VERLIESPUNT VOOR KORBIS r*- Amerikaans College basketbalteam speelt in Waddinxveense sportzaal Recorddeelname schooldamwedstrijden de laatste speeldag van deze wed strijden, zaterdag 23 januari, komen dan nog eens 248 5e en 6e-klassers in actie. De aanvang van deze speel dagen is telkens 09.30 uur. De inschrijving met het hoogst aan tal deelnemers werd gedaan door de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) met 100 dammertjes. De protestants-christelijke De Savor- nin Lohmanschool (Lindengaarde) en Sjoelen bij de schutters aan Alberdingk Thijmlaan WADDINXVEENSE MAVO’S WINNEN VOLLEY-FESTIJN van Be Fair-1973 verliezen Nederlaag voor Sportvrienden Dammen met Excelsior WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zwarte band vijf judoka’s van Den Edel Een boekenbon? Expositie De Sperwer Winst en verlies Waddinxveense zaalhockeyers R. Bras Aquilar BV Woensdagavond 13 januari om acht uur tegen Nutsspaarbank Boonstoppel BV Onderlinge Excelsior ’’Oudjes” .5 c jr Op de foto van links naar rechts de sportschool Den Edel-judoka’s Jacky Kroon (tweede van links), Marco Streefkerk, Kasper Janssen, t BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Mare Tijsmans en Jan P. Kersbergen met hun diploma van de eerste dan Judo. den Kerstvolleybaltournooi voor het voorgezet bij de dames gewonnen door een team van d mmaschool (Sniepweg) en 1 stammschool (Mauritslaan), dat zich met de gesierd. Aan de op dinsdag voor F namen 27 teams deel, waarbij de niet samenwerkingsschool voor 1' totaal 10 teams (4 bij de dames ve rt egen wo o rdigd Het Amerikaanse Mac Murray College-basketbalteam. (Foto: Weekblad voor waddinxveen/Mac Murray College). A WADDINXVEEN Het in de sportzaal ’’Groenswaard” gehou- tgezet onderwijs is de Koningin Wilhel- bij de heren door de Prof. Kohn- naam Robo’s had Kerstmis gehouden wedstrijden 1 t in de prijzen gevallen Havo/Atheneum (Smepweg) met in en 6 bij de heren) het sterkst was WADDINXVEEN Het eerste team van de korfbalvereniging Korbis heeft tegen Sportief in Lekkerkerk het eerste verliespunt opgelopen. In een felle, doch over het geheel genomen toch wel sportieve wedstrijd wisten beide korfbaïachttallen negen maal te scoren. 1 «3 k Ik - ik - /_v_' W* 3. 6. 7. waarbij die schijven, welke niet in PROGRAMMA DAMES HEREN 11 CJ.BARELDS teld zodra deze de voorzijde van de oneningen van de bak volledig ge- 9-9 11-4 5-3 7-2 5-4 5-1 0-5 2-0 1-0 4- 1 5- 0 0-5 0-2 1-1 0-2 1-1 1-1 1-1 2-0 0-2 0-2 0-2 0-2 1-1 0-2 0-2 1-1 Korbis II - Oranje-Nassau V Korbis V - Kwiek VI Vriendenschaar BI - Korbis BI Korbis Al - Vriendenschaar All Korbis MI - WION MI Vanouta Dl - Korbis DII Korbis Dl - Eureka Dl Korbis CII - NIO CII Vriendenschaar Cl - Korbis Cl NIET SEIZOENGEBONDEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 6 JANUARI 1982 WADDINXVEEN In twee achter eenvolgende uitwedstrijden leed de in de Verenigde Biljart Verenigingen uitkomende Waddinxveense biljart vereniging Sportvrienden A een 6-0 nederlaag. Te Reeuwijk ging het tegen koploper Sportief ten onder en te Haastrecht werd de strijd om de onderste plaats in de ranglijst be slecht in het voordeel van Rode La ken. Tussenstand na 10 wedstrijden: Sportief: 43, Watertoren: 39; Donk 129; Donk 2: 28, Donk 3: 28; Cosy Corner: 27; Rode Laken: 26 en Sportvrienden: 22 punten. A. Blom - G. v.d. Zijden C. Blonk - B. van Eijk J. Borsboom - T. d. Ouden jr. D. Brandhorst - C. Kramp J. de Wit - D. Heeren II A. Crone - G. Heeren D. Heeren I - A. Rietveld K. Huizinga - H. den Outer J. de Pater - P. Swart C. Stolker - A. Zwanenburg M. van Willigen - F. Zaadhof T. Twigt - J. v.d. Eist J. Both - P. de Mik A. de Mik - P. van Gils J. de Heer - T. Driesse gedeelde tweede plaats eindigden SWS 2 en SWS 3 met 9 uit 6. De finale heren ging dus tussen de Bobo’s (Kohnstammschool) en SWS 1. Het team van de SWS, waarin Mare Faber, Erwin de Ruiter en Henk Huisman gesteund werden door Be Fair-spelers René Pol, Edwin Bonten béd, Theo Ebens en Arie Smitskamp, wist ongeveer wat het kon verwach ten van de Bobo’s. Dit team, waarin V&A Zevenhuizen zijn inbreng had, bestond uit Marc van Yperen, Roel Ensing, Robin Metselaar, Wilco Vis ser, Eddie Rietveld, Erik Kruidenier en Erik Smit. Vorig jaar, toen de finale tussen dezelfde teams ging, wonnen de Bo bo’s duidelijk. Toch waren ze dit jaar onder de indruk van het goede spel vem de SWS. Volgens iedereen had den beide teams evenveel kans op de eerste plaats. Om 3 uur begon de wedstrijd dan. Beide teams gingen onder luid aanmoedigen van hun sup porters in de eerste set gelijk op. Pas bij de stand 7-8 werd het verschil voor het eerst groter déin één punt. Dit verschil bleef gehandhaaft en de Bobo’s wonnen de eerste set met 15- 12. Het diagram is een stand uit de strijd tussen Baba Sy (wit) en Chiland (zwart) uit een interna tionaal toumooi in 1961. Zwart raakte verstrikt in een combinatie. Na de zet: 115- 20? speelde de Afrikaan Baba Sy onverwacht: 2. 31-27 22x 42 .3. 36-31 26x28 4. 33x15 42x33 5. 39x19 met totale ver nietiging. In poule 1 was het bij de dames een duidelijke zaak. De meisjes van de Koningin Wilhelminaschool werden eerste met 10 1/2 punt uit 6 wedstrij den. De tweede plaats werd gedeeld door de Ds. v.d. Bosch-Mavo uit Ha- zerswoude, de Scooby Doo's (Kohn stammschool) en de teams 1 en 2 van de Samenwerkingsschool. In poule 2 was team 3 van de Séunenwerkings- school de sterkste. Mede dankzij en kele zeer goed spelende V&A-aspiran- ten won dit team in deze poule met 11 punten uit 6 wedstrijden. De tweede plaats was ook al voor een Samenwerkingsschoolteam. Het was team 4 dat 8 1/2 punt behaalde uit 6 wedstrijden. De wedstrijd tussen de Kon. Wilhel- mina-Mavo en Samenwerkingsschool team 3 had een zeer spannend ver loop. De eerste set ging nog vrij dui delijk naar de Samenwerkingsschool met 15-7, maar in de tweede set kwamen de meisjes van de Kon. Wil helminaschool sterk terug en wonnen de set met 15-11. Een derde set moest de doorslag geven. Door beide teams werd keihard gewerkt en dat had soms verrassend goed volleybal tot gevolg. De meisjes van de Samen werkingsschool trokken aan het kort ste eind en verloren de set met alweer 15-11. Hierdoor werd het team van de Kon. Wilhelminamavo eerste bij de dames. uur (Ba- WADDINXVEEN - Vrijdag 8 en zaterdag 9 januari houdt de Waddinxveense postduivenve reniging De Sperwer, die vorig najaar het 50-jarige bestaan vierde, de jaarlijkse postdui vententoonstelling. De exposi tie, die vrijdagavond vanaf acht uur wordt gehouden en zater dagmorgen vanaf tien uur, wordt gehouden in het geheel verbouwde clubgebouw aan het stationsplein. De toegang is gra tis. Tijdens de expositie is er een rad van avontuur met mooie priizen. WADDINXVEEN Er wordt nog steeds volop gesjoeld in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De reste rende sjoeldata’s zijn 6 januari, 20 ja nuari, 10 februari, 3 maart, 24 maart, 14 april, 5 mei en 26 mei. In het reglement sjoelen Schiet-In eve nementen is het volgende bepaald: 1. Er wordt gespeeld op ”2-meter” sjoelbakken met 30 schijven. 