Excelsior 2 ten onder tegen Damlust Snert-race Antilope tatieloop voor de jeugd over 2 km. start om 11.00 uur. De prestatieloop over 4,8 en 9,6 km. start om 11.30 uur. Demonstratie TOOS en Parker Postzegelbeurs TOOS-basketbal wint d ir Henny Barendrecht Dammen met Excelsior gymnastiek WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE De speelsters en spelers van Be Fair-volley Volleybal om de beker Schutters in Rotterdam succesvol Wedstrijden TOOS- FLORIDA VERLIEST: DEGRADATIE Een boekenbon? Persoonlijke winst voor biljarter Kloet Knap herstel van Be Fair- volleybalsters Voor WSV nadert ook ’’Winterstop” De jeugdige kern van de Waddinxveense tweede klasser Het goed draaiende Be Fair kent een snelle speler: Bert de Wilde 133 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 DECEMBER 1981 (Foto Weekblad voor Waddinxveen! Be Fair). BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 MET SEIZOENGEBONDEN ÉR waddinxveen - Na het succes van de laatste postzegelbeurs (zeer druk en gezellig) is er woensdagavond (9 december) om acht uur weer post- «gelruilbeurs in Café Sport aan de Kerkstraat. I WADDINXVEEN Het eerste voetbalelftal van Be Fair draait op dit moment sterk. Dank zij de inbreng van veel kwaliteit en elan worden er erg goede resultaten geboekt in de huidige tweede klas-competitie. De kwaliteit wordt vooral gebracht door de wat oudere spelers, zoals Bron, Koele, Angenent en Verhoef. Ook de komst van de gebroeders Graaf land legt Be Fair geen windeieren. Daaromheen bewegen zich een aantal jeugdige spelers van om en nabij de 20 jaar, die zich voortreffelijk handhaven en erg veel kunnen en willen leren van hun teamgenoten. Het tweede elftal is eigenlijk op dezelfde wijze samenge steld en voert niet zomaar de ranglijst aan. Dat betekent dat de reserves aan wezig zijn hetgeen een gelukkige om standigheid is. x t W LEDEN Toch blijkt uit bovenstaande, dat de 4 F''" voorsprong de rust C. BARELDS. 6 pnt. 5 pnt. 4 pnt. 3 pnt. 2 pnt. 1 pnt. 0 pnt. 39 pnt. 38 pnt. 37 pnt. 33 pnt. 31 pnt. 29 pnt. 27 pnt. 24 pnt. 20 pnt. 20 pnt. 18 pnt. 17 pnt. 17 pnt. I 7 pnt. 15 pnt. 15 pnt. 12 pnt. 12 pnt. II pnt. 10 pnt. 9 pnt. 5 pnt. 0-1 afg- afg. afg. 0-1 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 afg. 1-0 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 5-11 0-2 0-2 0-2 2-0 1-1 1-1 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 1-1 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 6 pnt. 5 1/2 pnt. 5 1/2 pnt. 5 pnt. 3 pnt. 2 pnt. 1 pnt. 0 pnt. 8-20 8-17 8-16 8-15 8-14 8-13 8-13 8-11 8-10 8- 8 8- 5 8- 2 erg goed op de spelers over. Voor per soonlijke training gaat hij niet uit de weg! Vooral de jongere spelers weten dan wat hen te doen staat. Bert: ”Je kunt bij hem terecht Bert vindt ook dat Be Fair gaat begrij pen wat er nodig is om op 2e klas nivo of hoger te spelen, bijvoorbeeld een nivo trainer, opleiding van de jeugd wat ste viger aanpaken, sponsoring (Verzijl Sport en Stolker Meubehoonzalen), be geleiding en overtrek;-persoonlijke za ken regelen. Allemaal erg goede zaken die er mede toe bijdragen Be Fair op een hoger plan te brengen. Dergelijke ondernemingen bewijzen dat Be Fair positief bezig is. Het Het prestatieve kan nog veel beter. Deze uitspraken tekenen de wijze waarop Bert zich beweegt in z’n vereni ging. Bert voorspelt Be Fair dan ook een zonnige toekomst want volgens hem is het talent aanwezig maar ze zullen er keihard voor moeten knokken om erbij te komen. "Onze jeugdtrainer de heer Van Leeuwen werkt daarhard aan." opstellingen, nl. E-2, D-3, C-5 en toen begon het feest, zoals Bert zelf zegt. De progressie in Bert z’n prestatie werd in geluid door de toenmalige