in eerste klasse Geen toppositie Roubos De Gouwe Waddinxveense sportspetters Verdediging Be Fair nog altijd niet gepasseerd Korbis blijft aan kop staan Nooit Gedacht houdt bingo- avonden voorjubileum 1983 Excelsior aan de leiding Onregelmatig begin water- polocompetitie Waddinxveen en WSE bungelen onderaan Sportschool Den Edel naar Engeland Tegen Pluvius gelijk WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE WSV 2 verliest van Rock I uit Rotterdam Start winter competitie van HSW VERDEELD SUCCES DE GOUWE- ZWEMMERS de tweede plaats en Thor II staat met drie gen de-ploeg-met-die-naam met 1-0 ten onder. De goede verdedi ging van de Waddinxveners hielden de graag s ters van meer goals af. In de wedstrijd WSE den de doelpunten gedeeld: 1-1. Dat gebeurde in een matige wed- strijd met een flink aantal kansen voor beide ploegen. WADDINXVEEN Het twaalftal van de Waddinxveense korfbal vereniging Korbis heeft met een ruime zege (12-5) het Bodegraaf - se Vriendenschaar overtroefd. De Waddinxveners blijven daarmee na zes wedstrijden de kop in IIA aanvoeren. Vanouta I staat met twee verliespunten op de tweed verliespunten op de derde plaats. WADDINXVEEN Het eerste herenzevental van Roubos De Gouwe heeft zaterdagavond in het overdekte zwembad ”de Sniep” de mede-nieuwkomer in de eerste klasse Pluvius uit Nij megen op een 10-10 gelijk spel weten te houden. Hoewel beide waterpolozeventallen aan elkaar waren gewaagd toonde de Wad- dinxveense formatie zich wat sterker. WADDINXVEEN Be Fair heeft zaterdagmiddag in het Burge meester Warnaarplantsoen Rijsoord met 1-0 verslagen. Het enige Waddinxveense doelpunt in deze matige wedstrijd met behou dend spelende bezoekers werd gemaakt door Kees Verbree, die dank zij een directe voorzet van Aart Bos tien minuten voor het einde van de eerste helft tot scoren kwam. Jammer was dat Kees Verbree dat doel in de tweede helft niet meer kon vinden. Een hardwerkend Waddinxveen ging zondagmiddag in Moordrecht te- goede verdedi- scorenae Moordrech- i - Schoonhoven wer- EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 OKTOBER 1981 de 20-0 - HZV A - WIK/VL1 Hellen - Vivax II - ZCG I m.o. 16 jr - Heren II A 4 3 3 4 3 3 3 4 4 4 4 3 4 7 6 6 6 3 3 3 3 3 2 2 1 1 5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 4 3 2 4 2 3 3 2 2 2 2 2 3 8 8 7 6 5 5 4 4 4 3 3 1 5 4 4 3 3 3 2 2 2 1 1 0 6-2 2-0 2-0 2-0 0-2 afg. 1/2-1/2 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 1-0 0-1 1-0 1-0 12-5 5-1 2-4 0-11 afgelast 0-8 0-9 6-70 0-2 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 0-2 1-1 1-1 2-0 1-1 0-2 2-0 2-0 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 2-0 De Waddinxveense wielrenner Hans Langerijs heeft in het klassement van Nederlandse wielerwedstrijden een uitstekende twaalfde plaats weten te veroveren. De leeftijd varieert van 10 tot 20 jaar en er zal gejudood worden in ge- wichts- en leeftijdsklassen. De judo ka’s worden ondergebracht in gast gezinnen en de wedstrijden zullen op zaterdag plaatsvinden. Zondag 25 oktober stapt iedereen weer aan boord en maandag 26 ok tober om ongeveer 08.00 uur komt de boot aan in de Beneluxhaven in Rotterdam-Europoort. Daarna volgt nog een gezellige bijeenkomst met ju doka’s en ouders in de kantine van sportschool Den