Nieuwe commissie kunstencultuur Jongen(9) ernstig gewond Grondaankopen in ’’Zuidplas” Eenvoudiger procedure invalidenparkeerkaarten Waarschuwing van politie Begroting ’81 van Bomenwijk Bach-redtal Jan. J. v. d. Berg in Zoetenneer Ruilbeurs Bazar voor ”De Riethoek” POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ^,mdCHinE-SCHRIIMEn >81 IB tar s il- ste ïn. de ele ?r- WADDINXVEEN Mevrouw H. Bloem-van Elten, mevrouw J. E. Paling-Petter, de heer W. G. van Baarle, de heer T. P. den Boon en de heer R. J. Jenner worden de leden van de nieuwe gemeentelijke commis sie voor kunst en cultuur. Dat gaat de vandaag (woensdag) vergaderende gemeenteraad op voorstel van het college van B. en W. besluiten. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 WADDINXVEEN Vorige week dinsdag om kwart voor zes vond er op de Sniepweg een ernstig verkeersongeval plaats, waar bij een 9-jarige Waddinxveense jongen ernstig werd gewond en naar het Westeinde-ziekenhuis te ’s-Gravenhage werd over gebracht. VOORKOMING MISDRIJVEN 1 machines, verhuurt geen machines, geeft ze alleen PONT verkoopt geen in bruikleen, zonder één cent kosten! WESTHAVEN 31-32, GOUDA. <701820-17861. Onder deze omstandigheden is het naar de mening van B. en W. in het belang van de invaliden dat zij door hun aan te wijzen ambtenaren van de secretarie-afdeling Algemene Za ken kunnen machtigen de invaliden- parkeerkaarten te verlenen. Voor de verlening blijven B. en W. echter ver antwoordelijk (mandaat). De moge lijkheid daartoe biedt artikel 211 Ge meentewet. en W. de raad voorstellen voor be doelde aankopen f. 304.975,- plus 15 procent (zijnde de aankoopkos- ten en geraamde rentekosten) is f. 350.721,25, exclusief B.T.W., be schikbaar te stellen. Ook in dit geval zijn bij een posi tief besluit van de raad geen nadere regels nodig, omdat het college eventuele afwijzende beschikkingen zal nemen en er van beslissingen be treffende een ontheffing een beroeps recht op de Kroon open staat. overbelading. Totaalgewicht van de aanhangwagen (incluis laadvermogen) mocht maximaal 1200 kg. zijn. Het totaalgewicht bedroeg 2720 kg. Zowel tegen de chauffeur als de eige naar is prbces-verbaal opgemaakt. Op maandag 17 augustus om 15.00 uur viel op de Noordkade een partij hout van een aanhangwagen op een personenauto. Een vrachtwagen chauffeur reed met een snelheid van ca. 40 km. per uur over een oneffen weggedeelte, waardoor één van de banden, welke de houtlading moes ten vasthouden, brak. Nagenoeg de totale lading van de aanhangwagen kwam in de berm langs de Noord kade terecht. WADDINXVEEN De gemeente raad gaat vandaag (woensdag) de be groting 1981 van het wijkwerk in de Bomenwijk vaststellen. Op 25 sep tember 1980 heeft de raad vastge steld de ’’Verordening op het be heer van de commissie Wijkwerk Bomenwijk”. Deze werd goedge keurd door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bij besluit van 20 januari 1981. Op grond van het bepaalde in deze verordening is de begroting 1981 van deze tak van dienst aan de raad voorgelegd. Deze begroting sluit met een nadelig saldo van f. 10.000,- In de door de raad vastgestelde ge meentebegroting voor 1981 is reke ning gehouden met een uitkering we gens nadelig saldo van f. 9.500,-. Deze raming zal worden aangepast aan de raming in de thans door u vast te stellen begroting. WADDINXVEEN - De laatste weken zijn een aantal Waddinx- veense bedrijven en winkeliers benaderd door twee mannen, die vertelden uit ’s-Gravenhage afkomstig te zijn. Zij geven zich als grote organisatoren voor bingo’s uit en zeggen op zoek te zijn naar zowel kleine als grote prijzen. Wanneer dat mogelijk blijkt te zijn koopt men voor enkele duizenden guldens aan prijzen. Deze prijzen worden meteen meegenomen of ergens in ’s-Gravenhage afgeleverd. Bij de bestelling wordt niets betaald. Nog dezelfde dag komt men terug bij hetzelfde bedrijf of winkel. Men doet zich dan voor erg in zijn schik te zijn met de bestelde goederen en vraagt nog wat goederen te kunnen bestellen. Op deze wijze werden diverse goederen in ’s-Gravenhage afgeleverd, zon der