jeugdtrainer Kievit die Bert goed genoeg vond voor C-l, daarna B-l en A-l. "Hieruit blijkt", aldus Bert, "dat de begeleiding goed geweest moet zijn anders kan dat niet. Er wordt op je gelet!" "Be Fair besteedt veel aandacht aan de jeugd wat ik vooral heb ervaren toen ik overging naar de senioren!” In het C-l elftal kwam hij voor het eerst op de voorstopperspositie terecht, de plaats waar hij nu nog speelt. Het uitschakelen van de meest vooruitgeschoven spits speler is zijn taak en hij doet dat met veel voldoening. Het sportieve hoogtepunt tot nu toe vierde hij door middel van een kam pioenschap met A-l. Dat kwam tot stand door een goede begeleiding maar ook door een sfeertj welke hij bij an dere verenigingen nog niet ziet! De overgang van A-l naar de A-selectie- senioren is een erg grote stap, die alleen maar te maken is als je alles wilt geven. Bert: "Vanuit C-5 naar het eerste elftal betekent toch gewoon dat iedere speler z’n kans krijgt. Een erg goede zaak en voor mij een heerlijk gevoel! Ik heb daarbij het genoegen met een aantal zeer geroutineerde teamgenoten te mo gen spelen, waarvan ik elk moment iets kan leren!" Meerdere trainers heeft hij al meege maakt, maar de heer Hartgers is een trainer aldus Bert die bij Be Fair past. Zijn ervaring (ex-prof NAC) brengt hij Hr WADDINXVEEN - In de strijd Excelsior - Zoetermeer dd. 26 november 1981 deed zich aan het eerste bord een fraaie lokzet voor. Excelsior- speler Piet Swart (met wit spe lend) lokte zijn tegenstander H. Boele tot een vermeende doorbraak naar dam. Na wits 20e zet (41-37) was de stand van het diagram ontstaan. WADDINXVEEN B. Kloet van de bij de Verenigde Biljart Verenigingen spelende club Sportvrienden uit Wad- dinxveen behaalde voor de vijfde achtereenvolgende maal een persoon lijke overwinning voor zijn team in de A-klasse van het libre-spel. Voor wat betreft de laatste twee wedstrij den waren dat echter de enige winst punten voor het drietal biljarters. Cosy Corner versloeg in het Wad- dinxveense clubhuis Sportvrienden met 2-4 en de te Boskoop gespeelde wedstrijd tegen Watertoren ging met 4-2 verloren. Het viertal spelers van het B-team kre^g Hof van Holland op bezoek en liet' na puntendeling (4-4) de tegenstander naar Zevenhuizen terugkeren. Ook de in de C-klasse opererende Sportvrienden deelden de punten met hun tegenstanders. Het tweede team stond 4 punten af aan Water toren en het Goudse Haven nam ook 4 punten mee naar de thuishaven. Uitslagen klasse D: Sportvrienden 1 - Nieuwdorp: 8-0 en Sportvrienden 2 - Pomerans 1: 5-3. STEVIG AAN KOP Het in dezelfde klasse als de laatstge noemde Sportvriendenteams uitko mende Royal Inn 1 sleepte in de uitwedstrijd tegen het Moordrechtse Oase een gelijkspel uit het vuur. Het enigste Waddinxveense biljartteam bij de V.B.V. dat vorige week tot winst kwam was Royal Inn 2, dat thuis- spelend het Goudse Pomerans 2 met 6-2 versloeg. De zwartspeler liet zich inder daad verlokken en speelde: 20. 17-21 21. 26x28 18-23 22. 31x22 23x41. Wit staat nu een schijf voor en speelt het onver wachte en fraaie 23. 36-31. Wanneer zwart laat slaan, staat hij 2 schijven achter en kan op geven. Zwart kan via 23. 41- 46 op dam komen. Hierop volgt echter een vernietigende slag van wit via 24. 38-32 46x 17 25. 39-34 17x30 26. 35x4. Voor zwart resteert dan een hopeloze stand. Het verloop was: 23. 20-24 24. 47x36 24-29 25. 