RONDO KWARTET IN DE RAADZAAL Cursus bloem schikken in twee scholen Water Gouwe bij Boskoop slechter dan in Gouda Vergulde penning voor mevrouw H. v. d Broek (79) Al Donderdagavond 21 januari WAAROM IK? Bluesband in Soos XIII North Sea Jazz Band in Zoetermeer Concert met Boskoopse solisten Informatie avond over Vrije School Verslag waterkwaliteitsbeheer Embee BV BV Verlaan Lezingen evangelist D. Jan Bruijn Opnieuw cursus spreken in openbaar J. Kuilenburg Boskoper onderscheiden Boere BV Van Kamer van Koophandel en Fabrieken '-4 WOENSDAG 13 JANUARI 1982 OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 1 I mF K WJ»»' I PROGRAMMA WAT LEERT MEN? WADDINXVEEN Het derde seizoen in de serie kamermuziekcon certen in de raadzaal van het gemeentehuis gaat in dit nieuwe jaar op donderdagavond 21 januari om half negen verder met een optreden van het Rondo Kwartet, een blaasensemble (fagot, klarinet, hoorn en fluit) dat optreedt in het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Akkoord. Willem van Hanegem: "Overal waar iets ernstigs gebeurt, zie je de rode kruis vlag en dan weetje gewoon dat ook onze hulp nodig is". Het Rondo Kwartet bestaat uit vier so listen uit het Nouvel Orchestre Symp- honique van de Belgische Radio en Te levisie. Mare Grauwels, fluit, studeerde onder meer bij James Galway. Hij- maakte reeds talrijke radio-opnamen in België, Frankrijk, Duitsland en Enge land, alsook een plaat (pavane ADW 7035) met werk van Ibert, Martinu en Gordon Jacob. Hugues Kesteman, fagot, legt zieh eve neens toe op het bespelen van originele instrumenten. Hij bezit trouwens een fagot uit het einde van de 18e eeuw, waarme hij regelmatig optreedt samen CassazioneW. 4. Mozart) Adagio - Allegro Menuetto allegretto Adagio Polacca Presto. K wartel nr. 1 in F f Gioacchino Rossini) Allegro moderato Andante Rondo allegro. Petite Suite op. 108 IRené Barbier. 1890-1981I Trés modéré - Animé Animé Adagio Trés animé. vakoplei- binden te Voor informatie kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur bellen: tel. 071- 140029 071-216826, of een briefkaart schrijven aan: Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (S.B.O.V.), Kruisbes 25,2318 AZ Leiden. ZOETERMEER Zaterdag lójanuari houdt Jazzclub Zoetermeer in het on derkomen aan de Dorpsstraat nr. 16 te Zoetermeer een clubavond, waaraan muzikale medewerking wordt verleend door de North Sea Jazz Band. Deze nog niet zo lang bestaande formatie heeft een paar klinkende namen binnen de gelederen. Wat bijvoorbeeld te denken van stertrompettist Ray Kaart, die ja renlang triomfen vierde bij de Dutch Swing College Band. Of van Saxofonist Remco v. d. Gugten, jarenlang de leider van de al even vermaarde Limehouse Jazzband. Het kwintet wordt gecomple teerd door drummer Peter den Boer, al vele malen te gast bij Jazzclub Zoeter meer als een van de Jazz-O-Matic Four, pianist Johan Mulder en bassist Simon Planting. De North Sea Jazz Band speelt muziek die is geënt op de swing uit de vroege ja- ren veertig. Het concert begint om 21.30 uur. De zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang is gratis voor leden van de jazz club. Belangstellende niet-leden moe ten 6,betalen om naar binnen te mogen. Guy Van Waas, klarinet, studeerde kla rinet en orkestdirektie aan het Mozar- teum te Salzburg. Hij treedt regelmatig op als clavecinist, zowel als continuo- speler als solist; hij is tevens organist van één van de mooiste orgels van Brus sel. Hij is eveneens zeer actief in het or ganiseren van concerten (maandelijkse concerten plus een Bach en een Mozart Festival). met Guy Van Waas in een zeer origineel repertoir voor fagot en clavecimbel of orgel. ■- man. Deze zei op die manier zijn waar dering te willen uiten voor het boek houdkundige werk dat de Boskoopse in de periode 