Geen werk voor 265 W’veners éJB Gefeliciteerd. lö V irrrrrrt^ met het behalen van je rijbewijs. Ik wist niet eens dat je al zo lang Peter Knegjens presenteert open dag in Gouwe-aquaduct GAB-cijfers juli Poolse textiel- Bijna halve kunstenares ton voor pachtontbinding Adverteren doet verkopen >ucce exposeert in Gasthuiskapel Nieuw lid planningsgroep Een boekenbon? Honderd gulden voor bezoeken beroepen manifestatie Broekhuizen: Wat er aan bouw van pergola’s vooraf gaat boekhandel veldwijk i -Ih SUCCES Oranjelaan 2 MIMPEN Tel. 01828-3340 I I -fik ig I I I s s i M3 ï'4 les had. Wat zeg je? Heb je nog maar zo weinig lessen gehad? Bij wie les je? O, Succes! Ja, die schijnt erg goed te zijn...” SUCCES PLUSPUNTEN: Inventieve lesmethodes en optimale bege leiding i.v.m. rijbewijs voor personen- en vrachtauto’s en motorfietsen. •Door A.N.W.B. erkend autorijschool: deze vol doet aan de normen en de kwaliteitseisen die door de A.N.W.B. gesteld worden. ZvTJZXZZr. 2741 ER WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1981 Werk van de Poolse textielkunstenares Urszula Plewka-Schmidt. PASSAGE S3 - TEL. 2620 s GRAAG GEGEVEN! W; festiviteiten te organiseren, waarover later meer. Voor de kinderen zal er een skel terbaan zijn. Zijn er nog mensen die activiteiten voor kinderen willen or ganiseren? Zij zijn van harte welkom, evenals muziekkorpsen, draaiorgels, enz. In de planningsgroep sociaal-culturele activiteiten is namelijk een vacature ontstaan. De heer H. van Borselen is niet meer in deze gemeente woonach tig, voldoet daardoor niet langer aan de bepaling van de Verordening op de planningsgroep, zodat zijn lidmaat schap van rechtswege is beëindigd. uitgebreide autopresentatie, J WADDINXVEEN Mevrouw I. Klinkenberg-van der Hoogen zal door de vandaag (woensdag) vergaderende gemeenteraad worden benoemd tot lid van de gemeentelijke planningsgroep voor sociaal-culturele ativiteiten. DEELNEMERS Voorts nog een greep uit nieuwe deelnemers aan open dag: Uit Bleiswijk: Ideko B.V. - interi- eurbouw, Oase B.V. - slaapkamers, Volgens cijfers van het Geweste- x-Gouda telae Waddinxveen in juli 265 werklozen: 163 mannen en 102 vrouwen. Een maand eerder waren dat er 220: 131 mannen en 89 vrouwen. WADDINXVEEN Jaarlijks wordt in de maand december in Rotterdam een studie- en beroepenmanifestatie gehou den, die ten doel heeft schoolverlaters van m.a.v.o., h.a.v.o. en l.b.o. voorlich ting te geven over vervolgonderwijs en beroepskeuze. Deze manifestatie, die al jaren wordt bezocht door leerlingen van het voort gezet onderwijs in Waddinxveen, wordt georganiseerd door een stichting die bestaat uitvertegenwoordigers van de Nederlandse Vereniging van Schoolde canen, het Regionaal Orgaan voor het Leerlingenwezen, de Gewestelijke Ar beidsbureaus, het Contactcentrum Be roepsleven en Onderwijs en het Open baar Lichaam Rijnmond. Omdat de beschikbaar gestelde geld middelen ontoereikend zijn wordt aan de gemeenten van waaruit leerlingen de manifestatie bezoeken om een bijdrage gevraagd. Gelet op hetbelang van deze manifestatie hebben B.