34x23 19x17. Wit staat nu een schijf voor en wist de partij te winnen. Een fraaie lokzet. Dat bepaalde eindstanden nog verrassende wendingen kunnen hebben, is weer eens in een partij van de onderlinge compe titie van Excelsior gebleken. Zie als voorbeeld de volgende cijferstand: Wit: 30, 34, 45. Dam op 29 (J. de Wit). Zwart: 3, 25. Dam op 40 Q. de Heer). In deze stand, waarin zwart aan zet is, werd tot remise beslo ten. Immers op 40-25, 29-24 35-40, 24-29 valt herhaling van zetten te vrezen. Wits laatste zet was 24-29 geweest. In plaats van te sluiten was simpe le winst bereikt na het toch wel verrassende 34-29. Zwart moet nu meerslag nemen met 25x23. 45x34 en uit. Oplossing probleem van de vo rige rubriek. Nogmaals de cij ferstand daarvan: Zwart: 4, 12, 14, 21, 22, 23, 27, 29 en 31. Wit: 25,32,34,38,41,43,44, 46 en 48. Wit wint via: 25-20 29x49, 20x9 4x13, 32-28 22x 42, 48x28 49x14, 41-37 met oppositiewinst. Fair-voetbal en werd toen getraind door Cor van Triet, waarmee hij in de competitie het centrum-duo vormde. Toen kon hij nog op geen enkele wijze vermoeden, ooit nog eens met z’n trainer in het eerste elftal te staan. Dat Bert in de beginfase niet zo erg goed uit de voeten kon bleek wel uit de WADDINXVEEN De volleybalda- mes van Be Fair herstelden zich in de zelfde derde divisie knap van de neder laag van vorige week tegen Broleco. Het uit de tweede divisie gedegra deerde MVC uit Maassluis werd in Waddinxveen met 3-0 verslagen. Set standen: 15-8, 15-9 en 15-5. De verdediging, hoog zowel als laag, zat dit keer goed in elkaar en ook het sterke serveren van de Waddinxveensen le verde talrijke punten op. Het hele team van Be Fair, niemand uitgezonderd, speelde een goede wedstrijd. PROMOTIEKLASSE Het herenteam van Be Fair zag in de promotieklasse zijn zegereeks van de laatste weken onderbroken worden door Gemini/Kangeroes 2. In Voor schoten wonnen de zonder Jelle de Vries spelende Waddinxveners de eer ste en derde set, en kwamen in de vierde set met 4-10 voor. Daarna kon de ploeg geen goed meer doen bij de scheidsrechter. Be Fair raakte geïrri teerd, verloor de concentratie en ten slotte ook de wedstrijd met 3-2. Setstan den: 6-15, 15-10, 10-15, 16-14, 15-4. In valler Jack van Dijk speelde bij Be Fair een goede wedstrijd. In de Goudse eerste klasse speelde Be Fair 2 gelijk tegen Weidevogels en deelde Be Fair 3 de punten met Radius 3. WADDINXVEEN - De afdeling bas ketbal van de multisportvereniging TOOS geeft als bijzondere vakantie- activiteit in samenwerking met de eredivisieclub Parker uit Leiden de monstraties en trainingen voor de gehele Waddinxveense schooljeugd. WADDINXVEEN Aad van Vliet van de schuttersvereniging Waddinx veen heeft tijdens de open kampioen schappen in Rotterdam in de B-klasse de derde plaats behaald. De tiende plaats in de A-klasse tijdens dit goed bezette toumooi van de Maasstedelij ke Postschutters was voor Jan Holle man. Eenzelfde plaats veroverde John van Vliet in de C-klasse. John van Vliet, eigenlijk een jeugdschutter, nam deel bij de senioren. Vorige week namen er weer enkele Waddinxveners deel aan de open kampioenschappen van Zoetermeer, weer met goed resultaat. De schut tersvereniging Waddinxveen nam deel met slechts 1 c-korps, bestaande uit Jan v. d. Neut (244), John van Vliet (289), Hans Bouwman (282), Jan Holleman (349), gezamelijk behaal den zij 1164 punten, welk punten- aantal een dik verdiende eerste plaats opleverde. Aan dit open kampioen schap werd deelgenomen door schut ters uit Budel, Zoetermeer, Urk, Rotterdam, Portugaal, Amsterdam. Het persoonlijk resultaat bij dit open kampioenschap, werd een complete Zoetermeerse aangelegenheid. Als eerste eindigde Dik van Lopik, met Dirk de Jong en Gijs Brinkhof, als nummer twee en drie. Een zeer goede prestatie van SV Zoetermeer, maar deze heren schieten dan ook al enke le jaren in de hoofdklasse op natio naal niveau, zodat het voor de schut ters van Waddinxveen, nog wel even zal duren voor ze een gevaar zouden kunnen