Oscar Benton: Een wereldster Popfestival in Soos XIII worden. Daar droom je toch van als artiest V erkeersstremming door zinkende bok Hlli SJAAK NOTEBOOM Noor snel, veel en goedkoop kopiëren zr ft CNV voert actie voor Polen Astrid van Helden Wij wensen u allen een in Bonkelaar heel Gelukkig Nieuwjaar Jazzclub: Reunion Nederland Oké veel respons Jazz Band Nieuwjaarsgroeten in ziekenhuizen Nieuwjaars- uitzending radiopiraten Voorofscheweg 15, Boskoop ^>01727-6240 i de gouwe koerier KST rrtiïï SC** S' Weer ouderwets in Boskoop. (TvB) Z-tdc BOSKOOP - Veertien individuele deel nemers en zes groepen, voor het me rendeel scholieren. Daaruit bestaat •Boskoop Creatief’ de tentoonstelling van werk van hoofdzakelijk amateur- kunstenaars. Nu al weer de zevende tentoonstelling die, evenals vorig jaar, wordt gehouden in de gymzaal van de voormalige St. Josephschool aan het Reijerskoop. 400.000 291.000 Groepsinzendingen zijn er van de Huishoudschool (LHNO), de Reho- bothschool (klas 6), de Ichthusschool en kleuterschool ’t Drempeltje. De individuele inzenders zijn: me vrouw Hannaart, mevrouw A. Ver- beij. mevrouw Langenberg, M. van Wijngaarden, R.A. van Gemeren, me vrouw Van Ingen, mevrouw Tensen- Kooij, Anneke de Wit, mevrouw Van Pernis, Peter Vlasveld, Evelien Huk- ker, mevrouw Grootendorst, Hans van der Drift en P.J. Eijs. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 en Marcel Smits haar laatste optreden. In medio maart hoopt de groep zich weer in het bühne-optreden te storten met een nieuwe zangeres en een drum mer waarvoor reeds al audities zijn be gonnen. Het repertoire wat voor het grootste gedeelte is geschreven door Dolph Koelewijn bestaat uit geheel ei gen op de rock getinte muziek, die ge bracht wordt in combinatie met een lichtshow, waardoor het geheel zowel muzikaal als visueel de moeite waard kopiewinkel de huisradio van beide ziekenhuizen uitgezonden. Zowel telefoontjes van uit de regio Gouda als uit andere delen van het land zijn welkom. ‘Ik laat het allemaal op me afkomen. Ook die enorme verkoopcijfers. Frankrijk, Nederland, Italië, Zwitser-, land, Canada. Japan straks ook. Het draait op volle toeren. Waar het ein digt? Ik weet het niet. Maar ik geniet er wei van. Als artiest droom je er toch eigenlijk allemaal van een wereldster te worden. Dat begint er nu op te lij ken. Ik heb er ook nooit aan getwij feld. Ha, ha.’ letterlijk ‘Bensonhurst Blues’. Wat een ellende. Ik ben toen met Eefje en Mickey, waarmee ik al een paar singles had op genomen, maar weer gaan optreden. Vooral in nachtclubs. En het beviel ons nog ook.’ BOSKOOP - Het CNV, afdeling Bos koop, gaat een inzameling van geld houden voor het lenigen van de ele mentaire behoeften van ondergedoken vakbondslieden in Polen. Dat is beslo ten tijdens een bestuursvergadering. Gezien de ernstige schending van mensen- en vakbondsrechten in Polen acht het CNV het noodzakelijk zich solidair te tonen met de Poolse vak bond Solidariteit. ‘Geconstateerd is dat de toestand in dat land iedere dag verslechterd. Vooral het buitenspel zetten van de vrije vakbond Solidariteit verontrust ons ten zeerste’, aldus het bestuur van de Boskoopse CNV-afdeling. Voor het inzamelen van geld is een gi rorekening geopend, 1 255 300 ten na me van de CNV actie Kom Over onder vermelding van ‘Polen’. Verder is door