2. Een spel bestaat uit drie beurten, WADDINXVEEN - In de tweede competitieronde hebben de zaal hockeyers van ‘Waddinxveen’ verlo ren van Noordwijk met 3-0 en ge wonnen van het Haagse VCL met 5- 3. De eerste wedstrijd tegen Noordwijk was in de eerste helft een gelijkop- gaande strijd. Kansen voor beide doe len, maéir er werden voor rust echter geen goals gemaakt. Na rust buitte Noordwijk enkele kansen goed uit zodat de eindstand 3-0 werd. Tegen VCL speelde Waddinxveen een stuk beter. VCL kon wel op 1-0 ko men, doch deze stand werd binnen 10 minuten omgebogen in een 3-1 voorsprong dank zij twee strafcor- ners van De Wit en een velddoelpunt van Engelen. Na rust zakte het team even weg. VCL kreeg onterecht een strafbal toebedeeld en scoorde nog een veldgoal zodat het 3-3 stond. De laatste 10 minuten herwon Wad dinxveen het veldoverwicht en dank zij twee hele mooie combinaties kon den De Wit en Bootsma de eindstand op 5-3 brengen. Gezien het vertoonde spel was de stand (9-9) wel terecht. Korbis trou wens mag met dit resultaat best te vreden zijn, want kort voor tijd ston den de Waddinxveners nog met 7-9 achter. Toen echter een onbesuisde daad van een Sportiefspeler contra Dick Haagsman met wegzenden werd bestraft, was het de verdienste van Korbis dat dit bekwaam werd afge straft met de gelijkmakende treffers van Dick Haagsman zelf - van afstand - en Henny Noordam die een door braak goed afrondde (9-9). Toch zag het er in de eerste helft niet naar uit dat Korbis het moeilijk zou krijgen. Weliswaar werd de ploeg snel op de achterstand gezet maar na de gelijkmaker vém Luit Schokker had Korbis over het geheel genomen het betere spel. Jammer was het dat men er evenwel niet in slaagde een beslissende voorsprong te nemen. Tot viermaal toe wist Sportief gelijk te maken, hetgeen een ruststand van 5-5 betekende. De verwachting dat het betere spel in de tweede helft resultaten zou gaan opleveren werd niet bewaarheid. In tegendeel, nu was het de Sportief- ploeg welke door hard spel Korbis terugdrong. De rollen waren omge keerd, nu was het Korbis dat tegen een voortdurende achterstand aan moest kijken. Dit werkte negatief op de ploeg, hetgeen zich somstijds uitte in zenuwachtig spel. In deze fase wéis het maar goed dat door tref fers van Jan Minekus de achterstand op Sportief niet al te groot werd. Met resp. een strafworp en een doorloop- bal wist hij Korbis in de race te hou den tot aan het moment dat de Spor tiefspeler werd weggezonden. Topscoorder in deze enerverende wedstrijd was Jan Minekus met 4 treffers, Dick Haagsman, die getaped door verzorger Wim Mensink zijn ren tree in Korbis I maakte, wist twee- maéd te scoren evenals Henny Noor dam, terwijl Luit Schokker voor de laatste treffer zorg droeg. OVERIGE TEAMS De overige Korbis achttallen hebben alle gewonnen. Vooral de overwin ningen van Korbis III en IV waren van uitstekend gehalte. Bleef Korbis