Excuses van Rus Oude rivaal HZ en PC verslaat Roubos De Gouwe Monster winst Florida vierde badmintonclub Volleyballers winnen opnieuw vanWSV Anatoli Gantwarg i Goed werk van Kwiek EXCELSIOR VESTIGDE AANDACHT OP ZICHZELF Kwiek 1 terug in middenmoot Weer verlies hockeyers Waddinxveen Een boekenbon? Vijfde plaats voor jubilerende ’Sportvrienden’ Derde winter- wedstrijd HSW WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1981 se Dambond}. den Roubos De Gouwe met 10-8. DOET ’T... ALTIJD! WADDINXVEEN Vrijdagavond zijn de heren 1 van de afdeling volleybal van 1 naar gegaan van WVV. geleden tegen de oude agenaars, die evenals de waardoor het publiek verliezer werd van de anderhalf uur leidde - arriveerden. Links Anatoli Gantwarg, wereldkampioen, en rechts Harm Wiersma, de uitdager. (Foto's: Damsport, officieel orgaan van de Koninklijke Nederland- WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft vorige week zijn eerste over winning geboekt in de tweede klasse van de Rotterdamse Schaak Bond (RSB). De tegen stander Schoonhoven I werd met 7-3 naar huis gestuurd. WADDINXVEEN Het zit ’s werelds beste dammers Anatoli Gantwarg en Harm Wiersma nog steeds niet lekker dat hun vorige week maandag in het Waddinxveense gemeentehuis gespeelde vijfde ronde om de wereldtitel dammen zo’n saai verloop had, 1 en de meesten pas na afloop durende partij - die na 24 zetten tot remise WADDINXVEEN Het eerste waterpolozevental van Roubos De Gouwe heeft een verdiende nederlaai rivaaj HZ en PC uit Den Haag. De 1 Waddinxveners uit de hoofdklasse zijn gedegradeerd, overtroef- - .iidagavond zijn de heren I i de christelijke sportvereniging Be Fair naar Wasse° om daar met 3-0 te winnen van het eerste team WADDINXVEEN - Van het feit dat de Waddinxveense damvere niging Excelsior vorige week maandag mede-organisator was van de vijfde ronde van de revanchematch om de wereldtitel dammen tussen de Rus Anatoli Gantwarg en zijn Nederlandse uitdager Harm Wiersma maakte de 75-jarige club gebruik door tijdens deze sportmanifestatie de aandacht op zichzelf te vestigen. ';f J tg 50 m pen 13-9 5-5 UITSLAGEN 100 m wissel heren: Martin Derks 1.39.5 PR 2-3 3-11 1-14 0-12 5-19 8-3 10-8 21 november in Waddinxveen 16.00 uur Meisjes pup. - BZC pup. A 16.30 uur Jongens B - MZV A 17.00 uur Heren III - Katwijk II 17.45 uur 7-3 3- 7 10-0 2-8 4- 6 6- 4 4-6 10-0 7- 3 100 m schoolslag m.o. 16 jr: Greet den Haan 1.30.5 le Angela Faber 1.41.4 PR 50 m rugslag j.o. 16 jr: Marcel Haan 42.1 PR John Zijderhand 52.0 PR Johan Belt 52.5 PR 100 m rugslag m.o. 14 jr: Celine Vitalis 1.32.3 B Suzan v.d. Heijden 1.33.3 Martine van Meurs 1.36.0 100 m vrije slagj.o. 14 jr: Jeroen van Tol 1.18.3 PR Marco Brandhorst 1.42.0 PR Lenhard Los 2.02.2 PR 100 m schoolslag dames: Greet den Haan 1.27.6 CR/le Linda v.d. Laan 1.44.4 PR Petra Alberts 1.54.8 PR 100 m vlinderslag heren: Martin Derks 1.55.4 PR 100 m vrije slag m.o. 10 jr: Nicolette van Dijken 1.46.0 PR Elian van Vliet 1.53.2 PR Ellen v.d. Kerk 1.57.5 PR 4-4 4-4 8-0 4-4 1/2-1/2 1-0 1-0(1) 0-1 1-0 1/2-1/2 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 steeds wel- Heren II - ESCA II 18.30 uur Heren I - AZ en PC I 21 november te Alphen a/d Rijn 16.45 uur AZC/M. I - Dames II 21 november in Den Haag 19.00 uur DSZ III - Heren IV 21 november te Leiderdorp 19.00 uur Alkemade A - Jongens pup. A De voorpagina van ’’NetNieuws”, het contactblad van de Waddinxveen se badmintonclub Florida. 