Zo besteedt de Pomp tegen stankoverlast gemeente geld dat overblijft Middenstand tegen markt op Koninginnedag Wijziging in parkeerexcessen- verordening Riolerings- plan voor deel Zuidplaspolder Wijk Zuidplas” weer een stapje dichterbij Koning Winter in raad Gemeente bespaart nog meer energie meentehuis is gebeurd of gaat ge beuren. Met de nieuwe reeks installatie- technische energiebesparende maatre gelen is een investering gemoeid van 120.000,Dit geld zal door de vol- Vervuilde sloten rond Brugweg Provincie keurt plan gedeeltelijk goed Van kwart miljoen gulden 10 mille voor afscheid burgemeester Plastic Mappen Centrum Gemeente gaat werk steunen van Stichting Verkeers- brigadiers A. Boonstoppel wil garage in deel van pand Noordkade 17 Nieuwe sneeuwploeg, betere zoutsilo Bezuiniging zwemonderwijs uitgesteld Een boekenbon? B. en W. zijn voor Geen bezwaar Ambtenaren besluiten Aanpassing verordening OG-belasting Bepalingen geparkeerde caravans en vrachtwagens WADDINXVEEN De gewij zigde gemeentelijke parkee rexcessenverordening gaat de vol gende passages bevatten: CARAVANS A 240.625,— op leggen de drie ge- 3.500,op tafel. kosten s I SNELHEID Een ander punt is de snelheid waarmee zo verwonderlijk, omdat er ter plaatse geen gemeentelijke riolering is. Het af valwater van de langs de Brugweg WADDINXVEEN Er zullen pas GRAAG GEGEVEN! zegd de Grontmij NV belast. RESULTAAT Resultaat van de studie is dat het mogelijk is gebleken met gebruik mak! w kapelle en Zevenhuizen reeds aan- gedeeltelijk heeft goedgekeurd niet in teressant meer. Maar dat er financieel een robbertje gevochten had moeten worden om een eventueel zoetwaterka- naal in Waddinxveen over een groter stuk ondergronds te krijgen zal wel dui delijk zijn. Bij het beoordelen van het bestem- 1 tl,■•1. -7 A 1(500 Aa jaren '1983-1933/1994 tussen de Piasweg en de Beijerincklaan voorziet in de bouw van 2.250 a 2.450 huizen, geven ruil van de 13 jaar oude ploeg bedra gen ƒ10.600,(inclusief btw). In de pen zat ook al het vervangen van de keerwanden voor de zoutopslag aan de Noordkade. De huidige zout silo bestaat uit een kapconstructie - enkele jaren geleden gemaakt - en en kele in voorraad zijnde keerwanden, die echter niet voldoen. Het betrof een noodoplossing omdat deze keer wanden onvoldoende hoog zijn. De keerwanden dienen thans vervangen te worden. om beroep te gaan instellen WADDINXVEEN Er valt jaarlijks 31.000,aan energie te besparen als er nog een aantal openbare gebouwen wordt aangepast, zoals dat al met de sportzaal Groenswaard, de sporthal "de Sniep", de tennishal, het garage complex aan de Noordkade en het ge- WADDINXVEEN Dé middenstandsvereniging Waddinxveen is den gehouden als 1 Het college van Burgemeester niet en heeft dan ook rende gemeenteraad gevraag. WADDINXVEEN Hoewel er ook in Waddinxveen nog sneeuw moet gemeentelijke vallen - vorig jaar was dat anders om deze tijd - gaat de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad een paar besluiten nemen om Koning Winter nog beter tege- meentelijke dienst Openbare Werken moet te kunnen treden. Zo zal er en-Bedrijven. 10.600,op tafel worden gelegd om een nieuwe sneeuwploeg te kunnen kopen en is er 15.000,nodig om de keerwanden van een zoutsilo te kunnen vervangen. Indien het bestemmingsplan rechts kracht krijgt heeft de gemeente voor die gedeelten van Zuidplas dus een titel voor het direct nemen van een onteige- ningsbesluit, indien dit onverhoopt no dig mocht zijn. Voor de rest dient de normale onteigeningsprocedure te wor den gevolgd, zoals ter visie legging van het ontwerp-onteigeningsplan en het bieden van de mogelijkheid tot het in dienen van bezwaren. Deze procedure brengt de gemeente