TOI-TOI Industriebond FNV zette KOMT MET 10 trouwe leden in het Hinder wet 300 ge vallen A westnederland I zonnetje285jaar lid J r r de nieuwe dienstregeling al gekocht? 3 EEN ACTE RS 1 '1 A A Klachten bezorging Sweelinckhof 31 Telefoon 8950 winkelen in deze I DURE TIJD!, In café-restaurant De Unie Heropening Van der Graaf Raadsvoorstel tot plaatsen van meters teruggetrokken Woonwagenbewoners hoeven eigen stroom nog niet te betalen Bram Vermeulen en De Toekomst in De Bonkelaar t GOOT l. r DANK U HOND IN 1 Vs (maximaal vfl. 100- DEELNAMEFORMULIEREN 1N DE PASSAGE WINKELS op de “PASSAGE" kunt u uw boodschappengeld* terug verdienen van 5 t/m 10 oktober u kunt I;et bedrag van uw kassabon terug krijgen^ t v raimm 1HHIIIII 1irv p is I Koop hem bij uw buschauffeur of op het postkantoor ^50 WADDINXVEEN - Het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders om 27.500,— beschikbaar te stellen voor het plaatsen van meters voor electriciteitsgebruik ten behoeve van woonwagens aan de Sniepweg en de Onderweg is vorige week woensdag niet door de ge meenteraad behandeld. Uit een mededeling van loco-burgemeester A.H. van Gent bleek dat de kosten om gerealiseerd te krijgen dat de woonwagenbewoners hun eigen stroom gaan betalen blijkens een opga ve van het GEB veel hoger blijken te zijn. Daarom werd het reeds geda ne voorstel teruggenomen. iR_ De tien trouwe leden van de Industriebond FNV met S. Rille (60 jaar lid) en rechts wat verscholen landelijk -oorzit- Bram Vermeulen en De Toekomst Een hartelijke handdruk van FNV's Industriebondvoorzitter Arie Groenevell voor de 81-jarige Simon Pille, die J werd gehuldigd wegens zijn 60-jarig bondslidmaatschap. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Eer^liUn het interieur van Van der Graaf tijdens de zaterdag gehouden "opendag”. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen, Sjaak Noteboom). ter Arie Groenevelt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom speld op hun revers, terwijl de overige drie een portefeuille kregen, omdat zij al in hetbezit waren van het eremetaal van hun bond. Op de jubilarissenavond gaf bondsvoor zitter Arie Groenevelt een korte schets van de geschiedenis van de Federatie Nederlandse Vakbeweging. Hij verge leek de situatie waarin de bond in de ja- ren dertig - toen Simon Pille werd - ver keerde met de huidige situatie en con cludeerde, dat de crisis de vakbond (le denverlies) even hard treft als de maat schappij. Daarom riep hij een ieder op lid te worden van zijn vakbond en dat ook te blijven. Graaf voor orgelbespelingen. De ’’open dag” bij Van der Graaf, die ook zaken heeft in Capelle aan den IJssel, Urk, Bruinisse en Scherpenisse, wordt door velen bezocht, terwijl er .ook van de bijzondere aanbiedingen werd geprofiteerd. Van der Graaf be schikt nu weer over een mooi en doel matig verkooppunt in de Oranjegale- rij- WADDINXVEEN In het café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost heeft de landelijk voorzitter van de Industriebond FNV, Arie Groene velt, vorige week woensdagavond tien trouwe vakbondsleden gehuldigd. Cen traal op deze jubilarissenavond van de afdeling Waddinxveen van deze bond stonden Simon Pille (81die zestig jaar lid was, en de heren H. Hom en G. H. v. d. Werf, die voor vijftig jaar lidmaat schap "tekenden”. De overige zeven waren 25 jaar lid van de Industriebond FNV: T. Vermeulen, J. H. Vermeent, J. A. Verweij, A. v. d. Élshout, H. van Rijn, J. Tabbernal en M. Pfeyffer. De kwarteeuwelingen kregen de FNV- Openbare Werken Eenzelfde geluid viel ook te horen in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven. Ook daar toon de iedereen zich voorstander van een individuele bemetering. Dat het ma ken van deze aansluitingen niet bete kent dat er sprake is van een legaal woonwagencentrum aan de Sniepweg, zoals de heer H. van Ek (PvdA) veron derstelde, wees CDA-wethouder P.F.J. van Schie van de hand. "Help ik leef” is van John