KOOPAVONDEN r De Waddinxveense baaldag van Harm Wiersma Sint Nicolaasactie 1981 biedt publiek alle kans DRIE EXTRA Maandag 30 november ƒ1.000,- mm Vrijdag 27 november ƒ1.000,- Woensdag 25 november ƒ1.000,- Dinsdag 17 november ƒ1.000,- Vrijdag 20 november ƒ1.000,- Vrijdag 4 december ƒ1.000,- Maandag 23 november ƒ1.000,- Woensdag december ƒ1.000,- Vergadering Be Fair-tennis AF-centrum 11jaar D insdag 8 december ƒ1.000,- ƒ1.000,- ƒ1.000,- l J i 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 11 NOV EMBER 1981 f A Dinsdag 1 december Woensdag 2 december 3 december 4 december HET VRIJE VOLK I Het nadeel van een rondreizend cir cus is natuurlijk dat er iedere dag MM» «M Wtamwsfc ------J. - - - - - 'U/rr'-'r cc- 'p4 Elf brieQes van duizend gulden - - Dammedewerker Rob Clerc van het dagblad Het Vrije Volk meldde dat Harm Wiersma in Waddinxveen een baaldag had opgenomen. ”In het spe- lerscontract van de match, waarin on der meer staat dat de spelers na hun partij uitleg geven aan het publiek, is niet opgenomen dat de deelnemers recht hebben op drie rustdagen, zoals bij de schaakmatch het geval is. Daar door kostte het Wiersma één partij om een ’’baaldag" te nemen, want Gantwarg zal - als de stellingen in evenwicht zijn altijd met remise ac- coord gaan. Dat de uitdager een adempauze nodig had om krachten te verzamelen voor een nieuwe poging WADDINXVEEN Maandagavond 16 november om acht uur zal de jaar lijkse najaarsvergadering van de afde ling tennis van de christelijke sportvere niging Be Fair worden gehouden. Dat gebeurt in het clubgebouw van het ten nispark De Buitenhof. Naast de gebruikelijke agendapunten wil het bestuur o.a. met een voorstel ko men om baanverlichting te installeren voor een beperkt aantal banen. het Koninklijk Nederlands Verbond van Ondernemingen (KNOV), de heer T. Ververs jr.. Beethovenlaan II, tel. 4216. GROTE VRAAG Wie op de raambiljetten of wekelijks in de krant leest dat zijn lotnummer goed is voor duizend gulden moet contact opnemen met middenstandspenning- meesterG. P. Kraijesteijn, tel. 2068. De grote vraag in de komende drie weken is wie in Waddinxveen of daarbuiten kans gaat maken op die elf te verloten briefjes van duizend gulden. Het komt - met al die bank- en girocheques - niet zo vaak meer voor dat men één briefje van 1000 piek in handen heeft. De mid- denstandsvereniging Waddinxveen gaat daar met de Sint Nicolaasactie 1981 op nieuw danig verandering in brengen. Wij houden u op de hoogte. Sint Nico laas met in zijn handen elf briefjes van duizend gulden. was onmiddellijk de trein huiswaarts te nemen.’’ "Dan de Friese oud-clubgenoot van Harm Wiersma, die echt eens een dagje uit wilde om de grootmeester van nabij aan het werk te zien. Ook hij kwam in de speelzaal op het moment dat de partij al uit was. "Ze zullen wel moe zijn geweest’’, was zijn nuchtere commentaar.” "Maar hij kon zich, evenals de andere toeschouwers, nog wel bezighouden met de oploswedstrijd die door de or ganisatoren voor het publiek werd ge houden en waaraan de meeste tijd werd besteed.” NRC HANDELSBLAD Damcorrespondent Henk Fokkink kon in zijn krant NRC Handeisblad ook niets anders vaststellen dan dat er sprake was van een saaie remise in een teleurstellende damtweekamp. "In tegenstelling tot hun eerder ge speelde partijen was er in het Wad dinxveense gemeentehuis van echte strijd nauwelijks, sprake en kwam er voor de eerste keer een bloedloze re mise tot stand: 5-5. Dat noopte uitda ger Wiersma direct na afloop van de WADDINXVEEN Het dienst- verleningscentrum Anne Frank aan het Jan van Bijnenpad bestaat deze maand 11 jaar. Voor alle Waddinxveense ouderen wordt daaraan aandacht besteed met een programma dat is uitge smeerd over twee dagen. Dinsdag 17 november 10.00 uur: Gezamenlijk koffie drinken m.m.v. Bejaardenzang koor o.l.v. mevr. D. M. C. Houweling-Emond. 