Edel aan de Nijver?, heidsstraat in Gouda. Teun Twigt moest verrassend Bertus van Eijk een punt toestaan. Hetzelfde gold voor Henk den Outer, die tegen Jan de Pater streed. Voor de grootste verrassingvan de afgelopen week zorgde Piet de Mik, die A. Crone aan de zegekar bond. Uitslagen: WADDINXVEEN - Aan het begin van een nieuw winter seizoen houdt de Waddinxveen se ijsclub Nooit Gedacht ko mende vrijdagavpnd om acht uur in de kantine van de voet balvereniging ’’Waddinxveen” in het sportpark ”De Sniep” een grote bingo-avond. Deze bingo-avond, en ook die op 20 november, 29 januari WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV Heeft het slechte voorbeeld van het eerste team ge volgd. Zij verloren namelijk thuis in het Anne Frank-centrum met 5 1/2- 2 1/2 van Rock I uit Rotterdam. Op de eerste zes borden werd slechts een half puntje gehaald. Daarvoor zorgde de Waddinxveense ’’remise- koning” Oosterloo. Versluis, van der Starre, Besemer, De Vries en Sonne- veld werden naar een nederlaag gespeeld. Op bord 7 raakte Van der Heide ver zeild in een ”wild-west”-partij maar kwam toch als winnende cowboy te voorschijn. Aan bord 8 wist Kc zijn tegenstander zodanig in de tang te nemen, dat deze wel moest opgeven. ONDERLINGE Het was ditmaal voor de onderlinge competitie van WSV een belangrijke ronde, want de vier koplopers kwa men tegen elkaar uit. Ellers en Smits- kamp kwamen deze avond niet tot een beslissing. Nadat Smitskamp moeilijk uit de opening was geko men, herstelde hij zich in het verloop van de partij heel knap. De afgebro ken stelling ’’ruikt” dan ook enig- zins naar remise. De broederstrijd tussen W. en J. van Oort leverde na een toch wel boeiend gevecht een puntendeling op. Burger kon de opmars naar de kop, van van Deelen niet tegenhouden. Twiss blijft goed volgen, ten koste van Assche- man. Kardol bracht Schinkelshoek zijn eerste nederlaag toe. M. de Haan haalde een knappe overwinning tegen v.d. Ree. Wolfs maakte korte metten met v.d. Berg. Ponsioen en Kleiweg hielden de strijd in evenwicht. De Bruijn haalde zijn eerste overwin ning, tegen Nekeman. P. de Haan boekte zijn tweede overwinning in successie, arme v.d. Eijck was zijn te genstander. Torenbeek hield Goor van zich af en de afgebroken partij Muit - Ritter eindigde, zoals werd verwacht, in een overwinning voor Muit. UITSLAGEN Ellers - Smitskamp W. v. Oort - Jv. Oort v. Deelen - Burger Twiss - Asscheman Schinkelshoek - Kardol M. de Haan - v.d. Ree v.d. Berg - Wolfs Ponsioen - Kleiweg de Bruin - Nekeman v.d. Eijk - P. de Haan Torenbeek - Goor Muit - Ritter WSV-JEUGD Afgelopen donderdag stond de vijfde ronde van de onderlinge jeugdcom- petitie van WSV op het programma. Asa Dirksen versloeg Hans Kimmel, Eric Claassen en Claudia Torenbeek wisten met zwart spelend respectie velijk Artuur Kollman en Steven Ver hagen op de kniën te dwingen. Huug de Vries won op tijd van San dra Wientjens. Haar broer Richard pakte wel een punt ten koste van Haro Bosma. Raymond werd geklopt door Hans van Woudenberg. Aan top in de competitie gaan Asa en Eric beiden met vier punten, maar Eric heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Zij worden op de voet gevolgd door Hans van Wouden berg met een half puntje achterstand. Het gevecht om de vierde