1920-1970 had gedaan voor hel vorig jaar 75 jaar bestaande Bos koopse installateursbedrijf BV J. J. van den Broek aan het Reijerskoop. De vergulde penning ging vergezeld van een oorkonde, die mevrouw Van den Broek-Sepers eveneens dankbaar Iedereen komt in zijn leven wel eens in aanraking met het charmante gebruik om snijbloemen in vazen,potten e.d. tot een aangenaam ogend geheel te schik ken. Geboorte, huwelijk, "zoveel- jarig" huwelijk of jubileum zijn alle maal belangrijke gebeurtenissen in een mensenleven, waarbij het geven van bloemwerk traditie is. De laatste jaren is bloemschikken steeds meer van ’’vakwerk” naar ’’huis vlijt” uitgegroeid. Logisch, want bloe- menbinden (zoals deze vaardigheid offi cieel" heet) is een van de mooiste be roepen, die een mens kan aanleren. De "leek” heeft er dan ook allang het ple zier van ontdekt. Vandaar, dat bloem- schikcursussen zo populair zijn gewor den. Het resultaat van iedere les is een leuke decoratie in huis en bovendien nog het genoegen van lekker ontspan nen bezig zijn. Natuurlijk ‘n bos bloemen in een vaas staat ook mooi, maar met wat extra moeite haal je toch een "beetje meer feest" in huis. Bloemenschikcursussen voor beginners zijn er niet om vakmensen te scholen. <J leert er de grondbeginselen, die nodig zijn om bloemwerk zelf te maken, de techniek van het verwerken van het ma teriaal en de regels om het goed in ver houding en balans te krijgen. Juist als u deze regels goed onder de knie hebt, zult u meer vrijheid hebben om de fan tasie uit te leven. In uw omgeving wordt er een cursus bloemenschikken door Stichting Be vordering Onderwijs aan Volwassenen gegeven. Deze stichting heeft een ruime ervaring met deze cursus. Reeds duizenden cursisten hebben deze cur sus, die altijd onder leiding van een leerkracht wordt gegeven, gevolgd. GOUDA Blijkens een wijziging in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den Holland heeft Embee Meubelin dustrie BV, Waddinxveen, het zaak- adres gewijzigd in Ommelseweg 45, Asten. Technische Handelsonderneming J. Boere BV het geval was. Bij beide be sloten vennootschappen is ook uitgetre den als procuratiehouder de Wad- dinxvener P. G. Boere. De twee BV’s hebben in de heer J. Boere te Wad dinxveen een nieuwe adjunct-directeur gekregen. Bij Beheermaatschappij P. G. Boere BV, Waddinxveen, is tot adjunct- directeur benoemd mevrouw T. E. Boere-Blom te Waddinxveen. De bezetting ziet er nu als volgt uit: Ton Vente (zang en basgitaar), Pim Spetter (piano), Sjors (solo en slaggi- taar), Pim Ouderkerke (drums) en Pieter Mineur (mondharmonica). De Bloes Bant hoopt, net als de Bad- weather Blues Band in februari van het vorig jaar een swingend blues- avondje te bezorgen in Soos XIII. De aanvang is 20.00 uur. GOUDA Blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is BV Slijterij Verlaan- Waddinxveen, overgedaan aan Ex- ploitatiemaatschappij Aguilar BV. in ontvangst nam tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland in de Goudse Schouwburg. De heer Hopman sprak zijn bijzondere waardering uit voor het midden- en kleinbedrijf, zoals hij opmerkte, de grootste werkgever in Nederland. De legpenning met oorkonde ging verge zeld van een bloemenruiker en zilveren kettinkje met hanger. Vijftien van de 86 monsterpunten in boezemwater voldeden in het verslag jaar aan de richtwaarden van de gewen ste kwaliteitsklasse. Van het polderwa- ter voldeden slechts 5 van de 75 mon sterpunten hieraan. In totaal is het op pervlaktewater op 32 van de 161 mon sterpunten (ca. 20%) biologisch gezond. Het betreft hier van de boezenwateren de Kagerplassen, de Braassemermeer, de plas bij Alphen en de zandwinplas- sen: Vlietlanden, Oosterduinse meer en in de Ommedijkse polder. Voor wat be treft de polderwateren blijkt de Noor delijk pias van de