5x50 m vrije slag estafette m.o. 16 jr: 2.56.7 3e Celine Vitalis Amanda v.d. Berg Suzan v.d. Heijden Petra Besemer Greet den Haan 4x50 m wisselslag estafette j.o. 16 jr: 2.56.3 Marcel Haan John Zijderhand Martin Derks Jeroen van Tol 2-6 4- 4 5- 3 4-4 secretaris (A.E. van Bergeijk) en twee algemene bestuursleden (R. Feijen en A. Horsman). De secretaris (A.P. van Nes) en de penningmeester (mevrouw M. Brussel) wonen in Boskoop en de tweede secretaris (H.P. Wolswijk) in Alphen aan den Rijn Reeds vele jaren wordt Excelsior in de diverse competities van de Goudse Districtsdambond vertegenwoordigd door 2 achttallen en 2 viertallen. Na een éénjarig verblijf in de provinciale afdeling degradeerde het le achttal na het seizoen 1980/1981 weer naar de Goudse Districtsdambond. Ruim twee en een half jaar na de op richting van Excelsior was zij reeds in het bezit van een ’’Maandschrift”, het officiële cluborgaan, genaamd: ”De Damkunst”. Een lang leven was dit orgaan, dat een gezamelijke uit gave was van de damverenigingen Constant-Rotterdam, Haarlem, Hoek van Holland, Woerden, Utrecht en WW wist in de eerste set een voor sprong op te bouwen, maar via een 8-8 gelijke stand zag Be Fair kans deze set toch met 15-12 te winnen. Een ongewijzigd team speelde in de tweede set vrij makkelijk naar een 15-10 eindstand. In de derde serie mocht Rob Verte gaal plaats maken voor de ’’nieuwe” Be Fair aanwinst Jelle de Vries. Deze kwam goed binnen met een harde smash en direct daarna een goed blok. Be Fair liep snel uit naar een 5-0 voorsprong. Evenals in de tweede set mocht Wim van de Burg de eindstand bepalen op 15-5, via een goedgeplaatste en harde smash. Ondanks de 3-0 zege was volgens trainer-speler-coach Wim Bannink het spelniveau niet erg hoog. Door een tegenvallende tegenstander ging ook het niveau van Be Fair omlaag. Toch heeft Be Fair zich met deze winst definitief uit de onderste regionen van de competitie weten te spelen. Het team hoopt deze stand nog te WADDINXVEEN - Tijdens de zon dag gehouden zwemwedstrijden in het kader van de E-competitie van de kring Gouwe-Rijnstreek KNZB hebben 32 Roubos De Gouwe- leden in zwembad De Thermen te Alphen aan den Rijn met succes deelgenomen. In totaal werden 30 persoonlijke re cords gebroken. Greet den Haan was het meest succesvol. Zij behaalde 2 maal een le plaats op de school slag en evenaarde haar clubrecord (1.27.6). Petra Besemer behaalde een tweede plaats op de 100 m. rugslag, terwijl de 5x50 m. vrije slag estaf- fette m.o. 16 jaar Roubos De Gouwe een derde plaats opleverde. Celine Vitalis zwom een B-limiet op de 100 m. rugslag. derdag een eigen indruk over de dam- match en kwam hij ook te schrijven over de in het Waddinxveense ge meentehuis gespeelde vijfde ronde, die het publiek geen interessant spel bood. De Sowjet-kampioen: ’’Wat dat betreft wil ik van deze gelegen heid gebruik maken mijn excuses aan te bieden voor de snelle vijfde partij, die ook weer onbeslist eindigde. Dat is het gevolg van de vermoeienissen na de