Locofjurgemeester A.H. van Gent leidt nu de raad r Honingdauw-overlast bezegelt lot 12 linden Geen viskraam, geen duivenhok en ook geen échte woningzoekende Bomen leplaan worden toch gekapt Bassie Adriaan Hockeyers Waddinxveen verliezen Herfst- competitie Eenmalige uitkering aanvragen uiterlijk 31 oktober Raadscommissie voor de bezwaar- en beroepschriften Nog meer verzoeken inschrijving woningzoekende WADDINXVEEN Er gaat geen vergadering van de raad scommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften meer voorbij of er worden bez waarschriften behandeld van mensen die de gemeenteraad pro beren te bewegen te besluiten dat het college van B. en W. hen onte recht zouden hebben geweigerd in te schrijven als woningzoe kende. Vragen over fusie automa- tiseringscentra WADDINXVEEN PvdA-raadslid D. Lont en D’66-raadslid H. P. Barth heb ben in de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering gereageerd op de mededeling dat ge werkt wordt aan de fusie van twee automatiseringscentra, die voor ge meentebesturen - waaronder Wad dinxveen - werken. Excelsior klopte Bergambacht will <1 k V i- a- 1 I K parkeerde auto’s kleverig worden. 4 de initiatiefnemers G. P.de Kooter, H. Senneker en C. A. Cammeraat te recht klaagt over honingdauw-overlast, waardoor de onder de bomen ge- 11-5 2-0 2-0 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 0-2 5-3 0-0 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) gaf in de raadscommissie te kennen dat de gemeenteraad het benodigde geld voor de bomenkapperij al beschikbaar had gesteld. Het college had bij het doen van een voorstel daartoe afgewo gen dat er weliswaar een inbreuk zou worden gedaan op een fraaie, groene laan, maar dat nieuwe herplant weer zou gaan zorgen voor het herstellen van het natuurlijke element, terwijl er in de bomenrij ook de nodige variatie zou worden aangebracht. KAPVERGUNMNG Deze zomer namen B. en W. het besluit tot hel kappen van 12 lindebomen, die staan voor de huizen lepiaan 2-40. Het afgeven van de hiervoor benodigde kapvergunning aan de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bednjven gebeurde op verzoek van vele hoofdbe woners van de leplaan, gezien de jaar lijkse overlast door Honingdauw. WADD1NXVEEN/DEN HAAG Tot uiterlijk zaterdag 31 okto ber hebben ook Waddinxveners met de laagste inkomens nog de gelegenheid om formulieren in te vullen voor het in aanmerking ko men van een eenmalige uitkering, welke is bestemd voor mensen die niet meer dan een minimuminko men (loon, uitkering) hebben. Deze uitkering komt voor gezinnen •neer op 250,tot 450,—-. Voor alleenstaanden zonder kin deren zal te zijner tijd een bedrag van 150,gelden. Over de eenmalige uitkering vers trekt de gemeentelijke sociale dienst alle gewenste inlichtingen. In de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie kwamen zowel voor- als tegenstanders van de bomen kapperij hun belangen bepleiten. Eerst kreeg het woord de heer A. J. Versluis, die zich met 5 anderen tegen het rooien van de lindebomen verklaarde. Dat was ook het geval met de heer Jac. Hogen doorn, zij het dat deze bewoner van de Amalia van Solmsstraat overwegend financiële argumenten liet horen, om dat het niet kappen betekent dat er geen acht mille voor dat doel behoeven te worden uitgegeven. Later in de vergadering lichtten de leplaan-bewoners G. P. de Kooter, H. Senneker en C. A. Cammeraat toe waarom zij een hardgrondig voorstan der zijn van het kappen van in ieder ge val de voor de huizen staande 12 linde bomen. Tot tweemaal toe hadden zij hun medebewoners gevraagd voor dit doel een handtekening te