Tcmistournooien W’veen/Be Fair WEEKBLAD - SPORT Voetbalprogramma Sjoelen in clubverband Vrijdag en zaterdag pupillensportdagen in het WSE-complex Druk en gezellig Gelijk spel Be Fair 1 en 2 Groot korfbal- tournooi met 650 deelnemers OPGAVE ZWEMVIERDAAGSE Nieuw initiatief Sjoelbakken De Sperwer w. L J- pn bn i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 COMPETITIE 1 1 Be Fair A 1 - Floreant A 1 19.00 uur Naam Adres Woonplaats Leeftijd Neemt deel aan de Nationale Zwemvierdaagse voor de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, 10e maal 1 2 14.30 12.00 uur uur zich voor het deelnemen aan deze toumooien hadden opgegeven. Het B- en C- toumooi van de tennisvere- 1 tevens mo gelijk gemaakt door belangstellenden Wl ”T daj da< vei de spe ges De (da ke (sc din VA gin. I WO! I voe I Vie I VOO I srei I ES F Brc I in l I Kot I din. I Ier I late I De Ies: I aan I tijn daa ES’ I me I ver I wel I ges I haa I het I Wa I r*n; I zoe Iged I VA Ies: I stie. \Wa, I wea Ive/t h'7« png I Toe hc/tz Ies I nati Izen Iden VA Iten’ |teg< lboe I Het EST Iben den alle daa de Wai VA1 dan gee ESI volf alle VA1 Wa, ESI heb Kras VAl WPP wen ESI hebl E°° Pan; Per? fee re Pie Pen. Peel kn c wac Pers ftral PAI Lf0 fan fbo? pat! fecA, ke/i p.' ÈST Pat fern fed: at ^AJ linx elul -uitknippen- De ongeveer 400 toeschouwers konden desondanks genieten van een fanatieke en enerverende wedstrijd. BE FAIR 2 Be Fair 2 oefende tegen de Van Bommel-brigade uit Berkel. In de eer ste helft van deze wedstrijd had Berkel aanvankelijk het betere spel en meer overzicht. Be Fair probeerde te veel over de rechtervleugel (Roskam) ge- De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen)Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissenTennisvereniging Waddinxveen Op die avonden worden dan twee ronden over tien sjoelbakken ge speeld. De eerste ronde geldt voor de competitie en de tweede ronde is vrijblijvend voor de gezelligheid. Het inschrijfgeld per ronde bedraagt vier gulden. In iedere ronde zijn er prijs jes te verdienen, terwijl voor de com petitie aan het eind van het jaar en kele trofeeën beschikbaar zullen zijn. jaar man/vrouw/jongen/meisje afstand 250 m. 500 m Doorhalen wat niet van toepassing is. is voor kinderen beneden 10 jaar. Deze uitgeknipte bon inleveren bij de zwembadkassa. Volgens de twee initiatiefnemers zal er in Waddinxveen een grote belang stelling voor een plaatselijke sjoel vereniging bestaan, omdat in de meeste gezinnen wel eens of zelfs vaak wordt gesjoeld. En dat zal dan ook wel blijken op de woensdagen om de drie weken dat er aan de Al- berdingk Thijmlaan zal worden ge sjoeld. Gedurende de afgelopen week zijn aan de Alberdingk Thijmlaan span nende partijen gespeeld, onder ande re door één van de jongste finalisten en eigen jeugdlid van de vereniging, Marie-Jose Rutten, die in de finale grote damesenkelspel C mw. Mol versloeg. De heren A. Ham uit Spijkemisse, A. Koppenaal uit Soes1! en F. van de Berg uit Waddinxveen bezorgden de wedstrijdleiding n znig zweetdruppel tje omdat zij in de drie onderdelen WADDINXVEEN Be Fair heeft het eerste oefenduel van het aanstaande competitieseizoen tegen Capelle gelijk gespeeld (0-0). Ook Be Fair 2 startte te- stelling gen Berkel 1 doelpuntloos (0-0). Be Fair 3 verloor met 3-5 van Berkel 2. Het eerste team van Be Fair speelde nog zonder de broers Bert en Kees Graafland, afkomstig van het Goudse De Jodan Boys. Ron Coppejans kon wegens een blessure niet worden opge steld. Aan de bal kwamen wel Wim den Besten en Evert Mahwin. Tegen Capelle was het een aantrekke lijke wedstrijd. De achterhoede, waarin Wim Bron de libero-positie innam, speelde vrij solide. Het middenveld met Mahwin, Bos en De Jong draaide goed, met vooral conditioneel sterk werk van Bos en De Jong. In de voorhoede vielen de beide vleugelspitsen, Verschoor en Den Besten op. Dat er in deze wedstrijd niet werd ge scoord mag eigenlijk een wonder heten. Be Fair