Inbraken houden Zes concerten met 13 musici A ’’Steeds minder burenhulp” politie bezig ’’Inkoppen populieren wijzigt vorm bomen niet” Veel vragen uit ’’keuken”gemeenteraad In raadzaal gemeentehuis Theo Bruins, pianist Pinkelotje voorlopig nog geen wijkgebouw 22 oktober 1981 Theo Bruins 21 januari 1982 Rondo Kwartet 22 april 1982 Ruud van der Meer 18 maart 1982 Jorge Oraison en Gerard Dekker 19 november 1981 Amsterdams Piano Trio Een boekenbon? Laat werkgroep ”De Spintol” ook elders voorstellingen verzorgen Afscheid van onderwijzer J. G. Aartsen J. Havenaar (SGP/HKV/GPV): \Jj \.i irn Kaarten bij gemeente WADDINXVEEN De kamer muziekconcerten in de raadzaal van het gemeentehuis, die steeds op een donderdag worden gehou den en om half negen beginnen, zijn toegankelijk tegen de vol gende tarieven. Abonnementen 35,(CJ P-houders en 65-plussers 22,50), losse plaatsen f 7,50 (CJP-houders en 65-plussers f 5,-). 18februari 1982 Frans Bruggen Frans Brüggen, blokfluit Jazzdub Z’meer presenteert Het Fluitekruidt !Da 1 1 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN TUBERCULOSE vrijetijds- aan de zou Ib Y 21 A w Y te WEEKBL WEEKBLAD VOOR WADDINXVF.F.N WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981 gevraagd De pianist Theo Bruins. Hij opent donderdagavond 22 oktober in de raad zaal van het gemeentehuis de derde serie kamermuziekconcerten. I 1 - een ambtelijk rapport tegemoet wor den gezien met betrekking tot de plan nen tot realisering van een kinderdag verblijf, waarover de plaatselijke PvdA dit voorjaar ideeën heeft gelanceerd. Naar de stand van zaken met betrek- 'king tot de plannen werd in de raad- BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 NEDERLAND OKÉ In de raadscommissie sociale zaken/- volksgezondheid/woonruimtebeleid heeft de heer J. A. Hielema (CDA) het gemeentebestuur een compliment ge maakt over de wijze waarop in Wad- dinxveen aandacht is gegeven aan de nationale gezondheidsweek Nederland Oké. ”De publieke belangstelling is echter vrij gering gebleken”, aldus wet houder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (WD). ”Dit ondanks dat er veel aandacht en publiciteit aan dit onderwerp is gegeven.” De heer M. Boere (PvdA) bevreemdde het dat de plaatselijke rijkspolitie bij WADE damru voor een b ment mer NIET SEIZOENGEBONDEN! W? Na Wa aar ma Do< bis lijst ach twa The Koi tess In i kw; voo Hei In de wei noi de W'O tre: No bis Jaa dri doi de loc NE Na me scl sta kei via dai He vai toi tra Theo Bruins zal werken spelen van Debussy en Beethoven, waaronder de razend moeilijke en mogelijk daarom weinig in de concertzaal te horen Diabelli-variaties. Wr. W-- WADDINXVEEN Na ruim 12 jaar als onderwijzer verbonden te zijn ge weest aan de protestants-christelijke la gere Groen van Prinstererschool aan de Tollenslaan gaat de heer J. G. Aart sen deze school per 1 oktober verlaten. Als leraar Engels zal hij zijn loopbaan voortzetten op een mavoschool in U- trecht. Een ieder die hem persoonlijk de hand wil drukken, wordt hiertoe de gelegen heid geboden dit te doen op de af scheidsreceptie, die op vrijdagavond 2 oktober, tussen half acht en half negen, gehouden zal worden in de hal van de school. Het Rondo Kwartet geeft een con cert in het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Accoord. Het kwartet bestaat uit: Iwein d’Haese, (CDA) betreurd, dat de investeringsko sten ten behoeve van longkankeronder- zoek te duur zijn gebleken. De heer M. Boere (PvdA) vroeg zich af of het ac cent dient te worden verlegd naar een andere volksziekte, bijvoorbeeld hart en vaatziekten. Het nadeel van derge lijke onderzoeken vond hij, dat de uit slag pas na geruime tijd wordt bekend gemaakt met als gevolg dat de onder zochte te lang in spanning en onzeker heid