HET GROENE KRUIS Gooi geen rotjes naar huisdieren Prima wonen Lezers schrijven WIL MEER LEDEN f Fietscontrole op de mr. A. De Roosschool 144757 12877 038473 MEVR. J. v. d. STELT: DUIZEND GULDEN 053152 137075 137572 097308 054406 Dinsdag 17 november Vrijdag 4 december r: Woensdag december Maandag 30 november Maandag 7 december Vrijdag 27 november Winnend lotnummer: Vrijdag 20 november Winnend lotnummer: 021296 Maandag 23 november 070296 Woensdag 25 november 100298 J. IN ’T HOL ZIT GROENE KRUIS VOOR "Ledental wat aan lage kant ■4 MEVR. C. A. VERSLUIS: DUIZEND GULDEN MB 4 I |>||N t 1 r i Groene Kruis-voorzitter J. in 't Hol gefotografeerd voor het wijkgebouw Winnend lotnummer: Mevrouw C. A. Versluis-de Booy krijgt duizend gulden uitgereikt door de heer R. T aan de Stationsstraat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Archief). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 DECEMBER 1981 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. v. d. Wal. Hierbij zijn mede aanwezig haar man en twee kinderen. Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom I WADDINXVEEN Dat er in Waddinxveen ruim 3.800 mensen I lid zijn van Het Groene Kruis vindt het bestuur van deze kruis- j vereniging gezien de bevolkingsomvang van dit Gouwcdorp wat aan de lage kant. Dat staat in het jaaroverzicht van deze kruis vereniging, welk stuk op de vorige week dinsdag gehouden algemene vergadering van Het Groene Kruis ieders goedkeuring kon wegdragen. In het overzicht stelt secretaris A. van Veen dat een op peil houden en waar mogelijk uitbreiden van het leden bestand de volle aandacht heeft van het bestuur. f p '3 i f die dingen. LA f Mevrouw J. van der Stelt-Hofman krijgt duizend gulden uit handen ■i ettelijke bepa- van het i de or- bestuur) penningmeeste traat, waar zij in de winkel staat. Het duizendje werd haar uitgereikt in aan wezigheid van de heer Kerver en de heer van der Linde namens de midden- standsvereniging Waddinxveen. BRENDA MOS Da Costaweg 15 Winnend lotnummer Winnend lotnummer: Winnend lotnummer: Winnende lotnummers: Winnend lotnummer: Winnend lotnummer: best, om aan de wensen van deze oude bewoners tegemoet te komen. Ook me vrouw Van Drimmelen van sociale za ken, en de culturele commissie, met het gehele personeel van het Anne Frank- centrum organiseren enkele koffie ochtenden plus kaart- en bingo- en an- ”Een veilige fiets in dit drukke verkeer is toch wel erg belangrijk. Over veilig verkeer gesproken: het is opmerkelijk hoeveel volwassenen over de voetpa den rond de school fietsen, aldus me vrouw A. B. Wickel-Peper van de mr. A. de Roosschool. was van het vrijdag 20 november ge trokken lotnummer 021296. Ze had dit lotnummer gekregen bij de aankoop van vlees bij slager Kerver in de Dorps- WADDINXVEEN Het Groene Kruis in Waddinxveen wordt voorgeze ten door notaris J. in ’t Hol. Op de vorige week dinsdagavond in de Ont- moetingskerk gehouden algemene vergadering, waar notulen, verslagen en hetvaststellen van de nieuwe contributie de revue passeerden, werden de aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden mevrouw J. J. Rietveld- Bus en apotheker D. C. van Doorn herkozen. Verder hebben in het be stuur van Het Groene Kruis zitting mevrouw A. Voss-Becks, A. van Veen (secretaris), C. C. van der Klauw (penningmeester), H. Huizer en G. J. C. Okkerse. Het bestuur vergadert in de regel eenmaal per twee maanden. Het in Wad dinxveen werkzame personeel is in principe in elke vergadering welkom. Dit overleg met het personeel op bestuursniveau wordt als zeer nuttig en doeltreffend ervaren. Daarnaast houdt een speciale commissie uit het be stuur een nog intensiever contact met het personeel. Het personeel bestaat uit de wijkverpleegkundigen: M. van Geelen, J. E. Guldemeester, B. A. de Joode, J. C. Kastelein, G. A. M. v. d. Linden en G. Por en de wijkziekenverzorgenden: F. M. Bogaards-Kroon (momenteel met zwangerschapsverlof en vervangen door N. K. I. Blokker-van Veenen- daal) en’C. I. M. Vermeent-van Zoest. Voorts kan gebruik worden ge maakt van de diensten van een drietal vervangsters bij ziekte en verlof van het vaste