IV met 11-4 de baas over N.I.O. VII; Korbis III wist met 5-3 N.I.O. VIII klop te geven. UITSLAGEN Sportief I - Korbis I Korbis IV - NIO VII Korbis III - NIO VIII de rooms-katholieke St. Paulusschool (J. Catslaan) nemen met respectie velijk 78 en 72 kinderen deel. De toumooileiding is in handen van de VOO en Excelsior, terwijl de ar bitrage zal worden verzorgd door le den van de plaatselijke damvereni ging. De damvereniging Excelsior telt 4 officiële arbiters van de Konin klijke Nederlandse Dambond onder haar leden. Deze college leque is vaak de plaats waar goede basketbalspelers zich in de kijker spelen en dan overgaan naar de N/B.A., de prof liga. GOUDA De Waddinxvener R. Bras is benoemd tot directeur van I.T.C. Electronics BV, Gouda, bij welk be drijf hij procuratiehouder was. Dit blijkt uit een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- Holland. dat deze wedstrijden, waaraan door deze jeugdige dammers met ontzet tend veel enthousiasme wordt deel genomen, zullen worden gehouden. Op 9 januari komen 198 kinderen van de le en de 2e klassen van het basisonderwijs in het Ger. Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat aan de start. Een week later nemen dan 236 scholieren achter de damborden plaats en op Als tegenstander zal optreden Nuts- spaarbank Leiden, een schaduwteam van Parker waarin onder andere ook Russell Chapman speelt die in decem ber nog prima werk verrichtte tijdens de door TOOS-basketbal georgani seerde clinic in de sporthal ”de Sniep”. Het door TOOS-basketbal naar Wad dinxveen gehaalde basketbalteam van het Amerikaanse Mac Murray College speelt in de college leque in de Vere nigde Staten. GOUDA In het handelsregister van de Kéuner van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland staat aangegeven dat Exploitatiemaat- schappij Aquilar BV, Hendrik-Ido- Ambacht, met als vestigingsplaats Papendrecht, filialen heeft gevestigd in Bodegraven en Waddinxveen. De handelsnaam van deze slijterijen was ’’Slijterij-wijnhandel voorheen Ver- laan”. Omschrijving bedrijf: slijterij- wijnhandel. Klasse B: Watertoren 1-Sportvrien den: 6-2. Sportvrienden-Moordrecht 1: 1-7. Stand na 9 wedstrijden: Moordrecht 1: 44 punten; VOG: 43; Watertoren 1, Watertoren 2 en Sport vrienden ieder 40 punten. Klasse C: Sportvrienden 2 - VOG 2: 3-5. Sportvrienden 1-Boskoop 2: 6-2. VOG 1-Sportvrienden 2: 6-2. Donk- Sportvrienden 1: 2-6. Stand na 10 wedstrijden: VOG 1: 58 punten; Haven: 49 Sportvrienden 1: 45; twaalfde is Sportvrienden 2 met 31 punten. Klasse D: Pomerans 1- Sportvrienden 1: 8-0. Royal Inn 2-Sportvrienden 1: 2-6. Sportvrienden 2-Pomerans 2: 8- 0. Royal Inn 2-Royal Inn 1: 2-6. Sportvrienden 2-Sportvrienden 16- 2. Stand na 8 wedstrijden: Royal Inn 1: 46 punten; Hof van Holland: 43; Nieuwdorp: 36; Sportvrienden 2: 35; Pomerans 1: 33; Oase: 29; Sport vrienden 1: 28; Royal Inn 2: 25 en Pomerans 2: 18. Zaterdag 9 januari speelt Be Fair het uitermate belangrijke competitie- treffen tegen Zwaluwen in Vlaar- dingen. Aanvang 14.30 uur. Woensdag 6 jan. aanvang 21.00 uur: NIO VIII - Korbis III (Rotterdam Schuttersveld) Donderdag 7 jan. aanvang 21.00 Wur: KOAG IV - Korbis II (Krimpen a/d IJssel) Zaterdag 9 jan. Vitesse V - Korbis I 21.00 rendrecht) Korbis V - IJsselvogels IV 22.00 uur (de Sniep) Dinsdag 12 jan. De Kapellen III - Korbis