Reeuwijkse plassen uitstekend en de zandwinplas ten Noor den van Zoetermeer goed. WADDINXVEEN/BOSKOOP Er kan zowel in Boskoop als in Wad dinxveen meegedaan worden aan een cursus bloemschikken. In Bos koop in de Rijks Middelbare Landbouwschool, Azalealaan 115. Aan vang: maandag 1 maart 1982, en in Waddinxveen in de Koningin Wilhel- minaschool, Sniepweg 57. Aanvang: woensdag 3 maart 1982. Lestijd: 19.30-21.30 uur. BOSKOOP Op uitnodiging van in- viduele christenen uit Waddinxveen, Boskoop en Hazerswoude zal de e- vangelist D. Jan Bruijn van de stich ting ‘Een brandende kaars’ twee le zingen houden onder de titel ‘Chris tus spreekt over Zijn komst De eerste lezing op woensdag 20 jan uari zal gaan over zijn komst voor de wereld en de tweede op woensdag 3 februari over zijn komst voor de kerk. Het onderscheid hiertussen is van groot belang om verschillende tekstgedeelten, zoals Mattheus 24, beter te kunnen begrijpen. Beide lezingen worden gehouden in gebouw Nieuwstraat 27 te Boskoop en zijn vrij toegankelijk. De aanvang is om 20.00 uur. Claude Maury, hoorn, is, naast zijn acti viteit als orkest-hoornist, een uitste kend natuurhoornisf. Hij behaalde on der meer een tweede prijs op het con cours te Perpignan voor natuurhoorn. Hij treedt regelmatig op met pianist Franqois Glorieux.. Men leert de bloemen op verschillende wijzen te schikken; zo wordt er een ta- felstukje, wanddecoratie, bruidswerk, vaasboeket, etc. gemaakt. Er wordt veel aandacht aan verhouding, kleuren lijnenspel besteed. Tijdens iedere les worden bepaalde grondvormen behan deld en zal een demonstratie worden gegeven. Daarna gaat u zelf aan de slag en leert u de bloemen en het materiaal zo natuurlijk mogelijk te gebruiken. Na iedere les neemt u een fraai bloemstuk mee naar huis. GOUDA Woensdagavond 20 janua ri wordt er in de Vrije School aan het Aalberseplein 5 in Gouda een infor matieavond gehouden, die om kwart over acht begint. Op deze avond zal leerkracht J.F. la Poutré ingaan op de vraag Wat is Vrije School-onderwijs? De heer Poutré is al 23 jaar aan het Vrije School-onderwijs verbonden. In 1919 stichte Rudolf Steiner op verzoek van een aantal werknemers/ ouders van de Waldorf Astoria siga- rettenfabriek de eerste Vrije School in Stuttgart. Sindsdien zijn de Vrije Scholen ook in ons land groeiend in aantal en niet meer weg te denken. Ook Gouda heeft zijn Vrije School. BOSKOOP - Instituut Rhetorica start op woensdag 20 januari in Boskoop met een nieuwe cursus spreekvaardig heid. Deze cursus wordt gegeven in hotel Florida. De eerste avond, die om 20.00 uur begint, is geheel vrijblijvend en verplicht tot niets. Docent is M.R.J. Kollenhoven uit Alphen. Het zich goed mondeling kunnen uit drukken wordt in deze tijd, met zijn vele vergaderingen en bijeenkomsten van allerlei aard, steeds belangrijker. Op het juiste moment zijn gedachten goed onder woorden te kunnen bren gen is voor ieder belangrijk. Denk bij voorbeeld eens aan sollicitaties, exa mens en spreekbeurten, aan de rond vraag van een vergadering, aan een, verkoopgesprek. Kortom aan allerlei vormen van mondelinge communica tie. Vrijmoeding spreken kan niet schrifte lijk worden geleerd, evenmin als ie mand kan leren schrijven zonder pen en papier. Bij een cursus spreekvaar digheid heeft u publiek nodig en een actieve, individueel begeleidende do cent. Alleen iemand die schriftelijk zwemles neemt, gelooft dat schriftelijk onderwijs in spreken mogelijk is. Wie gewend is na te denken, wie een mening heeft over allerlei zaken, kan leren zijn gedachten en opvattingen voor iedereen verstaanbaar te formu leren. Dat is geen geheimzinnige gave, maar een techniek. Het teamverband tijdens de mondelinge lessen in spreek vaardigheid is één van de belangrijkste oorzaken van het succes van de cur sus. Onder