Groet Redelijke belangstelling voor Gouwebos van PTT Waddinxveen Samenwerkings- concert in Zondagmiddag optreden trio in De Bonkelaar Kerstzangavond in R.K. kerk Boskoop I ^>0 Vrijdag 11 december Kerstbal Instuif Inn Jazzclub: L-Seven in de Rozenburcht Soos X Gouda bij kaarslicht PPR vergadert Tentoonstelling tapisserie-werk Onderzoek mogelijkheden voor jeugdige werklozen mikt op oudere jeugd KERSTMARATHON- EXPOSITIE IN GOUDA Blues bij padvinderij New Orleans Syncopators ‘Randstadpop’ op 12 december in Boskoop 5 III n 1 9 DECEMBER 1981 v film- en theaterw erkgroep De Spintol De toegangsprijs bedraagt 3,50. Bariton Herman van de Pavoordt en pianist Nico van Leeuwen. (Foto: -S» CNV-jongeren is een relatief klein be- Werkverenigingen op te zetten. L-Seven. Yoke Matze}. De Product met van links naar rechts: Jan Dekker, Hans Bezuyen, Willem G art man en Hans Ruygrok. BOSKOOP - In het padvindsgebouw van de Mr. van Daalgroep in Boskoop treedt zaterdag 12 december de folk-, country- en blueszanger/gitarist Peter Gross op. De aanvang van dit optre den is om 20.00 uur. Het clubgebouw is te vinden achter het zwembad op de Zijde. WADDINXVEEN - Zondagmiddag 13 december om drie uur treedt in het Waddinxveense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op het trio Herman van de Pavoordt (bariton), Nico van Leeuwen (piano) en Hubert Roeterdink (klarinet). Dit optreden wordt gehouden op initiatief van de f WADDINXVEEN - Een samenwerkingsconcert. Zo noemt de Waddinxveense brassband Voorwaarts het muzikale gebeuren vrijdagavond 11 december om acht uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen met de harmonie De Pionier uit Gouda en brassband Breukelen uit deze gelijknamige Utrechtse gemeente. Dit concert is toegankelijk tegen betaling van een rijksdaal- der. Voor donateurs bedraagt de entreeprijs één gulden. De zaal is open om half acht. voor dit initiatief, dat afwijkt van eer dere. De CNV jongeren spreken van Werkverenigingen en willen voorts een fonds oprichten waarop startende werklozen een beroep kunnen doen ter verkrijging van een startkapitaal. De winst van de Werkverenigingen wordt ook weer teruggestort in dit fonds zodat ook andere jeugdigen mo gelijkheden krijgen een zelfstandige arbeidsplaats op te zetten. Volgens de drag al voldoende om enige van deze WADDINXVEEN - Danssociëteit In stuif Inn organiseert op 19 december haar jaarlijkse Kerstbal. De avond wordt gehouden in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen. Muzikale medewerking verleent het orkest Ruby Set. Kaarten zijn telefonisch te bestellen op donder dag 17 december tussen 19.00 en 24.00 uur. Telefoon 01828-7488. BOSKOOP - De nog jonge Nederland se formatie L-Seven speelt op donder dag 10 december in de Rozenburcht. De naam L-Seven, wat zoveel betekent als gewoontjes, zonder flauwekul, geeft wellicht de relativerende mentali teit en eenvoud van de groep aan. On der deze ogenschijnlijke eenvoud gaat echter een vracht aan talent schuil. De twee stuwende krachten achter deze groep, Rob van Donselaar (leadzang en toetsen) en Rob ten Bokum (gitaar), verdienden hun sporen in groepen als Vitesse, Brood’s Wild Ro mance en de reggaeformatie Cake. De completerende groepsleden Wim De toegang is gratis voor leden van Jazz Club Zoetermeer, belangstellen de niet-leden moeten 6,entree be talen. Wie meer wil weten over