De Bonkelaar 1 Programma eerste lustrum Hobbymarkt op Beukenof de moeite waard Twee clowns voor kinderen Informatie bijeenkomst Actieprogram Emacipatie- beleid Waterschade Kohnstamm- MAVO Kluchten op de beukenhof Donderdag 27 augustus Vrijdag 28 augustus Zaterdag 29 augustus Zondag 30 augustus Sjoelbakken I Nieuw initiatief Sjoelen in clubverband 1 F s en Finito tijdens marktgebeuren van 13.30 tot COMPETITIE WADDINXVEEN Komende zater dag van 10.30 tot 16.00 uur vindt er een op de Beukenhof in Waddinxveen. WADDINXVEEN Tijdens het marktgebeuren op zaterdag 29 augustus I oeien- spoed 'O- prijs- lake- ix- 11. S 05 0 O c o treden op de clowns Foetsie en Finito van 13.30 tot 14.30 uur. Toegang vrij. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 WADDINXVEEN Tijdens het zater dag te houden marktgebeuren op de Beukenhof wegens het 5-jarig bestaan van De Bonkelaar, treden ook op 7 mensen van het Delfts toneelgezel schap met Middeleeuwse kluchten. De tijden waarop de voorstellingen aanvangen zijn vastgesteld op: 11.00 uur, 11.45 uur, 12.30 uur, 13.15 uur, 14.00 uur, 14.45 uur, 15.30 uur. Deze Middeleeuwse kluchten worden gebracht in de nabijheid van de infor matiestand van De Spintol. De Spintol is een werkgroep van De Bonkelaar welke programma’s organiseert die be stemd zijn voor de volwassen bevolking van Waddinxveen. Zo hebben zij voor het komende sei zoen o.a. georganiseerd: een optreden van Hans Dorresteyn, het Siperkov en semble, een literatuurcursus, enz. Zij openen het seizoen op vrijdag 28 augu stus met een optreden van De Millers en op zaterdag 12 september met voor drachten van Henk van Ulsen. Voor meer informatie kan men terecht bij de stand van De Spintol op de grootse markt, welke zaterdag op de Beukenhof plaatsvindt. Volgens de twee initiatiefnemers zal er in Waddinxveen een grote belang stelling voor een plaatselijke sjoel vereniging bestaan, omdat in de meeste gezinnen wel eens of zelfs vaak wordt gesjoeld. En dat zal dan ook wel blijken op de woensdagen om de drie weken dat er aan de Al- berdingk Thijmlaan zal worden ge sjoeld. theater- en muziekprogramma’s, enz. enz. Indien u meer informatie wilt hebben kunt u altijd even binnenwippen of bellen, tel. 7272. Bijeenkomst voor vrijwilligers, oud-vrijwilligers en genodigden met o.a. een op treden van het ’’Bill Arensma Trio”. Aanvang: vanaf 20.00 uur. De Millers, een swingende jazz-avond met muziek uit de oude tijd voor mensen die van een gezellige swing- en dansavond houden. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 12,50 Groot marktgebeuren met o.a.: - - - Hobby markt Kunstenaarsmarkt Kinderrommelmarkt Gezellige terrasjes Oud Hollandse poffertjes en snoepgoed Informatiestands over het uitgaansleven in Waddinxveen Enz. enz. enz. Aanvang 10.30 uur tot 16.00 uur. Optreden van clowns Foetsie en 14.30 uur. Toegang vrij. Regionaal popfestival met om ló.CXJuur: Blues Brings Orgasm Band; 17.15 uur: Blues Again; 19.00 uur: Rivendel; 20.45 uur: Blue Steel; 22.30 uur: Forest. Non stop-pop van ’s middags vier uur tot zeker ’s nachts twaalf uur. Entree: Slechts vijf gulden. De Bonkelaar is één van de gebouwen welke beheerd worden door de ’’Stichting Sociaal Cultureel Werk Waddinxveen”. Het komende seizoen zal het weer brui sen van vele aktiviteiten, bestemd voor jong én oud. In september beginnen er WADDINXVEEN - Velen zul- len zich in dit tijdperk van de chip herinneren dat de sjoel bak, in vroegere donkere dagen en lange avonden vóór de jaar wisseling, een geliefkoosd ge- zinsspel was. Het Friese woord sjoele geeft de oorsprong aan van het schui ven met de schijven in de richting van de puntenpoortjes, aan het eind van de lange platte houten bak. In speelgoedwin kels en warenhuizen was dit echte volksspeelgoed weer vol op te koop met het oog op Sin terklaas. Maar werd het ook gebruikt? Sprongen de huisgenoten rond de tafel? Schoven ze tactisch of wierpen ze hard, nerveus en lawaaiig, om geblokkeerde poortjes te bevrijden van een massa schijven? Dat alles is be weging, nietwaar? Het vaderlandse woord sjoelen wordt in vele andere talen ook gebruikt - joule - maar dan in een gans andere betekenis. Sedert ’n dik jaar is het ook een Nederlands standaard woord voor de eenheid van energie, de ’’joule” (is 1 watt- sec. is 0,239 cal), die we als begrip moeten gaan gebruiken in plaats van de calorie. Dat is nu eenmaal internationaal afge sproken, om een standaard maat te hebben voor de een heid van warmtehoeveelheid, van energie die we aantreffen in o.a. voedingsmiddelen. WADDINXVEEN/GOUDA Woensdagmorgen 2 september om tien uur wordt in het Goudse Kunstmin aan de Boelekade vanwege het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk een informatiebijeenkomst gehouden over de inspraak op het Ne derlands Aktieprogram Emancipatie beleid in de provincie Zuid-Holland. Negen maanden na de Wereldconfe rentie over