voorlopig nog niet in tijdnood. GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is nieuw in geschreven Plastic Mappen Centrum, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: de handel in en fabricage van plastic mappen voor onder meer documen tatie enz. Maatschappelijk kapitaal f. 150.000,— waarvan geplaatst/ge- stort F. 35.000,—. Directie: P. Mo lenaar te Waddinxveen en E. Mole naar - Hoefsmit te Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1981 ■WADDINXVEEN De al dik één jaar oude gemeentelijke parkee rexcessenverordening - die vrachtwagens verbiedt in v Ikeren en regelt dat caravans maar voor een bepaalde tijd bij iemand f— WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad gevraagd de Stichting Verkeersbrigadiers te Den Haag met jaarlijks 200,als dona teur te gaan steunen. B. en W. zijn van mening dat deze stich ting nuttig werk zal kunnen doen mede in het belang van de Waddinxveense verkeersbrigadiers. Het streven van de Stichting Verkeersbrigadiers is er op ge richt een landelijke binding tot stand te brengen van alle jeugd- en volwassen brigadiers en tevens om de wettelijke status van de verkeersbrigadier af doende te regelen. Aan zo'n overkoepelend orgaan bestaat ter wille van de uniformiteit grote be hoefte, vooral indien de status van de verkeersbrigadier in de verkeerswetge- ving wordt opgenomen, zoals in de be doeling ligt. WADDINXVEEN Het Wad dinxveense gemeentebestuur heeft van het provinciaal bestuur Zuid-Holland te horen gekregen dat er geen bezwaar be staat tegen de volgende besluiten: aanschaffing meubilair kleuterschool De Duiventil. aanschaffing aanvullende leermidde len Bethelschool. reparatie riolering Staringlaan. besteding extra uitkering prijscom pensatie 1981. bezuinigingen op het schoolzwem- men worden toegepast met ingang van het nieuwe schooljaar 1982- 1983 en niet per I januari 1982. B. W. hebben de gemeenteraad WADDINXVEEN De gemeente raad van Waddinxveen gaat volgende week woensdagavond diverse besluiten nemen in het belang van de eigen amb tenaren. Hierbij gaat het om wijzi gingen in het Algemeen Ambtenaren Reglement, de Verordening Vrijwillig Vervroegd Uittreden, de Uitkerings- verordening, de W'achtgeldverordening en de Arbeidsovereenkomstenverorde ning. Het betreffen nogal wat aanpas singen in verband met de mogelijkhe den van vervroegde uittreding. woensdagavond rende gemeenteraad gaat verklaren een nieuw zwembadröoster opgesteld, dat voor het perceel Noordkade 17 J een herziening van het bestem mingsplan "Oranjewijk '75, na eer ste herziening" wordt voorbereid. Die herziening moet er komen om de Waddinxvener A. Boonstoppel jr. een bouwvergunning te kunnen afgeven voor de verbouw van een deel van het pand Noordkade 17 tot garagebedrijf. staande woningen wordt rechtstreeks in de dichtstbijzijnde doodlopende sloten geloosd. Hierdoor zijn de sloten sterk verondiept en vervuild, waarbij stank- hinderoptreedt. BAGGEREN Zolang aan de overkant van de Gouwe nog geen riolering is gelegd, zullen deze sloten moeten worden gebaggerd en doorgespoeld om een redelijke kwali teit van het water te krijgen. Het hoog heemraadschap van Rijnland en het waterschap De Gouwelanden blijken met de gemeente in principe te hebben afgesproken dat zolang er ter plaatse geen riolering aanwezig is en de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie in Reeu- wijk er nog niet is er een leiding met pomp moet komen om in iedergeval de sloot ten noorden van de Brugweg door te spoelen. Betalen de gemeente en het hoog heemraadschap samen de benodigde tien mille voor het aanleggen van een doorspoelleiding en het plaatsen van een pompinstallatie ten behoeve van het