Be Fair-voetbal voert WSV 2 verliest nu tweede klasse aan van Zevenhuizen 1 Waddinxveense sportspetters 4 GEZINSSPORT HOCKEY ’N ECHTE Hockeyclub ’’W’veen” stimuleerde sport in regio WADDINXVEEN Eerste punten voor Waddinxveen EXCELSIOR-DAMMERS STRIJDEN OM PUNTEN Audicom WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE HSW-prijzen uitgereikt op herfstavond Derde wedstrijd van De Voorn Sportvrienden gaf winst uit handen Teleurstellend weekeinde voor hockeyers ’’Zekere drempelvrees nog steeds aanwezig Coopertest Antilope WEEK WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 NOVEMBER 1981 hockey. uitslagen kan concluderen werd er flink gestreden DMB 'De hockeyclub Waddinxveen heeft zich De voorzitter van de hockeyclub Waddinxveen vervulde in het seizoen 1979- 1980 ook het coachschap van dames 1. Hier is hij in actie bij het zaal- 2 Ge allee zaal WADDINXVEEN De negende ronde voor de onderlinge competitie van de damvereniging Excelsior telde 14 wedstrijden, waarvan er 5 in een onbeslist eindigden. Zoals men uit een aantal uitslagen kan concluderen werd er flink gestreden om de punten. Het vignet van de op 20 november 1968 opgerichte hockeyclub Waddinx veen. welke vereniging op 5 juni 1970 koninklijk werd, goedgekeurd. WADDINXVEEN Het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV heeft ook zijn tweede wedstrijd in de •competitie van de Rotterdamse Schaakbond verloren. De tegen stander was Zevenhuizen I, die een gelukkige overwinning haalde met 4 1/2-3 1/2. WADDINXVEEN Tweedeklasser Be Fair heeft zich zaterdag middag bovenaan de ranglijst genesteld door in het Warnaar- plantsoen met 3-0 van Lyra te winnen. In een eenzijdig duel toonde het team van Herman Hartgers dat het best draait. Lyra legde de Waddinxveners dan ook geen strobreed in de weg. De doelpuntenmakers bij de technisch superieure Be Fair waren Wim den Besten en Bert Graafland (tweemaal). Vooral de middenvel ders konden zich naar hartelust uitleven en dolden met de tegen standers. In wer tv Vi In i van .eycluL altijd voor leden uit de re gio opengesteld en daarmee ze ker het hockey in onze con treien gestimuleerd,” zegt voor zitter A. van Jaarsveld van de georganiseerde Waddinxveense hockeyers. De hockeyclub Wad dinxveen vindt zijn leden niet alleen binnen Waddinxveen, maar ook in de omliggende ge meenten. Daardoor heeft ze in haar dertienjarige bestaan be-" langrijk bijgedragen tot de sti mulering van het hockeyen bin nen onze regio. L 1**' W- 5 BE FAIR voor 2 V 1 1 14-7 10-3 10-8 10 9 9 8 6 5 5 4 4 4 3 3 5- 6 6- 6 4-5 5-5 4- 4 5- 4 4-3 4-3 Eerder i Hof- 0-1 0-1 0-1 0-1 0-1 1-0 1/2-1/2 afg. 1/2-1/2 1-0 1/2-1/2 1-0 1/2-1/2 5-3 0-2 2-0 1-1 W ri: d< vc lo m 0 21 31 1: 2-0 1-1 2-0 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 2-0 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 Wï da we m< pu ge ru nc W; O[ W, sic ”3 m lij wi gr he di aa bt W V t F s< f V g 1 C c Z F WADDINXVEEN/GOUDA Het fi liaal aan de Kerkweg-West 2 van Audi com BV, Waddinxveen, is blijkens een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Midden-Holland opgeheven. Uittredend directeur: J. M. Spoel. de damesploegen, maar wie een maal weer met de hockeystick in handen op het veld heeft ge staan, is toch weer voor de sport gewonnen. In Waddinxveen heb ben de huisvrouwen net als alle andere teams last van verhui zingen. Het stijgende percentage vrouwen dat als de kinderen gro ter worden weer gaat werken, wil de