WADDINXVEEN GEMEENTE J Drukte in zwembad tijdens zomerse dagen I VERGADERINGEN X WELZIJNSZAKEN SPREEKUREN BESTEMMINGSPLANNEN V BOUWVERGUNNINGEN e - r f- l’ r a 4’ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1981 bezwaren in de gelegenheid ag (Vervolg van de voorpagina) J 1 p- 4 - "Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan de heer J. A. Algera, Heggewinde 4 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; J ag DORPSTRAAT De grondruil in het Dorpstraat-gebied, waar Rehorst BV trekt in het pand van het failliete bouwbedrijf voorheen Reijm en daarvoor het door de ge meente over te nemen bedrijfspand aan de Kleikade/Dorpstraat overneemt, le verde minder stof tot spreken op. Iede reen stemde met deze transactie voor de prijs van 1.070.000,onder bijbe taling van f 400.000,aan Rehorst in. De heer W. L. M. Kruijk (CDA) noemde de ruil op zich niet onvoorde lig, maar meende wel dat er nu zo snle mogelijk met de renovatie van het Dorpstraatgebied moet worden begon nen om geen geld meer te verliezen. Genoegen aan de pandenruil beleefde ook de heer A. van Doorn (SGP/HK- V/GPV). Hij sprak van twee vliegen in één klap, al vond hij dat de bedragen te bediscussiëren waren, maar aan vaardde dit alles als het resultaat van onderhandelen, waarbij hij ervan uit ging dat burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek er had uitgehaald wat er in zat. Geen behoefte aan commentaar had de heer C. A. A. Wijnen (PvdA). Met de instemming toonden B. en W. zich gelukkig. Mr. Smallenbroek zei dat het op te knappen gebied wordt beperkt tot een deel van de Kleikade, deel van de Dorpstraat en Dorpstraat-West tot huisarts J. Hemminga. De pandenruil Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 19 augustus 1981, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Behandeling om 19.30 uur van het bezwaarschrift van de heer A. H. Kivits, Vijverlaan 17 te Waddinxveen gericht tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders van 20 mei 1981 het zonder bouwvergunning opgerichte duivenhok af te breken. 2. Behandeling om 20.00 uur van het bezwaarschrift van de heer A. van Diermen, Populierenstraat 15 te Spakenburg gericht tegen de beslissing van burgemeester en wethouders van 3 juni 1981 hem geen standplaatsvergunning te verlenen. 3. Behandeling om 20.30 uur van het bezwaarschrift van de heer A. Bauwers, Peter Zuidlaan 44 te Waddinxveen gericht tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 3 juli 1981 hem niet in te schrijven als woningzoekende. 4. Behandeling om 21.00 uur van het bezwaarschrift van de heer H. A. Kuiters, Offenbachstrasse 8 te Bramsche (B.R.D.) I wethouder wees er op dat niet vergeten mag worden dat het geldende bestem mingsplan op die plek de bouw van win kelruimte toelaat en dat gegeven is niet zomaar weg te poetsen. "Met een offer van de gemeenschap zal toch in het Brugcentrum begonnen kunnen wor den”, zei wethouder Van Schie. Zijn partijgenoot Kruijk vond het maar een vaag antwoord en wees er bijvoor beeld op dat de erfpachtscanon wordt berekend over een kostprijs van de grond van f 300.000,Daarop be toogde wethouder Van Schie dat het bouwplan met veel passen en meten plus toegeven van het bouwbedrijf Re horst BV op financieel gebied, waar door de verkoop van de grond niet de prijs van de van de aankoop en het ver lies aan rente zou dekken. noemde hij een kansruil en een kans- koop. Hier zal naar zijn mening het ge zegde ruilen doet huilen niet opgaan. Hij sprak over voordelen vor beide partijen. kende dinsdagmiddag in de gezamen lijke vergadering van de raadscommis sie voor de financiën en voor de ruimte lijke ordening en de woningbouw voor dat 1.076 vierkante meter grond tegen een prijs van f 1,3 miljoen neerkomt op 1.053 per vierkante meter. Hij noemde dat een absurd hoog bedrag en wilde dan ook graag voorgerekend zien hoe dat tot stand was gekomen, omdat daarmee volgens hem het einde zoek is. Het PvdA-raadslid C. A. A. Wijnen stemde met weinig woorden in met de grondtransactie aan de Kerkweg-Oost en liet weten de middenstandsbrief niet te willen bespreken, omdat naar zijn oordeel de bewinkeling geen probleem is. Hij stelde vast dat Waddinxveen nog steeds een viswinkel mist. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) betoogde da) de tot nu toe in het Brug centrum betaalde hoogste grondprijs f 800,per vierkante meter bedraagt. Hij sprak eveneens van enorme bedra gen en betoogde dan ook dat het bouwplan alleen met steun van het rijk zal kunnen worden gerealiseerd. Zoals bekend heeft de gemeente de toezeg ging gekregen dat mag worden gere kend op een rijksbijdrage van vier ton. Als Rewa Holland BV zelf de grond gaat bebouwen zullen er geen sociale woningen kunnen worden neergezet, waarschuwde de christen democratische wethouder nog. Met de voorliggende transactie meende wethouder Van Schie dat er in het Brugcentrum eindelijk een begin kan worden gemaakt met de renovatie op een punt waar dat dringend noodzake lijk is. Hij herinnerde iedereen aan de zeer vele tijd en inventiviteit die was ge stoken in de voorbereiding van de plan nen en stelde daarbij dat alle partijen een veer zouden hebben gelaten om tot realisering van het plan te kunnen ko men. Hij achtte het positief dat de nieuwbouw sociale woningen ople verde en dat er ook een belegger is voor te realiseren winkelruimte. De CDA- Bestemmingsplan Dorpstraat. Ontwerp 2e wijziging. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat het college van burgemeester en wethouders dier gemeente voornemens is een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Dorpstraat” te wijzigen met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het ontwerp van deze wijziging wordt met ingang van donderdag 13 augustus gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ge legd. Het wijzigingsplan omvat de wijziging van de bestemmingsplan- kaart ten behoeve van een drietal woningen met garages aan de Kerkweg-West. Het ontwerp kan worden ingezien ter gemeentesecretarie, afde ling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaren tegen het ontwerpplan in dienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 12 augustus 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. gericht tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 3 juli 1981 hem niet in te schrijven als woningzoekende. 5. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 1 juli 1981. 6. Mededelingen. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 13 augustus 1981 ten gemeentehuize ter inzage. aan de heer A. C. Jongejan, C. Huygenslaan 11 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer J. P. Cortvriendt, Wilhelminakade 82 te Waddinx veen, voor het aanbrengen van een balkon aan de achtergevel; aan de heer A. J. Voshol, p/a Zuid. Dwarsweg 1c te Waddinx veen, voor het oprichten van een woonhuis aan de Zuidkade 96; aan de heer H. de Groot, Heggewinde 13 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer J. Oudijk, Tweede Bloksweg 48 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen en het veranderen van een woonhuis; aan de heer L. den Otter, Brugweg 75 te Waddinxveen, voor het oprichten van een garage en een erfscheiding; aan de heer J. G. Haan, van Mecklenburg Schwerinlaan 15 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van het woonhuis Beethovenlaan 42; aan de heer G. de Hoog, Justus van Effenlaan 21 te Waddinx veen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer L. den Otter, Brugweg 75 te Waddinxveen, voor het oprichten van twee bergingen aan de Brugweg 75 en 77. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. T ervisielegging In ventarisatienota sociaal-culturele aktiviteiten Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter openbare kennis dat met ingang van 17 augustus 1981 gedurende een maand in het gemeentehuis en in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan ter visie zal liggen de Inventarisatie- nota sociaal-culturele aktiviteiten. Deze nota, die onder meer een overzicht bevat van in deze ge meente aanwezige sociaal-culturele aktiviteiten, vormt een be langrijk onderdeel van het proces van welzijnsplanning dat het college van burgemeester en wethouders thans voorbereidt. Gedurende de termijn van tervisielegging, die eindigt op 17 sep tember 1981, heeft iedere ingezetene de gelegenheid schriftelijk en gemotiveerd bij de raad aan te geven welke voorziening, aktiviteit of behoefte niet, onjuist of onvolledig in de inven- tarisatienota tot uitdrukking komt, dan wel anderszins gemoti veerde bezwaren in te dienen. Het college zal de indieners van bezwaren in de gelegenheid stellen deze tijdens een openbare hoorzitting nader toe te lichten. Het ligt in het voornemen deze zitting op donderdag 1 oktober 1981 te doen plaatsvinden. Betrokkenen zullen daartoe een schrif telijke uitnodiging ontvangen. Bestemmingsplan Zuidkade I Ontwerp 6e wijziging De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat het col lege van burgemeester en wethouders dier gemeente voornemens is een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Zuidkade I” te wijzi gen met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening. Het ontwerp van deze wijziging wordt met ingang van donderdag 13 augustus 1981 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage gelegd. Het wijzigingsplan omvat de wijziging van de bestemmingsplan- kaart ten behoeve van een appartementengebouw aan de Oost- polderweg. Het ontwerp kan worden ingezien ter gemeentesecretarie, afde ling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, Raadhuisplein 1 Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen be langhebbenden schriftelijk bezwaren tegen het ontwerpplan in dienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 12 augustus 1981. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Spreekuur burgemeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder A. H. van Gent: Ingaande 28 augustus a.s. zal wethouder A. H. van Gent des vrijdags spreekuur houden tussen 10.00 en 12.00 uur. Aanmelden bij de receptie in het ge meentehuis. Commissie voor de Financiën Donderdag 13 augustus 1981, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 25 juni 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verkoop strook grond aan de Oostpolderweg aan de heer J. J. M. Geerts 2.750,excl. B.T.W.). 4. Voorstel tot grondtransaktie met de heren C. en A. J. Voshol i.v.m. riolering t.b.v. de Zuidkade. 5. Voorstel tot verlenen krediet ad f 15.000,voor herstel riolering Kerkstraat. 6. Voorstel tot verlenen aanvullend krediet ad f 31.000,voor herstel riolering Staringlaan. 7. Voorstel tot verlenen bijdrage aan de Stichting ’’Wegwijzer- Rijnmond” t.b.v. een studie- en beroepenmanifestatie. 8. Voorstel tot verlenen krediet sloop en afkoop huur 37.831,92) 4-klassig gebouw Staringlaan. 9. Voorstel tot verlenen krediet ad f 3.000,(t.l.v. reserve fonds) voor reparatie waterschade Prof. Kohnstammschool. 10. Voorstel tot verlenen krediet ad 23.525,t.b.v. reparatie installatie zwembaden. 11Voorstel tot verlenen van een extra subsidie ad f 1.500, aan speeltuinvereniging ”De Overkant” t.b.v. verwarmings- installatie verenigingsgebouw. 12. Voorstel tot verlenen van een subsidie aan het Gewestelijk Orkest. 13. Jaarrekening 1979 van het Grondbedrijf. 14. Voorstel tot verlenen aanvullend krediet t.b.v. energiebe sparende maatregelen gemeentekantoor. 15. Voorstel tot verkoop perceel grond Kerkweg-West voor 275.000,—aan Bouwbedrijf J. Reijm B.V. 16. Voorstel tot aankoop percelen grond t.b.v. plan Wijk Zuid- plas van de heren P. Lamens en H. C. van Vuuren (resp. 141.405,—en 163.570,—). 17. Voorstel tot verkoop grond aan de Wilhelminakade aan het Rijk voor 950, 18. Voorstel tot verlenen krediet ad f 36.100,i.v.m. voortgang procedure schadezaak Noordeinde. 19. Voorstel tot verlenen krediet ad f 49.500,excl. belasting- schade inzake pachtontbinding de heer G. van Vliet. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 13 augustus 1981 ten gemeentehuize ter inzage. k «te MA 4- ■t A f a ff^Ê^^

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3