plaats gaat tussen Huug en Claudia alle twee in het bezit van drie punten. Zaterdag voor een week heeft za- terdagtweedeklasser Be Fair in de tweede ronde voor de KNVB-beker gewonnen van het Haagse Celeri- tas. In de voorbeschouwing beloof de dat geen opgaaf te worden. Voor de wedstrijd haakte Evert Mah- win reeds af, omdat hij zich niet fit voelde, waardoor Alfred de Jong als nog kon spelen. In de 44e minuut werd de wedstrijd in principe beslist. Een voorzet van Wim den Besten werd na inkoppen van Kees Verbree tot hoekschop verwerkt. Deze werd door Piet Koele genomen en doof Aart Bos attent met het hoofd af gewerkt, waarmee gesteld kan wor den dat de grote arbeid beloond werd (0-1). Kees Verbree zou er nog 0-2 en 0-3 van maken. Bert Graafland zou overigens nog 0-4 aan laten tekenen. BE FAIR Be Fair heeft de aanval van Rijsoord op de hoge positie in de competi tie uitstekend verwerkt. Doordat Kees Graafland wegens ziekte node ontbrak, speelden de Waddinxveners in een 4-4-2 opstelling. Rijsoord pleegt op de grasmat in het Burge meester Warnaarplantsoen altijd een goede ”pot” te spelen, welke meestal winnend wordt afgesloten. Be Fair was dus gewaarschuwd. Dat Rijsoord weer met goede bedoelingen naar Waddinxveen was gekomen bleek di- rekt na de aftrap in de door scheids rechter Heijboer uit St. Annaland uit stekend geleide wedstrijd. Met de door ”De Gouwe Dis” ge schonken bal opende Rijsoord on- middelijk een offensiefje, mogelijk met de bedoeling zo snel mogelijk te forceren en te verdedigen. Een gege ven dat het effect van Rijsoord zeker goed beheerst, getuige de doelcijfers. Men hield blijkbaar geen rekening met het feit dat de Be Fair-defensie nog niet gepasseerd was, waardoor de opzet eigenlijk weinig kans van slagen had. Het offensiefje duurde 10 minuten zonder dat er een kans ont stond. Be Fair nam het initiatief over en zou dit tot de rust niet meer afstaan. Aanval op aanval rolde op de veste van Basoski af. Koele en Angenent waren regelmatig in de frontlinie te vinden. In de 18e minuut leverde de druk een levensgrote kans op toen Bert Graafland zich op links na een solo knap vrijspeelde en Verbree in staat stelde te scoren. Hij miste deze kans mede door het uitstekende kee perswerk. (2-0). Ook Vriendenschaar liet zich niet onbetuigd en scoorde hierna fraai tegen (2-1). Dit scoreverloop zou zich tot de rust voortzetten wel ke met een 7-3 stand in het voordeel van Korbis aanbrak. De tweede helft was ongeveer qua spel gelijk aan de eerste helft hoewel er in alle vakken toch wel soms van balverlies sprake was, doordat men in bepaalde situaties de bal te snel wilde doorspelen. Dit echter vermocht de scoredrift niet te temperen want aan het totaal van 7 doelpunten in de eerste helft werden er nog eens vijf toegevoegd hetgeen gelijk de grootste productie in deze korfbalcompetitie tot nu toe betekende, althans van Korbis. JEUGD Bij de jeugd is het vermeldenswaardig de goede prestaties van de beide pu pillen ”C”ploegen. De kans is groot dat beiden zich binnenkort herfst- kampioen kunnen noemen, voorwaar een prima reslutaat een prima resldtaat !