gelederen ook nogal eens uit dunnen. Herman Hartgers tegen de Goudse Courant na de ruime zege op Lyra: ’’Nadat wij het eerste doelpunt al in de vierde minuut hadden gemaakt, duurde het eigenlijk te lang voor de tweede treffer viel. Aan de andere kant is het ook zo, dat er ook een te genstander loopt en dat is hun ver dienste. Natuurlijk liep Bert Graaf land een schitterende partij te voet ballen, maar ook de andere jongens hebben aan de verwachtingen vol daan.” Voordat we beginnen met het wed strijdverslag van Be Fair - Lyra ver tellen we eerst nog even dat Wad dinxveen zondagmiddag in het sport park ”de Sniep” de eerste punten in de wacht sleepte door met 4-1 van Nieuwkoop te winnen en dat WSE tegen het hard spelende Moerkapelle niet verder kwam dan een gelijk spel (1-1). spelers, ook onze mini’s zijn gere geld elders te gast en wij hechten er aan dat zij ook bij andere vereni gingen de naam van de hockeyclub Waddinxveen hooghouden.” Zaterdag moet datzelfde PPSC be streden worden in Schiedam. Ge steund door de trouwe aanhang moet dat mogelijk zijn. Aanvang 14.30 uur. - Haas- Nieuw- Floreant WSE Lekkerkerk Moordrecht Moerkapelle Nieuwkoop Waddinxveen 5-2 ”De jongeren dragen hierbij een eigen stuk verantwoordelijkheid. Trainers en coaches zien er tevens op toe dat onze jeugd behalve speltech niek ook teamgeest meekrijgt. Alle een 2-0 voorsprong op en voor De teams kunnen momenteel allebei wat versterking gebruiken, ’t Is goed te weten dat de donder- dagdames volgend jaar ook op dinsdag gaan spelen. Het hockey en van de huisvrouwen gebeurt nog niet in competitieverband. Natuurlijk wordt er een sportieve partij hockey gespeeld, maar de gezelligheid doet ook heel duide lijk mee. De Bond begint zo lang zaamaan trouwens in te zien dat de dames-veteranen een eigen plekje zijn gaan bezetten en dat is zeker ook te danken aan de dames-veteranen commissie. Het is WADDINXVEEN De hockeyclub Waddinxveen heeft een teleurstellend weekeinde achter de rug. Heren 1 verloor zondag met 2-0 van koplo per Groen Geel en Dames 1 ver loor met dezelfde cijfers van Rijs wijk. De leider in de hockeycompetitie kon in de eerste helft tegen Waddinx veen moeilijk het goede ritme vinden, mede dank zij het verzorgde veld spel van de gasten. Tegen de ver wachting in kwam Groen Geel dan ook op 1-0. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Vlak na de hervatting kwam Groen Geel via een strafbal op 2-0. Wad dinxveen begon massaal aan te val len om alsnog een gelijk spel te be halen. Kansen werden geschept, doch niet benut. De eindstand bleef 2-0. DAMES I Ook de dames van de hockeyclub Waddinxveen traden aan tegen de lei der in hun competitie: Rijswijk. In de eerste helft legden deze dames een zeer gevarieerd spelpatroon op de grasmat neer, waarop de Waddinx veense dames geen antwoord wisten. Al snel werd er een doelpunt ge scoord. Nog voor de rust wist Rijs wijk de stand op 2-0 te brengen. In de tweede helft realiseerde Wad dinxveen zich wat het aan de stand verplicht was. Ondanks de vele aan vallen en kansen kon het team niet scoren, waardoor de einduitslag op 2-0 bleef staan. ker doelpunt te worden maar een ver dediger trad op als doelman. De toe gekende strafschop werd door Graaf land omgezet in een goal (2-0). Na rust liet Be Fair zich even terug dringen door het alles of niets spe lend van Lyra. Dit had eigenlijk geen kans van slagen omdat Lyra te ste riel speelde. Toch was het spel van Be Fair