voorafgaande partijen, omdat er in het wedstrijdschema niet veel vrije dagen voor de spelers zijn op genomen, zeker niet als men dat ver gelijkt met de schakers die op het zelfde niveau spelen. U moet me ge loven als ik zeg dat ieder'e gecompli ceerde partij - zeker in wedstrijden op dit niveau - veel van de krachten vergen.” ”Wat betreft de organisatie moet ik u zeggen, dat ofschoon de vele reizen weinig kans bieden volledig van de inspanningen te herstellen, ik de organisatoren dankbaar ben voor deze wijze van spelen die mij in staat stelt veel nieuwe steden te zien en verschillende provincies te bezoe ken.” ”Ik kan bevestigen dat overal waar we reeds hebben gespeeld (Rotter dam, Leeuwarden, Purmerend, Wad dinxveen en Brunssum) men ons ge weldig heeft ontvangen. Men heeft overal voor de beste hotels gezorgd en ook die condities gecreëerd die nodig zijn om goed te kunnen spelen.” het reeds genoemde Excelsior, niet beschoren. Tussen september 1908 en maart 1909 verschenen 7 num mers (108 pagina’s). Sinds kort is Excelsior in het bezit van een foto kopie van deze complete uitgave. In 1980 is de vereniging wederom ge start met de uitgave van een club blad, genaamd ’’Damkunst”. De re dactie van dit blad wordt gevormd door 4 bestuursleden. Vooral de laatste jaren is Excelsior, zij het op plaatselijk niveau, bezig het damspel meer onder de aandacht te brengen van vooral de jeugd. De laatste jaren mag de club zich verheu gen in een niet onaanzienlijk aantal jeugdleden. In samenwerking met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te Waddinxveen werd in 1972 ge start met schooldamwedstrijden. Deze wedstrijden worden jaarlijks op 3 zaterdagen in de maand januari gespeeld. In 1981 namen bijna 600 scholieren van het basisonderwijs uit Waddinx veen en Moerkapelle aan deze dam- dagen deel. In januari 1982 zal het tweede lustrum worden bereikt. Het mag dan ook vanzelfsprekend wor den genoemd, dat men dit niet on opgemerkt. voorbij zal laten gaan. DAMDAG In februari 1982 zal voor de 28e keer de jaarlijks terugkerende dam- dag te Waddinxveen worden gehou den. Deze damdag werd destijds in nauwe samenwerking met het Sport- weekcomité Waddinxveen in het le ven geroepen en staat in het teken van de Waddinxveense Sportweek. De leiding en arbitrage hiervan is in handen van leden van Excelsior. De Waddinxveense damvereniging telt 4 K.N.D.B.-arbiters. Daar Excelsior in 1981 een aantal jubileumactiviteiten te wachten ston den (op 6 januari 1981 bestond zij 75 jaar) werd als een soort voorbe reiding daarop de halve finale kam pioenschap van Nederland voor Juni oren 1980 georganiseerd. Als evene ment van dit tournooi werd Ton Sijbrands uitgenodigd om tegen de tournooispelers en een arbiter een klok-séance te spelen. Na beëindi ging van dit tournooi werd door Ex celsior een toumooi-boekje uitgege ven, waarin onder anderen de nota ties van de toumooiwedstrijden en de séance-wedstrijden staan vermeld. Zoals reeds werd vermeld heeft de vereniging juist het 75-jarige jubi leum achter de rug. Naast de gebrui kelijke receptie werden tal van acti viteiten georganiseerd. Onder meer kan worden genoemd een sneldam- toumooi voor eigen leden; een dam- toumooi voor de leerlingen van de