GEMEENTE WADDINXVEEN I J Christelijk mannenkoor Eerste 40 leden zijn er KWF: Wij zijn er nog Definitieve oprichting op 7 september WAAROM IK? Meer geld voor energie besparing in gemeentehuis lang niet X VERGADERINGEN SPREEKUREN HINDERWETVERGUNNINGEN x BOUWVERGUNNINGEN i l OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 1 k Ir 4 r W WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 AGENDA 1 1 10.0.11 VO-llg, Z, in de Samenwerkingsschool. i Commissie Financiën Donderdag 3 september 1981, aan vang 17.00 uur in het gemeentehuis. Verleende vergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: Willem van Hanegem: "Overal waar iets ernstigs gebeurt, zie je de rode kruisvlag en dan weetje gewoon dat ook onze hulp nodig is". Commissie Onderwijszaken Woensdag 2 september 1981, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum Dinsdag 1 september 1981, aanvang 20.00 uur WADDINXVEEN De jaar lijkse collecte voor de kankerbes trijding wordt gehouden van 28 augustus tot en met 6 september. Namens de Stichting Koningin Wilhelmina Fonds, de neder- landse Organisatie voor kanker bestrijding zal een collectant ook bij u aanbellen om een bijdrage te vragen. Wat gaat het KWF met uw geld doen? Op de eerste plaats gaat een belangrijk deel naar weten schappelijk onderzoek, nl. 39% van het budget van ’81 zal ge bruikt worden voor onderzoek naar ’t ontstaan en optreden van kanker. 19% zal besteed worden aan de vroege herkenning van kanker, terwijl het resterende deel (42%) uitgegeven wordt aan het verbeteren van behandeling van kanker. Dan denk ik uite raard aan verbetering van be staande therapieën zoals bestra ling en chemotherapie (medicij nen), maar ook aan de ontwikke ling en het uittesten van nieuwe methoden. Zo staat de immunot- herapie, het stimuleren van ’t ei gen afweermechanisme in de be langstelling. Of wat dacht u van de warmtebehandeling van gezwel len, of het onderzoek naar het remmen van de groei van gezwel len d.m.v. medicijnen zoals het ’’Interferon”? In 1980 had het KWF de beschik king over 27 miljoen gulden, voor 1981 is er een begroting opgesteld van 39 miljoen, een verschil van 12 miljoen gulden! Waarom is er nu zoveel meer geld nodig? D.m.v. de research van de afge lopen jaren mogen we nu zeggen, dat 40% van alle kankerpatiënten geneest, wordt borstkanker in een vroeg stadium geconstateerd, dan is de overlevingskans zelfs meer dan 80%. En toch sterft in Neder land nog altijd 1 op de 4 mensen aan kanker.... We moeten met z’n allen blijven vechten en strijden tegen de kan ker. Begrijpt u nu waarom er 12 miljoen gulden meer nodig is? Laat ’t KWF niet ook het slach toffer worden van de economi sche malaise, maar geef en geef gul. Uw geld is hard nodig. We zijn er nog lang niet. B. GLASER Voorzitter van de afdeling Waddinxveen van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) s» '«Si "Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2740 AK Waddinxveen, zoveel mogelijk mensen per brief te be naderen. ”Als iedereen maar één lid mee zou brengen zitten wp hier over veertien dagen al met 80 man”, aldus een bezielend sprekende voorzitter. Het ligt in de bedoeling om op maandag 7 september nogmaals bijeen te komen om tot definitieve oprichting over te gaan. Er zijn ongetwijfeld nog veel meer mensen enthousiast vooreen christelijk petitei- mannenkoor gezien de reacties op deze avond en de prettige sfeer waarin alle besprekingen werden gevoerd. Intussen hebben zich reeds meer dan 40 leden aangemeld. Dat iedereen enthou siast was blijkt wel uit het feit dat een spontaan gehouden inzameling ruim f 200,opbracht. Eén van de aanwezi gen bood zelfs aan om het eerste mu ziekstuk financieel voor zijn rekening te nemen. 7 SEPTEMBER aan het gemeentebestuur van Waddinxveen, voor het gedeelte lijk veranderen van het schoolgebouw van de Jan Ligthartschool; aan de heer D. Oosterom, Henegouwerweg 100a te Waddinx veen, voor het geheel vernieuwen en het vergroten van een ketel- en sorteerruimte; aan de heer A. van den Berg, Abr. Kroesweg 11 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen en het vergroten van een waren huis; aan de Stichting Spaarbank Rotterdam, Botersloot 13 te Rotter dam, voor het gedeeltelijk veranderen van een winkelruimte tot bankfiliaal; aan de heer R. A. N. Hoefnagel, Charlotte de Bourbonstraat 7 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; aan de heer H. L. Klatt, Elzenhorst 31 te Waddinxveen, voor het oprichten van een zend- en ontvangst-antenne tegen de rand van de dakopbouw van de flat. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. heeft voor het zingen in een mannen koor en nadere informatie wil kan zich wenden tot de voorlopige sekretaris de heer A. Mons, Brugweg 67, telefoon 8643. Spreekuur burgemeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Intrekking aanvraag hinderwetvergunning. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat op 21 augustus 1981 de heer S. A. Rahman voor voor het Islamitisch Genootschap Nederland zijn aanvraag voor een hin derwetvergunning voor een kippenslachterij aan de Zuidelijke Dwarsweg heeft ingetrokken. Vergaderingsvoorzitter notaris J. in 't Hol tijdens de maandagavond in de MAVO/LTO-school gehouden op richtingsvergadering van een christelijk mannenkoor in Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 2 september 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Verslag van de vergadering van 1 juli 1981 2. Het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. energie-bespa- rende maatregelen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Het maken van elektriciteitsaansluitingen t.b.v. woonwagens. 5. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. 1. Opening 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de verslagen van de vergaderingen van 19 mei en 22 juni 1981. 4. Vaststelling van de exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1980. 5. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair t.b.v. de Bethelkleuterschool. 6. Werkplan 1981/1982 van de Schoolbegeleidingsdienst. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN Maandagavond werd in de aula van de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO ’’Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg een vergadering gehouden om te komen tot de oprichting van een christelijk mannenkoor in Wad dinxveen. Na een kort woord van de voorlopige voorzitter, de heer N. J. Vavier, kreeg notaris J. in ’t Hol de gelegenheid om namens de initiatief nemers een aantal zaken duidelijk op een rijtje te zetten. Hij schetste in enkele woorden de doel stelling van het koor, besprak een aan tal belangrijke punten en vroeg vervol gensom reacties van de aanwezigen. Na de pauze ontspon zich een opbouwende discussie, waaraan door vele enthousia ste aanwezigen werd deelgenomen. Gesproken werd onder andere over de muziekkeuze en daarmee samenhan gend werd wat uitgebreider ingegaan op de doelstelling van het koor. Het is de bedoeling dat er een christelijk man nenkoor komt dat de zangkunst beoe fent op een zo hoog mogelijk niveau zonder het ontspannend element uit het oog te verliezen. Het spreekt voor zich dat bij de muziek keuze het christelijk karakter van het koor voorop staat. Afgesproken werd dat het repertoire naast geestelijke mu- wordt gehouden op maandag 7 septem ber. Deze vergadering zal eveneens zetten. Door verschillende leden werd worden gehouden in de aula van de de ’’mond tot mond reclame” warm Kon. Wilhelminaschool voor MA- aanbevolen. Verder werd afgesproken VO/LTO, aan de Sniepweg 57 alhier. WADDINXVEEN - In het gemeente huis aan het Raadhuisplein zal een aanvullend krediet van f. 1.000,- nodig zijn voor het treffen van ener giebesparende maatregelen. Al in de gemeenteraadsvergadering van 22 april j.l. werd al een krediet van f. 23.000,- gevoteerd voor het installeren van: rookgaskleppen (f. 11.000,-) en een optimaliseringsre- geling (f. 12.000,-). Mede naar aanleiding van de in de commissie voor openbare werken en bedrijven gestelde vragen zijn deze onderdelen voor nader advies gezon den naar het bureau Verhoeven Raadgevende Ingenieurs B.V. In ver band met dit advies zijn enige wijzi gingen aangebracht in de opzet. De offerte voor het uitvoeren van de werkzaamheden bedraagt thans: voor de rookgaskleppen f. 10.500,- en voor de optimaliseringsregeling f. 21.500,-. Dat is in totaal f. 32.000,-. Na de votering van het krediet is een rijkssubsidieregeling van kracht geworden, welke destijds niet in min dering kon worden gebracht. De sub sidie is inmiddels aangevraagd. Blij kens telefonische informatie kan de toezegging van de subsidie nog wel enige maanden op zich laten wach ten. Het ministerie geeft echter wel toe stemming de werkzaamheden uit te voeren, echter onder voorbehoud van toezegging van subsidie. De subsi die bedraagt maximaal 25 procent of wel f. 8.000,- zodat naar ver wachting per saldo een aanvullend krediet benodigd zal zijn van f. 1.000,- ziek ook wat klassieke muziek en volk sliederen zal omvatten. Als rei avond werd door de meerderheid van de aanwezigen de maandag gekozen. DIRIGENT Meegedeeld werd dat de bekende koor dirigent en componist Adriaan Verhoef uit Zevenhuizen zich bereid heeft ver klaard het koor te dirigeren. Alle ge stelde vragen werden door de voorzitter of door een van de andere initiatiefne mers naar volle tevredenheid beant woord. In overleg met de aanwezigen werd be- De definitieve oprichtingsvergadering Aanvang 20.00 uur. Wie belangstelling sloten om gedurende twee weken een J‘ uitgebreide ledenwerfactie op touw te Ss '7 I k O

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3