Kwiek start moei zaam WSV-schakers hebben er weer zin in n Be Fair speelde goede wedstrijd zonder goals Monsterzege van Excelsior I) dichter bij badmintontop? Komt Florida Waddinxveen tenonder tegen NS V HENARA-HENNA kruiderij de ppflgjttogffl, WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Korfballers blijven winnen Volleyballers van Be Fair titelkandidaat Ruilbeurs in De Paddestoel Pupillen Excelsior succesvol DONDERDAG 24 kom even langs HENARA-HENNA En nu ook zonder rood te worden! Zelfs licht vergrijzend haar kunnen HENARA-HENNA TREATMENT WAX ofwel:HENNA HAARMASKER de Passage 226, Waddinxveen Geeft uw haar een betere conditie en een mooiere kleur... 10 behandelingen slechts f 11,75 Bel nu voor een afspraak of loop vrijblijvend eventjes langs. Wij zullen u graag adviseren! Nu ook uw haar zichtbaar beter in één behandeling met HENNA (Lawsonia) IeKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 - n u september a.s. wij nu helpen met de Henna kleurcrême’s gefabriceerd zonder dierproeven WADDINXVEEN Het eerste achttal van de Waddinxveense damvereniging Excelsior is de competitie om het kampioenschap van de Goudse Districtsdambond uitstekend gestart door het be zoekende Moordrecht te kloppen. WADDINXVEEN Het eerste competitieweekeinde met regen achtig weer, waardoor WSE nog niet binnen de lijnen kwam, heeft Be Fair gelijk spel opgeleverd en Waddinxveen verlies. Be Fair kon weliswaar in de uitwedstrijd tegen De Zwervers terug zien op een prima wedstrijd die het publiek zeker in de eer ste helft moet hebben geboeid, maar er werd niet gescoord: 0-0. Waddinxveen kreeg m het sportpark ”De Sniep” van NSV een 0-2 nederlaag te incasseren. In deze wedstrijd groeide scheids rechter Ammerlaan uit Rijswijk naar een hoofdrol: hij raakte in de clinch met een fotograaf, zag een buitenspelsituatie over het hoofd en weigerde Waddinxveen vlak voor tijd een strafschop. Onderlinge WADDINXVEEN De schakers van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV hebben er weer zin in. Het nieuwe seizoen werd begonnen met twaalf gewonnen partijen, terwijl er veertien wed strijden werden gespeeld. WADDINXVEEN Dc Waddinxveense badmintonclub Florida (350 leden) neemt dit seizoen voor de vijftiende maal deel aan het competitiespektakel, waarvan twee van de veertien speelwe- ken nu voorbij zijn. Binnen de lijnen zijn elf teams gebracht. Felicitaties van waarnemend voorzitter Ton van Bergeijk van de badmintonclub Florida voor Loek Marchant uit Boskoop, die de badmintonners in nieuwe trainingspakken (wit jasje, blauwe broek} heeft gestoken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Florida}. WADDINXVEEN D. Heeren I te kloppen. Edwin v. Gils - Bert Kooyman kees v/d Berg - Edgar den Heyer [jaap Bremmer - Peter v. Eek 4-6 4-4 4-4 4-8 4-7 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 2-0 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 0-2 2-0 Dit is een wondermiddel speciaal voor hen die het baarslecht behandelen, bijv, permanenten, bleken, verven, blonderen, kleurspoelingen of voor hen die gewoon droog haar hebben. Verder lost het de meest ernstige roosvorming op! 8 henna kleurpoeders 4henna haarkleurcrêmes 2 henna haar-conditioners Sadra anti vet haar kuurvan zes weken 5 henna kleurbehoudende shampoos 4 henna verzorgende shampoos aIkali-vrij p.h. 5.5 mooi glanzend haar, geeft geen uitgroei, onschadelijk voor het lichaam Het assortiment van HENARA-HENNA HAARVERZORGINGSPRODUKTEN: DROGISTERIJ - PAREL StERtE - SCHOONHEIDSSALON 