worden voor deze heren. Woensdag 16 december zal TOOS- gymnastiek (topsport) een onderlinge wedstrijd houden voor 15 meisjes in de leeftijd van 7-11 jaar. Zij zul len turnen in de klassen IV en III. De wedstrijd, die een voorbereiding is voor de landelijke Grand Prix-tour- nooien later in dit seizoen, zal wor den gehouden in de gymzaal achter het KW-plein en begint om 17.30 uur. Zaterdag 19 december zal, wederom in de gymzaal van het HAVO/Athe- neum, de le wedstrijd van de tum- competitie Kring Gouda en Omstre ken (wedstrijdsport B) worden ge houden. Zes TOOS-meisjes zullen dan aantreden tegen ploegen van Pm Patria (Zoetermeer), Tumo (Moordrecht) en DOS (Schoonho ven). Aanvang 13.30 uur. Belangstellenden zijn bij alle wed strijden van harte welkom. bestaat de mogelijkheid om ook bij de start in te schrijven. Inschrijfgeld f. 3,50. Bij de start is géén kleedgelegenheid aanwezig, in het clubhuis wel. De afstand van het clubgebouw tot de start is ca. 6 km. Verdere inlichtingen bij Mieke Droog, tel. 9120. WADDINXVEEN - In de eerste ronde om de volleybalbeker speelt de afdeling volleybal van de christe lijke sportvereniging Be Fair zater dagmiddag 19 december tegen het een klasse lager, maar stevig aan kop staande Alphense DAC 1. Deze vol leybalwedstrijd, die om twee uur be gint, wordt gehouden in sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. De toe gang is gratis. Be Fair staat in de promotieklasse op de 5de plaats. De stand in deze klasse is na 8 wedstrijden als volgt: 1. Jupiter 2. Radius 2 3. V&A 2 4. Leython 5. Be Fair 6. Donar 7. Punch 8. Novo 9. Gemini K2 10. VVV 11. WW 12. RVV OEFENWEDSTRIJDEN Afgelopen zaterdag werd er niet voor de competitie gespeeld. Er werden alleen twee oefenwedstrijden ge speeld waarin heren-junioren A ver rassend van aspiranten A verloor (3-2) en heren 2 na een zeer spannen de wedstrijd met 3-2 van heren 5 verloor. Aanstaande zaterdag (12 december) wordt er weer volop gespeeld. Om 15.00 uur de topper (in hun klasse) heren 3 (Be Fair) - Voy 1. Om 16.45 uur speelt heren 2 tegen DOS 4. Heren 1 speelt tegen het op papier veel zwakkere VVV 1. De wedstrijd begint om 17.00 uur in sportzaal ’’Groenswaard”. stelljgen. Cor bereikte dit resultaat vanuit een opening, welke zijn stok paardje is, namelijk de Roozenburg- opstelling. Piet Swart wist tegenstan der Crone op de knieën te krijgen middels een fraaie lokzet. Wanneer Crone de bedoelde zet niet zou spe len, zou hij een hachelijke stelling krijgen. Na de gespeelde zet volgde een combinatie, welke direct winst gaf. en man eindigden op 1 en achterstand. 1Kees v.d. Berg 2. Janneke Terpstra 3. Bert Kooyman 4. Leo Groeneveld 5. Elbert v.d. Berg 6. Rob Zalm 7. Peter van Eek 8. Anja Smith 9. Jos Cammeraat Edgar den Heyer 11. Johnny Vink 12. Jaap Bremmer Marcel Brandhorst Harry Mulders 15. Nico Gouw Michael den Ouden 17. Jeroen v.d. Berg Vincent Idelenburg 19. Edwin Idelenburg 20. Edwin van Gils 21Arie van Vliet 22. Hanneke Dankers WADDINXVEEN - De Waddinx veense badmintonclub Florida kreeg dit weekeinde het Zeeuwse Avanti op bezoek. De eerste competitieron- de had geleerd dat als er punten ge haald zouden kunnen worden dat dat dan tegen Avanti zou moeten gebeu ren. Het bleek een ijdele hoop. Erik de Frankrijker werd finaal van het veld gespeeld. Ronald Struijs bracht via een overwinning weer hoop in de Waddinxveense harten. Bert Wijnber gen verloor in een longset en toen voorts ook Martien Kuyf en Ilona Groeneveld hun partijen de mist in zagen gaan, was alle hoop op een. goed resultaat vervlogen. Wel zag Liesbeth Bergeijk erg knap kans om haar eerste single van deze kompeti tie te winnen. De beide gemengd- dubbels, het damesdubbel en het eer ste herendubbel gingen verloren. Dat de Frankrijker/Kuyf nog kans zagen hun herendubbelpartij te winnen was alleen voor de statistieken nog van belang. Het werd 3-8, waarmee Flori da’s lot - degradatie - is beslecht. Dit alles vindt plaats op dinsdag 22 december in de sporthal ”De Sniep” in Waddinxveen. De zes Amerikaanse profs van Parker zullen de jeugd van negen tot onge veer twintig jaar wegwijs maken in de geheimen van de basketbalsport. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 de cember worden in de gymzaal van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum aan de Sniepweg de turnkampioenschappen (wedstrijd sport A) van de Kring Gouda en Om streken gehouden, waaraan zal wor den deelgenomen door TOOS-gym- nastiek. Aanvang 13.00 uur. WADDINXVEEN - Dat de ’’win terstop” nadert is aan de spelers van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV niet te merken. Er werden liefst vier partijen afgebroken. Oosterloo komt er dit seizoen steeds beter in. Hij staat bekend om zijn degelijk heid en zijn remises. Maar hij wil dui delijk van dit imago afkomen. Zijn laatste drie partijen eindigden in winst of verlies. Afgelopen donder dag wist hij, de laatste tijd sterk draaiende Torenbeek, een nul toe te brengen. In de onderste regionen stonden er ook een paar leuke partijen op het programma. De Bruin zag in het eindspel iets over het hoofd tegen De Schrijver en kon toen wel inpak ken. Verwaal herstelde zich heel knap tegen Kleiweg en ging met de volle winst naar huis. En, ja het wordt vervelend, al weer een nieuw lid. De naam Van Offeren. Hij moest tegen Goor de vlag strijken maar er zijn nog veel schaakavonden in het A.F.-centrum, dus wie weet. Aan de kop gaat nog steeds Joosten gevolgd door Van Deelen. UITSLAGEN Besemer - Joosten v. Deelen - J. v. Oort Smitskamp - W. v. Oort M. de Haan - Versluis de Vries - v.d. Starre Kardol - Burger Muit - Twiss Oosterloo - Torenbeek Littooy - v.d. Heide Asscheman - Bregman Ket - Ritter Schrijver - de Bruin v.d. Ree - v.d. Eijck Ponsioen - de Boek Nekeman - P. de Haan Kleiweg - Verwaal Goor - v. Offeren Sonneveld - Bloem JEUGD In het kader van de komst van de Goedheiligman stond er donderdag een snelschaakcompetitie op het pro gramma. Met natuurlijk voor ieder een een prijsje. De Sint inspireerde de jeugd danig, want in de tien minuten partijtjes werd er hevig geduelleerd. Dit zijn de uitslagen: GROEP A 1Hans van Woudenberg 2. Martin van Willigen 3. Sandra Wientjens 4. Egbert Schroten 5. Paul van Deelen 6. Marcel Haan 7 Mario Koopman GROEP B 1Huug de Vries 2. Eric Claassen 3. Steven Verhagen 4. Claudia Torenbeek 5. Hans Kimmel 6. Richard Wicrrtjcns 7. Arthur Köllman 8. Harro Bosma WADDINXVEEN - Excelsior’s tweede damachttal ging in de finale ronde 2e poule GDD onderuit tegen het toch sterke team van Damlust uit Gouda. Als enige van het Wad dinxveense team wist Gerrit Heeren knap te winnen. Kees Blonk, Piet van Es en Jan Both wisten allen remi ses te behalen. Excelsior 2 - Damlust 3 G. v.d. Zijden - A. de Koning D. Heeren I - K. Nieuwenhuizen J. de Heer - G. Hendriksen G. Heeren - M. Jansen C. Blonk - J. van Mannekes P. van Es - I. Aschberg D. Brandhorst - Th. Wildschut J. Both - GJ. de Vries ONDERLINGE Toch enkele kleine verrassingen in de 14e ronde van de onderlinge compe titie van de damvereniging Excelsior. Onder meer het gelijke spel, dat club kampioen Kees Kramp Borsboom moest toestaan. Een knappe presta tie van laatstgenoemde. Vermeldenswaardig is ook het gelijke spel, dat Cor Stolker tegen de immer taaie Teun Twigt wist te bewerk- Als de prestatieloop volbracht is, kan er snert met stokbrood gegeten wor den in het