basisscholen te Waddinxveen en een sneldamtoumooi voor clubteams (hieraan werd door 12 achttallen deelgenomen). Voor de damjeugd werd een bowlingmiddag georgani seerd. De jubileumfestiviteiten wer den besloten met een diner-dansant voor de seniorleden met hun echt genotes. DAMRUBRIEK Excelsior onderhoudt een goed con tact met de pers. Excelsior-dam- nieuws wordt o.a. gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen. In sa menwerking met de redactie van deze krant plaatst Excelsior sinds 3 jaren de damrubriek ’’Dammen met Ex celsior”, verzorgd door p.r.-man C.J. Barelds. In de krant hebben de Rus en zijn Nederlandse uitdager daar nader hand ook over geschreven. Harm Wiersma meldde eind vorige week uit Zuid-Limburg, waar partijen wer den gespeeld in Brunssum en Valken burg, dat het publiek in ieder geval na de gebeurtenissen in Waddinxveen eerder naar de speelzalen kwam om niets te hoeven missen. De Neder landse -oud-wereldkampioen stelde nog maar eens vast dat hij in Wad dinxveen een gelijkwaardige groot- meesterremise had bereikt. ZWAAR Harm Wiersma over het rondtrek kend damcircus: ”Het propagan distisch aandeel van de spelers staat echter hoog in ons vaandel. We zijn akkoord gegaan met een rondrei zend circus, dat toch zwaarder uit valt dan verwacht werd. Steeds weer een andere speelzaal, verandering van hotel, reizen tussen Leeuwarden en Valkenburg, het verlangt allemaal iets meer van de spelers in de organi satie.” ”In alle speelplaatsen zijn plaatselijke comité’s actief geweest. De sfeer bij de ronden is ongedwongen en niet te vergelijken met andere sportieve evenementen. Het vervoer is geregeld door Volvo en de hotelaccomodaties laten weinig te wensen over.” EXCUSES In NRC-handelsblad schreef de Rus Anatoli Gantwarg vorige week don- verbeteren in de aanstaande zater dag om 5 uur thuis te spelen wed strijd tegen Punch 1 DAMES 1 Ook dames 1 plaatste zich afgelopen zaterdag via een 3-0 overwinning op het Leidse Leython definitief bij de koplopers in de derde divisie G. De eerste set, waarin Cocky Smits met een enkelblessure uitviel, werd snel met 15-4 gewonnen. De tweede set leverde iets meer problemen op voor de Uniekaas meisjes. Een 7-2 voorsprong werd via vml. tactische ballen van de tegenstandsters uit han den gegeven, doch daarna lieten de Waddinxveense dames zien wie de be tere ploeg was. De set werd mei 15-11 binnengehaald. De laatste sel was slechts een formaliteit. 15-0 Vrijdag moeten de dames van Bt Fair bij koploper Broleco in Vlaar dingen op bezoek en zullen ze hei zeker moeilijk krijgen hun hoge stanc in de competitie waar te maken. en 17 december V.O.G. Watertoren Hof van Holland Sportvrienden Uitslagen klasse C: Sportvrienden 1 - Nieuwdorp Sportvrienden 2 - Harmonie Boskoop 2 - Sportvrienden 2 Cosy Corner 1 - Sportvrienden 1 Uitslagen klasse D: Pomerans 2 - Royal Inn 1 Royal Inn 1 - Pomerans 1 Oase - Royal Inn 2 Sportvrienden 1 - Pomerans 2 Hof v. Holland - Sportvrienden 2 6-2 Het eerste team van het Waddinx veense Royal- Inn staat aan kop van de tussenstand van de Libre-Klasse D met 32 punten uit 5 wedstrijden en Royal Inn 2 is achtste met 13 uit 5. 