2-0 1-1 2-0 2-0 1-1 2-0 V j een weigerde Waddinxveen vlak voor tijd Leo Groen eveld - Johnny Vink kees v/d Berg - Jaap Bremmer jilbert v/d Berg - Edwin v. Gils Llbert v/d Berg - Michael den Ouden 2-0 0-2 2-0 0-2 WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvere niging Korbis heeft bewezen recht te hebben op een ongeslagen kopposi tie door zaterdag in klasse Ila mede- koploper Vanouta 1 - die eveneens nul verliespunten had - na tweemaal 45 minuten korfbal met 6-3 te ver slaan. Net als in de vorige wedstrijd tegen Thor werd het al spoedig 2-0 via doorloopballen van respectievelijk Henny Noordam en Dick Haagsman. Zelfs slaagde Truus Visser er in na een fraaie actie de korf te vinden Ook de cweede helft van deze boeiende korfbalwedstrijd liet Korbis de toeschouwers zien dat het dui delijk de beste papieren had! Hoewel Vanouta nog terug kwam tot 3-2 bouwden de Waddinxveense ploeg de toen krappe voorsprong bekwaam uit naar 6-2 via doelpunten van Jaap en Henny Noordam en Dick Haagsman. De laatste daad in deze wedstrijd was aan Vanouta dat tot 6-3 kon te rugkomen. Deze zegen betekent voor Korbis een ongeslagen koppositie in II-A. Aanstaande zaterdag speelt Korbis I uit tegen Oranje-Nassau in Vlaar- dingen en zal blijken of de Waddinx- veners deze koppositie kan behou den; gezien het tot nu toe vertoonde spel moet dit mogelijk zijn. Naast het paradepaard van de vereni ging zijn er nog eens een tiental Flo- rida-teams die uitkomen in de distriktscompetitie van Zuid-Holland van overgangsklasse Florida 2 tot en met vijfde klasse Florida 11. WADDINXVEEN Deze week b?- gint ook de volleybalcompetitie weer, waaraan weer wordt deelgenomen door de afdeling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair. Tot de titel kandidaten behoren deze keer zekerde Waddinxveners. De Be Fair-dames, uitkomend in de derde divisie, moeten het het komend seizoen doen zonder thea Mensink. Zij stopt met volleybal, omdat zij het niet meer op kan brengen twee keer in de week te trainen. Desondanks kan trainer/coach Daaf Willig beschikken over een kwalitatief sterke groep speel sters. Willig: ”Ik zou het een afgang vin den als we niet bij de bovenste vier zou den eindigen. Wat kwaliteit betreft ho ren we daar zeker thuis. Of de mentali teit ook aanwezig is moeten w,e afwach ten. Ik laat ze in eerste instantie maar lekker ballen en dan zien we wei waar we uitkomen”. WADDINXVEEN Het is komende zaterdag weer de laatste zaterdag van de maand, dus dan wordt er in het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijster besstraat weer een ruilbeurs gehouden. In principe kan daar van alles worden geruild, zoals sigarenbandjes, postze gels, munten, oude kaarten, stickers, lu- cifermerken, speldjes enz. Uitslagen G. v/d Zijden C. Stolker A. Zwanenburg - J. Borsboom D. v. Willigen - Jde Wit A. Rietveld - J. de Pater H. den Outer - P. de Mik Tden Ouden jr. - A. de Mik D. Heeren I - J. de Heer P. van Gils - P. van Es A. Crone - D. Brandhorst J. Both - K. Huizinga C. Blonk - D. Schouten G. Heeren - T. Driesse A. de Mik - D. Heeren II voor alle competitiespclers, zowel jeugd als senioren. Dit werd mede mogelijk gemaakt door inzet van Jan ■Zaat als trainer, en de medewerking van de afdeling voetbal van de Chris telijke Sportvereniging Be Fair. Het eerste team van Florida promo veerde in de afgelopen acht kompe tities zeven maal. Het vorige seizoen werd na een promotiewedstrijd-over- winning gepromoveerd van de tweede klasse naar eerste klasse landelijke