I g Dierenpaspoort ook voor W’veense honden en katten Contact politie met publiek Politie had WAAROM IK? geen inspraak Geen fusie van veilingen BEZORG INT Sweelinckhof 31 Telefoon 8950 KLACHTEN? VOOR DONDER DAG 18.00 L'LR BELLEN!!! Ronaat BV Ook W5 veeree politie moet gaan bezuinigen Door bezuinigingen politie meer op de fiets DANK U HOND IN GOOT BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN v HANDEL EN NIJVERHEID BELASTINGEN BESTEMMINGSPLANNEN M VERGADERINGEN iBf HINDERWET VERGUNNINGEN I OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 nu zuinig met energie verstandig voor morgen! ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres: Postbus 400, 2740AK Waddinxveen. 4 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 9 DECEMBER 1981 WADDINXVEEN GEMEENTE 10. Voorstel tot bepaling van het getal wekelijkse lesuren vakon- 1 1 Hans van Hemert: "Omdat er nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan op het Rode Kruis". Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 15 december 1981aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. Waddinxveen, 9 december 1981 De burgemeester voornoemd, A. H. van Gent (l.b.). Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijke aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Waddinxveen,9december I98l. De burgemeester voornoemd, A. H. van Gent (l.b.). SJOERD VEERMAN ambtenaar van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Bleiswijk heeft een omzet van 225 mil joen gulden. Pijnacker zet jaarlijks ze stig a zeventig miljoen gulden om en Gouda en omstreken groeide van twin tig naar veertig miljoen gulden. Dit re sultaat werd weer minder toen de klad in de bloemenhandel kwam. Het be stuur van de Goudse veiling, die 225 le den telt, had trouwens graag wat meer nieuwe vestigingen aan willen trekken. Dat is de laatste tijd niet meer gebeurd. Als het tot een fusie zou zijn gekomen, dan had tweederde deel van de leden, samen goed voor tachtig procent van de omzet, mee moeten gaan. Aanvraag bouwvergunning A. Boonstoppel Jr. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van donderdag 10 december 1981 gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergun ning van de heer, A. Boonstoppel (Jr.), Alpherwetering 12 voor het gedeeltelijk veranderen van een opslag- en expeditieruimte in een garagebedrijf op het perceel Noordkade 18. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan "Oranjewijk ’75" na 1 ste herziening. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, 20. Voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en af lossing van een door de tennisvereniging ”De Gouwe Smash” 9. Voorstel tot wijziging van de ’’Gemeentelijke regeling studie- bijdragen”. .1 I 1’ 1 1 derwijs aan de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor 1982. 11. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van voorzieningen in de 4-klassige noodschool Pr. Alexanderstraat 19. 12. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor ver bouw en uitbreiding van de Willem van Oranjeschool. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet; voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de Theo Thijssen- school. 14. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de vervan ging van gordijnen in de Groen van Prinstererschool en in De Savornin Lohmanschool. 15. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van een naaimachine ten behoeve van de Kon. Juliana- school. 16. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden voor uitbrei ding en andere voorzieningen Prof. Kohnstammschool. turele minderheden. 19. Voorstel tot verkoop van het clubgebouw in het Burg. War- naarplantsoen aan de tennisvereniging ”De Gouwe Smash”. schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. AGENDA 1Vaststelling van het verslag van de vergadering van 10 novem ber 1981 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bespreking urgentieschema bestemmingsplannen. 