-, kampioen kunnen noemen, voorwaar een prima resultaat 1 UITSLAGEN Korbis I - Vriendenschaar II Korbis II - N.I.O IV Beruisse II - Korbis III Korbis BI - Argento BI Argento AI - Korbis AI Korbis Dl - KOAG Dl Vriendenschaar Cl - Korbis Cl PROGRAMMA (Zaterdag 24 oktober a.s.) Korbis Cl - Wion CIII, aanvang 11.00 uur. Alle overige teams zijn vrij WADDINXVEEN - De ook in Wad dinxveen gevestigde sportschool Den Edel vertrekt donderdag 22 oktober in een boot met 33 judoka’s en 7 begeleiders aan boord vanuit de Be neluxhaven in Rotterdam richting Huil in Engeland. Het betreft hier een uitwisselingsweekende op uitno diging van de sportschool Rensei- Kan uit New Castle. De judoka’s en hun begeleiders zijn hier van vrij dag tot zondag te gast. ’’Deze engelse sportschool is vorig jaar door sportschool Den Edel uitgenodigd om hier deel te nemen aan teamwedstrijden en nu moeten wij onze beker gaan verdedigen in New Castle. Ons team bestaat uit ju doka’s die les hebben van sport school Den Edel uit de gehele regio,” vertelt ons Bert den Edel. Hoewel Vriendenschaar door Korbis met levendig en gevarieerd korfbal- spel naar een nederlaag werd gespeeld gaf de Bodegraafse ploeg zich niet zonder slag of stoot gewonnen. Be paald was dat niet het geval, want Korbis moest voor menige bal moeite doen. De duels van Jaap Noordam met zijn tegenstander waren daar het goede voorbeeld van. Voorts zij ver meld het goede spel van de invallers Minie Boomers (le helft) en Netty Kwakemaak (2e helft) voor de ge blesseerde Ria Dijkhuizen. Hoewel de doelpuntmachine niet di rect op gang kwam was het van het begin af duidelijk dat doelpunten scoren in deze wedstrijd slechts een kwestie van tijd zou zijn gezien de legio kansen welke het eerste aanvals- vak van Truus Visser c.s. zich creëer de. Na zo’n 15 minuten was het snel tweemaal raak via doorloopballen welke doeltreffend de korf troffen Pluvius nam steeds de leiding, het verschil werd echter niet groter dan 2 doelpunten. In de slotfase kwamen de Waddinxveners fel terug en wis ten een gelijkspel te behalen. Periodestanden: 3-2; 2-3; 1-2 en 4-3. Doelpuntmakers: Christiaan Bertels (4x), Dirk Russner (2x), Eef Over dam (2x), Rens v.d. Meer (lx) en Cees Loendersloot (lx). UITSLAGEN De Amer I - Heren I 7-7 Polar Bears III - Heren II 7-5 Heren I - Zwemlust/den Hommel I 10- 9 6-1 4-4 6- 5 4-4 7- 4 9-6 10-10 11- 1 9-1 en 26 maart, zullen worden ge houden voor het verkrijgen van de nodige^ financiële middelen voor de viering van het 50-jarig bestaan van de ijsclub in 1983. Sinds deze week is Nooit Ge dacht weer te vinden op de Haagse kunstijsbaan De Uithof. Ook dit jaar is er weer gestart met een jeugdploeg, welke re gelmatig traint op de kunst ijsbaan. Heren II - SVU II BZ en PC III - Heren III Alkemade A - Meisjes A Dames I - Numansdorp I Heren III - DZV IV Heren II - Nereus II Heren I - Pluvius I Lansingh A - Jongens A Merwede II - Dames II Jongens Pup. - Boskoop Pup. A Meisjes B - Boskoop B BZ en PZ V - Heren V Fred Zaadhof voerde een combina tie uit, welke door hem echter niet goed was berekend. Resultaat: drie schijven kwijt en partij ver lies. Inval ler J. de Heer speelde een goede partij en bereikte dan ook een dikke remise (7-5). Piet Swart had zijn tegenstander in een klemstelling en wist constant dreigingen in te bouwen. Zijn tegen stander wist zich uiteindelijk hieruit nog wel te bevrijden. In het eindspel schoot de