doorspoelen van de sloten, het wa terschap De Gouwelanden zal het bag geren van de sloot ten zuiden van de Brugweg en de exploitatiekosten van de pomp ten behoeve van het doorspoelen voor zijn rekening nemen. Voorts zal het waterschap het baggerwerk in de overige sloten verzorgen voor rekening van de onderhoudsplichtigen. betreft minder gasverbruik, minder olieverbruik en minder electriciteits- verbruik. Bij de te treffen installatie- technische maatregelen zijn energiebe sparende dakisolatie buiten beschou wing gebleven. WADDINXVEEN Het feit dat het provinciaal bestuur van Zuid- Holland na bijna een jaar wachten het (gewijzigde) bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 voor het grootste deel heeft goedgekeurd, gaat de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad op voorstel, van het college van B. en W. voor kennisgeving aannemen. Dat er goed keuring is onthouden aan een paar stukken grond waar oorspronkelijk het zoetwaterkanaal Waddinxveen-Voorburg zou moeten komen is na melijk voor de gemeente beslist geen reden Het realiseren van Zuidplas in de naaste toekomst is nu weer een stap dichterbij nu het provinciaal bestuur van Zuid- Holland goedkeuring heeft gegeven aan dat deel van het plan waarop tot en met 1987 circa 1245 woningen kunnen wor den gebouwd. Geen planologische be letselen zijn er dan ook meer voor het eerst in uitvoering te nemen woonge bieden, de wijkontsluitingsweg en het rioolpersgemaal. gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad ter beschikking worden gesteld. De besparing van energie, aan de hand van de projectomschrijving van Ver hoeven Raadgevende Ingenieurs BV, VERDAAGD Verdaagd zijn door de provincie de vol gende besluiten: voorbereidingskredieten bestem mingsplannen Dorpstraat en Brugcen- trum. krediet kosten bouwrijpmaken Groenswaard 1 en 2. krediet kosten bouwrijpmaken Zuid- kade 1 WADDINXVEEN De gemeentebesturen van Waddinxveen, Moer- kapelle en Zevenhuizen willen met zijn drieën het zuidelijk deel van de Zuidplaspolder van riolering gaan voorzien. Op Waddinxveens grondge bied liggen daar de Abraham Kroesweg (glastuinbouw) en de Bredeweg (tuinbouwveiling), twee plekken die in de laatste jaren sterk zijn ontwik- ing van in de gemeenten Moer- Huizen reeds aan wezige of nog aan te brengen tech nische voorzieningen (gemalen, rio len en persleidingen) op korte ter mijn of in de verdere toekomst nog te rioleren gebieden op een open bare riolering langs de Bredeweg aan te sluiten, waardoor via de wa terzuiveringsinstallatie in Bleiswijk aan het Westland op verantwoorde wijze afvalwater kan worden ge loosd. In Waddinxveen gaat het om de (aansluiting op) riolering van de Abraham Kroesweg, de Zesde Tochtweg (gedeeltelijk), het toe komstig tuinbouwgebied ten noord westen van de Abraham Kroesweg en de Bredeweg, inclusief het ge bied van de Coöperatieve Tuiniers- vereniging Gouda en omstreken (tuinbouwveiling). De opgestelde overeenkomst bevat ook gegevens over de financiële re geling van een en ander, omdat er gebruik gemaakt wordt van eikaars rioleringsstelsel, en de uitwerking van de onderling te betalen vergoe dingen. Over de overeenkomst zijn de colleges van B. en W. van de drie gemeenten het al eens. Het woord is nu aan de gemeenteraden van deze dorpen. keld, zodat de noodzaak om dit gebied van riolering te voorzien steeds dringender is geworden. Om het rioleringskarwei op het ring, aanje leggen^werd zoals ge- grondgebied van drie gemeenten ;oed te laten verlopen is door Wad- linxveen een overeenkomst opge steld, die door de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad kan worden vastge- en W. hebben de gemeenteraad steld. Deze