clubhuis aan de Alber- dingk Thijmlaan. Inschrijven vanaf 10.00 uur in het clubhuis. Eventueel Een van die eerste elftal ’’jonkies” is "reus" Bert de Wilde. Enorm wils krachtig, erg snel, goed koppend maar ook erg leergierig. Een speler waar al leen al door zijn verschijning veel van uitstraalt. ZEVEN JAAR schutersvereniging Waddinxveen, ook Bert koos al op 7-jarige leeftijd voor Be buiten haar eigen competitiegebeu- Fair-voetbal en werd toen ren, regelmatig van zich doet spreken in het district Zuid-Holland. De vere niging kan nog best wat leden ge bruiken, die enthousiast zijn voor de schietsport. Elke dinsdagavond ko men ze samen in het gezellige clubge bouw aan de Alb. Thymlaan. De jeugd begint al om zeven uur, waarna de senioren zo rond de klok van acht aan hun wekelijkse schietavond be ginnen. In het clubgebouw aan de Alberdingk Thymlaan beschikt de SV Waddinx veen over 9 overdekte banen, voor zien van elektrische kaarttranspor- teurs. De schuttersvereniging be schikt over een uitgebreide kollektie luchtwapens, welke ter beschikking staan van de leden. Naast het beoe fenen van de schietsport, wordt er in de gezellige kantine regelmatig aan klaverjassen gedaan. Belangstellenden - dus ook jeugd - kunnen kennismaken met de schiet sport en de schuttersvereniging Waddinxveen elke dinsdagavond van af 19.00 uur. Voor telefonische in lichtingen kan men terecht bij de secretaris Wim de Bruin (tel. 6085) of op dinsdagavond via nr. 01828- 6528 (kantine). Na de vorige uitnodiging voor nieuwe leden, kwam regelmatig de vraag naar voren, of men een eigen wapen moet bezitten om lid te kunnen worden. Een eigen wapen is een plezierig en veelal geliefkoosd bezit voor een schutter, maar het is absoluut niet nodig voor het lidmaatschap van de schuttersvereniging Waddinxveen. Juist omdat de vereniging over zeer moderne wapens beschikt, zowel ge weren als pistolen is de eerste kennis making met de schietsport voor toe komstige leden een kennigsmaking met een zeer interessante sport zon der dat erg hoge kosten moeten wor den gemaakt. Downey en Steve Puidokas geven uitleg en demonstreren bepaalde technieken met de bal, ieder op zijn eigen specialiteitengebied. Het pu bliek kan vervolgens zelf meedoen. Ter afsluiting spelen de Amerikanen, die gemiddeld zo’n twee meter lang zijn, tegen de jonge bezoekers. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt zon dagmorgen 13 december in het dag- recreatiegebied ’t Weegje de jaarlijkse snert-race. De snert-race is een prestatieloop over 2, 4,8 en 9,6 km. De start en finish is op de parkeerplaats in het recreatiegebied ’t Weegje. De pres- WADDINXVEEN De volleybal- competitie, waaraan door de afdeling volleybal van de christelijke sportvere niging Be Fair wordt deelgenomen, is 'alweer twee maanden aan de gang. Er kan dus nog best een overzicht worden gegeven van de samenstelling van de eerste teams van Be Fair, alsmede van de voornaamste bestuursleden zoals die op de ledenvergadering werden geko zen. Ook bij de heren vond geen trainers- wisseling plaats. Opnieuw zal Wim Ban- nink als trainer/speler/coach proberen heren 1 van Be Fair vanuit de top van het district (promotieklasse) te laten promoveren naar de landelijke compe titie. Dames 1 bestaat uit de volgende speel sters: Margriet Croes (30), Dory v. d. Meent (27), Liesbeth van Diermen (27), Jannie Zeeman (25), Marcella Kooy man (18), Cocky Smits (29), Joke Baans (28) en Astrid v. Dijk (26). Heren 1: Wim Bannink (31), Jelle de Vries (24), Wim v. d. Burgh (28), Dirk Janmaat (25), Rob Vertegaal (25), Gert Koele (34) en Huib Nederhof (22). De bestuurstaken binnen Be Fair- volleybal zijn als volgt verdeeld: Voorzitter Hans