IV 21.00 uur (Capelle a/d IJssel) ’t Waterschip II - Korbis I 21.00 uur (R’dam - Hoogvliet) WADDINXVEEN - Met leuke voet- balwedstrijdjes is de afdeling voetbal van de christelijke sportvereniging Be Fair op zaterdag 2 januéiri in het Burgemeester Warnaarplantsoen het nieuwe jaar begonnen. Hoogtepunt was het treffen tussen het Be Fair- kampioenselftal van 1973 en een al ternatief eerste elftal. De ‘oudjes’ ver loren met 4-1. Gestart werd met een zeer actief wedstrijdje tussen een aantal be- stuurs- en commissieleden waaruit bleek dat hier en daar zeker nog wel enig, mogelijk miskend talent aan wezig was ondanks het feit dat nor maliter deze leden alleen maar in het leiden en begeleiden actief zijn. Het resultaat is echter immer onderge schikt aan het belang van deze steeds terugkerende gebeurtenis. Ook werd op het programma een wedstrijd tussen het kampioenselftal van 1973 tegen een alternatief eerste elftal. Kees Verhoef, de grote anima- tor, mocht het genoegen smaken, dit team in zijn geheel op de been te krij gen. Dat elftal promoveerde toen op basis van techniek en verstond de kunst de bal rond te spelen zodanig dat de tegenstander dolgedraaid werd. Dat kunstje dreigde deze keer ook te lukken. Met uitstekend positiespel zette dit zeer geroutineerde elftal de jongere alternatieven onder druk en nam een 1-0 voorsprong door Jan van Rijn. De zeer goed gevulde tribune genoot zeker van enkele technische hoogstandjes van o.a. Chris Voerman/ Ton de Boom en Héms Appel. Dat de ‘oudjes’ uiteindelijk met 4-1 verloren was louter te wijten aan de conditie. Kees Verbree (2x), Koert van Rijn en Kees Graafland waren de schutters. De aftrap werd verricht door oud en ere-voorzitter M. van den Berg. In een overvolle kantine hield voorzitter L.Willemstein een nieuwjaars toe spraak waarin hij het afgelopen jaar de revue het passeren en constateerde dat Be Fair op de ingeslagen weg voort moest gaan. De nadruk werd gelegd op verdraag zaamheid en eenheid. Zowel de prestaties als de recreatieve prestaties worden belicht en ook hier bleek dat de voorzitter z’n ogen niet sloot voor eventuele te verwachten blijde ge beurtenissen. Tenslotte wenste hij néunens het bestuur, alle leden en aanverwanten, donateurs, sponsors, pers en sympathysanten een gelukkig maar vooral een gezond 1982. passeerd is. Tevens worden dan de schijven in het vak gestapeld. Een schijf welke terugkomt uit een vak, nadat deze eerst volledig in het vak geweest is wordt niet als punt ge teld. De positie bij stilstand van de schijven aan het einde van een beurt is bepalend. Telling: Respectievelijk 1, 2, 3 of 4 punten per schijf, afhankelijk van de plaats waar de schijven zich aan het einde van een beurt bevinden.’ Gelijke aantallen van schijven in alle vakken geven recht op verdubbeling van punten. Maximaal aantal te be halen punten is 148. 