de acti viteiten van Jazzclub Zoetermeer kan telefonisch inlichtingen krijgen op nummer 079-310 695. DEN HAAG - In het district Zuid- Holland zijn de Werkende Jongeren- CNV vanaf het voorjaar 1981 bezig te onderzoeken welke mogelijkheden er zijn voor jeugdige werklozen een be drijfje te starten. Veelal is hierbij het verkrijgen van startkapitaal het pro bleem. Vorige week is een tussentijds rapport verschenen met de conclusies die als ’niet negatief’ worden omschreven. Aan de minister van Sociale Zaken is een brief verzonden waarin wordt ver zocht gelden beschikbaar te stellen leden komen uit Nieuwkoop, Hazers- woude, Amsterdam en Alphen. Dat is dan ook aan de muziek te horen. Niet een samenraapsel van wat buurjon gens, zoals in de jaren zestig gebruike lijk was, maar een groepje gemotiveer de musici die wat te vertellen hebben met hun muziek die hoofdzakelijk uit eigen pen vloeide. Die muziek zou om schreven kunnen worden als eigentijd se bluesrock. Het viertal speelt nog slechts een jaar samen en heeft één be langrijk streven in het vaak onfrisse popwereldje: geen toppop of instant- roem maar een goede bühnegroep worden. Wat De Product daarvoor nodig heeft is het publiek. Verder heb ben de heren genoeg in huis. Samenstelling van de groep: Willem Gartman (ex Syrinx) zang, Hans Ruyg rok (conservatorium) bas, Hans Be zuyen (div. rockbands) drums en Jan Dekker (Universe studiomuzikant) gi taar. I Uitgebreid werd het rijke vogelleven bestudeerd tijdens een rondleiding door het Gouwebos en het nabije wei- degebeid. GOUDA Menno Meyer en Heidi Jonker houden in galerie ’’Menno Meyer”, Achter de Kerk 17 te Gouda een 24 uur durende marathonexpositie. Deze expositie, waaraan 16 kunstenaars uit het hele land deelnemen, kan men bezoeken van zaterdag 12 december 16.00 uur tot zondag 13 december 16.00 uur. Ed van Dantzig, initiatiefnemer en medeoprichter van de Stichting Rand stad Jazzfestival, zal de expositie oplui steren. Dit jaar zijn Menno en Heidi erin geslaagd om kunstenaars van kwa litatief zeer hoog niveau naar Gouda te halen. Enkele van de deelnemers wor den hier nader toegelicht. John Notenboom, een Rotterdamse kunstenaar van internationale allure, heeft vorig jaar de R. Chapmanprijs te Brussel behaald (le prijs). De stromin gen rond de 19de eeuw inspireren hem tot zijn fijnbeschilderde, jugendstilach tig werk. Kenmerkend voor deze pe riode is wel de art-nouveau en het sym bolisme. Joyce Naaykens en Roel Wesdorp, eve neens afkomstig uit Rotterdam behaal den respectievelijk de 2de en 3de prijs te Brussel. Joyce met haar aquarellen en mode, Roel een fijnschilder van for maat met zijn sprookjesachtige pane- Dijkgraaf (bas in onder andere de Ni na Hagen Band) en Raymond Verveer (percussie) zorgen voor een stevige ba sis waarop de muziek L-Seven is ge fundeerd. Hun muziek bestaat uit een mengeling van softpop, funk, blue eyed soul en rock. Tijdloze muziek die in een groep als Sweet d’Buster ook al voor het no dige succes zorgde. Het resultaat van deze mengeling is te beluisteren op de in mei uitgebrachte LP ‘Dark side of the line’. Alle reden dus voor een swingend avondje in de Rozenburcht. BOSKOOP - Met een aantal zaterdag- avondprogramma’s gaat Soos XIII op de wat oudere jeugd mikken. Die pro gramma’s zijn opgebouwd uit onder andere optredens van groepen en ca baret. Zaterdag 12 december gaat Soos