4. Voorbereidingsbesluiten (Brugcentrum, Stationsstraat en in trekking voorbereidingsbesluit school Pr. Margrietstraat). 5. Grondtransacties (aankoop grond t.b.v. doortrekking M. Schoutenstraat en aankoop strookje grond langs Ringvaart). 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der del, asiels en dierenpensions moge lijk. Een erkende handelaar (dat wil zeggen degene die een vergunning heeft van het college van burgemees ter en wethouders) zal geen honden of katten zonder paspoort mogen kopen of verkopen. Let bij de aanschaf van beidswet en de Veiligheidswet, alsmede de Wet arbeid buitenlandse werkne mers. Naast de surveillancediensten per auto, vonden fiets- en voetsurveillances plaats in de daartoe aangewezen wijk van de gemeente. Hiervoor werden spe ciale wijkdiensten gepland. Door ver scheidene omstandigheden konden he laas deze speciale wijkdiensten niet plaatsvinden in de frequentie waarvoor zij gepland waren. In het verslagjaar werden ook de be zuinigingsmaatregelen afgekondigd. Dit had ook zijn terugslag op het surveillance-schema. Noodgedwongen werd er meer per fiets gesurveilleerd en dirigeerde men de politieman via de portofoon naar de plaats waar om assi stentie gevraagd werd. De dienstauto’s werden alleen ingezet voor meer spoe deisende zaken of indien de aktie- radius te groot was. GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is de in schrijving van Ronaat Schoenmodes BV, Waddinxveen, gewijzigd. Het zaa- kadres is nu Broekhuizen 4, Wad dinxveen. Wijziging omschrijving be drijf in: Exploitatie van detailhandel sondernemingen (detailhandel in schoenen en aanverwante artikelen). Wijziging omschrijving filialen: Klein handel in schoenen en tassen. DIERENPASPOORT Het dierenpaspoort is een document met gegevens over uw hond of kat: signalement, adres, entingen en der gelijke. Evenals het paspoort van de mensen heeft het dierenpaspoort een nummer. Bij honden zal dit nummer in het oor worden geta- toueerd; zo kan altijd worden vast gesteld of de gegevens in het pas poort inderdaad betrekking hebben op die bepaalde hond. Bij katten is tatouage om praktische redenen voorlopig niet verplicht gesteld. Dit dierenpaspoort is een grote ver betering omdat op grond van het oude Besluit het mogelijk was be paalde entbewijzen die bij vaccinatie waren afgegeven die bij de hond hoorde voor verschillende honden van hetzelfde ras te gebruiken. Dat leidde tot problemen. Het dierenpas poort en de tatouage horen onlos makelijk bij elkaar zodat knoeie- rijen niet meer kunnen. Deze indi viduele herkenbaarheid maakt een goede controle op honden in de han- aan te gane geldlening. 21Voorstel tot aanpassing raadsbesluit tot zekerheidsstellingen. 22. Voorstel tot het beschikbaarstellen van kredieten voor enkele bestemmingsplannen. 23. Voorstel tot regeling van het krediet in rekening-courant voor 1982 bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 24. Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1982. 25. Voorstel tot het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in 1982. 26. Voorstel tot het plaatsen van de adviescommissie R.W.W. op de lijst behorende bij de verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden. 27. Begrotingswijzigingen w.o. wijziging van de gemeentebegro ting 1981 in verband met overname door de Woningbouw vereniging ’’Waddinxveen" van 28 woningen. 28. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 10 december 1981 ter gemeentesecretarie ter inzage. vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN Het is gebleken dat de ledenvergadering van de coöpe ratieve tuindersvereniging Gouda en omstreken met tweederde meerderheid een fusie van de in Waddinxveen geve stigde Goudse tuinbouwveiling met de veilingen in Bleiswijk en Pijnacker van de hand heeft gewezen. Het bestuur van de veiling, dat voorstander van de fusie was, is afgetreden. De vergadering in het veilinggebouw aan de Bredeweg wordt als zeer emotioneel gekarakteri seerd. Alhoewel de afgelopen weken een zekere onrust onder de aangeslote nen heerste, werd toch in brede kring aangenomen, dat de besturen de leden mee zou krijgen in de fusieplannen. Sa mensmelten van de drie veilingen zou immers leiden tot het ontstaan van de grootste groenteveiling van Nederland in Bleiswijk. Concept-vergunning Fa. van der Eijk Ter secretarie ligt vanaf 9 december 1981 tijdens kantooruren en op maandagavond van 19.00-22.00 uur ter inzage de ontwerp beschikking met bijbehorende bescheiden voor een Hinderwet vergunning voor het perceel Piasweg 4-6 te Waddinxveen van de fa. P. en J. van der Eijk voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een agrarisch bedrijf. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 6 januari 1982 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwa ren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. WADDINXVEEN ’’Helaas had men als gebruiker van het politiebureau voor en tijdens de bouw geen in spraak”, staat er in het jaarboek ’80 van de plaatselijke rijkspolitie. Zoals be kend werd het nieuwe groeps- en rayon- bureau van de rijkspolitie aan de Mo- zartlaan dit voorjaar door Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M. Vro lijk officieel in gebruik genomen. Op 6 fe .bruari werd de officiële paal geslagen voor het nieuwe politiebureau in de gemeente Waddinxveen. Nadat in voorgaande jaren de plannen daarvoor om diverse redenen steeds waren vast gelopen, werden deze eind 1979 vrij on verwacht gerealiseerd. Het nieuwe bureau op het terrein nabij de splitsing Mozartlaan- Beethovenlaan, is een vrij royaal pand met een vloeroppervlakte van ongeveer 1475 m2. De gemeente Waddinxveen Waddinxveen stemde in met de bouw. GEMEENTEPOLITIE Indien de veranderingen bij de Neder landse Politie wat lang op zich zal laten wchten en Waddinxveen over een aan tal jaren toch meer dan 25.000 inwoners zal tellen, bestaat de mogelijkheid dat Waddinxveen dan de beschikking zou kunnen krijgen over een gemeente politiekorps. Met deze toekomstver wachting werd door het gemeentebe stuur bedongen, dat men het gebouw te zijner tijd tegen de boekwaarde zou kunnen nemen en dat men rekening diende te houden met de mogelijkheid het gebouw uit te kunnen breiden. Met dit laatste heeft men dan ook reke ning gehouden en op het garage complex kan nog gebouwd worden. Het royale en vrij functioneel opgezette nieuwe pand geeft ten opzichte van het onderkomen aan de Kerkweg-Oost 228, van waaruit ruim 25 jaar lang werd ge opereerd, een enorme verbetering. Met de huidige bezetting van de groep was het onmogelijk goed te kunnen functio neren in het oude bureau. team, werd dit systeem verder doorge voerd. In deze samenstelling werden diverse controles georganiseerd en uitgevoerd. Veelal waren dit verkeerscontroles (bijv, speciale akties met betrekking tot de verlichting van de schooljeugd ’s- morgens vroeg en gericht toezicht tij dens de winkelavonden. Voorts werden op deze wijze controles gehouden bij de houders van jachtakten en houders van bijzondere machtigingen ingevolge de Vuurwapenwet. Ook werd in dit wijk- teamverband controle gehouden in di verse bedrijven ter controle op o.a. de naleving van de bepalingen van de Ar- Wijziging Verordening Winkelsluitingswet 1976 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat gedurende drie maanden voor een ieder ter in zage ligt op de afdeling Algemene Zaken der gemeentesecretarie een besluit van de raad van de gemeente Waddinxveen van 25 november 1981 tot het vaststellen van de eerste wijziging van de "Verordening op grond van artikel 9, eerste lid, van de Winkel sluitingswet 1976”. Spreekuur wethouder/loco-burgemeester, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00uur. Op de