Gemeente rekent Sociale Zaken krijgt het almaar drukker op goedkeuring 3e Wereld-post Welzijnspunt blijft speerpunt voor gemeente Ouders moeten betalen voor zwemonderwijs WONINGBOUW STOKT DIT JAAR IN WADDINXVEEN B. en W. in begrotingstoelichting B. en W.i ’’Financiële bijdrage ouders onontkoombaar Bezuiniging treft rooster van zwembaden naar Moerkapelle Eind dit jaar nieuwe politie verordening Gemeente over Nederland Oké In 1982 nog geen woningbouw in Zuidplas Parkeerterrein wordt officieel een tijdelijk woonwagen centrum Steeds meer leerlingen HAVO/Atheneum Buitenkerkelijke ouderen kunnen al zelfstandig wonen ,v>y' Tarieven sport accommodaties met 3% omhoog WADDINXVEEN De tarieven van de gemeentelijke sportaccomodaties (exclusief groene velden) gaan in 1982 met 3 procent omhoog. Dat staat in de toelichting op de gemeen tebegroting voor volgend jaar. Bij de ze verhoging is volgens het college van Burgemeester en Wethouders mede in aanmerking genomen dat dit voorjaar tot enige verlaging van sub sidie aan de betreffende verenigingen is besloten. Toestemming voor verbouw Willem van Oranjeschool Ook kabel- tv-beelden mOCHinE-SCHRHMEH band op, dat ew oV 1982 schrijven B. A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG30 SEPTEMBER 1981 - a<A%’ moment de goedkeuring van 1981 nog niet aanwezig is, eze, inclusief de post ont> groting ouderbij seerd op van zwemmen,”'aldus B. en W. die daarmee een oude discussie - begonnen door het CDA - af ronden. WADDINXVEEN - Voor het einde van dit jaar zal de woning- bouwactiviteit in Waddinxveen nagenoeg geheel tot stilstand ko men. De woningwet- en premiebouw in Zuidkade 1 is dan gereed en op de reeds verkochte gronden ;n dit bestemmingsplan tussen Zuidkade en Kanaaldijk, waartoe nog ongeveer 70 vrije sector- woningen kunnen worden gerealiseerd, is in het huidige markt- patroon geen activiteit te verwachten. Het enige plan dat op Korte termijn realiseerbaar kan worden gemaakt, is de bouw van winkels en 29 woningen voor kleine huishoudens en 4 woning wetwoningen aan de Kerkweg-Oost. zwemonderwijs op de lagere scholen een financiële bijdrage van de ouders/verzorgers te vragen. ”Wij merken in dit ver band op, dat een der gelijke bij drage in steeds meer gemeen ten wordt geheven. In de be- r is een desbetreffende bijdrage verwerkt, geba- p een bijdrage naar rato f. 1,- per lesuur school- de gemeentebegro- blijkt dat het stre- J van bet nade lig exploitatiesaldo van de zwembaden er toe heeft ge leid, dat het college ook het zwemonderwijs op de lagere scholen uitgebreid in zijn be schouwing heeft betrokken. Als gevolg van het niet vervul len van een vacature onder het zwembadpersoneel zal ook voor de zwemmstructie aan de scho- WADDINXVEEN Uit de toe- len minder tijd beschikbaar zijn, lichting op ting 1982 ven tot verlaging hg len minder tijd beschikbaar zijn. Vóór 1 januari 1982 zal in over leg met vertegenwoordigers uit het lager onderwijs een zwem- badrooster moeten worden op- gesteld waarin van het kleinere personeelsbestand dient te wor den uitgegaan. Om de kwali teit van het zwemonderwijs aan de scholen niet aan te tasten zal ook moeten worden overwogen dit onderwijs te geven in twee in plaats van in drie leerjaren. Gelet op de algemene finan ciële positie blijkt het voorts onontkoombaar om voor het WADDINXVEEN Het plaatselijke welzijnsgebied blijft één van de speerpunten van het gemeenteljjk beleid, zoals dat in de afge lopen jaren bij herhaling aan het Raadhuisplein is benadrukt. In hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1982 schrijven B. en W. dan ook er naar te streven dat de activiteiten op dit terrein zoveel als mogelijk ongestoord voortgang zullen vinden. WADDINXVEEN - ’’Hoewel op dit Gedeputeerde Staten op de begroting wordt onzerzijds aangenomen dat di wikkelingssamenwerking er wel komt. Óp verzoek van Provin- deze materie een symposium voor- wikkelingssamenwerking ciale Staten wordt over bereid”. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim oV te W VA 1.A e® VIERJARENPLAN machines, verhuurt geen machines, geeft ze alleen f I PONT verkoopt geen in bruikleen, zonder één cent kosten! WE$THAVEN 31-32, GOUDA. £01820-17861. cursus ’groep tot max. 12 personen •individuele begeleiding ’doorlopend praktijkexamens •aanvangsdatum zelf te bepalen wist u het al: het progressieve PONT typ idee7 •degelijke les (PONT-eigenschap) ten machine mee naar huis (PONT-service) •en gecontroleerde taak pi ,‘A staande voorzieningen zoor zelfstan dig wonende bejaarden geen plaats zou zijn ren een wordt gewezen.” WADDINXVEEN Eind van dit jaar zal een nieuwe algemene politie verordening het licht zien, die dan door de gemeenteraad in 1982 kan worden besproken. Dat schrijven B. en W. in de toelichting op de gemeen tebegroting van volgend jaar. De voorbereiding van een nieuwe algemene politieverordening blijkt meer tijd te hebben gevergd dan vo rig jaar werd verwacht. Het tussen tijds inwinnen van adviezen heeft tot die vertraging bijgedragen. Het colle ge is van plan, vóórdat behandeling in de commissie Algemeen Bestuur lijke Zaken zal plaatsvinden, de ver ordening ter visie te leggen, hetgeen eind 1981 mogelijk zal zijn. POLITIE In hun begrotingstoelichtingen ma ken B. en W. nog gewag van de offi ciële ingebruikneming van het poli tiebureau in mei. In het bijzonder de wijze waarop is getracht de bevolking bij deze opening te betrekken ver dient waardering en heeft zeker bij gedragen tot verbetering van het con tact tussen inwoners en politie, aldus het college. B. en W. hebben het door de politie dit voorjaar opgezette project ’’Van dalisme” hartelijk ondersteund. Doel van het project was in nauw overleg met de leerkrachten de oudste kin- Voor de groene velden wordt voor gesteld een tariefsverhoging van 7 procent. Het dekkingspercentage is laag. Voor de volledigheid zij nog nog vermeld dat naast de huur, door de verenigingen per veld onderhouds werkzaamheden worden verricht waaraan een waarde van ca. f. 5.000,- per veld kan worden toegekend. WADDINXVEEN Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft het bestuur van de Vereniging voor Pro testants Christelijk Onderwijs toestem ming verleend om de lagere Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan zoda nig te verbouwen dat daarin de kleuter school Kruimeltje van de Souburghlaan kan worden ondergebracht. Dat schrij ven B. en W. in hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1982. In deze schoolintegratie zit dus voort gang. Echter zijn, evenmin als vorig jaar ook thans de financiële gevolgen van een eventuele verbouw en uitbreiding van de Willem van Oranjeschool in de begroting opgenomen. De gemeente raad nam in januari 1980 een medewer- kingsbesluit inzake de vervanging van de kleuterschool Kruimeltje. Het col lege - overtuigd van de noodzaak dat de huisvesting van de kleuterschool drin gend verbetering behoeft - beraadt zich op de mogelijkheid de raad in het ko mende jaar een voorstel te doen om gel den voor de realisering van het bouwp lan beschikbaar te stellen. Met genoegen stellen B. en W. vast dat dit jaar onder meer een betere huisve sting voor de Gereformeerde streek school werd verkregen in de beide ge bouwen aan de Mozartlaan en dat het noodgebouw aan de Staringlaan inmid dels is gesloopt. De integratie van de openbare kleuterschool ’t Hazeveld met de Jan Ligthartschool is met ingang van het schooljaar 1981-’82 een feit. De noodgebouwen aan de Bilderdij- kiaan en de Esdoornlaan zijn ontruimd en gesloopt, in welk