overeenkomst, waarvan schriftelijk laten weten dat deze uit- een studie van de Grontmij NV ten werking van de bezuinigingsopera- grondslag ligt, bepaalt dat Wad- -1 ■-j- - dinxveen tenminste twee ton bij draagt aan in de gemeenten Moer- kapelle en Zevenhuizen gemaakte of te maken rioleringskosten. rexcessenverordening - die vrachtwagens verbiedt in woonwijken te par aketen en regelt dat caravans maar voor een bepaalde tijd bij iemand voor de deur mogen staan krijgt een betere en meer doelmatiger omschrijving. Op voorstel van B.en W. gaat de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad onder meer beslui ten dat voortaan ambtenaren op de ge meentesecretarie verzoeken voor zeer tijdelijke ontheffingen mogen gaan be handelen. Hierbij gaat het vooral om verzoeken tot het tijdelijk mogen par keren met een caravan in de periode vlak voor en direct na de vakantie van betrokkenen. WIJZIGINGEN De wijzigingen van de gemeentelijke parkeerexcessenverordening zijn onder meer het gevolg van de overwegingen welke de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft betrokken bij zijn uitspraak in een kwestie waarin het weigeren van een bepaalde ontheffing op grond van de Waddinxveense verordening aan de orde was. B. en W.: "Weliswaar is het gedane schorsingsverzoek afgewezen, maar on der meer de overwegingen van de uit spraak zijn voor ons - mede ter voor koming van mogelijke problemen in de toekomst - aanleiding geweest de re dactie van een aantal artikelen kritisch te bezien". Zo regelt de parkeerexcessenverorde ning dat het college van B. en W. de we gen aanwijst waar de parkeerverboden van kracht zijn. Op grond hiervan heeft het college alle wegen binnen de be bouwde kom aangewezen met uitzon dering van enkele met name genoemde parkeerplaatsen (Alberdingk Thijmlaan, sportpark "de Sniep”, Mercuriusweg). Geformuleerd wordt nu dat het college het parkeerverbod laat gelden voor alle wegen van de bebouwde kom met uit zondering van de door B. en W. aan te wijzen wegen. VRAGEN Bij de bespreking van de wijzigingen in de parkeerexcessenverordening in de raadscommissie voor openbare wérken en -bedrijven stelde de heer J. A. Hie- lema (CDA) dat de politie Waddinxve- ners had benaderd omdat hun caravan te lang voor de deur stond. In dat ver band vroeg hij zich af hoe het mogelijk is dat op de parkeerplaatsen achter de Brederolaan reeds de gehele zomer een "driewieler” als opslagplaats kan wor den gebruikt. De christen-democraat noemde het geen goede zaak, dat er met twee maten wordt gemeten. Wet houder P. F. J. van Schie (CDA) zou dat nagaan. In antwoord op een vraag van de heer J. Havenaar (SGP/HKV/GPV) zei de wet houder dat het college ontheffing kan verlenen tot het voor de deur staan van een caravan tot maximaal tweemaal 10 dagen, doch dat de verordening blijft gehandhaafd op maximaal 3 dagen. De heer J.B. Borger (VVD) betoogde dit een ondoorzichtige situatie te vinden, terwijl de heer H. van Ek (PvdA) - die destijds als enige tegen de parkee rexcessenverordening stemde - op merkte dat nog nooit is geregeld of een zaterdag en/of zondag als stadag geldt. Voorts vroeg het PvdA-commissielid zich af waarom het college niet afziet van een ontheffingsmogelijkheid zon der maximum. Een enkele keer kan het wegens reparatie gewenst zijn langer dan 10 dagen te mogen parkeren met een caravan. ”De straat is geen repara- tieplaats", betoogde wethouder Van Schie, die nog aangaf een maximum aantal parkeerdagen gewenst te achten. Op dit moment kan aan het verzoek om een bouwvergunning van de Wad dinxvener niet worden voldaan, omdat het bestemmingsplan ter plaatse aan het onderhavige pand de bestemming "bedrijven" geeft. De