kompetitie. Dit houdt tevens in dat in plaats van 8 er 11 wedstrijden per ontmoeting gespeeld moeten worden. Tevens is hierdoor het team uit gebreid. Het uitgebreide team dat het komend seizoen ’’Florida” vertegenwoordigt in den lande en badminton op niveau laat zien bestaat uit: dames, Ilona Groeneveld, Liesbeth van Bergeijk, Betsy ’t Hart; heren, Erik de Fran krijker, Ronald Struys, Bert Wijn bergen en Martien Kuyf. Waddinxveen kijkt met gemengde ge voelens terug op de met 0-2 verloren wedstrijd tegen NSV, waarin vlak voor het einde de doorgebroken Cor Honkoop door NSV-doelman Peter de Jong tegen de enkels werd getikt en met een opmerkelijk^gedrag van de scheidsrechter, op grónd waarvan Waddinxveen-trainer Hans Simon meent dat hij het is geweest die de Waddinxveners een punt heeft ont houden. Het zat Waddinxveen in de eerste competitiewedstrijd dus niet mee. De eerste twintig minuten was het spel ■van NSV beter, maar verder als een paar gevaarlijke r# hoten kwamen zij niet. Naarmate de wedstrijd vorderde nam Waddinxveen het initiatief over. Na de rust waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd, zonder opgeleg de kansen te creëren. Na ruim tien minuten spelen werd slecht uit verdedigen van Waddinxveen afge- straft door Rini van Koert. Van zeker 20 meter knalde hij de bal achter Leo Appel: 0-1. Waddinxveen het het er niet bij zitten en ging met man en macht in de aanval, maar al gauw bleek dat Waddinxveen deze middag Vrouwe Fortuna miste. NSV moest alle zeilen bij zetten om Waddinxveen van scoren af te hou den. Twee maal haalde een speler de bal van de doellijn af en Cees de Zwart kopte zowel tegen de paal als tegen de lat. Maar de verdiende ge lijkmaker bleef uit. En net voor tijd, bij een uitval van NSV was het Ton de Jong die de zege voor NSV vei lig stelde waarmee NSV iets meer kreeg dan het verdiende. Een gelijk spel had de verhoudingen beter weer gegeven. Op deze dag is van 1 een haarspecialiste in onze zaak aanwezig om u volledig op de hoogte te brengen van deze revolutionaire ontwikkeling op haarverzorgingsgebied. Heer door respectievelijk A. Zwanen burg en De respektievelijke bekers werden afgelopen donderdagavond op de vaste schaakavond van de Waddinx veense Schaakvereniging in het AF- centrum aan de jeugdige winnaars uitgereikt. Inmiddels is er weer een nieuw kompetitiegebeuren gestart, waarbij natuurlijk altijd nieuwe leden van harte welkom zijn. Iedere don derdagavond van 18.45 - 20.00 uur in het Anne-Frank centrum. De in de promotieklasse spelende heren van Be Fair vonden trainer/spe- ier Wim Bannink op het laatste moment bereid nog een jaartje te blijven. Dat scheelt vooral in aanvallend opzicht een belangrijke slok op een borrel voor de Waddinxveners, die het komend sei zoen wel zonder de gestopte Jack Rot huizen uitkomen. Bovendien gaat Jan Chris van Wijk in militaire dienst, wat zeker trainingsmoeilijkheden gaat ople veren. Gelukkige bijkomstigheid is de komst van Jelle de Vries. Die komt over van het Rotterdamse Volleydo, waar hij in de promotieklasse speelde. won knap van de •Bruin. Zijn vader P. de Haan verfoor tegen Bregman en Twigt speelde een knappe remise te gen ’’good old” Torenbeek. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Tel. inl. bij E.J. Ket (8089) of A. Versluis (6578) of kom langs bij het A.F. centrum elke donderdagavond vanaf 20.00 uur. Hier zijn de uitslagen: Joosten - W. v. Gort 1-0, Kardol - Wolfs 1-0, Bloem - Hamming 1-0, Smitskamp - Muit 1-0, Ellers - Burger afg., de Schrijver - Nekeman 1-0, Torenbeek - Twigt 1/2-1 /2, de Bruin - M. de Haan 0-1, de Vries - Ponsioen 1-0, Asscheman - v.d. Ree 0-1, Oosterloo - Ritter 1-0, J. v. Gort - Ket 1-0, v.d. Eyk - Versluis 0-1, P. de Haan - Breg man 0-1 WSV-JEUGD Omdat er in het vorige seizoen van de Waddinxveense Schaakvereniging te weinig avonden waren om alle activiteiten af te maken, is er in het begin van het seizoen 1981 - 1982 bij de jeugd afdeling een eind gemaakt aan de vorige huishoudelijke kompe titie. Verschillende beslissingswedstrijden zijn nog uitgespeeld, waaronder de meest belangrijke: de strijd om de eerste plaats in de A-groep. Deze strijd speelde zich af tussen Huug de Vries en Marcel de Haan. Huug de Vries wist deze zeer span nende partij in zijn voordeel te be slissen. Huug de Vries dus de KAM PIOEN van de WSV-jeugd in Wad dinxveen. Marcel de Haan op de tweede plaats en op een zeer goede derde met weinig achterstand Eric Claassen. In de B-groep waren ze vorig sei zoen al bekend, namelijk op de eerste plaats, en dus kampioen van de B-groep, Richard Wientjes met op zijn hielen zijn zus Sandra Wient jes. Als derde met ook weinig ach terstand Hans van Woudenberg. IS ZUIVER PLANTAARDIG scores van de 5 dam- BE FAIR De voetbalwedstrijd De Zwervers - Be Fair was het aanzien ten volle waard. Bijna negentig minuten heb ben de Waddinxveners aangevallen en nog eens aangevallen. Daardoor ont stonden er zeer veel kansen, zonder dat overigens gescoord zou worden. Be Fair speelde van achter uit zeer verzorgd voetbal met Evert Mahwin en Klaas Angenent als de animators. Maar het maco zat hem deze middag in de voorhoede. Wat in de achter ons liggende oefen duels redelijk goed verliep, lukte in de eerste competitiewedstrijd niet. Vooropgesteld moet worden dat de 34-jarige doelman van De Zwervers, Ben van Dijk, een hoofdrol in deze ”pot” vertolkte. Deze doelman ver stond het de meest mirakuleuze red dingen te verrichten op toch knappe inzetten van Bert Graafland (6e mi nuut), Kees Verbree (12e minuut), Klaas Angenent (13e en 25e minuut) en opnieuw Bert Graafland (35e mi nuut). In het voorbereiden van deze kansen hadden Bert Graafland en Wim den Besten een groot aandeel. Direct na de rust had De Zwervers een voor sprong kunnen nemen via Leslie Esajas, doch hij miste de haarscherpe voorzet maar net. Hierna volgde een waar offensief van Be Fair. Met kunst en vliegwerk kon de thuisclub de nul houden. Van de 5e tot de 20e minuut werd er onophoudelijk gebeukt, maar kansen voor Wim Bron, Kees Graafland, Wim den Besten, Kees Verbree en Bert Graafland werden of gemist of gepareerd. In de 20e minuut werd John ’t Jong van De Zwervers voor het eerst gevaarlijk, doch Kees Ver hoef beantwoordde de solo door uit stekend en zeer adrem in te grijpen. Vervolgens kregen Wim den Besten (na een solo) en Bert Graafland (met een kopbal) nog goede mogelijkhe- RESULTATEN Florida’s eerste team verloor twee van de drie partijen. Ronald Struys blonk uit als topscorer en zorgde sa men met Ilona Groeneveld en Mar tien Kuyf voor de punten. De eerste speelweek speelden veel teams gelijk. Team 5, 7 en 8 over troffen de eerste speelweek, evenals de tweede speelweek, duidelijk hun tegenstanders. Zouden deze teams promoveren Eveneens kwamen Florida 4 en Flo rida 6 de tweede week o.l.v. Arie Vermeulen resp. Arie van de Bos dui delijk met overwinning naar voren. Het algemene resultatenbeeld begint zich op deze manier leuk te ontwik kelen. Lukt het Florida’s eerste team om