Zoetermeer-speler te kort en moest de Excelsoriaan de over winning laten. Kees Kramp had in het middenspel een schijf verlies op gelopen. Hij had echter voldoende compensatie om het op een punten deling te laten aankomen. UISLAGEN Zoetermeer - Excelsior J.P. Kat - P. Swart J. Visser - T. den Ouden A. van Dam - C. Kramp H. Boele - P. Zaadhof C. Beers - A. Blom A.J. Hijkoop - T. Twigt J. Tims - R. van Dijk W. Koomen - J. de Heer ONDERLINGE Enkele verrassingen en opmerkelijke prestaties zijn te vermelden van de onderlinge competities van Excelsior. Voor het geval de Waddinxveense lieverdjes het niet mochten weten: Alle jeugdige liefhebbers van het edele schaakspel zijn altijd van harte welkom om eens te komen kijken. Je hoeft beslist geen aankomend grootmeester te zijn om leuk mee te kunnen spelen. Kom gerust eens langs in het Anne Frank-centrum. De Waddinxveense schaakvereniging WSV speelt daar elke donderdag avond van 18.45 uur tot 20.00 uur. PROGRAMMA 24 oktober te Waddinxveen 16.00 uur 16.30 uur Meisjes A 17.00 uur Dames II 17.45 uur Heren IV 18.30 uur Heren I 24 oktober te Boskoop 16.00 uur Koudekerk II - Heren V 24 oktober te Bodegraven 16.30 uur BZ en PC B -Jongens B 24 oktober te Katwijk 18.40 uur Katwijk A - Meisjes A 24 oktober te Alphen a/d Rijn 16.00 uur AZC IV - Heren III 24 oktober te Krimpen a/d IJssel 21.10 uur Sparta I - Dames I 25 oktober te Nijmegen 16.30 uur Pluvius II dat een sterke middenmoter toch het vaantje moet strijken en afzakt naar de res. 3e klasse. Handhaving'in de res. 2e klasse betekent met een der gelijke regeling eigenlijk promotie. Zaterdag kan Be Fair 2 een goede slag slaan door zich R. V. V.H. van het lijf te houden. Of dat zal lukken Aanvang 14.30 uur in het Warnaar plantsoen. STAND Be Fair 2 Spijkemisse 2 RWH 2 Spirit 2 ARC 2 Excelsior 3 VVGZ 2 Rozenburg 2 Capelle 2 Quick Boys 4 Doto 2 Zwaluwen 3 WADDINXVEEN In een matig gespeelde voetbalwed strijd is het Waddinxveen, dat aan trad tegen het thuisspelende Moor drecht, niet gelukt om een puntje mee naar huis te nemen. De Wad dinxveners moesten in het begin zélfs alle zeilen bijzetten om het furieus gestarte Moordrecht van doelpunten af te houden. Tot aan de 20e minuut lukte dat, maar toen was een listig boogballetje doelman Leo Appel te machtig: 1-0. Hierna ebde het offensief van Moor drecht iets weg en kon Waddinxveen eens aan aanvallende acties gaan den ken. Na de rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, doch de aanvallende acties van Moordrecht waren gevaar lijker dan die van Waddinxveen, dat ook deze middag niet bij macht was een doelpunt te forceren en zodoen de een kleine nederlaag leed (1-0). WSE WSE-Schoonhoven was een spannen de wedstrijd. De Waddinxveners kre gen direct te maken met een fel Schoonhoven, dat WSE de nodige moeite kostte om bij te benen. De sterkere gasten kwamen na een half uur verdiend aan de leiding. Na rust nam WSE echter het heft in handen. Rechtshalf Pim Sluys scoor de uit een vrije trap van Leo Pol de gelijkmaker. Beide ploegen kregen nadien kansen om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen maar bei den verzuimden dit: 1-1. STAND 4E: Schoonhoven Lekkerkerk NSV Nieuwkoop Haastrecht Nieuwerkerk Floreant Moerkapelle Moordrecht Donk WSE Waddinxveen WADDINXVEEN