Gebruik van in Weinig lege lokalen U Maaltijdschijf de praktijk Bassie Adriaan in Waddinxveen 1 Vrijdagmiddag 9 oktober om 4.15 uur in het sportpark 'de Sniep BASSIE ADRIAAN CIRCUS-HISTORIE TENT VOOR 2400 MAN Laus Deo met Jahreszeiten van Haydn in St. Janskerk Redelijke prestaties Gouwe-zwemmers F. Km z O Y SUCCES MIMPEN WADDINXVEEN/GOUDA Vrijdagavond 9 oktober om acht uur geeft de christelijke oratorium- vereniging "Laus Deo” uit Gouda een uitvoering van Haydn’s Jahres- zeiten in de St. Janskerk in onze buurgemeente. De toegangskaar ten voor dit concert zijn a f 12,50 (jeugd en 65-plussers f 7,50) ver krijgbaar bij diverse boekhandels en bij de koster van de St. Janskerk. F nu zuinig meF 1 energie verstandig voor j morgen! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 WADDINXVEEN Vrijdagmiddag 9 oktober om kwart over vier geeft het circus Bassie Adriaan slechts één voorstelling in de tent die zal zijn opgezet op het parkeerterrein in het sportpark ”De Sniep” aan de Sniepweg. De kaart verkoop is voor wie zich verzekerd wil weten van een plaatsje een dag eerder - donderdag 8 oktober - in de rijdende verkoopwagen op het parkeerterreintje bij Shell-benzinestation Boonstoppel BV aan de Juliana van Stol berglaan van 10.30 tot 17.00 uur. Het is voor de eerste maal dat het circus Bassie Adriaan Waddinxveen bezoekt. Het circus heeft tot en mét morgen 288 voorstellingen gegeven in 100 verschillende plaatsen in Neder land en België. Ook in ons buurland was de veertiendaagse tournee een overweldigend succes. De dag voor dat het circus Bassie Adriaan in Waddinxveen is staat de tent in Zwijndrecht en de volgende twee da gen in Delft. WADDINXVEEN In de toelichting op de gemeentebegroting voor 1982 schrijven Burgemeester en Wethouders dat er een aan tal schoollokalen leeg staan en dat er in feite nog steeds een tij delijk tekort is aan lesruimte. I 8 F i Het clownsduo Bassie Adriaan. fL,-- -*■ .-**—** f f PROGRAMMA 4 Z/ WADDINXVEEN j’dusaea kan koks veertig man Oranjelaan 2 2741 ER WADDINXVEEN Tel. 01828-3340 MARIJKE VISSER Elzenhorst 35 MIEKE DROOG J. van Stolberglaan 36 1.19.1 school j.o. 16 jaar: Mare 1.20.8 A-limiet van den het Circus Bas- popcom, limonade en ijs betaalbaar blijven! Circus Bassie Adriaan trok vorig jaar meer dan 585.000 bezoe kers! een hoogte- een perche- gepresenteerd door de Jed- circa 4 procent. Het aantal verplichte leerkrachten op alle lagere scholen in de gemeente bedraagt thans 88, te gen 91 een jaar geleden. Aan het begin van het schooljaar 1981-’82 bezochten 107 Waddinx- veense kinderen scholen voor gewoon lager onderwijs in andere gemeen ten, waaronder Gouda, Moerkapelle, Boskoop en Reeuwijk. Bovendien be zoeken ruim 142 kinderen uit Wad- dinxveen scholen voor buitengewoon lager onderwijs elders (verdeeld over 25 scholen in een 8-tal gemeenten in Zuid Holland). FINANCIËN Dv situatie van de gemeentelijke fi nanciën noopt ook in de sector onderwijs de kosten bij voorduring te bewaken. Daarbij handhaaft het col lege als uitgangspunt, dat de kwali teit van het onderwijs minstens op peil blijft. Eén en ander betekent, dat met name ten aanzien van onderhoud en het schoonhouden van de schoolgebou wen de kosten in de hand moeten worden gehouden, danwel moeten worden gedrukt. Door reorganisatie- maatregelen zijn in de schoonmaak kosten van de openbare scholen en gymlokalen