Tolly. Hiero ver het volgende: Wanneer in een blij spel iemand vermoord wordt, en dat blijkt niet zo, dan staat de hele boei op naders betekent ook drie aparte de- zijn kop. Gelukkig loopt in dit soort ge- cors, belichting en geluid. Dit alles is vallen alles goed af. eveneens in handen van de Wad- dinxveense amateurtoneelvereniging. "Moet U ook naar Amsterdam” is van Wim Povel en gaat over het volgende: WADDINXVEEN - Zaterdag is orgel- en pianozaak Van der Graaf aan het Koningin Wilhelminaplein officieel heropend. Na een paar dagen gesloten te zijn is de nieuwere en kleinere, maar daardoor ook sfeervoliere ruimte ge schikt gemaakt om in een goede sfeer het juiste muziekinstrument te kunnen kiezen. Om de heropening muzikale luister bij te zetten zorgden Jan van Westenbrugge en Jan Willem van .der Financiën Het voorstel tot plaatsing van meter voor electriciteitsgebruik in de woon wagens aan de Sniepweg en de Onder weg ontmoette ook in de raadscom missie voor de financiën geen tegen stand. ‘Ik heb er geen moeite mee’, zei kortweg de heer M. Boere (PvdA), ‘aannemende dat het college hiermede geen legalisatie van de standplaats aan de Sniepweg bedoelt'. De heer H.P. Barth (D’66) deelde die opvatting en vond dat ook de aansluitkosten voor rekening van de woonwagenbewoners moeten komen. De heer W.L.M. Kruijk (CDA) vond het evenmin niet juist dat uit prakti sche overwegingen de aansluitkosten eenmaal voor rekening van de ge meente komen. ‘Dan moeten ook de eventuele heraansluitkosten na afslui- Bram Vermeulen en de Toekomst heet. De groep heeft in de herfst en de winter van J980 een lp opgeno men (zijn 2e sinds de scheiding met Freek de Jonge) die begin februari is uitgekomen onder de titel: ”Doe het niet alleen” en is geproduceerd door Rik Zaal. Bram Vermeulen (1946) volgde het Montessori Lyceum in Den Haag en speelde vanaf zijn 16e in het Neder lands Volleybalteam (173 inter lands). Begon tijdens zijn studie psy chologie te werken met Freek de Jonge. Die samenwerking, onder de titel Neerlands Hoop (in bange da gen) duurde 12 jaar en leverde acht theaterprogramma’s op, even veel re gistraties op de plaat en een paar stu die Ip’s. In september 1979 ging het duo uit elkaar. De Jonge werd komiek, Ver meulen popmuzikant. Het eerste pro- dukt werd derhalve een lp (mei 1980), waarvan twee singles werden gehaald. Eén ervan ’’Politiek” werd een hit. Zijn woorden werden onderstreept door Simon Pille. De trouwe vakbond sman, oud-wethouder, ereburger Van Waddinxveen en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau meende dat de werkne mers er hun schouders onder moesten zetten om de bond groter te maken. Hij zei het lielst weer op pad te gaan om le den te werven, zoals hij vroeger zoveel had gedaan, maar zijn leeftijd stond hem dat niet meer toe. Simon Pille be sloot zijn dankwoord met het uit het verleden ophalen van wetenswaardige voorvallen, zoals de eerste kennisma king Waddinxveen met de huidige bondsvoorzitter Arie Groenevelt. WADDINXVEEN Moet u ook naar Amsterdam, Help ik leefen Het tiende deel. Dat zijn de drie eenacters die de Waddinxveense amateurto- neelverenimne Toi-Toi zaterdagavond 3 oktober op de planken van het neelvereniging Toi-Toi zaterdagavond 3 oktober op de planken Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad brengt. De drie los van elkaar staande toneel- persoonlijke wachtkamer. stukjes in één bedrijf zijn in de afge- :l- lopen maanden zoals gebruikelijk gere peteerd in de oefenruimte van Toi-Toi in ’t Ketelhuis. Het spelen van drie ee- --HIMiEK i:\TRLM WAI)»INXVEEN~~, Zoals bekend liggen de Waddinxveen se plannen om een nieuw woonwagen centrum aan de Tuinbouwweg te kun nen maken bij de Kroon, omdat on- wonenden daartegen hebben gepro testeerd. In de raadscommissie gaf de heer J.A. Hielema (CDA) als zijn mening, dat de oorzaak van de vooroordelen tegen woonwagenbewoners liggen in het feit, dat de woonwagenbewoners wer den