100 m vrije slagj.o. 10 jr: Johan v.d. Wal 1.44.5 PR Denis Looze 1.58.6 PR Marcel Los 2.11.0 PR 50 m vrije slag m.o. 16 jr: Petra Besemer 34.5 PR Suzan v.d. Heijden 34.5 PR Angela Faber 36.1 PR 100 m vlinderslag j.o. 16 jr: Jeroen van Tol 1.52.5 John Zijderhand 1.57.1 PR Marcel Haan 2.1 1.9 PR vlinderslag m.o. 12 jr: Martine van Meurs 45.5 PR Amanda v.d. Berg 45.9 PR Celine Vitalis 47.0 PR 100 m schoolslag j.o. 12 jr: Johan Belt 1.56.0 PR Marco Brandhorst 1.57.5 PR Lenhard Los 2.21.0 PR 100 m rugslag dames: Petra Besemer 1.23.8 2e Linda v.d. Laan 1.34.4 PR Petra Alberts 2.04.6 PR WADDINXVEEN - Voor de derde wedstrijd van de wintercompetitie reisde de hengelsportvereniging Wad dinxveen afgelopen zaterdag naar het Spui nabij Oud-Beyerlaud. De vangst was hier goed en de uitslag als volgt: 1. J. Toor 7940 gram, 2. P. Hofman 6060 gram, 3. J. Pellekoren 4640 gram, 4. J. de Wit 4280 gram, 5. J. Verhoef 4260 gram. De vierde wedstrijd, een kaskon- kours, wordt gehouden op zaterdag 28 november a.s. Vertrek van het station om 07.00 uur. DE SNIEP Op donderdag 10 a.s. worden de clubkampioenschap- 1981 gehouden in zwembad ”de Sniep”. Aanvang: 19.00 uur. Uiteraard zijn alle leden van Roubos De Gouwe van harte welkom, ook de leden die alleen waterpolo spelen. Nadere informatie op het aanplak bord in het zwembad of bij J.P. v.d. Berg, Akkerwinde 23, tel. 7162. 33 uit 7 30 uit 7 28 uit 6 27 uit 5 WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Florida is op dit moment de vierde badmintonclub in grootte van het district Zuid- Holland van de Nederlandse Badmin ton Bond (NBB). Dat wordt gemeld in het contactblad '’NetNieuws” van Florida, een oorspronkelijk Boskoop- se vereniging die Waddinxveens is ge worden vanwege de sporthalaccomo- datie en de gemeentelijke subsidie. In het NBB-district Zuid-Holland zijn op dit moment 170 badmintonvere nigingen actief. De grootste is gewor den Eridos uit Zoetermeer met 469 opgegeven leden. In deze november- maand viert het NBB-district Zuid- Holland op bescheiden wijze het 25-jarig bestaan. Dit grootste district van de in ons land georganiseerde badmintonners telt 22.500 leden, waarvan 5.300 junioren en beschikt over een budget van f. 190.000,-. De badmintonclub Florida, dat sinds deze zomer beschikt over een gewij zigd huishoudelijk reglement en per 15 september via de notaris gewijzig de statuten, is nog altijd op zoek naar een voorzitter. Van de resterende bestuursleden woont de helft in Wad dinxveen en de rest daarbuiten. Waddinxveners zijn de wedstrijd- WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense tafeltennis vereniging Kwiek, na enkele neder lagen in degradatiegevaar, won met 7-3 van NTTC 1 en klom daarmee terug naar de middenmoot. Brand, Van Mastrigt én invaller Van Wage- ningen wonnen elk twee sets, de eer ste en de laatste tevens het dubbel. Kwiek 2 moest aantreden tegen Ilac 3, dat evenals Kwiek onder de rode streep staat. Na een spannend dubbelspel dat werd verloren kwam Kwiek op een 4-1 achterstand. Sterk spel van Van Wageningen trok de stand weer recht: 4-4. De laatste twee sets gingen echter verloren, waarmee het lot van het tweede be zegeld lijkt. Kwiek 3 versterkte zijn kans op be houd in de derde klasse door TTVN 7 te verslaan (7-3). Daalhof won drie sets en Van der Meulen twee. Heren