voortdurende leiding en bege leiding van een docent zijn mensen bij een die allemaal hetzelfde willen berei ken. Men herkent de eigen moeilijkhe den bij anderen. Met elkaar leert men die moeilijkheden overwinnen. Er is geen betere manier om een werkelijke waardevolle spreekvaardigheid te ver werven dan een mondelinge cursus in teamverband. Het contactadres is: M.R.J. van Kollenhoven, Venusstraat 82 in Alphen. Telefoon 01720-44 653. staat in het verslag waterkwaliteitsbeheer 1980 van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland. Letterlijk staat in het verslag over de Gouwe het volgende: ”Het monster punt bij het inlaatpunt'bij Gouda valt evenals vorig jaar in kwaliteitsklasse IV. De zuurstoftoestand is duidelijk verbe terd niet alleen ten opzichte van 1979 maar ook ten opzichte van 1978. Ook het monsterpunt bij Boskoop valt in klasse IV, maar de verontreinigings- graad is daar als gevolg van de vele on gezuiverde lozingen op de Gouwe slechter dan bij de inlaat te Gouda. Na Alphen aan den Rijn waar de Gouwe overgaat in het Aarkanaal en nog noor delijker in de Drecht is de waterkwali teit vergelijkbaar met die bij het inlaat- punt.” De twee nieuwe monsterpunten in de omgeving van Waddinxveen - zo meldt het verslag verder - zijn beide slechts als gevolg van een slechte zuurstoftoe stand. Mogelijk staan deze punten nog onder invloed van de effluentlozing van de overbelaste vuilwaterzuiveringsin- stallaties in Waddinxveen. Opgemerkt wordt voorts dat het water in ’t Weegje een constante aanvaardbare kwaliteit heeft. VOORUITGEGAAN De waterkwaliteit in Zuid-Holland is in 1980 vergeleken met 1979 vooruitge gaan. Gebleken is dat de oorzaak van de in 1979 geconstateerde achteruit gang inderdaad gelegen is in de extreem koude Wintermaanden; de achteruit gang in 1979 was dus slechts tijdelijk. De waterkwaliteit is nu weer terug op het niveau vap 1978. Het percentage biologisch gezonde monsterpunten in boezemwater be droeg in 1980: 27% (1978: 28%, 1979:. 18%). In het polderwater waren de cij fers 1978: 7%, 1979: 8% en 1980: 9%. De toename van 8% naar 9% is te danken aan de stijging van het percentage met klasse II. In totaal is 15% van de mon sterpunten in Zuid-Holland biologisch gezond. Van de 123 monsterpunten binnen Rijn land die vergelijkbaar zijn met 1979, ge ven 33 een vooruitgang in waterkwaliteitsklasse-indeling en 8 een achteruitgang te zien. Deze forse voor uitgang ten opzichte van 1979 wordt zo wel door een grote verbetering van zuurstoftoestand als door een lichte verbetering van de verontreinigongs- graad veroorzaakt. Het jaar 1979 was vanwege de lange en strenge winter meteorologisch een vrij abnormaal jaar; op de waterkwaliteit had dit ee'n negatieve invloed. Het me teorologisch vrij normale jaar 1980 kan dan ook beter vergeleken worden met het ook vrij ’’normale” jaar 1978. Dan blijkt dat er bij 14 punten van vooruit gang in klasse gesproken kan worden en bij 8 van een achteruitgang. De grote vooruitgang ten opzichte van 1979, moet dus met de nodige voorzich tigheid gehanteerd worden. Duidelijk is dat de zuurstoftoestand zich vooral in de grotere boezemwateren als gevolg van de "normale” winter hersteld heeft. Opvallend is dat voor de grootste voor uitgang zowel vergeleken met 1979 als met 1978 het boezemwater verantwoor delijk is. Het polderwater is vergeleken met 1979 zeer weinig en vergeleken met 1978 nauwelijks in kwaliteit verbeterd. Dit geldt voor zowel de verontreini- gingsgraad als de zuurstoftoestand. WADDINXVEEN7BOSKOOP/DEN HAAG De verontreinigings- graad van de Gouwe is bij Boskoop slechter dan bij de inlaat in Gouda en wel als gevolg van de vele ongezuiverde lozingen op deze vaarweg. Dat staat in het verslag waterkwaliteitsbeheer 1980 van de afdeling milieu GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven J. Kuilenburg BV, Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: het deelnemen in en het voeren van be heer over andere ondernemingen. Maatschappelijk kapitaal f. 150.000,— waarvan geplaatst/ge- stort f. 35.000,—Directie: J. Kuilen burg te Stolwijk. GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland meldt een aantal wijzigingen rond Beheermaatschappij P. G. Boere BV te Waddinxveen die de directie is gaan voeren over BV Machine- en Apparatenfabriek J. Boere, Waddinxveen, en Technische Handelsonderneming J. Boere BV, Waddinxveen. Van BV Machine- en Apparatenfabriek J. Boere was directeur BV Beheers- en Financieringsmaatschappij J. Boere te Bloemen, materiaal en een cursus boekje worden u tijdens de les vers trekt, hetgeen bij de cursusprijs is inbe grepen. Lestijd van 19.30 uur tot 21.30 uur. Na het succesvol afsluiten van deze cursus bestaat er voor belangstellenden tevens de mogelijkheid een ding bloemenschikken en gaan volgen. c BOSKOOP - Zaterdag 16 januari treedt de Bloes Bant op in sociëteit Soos Xlll. De Bloes Bant, wat overi-- gens een Haagse benaming is voor Blues Band, is ontstaan uit de Bad- weather Blues Band. Na het uiteen vallen van deze groep en het vertrek van bassist Aad Fase en gitarist André van der Wolf is de band aangevuld met enige Haagse muzikanten. BOSKOOP De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden Hol land heeft de Boskoper A. Oudijk on derscheiden met de gouden legpenning. Deze, en de daarbij behorende versier selen werden hem uitgereikt tijdens een receptie op donderdag 7 januari in hotel Florida. De Kamer van Koophandel werd vertegenwoordigd door secretaris J. C. Brink. De receptie werd gehouden wegens het 40-jarig huwelijk van A. Oudijk en G. Oudijk-v. d. Dool en tevens het 50-jarig bedrijfsjubileum van de heer Oudijk, van beroep kweker-exporteur. In zijn loopbaan vervulde A. Oudijk tevens een aantal nevenfuncties in het bedrijf sleven. Drs. Brink noemde hem tijdens het L’itreiken van de onderscheiding "een goed ondernemer”. GOUDA/BOSKOOP De nog altijd bezig zijnde Boskoopse mevrouw H. van den Broek-Sepers (79) heeft vorige week maandagmiddag de vergulde leg penning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland uitgereikt gekregen. Deze penning ging vergezeld van een zilveren halsketting, die haar werd om gedaan door Kamer-voorzitter T. Hop- BOSKOOP In de Gereformeerde kerk aan de Zijde in Boskoop wordt donderdagavond 21 januari om acht uur een concert gegeven door een drie tal Boskoopse musici. Allereerst de or ganist Ben Kramer, in samenwerking met de trompettisten Ben v. d. Hoogen en Paul v. d. Kooij. Ben Kramer, vaste organist van de Ge reformeerde kerk, treedt derhalve op in eigen huis. Hij is tevens de vaste bege leider van het Gereformeerde Kerk koor Dient Den Heer in Waddinxveen. Enkele jaren geleden verzorgde hij een jongerenmis in de R.K. kerk van Bos koop en kwam daar in contact met V. d. Hoogen en V. d. Kooij. Gedrieën lui sterden ze daarna menige dienst op. De beide trompettisten zijn muzikaal gevormd in en door de Jorisband en kregen les van J. Hoekstra. Zij hebben veel ervaring opgedaan tijdens de tal rijke activiteiten van de Jorisband. Van o-- klassiek tot populair bij braderie of dan- Waddinxveen, zoals dat ook bij de savond. Beiden spelen ook wekelijks in 1 - een jazzband, de Old Stylistics. - Het concert op 21 januari heeft een af wisselend programma met werken van bekende klassieke componisten. Ver der ook werk van twee hedendaagse Nederlandse componisten. Het concert begint om 20.00 uur. Entree 5 gulden. Houders van een CJP of bejaardenpas alsmede kinderen tot en met 12 jaar 3,50 gulden. Programma’s aan de kerkzaal. ~tt i t Ti

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15