Revival met Oscar Benton Oud-medewerker Martin Luther Astrid van HeldenEen belevenis King spreekt in Waddinxveen s OPEN HUIS FOTOGROEP EN DE WERKSCHUIT Dansavond Old Classic in Waddinxveen Electric Alex Op studiedag over sociale verdediging Hoogleraar op lunchbijeenkomst NCW West Zaterdagavond optreden in De Bonkelaar te Waddinxveen Programma 9 in Soos XIII ENERGIE-EXPOSITIE IN BOUWVOORLICHTING DANK U HOND IN GOOT i 2 WOENSDAG6JANUARI 1982 «ddin*'«e DISCUSSIE Toegang is gratis. BEETHOVEN MARGRIET Oscar Benton met het voor hem geschilderde portret van ae otuesmuzinant. Fotogroep Boskoop presenteert zich. WEERSTAND "Geestelijke en sociale verdediging houdt in het kort in: dat een volk zich geestelijk sterk maakt, zodat het weer stand kan bieden aan machten, zowel binnen- als buitenlandse, die onze vrij heid willen beperken en ons willen on derdrukken”, verduidelijkt Marius Er- kelens, die van beroep binnenhuisarchi tect is. Hij zegt tot het houden van een studiedag op de laatste zaterdag van deze maand te zijn gekomen door de preek die de gereformeerde predikant, dr. J. C. de Moor op de Vredeszondag Oscar Benton m actie de bluesmuzikant. Misschien dat het wat drukker had kunnen zijn in de Rozenburcht, maar met die paar honderd enthousiaste liefhebbers was het er in ieder geval wel erg gezellig. WADDINXVEEN Het pro-* gramma van de zaterdag 23 ja nuari in de Waddinxveense Ont- moetingskerk te houden studie dag over geestelijke en sociale verdediging ziet er zo uit: 10.00 uur - Zaal open en welkom met koffie 10.30 uur-Opening 10.35 uur - H. Klinefelter 10.55 uur - Pauze (muzikaal inter mezzo) 11.00 uur - E. A. Huisman 11.20 uur - Pauze (koffie e.d. ver krijgbaar) 11.50 uur - Mr. dr. A. H. Heering 12.15 uur- Lunchpauze 13.30 uur - Film over Martin Lut her King 13.50 uur - Discussie - Forum: H. Klinefelter, E. A. Huisman, A. H. Heering, I. Rietkerk-Bostelen, C. J. Hamelink (discussieleider) 15.00 uur - Afsluiting Toegang gratis, koffie en thee gra tis, crèche aanwezig. Oscar Benton zelf was, ondtmks een paar schoonheidsfoutjes, ook best te vreden en zei dan ook spontaan na afloop dat hij het nog wel eens een keer over wilde doen. Graag :zelfs! WADDINXVEEN De Wad dinxveense stijldansvereniging The Old Classic houdt komende zaterdagavond 9 januari in het Waddinxveense Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad haar eerste dansavond in het nieuwe jaar. De muziek tijdens dit Nieuwjaarsbal is in handen van de eigen discotheek onder het motto ”Wii draaien, u danst met plezier”. De zaal is open om half acht. Inlichtingen: Wim de Lange, tel. 01820-26334. BOSKOOP Oscar Benton heeft op Nieuwjaarsdag in Boskoop staan spe len alsof hij nooit weg is geweest. Voor een paar uur was het op de eer ste dag van dit nog jonge jaar weer e- ven als vroeger, compleet met de ge zichten die zich al jaren niet meer bij concerten, of in de Boskoopse Ro zenburcht vertoond hadden. Derti gers nu, die al afgehaakt hadden tij dens discóavonden van een paar jaar geleden. BODEGRAVEN Voor de kring Midden-Holland West van het NCW, de regionale christelijke werkgevers organisatie voor Noord- en Zuid-Hol- iand spreekt donderdagmiddag 28 januari tijdens een lunchbijeenkomst in restaurant ’t Wagenwiel aan de Kerkstraat in Bodegraven prof. dr. D. BJ. Schouten. Hij is hoogleraar in de algemene leer en geschiedenis der e- conomie aan de Katholieke Econo mische Hogeschool te Tilburg. Zijn inleiding kreeg als titel: ‘Loon als restinkomen’. In zijn in 1980 ver schenen boek ‘Macht en Wanorde’ propageert prof. Schouten een sys teem van ‘anoniem kapitalisme’: Hij gaat uit van een centraal geleide ren- dementspolitiek, waarbij sprake is van een uniforme rendementsvor- ming voor het bedrijfsleven en een