JARIG BESTAAN VIEREN Stroommeters in woonwagens kost halve ton WONINGBOUWVERENIGING "WADDINXVEEN” GAAT 70- gpffpto film sjaak noteboom SPECIALE AANBIEDING Multo Ring Band Activiteiten Wapitistam tijdens de herfstvakantie gaat weer de lucht in Agenda Goudse Bioscopen Woonwagen bewoners behandelen als andere ingezetenen Met jubiïeumreceptie op vrijdag 23 oktober in De Unie Een boekenbon? Deze week 16,75 Geldig t/m 22-10-’81 Gezamenlijke ouderavond Theo Thijssen en Pinkeltje Burundy Amie Dijkman verlaat het notariaat Tienjarig bestaan t Kaboutertje vierde feest Afscheid van ’’meester” J. G. Aartsen Een boekenbon? r i w i r ff A t 724 W EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 OKTOBER 1981 1981 met 20 vel chamois fotokarton. Normaal 20,70 i V* DOET ’T... ALTIJD! ”Wad- eigen WADDINXVEEN Met een feest voor de peuters en een receptie voor ouderen heeft de aan de J. W. Frisoweg gevestigde peuterspeelzaal ’t Kabou tertje vrijdag het 10-jarig bestaan ge vierd. De peuters werden ’s morgens onthaald met draaiorgelmuziek en een optreden van het poppentheater Hilde brand uit Maarssenbroek, dat de peu ters geheel in de ban kreeg, mede door het bijzonder aantrekkelijke optreden van de poppenspeler. Hij zou later de jongens en meisjes ook nog als clown', goochelaar van een opeens tevoor schijn komende duif en konijn en met een sprekende pop vermaken. Natuur lijk was er voor de peuters ook nog het nodige lekkers. Als aandenken was er voor iedereen een tegeltje met daarop een kabouter. G.E.B. in Gouda is het mogelijk een "binneninstallatie” te maken bestaande uit een centraal kastje met aardlekscha- kelaar en 2 contactdozen in de door het G.E.B. bij de woonwagens te plaatsen meterkast. De kosten van deze uni forme installaties bedragen ca. f 400, per wagen of totaal f 6.000, Deze werkzaamheden zouden door een plaatselijk bedrijf kunnen worden uit gevoerd. "Ter vermijding van proble men bij het invullen van de installatie- kaarten door de woonwagenbewoners vinden wij het voorts gewenst dat dit bedrijf zulks voor iedere aansluiting verzorgt. Hiervoor dient een kleine ver goeding betaald te worden”, menen B. en B. De kosten voor het maken van een aan sluiting op het electriciteitsnet voor de huidige 15 woonwagens aan de Sniep- weg en de Onderweg bedragen volgens prijsopgaaf van het G.E.B. 41.300, Deze kosten hebben betrekking op graafwerkzaamheden, kabels, aansluit kosten, arbeidsloon, kleine materialen en diversen. Het totaal benodigde bedrag is: kosten G.E.B. Gouda e.o. 41.300,15 aan sluitingen a f 6.000,en kosten open bare werken en afronding f 1.700, zodat het totaal f 49.000,bedraagt. Peuterspeelzaal 't Kaboutertje vierde het 10-jarig bestaan. Op de Joto staande de leidstsers Joke v. d. Ker en Lisa van Hoorn. Zittend vier peuters van tien jaar geleden: Martin Smit, Wendy Sinnema, Hienke Verploeg en Anneloes Hoos. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom 1 WADDINXVEEN De oudercom- missie van de openbare Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost) en de kleuter school Pinkeltje (Van Mecklenburg Schwerinlaan) houden vanavond (woensdag) hun gezamenlijke jaarver gadering in de gemeenschapsruimte van de Theo Thijssenschool. Op deze om acht uur beginnende avond wordt begonnen met het huishoudelijk gedeelte. Na de pauze zal de heer Kers bergen van de schoolbegeleidingsdienst voor Midden Holland en de Rijnstreek een voordracht houden met als titel "Onze scholen nu en straks in 1983”. Het jaar 1983 is het jaar waarin de nieuwe Wet op het basisonderwijs van kracht wordt. Na deze inleiding krijgen de aanwezige ouders de mogelijkheid om vragen te stellen. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de gezamenlijke jaarvergadering zullen niet alleen de nodige jaarverslagen wor den goedgekeurd, maar zullen ook ver kiezingen worden gehouden voor nieuwe oudercommissieleden. Voor de Theo Thijssenschool zijn aftredend de dames Van Bergen, Boer en Hopmans. Deze leden zijn niet herkiesbaar. Voor Pinkeltje zijn aftredend de dames Hop mans en Verweij. Mevrouw Hopmans is niet herkiesbaar en mevrouw Verweij wel. Passage 47 - Waddinxveen - Tel. 01828-2477 WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven Burundy Nederland BV, met als vesti gingsplaats Waddinxveen. Omschrij ving bedrijf: verkoopkantoor van elektro-technische en elektronische komponenten. Maatschappelijk kapi taal: f 500.000,—, waarvan geplaat- st/gestort f 100.000,Directie: C. H. Brandse, Zevenhuizen, R. J. Verhoeven te St. Armands a/d Schelde (België). President-commissaris R. C. Farley te Norwalk (USA). Commissarissen: G. M. Szabad te Scarsdale (USA), L. Obert te Torino (Italië), mr. J. L. Janssen van Raay Advocatuur BV te Rotterdam. Administrateur: D. L. C. Rijsenberg te Rotterdam. WADDINXVEEN - In het ko mende weekeinde wordt weer het scouting radiozend- en ont- vangstfestijn JOTA (Jamboree- On-The-Air) gehouden, waar aan in Waddinxveen voor de zesde maal wordt deelgenomen door de Wapitistam. Tijdens de JOTA proberen scoutingleden van alle aangesloten landen via de radio contacten met elkaar te leggen. De scoutingleden worden daar bij terzijde gestaan door en thousiaste zendamateurs (geen 27 MC), die de verbindingen openen en sluiten. Voor deze gelegenheid geeft de PTT een speciale JOTA-vergunning uit. Van alle gemaakte verbindin gen wordt een administratie bijgehouden, die later in een computer verwerkt zal worden. Na het weekeinde worden kaar ten met groeten en allerlei gegevens over en weer gestuurd tussen de stations die contact met elkaar gehad hebben. In Waddinxveen zal de appa ratuur opgesteld staan bij de Wapitistam in het clubhuis aan de J.W. Frisoweg. Vrijdagavond wordt reeds hard gewerkt aan een 11 meter hoge mast, die zaterdagmorgen overeind gehe sen wordt. GEB-OVERLEG Zoals al eerder bericht laten de jaara- frekeningen van het stroomverbruik 1980/1981 voor de twee woonwagen centra zien dat deze neerkomen op f 45.000,f 12.000,voor het cen trum aan de Onderweg en f 33.000, voor het tijdelijk centrum in het sport park "de Sniep”. "Gelet op de stijgende energiekosten zullen de werkelijke stroomkosten van de woonwagens in Waddinxveen voor 1982 aanzienlijk hoger uitvallen. Gelet op de hoge kosten achten wij het billijk mogelijkheden te overwegen om het ge meentelijk aandeel in die kosten terug te brengen”, aldus B. en W. aan de ge meenteraad. Blijkens gevoerd overleg met het WADDINXVEEN In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd van 60 jaar heeft mejuffrouw Annie Dijk man na een bijna 44-jarig dienst verband het notariskantoor van J. in ’t Hol en mr. P. L. van der Meu- len, gevestigd aan de Prinses Bea- trixlaan, verlaten. Aangezien bij haar 40-jarig jubi leum