XIII van start met een muzikaal avondje waar de Blaascarvieten aan meewer ken. Deze kapel is samengesteld uit le den van de harmonie Concordia. De Blaascarvieten hebben inmiddels hun sporen al verdiend en staan garant voor een gezellige avond. Voor deze gelegenheid wordt de zaal weer eens gezellig ingericht. Soos XIII heeft voor deze opzet gekozen om de soos- ook op zaterdagavonden weer een functie te geven. Het soosgebouw aan de Galerij is zaterdag open van 20.00 tot 24.00 uur. Het programma van dit muziekevene ment omvat onder andere werken van Mozart, Beethoven, Schubert, Men delssohn, Schumann, Bramhs, Richard Strauss en Vaughan Williams. Herman van de Pavoordt woont en werkt in Gouda. Hij volgde zanglessen bij Chris Verhoog en lessen interpretatie bij Ruud van der Meer en krijgt nu zangles van Dorethea Lagendijk. De Goudse bariton zong bij diverse ensembles, zoals het Nederlands Soiistenensemble en Musica Son Tegenwoordig treedt mezzo - A. W. Ketelbey). 2. Simoraine (quick march - C. Bara- clough). 3. The moor of Venice (dramatic ou verture - William Alwyn, arr. - Frank Wright). 4. Feelings - hoornsolo (Morris Al bert, arr. - Derek Ashmore, solist - Hans Roon). 5. From the New world (grand selec tion) (symphony - Dvorak, arr. - Drake Rimmer). 6. Concorde - cornetsolo (Roy News- cone, solist - Dick van Mourik jr.). 7. The girl I left behind me traditional (arr. - Gordon Langford). 8. Rapsody in Brass (Dean Goffin) deel I - Allegro Giocoso deel II - Andante con moto deel III - Allegro assai e giocoso. 9. Challenge (contest march - D. M. Broadbent). len. Jacqie Bouw, woonachtig te Bode graven, werd in 1980 vereerd met de Gouden Schopschijf op het Pottebak- kersfestival, een evenement dat jaar lijks te Gouda wordt georganiseerd mede door het VVV. De overige deelnemers zijn: Jan van Tol uit Enspijk, Marie-Anne van Leeuwe- Meier uit Nieuwerkerk aan den Ussel, Wijnand Zijlmans uit Leiden, Taeke Friso de Jong uit Kamerik, Gé Logman uit Gouda, Bertus Wieringa uit Streef kerk, Cor Fafiani, Gouda, Dinie Ka spers uit Reeuwijk. Menno Meyer zal speciaal voor deze expositie zijn grote collectie sieraden aanvullen met nieuwe ontwerpen. GOUDA - Voor de 26e maal zal dit jaar op dinsdag 15 december weer het traditionele ‘Gouda bij kaarslicht’ plaatsvinden. Wanneer het tere licht van duizenden kaaarsjes de Goudse Markt verlicht, de metershoge Noorse kerstboom, die de gemeente Gouda door de Noorse ambassadeur aange boden krijgt, aangestoken wordt, het gezang van de kerstliederen klinkt en de burgemeester het kerstevangelie leest, dan is Kerstmis weer in aan tocht. Vanaf 19.00 uur is op die 15e december een ieder welkom in Gouda om er te genieten van carillonspel en het concert in de St. Janskerk, om vol mondig mee te zingen en om (tot 22.00 uur) het museum het Catharine Gast huis met een bezoek te vereren. DEN HAAG - Ook aan alle Waddinx- veners en Boskopers stuurt de PTT dit jaar één Kerst- en Nieuwjaarskaart ex tra. In de periode van 7 tot 11 decem ber worden namelijk 5,6 miljoen Kerst- en Nieuwjaarswensen van PTT- post bezorgd, geadresseerd aan elk afzonderlijk adres. Met deze actie spoort de Post het pu bliek aan de Kerst- en Nieuwjaarspost volledig te adresseren en juist te fran keren. Daartoe is bij de wenskaart een inlegvel gevoegd met enige tips voor juiste verzending. Bovendien wordt met dit