”. De Groep Peter Heuvelmans is bij het ontwerp van de toren uitgegaan van 28 kastelementen die zijn gebouwd uit ele menten met 45° kap van 105 cm. hoog, 84 cm. breed en 42 cm. diep en rechte kasten van 84 cm. hoog, 42 cm. breed en 42 cm. diep. Alle kasten zijn stan daard elementen. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen gaat van het hoogheem raadschap van Schieland een paar hectare grond langs de te recon strueren Kanaaldijk aankopen voor de prijs van f. 16.440,-. Deze perce len grond zijn nodig voor de aanleg van een vrijliggend fietspad. WADDINXVEEN - Het B- en C- toumooi van de tennisvereniging Waddinxveen werd voor de 21e maal gehouden. Geleid door Henk Laan en Alie van der Pol was er sprake van een geslaagd evenement, met een - vooral in de C-klasse - behoorlijke inschrijving. Alleen het B-invitatietoumooi had in vergelij king met vorig jaar een matige be zetting. In de praktijk blijken de gro tere toumooien in de streek van in vloed te zijn op de wat kleinere regio nale toumooien. Er blijken in de regionale tenniswereld te veel tour- nooien te worden gehouden en daardoor wordt de spoeling dun. WADDINXVEEN/UTRECHT Op de komende Internationale Meubel beurs Utrecht ’81 zal de Nederlandse f-JAï- ontwerpers Groep Peter Heuvelmans een aanzet geven voor het wereld kast- - stapelrecord. Op 45 m2 standruimte herrijst ’s werelds hoogste kast in de Be- ”s’rnhardhal; 6.52 m hoog, 2.10 m breed en 84 cm. diep. Voor deze stunt heeft de WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur is ook voor het schooljaar 1981/1982 met de besturen van alle Waddinxveense scholen voor kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs een eensluidende vakantiere geling overeengekomen. Herfsvakantie: 19 t/m 23 oktober 1981Kerstvakantie: 21 december t/m 1 januari 1982; Voorjaarsweek: 22 t/m 26 februari 1982; Paasvakantie: 5 t/m 12 april 1982; Koninginnedag: 30 april 1982; Bevrijdingsdag: 5 mei 1982 Mei-week*) (waarin Hemelvaartsdag): 17 t/m 21 mei 1982; Pinkstervakan- tie: 31 mei 1982; Zomervakantie: 12 juli t/m 20 augustus 1982. Nog niet bekend van de chr. school voor L.H.N.O. ”De Rank”. Door een aantal reserve-uren/dagen, kunnen de vakanties per school iets verschillen. Zoals bekend zal zijn is het opnemen van én een mei-week mo gelijk gemaakt door de schooltijd van het g.l.o. op de woensdag met één kwartier te verlengen tot 253/4 uur per week. Bovenvermelde regeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg gelijk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden-Holland en overeenkomstig de regeling voor de rijksscholen. WADDINXVEEN - Het bestuur van de Waddinxveense therapieclub Stichting De Gouwebloem heeft een enigzins andere bestuurssamenstelling gekregen. Als gevolg van drukke werkzaamheden heeft mevrouw AJ. van Herk - v.d. Eijk gemeend te moe ten bedanken voor haar bestuurs functie. Tevens was het wenselijk dat mevrouw MJ. v. Oosten - Post assistentie zou krijgen voor de afde ling therapie. De samenstelling van het bestuur is daardoor per 1 augustus als volgt: voorzitter D. Immerzeel, Acaciastraat 20, tel. 6225, secretaris/penning- meester AJ. Both, Vondellaan 144, tel. 5777, algemeen adjunkt C. Boer man, Mozardaan 93, tel. 2046, the rapie mevrouw M.J. van Oosten - Post, Sniepweg 47, tel. 2527, thera pie mevrouw G. Kamerling - Veld- stra, Heuvelhof 34, tel. 3557. Q V\° vu UT vm. U1VJJ. >JU1 JtUlll llttl l UC iXViX ontwerper gebruik gemaakt van het ei- WADDINXVEEN Zaterdagnacht botste aan de leplaan een 19-jarige in woner uit die gemeente met zijn auto tegen een geparkeerd staande auto. De man reed vermoedelijk met te hoge snelheid en verloor in de bocht de macht over het stuur. Hij is ter observatie op genomen in het Goudse Bleulandziekenhuis. WADDINXVEEN Met vermoede lijk een verbrijzelde knie is de negen tienjarige Tom B. uit Zevenhuizen opgenomen in het St. Jozefzieken huis in Gouda, nadat hij met zijn bromfiets frontaal tegen een auto was gebotst. De bestuurder van de auto, de 65- jarige A. v.d. B. uit