op 1 januari 1978 uitgebreid aandacht is geschonken aan haar verdiensten voor het notariaat en de gemeenschap van Wad dinxveen, heeft het afscheid in be perkte kring plaatsgevonden. Bij die gelegenheid bijna drie jaar geleden werd mejuffrouw Dijk- Man door loco-burgemeester H. Huizer de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. Dat gebeurde tijdens een drukbe zochte receptie in Party Home aan de Passage. De Wad- dinxveense werkte van 2 januari 1938 tot 1967 bij de nu in Waal wijk wonende oud-notaris D. B. van der Most en sinds dat jaar bij het notariskantoor J. in ’t Hol, dat vorig jaar werd uitgebreid met no taris mr. P. L. van der Meulen. Mejuffrouw Dijkman was echter niet alleen bij het Waddinxveense notariaat een bekend gezicht. Ook in het kerkelijk en maat schappelijk leven stond ze haar mannetje. De in Achtkarspelen geboren en aan de leplaan wo nende Waddinxveense speelde ook in het plaatselijke en regio nale verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog een belangrijke rol. De later op de dag gehouden receptie voor (oud)bestuursleden en -leidsters werd door zo’n 60 mensen bezocht. Dank zij de grote opkomst was het in de peuterspeelzaal erg gezellig. De jubile rende peuterspeelzaal ’t Kaboutertje is aangesloten bij de in 1982 tien jaar be staande Stichting Behartiging Wad dinxveense Peuterspeelzalen. De 40 peuters van ’t Kaboutertje - de tweede peuterspeelzaal die 10 jaar be staat, vorig seizoen was dit Ketelbinkie, welke toen aan de Esdoornlaan en nu in het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat is ondergebracht - heb ben in het afgelopen decennium in ver schillende gebouwen als 2,5 tot 4-jarige hun eerste schreden buiten de directe omgeving gezet. Vijf ochtenden per week bezoeken peu ters nu de speelzaal in het gebouw aan de J. W. Frisoweg, waarin ook de peu terspeelzaal Hummelhof is onderge bracht. De peuters zijn ingedeeld in twee groepen. De kleinsten komen twee ochtenden per week naar de speel zaal, de oudsten drie ochtenden. tingsvergadering, waarbij 37 mensen aanwezig waren. Enkele namen uit die tijd: A. den Boon, J. van Bergen, Alb. Tol, C. Tol, J. Baas Gz., A. van Nielen, K. Baas, G.J. Spruijt, Van Dort Kroon, H. van Drimmelen, J. Berghuis, M. Verzijden Jz., D. Brem- mer Jz., P.D. Stuurman, P. Both, A. Goor, H. Dijs, A. de Rooij.Joh. Alblas, A. Kreupeling en H. van de Berg. Tijdens die oprichtingsvergadering werden de heren A. Kreupeling en G.J. Spruijt respectievelijk tot voor zitter en tot secretaris gekozen. J. Berghuis werd vice-voorzitter. Op de op 18 augustus 1911 gehouden tweede oprichtingsvergadering waren er 27 mensen aanwezig. Dit waren gedeeltelijk dezelfde Waddinxveners als die bij de eerste vergadering aan wezig waren. Gebruik makende van de bevoegd heid werden er in de brief van het gemeentebestuur twee bestuursleden aangewezen en wel de heren J. van Bergen en H. van Drimmelen, leden van de gemeenteraad. De vergadering De zendmast Van de Wapitistam voor de Jamboree-On-The-Air in het komende weekeinde. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Tjeerd de Vries). de Kerkweg-Oost. De jubilerende woningbouwvereni ging wordt voorgezeten door P. de Bruijn. Secretaris is M.J. Groeneveld en penningmeester M. Erkelens. Leden zijn P. Lips, J. Stubbe, J. Loef, C.H.M. Koemans, G. v.d. Vlist, G.M.P. van Vuuren en P.C.G. Rijn beek. Het aantal leden schommelt rond de 245 en dat is aanmerkelijk THALIA Herfstvakantie: extra middag voorstellingen! Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Ma. 3.30 uur, Di. en Wo. 3.30 en 8 uur. Een onover troffen Bond-succes! 5 e over weldigende succesweek: FOR YOUR EYES ONLY, 12 jr. Speciaal herfstvakantiepro- gramma voor de jeugd: Za. t/m Wo. iedere middag half 2, groot feest voor de kinderen met de geheel nederlands gesproken getekende hoofdfilm: KUIFJE EN HET HAAIENMEER, a.l. Thalia ’’Special”: Vr. 11.30 uur, Za. 12 uur (nachtv.), Ma. 8 uur; Clint Eastwood in FIST FULL OF DOLLARS, 16 jr. SCHOUWBURG Let op de gwijzigde aanvangs tijden! Zo. 2 en 9 uur, Ma. 2 uur, Di. 2 en 7.30 uur, Wo. 2 uur. THE SOUND OF MUSIC, a.l. 3e en laatste week! Do. 8.15 uur, Zo. 6.30 uur, Ma. en Wo. 8.15 uur. De indrukwekkende speelfilm: HET MEISJE MET HET RODE HAAR, 12 jr. een vredesduif, maken van een vredespijp van kastanjes, maken vier kaarten doe- en leef- project, maken van collage, maken van je eigen vredesrijm of slogan en vrede is veiliger dan je denkt) cen traal, donderdagmorgen wordt naast de diaserie een Vredesspel gedaan met een aantal andere opdrachten dan dinsdagmiddag het geval was. ZONNIG ZUID Op dinsdag 20 oktober gaat de speel- WADDINXVEEN - Tijdens de herfstvakantie van volgende week zullen er in het buurtcen trum ,’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan allerlei activitei ten worden gehouden, terwijl de speeltuinvereniging Zonnig Zuid met de kinderen van haar leden op dinsdag 20 oktober met de bus naar de bossen in Maam gaan. heden. De Ontwerp-nota wel zijnsbeleid geeft alleen de maatregelen aan, die CRM no dig acht voor het gecoördi neerde minderhedenbeleid en dat betekent in de praktijk dat goed gesitueerde kleine centra thans centraal staan. Maar daar naast moet gewerkt worden aan de relactionele problema tiek, zodat woonwagenbewo ners welkom zijn in buurt huizen, verenigingen, op scho len, bij VOS-cursussen, etc. Uitgangspunt in het CRM-be- leid is, dat woonwagenbewo ners behandeld moeten worden als iedere andere ingezetene van een gemeente. Dat vraagt extra aandacht van gemeente lijke zijde maar mag niet lei den tot een aparte behande lingAls de gemeentelijke kaders kunnen voorzien in het scheppen van voorzieningen, dan worden op den duur de schappen overbodig. De inlei der illustreerde dat met een aantal voorbeelden. Sprekende over de verdeling van gelden middels rijksbijdra- geregelingen, constateerde de heer van Beeck dat het budget voor het welzijn van de woon wagenbewoners onrechtvaardig over de gemeenten is verdeeld. De aandacht zal daarom wor den gericht op een herverde ling van middelen binnen het huidige budget, al zal die operatie het deconcentratiepro- ces niet mogen doorkruisen. van het bestuur werd gehouden in een ruimte in het raadhuis aan de Zuidkade, dat hiervoor beschikbaar was gesteld. Het volledige bestuur zag er in het oprichtingsjaar van de wo ningbouwvereniging ’’Waddinxveen” zo uit: voorzitter A. Kreupeling, vice- voorzitter J. Berghuis, secretaris/pen- ningmeester G.J. Spruijt en de le den H. v.d. Berg, H. Dijs. Omdat de jubilerende corporatie koninklijk werd goedgekeurd op 21 oktober 1911 geldt dit als oprichtingsdatum. BRIEF Die datum wordt namelijk genoemd in de brief van 18 december 1911 die toen uit naam van