op ’t Landt, tel. 01821- 2675, secretaris Fred Aalbertsberg, tel. 8366, penningmeester (vacant), jeugd- comm. Willeke Claus, tel. 7664, weds- trijdcomm. Hans van Vark, tel. 5258, publ. comm. Peter Dekker, tel. 6188, adviseur Evert Jan van Beek, tel. 01829- 2932. Speciaal op de te houden veiling zijn er complete jaaruitgiftes tegen lage prijzen. Ook muntenverzamclaars kunnen terecht, daar er ook munten verhandeld worden. Iedereen, die belangstelling heeft voor basketbal kan van 13 uur af terecht in de sporthal. Het festijn duurt tot ongeveer vier uur. Deel nemers moeten zaalschoenen en sportkleding meenemen. Onder andere Michtell Plaat, Dave R. van Dijk - K. Huizinga A. Blom - J. de Wit J. Borsboom - C. Kramp A. Crone - P. Swart T. Driesse - T. den Ouden sr. T. den Ouden jr. - J. de Pater C. Stolker - T. Twigt A. Zwanenburg - J. v.d. Eist B, van Eijk - M.C. v. Willigen G. van Mannekes - A. Rietveld P. van Gils - D. Heeren 2 JEUGDGROEP Excelsior’s jeugdkampioen Kees van de Berg is met een score van 39 pun ten uit 21 wedstrijden winnaar ge worden van de le ronden van de jeugdgroep. Hij moest 1 speler een gelijkspel toestaan en verloor verras send zijn wedstrijd tegen Edgar den ïleyer. Tot aan de laatste ronde bleef het een spannend gevecht zoals uit de eindstand mag blijken. De nrs. 2 3, Janneke Terpstra en Bert Kooy- 2 punten WADDINXVEEN - Door het goede spel en de vele punten van Henny Ba rendrecht heeft het eerste heren seniorenteam van de afdeling basket bal van de multisportvereniging TOOS een belangrijke overwinning behaald op het Pijnackerse Guards. Door deze overwinning kon TOOS zich op de vijfde plaats van de rang lijst handhaven. TOOS kwafri in de eerste minuten al gelijk achter. Door te gehaaste aanvallen werden veel schoten ge mist. De man-to-rhan verdediging van TOOS fungeerde ook niet optimaal. Met name door punten gemaakt in de bucket kon Guards op een geringe voorsprong blijven. TOOS kwam wel weer wat dichterbij en kwam zelfs ge lijk maar kon niet beletten dat Guards met een in ging 33-38. Na de rust ging TOOS over op een zone-verdediging. Guards ving dit goed op door zeer rustig en beheerst rond te passen en gemakkelijke kan sen af te wachten. Maar wel werd door deze zone-verdediging belet dat Guards punten kon scoren door breaks. TOOS kon echter wel door gaan met snelle uitvallen en kon zo doende ook op een kleine voor sprong komen. Ondanks het tamelijk slechte schotpercentage (34 procent) won TOOS geheel verdiend met 67-62. Topscorers waren Henny Ba rendrecht met 39 punten en Rijk Meuleman met 10 punten. Ook de heren-junioren 2 wonnen het afgelopen weekend. De junioren, die tegen Forwodians speelden, hadden een slechte start. Forwodians kon al snel voorkomen met 0-8. Na de rust (6-12) kwam TOOS echter geheel terug. Door veel in de zwakke zone van Forwodians te snijden kon TOOS vrij gemakkelijk weer gelijk komen. De junioren zetten toen goed door en wonnen uiteindelijk met 29-22. Top scorers waren Jan-Karel van Gent met 9 punten en Asa Dirksen en Frank Minnee beiden met 7 punten. Ook de dames-kadetten behaalden een zeer belangrijke overwinning. In een zeer spannende wedstrijd werd net aan van MSV gewonnen. Door deze overwinning staan de dames- kadetten 1 alleen op de tweede plaats. Het eerste jongens-welpen team ten slotte behaalde een zeer grote over winning. Met 142 punten verschil (152-10) werd Forwodians overdon- derd. Alle spelers van TOOS wisten een doelpunt te maken. De meeste punten hadden Mark van Es (52), Robbert Kaufman (36) en Eelco Derks (22). Dit was tevens de groot ste overwinning ooit behaald door een TOOS-team.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 17