na een twee weken wennings- periode zich aan te sluiten bij dit beeld PROGRAMMA Zaterdag 26 september speelt Florida een uitwedstrijd in Middelburg tegen Avanti 1. Zondag 27 september spe len Florida-2 en Florida 3 in sport hal ”De Sniep” een thuiswedstrijd. Diezelfde zondag spelen Florida 7, Florida 9 en Florida 11 in sport zaal ”De Groenswaard” hun thuis wedstrijd. Zondag 4 oktober, 11 oktober en 18 oktober spelen er steeds zes Flo rida teams in sporthal ”De Sniep” vanaf 11.00 uur tot 17.00. uur. Iedereen is van harte welkom om deze wedstrijden te komen bekijken. Excelsior’s eerste thuiswedstrijd werd met een klinkende 14-2 zege afge sloten. Overwinningen werden be haald door Piet Swart, Cor Barelds, Kees Kramp, Teun Twigt, Jaap van der Eist en Fred Zaadhof. Alleen Tij- men den Ouden sr. en Ruud van Dijk moesten hun tegenstanders een ge lijkspel toestaan. ONDERLINGE De afgelopen week werden 13 wed strijden voor de onderlinge clubcom- petitie gespeeld. Opvallend was, dat geen van deze partijen in een remise eindigden. Goede prestaties werden geleverd door J. Borsboom en J. de WADDINXVEEN - Voor de tafel tennisvereniging Kwiek is de compe titie, waaraan wordt deelgenomen met drie junioren- en zeventien seniorenteams, begonnen. De tweede klassers Kwiek 1 en 2 startten slecht. Kwiek 1 speelde gelijk tegen het ge handicapte (een invaller) Smash 2; Jac. Brand behaalde de volle winst (drie sets), doch teamgenoten Roald van Mastrigt en René van Dijk wis ten slechts één wedstrijd te winnen. Kwiek 2 ging roemloos ten onder te gen het onderschatte Moerkapelle 1 2-8. De 8 Kwiekspelers misten de vastheid en verspeelden zo onnodig veel punten. Kwiek 3 (derde klasse) moest met een invaller aantreden tegen Smash 4 en verloor op het nippertje met 4-6. Het vierde team, eveneens derde klas- ser, deed het beter en won met 6-4 van TTVN 5. In de vierde klasse zijn Kwiek 5 en 6 promotiekandidaten. Kwiek 5 won dan ook ruim van NKFW 2: 9-1. Kwiek 6 deed het iets kalmer tegen het sterke Eldos 3: 6-4. Bij de junioren moest TAP 1 een punt laten aan Kwiek 1een knap re sultaat van onze jongens. Ook het tweede team speelt verrassend goed; nu werd BTTV 5 met 9-1 verslagen. PROGRAMMA (Aanvang 20.00 uur) Donderdag 24 september: Kwiek 7 - ZTTC 2 Kwiek 9 - BTTV 6 Kwiek 12 - Vrsch 27 Vrijdag 25 september: Kwiek 2 - Hac 3 Kwiek 3 - TTVN 7 Maandag 28 september: Kwiek 6 - ZTTC 3 Kwiek 16 - Flamingo’s 8 Kwiek 14 - ISV 3 De eerste thuiswedstrijd van Florida in de sporthal ”De Sniep” kreeg een extra feestelijk tintje. De drie hoogst spelende teams verschenen in gloed nieuwe trainingspakken (wit jasje, blauwe broek) op de banen. Deze uniforme kleding werd beschikbaar gesteld door Marchant Sport uit Bos koop. Waarnemend voorzitter Ton van Bergeijk van Florida bedankte Loek Marchant voor deze trainingspakken en alle andere vormen van spon soring. Hij deed dat zowel namens de speelsters en spelers van de eerste drie teams als namens de overige leden. Het komend seizoen zullen deze teams in ieder geval te herken nen zijn aan hun nette uniforme kle ding, en hbpelijk ook aan hun spel- kwaliteiten. VOORBEREIDINGEN Gestart werd met intensieve voorbe reidingen zoals vijf conditie avonden den doch het mocht niet baten. Het bleef zoals de wedstrijd begons. 