WADDINXVEEN GEMEENTE 895 SJAAK NOTEBOOM 8 Dodelijk ongeval onder viaduct Introductie- avond (nieuwe) leden VVD Proefavonden AC Restaurant in Reeuwijk Draaibare TV-FAUTEUIL op houten voet rundleer ƒ99,- VERMAKO MEUBELEN STARINGLAAN 10, WADDINXVEEN ENSEMBLE DIVERTIMENTO VOOR BEJAARDEN ACTIEF Jubilarissen bij De Waardt Bingo-avond De Paddestoel POLITIENIEUWS WADDINXVEEN BESTEMMINGSPLANNEN VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN HINDERWET VERGUNNINGEN HUISVESTING u GEHANDICAPTEN VERKEER EN VERVOER p GROENVOORZIENINGEN Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad Gemeente adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. I J voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 NOVEMBER 1981 en leg mei de secretaris van de commissie. 3. Wijk het bestemmingsplan 4. 5. 6. 7. 8. II. zang, Rodenrijs) Verleende vergunningen burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver- BEKLEEDMET le KW ALITEIT IN MIDDEN- OF DONKERBRUIN 12. 13. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 1. 2. GOKO FILMVIEWER 9. 10. RICOH 35 EFL kleinbeeld camera met flitser ƒ179,- PRAKTICA MTL-3 ƒ219,- incl. objectief Praktica zoom objectief 56/80 - 205 mm ƒ349 TEL. 01828-5302 Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoe zicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlich tingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Be stuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. het vervoer geregeld kan worden, zodat slechte weersomstan digheden voor niemand een belem mering behoeven te zijn. Ingetrokken vergunningaanvraag De aanvraag om een hinderwetvergunning, gepubliceerd op 28 oktober 1981, voor het Energiebedrijf Rijnland te Leiden is in getrokken in verband met het indienen van een gewijzigde aan vraag te zijner tijd. teil WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 De liberale propagandacommis- sie heeft op maandagavond 23 no vember in Party Home aan de Passage 210 een bijeenkomst be legd, die om acht uur zal begin nen. Het is de bedoeling in infor mele sfeer wat met elkaar te pra ten en nieuwe en oude VVD-leden de kans te geven met elkaar ken nis te maken. Vooraf zal een korte inleiding worden gehouden over de structuur en organisatie van de VVD. Mozartlaan, vlak bij het politiebu reau. Over de Beethovenlaan reed een fiétster, die de splitsing met de Mozartlaan naderde. Vanaf de Mo zartlaan wilde een automobilist de Beethovenlaan oprijden. De automo bilist zag de fietser, die zonder ver lichting reed, niet naderen. De fiet- ster liep lichte verwondingen aan een been op. WADDINXVEEN/REEUWIJK Al bert Heijn in Waddinxveen is deze maand mede-organisator van vijf "proef-avonden in het AC Restaurant Reeuwijk. Deze proefavonden, be doeld als voorbereiding op de komende feestdagen, zullen bestaan uit twee ge deelten, nl. een wijnproeverij en een uitgebreid diner. Tijdens de wijnproeverij zal een aantal wijnen uit het assortiment van Albert Heijn worden gekeurd, waarna een uit leg zal worden gegeven door de heer A. G. ter Schure, wijninkoper van Albert Heijn bv. Daarna zal door AC Restau rant Reeuwijk een 5-gangen diner worden geserveerd, waarvan de ingre diënten verkrijgbaar zijn bij de filialen van Albert Heijn. De bereidingswijze van het diner zal daarna worden uitge legd door een van de functionarissen van dit AC Restaurant. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) wil leden, nieuwe leden en geïnteresseerden volgende week maandagavond graag in de gele genheid stellen zelf kennis te ma ken met de VVD- vertegenwoordigers in de ge meenteraad en de plaatselijke be stuursleden. Voorrangsregeling Groensvoorde Burgemeester en wethouders hebben besloten de splitsingen van de Groensvoorde met de Wingerd, de Wadde, de Lindengaarde en de Berkengaarde door plaatsing van borden 8 en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens aan te wijzen als voorrangssplitsing, met dien verstande dat het verkeer op de Groensvoorde voorrang heeft. De Groensvoorde is onderdeel van een belangrijke noord-zuid route in Waddinxveen. De aansluiting met de Groenezoom