het CNV meegedeeld dat het spreekuur niet zoals aangekon- digd op donderdag 14 januari om 19.30 uur begint, maar om 19.15 uur in De Loods. -x^voorraadiijsten clubbladen feestgidsen studiewerkstukken /lichtdrukken van /bouwkundige- en tuinbouwkundige tekeningen afwerking naar keuze (nieten, ringbanden, etc.) rortom, voor alle kopieer F öW The Product met van links naar rechts: Jan Dekker, Hans Bezuyen, Willem Gartman en Hans Ruygrok. zijn vrouw Eefje en schoonzus Mickey achtergrondkoortjes stond te zingen voor Jack Jersey en voor artiesten die in studio van de zanger uit Roosendaal platen kwamen opnemen. ‘Ik deed ook wel productiewerk voor en met Jack, en componeerde nog voor Dries Holten (Atidres, van Sandra. Red.) maar op een gegeven ogenblik werd ik zo ziek van het vak dat ik er uitgestapt ben. Ik nam een job aan als be drijfsleider van twee discotheken. Maar het bloed kruipt... En mijn vi oolleraar had het vroeger al tegen me gezegd en ik voelde het toen als nooit tevoren: ik ben en blijf een zigeuner, een artiest. Die periode was voor mij ling. Olieverfschilderijen zijn sterk fa voriet, maar ook tekeningen, hand- weefwerk, poppen, sierraden, wand kleden, druktechnieken, aquarel en pentekeningen, haakwerk en kleuter- werkstukken. Verder in het weekeinde van 8 tot en met 11 januari ook een bijdrage van de Fotogroep Boskoop, in samenwerking met creatief centrum ‘De Werkschuit’. ‘Boskoop Creatief’ wordt geopend op 2 januari om 14.00 uur en duurt tot en met 11 januari. Brazilië Met één van de singles van het ‘trio- tje’ werd nog een opmerkelijk succes geboekt in Brazilië: ‘Woolly Boolly Boogie’. Hier deed het weinig. Ook voor op de nu in allerijl uitgebrachte verzamel-elpee ‘Bensonhurts Blues’, naar het gelijknamige, plotselinge suc cesnummer uit Alain Delon film ‘Kil lers van Parijs’. Maar liefst elf minu ten lang klinkt dit in 1973 door Oscar Benton opgenomen stuk van Artie Kaplan in deze politiefilm. Een betere promotie voor een plaat is niet denk baar. Dank zij Delon is Oscar een we reldster geworden. Oscaar Bèntón noemen vrienden en bekenden hem nu gekscherend. De vroegere Haarlem mer (als jazz- en bluesstad bij uitstek 'eens ‘het Chicago van Nederland’ ge noemd) doet momenteel niet anders dan heen en weer vliegen naar Frank rijk en omgeving. Ook op 2 januari -de dag dat hij aanvankelijk zou op treden in Boskoop - moet hij weer naar Parijs voor de opnamen van een tv-show. De zestiende staat de volgen de al in zijn agenda. Dan werkt Oscar mee aan een show van Michel Druc ker, de bekendste deejay in Parijs die ook Michel Fugain en Nana Mous- kouri uitnodigde. Hard werken ‘Ik ben er niet rouwig om dat ik van alles gedaan heb. Viool- en mandoli- neles gehad, in jazz- en bluesbands gespeeld, platen gemaakt, in een duo met Monica gewerkt en door de hits (‘All I Never Need Is You’ en ‘Every body’s telling me’) aah tv-program- ma’s meegewerkt, in het land opgetre- den, productiewerk gedaan, achter grondkoortjes, nachtclubs. Hard wer ken, maar je gaat wel door alle facet ten van het vak.’ Oscar Benton is muzikant in hart en nieren. Een échte muzikant op de hit parade is ook verhelderend. En hoe wel hij een ‘wereldster’ is geworden, is Óscar zichzelf gebleven. Hij was dan ook direct in om weer ecns ouderwets in Boskoop te spelen. Een unieke zaak om Benton weer live te horen, samen met ras bluesmuzikanten. Nieuwjaars dag om half negen is het zover. Oscar Benton herstelt daarmee een oude tra ditie. Eind jaren zestig, begin, tot midden zeventig stond hij velen malen en bijna jaarlijks op 1 januari in het Vereni gingsgebouw aan de Rozenlaan, thans Rozenburcht. Er zullen dus waarschijnlijk best veel ‘oudjes’ opdraven om die traditie met Benton te vieren. Bluesmuzikant Oscar Benton kan dat laatste nu makkelijk zeggen. Maar er is in de afgelopen jaren ook een tijd geweest dat hij het niet meer zag zit ten. Dat was in de periode dat hij met ZEIST - De Nationale Gezondheids- actie .‘Nederland Oké’ heeft zo’n 200.000 Nederlanders actief in bewe ging gekregen voor hun gezondheid. Dat gebeurde vooral op plaatselijk ni veau via acties op het gebied van de sport, de voeding, het roken, de alco hol, het medicijngebruik en de veilig heid. De acties werden opgezet door 162 plaatselijke actiecomités die in totaal 563 sportevenementen, gezondheids- markten, acties op scholen, themabij eenkomsten en medicijnenophaalac ties organiseerden. De comités kregen daarbij de steun van een landelijk se- GOUDA - Familieleden en kennissen van patiënten in de Goudse ziekenhui zen Bleuland en St. Joseph kunnen op 1 januari telefonisch nieuwjaarsgroe ten uitspreken. De stichting AGRO (Goudse ziekenomroep) stelt hiervoor op nieuwjaarsmorgen een speciaal te- zeker 75To van de bevolking van de ac tie op de hoogte was. Voor de meesten onder hen was de actie aanleiding weer eens bewust aan de eigen gezondheid te gaan denken. Het geld dat met de actie was ge moeid, is goed besteed geweest, zo concludeert het thans verschenen eva luatierapport over de Stichting Neder land Oké. Uit het rapport blijkt dat vooral de scholen enorme respons hebben gegeven. Er werden maar liefst 126.000 tekenbladen, 10.000 posters, 9.000 werkbladen met 147.000 daarbij behorende vragenlijsten aangevraagd. Een groot aantal plaatselijke actieco mités wil dan ook de activiteiten ver der o.m. op de schooljeugd richten. Vijfentachtig procent van de comités heeft al aangekondigd met hun werk door te willen gaan. Het landelijk se cretariaat gaat hen ook in 1982 on dersteunen met o.m. een medicijnen film, de bekende Oké-kranten de Dubbeldekker- voorlichtingsbus. Voorts is er een zwemactie in 600 ge meenten in voorbereiding in samen werking met de Koninklijke Neder landse Zwembond. Alle aandacht zal zich in het komende jaar concentreren op de acties op plaatselijk niveau. BOSKOOP - Radio Extase verzorgt op vrijdag 1 januari een speciale nieuwjaarsuitzending voor Boskoop en omgeving. Aan deze uitzending wérken ook de medewerkers van Ra dio Goldcrest en Radio Supernova mee. Collegialiteit dus volop in het pi- ratenwéreldje. Boskopers worden in de gelegenheid gesteld hun nieuw jaarswensen aan vrienden en beken den over te brengen. Zij kunnen daar voor vrijdag a.s. tussen 11.00 en 13.00 bellen: telefoon 01829-2911. Een me dewerker komt dan langs waarna u zelf uw boodschap kunt inspreken die nog diezelfde middag wordt uitgezon den. Deze uitzending begint om 10.00 uur en gaat de hele dag door. Te be luisteren op de 94 MHz. BOSKOOP - Op nieuwjaarsdag wordt in sociëteit Soos XIII een popfestival georganiseerd met medewerking van de groepen: The Product, Fair-play en Fake. Het