Diefstal BMW van 43 mille vastgesteld Coenecoop wordt nu SJAAK NOTEBOOM Anneke Grönloh begeleidt lustrumreis 137572 097308 054406 Huize Piasrode te koop voor ƒ595.000,- Benoeming Politie sprak 650 bestuurders aan over niet goede verlichting WADDINXVEEN In de laatste week van november hebben politie korpsen in Midden-Holland en de Krimpenerwaard extra gelet op de ver lichting van (brom)fietsen en auto’s. Deze controle werd uitgevoerd in het kader van de zichtbaarheidscampagne, die Veilig Verkeer Nederland in samen werking met de Centrale Politie Ver- keerscommissie (CPVC) steeds weer houdt in de donkere laatste maanden van het jaar. Ledenvergadering Hartstichting Antiekbeurs in Waddinxveen Driemaal afscheid burgemeester Kerstbal Instuif Inn Laatste vier duizendjes verloot naar Indonesië Actie comité D-Day voor Polen zoekt collectanten Zwakke versterkers geven Waddinxveens signaal door Kabeltelevisie is in Boskoop allerminst juichend ontvangen Kerstboom voor halve prijs Film in De Schaapskooi PPR-vergadering POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 4 KHRsraooM MERV A WADDINXVEEN Bij dc rijkspolitie is gemeld dat in de nacht van zondag 6 op merk BMW 525 rBG£Al\ /HfiLVG PkUSi! 1 een personenauto van het van f. 43.000,— is gesto- jin Wilhelmina- n de auto lagen rijbewijs, portefeuille, n handschoenen. maandag 7 december Automatic ter waarde len. De wagen stond geparkeerd langs de Koningi singel. Vermoedelijk is de auto opengebroken. In nog een aantal persoonlijke goederen, zoals i brillen, radio-cassetterecorder, verrekijker en WADDINXVEEN/BOSKOOP Televisiekijkend Boskoop is, voor zover aangesloten op de Waddinxveense CAI-mast, niet erg enthousiast over het gebodene tot dusver. Behalve over de finan ciële consequenties van aansluiting op de ’kabel’ is men ook niet te spreken over de kwaliteit tot nu toe. Volgens zegslieden het gevolg van te zwakke versterkers voor het doorgeven van het signaal. Bij de gemeente Waddinxveen, leverancier van het signaal, zou niets bekend zijn over slechte ontvangst in Boskoop. In Waddinxveen zijn althans geen klachten. werd niet ge- ZOMER 1982 VERKOOP BANDEN NL OOK IN VIDEO Trekking van maandag 7 december VERKOOP OPNAME APPARATUUR VERHUUR VIDEO SPEELFILMS een is VERKOOP RECORDERS GRATIS .*2jöar garantie INTERESSE? Kom dan even langs WADDINXVEEN De voormalige Waddinxveense ambtswoning van de burgemeester "Huize Piasrode”, die de gemeenteraad in 1976 definiteif van de hand heeft gedaan, staat weer te koop. Het riante huis aan de Sniepweg 1, dat wordt omschreven als een schitterende villa met grote vrije tuin, garage en ei gen zwembad, is door Makelaarskan toor Van Vliet BV in Gouda voorzien van het prijskaartje f 595.000,(vrij op naam). ”Uit informatie bij het bestuur van de Stichting Centrale Antenne In richting Boskoop is ons gebleken, dat houden ten overstaan van een kamer uit het college, waarin zij hun be zwaren hebben kunnen toelichten. Eén reclamant heeft van die moge lijkheid gebruik gemaakt. WADDINXVEEN Tot kassier van de gemeente Waddinxveen is door het college van burgemeester en wethou ders aangewezen de heer F. J. M. Sch- wiebbe en tot waarnemend kassier me juffrouw F. Becker, beiden werkzaam op de afdeling financiën van de ge meentesecretarie. De heer Schwiebbe volgt de heer J. H. C. Roor op, aan wie andere werkzaamheden zijn toe bedeeld. de Ontmoetingskerk de algemene le denvergadering. Op de agenda staan ondermeer verslagen van de secretaris en de penningmeester en een bestuurs verkiezing. Het bestuur stelt zich ge heel herkiesbaar. Voordat de rondvraag wordt gehouden staat de vertoning van de films ’’Reani matie" en "Heart sweet Heart” op het programma. Mensen die interesse hebben voor het werk van de Nederlandse Hartstichting kunnen zich opgeven bij de heer H Winkels, Elzenhorst 34, tel. 3379. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 Aan de scholen waren formulieren ver strekt die konden worden uitgedeeld aan de scholieren, waarin ook nog eens de controle-actie werd aangekondigd. Er werd door de deelnemende korpsen gewerkt volgens een met elkaar afge sproken verbaliseringsbeleid. Óndanks de uitgebreide aankondi gingen van de controle-actie, werden in de actieweek 650 bestuurders aange sproken over de onjuiste verlichting op hun voertuig. Het grootste gedeelte van deze bestuurders kreeg een proces verbaal, terwijl het andere gedeelte, welke bestond uit hoofdzakelijk jeug dige fietsers, het mankement aan hun fiets moesten laten maken en enkele da gen later op het politiebureau moesten komen tonen. Voorts ging naar de ou ders van die kinderen een brief. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Vrienden van de Hartstichting (508 leden) houdt maan dagavond 14 december om acht uur in WADDINXVEEN Op vrijdag 11, zaterdag 12 en zondag 13 de cember wordt de eerste antiek beurs gehouden te Waddinxveen, in het gebouw van tafeltennis vereniging Kwiek (v/h TOOS- soos) aan de Jan Willem Frisoweg 43. De openingstijden zijn: vrijdag: van 17.00 tot 21.00 uur zaterdag en zondag: van 11.00 tot 17.00 uur. In het pas verbouwde en goed op geknapte gebouw van Kwiek kan men o.a. zien en eventueel kopen: poppen, schilderijen, klokken, goud en zilver. Er is voor iede reen wel iets te vinden. VRM 5 /W4AAO6' &OHH&Ü VOOR 06 11 ZUlVÊLHAWOdi. V-LÊÊIWÊ/J seling tussen A. van der Kolk en de gemeente Boskoop. Van der Kolk heeft hierin terloops geïnformeerd naar de mogelijkheid om vergade ringen van de gemeenteraad door te geven via de kabel. Die mogelijk heid is. er, maar eerst zal overeen stemming moeten worden bereikt met de gemeente Waddinxveen die aan de knoppen zit. De voorzienin gen die getroffen moeten worden be lopen echter ongeveer 36.000 gulden. WADDINXVEEN De zangeres An neke Grönloh begeleidt in mei volgend jaar de speciale lustrumtour die het Waddinxveense reis- en passagebureau Van Ginkel BV dan weer naar Indone sië organiseert. "In 1982 vieren we ons eerste lustrum als reisorganisator naar Indonesië”, zo meldt het vorige week verschenen programma Indonesië 82/83 van Van Ginkel BV, waarin reizen staan naar Indonesië, Singapore, Cey lon, Malediven en Thailand. GRATIS 2 jaar garantie 2 jaar verzekering Het voor een nieuw bedrijfsterrein in aanmerking komende gebied ligt tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn Gouda-Alphen a/d Rijn en tussen het scholengebied Sniepweg en de Zuide lijke Dwarsweg. Teneinde te komen tot een operationeel nieuw bedrijfs terrein is het ontwerp-bestemmings- plan ’’Bedrijfsterrein Coenecoop”. Dit ontwerp is op 4 oktober 1979 toegezonden aan de vooroverlegin- stanties. Ten behoeve van het operationeel maken van de gekozen lokatie zijn een tweetal ’’instrumenten” noodza kelijk. Beschikt zgl moeten worden over een (goedgekeurd) bestemmings plan en over de eigendom van de grond. De verwerving van de grond op minnelijke basis heeft uiteraard de voorkeur. Indien echter - onver hoopt - geen minnelijke verwerving mogelijk blijkt, zal - zodra het be stemmingsplan rechtskracht heeft