gronden met de bestemming "bedrijven" zijn bestemd voor gebouwen ten dienste van am bachtelijke en dienstverlenende bedrij ven, geen detailhandelsbedrijven zijnde, ter plaatse waar op de kaart geen subbestemming is aangegeven; al- smede voor gebouwen ten dienste van garagebedrijven ter plaatse waar op de kaart de "garagebedrijven" is aangege ven. Voor het betreffende pand aan de Noordkade ontbreekt de subbestem ming "garagebedrijven", zodat de voor genomen bebouwing en het voorgeno men gebruik in strijd is met het bestem mingsplan Oranjewijk '75. Omdat de gemeente van mening is dat de door de heer Boonstoppel gewenste activiteiten daar zéker toelaatbaar zijn, hebben B. en W. de gemeenteraad gevraagd een deel van het geldende bestemmingsplan voor dat doel te gaan herzien. Met het nemen van een voorbereidingsbesluit wordt bereikt dat de bouwvergunning op zo kort mogelijke termijn kan wor den afgegeven Totaal PRIJSCOMPENSATIE Inmiddels is bekend dat de prijscompensatie voor de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor f 1MA32 bedraagt. Dat is 127.432,— meer dan vorig jaar mocht worden aangenomen. Van de prijscompensatie gaat 78.730,—naar de algemene dienst en f 159.702,— naar de dienst Openbare Werken en - Bedrijven. Zuidplas kan worden gerealiseerd. De gemeente wil - en de provincie staat daar achter - dat er sprake is van een versnelde Kroonprocedure voor het be stemmingsplan (de Kroon behandelt beroepen tegen het Plan dan met voor rang) en van een snellere onteigening sprocedure, zeker in het begin. En hier bij gaat het om de eerste 3 tot 5 jaar. tie om praktische redenen niet eer der kan worden uitgevoerd. Wijzigingen in het schoolzwempro- gramma voor het overdekte bad zullen dus later gerealiseerd moeten worden, zodat daarmede bij de opstelling van de lesroosters voor dat schooljaar reke ning kan worden gehouden. In het kader van de gemeentebegroting voor 1982 hadden B. en W. het zwe monderwijs op de lagere scholen ook bekeken om te komen tot verlaging van het nadelige exploitatiesaldo. Omdat er een bestaande vacature bij het zwem badpersoneel niet zal worden vervuld, zal er ook voor de zweminstructie aan de scholen minder tijd beschikbaar zijn. Graag had de gemeente middels over- WADDINXVEENDe volgende leg met de vertegenwoordigers uit het week woensdagavond vergade- lager onderwijs reeds per I januari 1982 Maar dat is dus niet mogelijk gebleken. Met ingang van het nieuwe schooljaar is de situatie dan wel zo dat het zwemon derwijs niet zal worden gegeven in drie maar in twee leerjaren. Geprobeerd zal worden hiermee de kwaliteit van het zwemonderwijs niet aan te tasten. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen en het hoogheem raadschap van Rijnland betalen samen het plaatsen van een pompinstal latie, die er aan de overkant van de Gouwe moet komen om wat te doen aan veelgehoorde klachten over stankoverlast en vervuilde sloten in de omgeving Van de Brugweg. Voor het leggen van de leiding en het plaat sen van de pomp is f 10.000,nodig, zodat de volgende week woensda gavond vergaderende gemeenteraad is gevraagd de helft hiervan op tafel te leggen. Dat er bij het hoogheemraadschap van Rijnland klachten worden geuit over stankoverlast rond de Brugweg is niet KOSTEN Voorlopig gaat het alleen nog maar om de betaling van f 23.300,als Waddinxveense bijdrage aan Moer- kapelle voor reeds gemaakte kosten en het betalen van 10.500,voor de door de Grontmij uitgevoerde rioleringsstudie. Voor het betalen van deze studie leggen de drie ge meenten elk f 3.500,op tafel. Het resterende geld dat voor het rioleringskarwei nodig is zal pas op tafel worden gelegd als het zover is. Het ontwikkelen