verband tevens kan worden vermeld dat de gebruiker van het pand aan de Esdoornlaan (de Stich ting Peuterspeelzalen) sedert april 1981 voor haar activiteit onderdak heeft in het wijkgebouw ”De Paddestoel” in de Bomenwijk. KOHNSTAMM-MAVO nadat daarover begin dit jaar overleg met het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen plaats vond heeft de gemeente kort geleden de toezegging van het ministerie ontvangen dat ten behoeve van de uitbreiding van de Prof. Kohnstamm-mavo aan de Mauritslaan op een extra jaarlijkse vergoeding (lo kalenvergoeding) mag worden gere kend. ’’Gebleken is echter wel”, aldus het col lege, dat van een definiteieve uitbrei ding van deze school binnen afzienbare tijd geen sprake zal kunnen zijn. Slechts enkele van de belangrijkste knelpunten kunnen worden opgeheven. De uitbrei ding zal in hoofdzaak beperkt moeten blijven tot de bouw van een over- blijf/gemeenschapsruimte en een do centenkamer. Ons college treft voorbe reidingen de raad op redelijk korte ter mijn een voorstel terzake te doen.” wijk Zuidplas zal verlopen, achten B. en W. zich nu ontslagen van bespie gelingen over het meest gewenste soort woningen, zowel naar bouw vorm als naar financieringswijze. Het college komt op deze materie zeker bij de raad terug in het kader van een noodzakelijke herziening van plan Zuidplas, waarbij tevens een rol zal spelen de snelheid waarmee het ge decentraliseerde volkshuisvestingsbe leid zal worden doorgevoerd. SOUBURGH Het is bekend dat er plannen ter re novatie van het bejaardenoord Huize Souburgh een financiële consequen tie voor de gemeente met zich brengen. Voorlopig is hiervoor in de begroting 1982 een bedrag van f. 50.000,- opgenomen, terwijl in de daarop volgende jaren met een ver drievoudiging van het bedrag reke ning gehouden zal moeten worden. In de eerste helft van dit jaar zijn 8 Waddinxveense aanvragen behandeld voor opname in een bejaardenoord, 6 daarvan werden negatief beoor deeld, 1 positief en 1 is nog in be handeling. Souburgh heeft op dit mo ment een wachtlijst van 23 posi tief geihdiceerde personen, waaron der 3 echtparen. Bij de nog zelfstandig wonende be jaarden is een toename te consta teren van gebruik van de maaltijden van het dienstverleningscentrum, waarbij ook een toename te consta teren valt van het aantal diëten. Een en ander brengt met zich mee dat ook daar aan uitbreiding van per soneel gedacht moet worden. In deze maaltijden wordt echter niet door het rijk gesubsidieerd, zodat deze uitbreiding van invloed zal zijn op de kosten van de maaltijd. WADDINXVEEN De afdeling Sociale Zaken op het gemeentehuis, welke na de vervroegde uittreding van de heer Jac. van Steijn wordt ge leid door de heer J. A. Vunderink, krijgt het steeds drukker. Dat blijkt tenminste uit de opsomming van werkzaamheden die B. en W. in hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1982 hebben gegeven. Het aantal werklozen (waaronder veel ’’schoolverlaters”) neemt gestadig toe. De herziening van de referte-eis (de verdubbeling van het aantal dagen (van 65 naar 130) verricht werk, dat noodza kelijk is om in aanmerking te kunnen komen voor het recht op uitkering inge volge de Werkloosheidswet c.q. Wet Werkloosheidsvoorziening) is er de oorzaak van, dat een groter aantal per sonen rechtstreeks een beroep moet doen op een uitkering krachtens de Rijksgroepsregeling Werkloze Werkne mers (R.W.W.). Een ander aspect vormt de eenmalige uitkering ten behoeve van personen met de laagste inkomens. Medio sep tember kunnen de aanvraagformulie ren worden afgehaald bij het postkan toor, waarna de gegevens dienen te worden opgestuurd naar de afdeling So ciale Zaken. Laatstgenoemde afdeling draagt zorg voor het onderzoek, de ver werking en de uitbetaling. Doordat