^n W. de raad voorgesteld ten behoeve van de studie- en beroepenmanifestatie 1981 een bij drage te verlenen van f 100, Teneinde op geschikte kandidaten te kunnen worden geattendeerd, is in het Weekblad voor Waddinxveen van 8 juli j.l. een oproep geplaatst. Die oproep heeft vijf reacties opgeleverd, waarin twee kandidaten worden voorgesteld. WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de vandaag (woensdag) vergaderende gemeenteraad gevraagd de pachtover eenkomst met de heer G. van Vliet te ontbinden. De schadeloosstelling bedraagt f. 49.500,-. Zoals bekend is, zijn ten behoeve van de reconstructie van de Kanaaldijk diverse percelen grond benodigd ge legen langs de Kanaaldijk. Destijds is met de heer G. van Vliet overeen stemming bereikt over de aankoop van de hem in eigendom toebeho rende grond gelegen langs de Kanaal dijk. Thans heeft het college ook overeen stemming bereikt over de aankoop van de daaraan grenzende gronden van het Hoogheemraadschap van Schieland, die o.a. benodigd zijn ten behoeve van de aanleg van een fiets pad. Omtrent deze transactie zal de raad geen voorstel bereiken aangezien men te worden. Daar er drie woningen eze transactie blijft binnen het be- VERWACHTINGEN Er is nog steeds sprake van een stij gende werkloosheid. Hier tegenover staat dat deze maand een lichte ver betering geconstateerd is ten aanzien van het aantal geregistreerde vaka- tures. Wanneer dit echter in een per centage ten opzichte van de werk lozen wordt bezien, is de vraag 7,7 procent (de maand daarvoor bedroeg dit percentage 7,9 procent). In het GAB-gewest Gouda was het aantal werkloze mannen eind juli 147 hoger (tot 2.308) dan de maand daarvoor. Het aantal werkloze vrou wen steeg met 134 (tot 1.180). Dit beeld geeft dus opnieuw ver slechtering te zien op de arbeids markt. De vraag naar personeel nam toe met 16 en komt hierdoor op 268 vakatures, bekend op het GAB. Te genover deze 268 vakatures staan totaal 3.488 werklozen geregistreerd. WADDINXVEEN/GOUDA In de Gasthuiskapel aan de Oosthaven 9 in Gouda wordt van komende zaterdag tot en met woensdag 4 oktober een ten toonstelling gehouden van de Poolse texielkunstenares Urszula Plewka- Schmidt. De expositie, die dagelijks is geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur, wordt georganiseerd door de Ne derlandse Kunststichting en kwam tot stand in het kader van het cultureel ver drag tussen Polen en Nederland. De tentoonstelling was eerder te zien in Den Bosch, Emmen en Eindhoven. Urszula Plewka-Schmidt (1939) wordt als een van de belangrijkste vertegen woordigers van de moderne weefkunst in Polen beschouwd. Toen zij na haar studie in textiel geïnteresseerd raakte en met weven begon, stond daarbij vanaf het begin de relatie tussen textiel en ruimte centraal. Bij het experimentele zoeken naar een eigen vorm, kreeg Plewka-Schmidt gaan deweg steeds meer inzicht in de onge kende mogelijkheden van de textiele materialen. Zo maakte zij voor haar eerste werken gebruik van speciaal ge maakte metalen geraamtes die met wol, banden of sisal werden omwonden. Door een gedeelte van het frame vrij te laten, werd het onderlinge contrast in structuur en materiaal benadrukt. Van uit deze wat formele werkwijze ontwik kelde Plewka-Schmidt zich tot een kun stenares die in toenemende mate de mens en zijn omgeving in haar werk in tegreerde. Het was niet langer het resul taat van een zuiver beeldende vraag stelling. Zo liggen of hangen er grofge- breide kledingstukken, die ooit voor mensen van vlees en bloed bestemd wa ren maar nu slechts de afwezigheid van die bezitters uitstralen. Zij geven uiting aan het begrip vergankelijkheid dat als een rode draad door het totale oeuvre van Plewka-Schmidt