popfestival wordt geopend door The Product. Deze groep heeft in Boskoop al enige bekendheid door het optreden onlangs in de Rozenburcht. Uit welke plaats deze band komt is moeilijk te zeggen. De leden komen uit Nieuwkoop, Hazerswoude, Amsterdam en Alphen. De muziek die het viertal maakt is te omschrijven als blues-rock. The Product bestaat uit: Willem Gartman (ex-Syrinx) zang, Hans Ruygrok bas, Hans Bezuyen drums en Jan Dekker gitaar. De groep die hierna op het podium verschijnt is de Alphense groep Fair- play. Deze groep heeft haar bekend heid te danken aan het popfestival vo rig jaar in Midas naar aanleiding van het 8-jarig bestaan en van een voor programma van Herman Brood and his Wild Romance. De groep heeft zich het laatste half jaar toegelegd op een mengeling van new-wave en rock. Het festival wordt afgesloten met de uit Alphen afkomstige rockgroep Fa ke die voor SOOS XIII geen onbeken de meer is. Deze groep geeft in de sa menstelling: Winnie Roggeveen zang, Dirk Lieftink drums, Dolph Koele wijn gitaar en zang, Pim Hopman bas ZOETERMEER - Op zaterdagavond 2 januari a.s. houdt Jazzclub Zoeter- meer de nieuwjaarsbijeenkomst, waar aan zal worden meegewerkt door het orkest, dat op de allereerste clubavond van Jazzclub Zoetermeer, bijna 10 jaar geleden, acte de présence gaf: de Reunion Jazz Band, een formatie, die bestaat uit louter prominenten uit de Nederlandse jazzwereld, vrijwel alle maal oud-leden van een van ’s werelds beroemdste Dixielandorkesten: de Dutch Swing College Band. Tijdens een reünie van ex-DSC-ers, in 1965, ontstond een formatie die onder de naam Reunion Jazz Band ging op treden. Vooral toen in 1967 de eerste Reunion-LP verscheen, herkenden ve le ‘fans’ de karakteristieke ‘sound’ van de DSC-Band van de late jaren vijftig. De Reunion Jazz Band trad en treedt regelmatig op tijdens concerten en festivals, waaronder driemaal op het North Sea Jazz Festival, voor ra dio en t.v. De samenstelling van de band is als volgt: de frontline mag nu al legendarisch worden genoemd: Wy- be Buma, trompet en zang, Dim Kes- ber, clarinet, sopraan- en tenorsax en Wim Kolstee, trombone. Ook de rit mesectie mag er wezen: Ton Hameete- man, piano en slagwerk, Pieter de Graaf, banjo en trombone, Chris Smildiger, bas en piano, Martin Bee- nen, slagwerk en trompet. De toegang tot deze clubavond is voor leden van Jazzclub Zoetermeer gratis. Belangstellende niet-leden, die dit con cert niet willen missen, of die gewoon eens willen kennismaken met de zeer plezierige sfeer, die kenmerkend is voor de clubavonden van JCZ, moe ten 6,entree betalen. De zaal is open vanaf ƒ21.00 uur. De muziek be gint om 21.30 uur. Wie meer wil weten over de activitei ten van Jazzclub Zoetermeer kan tele fonisch inlichtingen krijgen op num mer 079-310 695. jaar door de toenmalige wethouder W. Koelewijn. In zijn openingswoord sprak de wethouder toen in de stellige overtuiging dat de tentoonstelling in het vervolg in een passender entourage plaats zou vinden: het dorpshuis. Het heeft nog niet mogen zijn en ander maal moet men zich behelpen met de sjofele gymzaal. Naar het zich laat aanzien lijdt de mo tivatie van Boskoopse amateurs hier geenszins onder. Ook nu weer een ge varieerd samengestelde tentoonstel- genoemd kan worden. Een popfestival is voor deze middelgrote sociëteit een unieke