daaruit voortvloeiende zeer gediffe rentieerde loonvorming; niet meer de winsten, maar de lonen zijn rest- post. Er is maar één centrale spaarbank, waar iedereen tegen een gegarandeer de reële rentevoet kan sparen, en van waaruit de ondernemingen gefinan cierd kunnen worden. Prof. Schouten zal zijn - hierboven kort weergegeven - ideeën over het herstel van de Ne derlandse economie tijdens zijn inlei ding uiteenzetten. Prof. Schouten (geboren in 1923) studeerde aan de Katholieke Econo mische Hogeschool te Tilburg, waar hij in 1946 zijn doctoraal examen be haalde. In 1950 promoveerde hij cum laude op een proefschrift getiteld ‘O- verheidsfinanciën in de volkshuishou ding’. Na sinds 1947 werkzaam ge weest te zijn bij het Centraal Planbu reau werd prof. Schouten in 1954 be noemd tot hoogleraar. Daarnaast heeft hij diverse eredoctoraten ont vangen en is hij o.a. Kroonlid van de SER. in 1981 in Waddinxveen heeft gehou den. Ds. De Moor preekte toen naar aanlei ding van de Bijbeltekst Zacharia 4 6: "Dit is het woord des Heren tot Zerub- babel: Niet door kracht noch door ge weld, maar door mijn Geest! zegt de Here der heerscharen”. Deze preek op zondag 20 september heeft volgens Ma rius Erkelens veel mensen geïnspireerd en tot nadenken en praten aangezet, omdat geestelijke en sociale verdedi ging als dè weg naar de vrede wordt ge zien. De studiedag in Waddinxveen, die voor iedereen gratis is, is bedoeld om een groeiende groep mensen duidelijk te maken wat geestelijke en sociale verde diging nu precies inhoudt. Dat gebeurt met sprekers, muziek, een film over Martin Luther King en een forumdi scussie. Het programma van de studie dag wordt voor vijf kwartier onderbro ken voor een lunchpauze. Koffie en thee zijn gratis, terwijl er ook een kin dercrèche aanwezig is. Naar aanleiding van een optreden met haar pianist in het Utrechtse the ater ‘t Hoogt schreef de journaliste Jeanne Roefs in het Weekblad Mar griet het volgende over haar. Hier een kort citaat: ‘Zondagavond, ik wacht op een optreden van Astrid van Hel den. Rond een uur of tien klinkt uit een aangrenzend zaaltje - dwars door de gesprekken heen - een hoge vrou wenstem die een aria zingt. De stem trekt nieuwsgierigen zo ook mij. En daar is ze. Een rijzige, knappe vrouw, kort donker haar in leren broek met colbert. Zonder microfoon alleen be geleid door haar pianist brengt ze haar eerste liedjes’. “Het is even wennen: De speelse, gekke en soms provocerende manier waarop ze haar liedjes brengt. De toe schouwers worden enthousiast en als het pauze is heeft ze het publiek vol ledig voor zich gewonnen. Met haar gevoel voor show, haar grappen en vooral haar stem. Een stem waarmee ze met hetzelfde gemak jazz, rock and roll, gevoelige ballades, semi-klas- sieke nummers tot en met cabaret in onvervalst Utrechts dialect zingt. ‘Een kruising tussen Kate Bush, Janis Joplin en Bette Midler hoor ik ie mand zeggen. Die vergelijking is zo gek nog niet gevonden. Ik kijk er ook niet meer van op als ze, onder een zeer paniekerig gezongen ‘Help’ van de Beatles, zich stort in de armen Met het daar gebrachte programma, een tussenvorm van cabaret en theater, werd de juryprijs gewonnen op grond van het vernieuwde karakter en de sterke podiumpresentatie. Het huidige programma "Electric Alex gaat op stap” is een aaneenschakeling van korte, absurde stukken die zeer ener giek, bijna hysterisch de zaal worden ingeslingerd. ver haar: ‘De culturele avond werd be sloten door de Utrechtse zangeres As trid van Helden (25), een exuberant talent dat furieus vecht voor erken ning. Ik kan mij voorstellen dat Hans ter Horst haar begeleider aan de pia no zich bij de ingewikkelste polonai se van Chopin meer op zijn gemak voelt dan in het accompagnement