19.30 uur: Feestelijke bingo met feestelijke prijzen. Toegang f 1,50 per persoon. Zaal open 18.30 uur. Vrijdag 20 november 18.00 uur: Fantastisch fondue fe stijn met attrakties. Prijs f 10, per persoon. Opgeven 13, 16 en 17 november vanaf 15.00 tot 16.30 uur in de recreatiezaal of telefoon 5555. ’Natuurlijk - voor de toeschouwers die na een lange treinreis in Wad dinxveen arriveerden - was het een te leurstelling te vernemen dat zij hun helden niet meer aan het werk kon den zien. Maar algemeen overheerste toch begrip voor de situatie waarin Gantwarg en Wiersma verkeerden.” "Enerzijds liet het zich begrijpen dat de wereldkampioen, na in de drie af gelopen partijen zeer dicht bij de winst te zijn geweest zonder dit resul taat daadwerkelijk te kunnen realise ren, tot elke prijs wilde voorkomen dat hij op een achterstand zou worden gezet. Anderzijds had Wiersma de schrik van zondag nog in de benen en gaf hij er de voorkeur aan ditmaal geen al te grote risico’s te nemen te gen zijn formidabele tegenstander, die nog beter dan twee jaar geleden lijkt voorbereid.” om de Sowjetspeler van de damtroon te stoten, was na zijn verklaring wei duidelijk....” ”Na een kwart van de tweekamp kun nen we dan ook concluderen, dat Gantwarg tot nog toe de morele win naar is. Iedere winstpoging van Wier sma had een boemerang-effect en Gantwarg’s zelfvertrouwen groeit daardoor na iedere partij. Na een ver gelijking met hun vorige tweekamp, (die Wiersmamet22-18 wonjzoumen kunnen denken dat de Nederlander er nu beter voorstaat dan twee jaar gele den, want na vijf partijen stond hij toen met 6-4 achter.” ’’Deze gedachte zou wel erg naïef zijn, er bestaat immers een levens groot verschil tussen de Gantwarg van destijds en de Gantwarg van nu. De wereldkampioen maakt nu een veel degelijker indruk en lijkt meer doordrongen van het feit dat de uitda ger één punt meer moet veroveren en dus ook het spel moet maken. Pas als Wiersma op voorsprong komt, zal er een andere Gantwarg achter het bord plaats nemen.” "Wiersma staat nu voor een moeilijk dilemma, want iedere ’Tustdag”, die hij blijkbaar nodig heeft, brengt Gant warg dichter bij prolongatie van zijn titel. De Fries kennende, zal hij spijt van z’n salonremise hebben gehad. Hij liet dat trouwens doorschemeren tijdens de demonstratie.” Op zaterdag 5 december zullen de winkels geopend blijven tot 17.00 uur. partij het noog steeds naar de demon- stratiezaal komende publiek zijn excuses aan te bieden. De Fries had echter goede redenen voor deze wat matte vertoning. Hij had na de vierde partij al gezegd dat hij niet tegen het nemen van risico’s was, maar dat hij wel erg geschrokken was van de con sequenties. Daarom maakte de Fries bij zijn eerste zet al duidelijk dat hij het dit keer rustig wilde houden.” "Dat was zeker niet in overeenstem ming met de ideeën van de organisa toren die ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de plaatselijke club Excelsior zich voor vijfduizend gul den van één ronde had verzekerd. Evenals in de andere tot nu toe aange dane plaatsen hadden de Waddinxve- ners zich samen met de gemeentelijke autoriteiten uitgesloofd de damsport in de gemeente op deze dag te promo ten. Het gemeentebestuur had bijzon der veel uitnodigingen rondgestuurd en velen hadden daaraan gevolg gege ven/’ "Ze hadden althans de bedoeling de kritieke fase van de partij bij te wo nen. Zo wilde junior-WK-deelnemer Eran Binnenbaum zijn licht komen opsteken, maar hij ontdekte bij de en tree van de zaal dat Wiersma het duel al stond toe te lichten aan het demon stratiebord. Anderen kwamen niet verder dan het plaatselijke station om daar te vernemen dat het het beste De koopavonden, waarop alle winkels tot negen uur geopend zullen blijven vallen op: TONSIJBRANDS Oud-wereldkampioen Ton Sijbrands, die in het Waddinxveense gemeente huis tijdens de dammatch voor toe lichting en analyse zorgde, meldde dinsdag in het dagblad De Volkskrant - waaraan hij als dammedewerker is verbonden: ”De vijfde partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen Anatoli Gant warg en Harm Wiersma heeft geen wijziging in de stand gebracht. Na an derhalf uur en 24 op zuiver positiespel gerichte zetten gaven ’s werelds sterk ste spelers er de voorkeur aan de pun ten te delen. Daardoor bleef het ge lijk: 5-5. Dat Wiersma en Gantwarg na de (ondanks het uitblijven van be slissingen) furieuze start wat stoom af blazen, lag in de lijn der verwach ting." ^tfsver. WADDINXVEEN - Er zijn naast de gebruikelijke koop avond op donderdag in Wad dinxveen drie extra koopavon den, voorafgaande aan de dag waarop Sinterklaas zijn verjaar