verkeert. KLEUTERDAGVERBLIJF Indien door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland in deze streek wordt be sloten tot de bouw van een medisch Nederland Oké was betrokken. Volgens kleuterdagverblijf, dan is Gouda de aangewezen gemeente, zo heeft wet houder mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) gezegd in de raad scommissie sociale zaken/volksgezond- jeugd- en lonkelaar ring van de werkzaamheden zou ont staan, zei de heer Hielema (CDA) dat de ziekenfondsen genoodzaakt zijn op de kostenfaktor te letten. Men is niet gelukkig met de uitspraak van de Zie kenfondsraad, dat een langere verple ging op grond van een sociale indicatie dient te worden geaccepteerd. Deson danks wordt getracht de problemen soepel op te lossen. De heer Van Duinen antwoordde hierop, dat de thuisfunctie zwaarder wordt belast. Mogelijk, dat de suggestie van ’’wijkbejaardenverzorging” een op- Lossing kan bieden, aangezien dan flexibeler kan worden ingespeeld op vraag en aanbod. Volgens mevrouw HJ. Groenendijk-Bernard (CDA) maakt het wel degelijk verschil, of de bejaarde in een bejaardencompiex of elders verspreid woont. Dit vooral met het oog op burenhulp. De bejaardenf latbewoners leven in een steeds ouder wordende omgeving, die hoe langer hoe minder in staat zal zijn elkaar op te vangen. de wethouder was dit gebeurd uit oog punt van inbraakpreventie, gezondheid (speciale fietsstoeltjes) en veiligheid in- en om het huis. De heer Hielema zei het in ieder geval een goede zaak te vinden heid/woonruimteverdeling. ’’Mocht dit dat de aspecten roken, drinken, veilig- echter op bezwaren stuiten, dan is Wad- dinxveen bereid om mee te praten”, al dus de wethouder bij de bespreking van het ’’Voorontwerp spreidingsplan Me dische Kleuterdagverblijven” van het Zuidhollandse provinciaal bestuur. KINDERDAGVERBLIJF Er kan zo spoedig mogelijk - zo heeft wethouder mevrouw L. M. De pianist Theo Bruins werd in 1929 geboren te Arnhem. In 1948 maakte hij zijn debuut met het Concert gebouworkest. In 1952 voltooide hij zijn eigen pianoconcert, dat nog in datzelfde jaar wordt uitgevoerd. Be halve in Europa trad hij op in Indo nesië, Canada, Mexico en de Verenig de Staten. fagot, beëindigde zijn studies aan het Koninklijk Vlaams Muziekconserva torium van Antwerpen en studeerde daarna te Keulen bij Prof. Schwam- berger. Hij was solist bij de KVO te Antwerpen en is dat thans aan de Nationale Opera te Brussel. Guy van Waes, klarinet, was, na het behalen van zijn diploma aan het Ko ninklijk Muziekconservatorium van Brussel, eerste soloklarinettist bij de Nationale Opera. Vanaf 1977 is hij solist in het NOS-orkest van de RTB. Jean-Marie Carette, hoorn, was al zeer jong eerste hoornist in het Na tionaal Orkest van België onder lei ding van André Cluytens en vervol gens eerste solist in het Orkest van de Nationale Opera. Hij behaalde eer ste prijzen aan het Conservatorium van Parijs en was winnaar van het In ternationale Concours van München. Roland Vanden Berghe, fluit, volgde na zijn studies te Brugge en Antwer pen een verdere opleiding bij Peter Lukas Graf en Jean-Pierre Rampal. Hij was gedurende zeven jaar verbon den aan het groot Symfonieorkest van de BRT/RTB. Thans legt hij zich vooral toe op kamermuziek en solis tische optredens. In 1959 ontving hij de Harriet Cohen Beethoven Medal, naar aanleiding van een recital in Londen. In 1963 vol tooide hij zijn études. In 1967 speel de hij met het Concertgebouwor kest in één serie die drie pianocon certen van Bela Bartók en in 1970/ 1971 vergezelde hij dit orkest op tournee door Engeland en de Vere nigde Staten. Hij is voorts opgetre den met dirigenten als Klemperer, Kubelik, Boulez, Rosbaud, Ormandy, Haitink, de Waart en vele anderen. dere tournees in de Verenigde