0-0. Zaterdag krijgt Be Fair de gelegen heid deze misstap tegen Xerxes ta herstellen. Aanvang 14.30 uur in h^t Warnaarplantso en. BE FAIR 2 Het tweede elftal van Be Fair, won met 3-1 van De Zwaluwen. Voor de door Jan Zaat gecoatchte Waddinx veners een erg overtuigende over winning. Hoewel de eerste 20 minu ten Be Fair terug moest door het aan dringen van De Zwaluwen zag Be Fair daarna kans het offensief te bre ken na een goede dieptepass van Pe ter Both. Hij bereikte Ron Coppe- jan die vervolgens de doelman knap het nakijken gaf. Rust 1-0. In de 10e minuut van de tweede helft werd de druk die Be Fair uitoefen de beloond met een tweede treffer van Ron Coppejans welke vooafge- gaan was door een voortreffelijke combinatie tussen Peter Both en Aart Bos (2-0). Even later was het echter 2-1 toen een ongevaarlijke bal van wege het natte veld doorschoot en de spits van Zwaluwen plots voor Nico Heesterman verscheen en niet faalde. Het laatste kwartier was weer voor Be Fair en zeker toen Peter Immer- zeel goed doorzette en Ron Coppe jans in staat stelde z’n derde doel punt te scoren. ■aDDINXVEEN Zaterdag voor Bn week hield de Zuidhollandse Bambond in Hazerswoude een tour- Bioi voor districtsvijftallen (junio- Bn, aspiranten en pupillen). Door de B districten werd hieraan deelgeno- Bcn. In het team van het Goudse Bnndistrict waren liefst 4 pupillen v;tn de Waddinxveense Damvereni- ■ng Excelsior opgenomen, te weten, Bees van de Berg, Leo Groeneveld, IJliert van de Berg en Bert Kooyman. Bet team werd gecompleteerd door B? Goudse Dalustspeler Leo Kool, Bie op bord 2 speelde. Jan het Goudse districtsteam waren Ie jeugdige Waddinxveense dammers f Ibert van de Berg en Bert Kooyman let meest succesvol. Beiden behaal- ■en uit 4 wedstrijden 8, respectie- Iclijk 7 punten. Van de 5 districten lindigde het gecombineerde Excel- jor/Damlust-team op een fraaie Leede plaats, me persoonlijke Jiers waren lord 1Kees van de Berg lord 2. Leo Kool lord 3. Leo Groeneveld lord 4. Elbert van de Berg lord 5. Bert Kooyman J)c onderlinge van de Excelsior- lupillencompetitie gaat gestaag door. Te afgelopen week werden partijen lit de 7e en dë 8e ronde gespeeld. 'Voor de grootste verrassing zorgde lel Edgar den Heyer door pupillen- lampioen Kees van de Berg, die tot Ban toe ongeslagen was, een neder laag toe te brengen. Uitslagen: aap Bremmer - Edwin v. Gils Llarcel Brandhorst - Anja Smith llanneke Dankers - Leo Groeneveld 0-2 Ldgar den Heyer - Vincentr Idelen- murg 2-0 meter v. Eek - Edwin Idelenburg 2-0 los Cammeraat - Lanny Neeleman0-2 WSV-clubkampioen Jooste dacht te recht dat de eerste klap een daalder waard is. W. van Oort had daardoor weinig tegen hem in te brengen. Zijn broer J. van Oort deed het beter. Hij liet van Ket weinig heel. Kardol le verde een knappe prestatie door Wolfs aan de kant te schuiven. Ham ming had van zijn heroptreden meer verwacht dan een nederlaag tegen een agressief spelende Bloem. Smitskamp gaf Muit de genadeklap. Ellers en Burger stelden de beslissing nog een week uit en zijn in een moei lijk eindspel terecht gekomen. De Schrijver ’’schreef” het best tegen Nekeman. Ponsioen maakte het De Vries erg moeilijk, maar verloor toch. C. v/d Ree, Oosterloo en Versluis begonnen met winst tegen respectie velijk Asscheman, Ritter en v/d Eyck. Er waren deze avond drie nieuwe leden. De jonge M. de Haan Bert Kooyman - Harry Mulders 2-0 Lico Gouw - Michael den Ouden 2-0 Jeter v. der Zalm - Arie v. Vliet SXnja Smith - Nico Gouw llarcel Brandhorst - Hanneke Dan- Lers lidgar den Heyer - Peter v. Eek los Cammeraat - Peter v/d Zalm ■larry Mulders - Arie v. Vliet Lanny Neeleman - Janneke Terpstra 0-2 2-0 2-0 2-0

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21