eerste etage is een grote verga derzaal gepland, die ook gebruikt zal gaan worden om dagelijks met elkaar koffie te drinken. Voorts treft men op deze etage aan de administratie al smede de werkkamers van staf- en ka derleden. Op de tweede etage zijn twee kleine zit-/slaapkamers met douche en wasgelegenheid en een keukentje. Deze woonruimte is bestemd voor onge huwde wachtmeesters. Achter het ge bouw, over de totalle breedte van het terrein, is een garagecomplex opgetrok ken. STRENGE NORMEN Een dergelijk politiebureau wordt ge bouwd volgens strenge normen. Som mige ruimten moeten voldoen aan de door de minister vastgestelde standaar- deisen. Vloeroppervlakte van werkka mers, vergaderruimten, verhoorkamers en het cellencomplex zijn afmetingen, waar niet aan te tornen valt. Over het algemeen heeft men bij de inrichting van het bureau rekening gehouden met de interne contacten. Zo zijn op de begane grond o.a. onder gebracht: de receptie of plantonruimte; de werkkamer van het personeel; de ka mer van de rayoncommandant; een werkkamer voor de groepsrecher- cheurs; twee verhoorkamers; vier cel len met aansluitend aan de cellengang een luchtplaats. wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; WADDINXVEEN De economische teruggang heeft ge volgen voor overheidsinstellin gen, dus ook voor het Korps Rijk spolitie, zo staat er in het jaarboek ’80 van de plaatselijke rijkspolitie. Tijdens het verslagjaar kwam de minister van justitie in de maand juni met de opdracht, dat door het korps rijkspolitie alsnog ruim 16 miljoen gulden bezuinigd moest worden. Men stelde voor te be zuinigen op o.a. vergoeding onre gelmatige diensten, telefoonko sten, vergoedingen voor reisde claraties, minutie, kosten voor on derwijs en oefeningen, verbin- dingsapparatuur, benzine- produkten en het wagenpark. De Algemeen Inspekteur van het korps stuurde een brief naar de burgemeesters van rijkspolitiege- meenten en stelde daarin, dat de invoering van bezuinigingsmaa tregelen geen gevolgen mochten hebben op de dienstverlening van de politie aan het publiek. Door deze stelling werd het politiekorps in een moeilijke positie gedreven. Het is nu eenmaal onmogelijk om algemene bezuinigingsmaatrege len toe te passen zonder dat een optimale service-verlening aan het publiek in het gedrang komt. Medio 1980 mochten de ge maakte overuren niet meer uitbe taald worden. Deze uren dienden gecompenseerd te worden in vrije tijd. Hoewel op de groep Wad dinxveen, in verhouding tot an dere groepen, niet zoveel overu ren gemaakt werden, gaat deze maatregel om de uren terug te ge ven toch voor de dienstuitoefe ning problemen veroorzaken. Het werkaanbod wordt er niet minder op. Het recherche-onderdeel is de afdeling, waar over het algemeen de meeste overuren en verschui- vingsuren worden gemaakt. Deze dienst is al uitgebreid tot 3 man om een betere verdeling van werktijd en werkdruk te verkrij gen. Ook de overuren van het overige - geüniformeerde - perso neel mogen niet meer uitbetaald worden. ”De vooruitzichten zijn niet bij zonder hoopgevend en de ver wachting is gerechtvaardigd, dat de bezuinigingen verder doorge voerd gaan worden. Door de dis trictscommandant is een commis sie geïnstalleerd, die de bezuini gingen nauwlettend volgt en at tendeert op een juiste verdeling van de ter beschikking staande gelden en middelen”, aldus staat erin het jaarboek ’80. Planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten. Dinsdag 15 december 1981, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 12 novem ber 1981 3. Bespreking van het gemeentelijk programma voor emancipa- tie-aktiviteiten 1982. 4. Bespreking van het concept-plan en programma voor sociaal- culturele aktiviteiten 1982. 5. Vaststelling van het vergaderschema voor de eerste helft van 1982. 6. Ingekomen stukken. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75” na 1ste herziening. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning met ingang van donderdag 10 december 1981 ter inzage ligt het raadsbesluit van 25 november 1981, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het gebied van het bestemmingsplan ’’Oranjewijk ’75” na 1ste herzie ning, voor zover het betreft het perceel Noordkade 18, zoals het betreffende perceel op de bij het besluit behorende - en als zoda nig gewaarmerkte - situatietekening met rode omlijning staat aan gegeven. stoep die deskundig is op het gebied van tatoueren van de hond. De kos ten van paspoort en tatouage zullen f. 15,— per hond bedragen. De ta- toueerder brengt hetzelfde nummer aan in het dierenpaspoort als wat in het oor staat. PARTICULIEREN Ook particulieren een paspoort voor hun huisdier? In beginsel is dat niet nodig. Het Besluit ziet toe op de han del, asiels en dierenpensions. Dat be tekent alleen honden die in de han del komen, in een asiel of in een pension vooraf zullen moeten wor den voorzien van het tatouage- of paspoortnummer. Het is voor iedere burger nuttig om een paspoort bij zijn huisdier te hebben. Bijvoorbeeld als uw dier op buitenlandse reizen meegaat, moet het ondermeer tegen honds dolheid zijn ingeënt. Gelijktijdig met het in werking treden van het nieuwe Besluit zullen honden en katten worden aangewe zen als diersoorten, die bij grens overschrijdend verkeer een welzijns- certificaat nodig hebben, afgegeven door de inspecteur van de Veti- nairedienst. Dit certificaat zal deel uitmaken van het dierenpaspoort. Voordelen hiervan zijn dat entbe wijzen, gezondheidsverklaringen der gelijke verzameld zijn in één boekje. Een boekje zal ook minder snel zoek raken dan een verzameling papieren. Een ander voordeel is dat de jaar lijks zoekrakende zwerfhonden door middel van hun nummer in het oor teruggebracht kunnen worden bij hun baasje. Als uw dier plotseling naar een pen sion moet omdat u weg moet of om dat de buren niet langer op uw huis dier kunnen passen, is het gunstig dat uw hond reeds voorzien is van een paspoort tatouage en enting. Tot slot geldt hoe jonger de hond hoe beter het is voor de tatouage. "Wij hebben geprobeerd om tot een fu sie te komen, maar zowel Gouda als Pij nacker hebben nee gezegd. We zijn aan deze kant tot het einde toe optimistisch gebleven”, zegt directeur Ruinard van de veiling in Bleiswijk, verreweg de grootste van de drie. WADDINXVEEN Welke contacten onderhoudt de Waddinxveense rijkspo litie met het publiek? Daarvan wordt in het jaarboek ’80 van de plaatselijke po litiemensen een goede indruk gegeven. Het systeem, dat in 1979 ontwikkeld en ingevoerd werd om de gemeente Wad dinxveen in 4 sectoren of wijken te ver delen en in elke wijk een politieteam werkzaam te laten zijn, heeft tijdens die experimentele fase tot de conclusie ge leid, dat dit project kan worden gehand haafd. Ook om andere praktische rede nen, zoals de factor dienstplanning en een beter contact tussen de leden van het wijkteam en het kaderlid van het Omdat er geen registratie bijgehouden werd en wordt van de zaken, die speci fiek door de wijkteams behandeld wor den en van de zaken, die door de alge mene autosurveillance onderzocht wor den, is het onmogelijk om de aktivitei ten van de wijkteams cijfermatig weer te geven. 17. Voorstel tot aanbieding van de rekening 1979 van de Samen werkingsschool voor HAVO-Atheneum. 18. Voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van het project alphabetiserings- en educatieve activiteiten voor cul- een hond of kat dus goed op: bij een erkende handelaar moet het dier altijd een paspoort hebben. Hierop is bij asiels in sommige gevallen een uitzonde ring gemaakt: deze maatregel is ge nomen om de dieren te beschermen. Zonder die uitzondering zouden zwerfdieren zeer gedupeerd worden. TATOUAGE Omdat honden nogal eens werden verkocht met een entbewijs zonder dat dat bewijs bij die hond hoorde, werd gezocht naar een goede me thode om honden individueel te kun nen herkennen. Een pasfoto op het entbewijs leek een goede oplos sing maar in de praktijk blijkt dat op foto’s alle zwarte poedels op elkaar lijken. En dat geldt voor meer soor ten honden. Na veel onderzoek bleek tatouage het beste middel. In andere landen wordt de tatouage-methode al vele jaren toegepast. Zo worden in Frankrijk al sinds 1972 per jaar on geveer 80.000 honden getatoueerd. In Duitsland worden jaarlijks onge veer 50.000 rashonden van een ta- touage-merk voorzien. Ook België be gint met deze vorm van herkenning van de dieren. Het is maar een kleine ingreep, on geveer te vergelijken met een injec tie. De hond krijgt een heel klein nummer in zijn oor. Ook voor Ne derland is het niet iets nieuws. De meeste rashonden in Nederland zijn al getatoueerd. Deze honden hoeven niet opnieuw getatoueerd te worden. Wel moet voor deze honden een pas poort aangevraagd worden. Dit kan besteld worden voor f. 5,— per stuk bij de Landelijke Stichting Regis tratie Gezelschapsdieren Nederland in Amsterdam. Wil men de hond laten tatoueren, dan meldt men dat bij die zelfde stichting in Amsterdam en binnen ze ven dagen staat er dan-iemand op de Gemeenteraad Woensdag 16 december 1981, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 27/28/29 oktober 1981. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan "Bedrijfs terrein Coenecoop”. 4. Voorstel inzake beroepschrift van de heer J. Hogendoorn gericht tegen een geweigerde vrijstelling op grond van artikel 20 Wet Ruimtelijke Ordening. 5. Voorstel tot het wijzigen van de Bouwverordening (3e wijzi ging). ju 6. Voorstel inzake de verdaging van de beslissing op de beroep schriften van de heren P. C. Veenman, P. Baan en E. J. van Beek. 7. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet als bij drage in de kosten van meerhuur van twee aangepaste wo ningen aan de Peter Zuidlaan. 8. Voorstel inzake toepassing Beschikking Geidelijke Steun Woonwagens. WADDINXVEEN - Alle honden en ^katten die worden verhandeld of in een asiel worden ondergebracht, zul len met ingang van 1 januari 1982 moeten zijn voorzien van een dieren paspoort. Honden zullen daarbij ook een tatouage in het oor moeten heb ben met een nummer, dat corres pondeert met het nummer op het paspoort. Voor honden en katten, die in handen van particulieren zijn, is geen paspoort nodig. Dat moet al leen wanneer de dieren (bijv, tijdens vakanties) in een asiel worden on dergebracht. Sinds de totstandkoming van het Honden- en Kattenbesluit in 1964 zijn vooral op het terrein van de ille gale hondenhandel verscheidene problemen aan het licht gekomen, terwijl het Honden- en Katten besluit zelf ook een aantal onvolko menheden bleek te bezitten. Op 9 maart 1981 werd het Honden- en Kattenbesluit ingrijpend gewijzigd. Het besluit is gebaseerd op artikel 2 van de Wet op de Dierenbescher ming die de handel, opvang, het in bewaring nemen, het africhten en doden van honden en katten ver biedt zonder vergunning van het col lege van burgemeester en wethou ders. Belangrijke wijzigingen ten opzichte van het vorige Besluit zijn: 1. het terugbrengen van de zoge noemde entingstermijn van 3 weken naar zeven dagen; 2. het in belang van de dierenbescher ming creëeren op bepaalde punten van een uitzonderingspositie voor asielen, bijvoorbeeld in verband met zwerfhonden; 3. het eisen van vakbekwaamheid voor houders van vergunningen voor het ten verkoop voorradig hebben of in bewaring nemen van honden of katten; 4. het uitbannen van markt- en straathandel in honden en katten. In het nu herziene besluit zijn ook maatregelen opgenomen die een be tere controle mogelijk maken op de handel in honden en katten. Daartoe zijn de nodige veranderingen in het Besluit aangebracht. Eén daarvan is de invoering van het dierenpaspoort.

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3