verkregen - tot onteigening kunnen worden overgegaan. In dit verband is het wenselijk om, naast de daaruit sprekende urgentie, in het bestem mingsplan artikel 13 van toepassing te verklaren. Enerzijds dienen daar door eventuele beroepschriften bij voorrang door de Kroon te worden behandeld en anderzijds kan t.z.t. een iets eenvoudiger administratieve onteigeningsprocedure gevoerd worden. Tegelijk met het programma Indonesië 82/83 liet Van Ginkel BV het 64 pagina’s dikke kleurenprogramma voor autova- kantiereizen Zomer 1982 het licht zien. In dit programma worden een reeks met de auto bereikbare vakantiebe- WADDINXVEEN De per 1 januari 1982 tot burgemeester van Wad dinxveen benoemde eerste burger van Haastrecht, Stolwijk en Vlist, de heer C. M. van der Linden, die afgelonen maandag 50 jaar is geworden en op don derdagmiddag 7 januari in Wad dinxveen zal worden geïnstalleerd, neemt afscheid in drie gemeenteraads vergaderingen en staat met zijn gezin in het middelpunt op drie recepties. De heer Van der Linden neemt dinsdag middag 22 december om half vier tij dens een buitengewone gemeente raadsvergadering afscheid als burge meester van Stolwijk. Later op de dag (van half negen tot half tien) is er een receptie in De Stolp. Het afscheid is in Haastrecht bepaald op maandag 28 december. De in deze gemeente te houden gemeenteraads vergadering vindt om half drie plaats in het restaurant Het Witte Hof aan de Hoogstraat, 's Avonds wordt in dit zelfde restaurant een receptie gehou den vanaf half negen. In Vlist is er dinsdag 29 december gele genheid het echtpaar Van der Linden vaarwel te zeggen. In de Vlistertee komt de raad om half drie voor een buitenge wone raadsvergadering bijeen en daar wordt 's avonds om half negen een re ceptie gehouden. WADDINXVEEN Zaterdag 19 de cember houdt de Waddinxveense dans- sociëteit Instuif Inn haar jaarlijkse Ker stbal. Deze avond wordt gehouden in het Anne Frank-centrum. Muzikale medewerking wordt verzorgd door het bekende orkest "Ruby Set". Kaarten kan men telefonisch bestellen op don derdag 17 december tussen 1^.00 en 24.00 uur, tel. 7488. Het Waddinxveense reis- en passagebu reau organiseert al vijf jaar lang eigen reizen naar het eilandenrijk Indonesië, dat zich in een wijde boog uitstrekt tus sen Zuid-Oost Azië en Australië. Deze reizen beperken zich tot de grote Sunda-eilanden Sumatra, Java en Sula wesi en de kleine Sunda-eilanden Bali en Lombok, omdat de andere eilanden nog te weinig op toerisme zijn ingesteld. In het programma is verder Singapore opgenomen, omdat deze stad maar een uur vliegen van Medan ligt en een waar winkelparadijs is. Anneke Grönloh, die dit voorjaar de vernieuwde en uitgebreide vestiging van Van Ginkel BV in Zoetermeer offi cieel opende, begeleidt de tweede Indo- nesiëtour van 8 mei 1982. Tijdens deze reis zal de Nederlandse zangeres, die voor haar laatste langspeelplaat ’’Lied jes van Verlangen” zelfs een hoge on derscheiding van de Indonesische rege ring kreeg, tevens een aantal optredens verzorgen. Voor de deelnemers aan de Verre Oosten-reizen houdt Van Ginkel BV elk jaar een aantal dia- en filmavon den in Party Home aan de Passage. WADDINXVEEN Het nota riskantoor J. in ’t Hol en mr. P. L. van der meulen heeft de laatste vier lotnummers aangewezen waarop briefjes van duizend gul den zijn gevallen in het kader van de door de middenstandsvereni- ging Waddinxveen gehouden Sint Nicolaasactie 1981. Deze actie, waarover de geza menlijke middenstanders niet on tevreden zijn al had men ook