ook niet overtuigend. In de 75e minuut kwam Lyra goed weg toen Wim den Besten Kees Ver- bree op maat bediende. De kopbal ging juist naast, hierna werd Verbree vervangen door Kees Graafland. En kele minuten later was het dan toch raak. Hieraan ging een voortreffe lijke aktie van Piet Koele vooraf, die Kees Graafland aanspeelde. Deze verspeelde eigenlijk de bal, maar dwong een verdediger terug te spe len hetgeen uitmondde in een doel punt van Bert Graafland die de bal oppikte en simpel in een leeg doel tikte; 0-3. In dit bepaald niet hoog staande duel won Be Fair meer dan verdiend en nam daardoor de koppo sitie op de ranglijst over van PPSC. Dik Brandhorst wist fraai 2 punten mee naar huis te nemen door de toch altijd moeilijk te bespelen Kees Blonk te kloppen. Dik Heeren II verrichtte een knappe prestatie door clubkampioen 1980 Kees Kramp te verslaan. Eerstgenoemde profiteerde van een foutzet van zijn tegenstan der, die positioneel veel sterker, mo gelijk zelfs gewonnen stond. Het gelijkspel dat Dik Heeren II te gen de oude meester Teun Twigt wist te bewerkstelligen mag ook niet onvermeld blijven. Piet de Mik gaat steeds beter spelen en blijft aan de winnende hand. Hij wist nu Daan van Willigen te kloppen. Via een fraai gespeeld overmachtseindspel wist Gerrit Heeren Klaas Huizinga te klop pen. R. van Dijk - G. v/d Zijden A. Blom - T. den Ouden sr. D. Brandhorst - C. Blonk J. Borsboom - A. Rietveld A. Zwanenburg - J. de Wit A. Crone - P. van Es B. van Eijk - P. Swart P. van Gils - J. de Heer D. Heeren I - C. Kramp D. Heeren II - T. Twigt A. de Mik - J. de Pater D. v. Willigen - P. de Mik M. v. Willigen - T. den Ouden jr. K. Huizinga - G. Heeren EXCELSIOR 3 In haar laatste thuiswedstrijd wist Excelsior 3 (viertal) het viertal van Egbert Schroten wat hem jammerge- noeg weer verlies opleverde. Egbert is duidelijk op jacht naar aansluiting met de kopgroep. Hij speelde een tweede partij en wist Harro Bosma te verschalken. Het gevecht tussen de nummers twee en vier, Asa Dirksen en Hans van Woudenberg eindigde in een keurige remise. Arthur Köllman boekte een keurige prestatie door Sandra Wientjens in een toren-eindspel te verslaan. Martin van Willigen mochten we als nieuw lid begroeten. Hij maakte via een re mise tegen Richard Wientjens zijn entree. Claudia Torenbeek was Harro Bosma iets te machtig en Huug de Vries won soepel van Hans Kimmel. Be Fair - Lyra is een meer spannende dan fraaie wedstrijd geworden. Het spannende lag in de vraag: ’’Wanneer wordt er nu eens gescoord?” Diverse mooie mogelijkheden bleven om één of andere reden onbenut. Toch kwam Be Fair al vroeg op een 1-0 voorsprong toen Evert Mahwin Wim den Besten met een knappe volley bereikte. Den Besten sprintte goed door en gaf doelman Boogaards vlot het nakijken. Door deze vroege ruggesteun kon men veronderstellen dat Be Fair snel de zaak zou beslissen. Aan het creëren van kansen heeft dat beslist niet gelegen. Regelmatig stond de man aan het scorebord gereed om z’n werk te doen. Vooral Bert Graaf land was in deze periode eigenlijk ongelukkig in de afronding. In de 16e minuut bediende Aart Bos Wim Bron in de diepte. Deze soleerde naar de doellijn en bediende op zijn beurt weer Aart Bos die uitstekend inschoot, doch de doelman redde fraai. In de 17e minuut soleerde Bert Graafland langs de gehele Lyra- defensie. De afronding had een beter lot verdiend. Een vrije trap van Klaas Angenent werd juist voorlangs ge kopt