Komende zater dag start de wintercompetitie van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW). Evenals voorgaande jaren wordt dit een competitie op gewicht over tien wedstrijden. Vier van deze wedstrijden zijn ’’kaskonkoursen”. Belangstellende leden van de HSW kunnen zich mel den om 07.00 uur aan het station. Het inschrijfgeld bedraagt f. 10,-. De Nijmegenaren hadden in de com petitie nog geen punten verzameld en traden zeer gemotiveerd aan. De con centratie was bij Roubos De Gouwe ver te zoeken. Wel zat er meer lijn in het spel van de Waddinxveners, maar het enthousiasme ontbrak. Hoewel Roubos De Gouwe inmiddels 4 punten uit 3 wedstrijden heeft ver zameld, lijkt een toppositie in de eer ste klasse niet haalbaar. Er werden te veel dekkingsfouten gemaakt, terwijl er defensief een ver betering zal moeten komen. Aanval lend is er vooruitgang geboekt, vooral een man meer situatie wordt veelal snel uitgebuit. R. van Dijk - P. van Gils A. Blom - A. Rietveld C. Blonk - C. Kramp J. Borsboom - T. Driesse J. de Wit - D. Heeren I B. van Eijk - T. Twigt J. de Heer - T. den Ouden sr. G. Heeren - A. Zwanenburg G. van Mannekes - D. van Willigen 2-0 H. den Outer - J. de Pater P. de Mik - A. Crone J. v.d. Eist - P. van Es D. Heeren II - D. Schouten EXCELSIOR 3 Vorige week donderdag ontving Ex celsior 3 (het eerste viertal) het eer ste team van de damvereniging B. R.D.V. (Berkel-Rodenrijs). Excel sior wist deze strijd met 6-2 (3 over winningen en 1 nederlaag) naar haar hand te zetten. Excelsior 3 B.R.D. V. 1 K. de Haan - P. Sonneveld J. Both - C. Schenk T. den Ouden Jr. - D. Planken C. Stolker - A. v.d. Sande Mirjam Vitalis 1.58.1 100 m schoolslag j.o. 10 jaar Remco de Frankrijkerl.54.0 B-limiet 100 m vlinderslag m.o. 16 jaar Angela Faber 1.48.2 Greet den Haan 1.49.9 50 m vrije slag j.o. 16 jaar Marc Faber 27.8 PR (le plaats) 100 m schoolslag m.o. 12 jaar Celine Vitalis 1.39.7 B-limiet (tweede plaats) Armandav.d. Berg 1.56.0 PR 50 m vlinderslag j.o. 12 jaar Marco Brandhorst 1.01.6 PR 100 m rugslag heren Mark Faber 1.13.5 (3e plaats) Niek de Leeuw 1.16.0 4x50 m estafette wissel i.-2 j. Roubos De Gouwe 2.49.7 (2e plaats) De Gouwe-estafette deelneemsters waren: Celine Vitalis, Greet den Haan, Angela Faber en Armandav.d. WADDINXVEEN - Met Verdeeld succes heeft de Waddinxveense zwem- en waterpoloclub Roubos De Gouwe zondag in het Leidse 5-mei- zwembad deelgenomen aan zwem wedstrijden in het kader van de E- competitie van de kring Gouwe- Rijnstreek van de KNZB. Wegens de herfstvakantie moest een aantal leden verstek laten gaan, waar door De Gouwe met slechts 13 deel nemers geen optimaal resultaat kon boeken. Toch werden nog 9 persoonlijke re cords gebroken, terwijl Celine Vita lis tweemaal en de Gouwe’s jongste deelnemer Remco de Frankrijker één maal een B-limiet zwommen. Hellen van Eijk behaalde haar eerste A-li- miet. Marc Faber zwom weer eens een clubrecord. UITSLAGEN 100 m wisselslag dames Greet den Haan 1.25,2 PR Angela Faber 1.34.9 PR 100 m schoolslag j.o. 16 jaar Marc Faber 1.20.5 CR (le plaats) John Zijderhand 1.44.0 100 m vrije slag m.o. 14 jaar Greet den Haan 1.16.2 Armandav.d. Berg 1.20.1 PR Celine Vitalis 1.24.0 B-limiet 100 m rugslag j.o. 14 jaar Marcel den Haan 1.35.4 PR Marco Brandhorst 