hier te maken met een wat minder kooplustig publiek, dat zorgvuldig inkocht, beantwoordde weer ge heel aan het gestelde doel. Maandagavond werden dan ook tijdens een slotbijeenkomst in Party Home de organisatoren Gijs Kraijestein, Teun Ververs en Jan Heemskerk hartelijk bedankt. In die dank werd ook notaris J. in ’t Hol en de kandidaat-notaris mr. J. A. M. Koeck betrokken. En nu dan de laatste vier win nende lotnummers: Trekking van vrijdag 4 december 053152 hier maar onbesproken. EIGEN ANTENNE Een andere kant van de zaak is de eigen antenne. De tijd dat ieder huis zijn eigen antenne mocht heb ben is voorbij. Veelal is dat nu via een privaatrechtelijke bepaling niet meer toegestaan. Men is dus min of meer verplicht zich op de kabel te laten aansluiten, of moet zich behel pen met een binnenantenne. Inte ressant in dit licht is een briefwisse ling tussen de gemeente Boskoop en een ingezetene van deze plaats, A. Op vragen van Van der Kolk ant woordt de gemeente het volgende: ”Ten aanzien van de naleving van het antenne-verbod, dat in enkele ver koopovereenkomsten is opgenomen, zullen wij ons terughoudend blij ven opstellen. Overigens merken wij op, dat het op grond van de Bouw- DIEFSTALLEN/INBRAKEN Vermoedelijk in de nacht van maan dag 30 november op dinsdag 1 de cember werd ingebroken in een kan tine van een sportvereniging aan de Sniepweg. Ontvreemd werd een klein bedrag aan geld en enkele flessen sterke drank. Op donderdag 3 december werd ge tracht in te breken in het N.S.- stationsgebouw aan de Stationsstraat. Vermoedelijk is men bij het uitne men van een ruit gestoord. Vanuit een niet afgesloten schuur aan de Middelweg te Moerkapelle werd een radio-cassetterecorder ont vreemd. Op maandag 30 november omstreeks 01.55 uur werd er ingebroken bij de juwelier J. den Haag aan de Passage. Met een personenauto werd de deur aangereden en daarna open getrapt. Een aantal zilveren siera den werden weggenomen. Daarna is men met gebruikmaking van de per sonenauto gevlucht. In de nacht van vrijdag 4 op zater dag 5 december werd getracht in te breken in een winkel aan de Passage. Gepoogd werd de achterdeur te for ceren. Dit is slechts gedeeltelijk ge lukt. Er werd niets ontvreemd. Op vrijdag 4 december werd op klaar lichte dag ingebroken in een woning aan de Groenezoom. Vermoedelijk is men via de voordeur (was wel dicht, doch niet op slot) binnengekomen. Ontvreemd werd geld (f. 100,—) en enkele sieraden ter waarde van ca. f. 100,-. DIEFSTAL UIT AUTO’S In de nacht van woensdag 2 op don derdag 3 december werden drie per sonenauto’s, welke stonden gepar keerd in de Eikenlaan, opengebro ken. Uit één auto werd een aantal sleutels weggenomen en uit een tweede een verrekijker. DOORRIJDEN De afgelopen week deden zich nabij het benzinepompstation langs de Rijksweg 12 drie gevallen van tanken zonder te betalen voor. In twee ge vallen, hierbij werd voor f. 15,— en f. 72,— getankt, konden de doorge reden bestuurders worden achter haald door de politie. Op donderdag 3 december werd wederom benzine getankt bij het pompstation aan de Rijksweg 12.Na dat de bestuurder voor f. 75,— had getankt, reed hij meteen weg. Aan de hand van het opgenomen kenteken kon de bestuurder korte tijd later door de gemeentepolitie te Rotter dam worden aangehouden. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. DIEFSTAL GASOLIE/DIESEL Op zaterdag 5 december werd aan gifte gedaan van diefstal van gasolie uit een vrachtauto, welke stond ge parkeerd aan de Alberdingk Thijm- laan. Er werd 2 keer, respectievelijk 40 en 50 liter, afgetapt. Totale schade ca. f. 100,—. WADDINXVEEN De actie D-day voor Polen schijnt bij voorbaat al een groot succes te worden. Vorige week heeft het actie-comité een openhartig gesprek gevoerd met een afvaardiging van het bedrijfsleven. Er is daarbij ge sproken, zelfs op aangedrongen, om deze actie in ieder geval een vervolg te geven van een inzamelingsactie van voedsel en kleding in februari/maart. Mensen die voornemens zijn iets voor Polen te organiseren, worden dan ook vriendelijk verzocht contact op te ne men met het actie-comité om te kijken in hoeverre alle krachten gebundeld kunnen worden voor deze inzameling sactie. Het actie-comité richt verder het verzoek aan de bevolking van Wad dinxveen om kleding, schoeisel, speel goed,welke u aan deze actie wilt schen ken, voorlopig te bewaren. Ook tijdens de voorjaarsschoonmaak 111 Het actie-comité wil zich hierop ter dege voorbereiden, afgesproken is reeds dat die actie geheel in eigen hand gehouden wordt, vanaf het eerste pers bericht tot en met de distributie in Po len. Tegelijkertijd zullen er in de ge meente diverse kleine projekten gestart worden waaronder een tekenwedstrijd op de basisscholen en een luciferdoos- stemmingen in Spanje, Italië, Frankrijk, jesactie -■ Het is de bedoeling van het actie comité om de opbrengsten van deze kleine projekten te schenken aan een lagere school in de nabijheid van War schau. Met deze school is al contact ge weest. Voor deze projekten, wordt door het actie-comité naarstig gezocht naar sponsors. De middenstandsvereniging heeft zijn steun toegezegd bij de ver koop van de luciferdozen. COLLECTANTEN Op dit moment stromen de aanmeldin gen van mensen die willen collecteren binnen. Om de actie zo vlot mogelijk te laten verlopen, zoekt men nog naar een uitbreiding van het aantal collectanten. Hiertoe werd een dringend verzoek aan mensen vanaf 15 jaar gedaan om enkele uurtjes vrij te maken op de avond van de actie (22 december). U kunt zich op geven op de volgende telefoonnum mers: 7272,7270,7363,7805 of 7780. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 9 DECEMBER 1981 op dit ogenblik niet de bereidheid bestaat een dergelijke uitgaaf - die wellicht ook zal leiden tot een ver hoging van het abbonnementsgeld - te doen.” ”Wij zullen desondanks de stichting in overweging geven een onderzoek uit te voeren onder de aangeslote-_ nen, teneinde de behoefte aan ont vangst van de uitzendingen van de be doelde programma’s te peilen. Aan de hand van het resultaat van dat on derzoek, kunnen verdere stappen worden overwogen,” aldus het ant woord van burgemeester en wet houders. WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gaat het bestemmings plan Bedrijfsterrein Coenecoop vast stellen. Aangezien er in deze gemeente enige tijd geen bedrijfsterrein meer voor uitgifte beschikbaar is, dient geko men te worden tot de aanwijzing en realisering van een nieuw terrein. De motieven daartoe zijn voorts gelegen in de Waddinxveense taak op werk- gelegenheidsgebied en het plaatse lijke kemenbeleid. Ingevolge het streekplan Zuid-Holland Oost is Wad dinxveen aangewezen als secundaire werkgelegenheidskem en in de Nota Kemenbeleid is het probleem van de verplaatsing van bedrijven uit de ker nen aan de orde gesteld. AANHOUDINGEN Op maandag 30 november werden op verzoek van de Goudse gemeente politie 2 Waddinxveners, respectieve lijk 28 en 25 jaar oud, aangehouden. De twee mannen werden verdacht van verduistering van video-appara- tuur. STORTEN