van een riolering- splan in het zuidelijk gedeelte van de Zuidplaspolder is gestart door de gemeente Waddinxveen, op wiens initiatief hierbij vervolgens de ge meenten Moerkapelle en Zeven huizen en het hoogheemraadschap van Schieland werden betrokken. Met deze studie naar de technische mogelijkheden om op het grondge bied van drie gemeenten een riole- WADDINXVEEN De gemeente lijke verordening die regelt hoe groot de heffing moet zijn van de onroerend afkoop huur en sloop vierklassige goedbelasting in 1982 moet met een noodschool Staringlaan. aantal straten worden uitgebreid. In- aanvullend krediet energiebespa- middels zijn er immers huizen gebouwd rende maatregelen raadhuis. aan de Alpherbrink, Heemraadweg, Molenring, Overtoom en Spui. De plaats van het huis is bepalend voor de "liggingsfactoren" die van invloed zijn op de toe te kennen vermenigvuldi- gingscijfers. De aanpassing van de ver ordening treedt per 1 januari 1982 in werking. dat de straathandel op Koninginne dag kan worden toegestaan in het kader van georganiseerde feestelijk heden gedurende zo’n dag van 9.00 tot 22.00 uur. De markthandelaren zijn dan ook van plan van de Koninginnedagmarkt in Waddinxveen een feestmarkt te ma ken, vandaar hun verzoek om op 30 april 1982 de markt door te mo gen laten gaan. Daarbij komt dat een verplaatsing van de markt naar een andere dag voor de marktkooplieden problemen oplevert, omdat zij elke dag op een andere markt staan. WADDINXVEEN Omdat met name de reconstructie van de Kanaaldijk bin nen en buiten de bebouwde kom nog even op zich laat wachten valt er dit jaar een kleine kwart miljoen gulden 240.625,—) te besteden aan andere dingen. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad een lijstje ter goedkeuring voorgelegd met allerlei zaken waarvoor dit overgeble ven geld (minder investeringen betekent nu eenmaal minder kapitaalslasten) kan worden gebruikt: 1kosten instandhouding schoolgebouwen, hogere energiekosten scholen en toevoeging aan onvoorziene uitgaven 2. aanschaffing brandweeruniformen 3. hogere energiekosten openbare werken 4. afscheid burgemeester 5. bouw werf-en gifberging 6. afronding werkzaamheden Zeeheldenwijk 7. advertenties vacatures - 8. toevoeging post onvoorzien De kosten van aanschaf inclusief meerprijs voor extra koplampen, een 24 Volt installatie en montagekosten, verminderd met een bedrag voor in- De nieuwe sneeuwploeg, die al op de wensenlijst stond, moet de oude uit 1968 gaan vervan gen. Zo'n sneeuwploeg werd ook al in 1979 aangeschaft en die functioneert tot volle tevredenheid, aldus de ge- ƒ127.432,— f 21.000,— 40.000,— 10.000,— f 7.700,— 12.000,— 10.000,— 12.493,— tegen gekant dat er in onze gemeente een weekmarkt kan wor- Kotjinginneaag (30 april) op een vrijdag valt. gemeester en Wethouders deelt die mening •k de volgende week woensdagavond vergade- gevraagd de Winkelsluitingswet van 1976 - die op 1 november 1978 van kracht is geworden - zo te wijzigen dat er ook op vrijdag 30 april markt gehouden kan worden. B. en W. hebben uitgerekend dat daarvan tot het jaar 2000 driemaal sprake is. De georganiseerde middenstand vindt dat er op Koninginnedag geen weekmarkt moet kunnen worden ge houden, omdat zulks ”een onrede lijke en oneerlijke concurrentie voor de Waddinxveense winkelbedrijven” zou zijn. Te meer daar de door de gemeentelijke marktcommissie en de Waddinxveense marktkooplieden ge vraagde vrijstellingsbepaling slechts van toepassing is voor de straat- en markthandel. De winkels vallen daar niet onder. BRADERIEËN B. en W. voeren daar tegenaan dat voor het houden van een buurtwin- kelactie (meestal gepaard gaande met een marktachtig gebeuren van een braderie) de