besparingen verkregen, welke inclusief de doorwerking in het ”bedrag per leerling” voor het bij zonder onderwijs het komende jaar f. 35.000,- zullen bedragen. (boordmaat 48) leerde hen de fijne kneepjes van het vak. Hij trainde hen 3 jaar lang 4 dagen per week 4 uur per dag. Reslutaten bleven niet uit. ’’The Crocksons” schitterden in me nig Variété-programma. Buiten Nederland volgden tournees naar Duitsland, België, Zwitserland, Italië, Frankrijk, Spanje en Brazilië. Zij werden een begrip in het inter nationale variété. Ook traden zij vaak op voor kindervariétés en begonnen teksten te schrijven, o.a. liedjes voor Sjakie Schram (ik heb niks gezien), André van Duin (Jo met de jojo), ’t Cocktail Trio en Conny Vink. Een gelukkige greep was de combina tie: clown (Bassie) en aangever- spelleider (Adrie). Hun liedje/slogan ’’Alles is voor Bassie” sloeg zo aan bij de kinderen, dat Joop van den Ende, die juist bezig was een televi sieserie te ontwerpen, daar niet meer omheen kon en het tweetal centraal stelde in deze televisie-shows. Bassie als clown en Adrie als acrobaat. Zo is ’t gekomen en zo is ’t gebleven. De clown en de acrobaat hebben nu hun eigen circus. RECEPT Tenslotte een kort recept. Gortesoep (4 personen) 1 liter groenten- of vleesbouillon 50 g gort 100 g worteltjes 150 g prei verse peterselie Kook een liter groenten- of vlees bouillon volgens het kookboek. Was de gort en voeg ze aan de kokende bouillon toe. Laat dit 45 minuten zachtjes doorkoken. Was de wortel tjes en de prei. Snijd ze klein. Voeg de worteltjes na de 45 minuten toe en weer tien minuten later de prei. Laat het geheel in 10 minuten gaar worden. Bestrooi de soep voor het opdienen met fijgehakte verse peterselie. TELEVISIESHOWS Het eerste seizoen van het circus Bassie Adriaan was een overrompe lend succes. Niet alleen voor de sym pathieke kindervrienden, maar voor alle artiesten, tentbouwers, technici, chauffeurs, dierenverzorgers en allen die iets in of rondom het circus deden. Gesteund door een groot aan tal televisie-shows bij de TROS, wa ren de voorstellingen soms lang van te voren uitverkocht. Buiten hun on afscheidelijke parkietje Sweetie (die nog steeds hele verhalen afsteekt) omringen Bassie Adriaan zich door een uitgebreide menagerie. Te weten: Aan het concert verlenen medewerking Eka Witteveen (sopraan), Harry Ge- raerts (tenor) en Aerde Kuiper (bas), terwijl het Nederlands Radio Orkest borg staat voor een klankrijke weer gave van de orkestpartij. Dirigent is Wim van der Panne. De eerste uitvoering van Haydn’s Jah- reszeiten vond in 1801 in het Paleis Schwartzenberg te Wenen plaats. Op onna volgbare wijze schildert Haydn als het ware met muziek het verloop van de jaargetijden in de natuur en het leven van die tijd op het platteland in Oosten rijk. Het eerste deel begint met de overgang van de winter naar de lente. De boer gaat ijlings aan de slag, ploegt, zaait en bidt daarbij om hemelszegen voor een goede oogst. Alles in de natuur ont waakt; de velden komen in bloei, de lammetjes springen rond, bijen, vogels, vissen, overal is blijdschap. Koor en so listen eindigen dit deel met een prach tige lofzang tot God. De zomer wordt weergegeven in de schildering van een warme, hete dag, waarbij de dageraad, het opgaan van de zon, de hitte en loomte, de dreiging van een onweer en het onweer zelf, door de muziek