zetten en een 30-tal deed dat steeds. en rechts gemeentesecretaris J. Meuleman. «Sn»»,,, t WADDINXVEEN Loco-burgemeester A. H. van Gent (PvdA) gaf vorige week woensdagavond voor de tweede maai sinds het vertrek van burgemeester mr. A. G. Smalienbroek leiding aan de Waddinxveense gemeenteraad. Ook de volgende week te houden drie dagen in beslag nemende begrotingsdebatten zullen onder zijn leiding plaats vin den. Er zijn nog geen tekenen die er op wijzen dat Waddinxveen reeds voor het einde van dit jaar over een nieuwe eerste burger zou kunnen beschikken. WADDINXVEEN - De organisatie van de herfstcompetitie van het hengelsporthuis De Voorn mocht zich verheugen over een groot aantal deelnemers. Niet minder dan zestig hengelaars zochten zondagmor gen hun stekkie langs De Gouwe aan de Zuidkade. Niet alleen het weer, maar ook de vangst viel alles mee. De uitslag van dit eerste concours was alsvolgt: I. D. van Groningen 376 pnt. 2. K. Benning 308 pnt. 3. J. Toor 302 pnt. 4. T. Nieuwenhuizen 294 pnt. 5. H. Armkreutz 290 pnt. 6. B. van As 285 pnt. 7. W. Koster 283 pnt. 8. J. Mark 281 pnt. 9. B. van Dijk 276 pnt. lO.J.Verhoef 244 pnt. vEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 21 OKTOBER 1981 WADDINXVEEN Het circus Bassie Adriaan heeft vorige week vrijdagavond in Wad dinxveen een geweldige voorstel ling verzorgd. De hele tent zat af geladen vol. In de Bomenwijk heeft de hele avond geen auto meerkunnen parkeren. Zowel rond de tijd dat het circus begon als hel moment waarop hel eindigde zat het verkeer in "de Sniep" volkomen vast. Er stonden heen zelfs files op de Chopinlaan en op de terugweg zat een mo ment het verkeer op de Sniepweg volkomen vast. Maar iedereen heeft dat over ge had voor twee en een half uur ge nieten van een wervelende en goedverzorgde circusvoorstelling met van de televisie bekende clowns. WADDINXVEEN Er mag op gerekend worden dat de veelbesproken 12 lindebomen aan de noordkant van de leplaan tussen de Dorpstraat en de Esdoornlaan toch zullen worden gerooid. Een meerderheid van de raadscommissie van advies voor de beroep- en bezwaarschriften vindt namelijk dal het overgrote deel van de bewoners onder aanvoering van De honingdauw bestaat uit sterk suiker houdende uitwerpselen van diverse lui- zensoorten, waardoor de onder de bo men staande auto's met een kleverige stof worden besmeurd. Omdat het in snoeien van de bomen hieraan nauwe lijks iets heeft kunnen veranderen zat er niets anders op om tot kappen over te gaan en wel voor het komende plantsei zoen. Voor de 12 te rooien lindebomen zouden andere bomen die lijken op de linde in de plaats komen. De bomenkapperij - waarover de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven sinds het vorig najaar al een drietal adviezen had uitgebracht - leverde in de gemeenteraad geen en kele discussie op toen B. en W. voor stelden voor dit doei een bedrag van 8.000,beschikbaar te stellen. De plaatselijke volksvertegenwoordigers meenden namelijk dat de bomen aan de evenzijde van de leplaan ziek waren en dat dus met recht overeenkomstig de uit 1966 bestaande gemeentelijke kap- verordening zou worden gekapt. Van de in totaal 23 linden in dit deel van de lep laan zouden er overigens nog 1 1 blijven staan, omdat die niet vóór huizen groen en kleverig staan te zijn. WEGGEGOOID GELD Over de veelbesproken bomen aan de leplaan stuurde de heer A. J. Versluis (leplaan 27) dus met een aantal anderen een bezwaarschrift naar de gemeente, omdat de linden "dit jaar tol °P heden niet druipen noch smurrie of vliegen ge ven." Men vindt het aan het kappen van de bomen te besteden geld