is reeds voorrangssplitsing. Een aantal andere aansluitingen - o.a. de "Horsten” - zijn door wegreconstructie als inritten uitge voerd en daardoor ondergeschikt gemaakt aan (het verkeer op) de Groensvoorde. Uit een oogpunt van uniformiteit en duidelijk heid voor de weggebruikers achten B. en W. het noodzakelijk ook de voorrang op eerstgenoemde wegen nader te regelen. Belanghebbenden hebben de mogelijkheid binnen dertig dagen na deze publikatie beroep in te stellen ingevolge artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens. ,VSS£t. AUTO TE WATER Op maandag 9 november omstreeks 07.00 uur raakte een 25-jarige Wad- dinxveense automobilist met zijn per sonenauto in een slip op de Noord- ringdijk. Bij het corrigeren sloeg hij oyer de kop en belandde in de sloot vlak bij het viaduct. De bestuurder wist ongedeerd de wal te bereiken. DIEFSTAL BENZINE Op woensdag 11 november werd ben zine afgetapt uit twee personen auto’s, die geparkeerd stonden op de parkeerplaats aan de Sniepweg. Res pectievelijk 25 en 30 liter werden ontvreemd. Op donderdag 12 novem ber werd de benzinetank van een aan de Onderweg staande personenauto leeggehaald. Schade ca. f. 35,—. Op zaterdag 14 november werd door een automobilist zonder te betalen voor f. 40,50 benzine getankt bij het benzinepompstation langs de rijks weg 12. Aan de hand van het opgeno men kenteken kon de bestuurder, een inwoner van Enschede, worden geïdentificeerd. Hij zal nader worden verhoord. AUTO BOVEN WATER Op maandag 9 november werd ’s avonds een brandweeroefening ge houden te Waddinxveen. Daarbij was een duikersploeg van de vrijwillige Waddinxveense brandweer bezig in de Gouwe nabij de splitsing Zuidka- de - St. Victorstraat. Bij deze oefe ning stuitte men op een auto. De auto werd uit het water getakeld en bij nader onderzoek bleek, dat het hier om een BMW, type 528 ging, die op 29 november 1979 te Bergschen- hoek (groep Berkel en Rodenrijs) was gestolen. VERKEERSCONTROLE Bij enkele verkeerscontroles zijn di verse verkeersdeelnemers bekeurd terzake de navolgende overtredingen: onjuist parkeren (3); defecte verlich ting (6); technische gebreken (2); inhalen Henegouwerweg (6). INBRAKEN/DIEFSTAL De afgelopen week werd bij de Wad dinxveense rijkspolitie 4 keer aangif- Het Haagse "Ensemble Divertimento" bestaat uit Auri Bodar (sopraan), Joke van Es (sopraan), Koos Kiens (tenor, viool, presentatie), Rinse Herder (bariton), Metade Geefpiano, declamatie) en Deborah Lens dans). WADDINXVEEN - Het Haagse ’’Ensemble Divertimento” treedt dinsdagavond 24 november speciaal voor bejaarden op in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad in Waddinxveen. De avond, die om acht uur begint, is tegen beta ling van één gulden per persoon toe gankelijk (programma inbegrepen). Het optreden van het Ensemble Di vertimento gebeurt op initiatief van de Culturele Commissie van de Stich ting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen. Er is sprake van een zeer afwisselend programma van piano, viool en declamatie. Voor de bejaarden zullen ook nog de aan het Energiebedrijf Rijnland, Postbus 41 te Leiden, voor het oprichten van een transformatorcel aan de Schielandweg4; aan de heer A. Hakkesteegt, Justus van Effenlaan I te Wad dinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgevel- dakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak van een woonhuis. 1. Opening. 2. Notulen vergadering dd. 8 oktober 1981. I Commissie Onderwijszaken Dinsdag 24 november 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA overbekende liedjes uit ”Kun je nog zingen, zing dan mee” gezongen wor den en verder bekende liederen uit de ’’Parelvissers” van Bizet, das Land des Lachelns van Léhar en vele andere. WADDINXVEEN Bij Bouwmate rialenhandel De Waardt BV aan de Sta- ringlaan in Waddinxveen zal op dinsdag 24 november met een feestelijke perso neelsbijeenkomst het feit worden her dacht dat de heren J. N. Blonk en K. L. Kempers 25 jaar geleden in dienst van dit bedrijf traden. Een beslissing die wederzijds goed is be vallen zodat geen van de partijen ooit de behoefte heeft gehad