had het grootste deel van de wedstrijd een overduidelijk overwicht doch de afwerking van diverse mooie van doelman Henk Vermeulen was geen gelukkige winst. Middels 5 doel punten werd het toch nog een walk-over voor Berkel 2. Totaal gezien was het een zeer nuttige oefenmiddag. WADDINXVEEN Een sterk verjongd Waddinxveen met onder meer de van de junioren overge komen John Speelman, Ed Sloof, Nico Monster en Peter Heeren in de gelede ren, verloor met 1-2 van het Rotter damse DRC na een 0-0 ruststand. John Speelman maakte het tegenpunt voor nieuwe trainer Hans (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal^Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal sen te confronteren met en te infor meren over de problemen waarmee onze doelgroep te kampen heeft,” aldus WSE, dat om dit te bereiken op woensdag 12 augustus een infor matieavond hebben gepland! Met de organisatie van deze akti- viteiten streeft WSE de volgende doelstellingen na. 1De beide groepen kinderen gezelli ge dagen bezorgen. 2. Een bijdrage leveren aan de aksep- tatie en integratie van buitenlandse kinderen in ons land. Om deze reden zal ook het hele programma van deze dagen door gemengde groepen afge werkt worden. 3. De drempel waar deze kinderen over heen moeten om deel te nemen aan het verenigingsleven (in het al gemeen) te verlagen of zelfs weg te nemen. Deze moet, getuige de ge ringe participatiegraad, vrij hoog zijn. ”Om deze doelstelling te verwezelij- ken hebben wij een flink deel van het programma in samenwerking met an dere verenigingen opgezet. Op de za terdagmorgen zal er namelijk een sportinstuif plaatsvinden waaraan de verenigingen Kwiek (tafeltennis), Be Fair (volleybal), Antilope (atletiek), Toos (gymnastiek), H.C.W. (hockey) en Jodan Boys (korfbal) hun mede werking verlenen. Daarnaast hebben wij voor de buitenlandse kinderen, WADDINXVEEN - Met een op de grasvelden van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ”De Sniep” te houden groot korfbal- tournooi gaat zaterdag 15 augustus voor de Waddinxveense korfbal vereniging Korbis het nieuwe seizoen van start. Aan dit toumooi nemen komende zaterdag zo’n 650 actieve korfballers deel, die zullen spelen in 118 wedstrijden, welke tussen half tien 's morgens en vijf uur ’s middags zullen worden gehouden. De prijsuit reiking is aan het einde van de mid dag door sportwethouder A.H. van Gent (PvdA). Korbis zal het in afdeling I moeten opnemen tegen gerenommeerde te genstanders zoals Ready (Den Haag), De Kapellen en Valto (De Lier). On getwijfeld zal het toumooi een span nend verloop hebben. Naast de vele prijzen is door Korbis ook een beker ter beschikking gesteld voor de meest productieve ploeg in de Senioren-, adspiranten- en pupillenafdeling. COMPETITIEVOORBEREIDING Als voorbereiding voor de komende kompetitie, welke op zaterdag 5 sep tember van start zal gaan en waarin Korbis in de 2e klasse zal uitkomen, zijn de volgende oefenwedstrijden ge pland: zaterdag 22 augustus: Kor bis I - Ter Gouw (onder voorbehoud) woensdag 26 augustus: Korbis I - Sportief I 19.00 uur zaterdag 29 augustus: Oranje Nassau - Korbis I 16.00 uur. Voor alle deelnemers is er een goede kans om ook prijzen te verdienen daar er gesjoeld wordt in een A, B en C klasse en indien voldoende belang en talent zelfs een specialis tenklasse. WADDINXVEEN - Velen zul len zich in dit tijdperk van de chip herinneren dat de sjoel bak, in vroegere donkere dagen en lange avonden vóór de jaar wisseling, een geliefkoosd ge- zinsspel was. Het Friese woord sjoele geeft de oorsprong aan van het schui ven met de schijven in de richting van de puntenpoortjes, aan het eind van de lange platte houten bak. In speelgoedwin kels en warenhuizen was dit echte volksspeelgoed weer vol op te koop met het oog op Sin terklaas. Maar werd het ook gebruikt? Sprongen de huisgenoten rond de tafel? Schoven ze tactisch of wierpen ze hard, nerveus en lawaaiig, om geblokkeerde poortjes