Waddinxveen ontbinding reed over de Abraham Kroesweg in 2 de richting van de Zesde Tochtweg. door de gemeente al is aangekocht De jongeman reed een uitrit uit en van het Hoogheemraadschap van heeft de auto kennelijk niet gezien. Schieland. Bovendien nam hij de bocht erg Deze grond - weiland, berm en dijk - ruim, is nodig voor de reconstructie van de Kanaaldijk. De pachtontbinding (ex clusief belastingschade) komt aan de orde in de donderdagmiddag te hou den vergadering van de raadscommis sie voor de financiën. In de raadscommissie voor de ruim telijke ordening van vorige week dins dagmiddag noemde burgemeester mr. A.G. Smallenbroek het bedrag van de pachtontbinding ”erg hoog”, maar dit heeft te maken met de bedrijfs beëindiging waarvan in feite sprake is. niet in Waddinxveen bestaand spree kuur. In 1978 volgde de liberale wet houder. De heer Van Gent beheert de porte- dagmorgen van tien tot twaalf uur in het feuilles onderwijs, welzijn in algemene gemeentehuis. ”Het loont de moeite zin, waarin onder meer begrepen sport, a;.- kunst, cultuur en jeugd- en jongeren werk en is vertegenwoordigd in schoo- - lartsendienst en logopedische dienst, volgt hiermee de voorbeelden van bur- Over deze aangelegenheden is hij van- gemeester mr. A. G. Smallenbroek en zelfsprekend ook buiten het spreekuur wethouder mevrouw L. M. te bereiken, maar wellicht kan een we- Oosterbroek-Waagmeester (WD). Het kelijks spreekuur bijdragen tot nog was onze eerste burger die in 1976 be- meer contact met de plaatselijke gon met de invoering van een tot die tijd samenleving. het volgroeid tot een multifunktioneel nog niet kennen is zaterdag 29 augustus centrum, doordat steeds meer mensen een unieke gelegenheid. Op een markt en groeperingen gebruik gingen maken gebeuren zullen er ook kraampjes zijn van de vele mogelijkheden welke De van de verschillende werkgroepen Bonkelaar te bieden heeft. welke in De Bonkelaar hun aktiviteiten Ondanks het veranderen van jeugd- en ontplooien. U kunt dan eens zien zien jongerencentrum naar multifunktioneel en horen hoe het jongerenwerk in el- WADDINXVEEN De grootscheepse verbouwing en ver nieuwing van Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan is - nu de bouwvakvakantie voorbij is - begonnen. Als alles volgens plan verloopt zullen de werkzaamheden m 1983 voltooid zijn. De kos ten van het karwei bedragen negen miljoen gulden. Op de plaats van de huidige ’’lage” burgh is ontworpen door het vleugel wordt een nieuwe vleugel van Waddinxveense architektenbureau drie verdiepingen opgetrokken. Stuurman. De werkzaamheden zullen Daarin komen dertig kamers. Boven- worden uitgevoerd door aannemer dien wordt op de bovenste verdie- Egbo bv uit Hazerswoude. ping (derde) een recreatiezaal in gericht. Het huidige hoge gedeelte van Souburgh krijgt een grondige op knapbeurt. Dat houdt onder meer in dat het aantal kamers zal worden te ruggebracht door van elke drie be staande twee nieuwe kamers te maken. Eerst moet echter de nieuwbouw klaar zijn. Pas daarna begint de ver bouwing van het oude gedeelte. Souburgh heeft voor deze werkwijze gekozen om de 98 bewoners van het bejaardenhuis zo min mogelijk over last te bezorgen. De bewoners hoe ven nu slechts rekening te houden met een verhuizing naar een andere kamer. Het tijdelijk onderbrengen van de bejaarden in ’’noodwoningen” heeft Souburgh hierdoor voorkomen. Het totaal aantal bewoners van Souburgh blijft ook na de verbou- wing/nieuwbouw gehandhaafd op 98. Wel heeft de vernieuwing van Sou burgh invloed op de verpleegprijs. Nu moet per maand nog ruim 1900 gulden worden betaald, straks wordt dat bijna 2500 gulden. De nieuwe vleugel van het protes- tants-christelijke bejaardenhuis Sou- WADDINXVEEN Wethouder A. H. van Gent (PvdA) begint met ingang van vrijdag 28 augustus met het houden van een wekelijks spreekuur, steeds op vrij- gemeentehuis. ”1 om dit te gaan doen”, zei hij tegen ons. Het socialistische lid van het college van Burgemeester en Wethouders

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17