om deze relatie te verbreken. Zij zijn door hun collegia liteit en inzet juist tot zeer gewaar deerde collega’s en medewerkers ge groeid en in hun functie van chauffeur en magazijnmeester bijgedragen tot de groei van het bedrijf. Als blijk van waardering voor hun werk hebben zowel de kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland als de Vereniging van Bouwmaterialen in Nederland H1B1N, gemeend om hun een gedenkpenning met oorkonde uit te reiken. De algemeen secretaris van de Kamer van Koophandel, drs. B. W. Buenk, zal deze persoonlijk aan de jubi larissen komen overhandigen. Bestemmingsplan "Noordkade langs de Gouwe”, 2e herziening. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de bij raadsbesluit van 25 juni 1980 vastgestelde tweede herziening van het bestemmingsplan "Noordkade langs de Gouwe" is goedge keurd door het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land bij hun besluit van 16 september 1981nr. B 23926. Het besluit van Gedeputeerde Staten en de tweede herziening liggen met ingang van 19 november 1981 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Be stuurszaken en Ruimtelijke Ordening. Daar er geen bezwaren bij Gedeputeerde Staten zijn ingediend en dit college de tweede herziening geheel heeft goedgekeurd is alleen de inspekteur van de ruimtelijke ordening bevoegd be roep bij de Kroon in te stellen. Waddinxveen, 18 november 1981. De burgemeester voornoemd, A. H. van Gent, l.b. De avonden vinden plaats op 14, 20, 21, 27 en 28 november a.s. De aanvang is om 19.00 uur. De prijs voor het diner is f 37,50 per persoon. De wijnen worden daarbij gratis geserveerd. Inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar bij de Albert Heijn-vestigingen in Waddinxveen. WADDINXVEEN De speeltuir vereniging De Paddestoel houdt vrijd; gavond 20 november in het wijkgebou’ aan de Lijsterbesstraat een bingo-avon voor leden en donateurs vanaf 15 jaai Er zijn prachtige prijzen te winnen. Dt aan vang is 8 uur. De toegang is gratis. Ook zal er wellicht bij menigeen behoefte zijn aan enige informatie over de VVD in de totaliteit. Hier voor is o.a. een vertegenwoordi ging aanwezig van de JOVD (Jon geren Organisatie Vrijheid en De mocratie) en de Vrouwen in de VVD. Spreekuur vrethouder/loco-burgemeester, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Woningaanpassingen en verhuiskostenvergoeding ten behoeve van gehandicapten. Wanneer u als lichamelijk gehandicapte in een gewone woning woont, zult u vaak op kleine of grote moeilijkheden stuiten. Door een regeling van het rijk kan de gemeente u financiële steun geven om uw woning aan te passen waar dat nodig is. Ook kunt u voor een verhuiskostenvergoeding van maximaal f 3.000,in aanmer king komen, wanneer u vanwege uw handicap gaat verhuizen naar een andere woning die beter voor u geschikt is. De aanvraagformulieren voor deze financiële steun zijn verkrijg baar bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening van het gemeentehuis. Informatie over de regeling kunt u eveneens verkrijgen bij deze afdeling. Voor telefonische informatie kunt u bellen naar het gemeentehuis (4433) en vragen naar toestel 149. Kappen van bomen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij de directeur Openbare Werken toestemming hebben ver leend om 35 wilgenbomen te kappen. Deze bomen zijn als zgn. "wijkers” aangeplant. Dat zijn bomen die in nieuwe wijken wor den geplant om deze zo snel mogelijk een groen aanzien te ge ven. Aan de Peuleyen (4), aan de Wingerd (5) en aan het Hoefblad en Waddepad en omgeving (26) zullen de meest hinderlijke wijkers worden gekapt. Huur invalidenwoningen. Bespreking plannen tot de bouw van bejaardenhuisvesting door de Humanistische Stichting Huisvesting Bejaarden te Waddinxveen. Ingekomen stukken, circulaires en jaarverslagen. Rondvraag. Vaststelling datum volgende vergadering. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over- WADDINXVEEN Vorige weck donderdagmorgen om tien voor half negen vond er op de Noordringdijk, juist onder het via duct van het oude gedeelte van Rijskwcg 12 (Utrccht-Den Haag) een ernstig ongeval plaats. Door onbekende oorzaak reed een automobilist uit Schoonhoven, vermoedelijk met hoge snelheid, vanuit de richting Gouda, frontaal op de pijler van de brug. De bestuurder was op slag dood. De auto was total loss. Het onder zoek is overgenomen door de rijkspolitie Moordrecht. te gedaan van diefstal van een rijwiel. Ook nu weer bleken de fietsen in de meeste gevallen niet op slot te zijn geweest. Een kelderbox van de Tesselschade- laan werd opengebroken. Uit de box werd gereedschap ontvreemd. Vanuit een woning aan de Dorpstraat werd een geldkistje met daarin ca. f. 3800,— ontvreemd. Op zaterdag 7 november werd inge broken in een woning aan de Zwarte- weg. Het deurslot werd geforceerd, waarna de woning werd doorzocht. Er werd niets ontvreemd. Op vrijdag 13 november werd ontdekt, dat er was getracht in te breken in de kan tine van de hockeyvereniging. Het slot werd gedeeltelijk geforceerd. Er is niets ontvreemd. VERNIELING Op maandag 9 november werd een antenne van een personenauto aan de Opening. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 15 okto ber 1981. Vaststelling van het wekelijks aantal uren vakonderwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor 1982. Beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van meubilair t.b.v. de Theo Thijssenschool. Beschikbaarstelling van een krediet voor voorzieningen ter1 beperking van de geluidsoverlast in de 4-kl. noodschool aan de Pr. Alexanderstraat. Medewerking voor de aanschaffing van een naaimachine t.b.v. de Kon. Julianaschool. Medewerking voor de vervanging van gordijnen in de Groen van Prinstererschool. Medewerking voor de vervanging van gordijnen in de De Sav. Lohmanschool. Wijziging van de "Gemeentelijke regeling studiebijdragen". Beschikbaarstelling van een krediet voor verbouw en uit breiding van de Willem van Oranjeschool. Beschikbaarstelling van kredieten voor uitbreiding en ver bouw van de Prof. Kohnstammschool. Rondvraag. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Door gunningen verleend: aan de heer H. F. van Benten, Tweede Bloksweg 54 te Waddinx veen, voor het oprichten van een landbouwloods; aan Automobielbedrijf Bras B.V., Gedenklaan 13 te Gouda, voor het oprichten van een bedrijfsruimte aan de Henegouwerweg 26b;' aan de heer G. A. Oudijk, Noordeinde 77 te Waddinxveen, voor het oprichten van een woonhuis aan het Noordeinde 75; aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente, p/a Prinses Bea- trixlaan 120 te Waddinxveen, voor het veranderen en het ver groten van een kerkelijk bijgebouw aan de Kerkweg-Oost 234; aan de heer F. J. A-. Blom, Heemraadweg 16 te Waddinxveen, voor het oprichten van een erfscheiding; aan de heer W. van Rooijen, Alpherwetering 51 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een doucheraam in de voorgevels van de woningen Alpherwetering 49, 51,53 en 55; aan het Energiebedrijf Rijnland, Postbus 41 te Leiden, voor het oprichten van een hoogspanningskast op de hoek van de Zuide lijke Dwarswegen de Wilhelminakade; aan Air Products Nederland B.V., Noordkade 100 te Waddinx veen, voor het vergroten van de fundering ten behoeve van de Argoninstallatie; aan de heer C. Molhoek, Heemraadweg 14 te Waddinxveen, voor het oprichten van een erfscheiding; aan de heer J. L. Vuurens, De Genestetlaan 57 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van een woonhuis; aan Machinefabriek Van der Loo, Noordkade 74 te Waddinx veen, voor het geheel vernieuwen van een berging aan de Bur gemeester Trooststraat 64; Zuidkade vernield. Op zaterdag 14 november werd een in de Nicolaas Beetslaan geparkeerd staande auto vernield. De auto werd op diverse plaatsen bekrast. DOORGEREDEN Op zaterdag 7 november werd een personenauto, staande op het K.W.