dan ook weggegooid. Bovendien duurt het jaren voordat er aan de leplaan weer grote bomen zullen staan. Het wordt dan ook zeer betreurd dat de gemeente ingaat op klachten over het kleverig worden van (oude) auto’s. Dat met het kappen van de 12 lindebo men f 8.000,is gemoeid leverde ook een bezwaarschrift op van de aan de plein in een verkoopwagen vis willen gaan verkopen. Diverse Waddinxve ners hadden hem hierom gevraagd, om dat er in dit Gouwedorp geen visver- köoppunten (behalve op de week markt) meer zijn. De gemeente is er tegen om zo'n stand plaatsvergunning te verlenen uit een oogpunt, van openbare orde (parkeren, verkeersveiligheid), het in principe wil len handhaven van de bestaande stand plaatsen, waarbij het ook nog zo is dat er laatst een ventvergunning is verleend aan een vishandelaar die de vergunning na twee weken teruggaf wegens onvol doende klandizie. Vólgens wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester kreeg hel Waddinxveense gemeentebestuur in de jaren 1978-1981 welgeteld 48 verzoeken om een standplaatsvergunning, waar van er 18 werden geweigerd. Alle ver gunningen hadden betrekking op tijde lijke standplaatsen, omdat de gemeente weigert permanente standplaatsvergun ningen meer af te geven. Zo kon de Gouwenaar A. Balradj niet worden ingeschreven als Waddinxveens woningzoekende, omdat hij al woonachtig is in één van de aangrenzende gemeenten. De heer Balradj woont nu nog bij zijn broer sinds hij zich vorig voorjaar in Nederland vestigde. Hij is echter werkzaam bij een Waddinxveens bedrijf en wordt nu geconfronteerd met’ het feit dat Gouda hem weigert in te schrijven als woningzoekende, omdat hij niet aan Gouda, maar aan Waddinxveen economisch is gebonden. Oud-Gouwenaar J. W. M. Meer shoek heeft ook tevergeefs gepro beerd zich te laten inschrijven als woningzoekende, omdat het niet noodzakelijk wordt gevonden dat hij zich in Waddinxveen vestigt daar hij niet economisch aan de gemeente gebonden is. De heer Meershoek beschouwt zich als re migrant nu het hem niet is gelukt zich in Frankrijk te vestigen en daar een geschikte baan te vin den. Het clownsduo Bassie Adriaan in de piste tijdens de Waddinxveense voorstelling. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Een stuurgroep is namelijk tot de con clusie gekomen dat het Centrum voor automatisering Noord-Holland (CVA) in Haarlem en het Intergemeentelijk Automatiseringscentrum Midden- Nederland (1AM) in Zeist moet worden samengevoegd om een antwoord te vin den op de snelle- technische ontwikke ling en de veranderde behoefte van de aangesloten gemeenten. De socialist Lont, die over de fusie na dere informatie wilde hebben, stelde de dienstverlening van de automatisering- scentra centraal en wees erop dat de fu sie leidt tot een nieuw hoofdkantoor in Haarlem en gepaard gaat met verlies aan arbeidsplaatsen. Loco-burgemeester A. H. van Gent kon niet veel meer informatie verschaf fen dan die welke stond in een over deze zaak aan de gemeenten gestuurd persbericht. Hij zou echter de vragen van zijn partijgenoot, die door de demo craat Barth werden aangevuld, bij de verdere gang van zaken in hel oog houden. gen gehuurde grond 35,per jaar) in het verlengde van zijn tuin achter z'n huis aan de Vijverlaan 17. Volgens de gemeente doet deze toestemming niet af aan het feit dat het duivenhok (2x3 meter, 1,20 meter hoog) is gebouwd zonder vergunning en nog wel op een plek waar dat niet mag. Van een verplaatsing van het duivenhok naar de tuin kan geen sprake zijn, aldus de heer Kivits, "omdat thans de duiven uitvliegen in de richting van de spoor baan zodat