dag viert. In de komende dikke drie weken zal er zo ongeveer om de dag een briefje van duizend gulden worden uitgedeeld. Dat ttaat zo door tot en met dinsdag 8 de cember. maar op die dag zullen er maar liefst twee briefjes van duizend gulden extra van eigenaar verwisselen. De in Waddinxveen kopende mensen maken kans op de prijzen van duizend gulden baar geld door mee te doen met de lote rij waarvoor bij bestedingen van twintig gulden één lot wordt verstrekt. Maar daarover straks meer. TREKKINGEN De trekkingen voorde Sint Nicolaasac tie 1981 zijn op dinsdag 17 november, vrijdag 20 november, maandag 23 no vember. woendag 25 november, vrijdag 27 november, maandag 30 november, woensdag 2 december, vrijdag 4 decem ber en dinsdag 8 december (inclusief de twee extra prijzen die dag) in handen van het kantoor van notaris J. in 't Hol en mr. P. L. van der Meulen. De win nende loten wórden dagelijks door mid del van raambiljetten bij verschillende winkels bekend gemaakt en wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen. De Sint Nicolaasactie 1981 van de plaatselijke middenstand is een heel simpele en daardoor ook directe cam pagne. Bij bestedingen van 20, krijgt iedereen een gratis lot. Met dat lot doet het publiek mee aan de trekkin gen om de dag om duizend gulden. De Toten die tussen 14 november en zater dag 5 december worden verstrekt en geen kans maakten op 1000 piek, din- vuurwerk op het bord komt. Gant warg houdt de boot een beetje af en ik ben niet bereid om iedere dag grote risico’s te nemen, vooral wanneer ik niet in mijn eigen stelling geloof. De toeschouwers zijn dan misschien deze ronde teleurgesteld, zij hebben hope lijk begrip voor de instelling van beide spelers, die tenslotte om het wereld kampioenschap spelen. Bij schakers is zo’n korte remise-partij veel gebrui kelijker. Dus men moet niet zeuren als je toevallig eens een partij voorkomt.” Donderdag Vrijdag f WADDINXVEEN Iedereen is het J er over eens dat de maandag in het A Waddinxveense gemeentehuis - ge- speelde vijfde ronde om het wereld kampioenschap dammen door de Rus Anatoli Gantwarg en zijn Neder landse uitdager Harm Wiersma een teleurstellend verloop had. Na ander half uur spelen werd een saaie remise bereikt, welke korte partij het 150 man koppige publiek tot verliezer maakte. HARM WIERSMA Harm Wiersma zei dat na afloop niet alleen in de raadzaal van het gemeen tehuis, maar schreef dat dinsdag ook in zijn kolom in het dagblad De Tele- Daarin meldde de Nederlandse ■••V.MMV UV 1-VV.VI 9 uitdager: "Voor het eerst hadden we 9 bij de tweekamp om het wereldkam- 9 pioenschap met een teleurgesteld pu- 9 bliek te maken, dat in het plaatselijke 0 gemeentehuis bijeen was gekomen. 9 partij, na anderhalf uur bedenktijd. J jjj... -• - 9 gen. Na vier spannende partijen I L W ADD1NXVEEN Sint Nicolaas heeft dezer dagen elf briefjes van duizend gulden van de bank gehaald voor de door de middenstandsvere- nigine Waddinxveen van zaterdag 14 november, de dag van aankomst van de Goedheiligman, tot en met zijn verjaardag op zaterdag 5 decem ber te houden Sim Nicolaasactie 1981De "duizendjes" vormen het prij zenpakket van de campagne "1000 piek om de dag", zoals die tegen het einde van dit jaar voor de tweede maal in successie zal worden gevoerd. gen tijdens de laatste twee extra trek kingen mee om tweemaal duizend gul den. In de Komende weken zullen 110.000 loten in omloop gebracht worden. De Sint Nicolaasactie 1981 is goedgekeurd door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden Holland te Gouda d.d. 26-10-1981, no. 110. Voor informatie hierover kan men terecht bij de secretaris van de middenstandsvere- niging Waddinxveen, welke is opgericht op 1 februari 1918 en is aangesloten bij 111 r.iji i j graaf. 9 bij de tweekamp om het wereldkam- - met een teleurgesteld pu- 9 bliek te maken, dat in het plaatselijke 0 gemeentehuis bijeen was gekomen. Het werd namelijk een korte remise- Hoe is dat nu mogelijk, zal men zeg- 1 was ik van plan voor een rustige spelopzet te kiezen. Daar komt nog bij, dat ik in die partijen steeds het spel gemaakt heb. Zondag had dit zelfs bijna tot een nederlaag geleid 9 Al- - 1 sm Lil l>' - o

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 11