personeel en in geval van vacatures. In 1981 werd afscheid genomen van mevrouw Markus-Verdoold. Om ge zondheidsredenen kwam zij vervroegd op nonactief. Zij ging op 1 april 1981 uit de dienst. In een drukbezochte receptie, haar aangeboden door het bestuur, werd haar dank gebracht voor de uitstekende diensten in de wijk gedurende vele jaren. Voor de gehele basiseenheid zijn er twee hoofdwijkverpleegkundigen werkzaam, mevrouw J. Verseput en mevrouw A. Penning, die zeer regel matig en intensief contact houden met het personeel en ook met de bestu ren. Zij hebben hun kantoor in Waddinxveen in de bovenverdieping van het wijkgebouw. Over de wijze waarop alle personeelsleden hun taak vervullen voor het Groene Kruis van Waddinxveen en voor de gehele Waddinxveense ge meenschap is het bestuur zeer tevreden. In het Weekblad voor Waddinxveen van 2 december las ik: Wordt lid van de bejaardenbond. Dat was een brief van de heer Leeuwerk. Deze man schrijft: "een anders wel rustige dame, vroeg mij zeer verbolgen, waarom er nu niemand ws, die eens eiste dat die verbouwing van Huize Souburgh zou worden stop gezet! Een grote geldverkwisting in deze tijd. "Nu moet ik wel zeer dom zijn, of hele maal geen verstand meer hebben: al kost deze verbouwing dubbel zoveel als thans, toch moet deze verbouwing zo snel mogelijk gerealiseerd worden. Ook deze bejaarden, waaronder zeer ouds, hebben ook recht op goede huisvesting. Maar ja, de heer Leeuwerk, en mis schien deze anders wel rustige dame, wonen prins heerlijk in het Anne Frank-gebouw. Dit is een formidabel gebouw, met een buitengewone direc trice enhuismeester, die met het gehele hardwerkende personeel, menig uur van hun vrije tijd opofferen voor het welzijn van deze bejaarde bewoners. Ook het stichtingsbestuur met me vrouw Oosterbroek-Waagmeester als voorzitter doet zoveel mogelijk haar - Nu wil ik aan ALLE kinderen, en ook de grotere, vragen om als zij mij of een andere hond zien, GEEN rot jes te gooien. Liever zou ik het hele maal verbieden, maar wie ben ik? Na tuurlijk, op 31 december dan mag het best een verschrikkelijk lawaai zijn, zo tot een uur of twee. Maar_ vóór die tijd en na die tijd zou het eigenlijk niet meer mogen. Kinderen, ik woon op de Da Costaweg nummer 15, willen jullie NIET in de buurt van mijn huis die r.. dingen gooien, ik zal jullie altijd dankbaar zijn. Ik loop nu al te bevenIk vertrouw er op dat ALLE kinderen aan mij en alle andere beesten denken in deze de cembermaand. Laat het voor ons ook een beetje feest zijn. Namens alle beesten in Waddinxveen bedankt! Ik reken op jullie!! j Overeenkomstig de w I lingen voor de financiering I kruiswerk in Nederland, via Z ganen van de Algemene Wet Bij- zondere Ziektekosten is Gouwe-IJssel Van de niet goede fietsen hadden er 5 te gladde banden, 13 kapotte achterlich ten, 2 defecte remmen, 16 geen (goed) witte achterspatborden, 6 losse sturen, 8 defecte bellen, 4 geen reflectoren, 2 losse wielen en 4 kapotte voorlampen. Vaak kwamen meerdere gebreken aan één fiets voor. Deze fiets was dan in een slechte staat van onderhoud. De politie en de onderwijzers hopen dat de kinde ren, die met die fietsen toch deelnemen aan het drukke verkeer, de mankemen ten thuis gemeld hebben en dat de ou- dershun voordeel ermee doen. WADDINXVEEN Mevrouw C. A. Versluis-de Booy van de Molenring 105 bleek in het bezit te zijn van lotnummer uitgereikt in de speelgoedzaak van de heer R. v. d. Wal in het winkelcentrum "de Passage”. Mevrouw Versluis-de Booy wist nog dat ze bij een aankoop daar het winnende lotnummer in han den had gekregen. Bij de uitreiking in de winkel waren ook nog aanwezig haar man en twee kinderen Marcel (11) en Sabrina (9). WADDINXVEEN Mevrouw J. van der Stelt-Hofman van de Jan Dorrekenskade-West 18 kon haar geluk niet op toen bleek dat zij de bezitster Mag ik mij even voorstellen, ik ben Brenda Mos - geboren Langenheim. Een heleboel kinderen uit Waddinx veen kennen mij wel. Ik loop altijd met mijn baasje door Waddinxveen en ga samen met hem boodschappen doen. Ik loop altijd los want aan een lijn dat vind ik niet zo prettig, jullie toch ook niet? Mijn