niemand er last van heeft en anders hebben de buren er last van". Bovendien is het achterpad vrijgelaten daar het dak van het schuurtje is door getrokken tot het duivenhok. Ondanks dat vond ook de raadscom missie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften dat er illegaal was ge bouwd en dat het bestemmingsplan zich verzet tegen het alsnog afgeven van een bouwvergunning. Overigens zijn er na ast de heer Kievits nog drie andere Vijverlaan-bewoners aangeschreven wegen illegale bouwwerken, doch al leen de heer Kivits tekende bezwaar aan. A. VAN DIERMEN De Spakenburger A. van Diermen zou in Waddinxveen bij het winkelcentrum Oranjegalerij aan het Koningin Wilhelmina- Amalia van Solmsstraat 31 wonende heer Jac. Hogendoorn. Hij vraagt zich af of alle bewoners van de leplaan wel naar hun mening zijn gevraagd ("Of gaat u af op een paar grillen van mensen die in een bepaalde periode een paar drup pels honingdauw op hun auto krij gen?"), meent dat er in zijn straat wel parkeernood bestaan en in de leplaan niet en geeft te kennen dat het geld voor de bomenkapperij beter gebruikt kan worden in deze tijd van bezuiniging voor andere dingen. "U laat u beïnvloeden door een paar la stige mensen, doch deze lindebomen zijn kerngezond en een sieraad voor de leplaan. Raadpleeg eens deskundigen uit Boskoop en bespaar uw geld. Be steed het met beleid, want ik voel als in woner van Waddinxveen er niets voor uw tekorten te moeten aanvullen door middel van plaatselijke belastingverho gingen. Zeer ufgent blijft het parkeer probleem in de Amalia van Solmsstraat, maar hier wilt u geen geld aan besteden. Bekijk het wegdek eens: een en al bul ten en hobbels", aldus de heer Hogendoorn. ONHOUDBAAR Nu wil het geval dat er nog meer voor standers zijn van het kappen van de bo men langs de leplaan. De ai genoemde heren G. P. de Kooter, H. Senneker en C. A. Cammeraat hebben het gemeen tebestuur zelfs bij herhaling erop gewe zen dat er sprake is van een onhoudbare situatie gedurende de zomermaanden van de laatste tien jaar en langer (uitge zonderd de zomer van 1976 en een deel van de zomer van 1978). "Wij verzoe ken uw college er op toe te zien dat het verwijderen van de bomen ter hand wordt genomen voordat de overlast weer begint". De onhoudbare toestand wordt als volgt geschetst: "Alle ramen van de hui zen zijn in de kortste keren voorzien van een laag smurrie, evenals gepar keerde auto's die in enkele uren on toonbaar zijn geworden. Voor enige we ken kwam daarbij nog een wespenplaag en de laatste weken een vliegenplaag, welke ontstaan door de aantrekkings kracht van de afscheidingsstoffen van de bomen. Ramen en deuren moeten angstvallig dicht worden gehouden". En met hen denken zo'n 30 leplaan- bewoners er zo over. A. BOUWENS De heer A. Bouwens van de Peter Zuid- laan 44 zag een mogelijkheid om zich te laten inschrijven als woningzoekende zijn neus voorbij gaan omdat zijn inko men (meer dan f 54.000,te hoog zou zijn. De Waddinxvener noemde het hanteren van een bruto-inkorpen daar entegen een te willekeurige maatstaf, want als gehuwden beiden werken wordt het inkomen van de echtgenote slechts voor 20 procent meegerekend. Bovendien gaf hij aan de nu door hem en zijn vrouw bewoonde flat geschikt te achten voor iemand met een lager inko men dan bij, zodat thans de doors troming wordt belemmerd. CDA-voorzitter W. L. M. Kruijk: "Doorstroming is altijd mogelijk. Een huis kopen, of een huis huren waarvoor meer dan f 600,-— huur per maand (kale huur) is verschuldigd en waarvoor deze inschrijvingsregels niet gelden, is mogelijk aangezien daarvoor geen woonvergunning