winkels meerdere avon den open kunnen zijn. In die gevallen zou men van een ’’benadeling” van de markt kunnen spreken of zo men wil van een ’’bevoordeling” van de winkeliers, aldus het college. ’’Onzes inziens is het bezwaar van de winkel iersvereniging daarom niet zodanig dat daaraan zou moeten worden tegemoet gekomen.” Voor de wijziging van de Winkel sluitingswet 1976 is een besluit van de gemeenteraad nodig, omdat nu nog is geregeld dat op Koninginnedag geen winkels geopend mogen zijn en er ook geen straathandel mag plaats vinden. Voor de wet staat Koningin nedag gelijk met Nieuwjaarsdag, Tweede Paasdag, Tweede Pinkster dag en de Kerstdagen. Maar in de wet wordt wel de moge lijkheid geboden om tien werkdagen per jaar af te wijken van een aantal bepalingen. Van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt ten behoeve van het houden van (wijk)winkel- acties. In de wet staat verder dat er op feest dagen uitsluitend van markt- en straathandel sprake kan zijn. In de vorig jaar maart door de Waddinx veense gemeenteraad vastgestelde Ver ordening wordt dan ook geregeld Het is verboden een kampeer wagen, een caravan of een ander voor de recreatie bestemd voer tuig, waaronder zogenaamde boottrailers, langer dan op drie achtereenvolgende dagen te par keren op alle openbare wegen in de bebouwde kom van, Wad dinxveen. Dit verbod geldt niet voor door burgemeester en wethouders bij openbaar besluit aan te wijzen wegen of gedeelten daarvan. Burgemeester en wethouders kunnen van het verbod ontheffing verlenen. Burgemeester en wethouders kunnen door hen aan te wijzen gemeente-ambtenaren machtigen tot het verlenen van een onthef fing. Voor het verlenen van een ont heffing gelden de volgende rege len: a. op een aanvraag om ontheffing moét binnen 1 week na ontvangst worden beslist; b. deze beslissing wordt de aan vrager schriftelijk medegedeeld; c. de ontheffing kan voor maxi maal 7 achtereenvolgende dagen worden verleend, met een maxi- rhumvan 14 dagen per jaar; d. De ontheffinghouder kan bin nen 10 dagen na ontvangst van de ontheffing tegen daaraan verbon den voorwaarden bij burgemee ster en wethouders een bezwaar schrift indienen. Binnen 2 weken na ontvangst daarvan beschikken burgemeester en wethouders op dit bezwaarschrift." VRACHTWAGENS Het is verboden een voertuig dat, met inbegrip van de lading, een lengte heeft van meer dan 6 meter, te parkeren op alle open bare wegen in de bebouwde kom van Waddinxveen. Dit verbod geldt niet voor door burgemeester en wethouders bij openbaar besluit aan te wijzen wegen. Het verbod geldt tevens niet van maandag tot en met vrijdag, dage lijks van 0700 tot 19.00 uur, echter met uitzondering van de op die dagen vallende algemeen erkende feestdagen. Burgemeester en wethouders kunnen van het in het eerste lid omschreven verbod ontheffing verlenen. tegen het besluit van de provincie. Nu de provinciale 'staten van Zuid- Holland vorige week definitief hebben besloten geen zoetwaterkanaal tussen de Gouwe en de Vliet aan te leggen, maar in de plaats daarvan een pijplei ding te realiseren tussen het Brielse Meer en het Westland, zijn de redenen waarom de provincie wat dit betreft het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 "?ngsplan wïjk“^ de Beijerincklaan voorziet in de 2.2G i de provinciebestuurders de gemeente nog wel toe dat een open uitvoering van het kanaal een goede aansluiting en in tegratie van de nieuwe wijk met de be staande bebouwing ernstig bemoeilijkt, zo niet onmogelijk maakt. Nu het zoet waterkanaal er definitief niet komt zal het bestemmingsplan wijk Zuidplas wat dit betreft moeten worden herzien.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17