te bevrijden van een massa schijven? Dat alles is be weging, nietwaar? Het vaderlandse woord sjoelen wordt in vele andere talen ook gebruikt - joule - maar dan in een gans andere betekenis. Sedert ’n dik jaar is het ook een Nederlands standaard woord voor de eenheid van energie, de ’’joule” (is 1 watt- sec. is 0,239 cal), die we als begrip moeten gaap gebruiken in plaats van de calorie. Dat is nu eenmaal internationaal afge sproken, om een standaard maat te hebben voor de een heid van warmtehoeveelheid, van energie die we aantreffen in o.a. voedingsmiddelen. in samenwerking met een groot aan tal andere verenigingen en sportbon den, een informatieboekje samen gesteld dat hen informeert over de mogelijkheden die hen in dit opzicht in Waddinxveen en Gouda geboden worden”, aldus WSE. 4. Door informatie voor- en ach teraf wil WSE haar pupillen, hun ouders, de overige leden van deze vereniging en de Waddinxveense be volking in het algemeen confronte ren met de problemen die gast arbeiders en met name de tweede ge neratie daarvan kennen. ”Zo denken wij een positieve bijdrage te kunnen leveren aan een juiste beeldvorming omtrent deze groep mensen. Het is ook in het kader van deze doelstel ling dat wij in september samen met De Bonkelaar een avond voor jon geren willen organiseren, die in het teken staat van diskriminatie,” aldus WSE. De buitenlandse kinderen die WSE voor 14 en 15 augustus hebben uitgenodigd zijn afkomstig van de Anne Frankschool uit Gouda en van de mr. A. de Roosschool, de Léon van Gelderschool en de Klaas de Vriesschool uit Waddinxveen. In to taal verwacht men zo’n 50 Turkse en Marokkaanse kinderen. WADDINXVEEN Vrijdag 14 en zaterdag 15 augustus houdt WSE voor de zesde maal de ”WSE-pupillensportdagen”. Oorspronkelijk vormden deze da gen voor de jongste leden (6 - 12 jaar) de feestelijke opening van het nieuwe voetbalseizoen, maar de laatste twee jaar hebben deze evenementen aan be tekenis gewonnen. Door de deelname van minder-valide kinderen in 1979 en van Vietnamese bootvluchteling-kinderen in 1980 is het sociale karakter steeds meer op de voorgrond komen te staan. ”Ook nu menen wij een groep kans arme kinderen in de gelegenheid te moeten stellen om samen met onze pupillen aan deze dagen deel te ne men. De zogenaamde ’tweede genera tie’ (kinderen van gastarbeiders) vormt dit jaar onze doelgroep. Daar naast is het onze bedoeling om, even als vorig jaar (toen was er een infor matieavond over Vietnam en de bootvluchtelingen), ook andere men- WADDINXVEEN - De Waddinx- veners J.B. Kersbergen (Burgemeester Trooststraat 77) en P.G. Sliedrecht (Tollenslaan 63, tel. 4451) hebben het initiatief genomen tot de oprich ting van een Waddinxveense sjoel vereniging. De eerste sjoelavond van deze club, die terecht kan in het clubgebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan, is bepaald op woensdag avond 26 augustus om half acht. De laatste inschrijving is om ongeveer kwart voor tien. WADDINXVEEN - Uitslag P.V. De Sperwer van de wedvlucht St. Dizier. Afstand 380 km. In konkours 321 duiven. Gelost om 10.00 uur met kalme Z.W. wind. Aankomst eerste duif 15.42.52 uur, laatste duif 17.17.18 uur. Snelheid eerste duif 1105.42 m per min., laatste duif 870.96 m per min. H. Metselaar 1-45-47-50-51-58-60-79, C. Toor Zn. 2-33-46, Mevr. Jan maat 3-8-15-20, H. Oskam 4-37-44- 68-70, W. Breedijk 5-6-7-9-26-31-34- 39, v. Vliet-Dijkstra 10-16-17-22-25- 28-29-57, C. Bode 11-23, D. Heeren 12- 19-2441-52-53-69-72-80, H. Vink 13- 14-27-75, N. Hoogerdijk 18-62- 65, P. Bonefaas 21-74, A. Bonefaas 30, C. Hofman 32, J. Jansen 35- 43-54-59-67, W. Slagboom 36-64-77, Mevr. Twigt 3848, J. Sekeris 40, Th. Twigt Zn. 42-56, M. Tollenaar 49, Mevr. Versloot 55, J. van Erk 61, Smit-Troost 63-66-73-76-78, A. de Wit 71. WADDINXVEEN De tenniswedstrijden werden ge speeld onder gunstige weersomstan digheden. Dit weer en de gezellige - sfeer op beide tennisparken vorm- vaar te stoken