Koningin Wilhel mina door de toenmalige ministers van Binnenlandse Zaken, Justitie en van Financiën naar Waddinxveen werd gestuurd betreffende het ver zoek van de woningbouwvereniging ’’Waddinxveen” om toelating als vereniging, uitsluitend werkzaam in het belang van de verbetering van de volkshuisvesting. In dat oprichtings jaar telde de woningbouwvereniging 60 leden. De vertrokken "meester" van de protestants-christelijke Groen van Prin- stererschool (Tollenslaan) J. G. A art sen tijdens de afscheidsavond. WADDINXVEEN Woensdag voor een week hebben de kinderen van de Groen van Prinstererschool (Tollen slaan) met een geweldig feest, afscheid genomen van hun ’’meester” J. G. Aart sen, die ruim 12 jaar aan de school ver bonden is geweest. Hij zal als leraar En gels zijn loopbaan voortzetten op een M AVO-school in Utrecht. Na de pauze begon het feest! Meester Aartsen nam plaats in een versierde wa gen, die door een klein soort traktor werd voortgetrokken. Mevrouw Aartsen ging eveneens op een versierde wagen zitten. Deze wagen werd door kinderen voortgetrokken. Alle kinderen mochten er toen in een lange rij achteraan, en zo ging het in een optocht naar de gymnastiek-zaal. In de zaal van de sc iooI aangekomen werd de meester eerst door alle leerlin gen toegezongen. Daarna kwamen één voor één de klassen aan de beurt, die al lemaal een liedje, sketchje of toneel stukje opvoerden. Bij "Joepie, Joepie,” werd de meester weggehaald, maar juffrouw Kisjes, de nieuwe juf die voor de meester in de plaats is gekomen, en ook al aanwezig was, werd er gauw weer bij gehaald. Meester Aartsen en zijn vrouw genoten zichtbaar en waren totaal verrast door de vele kado’s en dit grootste afscheids feest! Vrijdagavond 2 oktober was er een geanimeerde afscheidsreceptie, waarop vele ouders en oud-leerlingen hem de hand kwamen drukken. Later op de avond was er nog een gezellig sa menzijn van bestuur, schoolcommissie en personeel. WADDINXVEEN Er is geen f 27.500,nodig, maar f 49.000,om de woonwagenbewoners aan de Onderweg en de Sniepweg te helpen aan de nodige eïectriciteitsmeters, zodat ze voortaan net als ieder ander hun eigen stroom gaan gebruiken. turnvereniging Zonnig Zuid uit de St. Victorwijk met de kinderen van haar leden die op kleuterschool of de la gere school zitten met de bus naar de bossen van Maam. Er zal daar wor den gewandeld en spelletjes worden gedaan. Na afloop gaat men panne- koeken eten in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat of ergens anders. De bus vertrekt om 10.00 uur en komt om 16.00 uur weer terug. minder dan de 400 die er wel eens zijn geweest. Maar dit heeft te ma ken met het feit dat het lidmaat schap van een woningbouwvereniging in deze tijd geen kans meer geeft op een woning, gezien het feit dat voor de woningverdeling een puntensys teem wordt gehanteerd. DERTIEN MENSEN De woningbouwvereniging dinxveen” beschikt over een kantoor en werkplaats aan de lep laan. Daar bevindt zich ook de on derhoudsdienst. Bij de corporatie zijn 13 mensen in dienst: 1 administra teur, 2 administratieve medewerk sters, 1 opzichter, 1 loodgieter, 1 metselaar, 3 timmerlieden, 3 schil ders en 1 schoonmaker. Het woningbezit bedraagt 1.323 hui zen, ongeveer 170 garages en 10 win kels. Dat de onderhoudstoestand van de in het bezit van de woningbouw vereniging ’’Waddinxveen” zijnde wo ningen goed