8. Indien men zich niet aan dit regle ment houdt wordt het betreffende spel ongeldig verklaard. WADDINXVEEN/GOUDA - Zater dag voor Kerstmis werden er in Hoogvliet judo-examens afgenomen, waar vijf judoka’s van de Goudse sportschool Den Edel - die ook een vestiging in Waddinxveen heeft - de zwarte band behaalden. Deze exa mens voor le en 2e dan (zwarte band), waaraan werd deelgenomen door 53 judoka’s, werden georgani seerd door het district Zuid-Holland van de Judo Bond Nederland. Jan P. Kersbergen, Jacky Kroon, Marco Streefkerk, Kaspar Janssen en Mare Tijsmans van sportschool Den Edel hadden zich voor deze examens in geschreven. Alle 5 slaagden zij voor hun le dan (zwarte band). WADDINXVEEN Het Ameri kaanse Mac Murray College- basketbalteam, dat deze maand door Europa toert, komt woensdag 13 ja nuari naar Waddinxveen voor het spe len van een basketbalwedstrijd in de sportzaal Groenswaard ’s avonds om acht uur. -i WADDINXVEEN - Deze maand wordt op drie achter eenvolgende zaterdagen voor de 10e keer het Waddinxveense schooldamtoumooi gespeeld. Dit jaarlijks terugkerend dame- venement is een gezamenlijke organisatie van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de damvereniging Excelsior. Tot op héden heeft de organisatie hiervan zich steeds een groter aantal deel nemers mogen verheugen. Gelet op deze constatering en het enthousiasme van de jeug dige dammers mag worden ge zegd, dat er in het damspel (of de damsport?) een gunstige ontwikkeling gaande is. Een kersverse wereldkampioen Harm Wiersma (hij speelde on langs om de wereldtitel te Wad dinxveen), heeft hiertoe ook in belangrijke mate bijgedragen. Om de goede ontwikkeling te blijven activeren zal ondergete kende samen met Excelsior’s jeugddtunleider Gert Dankers en met medewerking van de re dactie van het Weekblad voor Waddinxveen gedurende het huidig damseizoen ongeveer 10 rubrieken als leer- en oefenstof wijden aan de beginnende dam mers. Deze rubriek, genaamd: ‘Leer dammen met Excelsior’ zal starten na de derde school- damdag, te weten 23 januari 1982. Dan nu even terug naar de vo rige rubriek. Als opgave werd de volgende cijferstand gege ven: wit: 27, 32, 33, 37, 38, 39 en 44, zwart: 9, 11, 16, 18, 19, 30 en 36. Een aardige stand, welke toch niet al te moeilijk was. Wit wint als volgt: 39-34 30x50 gedwongen, 27-22 50x 17 meerslag, 37-31 36x27, 32x 3. GOUDA De heer R. Boonstoppel te Ede is uitgetreden als commissaris van Lak- en Vernisfabriek Wed. Boonstop pel Zonen BV, Waddinxveen. In zijn plaats is benoemd H. C. van Herksen te Apeldoorn. Dit blijkt uit wijzigingen in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Bij de heren was het in de voorrondes iets spannender dan bij de dames. Niet in poule 2, want daar werden de Bobo’s (Kohnstammschool) ongesla gen eerste (10 uit 5). Ze lieten daar- - mee het op de tweede plaats geëin digde Samenwerkingsschoolteam 4 ver achter zich (6 1/2 uit 5). In poule 1 was het leuk spannend. De teams 1, 2 en 3 van de Samenwerkingsschool waren er erg op gebrand elkaar te verslaan. De eerste wedstrijd was daar een goed voorbeeld van. Samenwer kingsschoolteam 1 speelde tegen team 2 van dezelfde school. De eerste set werd gewonnen met 8-1 door team 1. Ook de tweede set leek naar dit team te gaan. Eén minuut voor tijd stond het met 4-0 voor.Team 2 beschikte echter over één goede ser veerder. Hij maakte er in de laatste minuut 5-4 van. Dergelijke dingen kunnen gebeuren door een dergelijk spelreglement. Het werd sportief opgenomen en beide teams lachten erom. Team 2 iets harder dan team 1. Door dit gelijk spel konden de teams 2 en 3 het eer ste team van de Samenwerkings school echter bijhouden. De laatste wedstrijd moest de doorslag geven. Drie Samenwerkingsschoolteams wa ren kanshebber voor de