dat de Waddinxveense mid denstander ook maar één cent zag. Men zij gewaarschuwd. Ver zocht wordt in voorkomende gevallen contact op te nemen met de plaatselijke rijkspolitie. De jeugdige fietser reed in de rich ting van de Kanaaldijk en sloeg nabij de parkeerplaats van de voetbalvere niging Be Fair plotseling naar links. Achteropkomende automobilisten moesten remmen. De fietser, die ver moedelijk is geschrokken en achter omkeek, zag daardoor niet de tege moetkomende vrachtauto. Hij is met zijn fiets tegen de vrachtauto gereden en kwam op het wegdek terecht. Op maandag 17 augustus om 16.45 uur wilde een op de W. de Zwijger- laan rijdende bromfietser twee achter elkaar rijdende fietsers inhalen. Op datzelfde moment begon de achterste fietser de voor hem rijdende fietser in te halen, waarna de aanrijding volg de. De fietser liep een bezeerde pols op. Op woendag 19 augustus om precies middernacht reed een automobilist tegen de dalende valbomen van de brug in de Rijksweg 12. De bestuur der liep geen letsel op. De voorruit van zijn auto werd vernield. Op donderdag 12 augustus om 21.25 uur vond er een frontale aanrijding plaats op de Henegouwerweg tussen twee personenauto’s. De oorzaak was een onjuiste inhaalmanoevre. Eén van de betrokken bestuurders liep diepe snijwonden aan het voorhoofd op en is na medische behandeling te Gouda overgebracht. Beide voertuigen raak ten total loss en werden door takel- bedrijf Hijkoop weggesleept. Op zondag 23 augustus omstreeks 02.20 uur vond er een aanrijding plaats op de Beethovenlaan nabij de •T-splitsing met het Noordeinde. Een vanuit de richting Willem Alexander tunnel naderende personenauto raak te nabij de bocht in de Beethoven laan (nabij het politiebureau) van de weg, ramde een lantaarnpaal en schoot daarna naar de linkerzijde van de rijbaan. Een naderende tegen ligger wist de slingerende auto te ontwijken, echter een tweede tegen ligger kon de aanstormende auto niet ontwijken. De inzittende van de aangereden auto werd hierbij gewond en moest in het ziekenhuis te Gouda worden opge nomen. Meteen na het ongeval maak ten de bestuurder en de inzittende van de slingerende auto zich uit de voeten. Na een korte achtervolging kon de inzittende worden aangehou den. Daar hij zich niet in staat achtte te rijden heeft hij een 42-jarige Bos- koopse vriend laten rijden, waarvan hij wist dat deze de rijbevoegdheid was ontzegd. Later werd deze man aangehouden, waarbij hij bekende te hebben gereden. Tegen beiden werd Beide Nadere door de raad vast te stellen regels zoals dit artikel eist zijn niet noodzakelijk, terwijl ook geen regels nodig zijn voor een beroepsrecht op de raad, omdat eventuele afwijzende beschikkingen door B. en W. worden genomen en het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens bij weige ringen de mogelijkheid biedt bij de Kroon beroep in te stellen. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Komende zaterdagavond vindt in de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoe- termeer het openingsconcert plaats in een nieuwe serie orgelconcerten. Dit concert zal worden verzorgd door de bekende organist Jan. J. v. d. Berg, die al menigmaal in Zoetermeer is opgetre den en die daardoor de vele mogelijk heden van het fraaie orgel als geen an der weet te benutten. Behalve een begaafd uitvoerend toon kunstenaar (leerling van A. C. Schuur mans en Anthon v. d. Horst) is Jan v. d. Berg ook een zeer verdienstelijk com ponist (vooral zijn Kerstsuites genieten faam), die daarenboven ook nog aktief is al adviseur bij nieuwbouw en restau raties van orgels, als examinator bij or ganistenexamens en als jurylid bij orgel- concoursen. Voor het concert in kwestie heeft hij een programma samengesteld van lou ter composities van een van de groot meesters uit de muziekwereld, Johann Sebastian Bach. Zo opent hij met een van de vermaardste werken uit de or gelliteratuur: de Toccata en Fuga in d kl.t. Vervolgens speelt hij twee koraal- bewerkingen: ’’Wachet auf, ruft uns die Stimme” en ”Gott der Vater, wohn uns bei”. V. d. Berg gaat dan verder met