duide lijk tot uitdrukking wordt gebracht. De herfst is de tijd van de oogst. Het zware werk in het voorjaar werpt thans zijn vruchten af. Ook is het jachtseizoen aangebroken en het hoorngeschal weerklinkt. Vrolijkheid alom bij de oogst van de druiven. Het wijnfeest is daarvan het hoogtepunt, waarbij gedanst, ge sprongen en gedronken wordt door groot en klein. Voor de boer is de winter het rustige jaargetijde. Men zit gezellig binnen bij elkaar en terwijl de vrouwen en meisjes aan het spinnewiel zitten, vertelt men elkaar verhalen en zingt een liedje. Buiten bedreigen sneeuw en stormen mens en dier. Het oratorium- werk eindigt met een oproep tot bezin ning over het leven, dat is als de loop van de jaargetijden en met een bede tot God om sterkte en moed. WADDINXVEEN - In het sport park ”De Sniep” wordt vrijdag 9 oktober een spiksplinternieuwe ovale tent van 32 x 42 meter en 11-13 meter hoogte, plaats biedend aan 2400 mensen, op de nieuwste manier elektrisch opgebouwd. Het is een 4 masten tent. Ca. 60 dieren, 26 woonwagens, als mede 35 pakwagens, uiteraard ge trokken door trekkers of luxe auto’s zijn nodig om het geheel te ver voeren. De stroom wordt door eigen aggregaten opgewekt. Een uitstekende zitakkomodatie, be staande uit tribunes en loges, laat iedereen op comfortabele wijze ge nieten van een voor Nederland uniek te noemen schouwspel, dat met vaart en verve gebracht gaat worden. Een perfekte licht- en geluidsinstal latie completeerd het geheel. Alles is gehouden in de Bassie Adriaan kleuren - rood en geel - ter wijl de tent van binnen blauw is. De piste is 11 meter in doorsnee. De loges omringen de piste. Boven de in gang bevindt zich op een platform de licht- en geluidsinstallatie, terwijl het orkest boven de artiestenop komst plaatsneemt. Het geheel in een zeer mooie decoratie. JOOP VAN DEN ENDE Aan het woord is: Joop Ende, producent van 1 mini nijlpaard, 1 ezel, 1 Afrikaanse olifant, 1 pony, 2 buffels, 2 kamelen, 1 giraf, 1 lama en 1 kangeroe. Ze hebben dit jaar een schitterend die renverblijf van 75 meter lengte aan geschaft, waarin de dieren (zo’n 60 stuks, waaronder ook een geitje en een konijn) zich opperbest thuis- voelen en die de kinderen in de pau ze kunnen gaan bezoeken. Alle stal- bezoekers en bezoekertjes krijgen gratis een zeer leerzame beschrijving van alle dieren die daar aanwezig zijn. Inhakend op de actualiteit van dit moment, waarin iedereen een stapje terug doet, hebben Bassie Adriaan de entreeprijzen zelfs verlaagd en de goedkope rangen uitgebreid. Prijzen der plaatsen van f. 10,- tot f. 22,50, terwijl er in de TROS-kompas elke week twee reductiebonnen staan welke recht geven op f. 2,50 korting per plaats. Ook groepen vanaf 40 per sonen hebben deze korting. Het 4-kleurendruk programma kost slechts f. 1,- zodat jong en oud na af loop nog een leuke herinnering aan Bassie Adriaan overhouden. Ook de consumptieprijzen zijn dit jaar niet verhoogd, zodat een suikerspin, aan hun ’lege’ lokalen een andere - en zeer welkom zijnjde - bestemming gegeven, bijv, vaklokaal. In dit ver band merken B. en W. op dat het rijk (ook) voor ’leegstand’ bij het la ger onderwijs de volledige vergoeding van stichtingskosten toekent (z.g. ca- paciteitsvergoeding)de normvergoe- ding voor de exploitatiekosten echter niet volledig vergoed. LEERLINGEN Het aantal leerlingen op alle