Sta ten en Japan. Er zijn talrijke gram mofoonplaten van hem verschenen, met ongeveer het gehele belangrijke 18e eeuwse solorepertoire voor blok fluit. Bovendien heeft hij menig komponist, vooral van de jongste generatie, ertoe weten te inspireren werken voor hem te schrijven. Gedurende de laatste jaren vervult hij tijdelijke leeropdrachten aan en kele Amerikaanse Universiteiten (Harvard, Berkely). Frans Bruggen zal werken spelen van onder andere: Telemann, Bach, Ortiz, Bassano en Vifgiliano. Het Amsterdams Piano Trio werd op gericht in 1976. De leden hebben el kaar leren kennen op het Amster dams Muzieklyceum, waar zij alle drie hun opleiding voor het solis tendiploma volgden. Het ensemble trad overal in den lande op en speelde in april 1979 voor het eerst in het Concertgebouw. Rob Mann, piano, studeerde bij Karei Hilsum en Willem Brons en behaalde in 1978 de Prix d’Excellence. Joan Berkhemer, viool, won in 1975 de eerste prijs van het Nationale Oscar Back Concours, waardoor hij gelegen heid kreeg een jaar in Israël te stu deren bij Rami Shevelor. In 1978 ontving hij de Prix d’Excellence. Daniël Esser, cello, studeerde bij Tibor de Machula en Jean Decroos. Hij trad op in binnen- en buitenland en werkte mee aan festivals in Italië, Tsjechoslowakije en Israël. I L rol. heid en voeding de nodige aandacht hebben gekregen. VVD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester is voorstan der van de opheffing van de Stichting tot opsporing van tuberculoselijders te Gouda. Ze zei dit in de raadscommissie wethouder mevrouw sociale zaken/volksgezondheid/woon- Oosterbroek-Waagmeester laten weten ruimtebeleid, omdat plannen bestaan een einde te maken aan het tbc- onderzoek in deze streek. De liberale wethouder staat hier positief tegenover, aangezien de stralingsrisico’s - waaraan men wordt blootgesteld - groter zijn dan het mogelijk krijgen van tuberculose. In de raadscommissie werd het door scommissie sociale zaken/volksgezond- mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard heid/woonruimteverdeling WADDINXVEEN De geringe belangstelling van de Waddinxveners voor de Waddinxveense aflevering van de nationale gezondheidsweek Nederland Oké, het opheffen van de tuberculosebestrijding in deze streek, de overlast voor de omwonenden van De Paddestoel in de Lij sterbesstraat, het inkoppen van populieren bij de St. Victorkerk en nog veel meer zaken zijn onderwerp van gesprek geweest in diverse gemeentelijke- en raadscommissies. Hierbij een bloemlezing uit het besprokene. WADDINXVEEN De burenhulp van vroeger komt in deze tijd in feite steeds minder voor. Tegenwoordig is een dermate sociaal beleid op gebouwd, dat hulp onbetaalbaar is geworden. Dit kan wellicht de aanlei ding vormen tot een ombuiging van beleid. dode bomen bij het station Waddinxveen-Centrum, bracht hij het aanwezige onkruid, onder meer bij de hoek Schielandweg-Rijnlandstraat, ter sprake en bepleitte hij een systemati sche aanpak voor het schilderen van scholen. Wethouder Van Schie deelde mee dat de normale reparaties aan het pand van de streekmuziekschool aan de Zuid- kade 8 zullen worden verricht. Voorzie ningen aan het gebouw noemde hij onontkoombaar. Binnenkort wordt daarover een begroting verwacht en deze voorzieningen zullen naar ver wachting ten laste van het reservepotje worden gebracht. De heer Van Ek informeerde naar de si tuatie van het realiseren van een riool waterzuiveringsinstallatie op Reeuwijks grondgebied, vroeg aandacht voor een 2-tal verstopte rioolputten Chopinlaan- Johannes Postlaan en wilde weten of er nog wijzigingen komen in de gemeen telijke parkeer-excessen verordening. Wethouder Van Schie zei dat het hoogheemraadschap van Rijnland op dit moment in afwachting is tot het