gebeurtenis. Alle reden dus voor een swingend avondje in SOOS XIII. Het popfestival begint vroeger als ge woonlijk namelijk om 19.00 uur. WADDINXVEEN - Zangeres Astrid van Helden, met als begeleiders, Hans ter Horst piano en Erik Ball gitaar, treedt op zaterdagavond 9 januari op in het Cultureel Centrum ”de Bonke laar” in een show vol verrassingen. Zij heeft jaren keihard gewerkt om te worden wat zij nu is: een vrouw met een goed gevoel voor show, goede stem, lekker dwaas, soms provocerend in haar liedjes en eigenzinnig. Astrid van Helden is kritisch voor zichzelf. Zij weet nu waar zij sterk in is, weet dat ze een stem met veel moge lijkheden heeft, goed is in haar vak. Zij voelt zich soms verwant aan Bette Midler. De opmerking ”zij is een mengsel van Kate Bush, Janet Joplin en Bette Midler”, is nog niet zo gek. Wat haar optreden in Waddinx- veen een extra accentje geeft, is dat veel Waddinxveners haar nog kennen. Zij heeft hier een aantal jaren ge woond. Voor de SPINTOL een reden om haar aan te kondigen. Zaterdagavond 9 ja nuari in de Bonkelaar! Aanvang 21.00 uur. WADDINXVEEN - Een zinkende bok in de Gouwe aan de Henegouwer- weg in Waddinxveen heeft dinsdag ern stige hinder voor het weg- en scheep vaartverkeer veroorzaakt. Vermoede lijk als gevolg van kruiend ijs, in bewe ging gebracht door schepen, is de bok lekgeslagen en maakte zware slagzij. Het vaartuig lag daar voor beschoei- ingswerkzaamtyeden. Twee zware ta kelwagens moesten er aan te pas ko men om de 60 a 70 ton wegende bok boven water te houden. Onmiddellijk daarna is de Gouwe en de Henegou- werweg afgesloten voor scheepvaart en wegverkeer. Door de politie is dins dagmiddag meegedeeld dat de opzet was met de twee takelwagens de bok op het droge te krijgen en daarna naar een herstellingsbedrijf te vervoeren. Men twijfelde er echter aan of het hef vermogen van de beide kraanwagens voldoende zou zijn. Een woordvoer der van de Rijkspolitie maakte bekend dat men woensdag de weg en de Gou we weer vrij voor verkeer hoopte te hebben. Desnoods door de hele nacht door te werken. Dat bleek achteraf niet nodig. Dinsdagavond was het kar wei geklaard en werden Gouwe en He- negouwerweg weer opengesteld. Vers in het geheugen ligt dan nog de opening van ‘Boskoop Creatief’ vorig cretariaat dat 85.000 ‘Doe Mee Dos siers’ verzond en op aanvraag 800.000 stickers, 400.000 folders, 25.000 posters, 291.000 veiligheid-speur- tochtformulieren, duizenden niet- roken-certificaten en stickers en boek jes over fietsen, gezond eten, zelfhulp, trimmen en alcohol verstrekte, alsme de 17.000 exemplaren van het boekje ‘Leeft Nederland Oké?’, waarin de re sultaten zijn vervat van het weten schappelijk onderzoek dat door de universiteit van Limburg werd in gesteld naar de gezondheidsgedragin- gen van de bevolking. Uit een Nipo-onderzoek naar de be kendheid van de actie, is gebleken dat lefoonnummer beschikbaar: 01820- 22200 (drie lijnen). Dit nummer is uitsluitend bereikbaar op 1 januari tussen 10.00 en 12.00 uur. Deze groetendienst is kosteloos en de op deze wijze verzamelde ’beste wen sen’ worden nog diezelfde morgen via 30 DECEMBER 1981 IS De lekgeslagen bok in de Gouwe. Met zwaar materieel slaagde men er dinsdag in het gevaarte voor zinken te behoeden. Foto: Sjaak W te>

Weekblad voor Waddinxveen | 1981 | | pagina 3