inlegvel voor de jeugd een wedstrijd voor het vervaardigen van Kerst- en Nieuwjaarskaarten uitge schreven. Behalve de 10 fietsen die voor de mooiste kaarten worden uitge loofd, is er de toezegging dat de mooiste kaart volgend jaar wordt ge- I drukt en uitgegeven. Om de jaarlijks terugkerende toevloed van Kerst- en Nieuwjaarspost ook dit jaar weer tijdig te kunnen bezorgen, beveelt de Post aan, de wenskaarten niet in het weekeind voor de Kerst, maar al in het weekeinde van 12/13 december klaar te maken voor verzen ding. Bij een concentratie in het weekeinde voor de Kerst zou de Post namelijk maar vier dagen ter beschik king hebben om de enorme stroom te verwerken. Sluiting Op donderdag 24 december sluiten de postkantoren om 16.00 uur en op don derdag 31 december om 14.00 uur. Op 25, 26 en 27 december en op I januari 1982 worden, net als op andere zon en feestdagen, uitsluitend telegram men bezorgd. Op zaterdag 2 januari 1982 zal alleen de bestelling worden uitgevoerd van expresses, rouwkaar ten, spoedeisende medische zendingen en telegrammen. Op die dag zullen uit sluitend de postkantoren open zijn die ook op andere zaterdagen zijn open gesteld. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zo’n dertig dapperen trotseerden zaterdag morgen hagel en kou om een rondlei ding voor vogelliefhebbers door het Gouwebos-gebied mee te maken. On der hen opvallend veel jonge kinderen, maar ook ouderen. Uitgerust met ver rekijkers en gestoken in warme kle ding met laarzen ging de groep even na half tien van start vanaf het vertrek punt in Waddinxveen. De rondleiding werd georganiseerd door het Recrea tieschap Bospark dat daarin werd bij gestaan door het Instituut Natuurbe- schermingseducatie. Als gids trad me vrouw Tilenius op terwijl als vogeldes- kundige de heer Catsman aan de groep was toegevoegd. Mevrouw Tilenius gaf vooraf uitleg over het ontstaan van het Gouwebos-gebied, eeuwen gele den. Daarna konden de deelnemers zich verbazen over het relatief grote aantal vogels en hun verscheidenheid in het betrekkelijk kleine gebiedje tus sen Boskoop en Waddinxveen in. Niet alleen het Gouwebos zelf maar ook het nabije weidegebied is rijk aan vo gelleven. Aan de definitieve inrichting van de groene long tussen beide plaat sen wordt nu 15 jaar gewerkt. ZOETERMEER - Op zaterdag 12 de cember a.s. sluit Jazzclub Zoetermeer op swingende wijze het jaar 1981 af met een concert door een formatie, waarvan de naam klinkt als een klok: de New Orleans Syncopators. Plaats van handeling is, zoals gebruikelijk, het gezellige clubhuis aan de Dorps straat 18 te Zoetermeer. Wie de lange, kleurrijke historie van de New Orleans Syncopators kent en vanaf de start in 1954 heeft gevolgd, weet, dat de band al menigmaal de sterren van de muzikale hemel heeft gespeeld. In de beginjaren aangevoerd door Jan Burgers, staat het orkest se dert januari 1974 onder leiding van trombonist George Kaatee. Al kreeg de stijl van de band in de loop der ja ren een moderner tintje, de New Or leans Syncopators hebben immer kun nen bogen op een volstrekt eigen ge luid. Misschien is dat wel de reden, dat ze zich al ruim 27 jaar mogen verheu gen in de gunst van het jazzminnend publiek. Naast leider George Kaatee wordt het orkest gevormd door Hans Hooymans, clarinet, Marcel Grondel, trompet, Hans Kany, banjo/gitaar, Jos van Bueren, bas en Anton Burger, drums. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. WADDINXVEEN/REEUW1JK/ BOSKOOP - Het PPR actiecentrum voor de gemeenten Waddinxveen, Reeuwijk en Boskoop vergadert op 15 december ten huize van Nes Struijs, ’s-Gravenbroekseweg 72 in Reeuwijk. De vergadering begint om 20.00 uur. Behalve nabespreking van de voorbij regio-vergadering en het congres wordt ook de landbouwproblematiek aan de orde gesteld. Hierover zal Wout Wegerif een inleiding houden. Verder komt ook de komende ge- meenteraadsperiode, na de verkiezin gen in 1982, ter tafel. Belangstellenden zijn welkom. HAZERSWOUDE - In het ontmoe tingscentrum ‘Het Anker’ wordt van 8 december tot en met 4 januari een ten toonstelling van tapisserie-werk van Mary ten Bosch gehouden. Zij is zich jaren geleden gaan interesseren voor het maken van tapisserie en petit- point. In Nederland is weinig bekend over de schoonheid en de geschiedenis van de tapisserie. Toch bestond deze kunst al in de negende eeuw. Het waren de kasteelvrouwen die zich ermee bezig hielden, terwijl hun mannen op jacht op kruistocht waren. De kasteelvrou wen ontwierpen zelf de patronen, die daarna bewerkt zouden worden. Vaak bestond het zorgvuldige borduurwerk uit familiewapens of bloemmotieven, de voorlopers van de geborduurde stoelzittingen die men nog in antiek winkels vindt. Net als kantklossen is tapisserie een uitstervend handenar beid. De voorarbeid is niet alleen te kostbaar maar het wordt ook steeds moeilijker de mensen daarvoor te vin den. Deze voorarbeid, het ‘Traceren’, is namelijk wat de tapisserie-kunst zo bijzonder maakt. Eerst wordt een co- pie gemaakt van een origineel schilde rij of iets van dien aard op een groot vel wit papier. De tekening en de kleur moeten worden ingewerkt. Dit vel pa pier wordt steeds verkleind tot de grootte van het origineel en moet ver volgens getraceerd worden. Tegen woordig vindt men alleen nog doeken waarop het patroon machinaal is ge drukt. Alleen op Madeira wordt het nog beoefend al zal dat ook daar van niet lange duur zijn. In vroeger jaren werd op Mozambique veel en goed werk gemaakt. Mary ten Bosch heeft een aantal jaren ijverig gewerkt om enkele tientallen grote en kleine doeken gereed te heb ben. Met het oog op de ontwikkelin gen heeft zij ook veel getraceerde doe ken ingeslagen. Nooit eerder heeft ie mand dit tentoongesteld. Dat een doek vrij kostbaar is laat zich begrij pen. Daarvoor heeft men ook iets unieks. Zelfs twee doeken met hetzelf de dessin zijn nooit aan elkaar gelijk omdat het kleurgevoel iedere dag an ders is. ‘Het Anker’ is gevestigd in Hazers- woude Rijndijk, Chopinlaan 2. Tij dens de tentoonstelling kunnen ook doeken gekocht worden. BOSKOOP - In de R.K. kerk aan de A. P. van Neslaan in Boskoop wordt op woensdag 16 december een kerst- zangavond gehouden. Dit in navol ging op de kerstzangavond die vorig jaar plaatsvond in de Beurshal van Florida. Zo’n duizend mensen bezoch ten die avond wat voldoende garantie belooft voor de avond op 16 decem ber. Dit kerstconcert kreeg als motto mee ‘Hoe zal ik U ontvangen’. Behalve organist J. A. de Jong werken aan het concert negen muziekvereni gingen mee. In alfabetische volgorde zijn dat het Bejaardenkoor Boskoop, Boskoops Kamerkoor, Chr. Harmo nie Concordia, Dameskoor Sine No mine, Harmonie Excelsior, Joy Sin gers, RK gemengd koor St. Caecilia, Rijnlands