maar dat kapte Berkel den waarschijnlijk de reden dat velen vakkundig af. In de rust zal de nieuwe coach van dit elftal, Jan Zaat, daar be slist iets van gezegd hebben, daar we in de 2e helft een ander beeld voorgescho- niging Waddinxveen werd teld kregen. Be Fair 2 werd sterker en t creëerde zich enkele kansjes, maar ook die hun financiële^ teun toezegden, hier werd er te haastig afgewerkt. Voor Be Fair 2 was dit resultaat een goede opening van het voetbalseizoen. BE FAIR 3 Be Fair 3 tenslotte oefende tegen Ber kel 2 en leek regelrecht op een *- overwinning af te gaan getuige de rust stand 3-0. Doch na de thee tapte Berkel 2 uit een geheel ander vaatje gesteund door een flinke portie geluk. Be Fair 3 zakte conditioneel weg en daar profi- w teerde Berkel 2 van. Ook de vervanging je flna]s doordrongen. UITSLAGEN De uitslagen zijn: B-tournooi: Dames enkel: F. Roep - K. Meuldijk 6-1 7-6, Heren enkel: R. Thijssen - C. Boot 6-1 6-4, Heren dubbel: R. Thijssen en C. Boot versl. C. v.d. Post en R. Groot 3-6 6-3 6-2. Gemengd dubbel: H. Laan en R. Kre- der versl. K. Meuldijk en R. Ham 6-2 6-2. C-toumooi: Dames enkel: M.J. Rutten - B. Mol WADDINXVEEN - Dit is het oefen programma van de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair. Donderdag 13 augustus: Be Fair A 1 - Moerkapelle A 1, 19.00 uur Moerkapelle B 1 - Be Fair B Zaterdag 15 augustus: Be Fair D 2 - Unio D 2 10.00 uur Be Fair D 4 - Unio D 4 10.00 uur Be Fair E 2 - Unio E 2 10.00 uur Be Fair B 3 - DSO B 3 13.00 uur Be Fair C 2 - DSO C 2 13.00 uur Be Fair C 4 - DSO C 4 13.00 Be Fair A 2 - DSO A 2 14.30 Be Fair B 1 - DSO B 1 14.30 uur Be Fair 4 - Ter Leede 4 14.30 uur DSO 1 - Be Fair 1 14.30 uur DSO 2 - Be Fair 2 12.00 uur DSO A 1 - Be Fair A 1 DSO A 3 - Be Fair A 3 DSO B 2 - Be Fair B 2 DSO C 1 - Be Fair C 1 DSO C 3 - Be Fair C 3 Unio D 1 - Be Fair D 1 Unio D 3 - Be Fair D 3 Unio E 1 - Be Fair E 1 Unio E 3 - Be Fair E 3 Dinsdag 18 augustus: F-L 1 Fier™. A 1 ZZ.ZZ Floreant C 1 - Be Fair C 1 Woensdag 19 augustus: Be Fair 1 - Rijnsburgse Boys 1 19.00 uur, Be Fair 2 - Rijnsburgse Boys 2 19.00 uur. WADDINXVEEN Zowel het tennispark ”De Woerd” aan de Alberdingk Thijmlaan als het tennispark De Buitenhof in het sportpark ”De Sniep” hebben en staan nog in het teken van de toumooien. In Waddinxveen-Noord hiela de tennisvereniging aanvallen miste nog de juiste richting. Waddinxveen van maandag 3 tot en met zondag 9 augustus het traditionele open B- en C-toumooi en in Waddinxveen-Zuid start te de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair afgelopen zaterdag het traditionele open C- en D-toumooi. F. Kandou 6-4 6-3, Dames dubbel: M. Christians en L. Salesi versl. B. Mol en C. Verdouw 7-6 6-3, Heren dubbel: A. Koppenaal en F. van de Berg versl. H. Meyer en H. van Raay 6-2 6-4, gemengd dubbel: M. Berg werf en F. van de Berg versl. J. v.d. Plasse en A. Koppenaal 3-6 7-6 9-7. BE FAIR Afgelopen zaterdag begon onder zeer gunstige weersomstandigheden en onder grote publieke belangstelling het traditionele open C-D-toumooi, georganiseerd door Be Fair-tennis. Op zaterdag alleen al werden op ten nispark De Buitenhof aan de Sniep- weg een kleine 80 partijen gespeeld (een record), terwijl deze gehele week, vooral in" de avonduren, het sterk bezette toumooi zal worden voortgezet. Wanneer komende zaterdagmiddag 15 augustus de finales zullen zijn ge speeld, zal de wedstrijdcommissie zo’n 230 partijen letterlijk en fi guurlijk in goede banen hebben geleid. Vooral voor de avondwedstrijden is steeds grote belangstelling geweest. Tijdens de finales a.s. zaterdag rekent Be Fair op veel publiek in en om het gezellige clubhuis. Direkt na de prijsuitreiking om 17.00 uur, waar met name Rucanor en van Ginkel reizen fraaie prijzen beschik baar hebben gesteld, is er een groot slotfeest, waarna Be Fair-tennis hoopt terug te kunnen zien op een uitknippen nei team van Simon.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 26