- plein aangereden aan de rechter zijde. Op vrijdag 13 november om streeks 23.00 uur werd een perso nenauto, welke op de Weidezoom stond geparkeerd, aan de linker ach terzijde aangereden, waarna de be stuurder, welke deze aanrijding ver oorzaakte, is weggereden. De aanrij ding had flinke materiële schade tot gevolg. Bij onderzoek is gebleken, dat deze laatste aanrijding moet zijn gepleegd met een metallic-blauwe BMW-perso- nenauto, welke vermoedelijk aan de rechtervoorzijde moet zijn bescha digd. Eventuele getuigen van dit on geval worden verzocht contact op te nemen met de Waddinxveense rijks politie, tel. 3688 of 3076. AANRIJDINGEN Op maandag 9 november omstreeks 20.00 uur vond er een aanrijding plaats op de kruising bij de hef- brug. De oorzaak van het ongeval was het niet verlenen van voorrang. Beide voertuigen liepen lichte mate riële schade op. Eén van de bestuur ders, een 27-jarige inwoner van Al- phen aan den Rijn, was niet verze kerd, reden waarom zijn personen auto, een Toyota Corolla, inbeslag werd genomen. Op woensdag 11 november om 16.30 uur vond er een ongeval plaats tus sen een sproeimachine en een motor fiets op het Noordeinde. De motor rijder kwam uit de richting Boskoop en ter hoogte van perceel 46 kwam de sproeimachine uit een uitrit. Bij de gevolgde aanrijding werd de mo torfiets zwaar beschadigd. Op vrijdag 13 november omstreeks 21.25 uur vond er een aanrijding plaats op de splitsing Beethovenlaan- Zoals bekend kunnen zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frank-centrum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroegtijdig) het bekende nummer 01828 - 5555 te draaien, vanwaar Gemeenteraad Woensdag 25 november 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling'van de notulen van de vergaderingen van 9, 11 23 september 1981 en van 14 oktober 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aanpassing van de tabel van factoren voor lig ging onroerend-goedbelastingen 1982. 4. Voorstel tot het beschikbaarsteHen van een krediet als bij drage in de kosten van aanschaf van een pomp. 5. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst inzake riole ring gedeelte Zuidplaspolder. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan "Oranjewijk ’75", na 1 ste herziening. 7 Voorstel inzake de beslissing van Gedeputeerde Staten tot gedeeltelijk goedkeuring van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980". 8. Voorstel tot eerste wijziging van de Verordening, houdende regels ter bestrijding van parkeerexcessen. 1 9. Voorstel tot toetreding als donateur tot de Stichting Ver- keersbrigadiers te 's-Gravenhage. 10. Voorstel tot wijziging van de verordening ex artikel 9, eerste lid, van de Winkelsluitingswet 1976. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de vervan ging van een c.v.-ketel in de De Sav. Lohmanschool. 12. Voorstel inzake aangaan overeenkomst tot vervaardiging grootschalige basiskaart. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van de aanschaf van een sneeuwploeg. 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van de vervanging van keerwanden voor een zoutsilo. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van de vervanging van keerwanden voor een zoutsilo. 15. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van energiebesparende maatregelen in openbare ge bouwen. 16. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment (overschrijving verlof). 17. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment (verlaging v.u.t.-leeftijd en tegemoetkoming boven matige ziektekosten). 18. Voorstel tot wijziging van de verordening vrijwillig ver vroegd uittreden. 19. Voorstel tot wijziging van de Uitkeringsverordening. 20. Voorstel tot wijziging van de Wachtgeldverordening. 21. Voorstel tot wijziging van de Arbeidsovereenkomstenver ordening. 22. Begrotingswijzigingen, w.o. voorstel tot besteding van eenmalige ruimte 1981; voorstel tot besteding van de prijscompensatie 1981; voorstel tot wijziging van het krediet ten behoeve van aan vullende leermiddelen voor de Bethelschool (g.l.o.); voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet ten behoeve van meubilair voor de kleuterschool "De Dui ventil”. 23. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 19 november 1981 ter gemeentesecretarie ter inzage. Commissie Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimtebeleid Donderdag 19 november 1981aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3