HUISVUIL Op zondag 29 november werd voor de flat aan de Peter Zuidlaan een aan tal vuilniszakken en ander vuilnis aangetroffen. Tegen de storter, bewoner van genoemde flat, proces-verbaal opgemaakt. SNELHEIDSCONTROLE Op dinsdag 1 december werd van 10.00 uur tot 12.00 uur op de Beet hovenlaan een radar-snelheidscontro- le gehouden. Acht automobilisten werden bekeurd, daar zij zich niet aan de maximum snelheid hielden. De snelheden varieerden van 62 tot 70 km/uur. VERLICHTING Ondanks voorlichting, fietskeuringen en controles komt het toch vrij veel voor, dat gebreken ten aanzien van de verlichting worden geconstateerd. De afgelopen week werden 14 be stuurders hiervoor bekeurd. zaterdag 28 november om 14.25 uur. Lichte materiële schade was het gevolg. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Op donderdag 3 december omstreeks 10.00 uur vond een ongeval plaats in de Acaciastraat. Bij een parkeer- manoeuvre raakte een vrachtautobe- stuurder een stilstaande personen auto, waarbij de linker voorzijde van deze personenauto werd beschadigd. Op zaterdag 28 november omstreeks 23.00 uur vond een ongeval plaats bij de flat aan de Wilgenhorst. Een achteruitrijdende automobilist reed tegen een stilstaande personenauto op. Lichte materiële schade ontstond hierbij. DIEFSTAL FIETSEN De afgelopen week werd drie keer aangifte van diefstal van een rijwiel bij de rijkspolitie gedaan. Eén fiets werd teruggevonden en aan de recht matige eigenaar teruggegeven. AANRIJDINGEN Op maandag 30 november om 07.30 uur vonden op de Henegouwerweg nabij de Hefbrug 2 kop-staart-aanrij- dingen plaats, waarbij 5 personen auto’s waren betrokken. Een inha lend voertuig moest naar rechts uit wijken om een aanrijding met een te genligger te voorkomen. Door het af remmen van enkele personenauto’s reden 5 bestuurders tegen elkaar. Op woensdag 2 december om 08.20 uur vond er op het fietspad langs de Henegouwerweg een ongeval plaats tussen een bromfietser en een voet ganger. Op een gegeven moment stak de voetganger plotseling voor de na derende bromfiets het fietspad over. Na medische behandeling is de voet ganger voor nader onderzoek naar het Bleulandziekenhuis te Gouda ge gaan. Een kop-staart-aanrijding deed zich voor op de oostelijke rijbaan van de Kanaalstraat nabij de J.D.-Kade op verordening onder meer verboden is antennes te plaatsen, zonder - pu bliekrechtelijke - vergunning van ons college, tenzij die antennes een klei nere hoogte hebben dan drie meter. Aan de uitvoering van deze en andere bepalingen van de Bouwverordening terzake van (gemeenschappelijke) an tennes kunnen wij ons uiteraard niet onttrekken.” Einde citaat. Een eigen antenne mag dus wel, mits niet hoger dan 3 meter. GESCHRAPT Overigens blijkt dat ook het gemeen tebestuur oog heeft gekregen voor de problemen die de CAI met zich mee kunnen brengen. Dat heeft geleid tot een wat soepeler opstelling. Een voorbeeldje. In de Boskoopse raads vergadering van oktober kreeg de raad een voorstel om grond aan de Voorofscheweg te verkopen aan de woningstichting Patrimonium. Het betreft hier grond voor 24 woning wetwoningen, maar daar gaat het hier niet om. Het voorstel besluit met de mededeling dat de verkoop voorwaarden zullen worden herzien, zodanig, en nu citeren we maar weer even: dat de verplichte toepas sing van de centrale antenne inrich ting zal worden geschrapt, zulks ech ter met handhaving van het gebod tot aanleg van dat systeem in de te bouwen woningen. De huurder/eige- naar van een woning kan