finaleplaats. Séunenwerkingsschoolteam 1 speelde 10 minuten voluit tegen het team van de Boskoopse Tuinbouwschool en uit de einduitslag van deze wedstrijd bleek dat het eerste team verdiend naar de finéde doorging, ze behaalden 10 1/2 punt uit 6 wedstrijden. Op de Het goede volleybal leverde in de tweede set een al even spannend beeld op. Dankzij o.a. de goede ser vice van Marc Faber won de SWS deze set. De cijfers waren iets over tuigender dan die van de eerste set, nl. 15-9. De cijfers leken aan te tonen dat de SWS iets beter was. Het tegen deel bleek echter in de laatste set. Hoe hard er ook geknokt werd voor de punten in deze beslissende set -het ging zelfs ten koste van een lichte blessure bij beide teams- de Bobo’s trokken aan het langste eind. Ze wonnen de set met 15-11. Doordat hun school bij de dames en bij de minivolleyballertjes een dag eerder het best bad gepresteerd, mochten zij de wisselbeker in hun bezit houden. In de laatste ronde van Excelsior’s onderlinge damcompetitie van 1981 had voorzitter P. Swart veel tegen stand van J. de Pater te verwerken. Tot in het middenspel gaf laatstge noemde gelijkwaardig partij, echter daarna gaf de routine de doorslag en wist Swart te winnen. T. den Ouden jr. wist via een goed gespeeld over- machtseindspel knap te winnen van J. Borsboom. Enigzins verrassend mag het overi gens verdiend gelijkspel van D. Brandhorst op clubkampioen C. Kramp worden genoemd. M. van Wil ligen leed een jammerlijke nederlaag tegen F. Zaadhof. Eerstgenoemde stond een schijf voor en had een dui delijk betere strategische stelling. Op zijn minst was remise hier op zijn plaats geweest. C. Blonk Eet de winst zitten in zijn partij tegen B. van Eijk. In een 6 om 6 eindstand zagen beide spelers in een uit te voeren slagkeuze-combina- tie geen winst. Tenslotte mag de par- tijwinst, welke P. de Mik op J. Both wist te behalen, niet onvermeld blij- ven. een vak liggen, één keer geworpen mogen worden. Een schijf, welke als gevolg van een worp terugkomt, dient direkt uit de bak te worden genomen en kan der halve in die beurt niet meer gebruikt worden.-Hard werpen heeft dus geen enkele zin. 4. ’’Terughalen” van schijven onder de dwarsbalk door of ’’Terugname van bokken” is niet toegestaan. 5. Na iedere beurt wordt een schijf ge- Het Kerstvolleybaltournooi voor het voortgezet onderwijs was een onder deel Van een tweedaags festijn, dat door de afdeling volleybal vem de christelijke sportvereniging Be Fair op maandag voor Kerstmis werd ge opend met een massaal minivoUey- baltoumooi. Op de tweede dag werd gespeeld in twee poules. In een poule ontmoetten de teams elkaar éénmaal. Er werden twee mini-sets gespeeld van 5 minuten. De winnaar van iede re poule ging door naar de finale, waar twee gewonnen sets recht gaven op de eerste plaats. Het geheel had, mede dank zij de door WËleke Claus opgezette organisatie, een soepel ver loop. WADDINXVEEN - Maar liefst 680 jongens en meisjes van basisscholen in Waddinxveen en Moerkapelle zul len op drie achtereenvolgende zater dagen in januari 1982 deelnemen aan de schooldamwedstrijden, welke worden georganiseerd door de dam vereniging Excelsior en de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO). Het zal dan voor de 10de keer zijn. .1 ,.zx.y W "Fat

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13