de positie van de vrouw, die w vorig jaar onder auspiciën van de Vere- weer allerlei cursussen, activiteiten voor tieners en jongeren, kinderaktiviteiten, nigde Naties in Kopenhagen werd ge- houden, presenteerde staatssecretaris J. G. Kraaijeveld-Wouters dit voorjaar het ontwerp Nederlands Actieprogram Emancipatiebeleid. Het 134 punten tel lende programma spitst zich toe op de terreinen: arbeid, onderwijs en gezond heid. Daarnaast wordt aandacht be steed aan onderwerpen zoals seksueel geweld, kinderopvang, vrouwen uit cul turele minderheden en de positie van de vrouw in de derde wereld met betrek king tot het ontwikkelingssamenwer- kingsbeleid. Tot 1 november van dit jaar bestaat de mogelijkheid voor vrouwen (en man nen) om suggesties, aanvullingen en kri tiek te leveren. Bij het actieprogram is een enquête gevoegd, door middel waarvan iedereen zijn/haar mening kenbaar kan maken. Na 1 november worden al die commentaren verwerkt en gepubliceerd. Daarna wordt een waarschijnlijk bijgewerkte versie van het actieprogram gemaakt. De Emanci- patieraad zal daarover advies uitbren gen, waarna het door de Tweede Kamer wordt vastgesteld. WADDINXVEEN Voor het herstel len van de waterschade die de Prof. Kohnstammschool voor openbaar raties welke gemaakt worden van MAVO aan de Mauritslaan heeft opge- haakte raamhangers. Ook vinden lopen is drieduizend gulden nodig. Di- teld zal door de volgende week woens dag vergaderende gemeenteraad be schikbaar worden gesteld op voorstel van het college van B. en W. In verband met waterschade, veroor zaakt door het defect raken van de spoelinrichting van één der toiletten op de le etage, dienen twee toiletgropen op de begane grond van de Prof. Kohn stammschool te worden voorzien van nieuwe plafondplaten en moeten de wanden opnieuw worden gesausd. De kosten van deze werkzaamheden wor den geraamd op f 2.900,(inclusief B.T.W.). Omdat het herstel van deze water schade volgens de gemeente niet als ’’gewoon onderhoud” kan worden aan gemerkt dienen de kosten daarvan te worden gebracht ten laste van het fonds ”ter bestrijding van de kosten van ver bouw, verandering van inrichting en herstel, voor zover dit niet het gewone onderhoud betreft”. In dit fonds is thans een bedrag beschikbaar van f 21.000,—. De clowns Foetsie en Finito. oor alle deelnemers is er een goede kans om ook prijzen te verdienen daar er gesjoeld wordt in een A, B en C klasse en indien voldoende belang stelling en talent zelfs een specialis tenklasse. Op die avonden worden dan twee tonden over tien sjoelbakken ge speeld. De eerste ronde geldt voor de competitie en de tweede ronde is vrijblijvend voor de gezelligheid. Het inschrijfgeld per ronde bedraagt vier gulden. In iedere ronde zijn er prijs jes te verdienen, terwijl voor de com petitie aan het eind van het jaar en kele trofeeën beschikbaar zullen zijn. Verder is er allerlei informatie te krij gen met video, dia-series, enz. over kunstenaars/hobbymarkt plaats de mogelijkheden welke de meer dan 150 vrijwilligers van De Bonkelaar Deze hobbymarkt is een onderdeel te bieden hebben. van het eerste lustrum van De Bonkelaar. Om een indruk te geven wat er zoal te zien is op deze hobbymarkt: Er worden poppetjes met hoofdjes van zeemleer gemaakt welke gekleed wor den met kleertjes uit de Ot- en Sien- tijd. Er zijn demonstraties in het gra veren van sieraden en edelstenen zo als onix, jade, gezet in zilveren arm banden en ringen. Er wordt gede monstreerd hoe men kettingen sa- mensteld uit kralen-, band-, metaal draad en sieromamentjes, waarbij ge werkt wordt met goud- of zilver kleurig materiaal en het rijgen van glas-kristal kralen op metaaldraad. Er vinden demonstraties papierknip- pen plaats, waarvan de motieven voor een groot deel geënt zijn op dé volks kunst uit Oost- en West Europa. Deze knipsels worden gemaakr in de vorm van wand- en raamversieringen kaarten. Verder vinden er o.a. demonstraties plaats in het maken van raamdeko- i van ge- i er demonstraties bloemschikken plaats en zijn er kramen met zelfgemaakte (kinder)kleding, en india-kleding. Ook komt er een kinder-ballonnen- blazer, een kraam met echt Oud hollands snoepgoed, enz. Bij veel kramen is er een mogelijk heid tot kopen van artikelen tegen lage prijzen En als U iets wilt drin ken.... gezellige terrasjes staan voor U open. WADDINXVEEN - De Waddinx- I veners J.B. Kersbergen (Burgemeester I Trooststraat 77) en P.G. Sliedrecht I (Tollenslaan 63, tel. 4451) hebben 1 het initiatief genomen tot de oprich- I ting van een Waddinxveense sjoel- I vereniging. De eerste sjoelavond van I deze club, die terecht kan in het I clubgebouw van de schuttersvereni- I ging Waddinxveen aan de Alberdingk I Thijmlaan, is bepaald op woensdag- I avond 26 augustus om half acht. De I laatste inschrijving is om ongeveer kwart voor tien. De Blues Brings Orgasm Band H O, tHE// o

WvW | 1981 | | pagina 27