blijkt te zijn, moge mis schien blijken uit het feit dat er wei nig of geen bezwaren worden ge hoord tegen de jaarlijkse huurver hoging. Dat is namelijk meestal een moment waarop huurders het hoog tijd vinden eventuele bezwaren te uiten over de staat van onderhoud. WONINGNOOD Dat er 70 jaar geleden werd beslo ten tot de oprichting van de wo ningbouwvereniging ’’Waddinxveen” had alles te maken met de toen heer sende woningnood, het niet in al te goede staat zijnde woningbestand, te weinig huizenbouw en de tot schrik barende hoogte gestegen huurprijzen. Een paar mensen staken toen de hoofden bij elkaar en belegden op 30 juni 1911 de zogeheten oprich- Op de mast komt een antenne te staan, zodat de totale hoogte van de mast 17 meter zal be dragen. Er zal gewerkt worden met FM zenders in de twee me ter amateurband en luisterapp. voor de 2 en 80 m. band. De call van het station is PE^FY/J. De Jota wordt officieel ge opend op zaterdagmorgen 00.01 uur en duurt wat de Wa pitistam betreft tot zondagmid dag 12.00 uur. Zaterdagmorgen en -middag zal er een program ma worden gedraaid mbt. de Jota voor de jongere leden van Scouting Sint Victor (de Char les de Foucauld en Catharina van Siënagroep). Belangstellen den zijn welkom op zaterdag. De herfstvakantieactiviteiten in ’t Ke telhuis worden gehouden in samen werking met het plaatselijke Inter kerkelijke Vredesberaad (IKV). De activiteiten, die een onderdeel zijn van de doe- en leefprojecten van ’t Ketelhuis gedurende dit seizoen, vin den plaats dinsdag 20 oktober van uur (kinderen van 5 en donderdag 22 van 9.00 tot 11.00 uur (kin deren van 9 tot en met 12 jaar). Staat dinsdagmiddag de diaserie ’’Vrede met alle geweld” en een Vre desspel met een zestal opdrachten (maken van een vredesduif, maken van een WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag vond een bij eenkomst plaats van besturen van woonwagenschappen in de vier noordelijke provincies, waar de heer F. van Beeck, hoofd afd. Welzijn Woonwa gens van CRM een inleiding hield over het beleid van zijn ministerie. Een terugblik op het vanaf 1968 gevoerde beileid leert, dat de Woonwagenwet, waarbij grote regionale kampen voor deze bevolkingsgroep werden opgezet, geen oplossing bete kende voor de woonwagenpro- blematiek. Tot op de dag van vandaag zijn de overheden be zig de koers te verleggen en er is strake van een herbezin ning op doelstelling, instrumen ten en middelen van het be leid. Het beleid voor woonwagenbe woners is een onderdeel van het welzijnsbeleid voor minder- WADDINXVEEN De woningbouwvereniging ’’Waddinxveen” bestaat 70 jaar. Het bestuur van deze oudste plaatselijke corpora tie, opgericht op 21 oktober 1911, gaat dat volgende week vrijdag 23 oktober vieren met een jubiïeumreceptie die zal wor den gehouden van 17.00 - 18.30 in café-restaurant De Unie aan 14.00 tot 16.00 tot en met 8 jaar) oktober Dat blijkt uit een nieuw voorstel dat het college van Burgemeester en Wethou ders aan de vanavond (woensdag) ver gaderende gemeenteraad hebben ge daan om te komen tot het maken van aansluitingen op het electriciteitsnet per woonwagen met afzonderlijke be- metering. De jaarlijkse lasten van deze voorziening worden bekostigd uit de middelen, die vrijkomen door de ge meentelijke besparing op energiekosten. GRAAG GEGEVEN! M, A

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 13