niet bekend is hoeveel aanvragers gebruik zullen maken van deze regeling, valt na uwelijks in te schatten de hoeveelheid werk, die hiermee gepaard zal gaan. Het ligt verder in de bedoeling in de nabije toekomst de bijstandsuitkerin gen aan woonwagenbewoners over te brengen naar de gemeente van thuisbe- horen. Waddinxveen dient in dit geval de belangen te behartigen van woonwa genbewoners, woonachtig in de ge meente Waddinxveen, Reeuwijk en Moerkapelle. Tot heden geschiedt dit door de centrum-gemeente Gouda. Ook andere regelingen ten aanzien van woonwagenbewoners brengen aan zienlijk meer werk met zich mee. B. en W.: ’’Uitbreiding van het personeelsbe stand in de toekomst zal dan ook onver mijdelijk zijn. Ons college zal zich bera den op welke wijze”. WADDINXVEEN - Nederland Oké (de nationale gezondheidsweek), de jeugdtandverzorging en de baarmoe- derhalskankeronderzoeken zijn de onderwerpen die het college van B. en W. onder het hoofdstukje ’’volks gezondheid” ter sprake brengt in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1982. In dit jaar is door een aantal instel lingen op het gebied van de gezond heid (kruisverenigingen, ziekteverze- keringsmaatschappij, etc.) de actie ’’Nederland Oké” opgezet. De actie beoogt de Nederlanders meer be grip bij te brengen over hun eigen ge zondheid. De thema’s roken, alcohol, drugs, voeding, bewegen, geneesmiddelen- gebruik en veiligheid spelen hierbij een belangrijke rol. Dat dit geen één malige taak kan zijn is duidelijk. De bedoeling is dat telkens weer de mens kennis neemt van bepaalde facetten van zijn gezondheid en hoe men pre ventief bezig kan zijn ziekten te voor komen. ”Ons college vond het idee sympa thiek en heeft meegewerkt aan de totstandkoming van een plaatselijk comité. Dit comité is enthousiast aan zijn taak begonnen en heeft de nodige activiteiten ondernomen. De publieke belangstelling is nog niet groot, maar men beseft dat dit be grip langzaam tot stand zal komen en men gewoon moet doorgaan met dit werk, om op lange termijn tot resultaten te komen.” De stichting Jeugdtandverzorging Midden-Holland heeft het college meegedeeld dat over de financiële aansprakelijkheid van het uittreden advies gevraagd is aan de Neder landse Vereniging voor Sociale Tand heelkunde. Tot 1 augustus 1982 is de bijdrage aan de stichting geraamd. Inmiddels bereiken de gemeente van verschillende gemeenten berichten met dezelfde wens tot uittreding. ”Ons college is van mening dat nu op korte termijn hierover duidelijkheid moet komen.” De baarmoederhalskankeronderzoe- ken vinden regelmatig plaats. Hoewel het aantal deelneemsters in verge lijking met andere gemeenten niet zo groot is, is de beschermingsgraad wel groot, daar men op andere wijze reeds wordt behandeld of het onder zoek niet meer nodig heeft. Slecht 10 procent neemt aan enig on derzoek deel. Op 25 september werden de plaat selijke artsen officieel beëdigd als gemeentelijke lijkschouwers, waar mede het instituut van de gemeen- te-artsen is beëindigd. i voor buiten-kerkelijke oude- of dat deze op enige wijze in achterstandsituatie verkeren, door ons van de hand WADDINXVEEN - Uit de door de commissie van bestuur van de samen werkingsschool voor HAVO/Athe neum opgestelde prognose blijkt, zo schrijven B. en W. in hun toelich ting op de gemeentebegroting 1982, dat het aantal leerlingen in de ko mende jaren verder zal toenemen en dat van 1984 af en toe in de jaren 19990 gerekend moet worden op een bezetting van circa 1275 leerlingen. Aan het zojuist verschenen jaarver slag 1980/1981 van de school ont lenen B. en W. de volgende passage: ’’Volgend cursusjaar (1982-1983) zal de accomodatie onvoldoende de capaciteit bieden. Zelfs indien hier tijdig in voorzien kan worden (waar toe de