door Graafland. In de 29e minuut werd Lyra voor het eerst gevaarlijk zodat Wim den Bes ten op een haar het doel miste na een inworp van Mahwin. Een slechte te rugspeelbal op Verhoef betekende een levensgrote kans die uiteindelijk hoog over de veste van Verhoef ver dween. Pal voor rust braken dan de zo lang zamerhand traditionele Be Fair mi nuten aan. Uit een corner van Den Besten knalde Graafland ineens rich ting de bovenhoek. Het leek een ze- WADDINXVEEN Afgelopen zon dag werd het derde concours voor de herfstcompetitie van het hengelsport- huis de Voorn gehouden. Er werd ge vist aan de Halve Raak in de Gouwe. De organisatie noteerde 61 deelne mers en de vangst was over het algemeen zeer matig. De uitslag was als volgt: 1. T. Nieuwenhuizen 240 pnt., 2. J. Hordijk 209 pnt., 3. D. van Groningen 203 pnt., 4. K. Ben ning 202 pnt., 5. W. v.d. Wal 186 pnt., 6. M. van Eik jr. 152 pnt., 7. A. Huisman 151 pnt., 8. G. Blom 151 pnt., 9. W. Holthuizen 140 pnt., 10. J. Toor 115 pnt. De tussen stand voor de A. Noorlander-wissel- bokaal is met nog een wedstrijd te gaan: 1. D. van Groningen 629 pnt., 2. T. Nieuwenhuizen 534 pnt., 3. K. Benning 524 pnt., 4. J. Toor 417 pnt., 5. A. Huisman 415 pnt. A.s. zondag is de laatste wedstrijd aan het Gouwekanaal. op zijn jeugdopvang en -begeleiding. De mini’s, jongens en meisjes van 8 en 9 jaar, krijgen een heel aparte be geleiding en behandeling. De training van alle jeugd, en trouwens ook de senioren, geschiedt door eigen leden. ”Het is belangrijk dat onze eerste teams promoveerden en dat de heren nu in de tweede en de dames in de derde klasse spelen,” vindt Van Jaarsveld, ’’maar ik hecht er evenzeer aan dat de sfeer tussen de 290 leden van onze vereniging uitstekend is. Be halve hockeyen delen we met z’n allen een groot stuk gezelligheid en de jeugd doet daar volop aan en in mee.” gescoord werd er niet meer. Een ver diende overwinning voor Spirit. Zaterdag krijgt Be Pair 2 de kans zich te revancheren thuis tegen VVGZ 2. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN Waddinxveen heeft zondag een ver diende overwinning op Nieuwkoop behaald (3-1). De geel-zwarten start ten furieus en namen na vijf minuten spelen een 1-0 voorsprong uit een scrimmage. Voor het Nieuwkoop- doel schoot Fred Schoonderwoerd beheerst in. Het spel golfde nu heen en weer en na 20 minuten spelen kwam Nieuwkoop op 1-1. Na ruim vijfendertig minuten spelen pikte Fred Schoonderwoerd een ver keerde terugspeelbal van een back van Nieuwkoop op en ging alleen op de keeper af. Deze liep de Waddinx- veen-speler finaal onderuit, hetgeen een strafschop betekende. Maar tot de teleurstelling van de Waddinxveen- supporters schoot Peter Salhuteru op de vuisten van de Nieuwkoop-keeper en zodoende bleef het 1-1, wat te vens de ruststand was. Na de rust probeerde Nieuwkoop Waddinxveen onder druk te zetten, maar Waddinxveen kwam er met snelle counters gevaarlijk uit. In de 25e minuut lanceerde Peter Hofman Cor Honkoop en deze schoot be heerst voorbij de Nieuwkoop-doel- man 2-1 in. Nieuwkoop ging nu alles of niets spe len en daar profiteerde Waddinxveen gretig van. Vijf minuten voor tijd stuurde John Speelman Fred Bijl de ruimte in die beheerst de Nieuw- koop-doelman passeerde en 3-1 scoorde, waardoor de eerste over winning een feit was. WADDINXVEEN - Hockey is een echte gezinssport, maar het wordt vaak moeilijk als vader, moeder en soms ook nog de kin deren allemaal in het weekend moeten