ondergebracht in grote regionale kampen, die tevens de ‘slechte’ bur gers aantrokken. ‘Dit impliceert, dat de huidige woonwagenbewoners zijn geconfronteerd met een erfenis uit het verleden’, aldus de heer Hielema, die zijn worden zag aangevuld door de heer M. Boere (PvdA), die stelde dat er van de zijde van de woonwagenbe woners een verzet is geweest tegen het oprichten van deze kampen. Sociale Zaken In de raadscommissie sociale zaken/ volksgezondheid/woonruimteverdeling was in ieder geval iedereen het er over eens dat de woonwagenbewoners voor hun eigen electriciteit moeten gaan be talen. Integratie houdt namelijk ook in gelijke rechten en gelijke plichten, want ook de andere inwoners betalen voor hun eigen stroomverbruik. ‘Ge zien de hoogte van de GEB-rekenin- gen kan worden gesproken van een onzorgvuldig omgaan met energie’, al dus de raadscommissie. De heer M. Boere (PvdA) gaf als zijn mening dat het parkeerterrein aan de Sniepweg niet de geëigende plaats is voor een woonwagencentrum. Maar volgens wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) is wegslepen niet mogelijk, omdat hier geen provinciaal plan voor bestaat. WADDINXVEEN Een inventarisa tie van hinderwetplichtige bedrijven en installaties heeft in het afgelopen jaar plaatsgevonden. Hieruit is gebleken - aldus B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1982 - dat in ong.eveer 300 gevallen (excl. agrarische en winkelbedrijven) een hinderwetpro- cedure dient te worden gestart. Het be- treft hier zowel de eerste verlening als herziening van verleende vergunnin gen. De hinderaspecten variëren van zeer gering tot aanzienlijk en kunen glo baal worden onderscheiden in de aspecten bodem-en waterverontreini ging, stof, stank, geluidhinder, onge dierte, explosie en brand. Het speet van de rioolverontreiniging wordt los hier van in de lozingsverordening Riolering geregeld. Het milieubureau Midden-Holland heeft voor onze gemeente een capaci teit van 50 hinderwetvergunningen per jaar beschikbaar. Het college stelt zich voor om in 1982 te starten met de vergunningprocedures voor de door de gemeente als meest urgent geachte be drijven en installaties. De legesverorde- ning zal zodanig dienen te worden aan gepast dat naast de advieskosten van bijv. Midden-Holland aan de bedrijven ook een hogere leges in rekening kan worden gebracht ter dekking van eigen apparaatskosten. Daarnaast blijven de kosten welke niet dqorberekend kun nen worden zoals controles, klachten bewerking, algemene adviezen etc. Ter dekking van deze kosten heeft het col lege gemeend een post van f 25.000, per keer geraamd, zodat deze post op huidige prijsbasis te zijner tijd zal op lopen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1981. ting voor rekening van de gemeente komen’, stelde de christen-democraat in de raadscommissie, daarmee aange vende het beter te vinden indien voor de aansluitkosten door de gemeente worden verstrekt in de vórm van een eenmalige bijdrage. Vooroordelen en discriminatie, dan.r einde. Het spreekwoord: Van je'vrien- doen we allemaal aan mee. Angst voor het vreemde, zelfs in een meestal on- WADDINXVEEN - Bram Vermeulen en De Toekomst treden vrijdagavond 2 oktober om negen uur op in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar aan de Beukenhof. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. Bram Vermeulen gaat sinds januari van dit jaar als popmuzikant door het leven. Na een lange reeks voorstel lingen in 1980 met een muziekthea- tershow besloot hij zich uitsluitend op de muziek toe te leggen. Met het grootste deel van de mensen, die al met hem in de theaters samen werkten, vormde hij een band, die "Het tiende deel” is van Atie M. Voge lenzang de Jong. Dit is een spannende thriller. Ook hierin een moord gep leegd? Chantage en een zeer vreemd den moet je het hebben, geldt hier ten volle. mhfmkm MWMlWW' P 'r~*1 t. w W r -SS

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9