dubbel en één overwinning van Buur man completeerden de zeven. Kwiek 4 werd door koploper Vrienden schaar 8 met een 2-8 nederlaag die per in de put gedrukt. De hoop op behoud is echter nog niet opgegeven. Kwiek 5 (2e plaats) streed met kop loper Eldos 2 om de promotie. Na een spannende strijd kwam Eldos als overwinnaar naar voren (6-4). Jam mer voor de heren Bloks, Spillenaar en Messie die eigenlijk te sterk zijn voor de vierde klasse. Kwiek 6 doet nog wel steeds mee in de race, dit maal werd Reeuwijk 1 verslagen met 7-3. De heren Walraven en Steenwin kel wonnen elk driemaal, Baerveldt liet deze keer verstek gaan. Overige uitslagen: ZTTC 2 - Kwiek 7 Kwiek 8 - Flamingo’s 3 Kwiek 11 - Vriendenschaar 21 Vriendenschaar 27 - Kwiek 12 Kwiek 13 - Vriendenschaar 19 TOP 10 - Kwiek 14 Kwiek 15 - BTTV 7 Vriendenschaar 24 - Kwiek 16 Kwiek 17 - Ilac 14 Junioren: TOP 1 - Kwiek 1 WADDINXVEEN - In de hoogste libre-klasse van de Verenigde Biljart Verenigingen Gouda en Omstreken speelde het A-team van de jubile rende biljartvereniging (35 jaar oud) Sportvrienden in Gouda tegen Donk 2. Twee van de drie team genoten van Sportvrienden behaalden winst, waarvan B. Kloet in 18 beurten (moy. 4,55). Sportvrienden heeft nu 15 punten uit 6 wedstrijden en staat daarmee op de vijfde plaats in de tussenstand, na Sportief 30 uit 6; Watertoren 24 uit 6; Donk 2 17 uit 6 en Cosy Corner 16 uit 6. In de tussenstand van de B-klasse, opgemaakt na door alle klubs even veel gespeelde wedstrijden,-te weten 5, staat Sportvrienden op de eerste plaats, hun hoge notering van vorig seizoen waarmakend. P. Pols, W. Ro denburg, J.T. Werkman en D. Roos kwamen in Boskoop tegen Water toren 2 tot een 4-4 gelijkspel en thuisspelend tegen Donk tot 8-0. De geflatteerde tussenstand luidt: Moordrecht 1 34 uit 6 De persoonlijke rsultaten in deze wedstrijd logen er niet om. Vier maal werd er gewonnen en zesmaal remise gespeeld. De overwinnaars waren Burger, v. Deelen, die hadden vorige week al gespeeld, Smitskamp, W. v. Oort. De overwinning van W. van Oort was tegen niemand anders dan de jeugdkampioen van de RSB (De Rot terdamse Schaak Bond). Remises behaalden Joosten, Kardol, Wolfs, Bloem, J. v. Oort en Twiss. De remise van Kardol was een hele knappe, namelijk tegen Ada van Giessen. Een van de beste schaaksters van Neder land. ONDERLINGE In het gezellige ’’home” van het Anne Frank-centrum werd ook nog een gedeelte van de huishoudelijke competitie afgewerkt. Oosterloo week van zijn vaste remise- patroon af. Hij wist al na zes zetten de dame van v.d. Heijde te vangen. Goor kwam tot zijn eerste winst tegen het nieuwe lid Langbroek. Verder gebeurde er eigenlijk weinig spektakulairs die avond. De stand aan kop: 1. v. Deelen, 2. Joosten en 3. Smitskamp. De uitslagen: Ellers - Besemer Oosterloo - v.d. Heijde M. de Haan - v.d. Starre Sonneveld - Muit Schinkelshoek - Twigt Ket - Torenbeek Langbroek - Goor de Schrijver - v.d. Ree Kleiweg - Nekeman v.d. Berg - de Bock Ponsioen - Littooy Nieuwe leden zijn nog kom. Tel. inlichtingen bij Versluis WADDINXVEEN - De afgelopen week was een hele goede voor de tafeltennissers van het Waddinxveen se Kwiek. Van de 20 wedstrijden gingen er slechts 4 verloren. Het eerste team speelde