spelen. Vooral peuters en kleuters kunnen handenbinders zijn. Omdat heel wat vrouwen geen zin hebben het hockeyen op te geven, kwam er het zogenaam de huisvrouwenhockey, dat bij de hockeyclub Waddinxveen een flinke belangstelling geniet en waarvoor tot nog toe de dins dag- en donderdagochtend zijn in geruimd. De ’’dinsdagdames” zijn allemaal boven de dertig jaar. Ze zijn niet strikt aan tijd gebonden en een wedstrijd wordt gevolgd door een drankje en een lunch met de te genpartij. De ’’donderdagdames” nemen veelal hun kroost mee en daar is oppas voor. Na de wed strijd drinken de speelsters een kopje koffie en dan rept iedereen zich huiswaarts. Er zit negal wat verloop in de bei- 0 10-3 0 10-2 1 1 1 2 8-5 3 7-11 1 5-7 3 9-11 4 5-12 2 9-14 4 3-10 3 2-9 BE FAIR 2 Be Fair 2 moest in de moeilijke uit wedstrijd in Ouderkerk tegen Spirit 2 de punten daar laten (3-0). Hoewel Be Fair 2 technisch de betere was, bleek de enorme inzet van Spirit toch te veel. Dat fanatieke spel leverde voor de rust een 2-0 voorsprong op en na rust werd het zelfs 3-0 voor Be Fair tegen kon scoren door Koert van Rijn. Toen de Spirit-wals gas te rug moest nemen kwamen er nog wel mogelijkheden voor Be Fair maar Reeuwijk, zij het met het kleinst mogelijke verschil, te verslaan (5-3). Eerstebordspeler De Haan moest als enige van het Waddinxveense team de volle winst aan zijn tegenstander overlaten. Twee duidelijke winstpar- tijen van Jan Both en Gert van Man- nekes en een duidelijk gelijkspel van Cor Stolker was voldoende Excelsior’s winst. Excelsior 3 - Reeuwijk 2 J. de Haan -H.de Knikker J. Both - F. van Oosterwaard C. Stolker - M. v/d Berg G. van Mannekes - T.H. Konning 2-0 PPSC De Zwerver ASWH ’s-Grav. SV Spirit De Zwervers 5 0 4 DOTO Lyra Ter Leede Rijsoord Xerxes De in Waddinxveen wonende prof- wielrenner Hans Langerijs is ge trouwd met oud-rondemiss Jeanette Baas. Het huwelijk werd gesloten in Gouda. De in Blokker gewoond heb bende wielrenner beschikt nog niet over een contract voor het nieuwe seizoen. Op dit moment maakt hij nog deel uit van de ploeg van Fred de Bruyne. Secretaris A.H. Loef van de voet balvereniging Waddinxveen heeft zijn functie neergelegd, alhoewel hij tot de najaarsvergadering de lopende za ken nog blijft doen. De heer Loef was 13 jaar bestuurslid bij Waddinx veen. Hij maakt naar zijn zeggen plaats voor een opvolger wegens ’’drukke werkzaamheden”, f trad penningmeester C. van wegen uit het voetbalbestuur. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt op zaterdag 14 november weer een Coopertest (12-minutenloop om de conditie te testen). Inschrijven vanaf 15.00 uur op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan, inschrijfgeld f. 1,50. De start van de eerste serie is om 15.30 uur. Wanneer er meer dan 20 deelnemers zijn, wordt er in meerde re series gelopen. Elke serie duurt on geveer 20 minuten. Verdere inlich tingen bij Martien en Mieke Droog, Juliana van Stolberglaan 36, tel. 9120. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 3 november werd de herfstavond van de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW gehouden. Deze avond, welke het karakter had van een kon- taktavond, werd geopend door voor zitter Van ’t Hof. Vervolgens reikte hij traditioneel de prijzen uit aan de heren Van der Wal, Reichard, Hout man en Hofman, respectievelijk de nummers één, twee en drie van de af gelopen zomercompetitie en vanger van de grootste vis. Hierna kon de heer J, de Wit de Van der Stelt-cup, voor vanger van de grootste vis tijdens de Herfstwed- strijd, in ontvangst nemen. Tevens was er voor elke deelnemer van laatstgenoemd concours een prijsje aanwezig. Winnaar werd L. Engels met 294 pnt., 2. P. Dorresteijn 189 pnt., 3. W. Houtman 185 pnt., 4. J. van Egdom 181 pnt., 5. A. van Leeuwen 173 pnt. Na de pauze werd een gezellig spelletje bingo gedaan. de bedoeling dat op de duur ook de dames-veteranen op zondag in een competitie gaan spelen. Da mes III van de HCW is daar al een voorloper van. In de schoolvakanties wordt er niet door de huisvrouwen ge speeld. De begin- en eindtour- nooien zijn drukbezocht en door het seizoen heen worden er heel wat leuke contacten gelegd. Wie met het huisvrouwenhockey mee zou willen doen, hoeft eigenlijk al leen maar een sportieve instel ling te hebben en de wil om flink te trainen. Die training is op za terdag en er is een speciale opvang voor nieuwe leden. Wie ooit, al is het nog zo kort en nog zo lang geleden, gehockeyed heeft is uiter aard in het voordeel. Vrouwen met een ’’hockeyverleden” pak ken de draad meestal weer erg snel op. Wie eens wil komen kijken is op dinsdag en/of donderdag van harte welkom op het veld aan de Sniep- weg, vlakbij het tennispark. Tele foon clubhuis: 5792. De Vries en v.d. Starre zorgden voor de enige winstpunten. Ellers, Ooster- loo en Sonneveid zorgden voor remi se. Versluis en v.d. Heide verloren maar achteraf was dat niet nodig ge weest. Besemer had echter weinig in te brengen bij zijn tegenstander. Door het eerste team van WSV wer den twee wedstrijden tegen Schoon hoven I vooruitgespeeld. Burger en v. Deelen wonnen hun partij op een zeer kundige manier. Door dit re sultaat is de stand voorlopig 2-0 voor WSV I. ONDERLINGE Doordat het tweede voor de RSB- competitie moest spelen in Zeven huizen, was het op de competitie- avond van afgelopen donderdag een niet zo’n goed bezette schaakavond. De prestaties van de zestienjarige Marcel de Haan liegen er niet om. Na een goede seizoenstart zakte hij iets terug, maar uit zijn laatste vier partijen haalde hij niet minder dan drie punten (Men kan maximaal- een punt per wedstrijd halen). Zijn laatste slachtoffer was de zeer geroutineerde Littooy. Vermeldens waard is ook de remise van het oudste lid van de vereniging, de heer Kleiweg tegen de nog jonge Goor. Ritter wist zijn eerste overwinning te halen van dit seizoen; het ging ten koste van Ponsioen. Stand aan de kop: 1. Van Deelen 658 pnt., 2. Joosten 655 pnt., 3. Besemer 645 pnt. UITSLAGEN Smitskamp - Joosten Muit - W. van Oort Kardol - J. van Oort Twiss - Wolfs Littooy - M. de Haan Bloem - Ket v.d. Berg - Torenbeek Schinkelshoek - Twigt de Boek - Nekeman Ritter - Ponsioen Goor - Kleiweg de Bruin - v.d. Ree P. de Haan - de Schrijver JEUGD Afgelopen donderdag was er duide lijk sprake van motivatie om de op gelopen punten-achterstanden van sommige jeugdspelers in te halen. Kortom, felle gevechten op het bord en zelfs spelers die er hun hand niet voor omdraaiden om twee wedstrij den achter elkaar te spelen. De voorlopige leider van de compe titie Eric Claassen wist ditmaal een punt te veroveren op Raymond Dom- manschet. Raymond liet zich niet kisten en probeerde het daarna tegen WSE WSE ging zondagmiddag het zeer hard spelende Moerkapelle met tech niek te lijf. In de eerste helft resul teerde dat niet in doelpunten. Een misverstand/ in de tweede helft kost te WSE de