is vereist". Te consta teren valt dus dat de heer Bouwens ja renlang te goedkoop heeft gewoond. A. H. KUITERS Ook de in het Westduitse Bramsche wonende heer A. H. Kuiters is het niet gelukt zich als woningzoekende te laten inschrijven,'omdat hij na overgeplaatst te zijn naar de vliegbasis Ypenburg hij nu daar economisch gebonden is. Vol gens hem heeft het Hof van Justitie zich wel eens uitgesproken over uit het bui tenland terugkerende militairen en ge hanteerde inschrijvingsnormen, maar hij heeft dit slechts van horen zeggen. Op de vergadering van de raadscom missie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften bleek dat de heer Kui ters zich ook in Gouda en Delft als wo ningzoekende had laten inschrijven. In Waddinxveen had hij zich als woning zoekende willen laten inschrijven, omdat een makelaar hem had gezegd dat de woning die hij zou kunnen be trekken alleen aan hem zou kunnen worden verhuurd indien hij stond inge schreven. Dit betreft dan overigens een huis met een lagere (kale) huur dan f 600,omdat daarvoor geen woonver gunning behoeft te worden afgegeven. A.J. SEKERIS De Goudse mevrouw A. J. Sekeris kan niet worden ingeschreven als woning zoekende, omdat zij niet heeft kunnen aantonen dat er een zodanige sociale binding met Waddinxveen bestaat waardoor vestiging in onze gemeente acceptabel wordt geacht. De Goudse ervaart echter haar huidige huisvesting als ondraaglijk. De gemeente voert echter aan dat van een sociale binding kan worden gespro ken indien een ouder of ouders een enig kind dan wel al hun kinderen in Wad dinxveen heeft/hebben wonen en dat hereniging met dit kind/kinderen uit so ciale óvërwegingeri geboden is. Geble ken is dat van de 6 kinderen van me vrouw Sekeris er 4 - en dus niet alle - in Waddinxveen wonen, terwijl ze boven dien niet voor hulp op haar Wad dinxveense kinderen is aangewezen. Omdat nadere informatie van de Stich ting Geestelijke Gezondheid Zuid- Holland, Regionaal Centrum Gouda en omstreken, geen andere sociale indica ties heeft aangegeven om alsnog over te gaan tot inschrijving als woningzoe kende heeft de raadscommissie aange geven dat B. én W. in deze zaak juist hebben gehandeld. Loco-burgemeester A. H. van Gent leidde voor de tweede maal de gemeenteraadsvergadering bij afwezigheid van een burgemeester. Links wethouder L. M. Oosterbroek-Waagmeester (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN - Met een 11-5 zege heeft het eerste team van de Waddinxveense damvereniging Ex celsior het eerste team van Bergam bacht geklopt. Er werden door de Waddinxveners vijf overwinningen, één remise en twee nederlagen aan de borden gerealiseerd. A. Blom speelde strategisch veel ster ker dan zijn tegenstander. In het mid denspel speelde de Waddinxveense dammer zijn opponent helemaal weg door op een zwakke zet een Kikker- zet (twee schijven winst) uit te voe ren. Via sterk positioneel spel wist T. den Ouden sr. schijfwinst te be halen. Hiermede wist hij duidelijk naar winst af te wikkelen (4-0). Ook C. Kramp toonde zich een klasse beter dan zijn tegenstander. De ex- celsoriaan behaalde 2 schijven winst en dat betekende, volle winst. Invaller A. Zwanenburg verrichte goed werk. Hij wist een minstens gelijkwaardige stand te behouden en zijn tegenstan der op remise te houden (7-1). G. v.d. Zijden liep in een niet al te moeilijk zetje en leed een schijf ver lies. Zijn tegenstander wist dit be heerst naar winst af te wikkelen. T. Twigt speelde weer als vanouds en is een te moeilijk te kloppen tegen stander. Zijn tegenstander moest dat ook ervaren en de Waddinxvener na goede strijd de volle