verdienste lijk gelijk tegen koploper Gouda 2. Invaller Wim van Wageningen bleek goed voor 2 sets en het dubbelspel samen met Jac. Brand. Roald van Mastrigt won ook twee sets. In Lek- kerkerk degradeerde Kwiek 2 defi nitief naar de derde klasse; men ver loor met 3-7 van Eldos 1. Wim van Wageningen in twee keer, Rob den Haan éénmaal. Het dubbelspel ver liep sensationeel; de eerste game werd met 22-20 gewonnen na 9-10 achterstand, de derde game ging met 20-22 verloren na een 18-1 voor sprong. Kwiek 4 houdt de strijd om een vei lige plaats in eigen hand. Thuis speel de men gelijk tegen hekkesluiter Gouda 4. Nieuwe aanwinst Pauke van de Willigen won meteen twee sets, evenals Herman Simons. Heren dub bel ging helaas in drie games verlo ren. Kwiek 7 won uit tegen GS’78 de be langrijke degradatiewedstrijd met 7-3. Hans van der Drift was onver slaanbaar en won drie keer, Herman Bronwasser twee en Gijs van der Torren één set. Kwiek 8 heeft zich nu reeds veilig gesteld; het team versloeg ZTTC met 8-2. Kwiek 9 blijft in de race om een eerste plaats door winst tegen BOK 7 (7-3). De heren Koster en Post en dame Scharroo moeten deze week aantreden tegen concurrent Vrien denschaar 29. Kwiek 10 verspeelde het eerste puntje bij NTTC 4 (5-5). Rob Kappé had een groot aandeel in dit gelijkspel: 3x winst alsmede het dubbelspel. Bij de jeugd ook ditmaal een goede score. Kwiek 1 won met 8-2 van Smash 1. Kwiek 2 bleef ongeslagen en won met 7-3 van OTTV 1. Kwiek 3 won zeer knap van Vriendenschaar met 7-3. Overige uitslagen: Kwiek 5 - Vr. sch. 7-3; ZTTC - Kwiek 6 1-9; Kwiek 11 - Gouda 11 8-2; Gouda 8 - Kwiek 12 4-6; Kwiek 13 - BTTV 4 4-6; ISV 3 - Kwiek 14 1-9; Vr. sch. 34 - Kwiek 15 9-1; Flam 8 - Kwiek 16 5-5; Kwiek 17 - BOK 9 4-6. WADDINXVEEN - Heren 1 van de Hockeyclub Waddinxveen heeft de wedstrijd tegen het op de derde plaats staande Te Werve uit Rijswijk opnieuw met 0-2 verloren. Wederom liet de Waddinxveense ploeg zien dat het niet de mindere hoeft te zijn van clubs die in de bo venste regionen vertoeven. Waddinx veen heeft alleen het probleem moei lijk tot scoren te komen. Tot vlak voor de rust, zoals vaak, een gelijkopgaande strijd. Een dekkings- fout bepaalde echter een 1-0 ach terstand. Na rust werd het 2-0 dank zij een goed afgeronde solo van de links-buiten van Te Werve. Dit kwam de wedstrijd niet ten goede. Er groeide wat irritatie wat leidde tot de verwijdering van de spits van Te Werve. De eindstand bleef derhalve 0-2. DAMES 1 De Waddinxveense Dames 1 wisten de wedstrijd tegen het Haagse VCL met een 1-0 stand positief af te slui ten. De Waddinxveensen lieten zien dat het de 3e plaats op de ranglijst waard is. Met goede combinaties en snelle rushes wisten de dames het spel naar zich toe te trekken. Even voor de rust kon Evelien Ruiter de bal over de keepster wippen. In de tweede helft verslapte de aandacht maar uiteindelijk stapte men met de 1-0 stand tevreden van het veld. Evenals vorige week tegen Rotter dam namen de Waddinxveners een voorsprong van 0-2 door Jan Verwey en Dick Russner. HZ en PC kwam sterk terug en scoorde 3 keer 3-2. Direct in de tweede periode vergroot te de Hagenaars de voorsprong naar 4-2. Rens v.d. Meer maakte 4-3, maar HZ en PC liep weer uit naar 