Nederland Oké in Waddinxveen Ome Willem trok mensen P. Versluis 30 jaar bij Houtex BV Programma Nationale Zwemvierdaagse I J ft 1 Veulpoepers in De Bonkelaar Woensdag 2 september Vrijdag 4 september Donderdag 3 september Maandag 31 augustus Woensdag 26 augustus Donderdag 27 augustus Starten tussen 7.00-9.00 en"i7.30-19.45 uur. Vrijdag 28 augustus Iedere dag Dinsdag 1 september 3 1 ■If J L- Lw J- - - d: ^TT****'**«*L~ K k WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 Versluis heeft er bij stil gestaan dat hij Waddinxveense bedrijf Houtex BV. 28 augustus is op het zwembadterrein ie De Veulpoepers komen 4 september in het open huis van Waddinxveen. De en tree bedraagt slechts 5 gulden ,XS 20.00 uur. Voorlichting door politie enbrandweer inbraak- en brandpreventie en veiligheid. Tevens zal er gedurende deze week een grootscheepse alcoholcont role plaatsvinden. Plaats: gemeentehuis. 12.00 uur tot 18.00 uur. Propaganda op de weekmarkt, o.a. over donorcodicil. WADDINXVEEN Als het lustrum feest van De Bonkelaar volgende week achter de rug is, beginnen de program ma’s langzaam maar zeker op gang te komen voor het komende seizoen. Zo komt 12 september Henk van Ulsen naar De Bonkelaar, draait op 18 sep tember de muziekfilm Tommy van The Who, en starten de aktiviteiten voor de 12 tot 16-jarigen op 25 september met een disko. WADDINXVEEN Waddinxvener P. deze maand 30 jaar in dienst is bij het 20.00 uur. Voorlichting over sportkeuring, sport demonstratie door TOOS- gymnastiek en filmvertoning Rode Kruis. Plaats: gemeentehuis. Maar de eerste aktiviteit na het lustrum vindt plaats op vrijdagavond 4 septem ber. Dan komen de Veulpoepers een frisse wind laten waaien in De Bonke laar, het open huis van Waddinxveen. De Veulpoepers bestaat uit 13 leden. Het resultaat na een avondje Poepers is meestal dat het publiek net zo moe naar huis gaat als de band. Zo’n swingend avondje is dus ook uitstekend voor de conditie. De muziek van de Poepers kan zo veelzijdig zijn omdat de groep is voortgekomen uit een akoestiese volk- smuziekgroep en een symfoniese jazz- rockgroep. De RKVPBV heeft twee platen op zijn naam staan. De eerste. ’’Diarree”, werd in 1978 uitgebracht, de tweede elpee is getiteld ”een frisse wind”. 20.00 uur. Voorlichtingsavond gehouden door de E.H.B.O., Hart- en nierstich ting en wijkverpleegkundige zuster Kastelein. Plaats: gemeentehuis. De activiteiten van de Nierstichting hebben betrekking op bevordering van dia lyse, bevordering van niertransplantatie, verspreiding van de donorcodicil, bevo- rering van wetenschappelijk onderzoek en het geven van sociale hulp. Dit alles ten behoeve van een steeds groeiend aantal nierpatiënten. Starten tussen 7.00-9.00?fi 17.30-19.45 uur 18.00 uur Twee onderdelen 10 kamp. 18.00-19.45 uur Ponyrijden met leden van de ponyvereniging Reigersburgh op de zonneweide. 18.00 uur Twee onderdelen 10 kamp. 18.00-19.45 uur Ponyrijden. 19.00 uur Demonstratie wedstrijd korfballen door Korbis. Starten tussen 7.5^9.00 en 17.30-lyÏ45 uur. 18.00 uur Twee onderdelen 10 kamp. 18.00-19.45 uur Ponyrijden. 20.00 uur Feestelijke afsluiting vaandel zwaaien. 250 m zwemmen 1 t/m lOJaar. 500 m zwemmen ouderen dan 10 jaar. Op het terrein van het zwembadcomplex zijn aanwezig: Poffertjeskraam, Draaimolenen suikerspin, Schiettent muziekvereniging Voorwaarts, Kin- derattracties verzorgd door de Gouwebloem, met o.a. grabbelton, ballen gooien, touwtje trekken en op 27 en 2“ een bloemenkraampje aanwezig. WADDINXVEEN Aan de deze week in het openluchtzwem bad te houden nationale zwem- vierdaagse nemen 1.668 jongeren en ouderen deel. Gedurende vier dagen zwemmen ze trouw hun baantjes in het zwembad en beste den hun aandacht aan de attrac ties. Zo bezochten dinsdagmiddag te gen de 900 kinderen met hun ou ders het optreden van Ome Wil lem (Edwin Rutten) en zijn Neef. Op de ligweide in het zwembad hield het tweetal de Wad dinxveense rakkers ruim een uur bezig. Op de door Sjaak Noteboom ge maakte foto’s ziet u Ome Willem in actie op het zonovergoten to neel met achter hem zijn Neef (boven) en tijdens een praatje met één van de aanwezige kinderen (hiernaast). Jubilaris P. Versluis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Voorlichting over:!. Niet-roken, door de arts P. v. d. Linde sr. 2. Voeding door diëtistes Mieke Droog en Marijke Visser. 3. Sportpraatje door sportleraar Jaap Akkerhuis. 4. Demonstratie rauwkost schotels door Jaap van Triet. Plaats: gemeentehuis. Gezond eten komt meer en meer in de belangstelling. Onlangs is tijdens de vier ing van het 40-jarig jubileum van het Voorlichtingsburo voor de Voeding de nieuwe maaltijdschijf geïntroduceerd. Heette deze schijf voorheen de ’’schijf van vijf’, thans wordt dus gesproken over de Maaltijdschijf. De Stichting Volksgezondheid en Roken is sinds 1975 actief op het terrein van de voorlichting over het roken. Als landelijke organisatie doet zij dit allereerst door een doelgerichte ontwikkeling en verspreiding van voorlichtings- en actiemate riaal. Zij legt hierbij het zwaarste accent bij de preventie; voorkomen dat kinde ren gaan roken. Jeugd en jongeren, niet alleen in schoolverband maar ook daar buiten, behoren daarom tot de belangrijkste doelgroep. Op de tweede plaats ko men degenen die zelf graag met roken willen stoppen én de groep rokers die een zogenaamd verhoogd risico draagt. Een derde aandachtspunt is de bescherming van de niet-roker. In regelmatig verschijnende persberichten informeert de Stichting over de resul taten van het jaarlijks terugkerende onderzoek naar de rookgewoonten van de Nederlanders. Dit medium wordt ook regelmatig benut om kritische kantteke ningen bij de policy van de sigarettenindustrie en haar reklamemakers te plaat sen. Bij het tot stand komen van wettelijke maatregelen die het roken moeten be perken, laat de overheid zich door de Stichting adviseren. Het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, het Nederlands Astmafonds, de Neder landse Hartstichting en het Koningin Wilhelminafonds zijn vertegenwoordigd in het bestuur van de Stichting en dragen ieder zorg voor een evenredig deel van haar budget. /j

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21