van de grillige Astrid van wie je het ene moment niet weet wat ze het andere moment gaat doen’. ‘Niettemin kwamen er gave vertolkin gen voor het voetlicht van haar eigen compositie ‘Give me your money, honey’ en maakte zij eveneens indruk B OSKOOP In de Boskoopse Soos XIII gaat zaterdagavond 9 januari om acht uur Electric Alex op stap. Ander half uur lang zal Electric Alex zich schrap zetten tegen de buitenwereld. Anarchistische slagers, warm- menselijke dingen, a-sociale dokters, ontploffende babies, slecht functione rende electronica, subversieve elemen ten, radio’s, afluisterschandalen, ver lamde vaders, plastic Hevea sandalen, extreem frisse jongetjes, ultieme bevre diging, moedeloosheid, rimpels in tijd en ruimte en ga zo nog maar even door. Electric Alex: drie keurig geklede heren die, vaak met fysiek geweld, zich staande proberen te houden in een weerbarstige wereld. Deze Haarlemse theatergroep, met schrijvers/spelers Maarten Balm, Ko van den Bosch en Ed Bosma, is ontstaan in 1979. Astrid van Helden werd geboren op 11 september 1956 te Utrecht als vierde dochter van Frans Klijmeij en Cornelia Wilhelmina de Goey. Haar oudere zusters bedachten bij haar ge boorte de naam Elise naar de com positie van ‘Für Elise’ van Beethoven, alsof zij al wisten dat ze een muzikaal talent is. Op haar dertiende jaar neemt zij zangonderricht bij Herman Jansen in .Utrecht, later studeerde zij zang bij Elly de Jong eveneens in Utrecht, daarna bij Bep Ogterop te Amster dam. Op haar zeventiende debuteer de zij bij de KRO in het radiopro gramma ‘Springplank’. Daarna volg den vele radioprogramma’s. Voor de televisie debuteerde zij in het contro versiële programma ‘Sjef van Oekel’s Discohoek’. Daarna volgden ‘Toi, toi, toi bij Ted en VARA’s Voorstelling’, Haar ruime zangscholing stelt haar in staat om meer dan één genre ten ge hore te brengen. Zeg maar van semi- klassiek tot jazz tot pure pop. Het decor waarin haar geluid te beluiste ren valt wil daardoor nog weleens verschillen. Tegenwoordig treedt zij op met haar eigen showprogramma daarbij muzikaal ondersteund door haar vaste pianist Hans ter Horst. Ook geeft zij haar show soms met haar eigen combo, o.I.v. Hans ter Horst, bestaande uit: Eric Ball (gi taar), Arie van Wegen (contra-bas), Willem Kantebeen (drums), Hans ter Horst (piano/keyboards)Stuk voor stuk hebben deze jonge muzikanten een gedegen muzikale opleiding ge had. Eric Ball geeft gitaarles aan de Rotterdamse Muziekschool en is af gestudeerd aan het Rotterdams Con servatorium. Hans ter Horst studeer de eveneens-aan het Utrechts Conser vatorium. Astrid’s show wordt wel eens vergeleken met Bette Midler. BOSKOOP In het voormalige kleu terschooltje ”Ons Paradijsje” aan de A. P. van Neslaan in Boskoop houden de Fotogroep Boskoop en creatief cen trum De Werkschuit komende vrijdag, zaterdag en maandag een open huis. Belangstellenden kunnen er kennis ne men van de verschillende werkzaamhe den en activiteiten, en ook van de mo gelijkheden tot verdere vorming die worden geboden. De Fotogroep, die recentelijk de ver bouwing van de ruimte in het ’’garage”- gedeelte van het vroegere schoolge- bouwtje heeft voltooid, zal tijdens het open huis de doka- en studio- faciliteiten officieel in gebruik stellen, .uur en maandag van 09.00 tot 16.00 Getoond wordt hoe films worden ont- Toegang is gratis. avond om negen uur optreedt in het Bonkelaar op initiatief van de film- Het vignet van de Waddinxveense werkgroep Geestelijke en Sociale Ver dediging. H. Heering over de praktische uit voering van de sociale verdediging. Het middaggedeelte van de studiedag in de Ontmoetingskerk staat in het teken van een door dr. C. J. Hamelink van het In- stute for Social Studies te leiden forum discussie, waarin