behoefte doe ik altijd netjes in de goot, zodat nie mand last van mij heeft. Ik vind de kinderen in Waddinxveen altijd erg lief, ze aaien me en praten of stoeien met mij. Maar ja, nu wordt ik al een beetje oud, ik ben al 11 jaar en dat is net zo oud als een mens van 77 jaar. In de winkels waar ik naar bin nen mag krijg ik altijd wat lekkers. De maand december is voor de mees te mensen een gezellige maand met feestjes en lekker eten, bij mij thuis ook hoor. Maar ik, Brenda, zie vrese lijk tegen deze maand op. Sinterklaas is maar net het land uit of er wordt overal in Waddinxveen met die rare dingen gegooid en die geven zulke harde knallen, daar wordt ik niet goed van. Weet je, net als met mijn leeftijd hoor ik alles zeven keer zo hard als jullie. Nou je weet dat die rotjes zo vreselijk hard knallen, de mensen schrikken daar al van en ik als hond schrik me helemaal honds dol. Ik ben heel erg bang van v Ik kom dan maar liever niet buiten en kruip thuis heel ver weg in een hoekje, misschien hoor ik het dan niet. Maar ja, ik MOET natuurlijk wel eens voor een plasje naar buiten, maar door de zenuwen kan ik niet eens plassen. Ik krijg het dan ver schrikkelijk benauwd. Gelukkig heeft mijn baasje een auto en dan ga ik Waddinxveen uit om buiten mijn behoefte te doen. dere middagen en avonden. Dus is het prima wonen in het Anne Frankgebouw. En van mij mogen de be woners van Souburgh ook een betere huisvesting. Ik vind het heel jammer dat het Anne Frank, niet enige tientallen meters zuidwaarts is geplaatst zodat de schitte rende recreatiezaal en de heel mooie toneelzaal, aan de noordzijde aange bouwd had kunnen wiorden. Nu deze aan de westzijde is geplaatst, zijn er op de eerste etage, twee woningen met ge heel geen uitzicht, en op de tweede etage zijn twee “woningen met weinig uitzicht, verder is het heel prettig wo nen. Wij wonen er thans elf jaar. Wat ik voor de bewoners van Souburgh in de toe komst heel gaarne toewens. W.v.d, HEIJDEN Jan van Bijnenpad 19 137075 dat woensdag 2 december was getrokken. Het daarop gevallen briefje van duizend gulden werd vrijdagmiddag I WADDINXVEEN Het is beslist I geen verloren tijd geweest die de Wad- I dinxveense rijkspolitie heeft besteed H aan het nakijken van de fietsen van de I leerlingen uit de vierde, vijfde en zesde I klas van de openbare mr. A. de Roos- I school aan de Wingerd. Daarvan was I vorige week maandag sprake. Hoewel I de meeste tweewielers in orde waren kregen de meisjes en jongens (en hun I ouders natuurlijk) wel een aantal advie- zen voor het onderhouden van de twee- I wielers. Mevrouw J. van der Stelt-Hofman krijgt duizend gulden uit handen van de heer H. van der Linde terwijl haar man en slager Kerver toekijken. Foto: Weekblad Voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Een nieuw, centraal ontworpen admi nistratiesysteem voor de wijkwerk- zaamheden van de zusters, dient per manent in het gebouw aanwezig te zijn. Bovendien moeten de zusters er elk gewenst moment bij kunnen ko men en er rustig aan kunnen werken. Dit vereist een onderzoek naar een geschikte ruimte, omdat die binnen de reeds bestaande accomodatie niet kon worden gevonden. Besloten is om hiervoor de huidige (dubbele) garage te laten inrichten. De kosten voor het maken van een goede kantoorruimte daarin, kunnen uit de gewone middelen van de vere niging worden gefinancierd. Ten slot te kan nog worden vermeld, dat het wijkgebouw in 1981 een grondige opknapbeurt heeft gehad, met name schilderwerk en stoffering. BIJZONDERE ACTIVITEITEN De bekende landelijke Nederland- Oké-actie heeft ook in Waddinxveen activiteiten gegeven. In het plaat selijke comité, onder voorzitterschap van wethouder mevrouw L.M. Oos terbroek-Waagmeester is het Groene Kruis vertegenwoordigd door mevr. J.J. Rietveld-Bus. In de actieweek, begin september 1981, zijn door het comité verschillende evenementen ge organiseerd. De avond waarin wijk verpleegkundige zuster Kastelein het een en ander vertelde over de ver schillende aspecten van het wijkwerk, trok goede belangstelling en werd zeer gewaardeerd. De werkgroep Magazijnen in de ba siseenheid Gouwe-IJssel