loopt. Servicebedrijf Oosterlaan - vrachtwa gens met traktoren. Uit Bodegraven: Den Nijssel B.V. met keramiek, Motorhandel van Zuy- len met motoren en bromfietsen, Fa. Nooteboom-Goedvolk met die renbenodigdheden. Uit Gouda: Vereniging tot behoud Stadsschoon Gouda - informatie stand, een gezamenlijke autostand van van Beynum, van Breukelen, van Buren en van der Berg, Keramex B.V. met prachtige tegelmozaiëken, De heer Van Borselen had zitting in de planningsgroep op grond van artikel 5, dat de mogelijkheid opent twee leden te benoemen, niet komend uit de kring van organisaties, ”die op grond van kennis en/of belangstelling voor sociaal-culturele activiteiten, geacht kunnen worden het vertrouwen en de kwaliteiten te bezitten die nodig zijn om met vrucht aan het werk van de plan ningsgroep te kunnen deelnemen”. Die leden worden doorgaans ’’bevolkings- vertegenwoordigers” genoemd. sluit tot delegatie van een aantal bevoegdheden. Aangezien een deel van de aan te ko pen grond van het Hoogheemraad schap van Schieland verpacht is aan de heer G. van Vliet en deze pacht overeenkomst derhalve door de ver koop van die grond niet als ontbon den kan worden beschouwd, is door het college met de heer van Vliet onderhandeld over ontbinding van de pachtovereenkomst. B. en W. hebben met de heer G. van Vliet, voormalig eigenaar van het aan de verpachte percelen grenzende per ceel, overeenstemming bereikt over ontbinding van de pachtovereen komst voor de percelen ter grootte van in totaal 22.400 m2 tegen be taling van een schadeloosstelling van f. 49.500,-, exclusief de nog nader te bepalen en door de gemeente te ver goeden belastingschade. Peveha Gouda, ’t Winkeltje uit de Walestraat met folklore, kinderkle ding en marionetten, British Leyland met een i A Dierenbescherming Gouda - informa tie, Fa. Berckenkamp met een boe- renkaaskraam, Politie Gouda met een informatiebus ’’voorkom Misdrij ven”, ASB Uitzendbureau - infor matie, Drukkerij Twigt, Stichting de Zonnebloem zal een presentatie ge ven, Goudsche Courant zal aanwe zig zijn, Van ’t Hof Makelaardij, Rijn 8c Gouwe, A.M. de Jong - gram mofoonplaten, Fa. De Palmboom met oosterse artikelen, Fa. Tabriz met Perzische tapijten, Emmelot B.V. geeft een presentatie voor de eigen regio van metaaldelen/hardver- chroomde metalen, A.C. Restaurant uit Reeuwijk geeft informatie. WADDINXVEEN Uit Waddinxveen: Truckservice (Van Leeuwen) - bedrijfswagens, Rhowax B.V. - schoonmaakmachi- nes, P.H. van Gelooven - stroopwa fels, C.A. Zwijgers - fruit, Van Heve- lingen - bómen, Garagebedrijf ”De Koude Hoek” met auto’s van British Leyland, Boonstoppel B.V. - lak- en vemisfabriek, G. Th. Janmaat - klok- kenfabriek,'Akermans Machines B.V. - hydraulische graafmachines. Er blijven nog steeds aanmeldingen komen, waardoor het mogelijk wordt op 3 oktober een uitgebreide presen tatie te geven van wat de regio Mid den Holland te bieden heeft. WADDINXVEEN/GOUDA - De Stichting Midden-Holland Promotie, die druk bezig is met het opzetten van de op zaterdag 3 oktober te hou den open dag in het Gouwe-aqua duct, heeft Peter Knegjens gecon tracteerd voor de presentatie van het braderie-achtig gebeuren onder het water van de Gouwe. Bij de in het gebouw van de Kamer van Koop handel aan de Westhaven 52 in Gou da zetelende stichting is al een kilo meter aan activiteiten ’’geboekt”. Over de open dag valt op dit moment nog het