Dubbelkwartet, Scouting- band De Schouw. De avond begint om 20.00 uur. Naast samenzang en lezing omvat het pro gramma de volgende werken: ‘Kerst mis’, ‘Hoe helder straalt de mor genster’ en ‘Zali de vredestichters’ door het Boskoops Bejaardenkoor. ‘De ster van de Kerstnacht’, ‘Het is ge boren het Goddelijk Kind’ (blokfluit- interpretatie) en delen uit de Weih- nachtskantate door het Dameskoor Si ne Nomine. Het R.K. kerkkoor St. Caecilia breng ‘Puer natus est’ en ‘Gloria in excelsis Deo’. Vervolgens het Boskoops Kamerkoor met ‘Een roze fris ontloken’, ‘Et Verbum caro factum est’ en ‘Kerstpsalm’. Daarna de Joy Singers met ‘Noël’, ‘Dit is het leven’ en ‘Zegenbede’. Dan het Rijnlands Dubbelkwartet met ‘Adeste Fidelis’‘En natus es Emanu el’ en ‘Een kind is ons geboren’. Besloten wordt met ‘An International Christmas’ van de Scoutingband De Schouw en ‘Theme d’ Orgue’ van de harmonie Concordia. Bejaarden die niet over eigen vervoer beschikken maar de avond toch graag bij willen wonen zijn daarvoor aange wezen op automobilisten die bereid zijn te halen en te brengen. Zij kunnen daarvoor contact opnemen met onderstaande commissieleden: Mevr. v. d. Maat, Goudse Rijweg 127, tel. 01727-5221, A. v. d. Ent, Windak- ker 53, tel. 01727-3594 en C. I. Maat huis, Valkenburgerlaan 111, tel. 01727-7907. BOSKOOP - Een typisch staaltje ‘randstadpop’ valt zaterdag 12 decem ber in de Rozenburcht in Boskoop te beluisteren. Hoofdmoot van de avond is een optreden van De Product, met in het voorprogramma de gloednieuwe Boskoopse formatie Avocado. Dit trio bestaat uit Paul Kool (gitaar/zang), Bram Kleijwegt (bas/zang) en Piet Jan Vermeulen (drums). Avocado brengt afwisselend nummers in de Nederland se en Engelse taal. Swingende stukken maar ook luisterliedjes. Blues-rock maar ook reggae. Avocado, kortom, is van alle markten thuis. Het hart van het repertoire vormen de liedjes die Paul en Bram schreven in de tijd dat zij nog het duo Valium vormden. Om echter wat meer power te hebben tij dens optredens is een slagwerker aan het duo toegevoegd. Het is een vrij nieuwe groep. In de maand september ontstond Avocado, kort na het éénjarig bestaan van Vali um. Zaterdag zal moeten blijken hoe dit trio aanslaat bij het publiek. Daarna komt De Product op de büh ne. De groep komt niet uit één plaats maar is eerder een randstadband. De 5 .w, Het programma van dit samenwer kingsconcert ziet er zo uit: Brassband Voorwaarts - Dirigent A. Bosch 1The dam busters (eric Coates, arr. Dawsen). 2. Othello (Drake Rimmer). Harmonie De Pionier - Dirigent A. Bosch 1. Sicilienne (J.S. Bach, hobosolo). 2. Alla Barocco (Cecar Giovannini, arr. Wayne Robinson). 3. Moment for Morricone (E. Morri cone, arr. Joh. de Meij). 4. Atletic festival March (George Prokofjew). Pauze Brassband Breukelen - Dirigent Dick van Mourik 1. Bells across the meadows (inter- hij op als solist met begeleiding van Nico van Leeuwen. Nico van Leeuwen, eveneens uit Gouda, studeert piano bij Cor de Man en Willem Hüllsma en treedt voorna melijk op als begeleider van solisten. Hubert Roeterdink, ook uit Gouda, volgde een opleiding als klarinettist bij het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en bij Jan Koene in Amsterdam. Hij is thans als altklarinettist steeds va ker als solist te beluisteren. I I. O Aï->x ft» 4 t

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 11