Wad- dinxveense kleuterscholen tezamen was per 1 september nagenoeg gelijk aan het aantal één jaar eerder (741, resp. 746). Het aantal leidsters nam zelfs nog toe van 34 tot 35. Bij het lager onderwijs doet zich in het cur susjaar 1981’82 een voortzetting van de daling van het aantal leerlingen voor ten opzichte van 1980 ’81 met ters en koorddansers en acrobaten die van oudsher op kermissen en jaar markten optraden in het paarden spul ingelast. Toen de paardrijder Tom Belling een keer te veel aan Bacchus had geofferd en in een veel te wijde broek en een te nauw jasje de piste inreed en in ’kennelijke’ staat door directeur Hughes de piste uit werd gejaagd en doordat dit ’verwijderen’ niet één, twee, drie lukte, dacht het publiek dat het ’er bij hoorde’ en was de hi lariteit groot. Tom Belling, zijn bijnaam was August, moest de volgende dag in de directie-wagen komen. Als een gesla gen hond ging hij naar binnen maar groot was zijn verbazing toen Hughes he^t mede deelde dat hij opslag kreeg mits hij elke avond in zijn flodder broek en té nauwe jas de piste in ging. August was geboren! Circussen rezen als paddestoelen uit de grond en gingen weer uit als een nachtkaars; namen als Stone’s, Royal, Henry, Barlay, Carrington, Rebemigg, Olympique, Price, Brillof en Strasburger zijn, evenals sneeuw voor de zon, verdwenen. Enkele zijn gewoon gestopt omdat er geen op volger was, zoals bij Van Bever en Boltini. In het buitenland zijn er namen blijven bestaan. Barum, Kro ne, Knie, Ringling Brothers Barnum Baily zijn daar een voorbeeld van. De afgelopen mannden hebben we het in deze ru briek in het Weekblad voor Waddinx- veen uitgebreid gehad over de door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding uitgegeven Maaltijdschijf. Kort sarr.mgevat zijn de richtlijnen uit de schijf: Gebruik maken van meer peulvruchten, volkorenproduk- ten, groenten (vooral rauw) en fruit en minder (vet) vlees, volle melk en melkprodukten, margarine en bo ter en suiker en suikerhoudende prn- dukten. Het gehalte aart het belang rijke voedingsvezel stijgt hierdoor vanzelf. Hoe kunnen we nu deze richtlijnen in het dagelijks leven toepassen Meer peulvruchten: vervang af en toe een deel van het vlees en de aard appelen door wat peulvruchten. De variatie in peulvruchten is groter dan u denkt: witte/bruine bonen, variaties met rauwe groenten. Minder (vet) vlees: Kies de minder vette vleessoorten en neem eens een kleiner stukje vlees. Vindt u het zie lig staan? Versier het stukje vlees, dan lijkt het groter. Gebruik hiervoor bijv.: stukjes tomaat, komkommer en ananas. Of vervang een deel van het vlees door peulvruchten. Minder volle melk en melkproduk ten: Maak een keuze uit de half volle of magere produkten. Minder margarine en boter: Smeer de margarine of boter dunner op het brood. Probeer minder margarine of boter voor de jus te gebruiken. Vindt u de jus te waterig? Fruit dan eens ui of tomaat mee. Minder suiker en suikerhoudende produkten: Verminder langzaam de hoeveelheid suiker in koffie of thee. Maak zelf uw toetje of appelmoes. Dan kunt u de hoeveelheid suiker, die erin gaat, zelf bepalen. Eventueel kunt u deze hoeveelheid langzamer hand verminderen. In plaats van snoepgoed is een stukje fruit, een blokje kaas of een wortel ook lekker. Neem liever ongezoet vruchtesap of mineraalwater dan allerlei frisdran ken of (vruchten)limonadesiropen. Als u de voeding wilt gaan verande ren, doe het dan langzaam. Uw smaak en uw spijsvertering moeten aan andere voedingsmiddelen wen nen. Een heel belangrijke regel is: Eet rustig en kauw goed. Probeer nieuwe voedingsmiddelen be wust en goed te proeven. sie Adriaan, waarbij 82 mensen werken. Hij is bekend van televisie- en theaterprodukties met de aller grootste Nederlandse sterren, waar onder André van Duin. En sinds kort.... circus gek. ’’Circus is voor mij de puurste vorm van de amusementskunst en ik geloof daarom, dat het mij zo aantrekt, deze bonte wereld van artiesten, effekten en dieren. Mijn stap in de circus wereld, naast de bijna luxe wereld van theater en televisie, hebben velen mij afgera den, omdat het circus als familie- vermaak doodgewaand wordt, maar vandaag hoop ik u te bewijzen, dat het ook nu nog mogelijk is zonder subsidie een groot spektakel op te zetten met als enig doel u met uw hele familie te vermaken. Natuurlijk is zo’n spektakel niet mogelijk zon der ‘sterren’ en in dit circus zijn dat de TROS-artiesten Bassie Adriaan, die met hun rijke variété-ervaring en meer dan 100 procent inzet mede verantwoordelijk zijn voor het sla gen van het nieuwe nationale circus. Het is dus geen kindercircus, wat de reputatie van deze populaire TV-ar- tiesten zou doen vermoeden, maar een volwassen circus voor jong en oud, met artiesten en dieren uit de beste circuslanden, met zorg door ons uitgekozen.” WADDINXVEEN - Wie zijn Bassie Adriaan eigenlijk. Bas en Adrie van Toor komen uit Maassluis en zijn geboren resp. 17 september 1935 en 30 oktober 1942 in Vlaardingen en hebben sinds 1957 de gehele we reld bereisd als acrobaten onder de naam: De Crocksons. Bas wilde al jong artiest worden, liep van huis weg en ging met een circus mee. Maar in plaats van artiest in de piste moest hij elke dag de tent opbouwen, palen sjouwen en de paarden poet sen. Hij mocht alleen in de piste om de paardevijgen op te ruimen en het zaagsel door te harken. Toch leerde hij veel bij dat circus. Op zekere dag leende hij een acrobaat zijn (in die dagen unieke) radio, hij hoopte veel van die acrobaat te leren, maar vqor het zover was, waren de acrobaat en de radio verdwenen en Bassie een illusie armer. Z’n vader en moeder waren blij dat hij weer thuis was na dit avontuur, maar lang duurde dat niet. Met broer Adriaan ging hij bij de legendarische Ferry Assendorf in de leer, om acro baat te worden. Deze oud-onderman WADDINXVEEN - Er wordt be weerd dat Philip Astley in 1779 het eerste echte circus opende vlak bij de Westminster Bridge in Londen. Hij noemde het Amphitheatre Riding House.Hij bracht er een programma, dat hoofdzakelijk bestond uit paar- den-dressuur, hetgeen hem als oud- militair natuurlijk niet vreemd was. Later werden zijn ideeën overgeno men, door de gebroeders Franconi, die in Parijs het Amphitheatre Fran coni openden, dat later Cirque Olympique zou gaan heten. Ook Victor Bach begon onder de naam Circus Gymnastheus in Wenen. De naam circus is eigenlijk gebleven door Charles Hughes, een vroegere mede werker maar latere concurrent van eerder genoemde Astley. Het circus in die tijd had meer weg van een showachtige militaire verto ning met veel uniformen en veel paar den. Mede doordat diverse garni- zoens-commandanten het circus een mooie gelegenheid vonden om het oorlogs