1.52.7 PR 100 m schoolslag heren Niek de Leeuw 1.20.4 (le plaats) Marc Faber 1.22.8 John Zijderhand 1.43.8 J 100 m schoolslag m.o. 10 jaar I Gillian v.d. Berg 1.43.0 (le plaats) j Hellen van Eijk 1.51.0 A-limiet (3e plaats) WADDINXVEEN - Het eerste dam- achttal van de Waddinxveense dam vereniging Excelsior heeft vorige week maandag het eerste team van het Zoetermeerse DID in eigen huis met 6-10 verslagen. Deze zege kwam tot stand middels vier overwinningen, twee remisepartijen en twee nederla gen. In de A-poule van de Goudse districtsdambond gaan de Waddinx veners nu met 7 punten uit 4 ge speelde competitiewedstrijden aan de leiding. Bijzonder verrassend en fraai was de winst, welke R. van Dijk op J. Tims (de Zoetermeerse kampioen, die op bord 7 was opgesteld) boekte. In een door de Waddinxveners zeer on regelmatig opgebouwde stand wist hij een leuke en winnende combina tie uit te voeren. Tijmen den Ouden speelde een schitterend eindspel en wist via een precieze berekening, met dam op de tric-traclijn te winnen (4-0). A. Blom had zijn tegenstander spoe dig onder druk en hij kreeg een ster ke voorpost. Via een van de vele drei gende combinaties wist hij toe te slaan. T. Twigt raakte in het midden spel 1 schijf achter, wist toch nog op dam te komen, doch moest na een simpele foutzet deze dam meteen verliezen en hij verloor even later de partij (6-2). De conditietraining vindt weke lijks op donderdagavond plaats tussen half acht en negen uur in het gymnastieklokaal van de Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. Wie over de activiteiten van de Waddinxveense ijsclub nadere inlichtingen wil hebben kan daarvoor terecht bij D. Minnes, Willem de Zwijgerlaan 38, tel. 5109. JUDO TOURNOOI Op zaterdag 31 oktober organiseert sportschool Den Edel in Waddinx veen een judotoumooi waaraan alle plaatsen waarin men een sportschool heeft zullen deelnemen. Dit tour- nooi zal gehouden worden in sport zaal Groenswaard aan de Wingerd en de aanvang is 10.00 uur. De animo om aan dit toumooi deel te nemen is zeer groot, want er zijn al 250 inschrijvingen binnen. Er wordt met een poulesysteem gewerkt. De judoka’s worden ingedeeld in kleur band, gewicht en leeftijd. Wie naar dit judospektakel wil ko men kijken is van harte welkom. Er zullen tussen de wedstrijden door judo- en jiu-jitsu demonstraties gege ven worden door de Europees kam pioen jiu-jitsu Bert en Mario den Edel. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Voor de zwem- en waterpoloclub Roubos De Gouwe is de nieuwe waterpolocompetitie in de eerste klasse van de KNZB enigzins onregelmatig verlopen. In het overdekte zwembad ”de Sniep” kon namelijk niet worden gespeeld wegens een defecte beweegbare vloer. Het een stuk gunstiger programma in dit seizoen dan in het vorige ging op zaterdag 3 oktober van start met de wed strijd tegen De Amer uit Amersfoort. Het treffen werd een 7-7 gelijk spel, waarbij doelman Kors van Tilburg zich in de laatste seconden onderscheidde door een strafworp te houden. Verklaring van Dick Russner over zijn ploeg, die slechts twee seizoe nen zich kon handhaven in de hoofdklasse van de KNZB en nu weer terug is in de eerste klasse: ”Als het bij ons gaat lopen kan een behoor lijk spelniveau worden bereikt. Opzet is dat