gelijke stand. Kees Maurits trok echter kort voor tijd de stand gelijk: 1-1. VIERDE KLASSE E Moerkapelle - WSE 1-1; NSV’46 - Schoonhoven 2-0; Lekkerkerk DONK 0-3; Nieuwerkerk trecht 1-1, Waddinxveen koop 3-1Moordrecht - 4-4. DONK 5-7 Nieuwerkerk 5-6 Haastrecht NSV’46 Floreant Schoonhoven4-5 TWEEDE KLASSE B De Zwerver - PPSC 3-1, Be Fair - Lyra 3-0, ASWH - DOTO 2-1, ’s Gravenzandse SV - Rijsoord 5-1, Zwaluwen VI. - Spirit 1-1, Ter Leede- De Zwervers 3-3. Be Fair 6 4 2 Zwaluwen VI.5 4 1 6 4 1 6 3 2 5 2 2 5 2 6 2 WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense biljartclub Sportvrienden, uitkomend in de Verenigde Biljart Verenigingen, gaf een welhaast zekere overwinning van 5-1 uit handen door tegenstander Rode Laken uit Haastrecht te weinig caramboles te laten maken, waardoor de uitslag nu 3-3 luidt. Ondanks deze in de schoot geworpen 2 punten staat Rode Laken onderaan in de tussen stand, welke volledig luidt: 26 pun ten uit 5 wedstrijden; Watertoren 20 uit 5; Cosy Corner 16 uit 5; Donk 2 15 uit 5; Donk 3 12 uit 5; Sport vrienden 11 uit 5 en op één na laatste Donk 1 8 punten uit 4 wedstrijden. Klasse B: Uitslag Sportvrienden - Moordrecht 2: 4-4. Tussenstand: Moordrecht 1 26 punten uit 5 wed strijden; Watertoren 1 22 uit 4; Wa tertoren 2 22 uit 5; VOG 19 uit 4; Hof van Holland 18 uit 4; Sportief 18 uit 5 en Sportvrienden 15 uit 3. Klasse C: Uitslag Haven - Sport vrienden 2: 6-2. Tussenstand: Donk 27 punten uit 5 wedstrijden; Haven 26 uit 4VOG 2 25 uit 5Boskoop 1 20 uit 5 Watertoren 19 uit 5; VOG 1 17 uit 3; Sportvrienden 1 17 uit 4, Cosy Corner 2 16 uit 5 en Sport vrienden 2 16 uit 5. In de D-klasse speelde het tweede standaard-team van de Waddinxveen se biljartclub Royal Inn met 4-4 gelijk tegen het Reeuwijkse Nieuw- dorp. B. Spoel van R.I. beëindigde zijn partij in 20 beurten (moyenne 1,25). Overige uitslagen D-klasse: Nieuwdorp - Sportvrienden 2 6-2 Sportvrienden 2 - Oase 6-2 Tussenstand: Nieuwdorp 26 uit 5; Royal Inn 1 22 uit 3; Pomerans 1 16 uit 4; Sportvrienden 2 16 uit 4; Hof van Holland 14 uit 3; Oase 14 uit 4; Pomerans 2 10 uit 4; Royal Inn 2 10 uit 4 en Sportvrienden 1 8 uit 3. - Een spelmoment tijdens het huisvrouwen-hockev zoals dat bij de hockeyclub Waddinxveen kan worden bedreven. 6 1 6 2 0 5 0 3 6 1 1 5 0 2 ”In ons omringende gemeenten zijn nu ook hockeyclubs van de grond gekomen of in wording. Dit is een zaak die we in het kader van de ver breding van onze sport van harte toe juichen. Waarbij mij wel van het hart moet, dat er kennelijk bij veel Wad dinxveners ten aanzien van hockeyen een zekere drempelvrees aanwezig is en er daardoor een schroom bestaat om met ons kennis te maken. We hebben nog steeds een beetje de naam een elitesport te bedrijven en dat schept onnodig afstand.” ”Ik kan natuurlijk honderd keer zeg gen dat de Koninklijke Nederlandse Hockeybond meer dan honderddui zend leden heeft en dat je dan toch niet meer van een elitaire groep kunt spreken,” zegt voorzitter Van Jaars veld. ’’Laat de mensen maar gewoon komen kijken. Voor iemand die nooit iets met hockey te maken heeft gehad zal het in ’t begin wel een beet je wennen zijn, maar dat heb je over al. In elk geval durf ik te beweren dat er binnen onze vereniging zowel voor de prestatie-hockeyers als voor die gene die meer uit gezelligheidsover- weging onze sport bedrijft, een plaats is.” TROTS De hockeyclub Waddinxveen is trots

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 24