heeft in no vember 1981 een onderzoek afge sloten betreffende de inventarissen van de verschillende magazijnen in de basiseenheid. Voorlopige regels zijn geformuleerd om tot een volledi ge coördinatie van magazijnen te ko men, o.a. met het oog op interlo kaal leenverkeer, en om tot een ver antwoord en voor de financierende instanties acceptabel aanschaffings en vervangingsbeleid te komen, overeen komstig de wensen van de AWBZ- organen. Meyers) en de wekelijks vier kleu- terbureaus (mevrouw Hermans, me vrouw Meyers en mevrouw Stien- stra), noemt het bestuur van de kruis vereniging in het jaaroverzicht 1981 ”een echt multifunctioneel gebouw”. ’’Behalve de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters worden er ook cursussen gehouden voor ouders van kleuters en ouders, c.q. aanstaan de ouders van zuigelingen. Ook voor vele andere activiteiten op het gebied van de gezondheidszorg, zoals bijv, sportkeuring en inenting, is het ge bouw beschikbaar.” De bovenverdieping, de voormalige woning van oud-wijkverpleegkundige zuster De Boer, is verhuurd als kan toor- en vergaderruimte aan de ba siseenheid. De beide hoofdwijkver pleegkundigen en twee administra tieve krachten hebben er hun vaste kantoor en er is een ruime vergader zaal beschikbaar. He't Groene Kruis Waddinxveen, aan- I gesloten bij de Provinciale Kruis- vereniging Zuid-Holland, vormt sa- Imen met de kruisverenigingen van I Boskoop, .Reeuwijk, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Ze- 9 venhuizen /Moerkapelle een ”basis- eenheid”. Deze basiseenheid heeft J ook de vorm van een vereniging, I waarvan alle genoemde kruisorgani saties lid zijn. Deze overkoepelende 9 vereniging draagt de naam ”De Ve- j reniging voor Gezondheidszorg j Gouwe-IJssel”. een ’’erkende” kruisorganisatie; de plaatselijke kruisverenigingen zijn dan ”niet-erkende” kruisorganisaties. Deze niet-erkenning heeft uitsluitend betrekking op de financiering, waar bij alles loopt via de basiseenheid. Dit neemt niet weg dat de overheid van de niet erkende kruisorganisa ties nog heel wat verwacht. Het personeel, bestaande uit wijk verpleegkundigen en wijkziekenver zorgenden, is in dienst van Gouwe- IJssel; de plaatselijke activiteiten, zoals ledenwerving, ledenadministra tie, organisatie van consultatiebu reaus voor zuigelingen en kleuters, beheer en exploitatie van een wijkge bouw en alle andere activiteiten voor het contact tussen het Kruis werk en de bevolking, komen voor de verantwoordelijkheid van de plaatse lijke vereniging. Van het bestuur daarvan wordt verwacht een bij drage in de vorm van mankracht, aan het bestuur van de basiseenheid. In dit opzicht heeft het bestuur van Waddinxveen geen geringe taak. De Waddinxveense Groene Kruis voorzitter J. in ’t Hol is voorzitter van de ledenraad (een soort alge meen bestuur) van Gouwe-IJssel. De penningmeester van Waddinxveen, de heer C.C. v.d. Klauw, is eveneens penningmeester van het dagelijks be stuur van Gouwe-IJssel, een waar lijk geen geringe taak. Verder zijn leden van de ledenraad de Waddinx veense bestuursleden H. Huizer en A. van Veen. De laatste is tevens secre taris van het Waddinxveense Groene Kruis. Niet minder dan vier bestuursleden van Waddinxveen doen aldus mee aan het bestuurswerk van Gouwe-IJssel. Bovendien heeft de heer Van Veen het voorzitterschap van de Werk groep Magazijnen in de basiseenheid. Deze werkgroep bestudeert de vele aspecten van de uitleenmagazijnen van verpleegingsartikelen voor een goede coördinatie van de magazijnen. In deze werkgroep, bestaande uit afgevaardigden van alle aangesloten verenigingen, is ook het gezamen lijke personeel van de basiseenheid vertegenwoordigd in de persoon van de zusters F. Bogaards en B.A. de Joode, beide uit Waddinxveen, zodat ook hierin Waddinxveen ruimschoots aandeel heeft in het werk. WIJKGEBOUW Het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Stationsstraat, waar de wijkverpleegkundigen een zelfstandi ge taak hebben naast de artsen voor de wekelijks twee zuigelingen bureaus (dr. Schipper en mevrouw Wi ~:!&i - ZC? -

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 15