achtereenvolgens de Triosonate nr. I in Es gr.t. (met de delen allegro moderato, adagio en allegro), de Fuga (alia giga) in G. gr.t. en de koraal ”Vor deinem Trohn tret ich hiermit”, waarna hij zijn concert besluit met de Passacaglia en Fuga in c kl.t. Liefhebbers van orgelmuziek zowel als liefhebbers van de werken van het genie Bach zouden dit concert, dat om 20.00 uur begint, eigenlijk niet mogen missen. De toegangsprijs kan in elk geval geen beletsel zijn: die bedraagt slechts f 4,terwijl houders van een Pas 65 of een CJP, alsmede personen, jonger dan 16 jaar, maar 3,hoeven te betalen. Al in de raadsvergadering van 25 fe bruari jl. is besloten de gemeentelijke gewisseld over de samenstelling van de commissie voor kunst, cultuur, tie en jeugd op te heffen en i daarvan een nieuwe commissie voor kunst en cultuur in te stellen. Op grond J_ 11 'groep tot max. 12 personen •individuele begeleiding "doorlopend praktijkexamens "aanvangsdatum zelf te bepalen j wist u het al: het progressieve PONT typ-idee’ •degelijke les (PONT-eigenschapI ten machine mee naar huis (PONT-service) ten gecontroleerde taak rq WADDINXVEEN/GOUDA Ko mende zaterdag van ’s morgens tien tot ’s middags vier uur wordt in het Verp- leeghuis Catharina aan de Bleulandweg wagen van de weg gehaald terzake '1 in Gouda door personeel en vrijwillig- sters een bazar gehouden. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe verpleeg huis ”De Riethoek” in Bloemendaal, dat in maart 1982 in gebruik wordt ge nomen. Naast artikelen, gemaakt door bewo ners, personeel en vrijwilligsters, heb ben winkeliers en bedrijven uit de regio Gouda (o.a. uit Waddinxveen) belan grijk bijgedragen, zodat een uitgebreid assortiment kan worden aangeboden aan de bezoekers. Attracties: Verkoop van handwerken, keramiek, wol, beschilderde stenen (van Elze Koster uit Waddinxveen) bloemen en planten. Demonstratie spinnen. Prij- zenkast, verlotingen rommelmarkt. De verpleeghuizen Catharina en Calli- carpa te Gouda en Callicarpa te Oude- water, zullen in 1982 opgaan in het rieuwe Verpleeghuis ”De Riethoek”. De opbrengst van de bazar komt ten goede aan de bewoners van ”De Riet hoek”. bij de Peppelhorst en bij de Tessel- schadelaan. CONDUCTEUR GESLAGEN Op zaterdag 15 augustus werd een conducteur van de Nederlandse Spoorwegen in de trein mishandeld. Door de 20-jarige Waddinxvener T.T. werd de spoorwegbeambte met een wurgstokje op het hoofd geslagen, waardoor deze zich onder medische behandeling moest stellen. Aanlei ding hiertoe was een woordenwis seling welke tussen een vriend en de conducteur was ontstaan. De wurg- stokjes zijn inbeslaggenomen. Tegen de Waddinxvener is proces-verbaal opgemaakt voor mishandeling en bezit van verboden handwapens. INBRAKEN In de nacht van woensdag 19 op don derdag 20 augustus werd ingebroken in de kantine van de tennisvereni ging Be Fair aan de sniepweg. Reeds voor de 3e keer in zes weken tijd heeft deze tennisvereniging onge wenst bezoek gehad. Door het weg nemen van een aantal ruiten heeft men zich toegang tot het gebouw weten te verschaffen. Gezien eerdere opgedane ervaringen bij de tennisvereniging laat men in dit clubgebouw geen geld en/of goe deren van waarde achter. Dit is dan ook de reden, dat er nu niets wordt vermist. Echter, is er wel veel schade aangericht. De laatste weken is to taal ontvreemd een bedrag aan geld van f. 30,-. De aangerichte schade aan sloten en deuren echter bedraagt ca. f. 2500,-. In dezelfde nacht werd getracht in te 'breken bij een lompenhandel aan de Onderweg. Het toegangshek werd vernield. Ook werd getracht een schuurslot te forceren. Vermoedelijk in de nacht van zater dag 22 op zondag 23 augustus werd ingebroken in het clubgebouw van de tennisvereniging te Moerkapéllc. Vermist worden een casettedeck'Jén voor ongeveer f. 25,- aan kwartjes.