eerste stappen reeds gezet zijn) zullen organisatorische wijzi gingen zoals minder aneen gesloten lesroosters voor leerlingen en do centen, wel haast onvermijdelijk zijn.” Gelukkig geraken nog niet alle scholen leeg, constateren B. en W. tevreden. De voorbereiding van een vierjaren plan (1982-1986) en een daarop ge- ent jaarprogramma (1982) van soci- aal-culturele activiteiten kon niet in het voorgenomen tijdsbestek worden afgerond. De inspraakprocedire, wel ke aan de opstelling van de inventa- risatienota vooraf ging is zeer consen- tieus gevoerd, maar kostte veel tijd. De inventarisatienota heeft echter thans ter visie gelegen en zal de raad in oktober ter vaststelling wor WADDINXVEEN In Waddinxveen is ruim 90 procent aangesloten op de Centrale Antenne-Inrichting (CAI), die naast beelden aan Bos koop ook beelden aan Moerkapelle zal gaan leveren. Dat blijkt uit de toelichting op de gemeentebegroting voor 1982. De aanleg en aansluitende uitbrei ding van het kabelnet is met het gereed komen van de laatste aan sluitingen in Zuidkade 1 thans gereed Het werkelijke aansluitpercentage be draagt ruim 90 procent. De signaallevering aan de gemeente Boskoop is in de maand augustus 1981 begonnen. Aan de gemeente Moerkapelle is een overeenkomstig concept-contract voor signaallevering aangeboden. Het college vheeft besloten de raad voor te stellen het systeem van af schrijving van de investeringen in het C.A.S. bedrijf te wijzigen van an- nuitair in lineair. Dit onder aanwen ding van een deel van het gevormde onderhoudsfonds. Eén en ander uit te werken in de jaarrekening 1981. Per afzonderlijk voorstel zal aan de raad worden voorgesteld de ta rieven per 1-7-1982 (datum huurver hoging) te verhogen met f. 0,30 excl. B.T.W./maand (is circa 3 pro cent). Per l-7-’81 vond er geen ta riefsverhoging plaats. WADDINXVEEN - De voorgeno men bezuiniging in de zwembaden zal niet zonder gevolgen blijven, zo laten B. en W. in hun toelichting op de gemeentebegroting voor 1982 we ten. Het niet vervullen van een be staande vacature onder de zwemin- structeurs heeft niet alleen zijn weer slag op de schoolzwemlessen. Ook voor het totale rooster van openstel ling van de baden zal de voorgenoem de maatregel ongetwijfeld gevolgen hebben. CURSUSSEN Dit jaar wordt voor de tweede keer een A.B.O.-cursus (algemeen basis opleiding) door de gemeente geor ganiseerd. Deze cursus - gehouden in de kantine van de tennishal/zwembad - geniet grote belangstelling. De cur sus is gericht op leidinggeven aan jeugdigen en volwassenen in een sport-spel-situatie. Voor vervolgoplei dingen in de sport is meestal A.B.O.- bewijs noodzakelijk. Bij voldoende belangstelling zal even eens een kadercursus door de ge meente worden georganiseerd. Het doel van deze cursus is bij de deel nemers inzicht te bevorderen ten aanzien van de taken in een sport vereniging en hen meer bekend te maken met het functioneren van de ze verenigingen. Deze cursus is niet alleen bedoeld voor reeds functio nerende, maar eveneens aankomende bestuursleden. RECREATIESPORT De afgelopen jaren heeft de KNVB- afdeling zowel in sporthal als in sportzaal recreatiesport-uren geor ganiseerd. Met ingang van augustus heeft de K.N.V.B. deze activiteiten echter beëindigd. Gezien de belang stelling voor deze avonden, ge middeld 35 bezoekers per keer, wil len B. en W. nader onderzoeken of deze recreatiesport-uren vanwege de gemeente kunnen worden voortgezet. Het college stelt voor de tarieven van de overdekte sportaccomodaties in 1982 met 3 procent te verhogen, evenals de huur van de tennisbanen. Voorgesteld wordt voorts de huur van de groene en halfverharde sportvelden met 7 procent te verho gen. ”Wij nemen daarbij in aanmer king dat het dekkingspercentage van de exploitatie