dan zelf bepalen of hij van de aangeboden beeld- en geluidssignalen ten behoeve van de televisie en/of radio gebruik zal maken.” Er komt dus wel een aansluiting in de woningen maar men is niet verplicht er gebruik van te maken. Daar komt het op neer. OVERROMPELINGSTECHNIEK In het decembernummer van de Con sumentengids gaat de Consumenten bond ten strijde tegen deze rechts ongelijkheid. De bond maakt zich zorgen over de overrompelingstech- niek die de kabelmaatschappijen, ge- ruggesteund door antenneverboden van gemeenten en aansluitverplich- tingen van woningbouwverenigingen, Kijkers en luisteraars moeten zelt kunnen uitmaken of zij hun program ma’s via een eigen, een gemeenschap pelijke ofwel via de kabel in huis ha len. In een tijd waarin consumenten gedwongen worden hun uitgaven te temperen, is het niet te verdedigen dat zij op kosten worden gejaagd door kabelmaatschappijen, woning bouwverenigingen en gemeenten met een min of meer verplichte aanslui ting op het kabelnet. Bovendien, zo vindt de Consumentenbond, moet er betere controle komen op de zeer uiteenlopende tarieven van de kabel maatschappijen alsmede de kwaliteit van het doorgegeven signaal. PROEFPROCES Bovendien is de Consumentenbond een proefproces begonnen om de rechtsgeldigheid van antenneverbo den aan de kaakte stellen. In veel ge meenten is het verboden een antenne op het dak te hebben. Vaak ook zijn huizen alleen te koop onder de voor waarde dat de koper afziet van een eigen antenne. Deze voorwaarde is vaak ook in huurcontracten te vin den. De bond vindt dat ontheffing van een antenneverbod mogelijk moet zijn. Een uitspraak in het proces is er nog niet. Wel heeft de kantonrechter in Arnhem zich uitgesproken tegen aan- sluitingsverplichting op de kabel. De Consumentenbond adviseert huurders, die willen blijven profi teren van een - goedkopere - gemeen schappelijke antenne, georganiseerd dwars te gaan liggen zodra de kabel in zicht komt. RAADSVERGADERINGEN OP DE KABEL Nog even terug naar de briefwis- Zwitserland, Oostenrijk, Duitsland, Bel gië, Luxemburg en Nederland informa tief besproken en helder beschreven. De vakantiebestemmingen in Neder land omvatten acht bungalowparken. De zomervakantiegids van Van Ginkel BV bevat verder tientallen speiale aanbiedingen Nieuw zijn de in het programma opge nomen toeringcarreizen naar de Costa Brava en de Costa Dorada in Spanje. Deze bustrips worden gehouden in sa menwerking met De Jong Intratours, Leo Kors en Iberbus. In luxe touring cars brengen twee ervaren chauffeurs de vakantieganger dan non-stop in min der dan 24 uur naar de zon. Als extra service biedt Van Ginkel BV zijn cliënten nu ook de mogelijkheid tot het reserveren van een. yleigreis naar Barcelona. verbindt. Het laat zich echter betwij felen of Boskopers die de kosten te hoog achten hieraan een bood schap hebben. VOORBEELD Een voorbeeld dat het ook anders kan is het volgende. In een bericht in de Leeuwarder Courant van 16 no vember wordt melding gemaakt dat de gemeenteraad van Haskerland plannen heeft niet zelf een CAI mast te bouwen maar de voorkeur geeft aan aansluiten op de mast in de ge meente Heerenveen. Dat is namelijk goedkoper. Aansluiten op de mast op ’De Drie Gebroeders’ in Heerenveen zou de abbonnees in Haskerland op 41 cent per maand komen. De vergelijking met Boskoop wordt dan nog schever getrokken door de gedachte dat het abbonnementsgeld hier nog wel eens hoger zou kunnen worden als blijkt dat de behoefte aan kabel achterblijft op de verwachting en de