volgende te vermelden: Voor de goede orde zij vermeld dab het oorspronkelijke idee tot het hou den van een braderie/beurs/presenta- tie in het Gouwe-aquaduct van me vrouw C.PJ. Kattestaart (KvK) af komstig is. De heer G.Th. Mulleman, direc teur van Van Berkesteyn Meubelen te Waddinxveen, heeft het initia tief genomen om met de Rotary en vermoedelijk in samenwerking met de Lionsclub en de Round Table invaliden en langdurig verpleegden de gelegenheid te bieden op 3 oktober stapvoets langs de activiteiten te rij den. Een stoet van ca. 60 auto’s zal hierbij betrokken zijn. Er is nu reeds een kilometer aan activiteiten overschreden! Men is zeer enthousiast om aan dit toch unieke evenement deel te nemen. De Stichting Midden-Holland Pro motie is druk doende nog meer voor het publiek zeer aantrekkelijke WADDINXVEEN De gemeente gaat een herziening van het bestem- mingsplan ’’Zuidkade- WADDINXVEEN/GOUDA Wilhelminakade” voorbereiden om het lijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda mogelijk te maken dat de woningen n''p Broekhuizen 10, 12 en 14 voorzien kun nen worden van een pergola. Hierom hadden de bewoners van Broekhuizen 10 en 12 verzocht, maar van een vlot af geven van de vereiste bouwvergunning daarvan kan geen sprake zijn omdat het oprichten van een pergola bij deze hui zen in strijd is met het geldende bestem mingsplan. De betreffende woningen liggen in het gebied waarvoor het be stemmingsplan ’’Zuidkade- Wilhelminakade” van kracht is. Het plaatsen van de pergola’s is in strijd met dit bestemmingsplan, omdat de wonin gen, waarbij die pergola’s moeten wor den geplaatst, zelf niet in overeenstem ming met het plan zijn. De woningen Broekhuizen 10, 12 en 14 bevinden zich binnen de bestemming ’’Bedrijven”. Naast de gebruikelijke be drijfsruimten zijn binnen deze bestem ming toegelaten: 1per bedrijf één dien stwoning; 2. bouwwerken, geen gebou wen zijnde, van ondergeschikte beteke nis in verband met de bestemming. De drie woningen zijn evenwel géén dienstwoningen. Het zijn woningen, die destijds in afwijking van de bedrijfsbe- stemming met behulp van een voorbe- reidingsbesluit en met toepassing van de Wet op de Ruimtelijke Ordening zijn gerealiseerd. Deze woningen hebben hetzelfde karakter als de overige wo ningen die in Broekhuizen tot stand zijn gekomen en maken deel uit van dit woonwijkje. Omdat deze drie woningen niet de be stemming ’’Woondoeleinden” hebben, zoals de andere woningen, doch ’’Be drijven”, komt men bij het plaatsen van pergola’s in de problemen. Nu bedrijfs- bebouwing hier in het geheel niet aan de orde is en de woningen geen dienst woningen zijn, kan men een pergola niet rangschikken onder de bebouwing, die hierboven is genoemd. De pergola is wel een bouwwerk, geen gebouw zijnde, en is wel van ondergeschikte be tekenis, doch niet in verband met de be stemming. Teneinde de oprichting van deze pergo la’s alsnog mogelijk te maken dient er weer een voorbereidingsbesluit geno- I---j— ---- in dezelfde omstandigheden verkeren zijn B. en W. van mening dat het voor bereidingsbesluit voor alle drie de wo ningen moet gaan gelden. In de reeds in voorbereiding zijnde plan-herziening wordt met de onderhavige problema tiek uiteraard rekening gehouden door ter plaatse de geëigende ”burgerwoning”-bestemmingen (WoondoeTeinden Tuin en Erf) op te nemen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 7