van laatstgenoemde accomodaties thans zeer laag is. Overigens wenst het college voor de naaste toekomst ook rekening te houden met het feit, dat de gebrui kers van deze velden, overeenkom stig de huurovereenkomst met de ge meente, onderhoudswerkzaamheden verrichtte waaraan een waarde van jaarlijks f. 5.000,- per veld kan wor den toegekend, terwijl de accomo daties voor eigen rekening zijn ge bouwd en worden geëxploiteerd.” WADDINXVEEN - In hun toe lichting op de gemeentebegroting voor 1982 heeft het college van Bur gemeester en Wethouders gesigna leerd dat er in Waddinxveen een nieuwe stichting in het leven is ge roepen (De Humanistische Stichting voor Huisvesting Bejaarden - HSHB), die zich tot doel stelt zelfstandige be jaardenhuisvesting te realiseren voor buiten-kerkelijke ouderen. ’’Onzerzijds zal onderzocht worden of en hoe dit binnen ons beleid ge realiseerd zou kunnen worden. De suggestie dat binnen de reeds be- Een ’’algehele vrijstelling van bezui niging” in deze sector is echter niet mogelijk. Bij de behandeling van de voorjaarsnota is door de raad be sloten het totaalbedrag aan subsi dies te verlagen met f. 20.000,-. Het college zal de raad voorstellen een aantal sociaal-culturele instel lingen en sportverenigingen hiervan f. 15.000,- te doen bijdragen; naar onze mening een voor die instel lingen te dragen last. Een voor stel tot wijziging van de subsidie verordening zal de raad afzonderlijk bereiken ter behandeling in de raads vergadering van 27-29 oktober. den aangeboden. Daarna zal de planningsgroep sociaal- culturele activiteiten op basis van deze inventarisatienota adviezen uit brengen inzake vorengenoemd plan en programma. Ook in die fase vindt een inspraakronde plaats. Uiterlijk in mei 1982 zullen plan en program ma aan de raad ter vaststelling wor den voorgelegd. BIBLIOTHEEKNOTA Betreffende de reeds geruime tijd ge leden toegezegde bibliotheeknota volstaan B. en W. thans met de mede deling dat deze de raad vóór de ko mende begrotingsbehandeling zal worden toegezonden. Het is het voor nemen van het college de feitelijke behandeling van de bibliotheeknota nog dit jaar voor een raadsverga dering te agenderen. Vi*®* l<4% deren van de lagere scholen het zin loze van vernielzucht onder ogen te brengen. Op verzoek vanuit het on derwijs zijn ook de leerlingen van de brugklassen bij het project betrok ken. Het project is ongetwijfeld voor herhaling vatbaar. Dat beeld schetst het college van Bur gemeester en Wethouders in de toe lichting op de gemeentebegroting voor 1982. ”Het spreekt voor zich dat ons college alle aandacht zal blij ven geven aan het opstarten van bouwactiviteiten in plan Zuidplas. Rekening houdend met de benodig de tijd voor bouwrijp maken valt aan vang van bouw in 1982 echter niet te verwachten.” Gezien de geruime tijd welke tussen nu en de aanvang van de bouw in Dat schrijft het college van B. en W. in de toelichting op de gemeentebe groting voor 1982. Het college meent dat het niet correct zou zijn vooruit lopen op de goedkeuring de aange houden motie in behandeling te ne men. B. en W. hebben gemeend op deze post voor 1982 de normale ver hoging toe te passen. Dit jaar zijn tot heden toe geen bij zondere initiatieven genomen die het nodig maakten gebruik te maken van het afgesplitste deel voor andere bewustmakingsactiviteiten. PERU De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen heeft zelf weer vele activiteiten ontwikkeld, die in het jaaroverzicht van de Kerngroep terug zullen zijn te vinden. Eén van de hoogtepunten was de in de raad zaal gehouden tentoonstelling over Peru. De eerste aanzet voor het star ten van een project in Peru is gedaan. Er is contact gemaakt met een or ganisatie die bijstand verleent in scholing en organisatie