naast de al genoemde sprekers ook zitting hebben mevrouw I. •Rietkerk-van Bostelen, lid van Vrou wen Voor Vrede en presidente van de Gereformeerde Vrouwenvereniging Zuid-Holland, afdeling Noord. Ze kwamen nu voor Oscar Benton en Oscar kwam voor hen. Voor Bos koop, want hij had al in geen jaren een gitaar meer aangeraakt. Die komt er in de nachtclubs of televisiestu dio’s niet meer aan te pas; daar werkt hij met een muziekband in plaats van met een groep. Maar er was weinig van te merken dat Oscar een tijd geen gitaar had ge speeld, althans met dat instrument op de bühne had gestaan. Hij speelde, gesteund door een fantastische groep o.I.v. pianist André Valkering, de sterren van de hemel. En wat een stem heeft die man! Er werd pure muziek gemaakt waarvan ook de ‘jonkies’, die de bluesmuzikant slechts kennen van zijn onverwachte, recente hitparadesucces ‘Bensonhurst Blues’ genoten. Jammer dat dit soort muziek zo wei nig meer te horen is in de Nederland se zalen. Het werd dus een revival met alle bekende Benton-klassiekers: “When I Ruled the World’, ‘Dark Room Blues’, ‘Feel So Good’, ‘Mo jo’s Working’, ‘Draggin’ Round’ en natuurlijk ‘Bensonhurst Blues’, dat Oscar ook na aanhoudend geroep om meer, in de toegift nog een keer speelde. Een glunderende organisator Rijn beek was in zijn sas. Tussen de blues- bedrijven door overhandigde hij Os car Benton het door de Boskoper An dré Moerings geschilderde portret van De Waddinxveense gereformeerde predikant dr. J. C. de Moor, wiens preek op Vredeszondag 1981 diepe in druk maakte. (Foto: Archief Week blad voor Waddinxveen van een argeloze toeschouwer. Of als ze als zichtbaar gekwelde vrouw haar optreden afsluit met een geheel ei- prima zangeres wordt gewaar- gen, komisch aandoende vertolking i l.li--van ‘\yoman Love’. Ze lijkt zo zelf verzekerd en op haar gemak daar op dat podium. De recensent Jan Lemair schreef in een bekende Utrechtse krant nog o- Dr. Martin Luther Kings voormalige medewerker H. Klinefelter, thans do cent sociale verdediging aan de Volk shogeschool in Havelte, is de eerste spreker op de studiedag. Hij zal het gaan hebben over de achtergronden en de theologische benadering van de so ciale verdediging. Na een muzikaal in termezzo wordt het woord gevoerd door E. H. Huisman, die zal spreken over de voorbereiding en omschakeling naar een praktische toepassing van de sociale verdediging. Voor de lunchpauze spreekt mr. dr. A. wik:keld, hoe negatieven worden ver groot en wat met studio-verlichting kan worden gedaan. Tevens is een fototen toonstelling ingericht, waaronder de bekroonde foto’s uit de schaak- fot owedstrijd. Deze open huismanifestatie vormt de bijdrage van de Fotogroep en De Werk- sch uit aan de jaarlijkse expositie Bos koop Creatief die gelijktijdig in de na burige voormalige St. Josephschool wo rdt gehouden. He t open huis start vrijdag 8 jariuari om 19.00 uur en blijft open tot 21.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De zangeres Astrid van Helden met haar pianist Hans ter Horst. met het mooie ‘Send in the clowns’ en ‘God bless the child’. Astrid van Helden’s optreden was een uitbundig einde van een zeer geslaagde avond. Astrid is een proffesionele zangeres. Ook leent zij regelmatig haar stem voor allerhande studiowerk zoals re- clame’s en plaatopname’s voor ande ren’. Die Astrid van Helden is komende za terdagavond met haar pianist Hans ter Horst en gitarist Eric Ball te zien in De Bonkelaar in Waddinxveen. Een belevenis denken wij, maar dat heeft waarschijnlijk ook De Spintol gedacht om met haar het nieuwe J^tar te openen. Electric Alex op stap in SoosXIII. WADDINXVEEN Tot en met zaterdag 23 januari wordt in de Bouw- voorlichting aan de Staringlaan in Waddinxveen de expositie ’’Energie Wegwijzer” gehouden, een tentoonstelling die met name voor de consu ment een wegwijzer zal zijn op het gebied van energiebesparing. De expo sitie is opgebouwd rond het expositiemateriaal van de Stichting Voorlich ting Energiebesparing Nederland (SVEN). De SVEN-expositie bestaat uit panelen en een isolatiedisplay. Met behulp van tekeningen, foto’s, maquettes en korte teksten wordt o.m. weergege ven hoeveel energie er in een huishouden wordt gebruikt, hoe muren, ra men en daken kunnen worden geïsoleerd, wat isoleren kost en wat het op levert en tips voor verwarming en ventilatie. De bezoeker krijgt op die manier een vrij compleet beeld van de energie- besparingsmogelijkheden in een woning. Daarbij ligt het accent op warmte-isolatie, omdat 75 procent van het energieverbruik in een huishou den aan verwarming opgaat. Naast de SVEN-expositie wordt nog een aantal stands ingericht door be drijven die zich eveneens met energiebesparing bezighouden en die mate rialen tonen voor toepassing in de praktijk. Tot die bedrijven behoren: Isomur die het eerste zonneboilersysteem met luchtcollectoren exposeert. De Algemene Vereniging Informatie Voorzetramen AVIV die de voordelen aantoont van raamisolatie met voorzetramen. Jaga die een warmtepomp met boiler exposeert. Isover met de toepassingsmogelijkheden van isolatiemateriaal. M. Erkelens met Cover Aplix wandbekleding. Helex die een openhaard-inzet laat zien waarmee de bestaande openhaard zuiniger kan worden gestookt terwijl het warmte-rendement hoger wordt. Itho met de Danfoss radiatorthermostaten die afzonderlijke temperatuur regeling per kamer mogelijk maken. Gebr. Blok met klokthermostaten. De Zuid-Hollandse Glascentrale die een nieuw type Sanco-isolatieglas exposeert. Meuwissen met 2L isolatiemateriaal dat kan worden toegepast op zolder, als voorzetwand, tussen muur en radiator en onder de vloer. Dru, die een Economaat en een vloeistofzonnecollector toont. Verder worden een aantal isolatiematerialen, de hoog-rendement ”HR” c.v.-ketel, pompschakelaars en een ventilator met warmteterugwinning getoond. WADDINXVEEN De voormalige medewerker van de Amerikaanse negerleider dr. Martin Luther King, de heer Klinefelter, komt zaterdag 23 januari in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde spreken tijdens de daar te houden studiedag over geestelijke en sociale verdediging. Op deze van ’s morgens half elf tot ’s middags drie uur du rende studiedag zullen ook het woord voeren de heer E. A. Huisman, mr. dr. Heering en dr. C. J. Hamelink. De studiedag in de Waddinxveense Ontmoetingskerk wordt gehouden op initiatief van de door Marius Erkelens (Zesde Tochtweg 4, Waddinxveen, tel. 01793-1618) voorgezeten Werkgroep Geestelijke en Sociale Verdediging in samenwerking met het Gereformeerd Sociaal Centrum Zuid-Holland, de Ge reformeerde Jeugdraad Waddinxveen en de Gereformeerde Vereniging Waddinxveen. WADDINXVEEN Een eigenzinnige, speelse, talentvolle, maar onbekende zangeres. Dat is de 25-jange Utrechtse Astrid van Hel den, die komende zaterdag; jeugd- en vrijetijdscentrum De Bc en theaterwerkgroep De Spintol. Astrid van Helden is pas 25 en zit toch al negen jaar in het vak. Buiten haar woonplaats Utrecht, waar ze als een deerd, hebben nog maar weinig men sen van Astrid van Helden (die ook in Waddinxveen heeft gewoond) ge hoord. Ze treedt op met verschillen de bekende orkesten en met haar ei gen Bette Midler-achtige show. Als studiozangeres ‘leent’ ze soms haar stem aan artiesten die zelf niet kun nen zingen, maar tot een eigen plaat is het nog niet gekomen. ‘Elke pro ducer heeft zijn eigen sound; alleen als je daarin past, maak je kans op plaat-opname.’ en so

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 21