planologische licht voor de bouw van een nieuwe rioolwaterzui veringsinstallatie op groen staat en dat er inderdaad wordt gesleuteld aan een gewijzigde parkeerexcessenverordening. door de heer M. Boere (PvdA). De wet houder zei nog dat dit onderwerp ook ter sprake zal komen tijdens een extra vergadering naar aanleiding van de ge meentebegroting 1982. OVERLAST In de gemeentelijke commissie Wijk- werk Bomenwijk is de overlast voor de omwonenden ter sprake geweest tijdens de verhuur van het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. Ge steld is toen dat huurders die overlast veroorzaken in de toekomst de toegang tot het wijkgebouw kunnen worden ontzegd. Wel dient controle plaats te vinden. Het wijkgebouw wordt ook niet altijd in geode staat achtergelaten door huur ders. Om dit te voorkomen zou een borgsom kunnen worden gevraagd. Wethouder A. H. van Gent (PvdA) zal met de administrateur overleggen of hier een regeling voor te creëren is. Het is van groot belang dat huurders op de hoogte zijn van de verhuurvoorwaar- den. Bij het tekenen van het contract moet de huurder op belangrijke punten worden gewezen. POPULIEREN Het inkoppen van de populieren nabij de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade zal de vorm van de bomen niet wijzigen, waardoor het beoogde ef fect niet zal worden bereikt. Dat zei di recteur A. M. Zwamborn van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven in de raadscommissie- met-die-naam op een vraag van de heer H. van Ek (PvdA). Na deze toelichting kon iedereen zich met het inkop- voorstel verenigen. VEEL VRAGEN E)e heren C. Dijkshoorn (CDA) en H. van Ek (PvdA) hebben wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in de raadscommis sie voor de openbare werken en - bedrijven bestookt met een aantal ui teenlopende vragen. Zo vroeg de heer Dijkshoorn naar de stand van zaken met betrekking tot de lekkage van de streekmuziekschool, wees hij op twee i Gitarist Jorge Oraison werd in 1946 geboren in Montevideo (Urugay). Hij begon zijn muziekstudie aan het Conservatorio Munnicipal aldaar en kreeg gitaarlessen van Lola G. de Ayestaran. In 1968 ontving hij de eerste prijs van de ’’Jeunesses Musi- cales”, waaraan een uitgebreide con certtournee verbonden was. In 1969 ontving hij een beurs om zijn studie te kunnen voortzetten bij José Thomas te Santiago de Compostella. In 1971 werd hem op het ”XIII Con cours International de Guitarre” te Parijs een zilveren medaille toege kend. Hij heeft zich in Nederland geves tigd en is thans als hoofdvakleraar gitaar verbonden aan het Twents Conservatorium te Enschede. Op zijn concert in Waddinxveen, waarbij hij begeleid zal worden door de klave- cinist Gerard Dekker, zal hij werken spelen van onder andere: Carulli, Ponce en Boccherini. I J. Havenaar (SGP/HKV/GPV) WADDINXVEEN - Het zal nog wel enige tijd duren voordat de open bare kleuterschool Pinkelotje aan de Chr. Huygenslaan als wijkgebouw beschikbaar kan worden gesteld. Het gebouw, dat nog in gebruik is bij de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heyermanslaan, in welke school de kleuterschool is geïnte greerd, moet namelijk voorlopig voor het onderwijs beschikbaar blijven. Dit heeft wethouder A.H. van Gent (PvdA) gezegd in de vergadering van de planningsgroep sociaal-culturele activiteiten, in antwoord op een des betreffende vraag van de publieke tribune. In de gemeentelijke nota ’’Laten we welzijn” staat namelijk dat Pinkelotje als wijkgebouw be schikbaar zal komen. raamjtit te nemen. In de kantine werden enkele twee cassettedecks, totaal ter"waarde van ca^f nenauto aangereden door een tweede personenauto. De bestuurder van de personenauto, die de aanrijding had veroorzaakt, reed meteen na het onge val weg. Van de aangereden personen linker achterzijde Verkoop van plaatsbewijzen vanaf f 12 oktober in het ge meentehuis, afdeling algemene zaken, van maandag t/m vrijdag, tussen 08.30 en 12.30 uur, tijdens deze uren is ook telefonische re servering mogelijk (4433) en Vanaf een half uur voor de aan vang van elk concert. Uitsluitend abonnementen kun nen tot uiterlijk 8 oktober ook worden besteld door overschrij ving van het verschuldigde bedrag op girorekeningnr. 