aan een groep van 30 bedrijven met arbeiders- zelfbestuur. Met de werkneemsters van één van deze bedrijven wordt ook gecorres pondeerd en informatie uitgewisseld. Het eerste geldbedrag is aan de NOVIB bestemd voor Peru overhan digd. De Kerngroep beraadt zich in middels over haar rechtsvorm. De voorkeur gaat hierbij uit naar de vere- nigingsvorm. TOMA Voor het komend jaar worden er plannen ontwikkeld die in nog gro tere mate de bewustmaking van de bevolking moeten onderstrepen. Gedacht wordt aan qen huis aan huis te verspreiden blad dat gericht zal zijn op volwassenen en kinderen. Inmiddels is door de NOVIB een nieuwe projectleider aangewezen voor Torna. Deze projectleider heeft op een bij eenkomst van de Kerngroep de nieuwe plannen uiteengezet waaruit blijkt dat er een uitvoerend bureau gevormd is, dat bestaat uit 17 men sen, allen uit Boven-Volta afkom stig. Men gaat zich buigen over plan nen die herbebossing en erosie- bestrijding omvatten. De financiële verantwoording voor deze plannen ligt geheel bij de regering van Bo ven-Volta. ”De Stichting Bejaardenhuisvesting laat de toewijzing van woningen ge heel aan ons college over en wij ma ken gebruik van hetzelfde punten systeem als voor andere bewoners. De aanwezigheid van 3 flatraden, waarmee door het,bestuur regelma tig overleg gevoerd wordt, geeft aan dat de zeggenschap van de bewo ners niet ontbreekt”, aldus B. en W. WADDINXVEEN - De ge- meente Waddinxveen heeft van het ministerie van Cultuur, Re- creatie en Maatschappelijk Werk (CRM) nog steeds geen antwoord gekregen over de af- wikkeling van de kosten, die zijn gemaakt voor het tijde- lijk plaatsen van woonwagens op het parkeerterrein in het sportpark ”De Sniep”. Dat zE schrijven B. en W. in hun toe- lichting op de gemeentebegro- ting voor 1982. Daar het college zich bewust is van het feit dat de situa- tie ten aanzien van de groep- Van Est niet wezenlijk zal ver- anderen totdat een nieuw cen- trum is gerealiseerd, heeft het college contact gehad met Ge- deputeerde Staten over deze zaken. Door de gemeente werd daarbij gesproken over de mo- gelijkheid het centrum op het E= parkeerterrein de status van ’’tijdelijk centrum” te geven voor het aantal gezinnen dat EE van Gedeputeerde Staten ont- heffing heeft gekregen om daar reeds te staan, waarna het be- staande centrum Onderweg of- ficieel zou kunnen worden op- geheven, waarbij de nu aan- wezige 3 families een onthef- fing wordt gegeven. Gedepu- teerde Staten hebben zich hier- over positief uitgelaten. EE Het voordeel hiervan is dat er officieel geen vrije plaatsen meer zullen zijn (nu in feite op het oude kamp nog altijd twee) en verder dat de groep-Van Est aanspraak kan maken op haar thans toekomende faciliteiten op het gebied van sanitaire voorzieningen in het kader van bestaande regels. GOUWSLUIS De regeling ’’Regionaal woon- wagencentrum Gouwsluis” is EE door Gedeputeerde Staten S goedgekeurd. Op 27 januari 1981 is de Beschikking gel- delijke steun woonwagens van kracht geworden. Deze be- schikking regelt het verstrek- ken van geldelijke steun van EE het rijk aan gemeenten voor EE het aanschaffen in eigendom van woonwagens door woon- wagonbewoners, het treffen van bouwtechnische voorzie- ningen aan woonwagens, die eigendom zijn van woonwagen- bewoners, het verhuren van woonwagens door gemeenten aan woonwagenbewoners en het aanpassen van de woon- wagens aan de handicap van één van de bewoners. Deze be- schikking betekent een aantal nieuwe taken van de gemeente. Verder kan men in aanmerking komen voor een woonkosten- S subsidie. Door deze beschik- king heeft de woonwagenbewo- ner dezelfde mogelijkheden als de burger in de sedentaire maatschappij verkregen. yo'

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13