geweld een wat mildere klank te geven, verleenden zij maar al te graag gastvrijheid aan een rondtrek kend paardenspul door de vertoning plaats te doen hebben in de kazerne manege. Maar op den duur verveel den die louter uit paarden dressuur bestaande vertoningen het publiek en men zocht, (toen ook al), naar nieuwe wegen om het publiek tóch te trekken. Zo werden er vuurvre- GEZELLIGSTE Bassie Adriaan pretenderen niet het grootste, niet het meest sensa tionele en beste circus te zijn maar wel het gezelligste. En niet alleen voor kinderen (de fanmail komt zelfs uit zieken- en bejaardenthuizen). Naar hun televisie-uitzendingen kij ken allen, die jong van hart zijn! Naar hun circus komen allen die het twee tal nu eens echt willen zien. Met een internationaal artiesten pro gramma in een echte circusambiance en een uitgekiend systeem, dat de theater techniek ervaart. Met een the aterachtige proloog en een oogver blindende finale in de sfeer van Duizend en één nacht! Interessant is een kijkje achter de schermen. Er werd veel geïnvesteerd, nieuwe vindingen in de praktijk ge bracht en vakbekwaam personeel aangesteld met als bedrijfsleider Guus van der Wouw die geboren is bij Van Bever en vergroeid bij Boltini. Een hetelucht kachel die zelfs in decem ber het publiek laat vragen: ”Kan hij een beetje lager”, en een eigen vuil- pers-wagen zodat als het circus ver trekt er geen rommel achterblijft die het circus in het verleden dik wijls in een kwaad daglicht stelde. Er is zelfs een loodgieter in vaste dienst die alleen de watervoorzie ning verzorgt, voor het op- en af- bouwpersoneel zijn er douche-wa- gerts, wasserij-wagens en een tine waar twee gediplomeerde de pollepel zwaaien en t- tegelijk kunnen eten. De eigen stroomvoorziening draait hetzelfde vermogen als een voet balstadion onder bekwame leiding van drie electriciëns. Tachtig meter staltent en zes man personeel plus menageriechef zorgen ervoor dat 20 paarden en pony’s, 1 lama, 6 tijgers, 1 nijlpaard, 4 olifanten, 5 chimpan sees, 1 giraffe, 1 kangeroe, 2 kame len, 2 buffels en 1 aap keurig in de piste verschijnen en op tijd hun natje en hun droogje krijgen. Een inkoper koopt dagelijks 130 kilo vlees, 50 kilo vers fruit, 25 balen stro, 40 ba len hooi, 200 kilo haver en kilo’s vitaminen aleen al voor de dieren. Dan voor de mensen in de kantine is een boodschappenlijstje van f. 1000,- per dag gewoon. Het spreekt voor zich dat er meestal twee vracht wagens met proviand verschijnen voor de kleurige rood-gele tent. De dieselolie was niet meer aan te slepen, dus ontfermde de directie zich over een eigen 15.000 liter grote tankwagen. Circus Bassie Adriaan is een volledig selfsupporting bedrijf met geschoold personeel, zoals tim merlui, bankwerkers, lassers, electri ciëns, vrachtwagenchauffeurs en automonteurs. In totaal 110 man personeel en artiesten. capucijners, doperwten. Deze pro dukten zijn ook in blik en pot ver krijgbaar en soms diepgevroren: adukibonen, linzen, grauwe erwten, kikkererwten, sojabonen, citroenbo- nen en kievitsbonen. Meer volkorenprodukten: Neem va ker bruin brood in plaats van wit brood. Steeds meer bakkers verkopen ook bruine bolletjes, bruin stok brood of bruin krentenbrood. Pro beer het eens. Varieer meer met aard appelen en rijst door ook de volgen de granen te eten: zilvervliesrijst tarwekorrels, haverkorrels, roggekor- rels, gort, boekweit