182466, t.n.v. beheerder legeskas, gemeente Waddinxveen, onder vermelding van ’’kamermuziekconcerten”. Abonnementen worden dan toegezonden. t-rans Bruggen op blokfluit. Hij is in de raadzaal van het gemeentehuis te zien en te horen op donderdagavond 18februari Blokfluittist Frans Brüggen wordt thans algemeen beschouwd als de meest briljante vertegenwoordiger van zijn instrument. Op achttienjari ge leeftijd voltooide hij zowel zijn gymnasiumopleiding, als zijn studie aan het muzieklyceum van zijn ge boorteplaats, Amsterdam. Vervolgens studeerde hij enige jaren musicologie aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam. Thans is hij als leraar oude muziek verbonden aan het Koninklijk Con servatorium te Den Haag. Daarnaast treedt hij veelvuldig op in binnen- en buitenland. Zo maakte hij onder an- WADDINXVEEN Inbraken houdende plaatselijke rijkspolitie volop bezig. Vermoedelijk in de nacht van zondag 20 op maandag 21 september werd ingebroken in de kantine van een voetbalvereniging. Men was bin nengekomen door een r -T- automaten opengebroken. Ontvreemd werden sigaretten?'koffie, bandrecorder en t- 1.100,—. Op maandag 21 september werd inge broken in twee woningen, waarbij on der meer werden ontvreemd een kleu ren t.v., een cassettedeck, een gitaar en een tuner-versterker. Door ruitjes in te slaan was men de woningen binnenge komen. In de nacht van donderdag 24 op vrij dag 25 september werd een nabij de Ju stus van Effenlaan geparkeerd staande auto opengebroken. Hieruit werden ontvreemd een tuner-versterker en twee boxen. FIETSEN OP TROTTOIR De afgelopen week werden 6 fietsers bekeurd, daar zij op trottoirs fietsten. Verder werden fietsers, bromfietsers en automobilisten proces-verbaal aange zegd terzake het negeren van het rode verkeerslicht nabij de hefbrug, negeren van het inhaalverbod, verlichtingsge- breken en technische gebreken. Deze bromfietsen werden voor technisch on derzoek uit het verkeer genomen. NEGEREN STOPTEKEN Op donderdag 24 september werd bij een verkeerscontrole op de Bosboom Toussaintsingel een stopteken gegeven aan een bromfietser. Hij negeerde dit teken en reed met grote snelheid weg. Aan de hand van het opgenomen verze- keringsplaatje kon de jongeman enige tijd later hieromtrent worden gehoord. De bromfietser, een 19-jarige Wad- dinxvener, werd proces-verbaal aange zegd terzake het negeren van een gege ven stopteken. RIJDEN ONDER INVLOED Twee automobilisten werden de afge lopen week bekeurd, daar zij onder in vloed van alcohol reden met hun voer tuigen. Beiden werden bloedproeven afgenomen. Een automobilist werd in verband met alcoholgebruik een rijver bod opgelegd. FIETSEN De afgelopen week werd drie keer aan gifte van diefstal van een fiets gedaan. Eén rijwiel werd teruggevonden. DOORGEREDEN Op maandag 21 september om 20.00 uur werd nabij de splitsing Juliana van Stolberglaan/Kerkweg-Oost een perso- Ruud van der Meer begon zijn carrière als hoboist bij het Resi dentie Orkest in Den Haag, waar hij later tevens muziekdocent en koor dirigent werd. In 1966 begon hij met zijn zangstudie en in 1967 won hij een eerste prijs op het Nationale Concours te Amsterdam. Hij zette zijn studie voort in Salz burg en Parijs en won prijzen op het Internationale Vocalisten Concours te Den Bosch (1967), te Toulouse (1968) en te