5-3. Het was opnieuw Rens v.d. Meer, die een goede aanval afronde 5-4. HZ en PC sloot die tweede periode af met 6-4. In de derde periode kwam een ople ving aan Waddinxveense zijde. Bas Schoonderwoerd bracht die spanning terug naar 6-5, waarna Christiaan Bertels een strafworp miste. Opnieuw liep HZ en PC uit naar 7-5. De laatste periode onderstreepte HZ en PC haar kracht. Zij liep uit naar 9-5, waarna Christiaan Bertels 9-6 liet aantekenen. HZ en PC maakte er 10-6 van. Dirk Russner en Chris tiaan Bertels bepaalden de eind stand op 10-8. Zaterdagavond 21 november a.s. komt koploper AZ en PC op bezoek. Aanvang: 18.30 uur. UITSLAGEN Meisjes B SZ en PC A Heren V - Rijnkikkers I Jongens A - LZ’86 A Dames II - Vivax I Heren IV - Merwede III Brandenburg II - Heren III HZ en PC I - Heren I LZ’86 A - Jongens pup. A Walvisch II - Heren II (6578) of Ket (8089). JEUGD De eerste uit-wedstrijd tegen Moer kapelle leverde voor de WSV-jeugd net zo’n spectaculair verlies op als dat de eerste thuiswedstrijd een royale overwinning tot resultaat had. Het werd een gevoelig verlies van 9-1. Het enige punt werd gescoord door Huug de Vries die nog iets goed te maken had, omdat hij de vorige keer als enigste verloor. De jeugd moet er duidelijk de schouders onder zetten. Intern liep alles gelukkig op rolletjes. De nieuwkomer Martin van Willi gen is enthousiast begonnen, zelfs zo, dat hij gelijk maar twee tegenstan ders aanpakte; van Hans Kimmel kon hij niet winnen en ook Eric Claassen had geen pardon. Marcel is nieuw in de WSV-gelederen en kreeg ook tweemaal het deksel op zijn neus, zoals te verwachten was lieten Asa Dirksen en Huug de Vries hem op het bord in het stof bijten. Paul van Deelen kwam in navolging van zijn vader een kijkje nemen maar moest genoegen nemen met verlies tegen Richard Wientjens. Hans van Woudenberg blijft op het rechte spoor: winnen. Dit maal moest Ste ven Verghagen het ontgelden. Egbert Schroten deed ook nog een gooi naar de top door twee partijen te spelen. Claudia Torenbeek gaf hem geen res pijt en ook tegen Huug de Vries kon hij niet scoren. Sandra Wientjens lijkt haar oude vorm weer terug ge vonden te hebben en Hans Kimmel werd daar de dupe van. Artuur KöU- man behaalde zijn derde overwinning en Raymon Dommanschet kon dit niet verhinderen. In een persbericht wordt gemeld dat Excelsior op 6 januari 1906 is opgericht en het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat elke donderdag avond als clubgebouw heeft. Die don derdagavond spelen om half zeven de aspiranten en pupillen en om half acht de senioren. Excelsior wordt voorgezeten door P. Swart, die tevens jeugdleider is. Verder maken van het bestuur deel uit J. Both (secretaris en rondespel- leider), C.H. Kramp (penningmees ter), C. Dankers (competitieleider en jeugdleider), C.J. Barelds (public relations), T. den Ouden (commissa ris materiaal) en A. Blom (lid). 55 LEDEN De Waddinxveense damclub telt thans 35 seniorleden en ca. 20 aspi- rantleden en pupillen. Naast hun on derlinge competitie en clubwedstrij- den wordt deze jeugd middels theo- rie-lessen opgeleid voor de diverse damdiploma’s. KOHTART-BLAD BAOMIMTQM-CLUB FLORIDA’ WAODIKXVEEK

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 21