- VERNIELING De afgelopen week werd bij de plaat selijke rijkspolitie twee keer aangifte van vernieling van een autoruit ge daan. Dit gebeurde respectievelijk na- proces-verbaal opgemaakt, auto’s raakten total loss. DOORGEREDEN NA AANRIJDINGEN Op maandag 17 augustus tussen 14.00 uur en 14.30 uur werd een op het parkeerterrein voor Albert Heijn staande personenauto, Citroen, aan de linkerachterzijde aangereden. De veroorzaker van de schade heeft zich tot op heden niet gemeld. Op dezelfde plaats werd op vrijdag 21 augustus omstreeks 12.30 uur een gele Toyota Celica aangereden. Het linker voorspatscherm werd daarbij beschadigd. De dader is doorgereden. ”LADING”-PERIKELEN De afgelopen week werd een perso nenauto met aangekoppelde aanhang- minister van Verkeer en Waterstaat vastgestelde regels gebonden, geba seerd op een onafhankelijk medisch advies met betrekking tot de loop afstand. Bij een mogelijke afstand van minder dan 100 meter moet de kaart worden verleend. WADDINXVEEN In het wijkge- bouw De Paddestoel aan de Lijster besstraat wordt elke laatste zater dag van de maand een ruilbeurs ge houden, dus ook komende zaterdag. Er kan van alles worden geruild, zoals sigarenbandjes, postzegels, munten, oude kaarten, stickers, luci- fermerken, speldjes, e.d. jeugd, is onder andere van gedachten recrea- nieuwe commissie voor kunst en cul- in plaats tuur. Vier leden van de oude commissie, te weten: mevrouw H. Bloem-van Elten en de heren W. G. van Baarle, T. P. den van de ’’Verordening op de commissies Boon en R. J. Jenner, verklaarden zich ingevolge de gemeentewet” moet deze bij die gelegenheid bereid een even- commissie uit minimaal 5 en maximaal tuele benoeming in de nieuwe commis- 7 leden bestaan. Gezien het feit dat de sie te willen aanvaarden. zittingsduur van de leden van de com- Om ook nog op andere kandidaten te missie samenvalt met een raadsperiode kunnen worden geattendeerd, is in het en derhalve september 1982 zal eindi- Weekblad voor Waddinxveen van 8 juli gen, hebben B. en W. besloten de raad j.l. een oproep tot kandidaatstelling ge- een aanbeveling tot benoeming van vijf plaatst, die vier schriftelijke reacties leden te doen. heeft opgeleverd. Daarnaast heeft één Tijdens een laatste informele bijeen- der leden van de oude commissie nog komst van de toen al opgeheven com- mondeling een suggestie voor een kan missie voor kunst, cultuur, recreatie en didaat gedaan. WADDINXVEEN De gemeente raadsleden gaan vandaag (woensdag) de aankoop van grond regelen van de heren P. Lamens en H.C. van Vuuren in de Zuidplaspolder, het ge bied waar de woonwijk Zuidplas in deze tachtiger jaren zal worden gerealiseerd. Met de eigenaren van gronden ge legen in het gebied van het bestem mingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” worden door het college onder- handelingen gevoerd over de ver werving van die gronden door de ge meente. De heren P. Lamens en H.C. van Vuuren zijn bereid hun gronden aan de gemeente te verkopen voor de acceptabele prijs van f. 5,50 per m2. De koopsom voor de 25.710 m2 van de heer P. Lamens bedraagt derhalve f. 141.405,-, terwijl de koopsom voor de 29.740 m2 van de heer H.C. van Vuuren f. 163.570,-bedraagt. Genoemde bedragen dienen nog ver hoogd te worden met betaling van de wettelijke rente vanaf 1 september 1981 tot de datum van notarieel transport alsmede eventueel te ver goeden belastingschade. Omtrent ver goeding van deskundigenkosten heeft het college met verkopers overeen stemming bereikt over het achterwe ge laten van deze vergoeding. Voorts dienen genoemde bedragen nog verhoogd te worden met 10 pro cent aankoopkosten, vandaar dat B. WADDINXVEEN - Om de uitgifte van invalideparkeerkaarten te verge makkelijken gaat de vandaag (woens dag) vergaderende gemeenteraad een vier jaar oud besluit wijzigep. Toen besloten de raadsleden namelijk om het college van B. en W. te machti gen tot het afgeven van een invali den-par keerkaart aan daarvoor in aanmerking komende personen en het verlenen van ontheffingen. Wat de afgifte van een invaliden-par- keerkaart betreft moeten invaliden thans tweemaal naar het gemeente huis komen, te weten voor het doen van een aanvraag terzake en voor het afhalen van de kaart. Het verlenen van de invaliden-par- keerkaart is aan stringente, door de

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17