en gierst. Deze granen kunt u eveneens als bind middel in de soep gebruiken in plaats van bijv, vermicelli. Meer groenten en fruit (vooral rauw): Probeer bij elke (warme) maaltijd een klein portie rauwe groente te serveren. Kookboeken geven talloze l. WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde werden door de kring Gouwe-Rijnstreek KNZB-zwemwed- strijden gehouden in respectievelijk zwembad ’’Poelmeer” te Oegstgeest (B-wedstrijden) en het ”5 Mei-bad” te Leiden (C-wedstrijden). Door de 7 deelnemende Roubos-De Gouwe leden werden 3 persoonlijke records gebroken en een B-limiet gehaald. Barend van der Velde knabbelde op de 100 m vrije slag j.o. 10 jaar ruim 22 seconden van zijn persoonlijke record af en kwam uit op een tijd van 2.01.8. Mirjam Vitalis zwom op de 100 m vrije slag m.o. 10 jaar een B-limiet met een tijd van 1.39.8. OVERIGE UITSLAGEN 100 m vrij m.o. 14 jaar: Greet den Haan 1.14.3 PR 100 m vrij m.o. 12 jaar: Armanda van den Berg 1.24.7 100 m vrij j.o. 12 jaar: Jeroen van Tol 1.21.8 PR 100 m school heren: Niek de Leeuw 1.21.8 100 m vlinder m.o. 16 jaar: Petra Besemer 1.40.7 100 m vrij m.o. 16 jaar: Petra Be semer 100 m Faber 100 m rug m.o. 16 jaar: Petra Be semer 1.25.5 Beide laatste uitslagen betreffen de resultaten van de B-wedstrijden in ”De Does” te Leiderdorp op 13 sep tember j.l. Het programma (onder voorbehoud) van het circus Bassie Adriaan ziet er zo uit: OPENING 1. De spreekstalmeester stelt alle artiesten voor. 2. Bassie Adriaan zorgen voor de juiste sfeer. 3. De meest uiteenlopende dieren te gelijk in de piste: Mary Chipperfield’s Exotengroep, gepresenteerd door Carl Fischer jr. 4. Acrobatiek die men zelden of nooit ziet, laten de Jednorogs zien. 5. De trots van elk circus: 8 prach tige Deense tijgerpaarden, gepresen teerd door Adriaan. 6. Zes gekke, dwaze mannen vormen samen één komisch akrobatennum- mer: De Gino’s. 7. De grootste onder de groten, dat zijn met recht de drie olifanten van De Wytzinki’s. 8. Bassie Adriaan. 9. Vliegen wil elk mens. Maar in het circus vliegen aan de trapeze De Flying Oscas. 10. PAUZE. 11. De roofdieren van Mary Chip perfield, gepresenteerd door Carl Fischer jr. 12. letterlijk en figuurlijk punt in het programma: act, norogs. 13. De piste wordt gevuld met 8 pony’s, gepresenteerd door Bassie. 14. Een nummer van de bovenste plank: acht springplank-akrobaten uit Hongarije, de 8 Hongaria’s. 15. De lievelingsapen van het cir cus: vijf apen, gepresenteerd door Luc en Bella. 16. Bassie Adriaan. 17. Finale vol verrassingen. Evenals vorig jaar heeft de kleuter school ’’Pinkelotje” als dependance één lokaal van het voormalige ’’eigen” gebouw aan de C. Huygens- laan in gebruik; het andere lokaal in dit gebouw is enkele dagen per week in gebruik voor het geven van onder wijs aan buitenlandse kinderen. Bij het kleuteronderwijs staan verder geen lokalen leeg. Enkele kleuterscholen en een lagere school hebben een (tijdelijke) tekort aan lokalen; de problemen worden opgelost door gebruik te maken van het speellokaal of de gemeenschaps ruimte. Bij het lager onderwijs kunnen 9 lokalen als ’leegstaand’ worden aan gemerkt, dat wil zeggen 9 lokalen meer dan werkzame onderwijzers met een volledige dagtaak. Uiteraard hebben de desbetreffende scholen -i 8 F ’N 4 - i fel

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21