exploitatie niet klopt. Wat dit zou kunnen betekenen voor de zich garant stellende gemeente laten we Het ontwerp-bestemmingsplan heeft met ingang van 2 april 1981 gedu rende een maand voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage gele gen. Van de geboden gelegenheid tot het indienen van bezwaren is gebruik gemaakt door een 14-tal personen en instanties. Voor de reclamanten is op 18 mei 1981 een hoorzitting ge- A WADDINXVEEN Tot en met dins- r\ dag 15 december houdt het winkelcen- t trum Brug de jaarlijkse kerstbomenac- t tie. Tegen inlevering van vijf waarde bonnen krijgt men een kerstboom voor de halve prijs. De waardebonnen wor den door de winkeliers aan de voet van de hefbrug uitgedeeld bij elke aankoop vanaf vijf gulden. De bomen zijn op vrijdag 11, zaterdag 12, maandag 14 en dinsdag 15 december te koop aan de KerkwegOost naast zuivelhandel Van Leeuwen. De kerstbomenactie van de Brugcen- trumwinkeliers is een extra stimulans om in dit deel van Waddinxveen in kopen te doen. Doel van de actie is om de Waddinxveners weer te helpen aan een voordelige kerstboom voor de helft van de werkelijke kosten. WADDINXVEEN Op vrijdagavond 11 december wordt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (naast de Brugkerk) de film Something to live for vertoond. De film begint om 20.15 uur, iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. De toegang is vrij. Something to live for is een prachtige, moderne film, opgenomen in Hong Kong bij China. Men ziet hoe de Chine zen opgehoopt leven op een klein, maar mooi stukje land. Mei Ju is een knap Chinees meisje, dat zich niet meer thuisvoelt in haar geboorteland Ame rika, zij vraagt zich af: "Wie ben ik, waar hoor ik thuis" en steekt de wijde oceaan over naar het verre Hong Kong, naar haar eigen ras. Daar ontmoet ze Ching Kim, een christen student en vluchteling uit het hoofdland China. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Het PPR-actiecentrum Waddinxveen- Boskoop-Reeuwijk houdt op dinsdag 15 december 1981 haar volgende verga dering. Dit keer ten huize van het lid Nel Struijs, ’-Gravenbroekseweg 72 in Reeuwijk (tel. 01829-2808) 's avonds om 20.00 uur. Naast nabespreking van de voorbije regio-vergadering en het congres komt de landbouwpolitiek aan de orde. Wout Wegerif zal hier een.inleiding over hou den. Ook zal de opstelling van de PPR in de komende gemeenteraadsperiode per gemeente de revue passeren. Iede reen, lid of belangstellende van de PPR, is welkom! Kort nadat de Stichting CAI in Bos koop bekend maakte dat een aanvang zou worden gemaakt met het aanslui ten van het Julianakwartier en Snij- delwijk op de kabel, rezen al protes ten tegen dit voornemen. Een aantal ingezonden brieven van Boskoopse ingezetenen liet daaromtrent weinig onduidelijkheid bestaan. Inmiddels had de gemeente zich al voor negen ton garant gesteld. De machine was op gang gebracht en werd niet ge stopt. Reacties uit het op de kabel aange sloten gebied duiden er op dat voor alsnog weinig mensen na de maand gratis op proef prijs stellen op de kabel. Deels is dit te wijten aan de matige kwaliteit van beeld en geluid, deels ook aan de hoge kosten die daarmee gepaard gaan. Het begint met 236 gulden aansluitkosten en verder bijna 20 gulden per maand abbonnementsgeld. Terwijl men in Waddinxveen slechts de helft betaalt. De Stichting CAI claimt dat deze hoge kosten worden veroorzaakt door de dure PTT voorziening die Boskoop met de Waddinxveense mast

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 7