Barcelona (1970). Hij trad veelvuldig op in binnen- en buitenland, verleende medewerking aan verschillende festivals en werkte met vermaarde ditigenten als: Lucia no Berio, Jean Fournet, Nicolaus WADDINXVEEN - In dc ge meenteraad zijn de fracties van de VVD en D’66 van mening dat de theater- en filmwerk- groep ”De Spintol”, een acti viteit van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Waddinx veen”, ook in andere gebouwen dan het jeugd centrum De B< Beukenhof voorstellingen moeten kunnen verzorgen. De heer F.H. de Ruijter (VVD) heeft dit bijvoorbeeld gezegd in de raads commissie welzijnszaken, waar de heer H.P. Barth (D’66) zijn woorden ondersteunde. Volgens wethouder A.H. van Gent (PvdA) kan dit niet omdat het zo is dat de werkgroep een activiteit aankaart bij de stich ting. Deze laatste vraagt subsidie aan, wanneer het de te organiseren ac tiviteit onderschrijft. De Bonkelaar wordt voorts als lokatie gekozen om dat de stichting deze gratis ter be schikking stelt aan de werkgroep ”De Spintol”, terwijl de stichting een bedrag uit de afkoopsom ter be schikking stelt aan de werkgroep. Zoals bekend heeft de gemeenteraad laatst besloten ”De Spintol” een sub sidie te verstrekken van f. 5.032,50 nu de gemeente een aantal voorwaar den heeft geformuleerd waaraan de werkgroep moest voldoen om voor subsidie in aanmerking te komen. Zo dient men zich te richten op een be paald publiek, is goede publiciteit nodig, mag er geen al te grote ver splintering van activiteiten plaatsvin den en zullen slechts de theaterpro- dukties worden gesubsidieerd. Deze opmerkingen werden gemaakt door de heer J. Havenaar (SGP/HK V/GPV) in de raadscommissie sociale zaken/volksgezondheid/woonruimte- beleid, waar in aanwezigheid van direc teur J. van Duinen het jaarverslag 1980 van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas werd besproken. ’’UITGEKNEPEN” Zuidplas-directeur Van Duinen merkte aan de hand hiervan op dat de gezins zorg dermate is ’’uitgeknepen”, dat slechts dan hulp wordt verleend als is gebleken, dat op geen enkele andere wijze (kinderen, familie, buren) hulp kan worden geboden. De essentie is hierdoor anders komen te liggen. De geboden hulp kan dan dienen om de taak van de buurvrouw te verlichten, zodat in feite gesproken dient te wor den van aanvullende werkzaamheden. Bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas, die in Nieu- werkerk aan den IJssel is gevestigd, maar ook kantoor houdt in het Anne Frank-centrum, is op dit moment een part-time staffunctionaris in dienst met als taak de bevordering van de deskun digheid van de helpsters/verzorgsters. De suggestie van de heer Van Duinen dat dit werk misschien beter kan wor den uitbesteed aan of gecombineerd kan worden met andere organisaties ontlokte bij de heer M. Boere (PvdA) de opmerking dat dan in ieder geval weer wordt teruggaan naar centralisatie in plaats van decentralisatie. BEJAARDEN Naar aanleiding van de in de raadscom missie verwoorde stelling, dat - doordat de machtiging van het ziekenfonds wordt ingetrokken en het op grond daarvan niet meer mogelijk is de be jaarde op sociale indicatie langer in een ziekenhuis te verplegen - een verzwa- val weg. Van de t auto werd de gedeukt. AANRIJDINGEN Op maandag 21 september om 16.35 uur vond er op de Piasweg een aanrij ding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. De vrachtauto en de personenauto reden elkaar tegemoet. De vrachtauto week iets uit naar links, waarbij emballagemateriaal uit de laad bak stuiterend op het wegdek viel en te gen de naderende personenauto kwam. De schade viel overigens mee. De vrachtauto is voor een nader technisch onderzoek (defecte bladveren) uit het verkeer genomen. Persoonlijke onge lukken hebben zich niet voorgedaan. Op