winst laten (9-3). R. van Dijk stond lange tijd posi tioneel beter. Naarmate het eind spel vorderde slinkte dit voordeel. In het eindspel was voldoende re- misekans aanwezig, echter Ruud of ferde 1 keer verkeer en het was uit. P. Swart stond in het middenspel zo wel in het centrum als op beide vleu gels overheersend. De le-bordspeler van Bergambacht moest 1 schijf offeren om niet meteen verloren te staan. Swart wikkelde een strate gisch sterkere positie (plus schijf winst) duidelijk naar winst af. Excelsior 1 - Bergambacht 1 P. Swart - A. Roest T. den Ouden sr. - C. Roest A. Blom - BJ. Wetering O. Kramp - A. de Bruyn T. Twigt - A. Rietveld G. v/d Zijden - R. v/d Hek A. Zwanenburg - J. van Ee R. v. Dijk - W. de Leeuw EXCELSIOR 4 Excelsior 4 (viertal) kwam vorige week eveneens goed voor de dag door het derde team van DC Boskoop met de kleinst mogelijke nederlaag naar huis te sturen. 2 winstpartijen en een gelijkspel waren -juist voldoende voor de nipte winst. Excelsior 4 - Boskoop 3 A. Rietveld - A. v. Wijk P. van Gils - G. de Groot K. Huizinga - W. v. Otterloo J. Borsboom - P. Huisman ONDERLINGE Acht wedstrijden werden gespeeld voor de onderlinge competitie. Goede prestaties vielen te noteren van G. Heeren en A. Crone door van D. Schouten, resp. T. Driesse te winnen. De uitslagen: H. den Outer - D. Heeren I M.C. v. Willigen - P. van Es D. v. Willigen - D. Heeren II G. Heeren - D. Schouten J. de Heer - C. Blonk T. Driesse - A. Crone J. de Wit - B. van Eijk J. de Pater - P. de Mik Deze lindebomen langs de leplaan-West zullen het loodje gaan leggen nu B. en W. de daarvoor benodigde kapver gunning hebben afgegeven. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN De Waddinxveense commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, bestaande uit vijf raadsleden met de heer W. L. M. Kruijk (CDA) als voorzitter, heeft uitgesproken dat de heer A. q Kivits van de Vijverlaan 17 zijn zonder bouwvergunning gebouwde duivenhok moet afbreken, dat de heer A. van Diermen uit Spakenburg aeen standplaatsvergunning behoeft te krijgen voor de verkoop van vis, dat de heer A. Bouwens van de Peter Zuidlaan 44 niet behoeft te worden ingeschreven als woningzoekende, evenals dat het geval is met de heer A. H. Kuiters uit het Westduitse Bramsche en mevrouw A. J. Sekeris uit Gouda. A< H. KIVITS Hjt duivenhok van de heer A. H. Kivits stiat op van de Nederlandse Spoorwe- WADDINXVEEN - Het eerste he renteam van de hockeyclub Waddinx veen heeft de vierde competitiewed strijd, tegen Spirit uit Schiedam, met 3-1 verloren. In een aantrekkelijke wedstrijd, waar in goed gespeeld wed, raakte Wad dinxveen snel op achterstand. Na 15 minuten kwam de ploeg binnen twee minuten op een 0-2 achterstand. Uit blinker op het middenveld R. Jeu- kens kon nog voor de rust 1-2 scoren. Na rust bleven beide ploegen in even wicht. Ongelukkigerwijs belandde een strafcorner op de voeten van'een verdediger. De toegekende strafpush was geen probleem voor de thuis club: 3-1 en tevens de einduitslag. DAMES In een enerverende wedstrijd ver speelde het eerste damensteani van Waddinxveen twee punten. De eerste helft verliep voorspoedig. De gehele voorhoede wist de verdediging van Cartouche in de problemen te bren gen. Uit een strafcorner scoorde Ka rin Faassen. Het tweede doelpunt kwam voort uit de rebound van een strafcorner, die door Toos Rutten werd ingetipt. De volgende 35 minu ten waren voor de Voorburgse da mes, die goed van de fouten in de verdediging wisten te profiteren. De einduitslag werd tenslotte op 4-2 bepaald. ^7

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 9