we ons handhaven. Lukt dat dan proberen we weer hogerop te komen. Er zijn twee 16-jarige jongens in onze selectie gekomen, nl. Leon van Beek en Mark Faber. Daar tegenover staat het vertrek van Fred Kranstauber naar AZC. Gaat het een beetje lopen bij ons dan zie ik De Gouwe toch nog om de derde of de vierdeplaats meedraaien”. Sinds 3 augustus zijn de Waddinxveners in training geweest onder leiding van trainer/coach Zvonco Sladic. Elke week stonden er drie trainingen op het programma; in de weekeinden werden toernooien gespeeld. De resultaten waren verschillend. Mede door vakanties kwam De Gouwe steeds in een andere opstelling in het water. De Waddinxveners verloren de bekerwedstrijd tegen landskampioen AZC met 15-3. Voor De Gouwe doelpuntten Bas Schoonderwoerd (2) en Christiaan Bertels. De Gouwe selectie voor dit seizoen bestaat uit Kors van Tilburg, Eef Overdam (hij gaat zijn 26ste seizoen in), Dirk Russner, Bas Schoonderwoerd, Christiaan Bertels, Jan Verwey, Cees Loendersloot, Rens van der Meer, Leon van Beek en Mark Faber. Afgelopen week werd de tweede competitiewedstrijd gespeeld tegen Zwemlust I/Hommel I en die werd met 10-9 door Roubos De Gouwe gewonnen. Het werd overigens een matige inhaalwedstrijd vorige week donderdag met vele dekkingsfouten en een onzekere keeper onder de lat. Periodestanden waren: 2-3; 2-1; 4-2 en 2-3. Doelpuntenmakers aan Waddinxveense zijde waren: Christiaan Bertels (4x), Jan Verwey (2x), Bas Schoonderwoerd (2x), Cees Loendersloot (lx) en Leon van Beek (lx). Be Fair bleef drukken, waardoor er steeds gevaarlijke situaties ontston den. In de 35e minuut was het dan eindelijk raak toen Koele en Graaf land voor de tribune via uiterst subtiel voetenwerk de bal vrij speel den. Aart Bos werd aangespeeld. Deze sneed het strafschopgebied bin nen en iedereen verwachtte een in zet van hem doch uiterst attent schoof hij op het juiste moment de bal naar Verbree die Basoski geen kans gaf. Tot de rust bleef Be Fair drukken, maar zonder resultaat. Na de rust heeft Rijsoord getracht de stand recht te trekken door aan te vallen. Toen ook bleek het euvel waaraan dit elftal leidt, namelijk het creëren van kansen. Hoewel Be Fair in de 2e helft verdedigend moest spe len waren voor hen de beste kansen weggelegd door gevaarlijke counters via Graafland en Den Besten, maar gescoord werd er niet meer. Zaterdag reist Be Fair af naar DOTO (Pernis) waar de ploeg, zoals gebrui kelijk bij uitwedstrijden, hopenlijk weer kan rekenen op veel eigen pu bliek. Aanvang 14.30 uur. STAND 2B: Be Fair PPSC Zwaluwen De Zwerver Doto ASWH ’s Gravenz. SV Rijsoord Zwervers Lyra Spirit Ter Leede Xerxes BE FAIR 2 Be Fair 2 wist de moeilijke uitwed strijd tegen Quick Boys met een 5-3 overwinning af te sluiten. Door dit resultaat neemt het tweede elftal van Be Fair de koppositie in. Koert van Rijn (4x) en Peter Both zorgden voor de Be Fair-produktie. Ondanks de riante positie wordt het ongetwijfeld een zware competitie omdat de K.N.V.B. de indeling van de reserveklassen aan het eind van de lopende competitie wijzigt. Dit betekent voor de op één na hoogste reserve klasse, waarin Be Fair 2 dus speelt, er zes teams moeten de graderen. De kans bestaat derhalve

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 19