donderdag 24 september omstreeks 19.20 uur vond er op de Weidezoom een aanrijding plaats tussen twee brom fietsen. Een bromfietser kwam vanaf het erf naast een woning en reed de Weidezoom op. Een op de Weidezoom rijdende bromfietser kon hem niet meer ontwijken. Beide voertuigen werden licht beschadigd. WADDINXVEEN/ZOETERMEER Zaterdagavond 3 oktober om half tien houdt de jazzclub Zoetermeer in het onderkomen aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer een clubavond, waaraan zal worden meegewerkt door een or kest, dat luistert naar de opmerkelijke naam ”Het Fluitekruidt”. Deze formatie bestaat sedert 1977. Ge tracht wordt, te spelen in de stijl van de eerste big bands. Het repertoire omvat dan ook nummers uit de ’’band books” van The McKinney Cotton Pickers en de orkesten van Fletcher Henderson, Jelly Roll Morton, Bix Beiderbecke, Clarence Williams, Andy Kirk, King Oliver, Luis Russel en natuurlijk niet te vergeten Duke Ellington. Het Fluitekruidt bestaat bestaat uit 9 musici, te weten Henk Meek (trompet), Martin Wiersma (cornet), Robert Veen (altsax, clarinet, arrangeur, leider), Hans Bosch (tenorsax, clarinet), Victor Bronsgeest (trombone en vocals), Frits Moolenaar (clarinet, banjo), Kees de Graaf (piano), Cor Hoppenbrouwers) (sousafoon) en Rein Niemeyer (slag werk). Het orkest speelt in principe volledig akoestisch, om zodoende zo authentiek mogelijk te klinken. Alleen de piano wordt over een monitor versterkt, waarover ook wordt gezongen en aan- gekondigd. Het streven van Het Fluite kruidt is erop gericht, zo mogelijk al leen in jazzclubs op te treden, met af en toe een koffieconcert, dit om verzekerd te zijn van een gemotiveerd publiek. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt voor niet leden 6,—. Leden hebben gratis toegang. Harnoncourt, Ferdinand Leitner en Willem van Otterloo. Pianist Rudolf Jansen werd in 1940 te Arnhem geboren. Hij studeerde aan het Amsterdams Conservatorium bij Nelly Wagenaar (piano) en Felix de Nobel (begeleiding). In 1965 ont ving hij de ’’Toonkunst Jubileum Prijs” en in 1966 werd hem de ’’Vriendenkrans van de Vereniging van Concertgebouwvrienden” toege kend. In datzelfde jaar behaalde hij tevens de ”Prix d’Excellence”. Hoewel hij vaak als solist optreedt, heeft hij zich in de loop der jaren vooral ontwikkeld tot een veel ge vraagd begeleider en kamermuziek- speler. Talloos zijn de concerten en radio-opnamen, waaraan hij zijn me dewerking heeft verleend. Concert- tournees voerden hem door vrijwel geheel West-Europa, en naar de Verenigde Staten, Mexico, Noord- en West-Afrika en Indonesië. Het duo zal werken vertolken van onder andere: Brahms, Poulenc en Duparc. WADDINXVEEN - Donderdagavond 22 oktober om half negen wordt in de raadzaal van het gemeentehuis het eerste kamermu ziekconcert van het nieuwe seizoen gegeven. Dat gebeurt door de pianist Theo Bruins. Het zesde en laatste concert uit deze derde reeks wordt op donderdag 22 april gegeven door bariton Ruud van der Meer en pianist Rudolf Jansen. In de tussenliggende vier concerten komen aan bod het Amsterdams Piano Trio, het Rondo Kwartet, de blokfluitist Frans Brüggen, gitarist Jorge Oraison en op klavecimbel Gerard Dekker. Zes concerten in to taal met 13 musici. i Tent Y met i 23-2 Y zou 1 siek, Y kuni i 21’ Y de A maa Y op A pun Y de i spre sent i Doe Y ovei i zwa ruir 1 Bas Y geli. i te Y Pur A 21. Y 23. A 25. f De i aan J zw< A 25. Y 27. A 9-1 Y 28: i De: Y 25. i do, Y 26 i 24 Y Me k zw i te A 27 18 A 35 Y 31 A Dé Y dr A is lij] A Te I ge A W Y 44 A z, mer (zwart KvN 1 In de staanc stand I witspt A lijkhei klassii naam wijze sities truml sen de Ruud mind' 33-28 het b bezet 28, k bleen omsii 23 sf '■"’Si

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 26