GEWELDIGE Roubos De Gouwe PRESTATIE werd tweede op Korbis SCHAKERS eigen toumooi blijft koploper H. Metselaar had mooiste duif van de hele tentoonstelling WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Be Fair oefende tegen FC Lisse Onderlinge Excelsior Boskoper redt eer van Sportvrienden Alleen jongens- welpen van TOOS-basketbal nog ongeslagen Supporters vereniging TOOS- junioren Voor 28e maal damtournooi in Het Trefpunt Volleyballers Be Fair winnen op routine JAC. BRAND KAMPIOEN VAN TV KWIEK De Gouwe ook present in Boskoops bad le Wedstrijd Turncompetitie WADDINXVEEN Zaterdag werd in de sporthal De Sniep de eerste wedstrijd Turncompetitie voor jon gens, junioren en heren Midden-Ne- derland van het K.N.G.V. gehouden. Hieraan namen totaal 92 jongens t/m 12 jaar, 12 t/m 16 jaar, junioren en heren deel. A A houden jaarlijkse clubtentoonstelling f r J. Brand. J 1 WOENSDAG 13 JANUARI 1982 DE ONDERLINGE 10-2 9-6 R. JEUGDSCHAAK BE FAIR 2 1 UITSLAGEN NIO VIII Korbis III Korbis V - IJsselvogels Vitesse V - Korbis i KOAG IV - Korbis II Korbis A I - de Jodan Boys A II Korbis B I - Sportief B I Korbis B II - Bolnes B II Korbis C I - Velox C I Korbis C II - Nieuwerkerk C II 2- 6 5-5 4-6 6-10 0-8 0-3 0-5 9-0 3- 0 10-6 13-6 7-8 5-4 Klas 17. Late jonge doffers le. D. Heeren, 2e. J. W. Sekeris, 3e. W. Breedijk. Klas 18. Late jonge duivinnen: le. D. Heeren, 2e. J. W. Sekeris, 3e. W. Breedijk, 4e. W. Metselaar, 5e. Smit- Troosl. 1-1 1-1 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 2-0 wen (afstand) der de korf). te*'",- H ten gingen wéér een rol spelen. De vele vrije worpen die Leiderdorp kreeg bracht hen tot een voorsprong bij de rust: 21-24. Na de rust was het weer de beginfase waarin Leiderdorp de sterkste was. Snel liepen zij uit tot 39-27. In het slotoffen- sief naderde TOOS weer tot één punt maar TOOS trok toch aan het kortste eind. Eindstand 46-47. Topscorers wa ren Carla Baan met 12 punten en Hanny van der Loo en Ineke Kuijpers met 10 punten. De heren-juriioren 1 draaiden dit jaar FC Lisse paste zich in eerste instantie het beste aan en domineerde doordat men elkaar gemakkelijker vond. In die periode profiteerde men dan ook van de geboden mogelijkheden, wat leidde tot een 0-2 ruststand door een doelpunt van Peter Schalk na een on vermijdelijk foutje van Wim Bron en een goede goal van Rob Suttorp. De conditie van dergelijke velden vraagt veel kracht en beheersing en in de 2e helft bleek al gauw dat FC Lisse in de eerste helft te royaal omgesprongen was met hun krachten, waardoor Be Fair nu kon profiteren en Lisse on der druk zette' en wel zodanig dat doelman Verhoef zich zelfs tot over de middenlijn manifesteerde. Dit of fensief duurde de gehele 2e helft en resulteerde in de slotfase in twee schitterende goals, waarbij Wim den Besten het leeuwendeel voor zich op eiste. In de 85e minuut soleerde hij en bediende vervolgens Kees Verbree op maat 1-2, en 2 minuten later be kroonde Wim zelf een fantastische aktie op uiterst kundige wijze 2-2, wat tevens een juiste uitslag beteken de. WADDINXVEEN De dit seizoen in het A-team van de Waddinxveense biljartklub Sportvrienden debuteren de Boskoper H. Rodenburg behaalde zijn eerste overwinning. In 22 beur- ten (120 car., moy. 5,45) redde hij de eer voor zijn team: Donk 3 uit Gouda zegevierde met 2-4. Tussen stand: Sportief 49 uit 11Watertoren 39 uit 10, Donk 1 31 uit 11, Donk 2 28 Uit 9, Donk 3 28 uit 10, Cosy Corner^? uit 11, Rode Laken 26 uit 10 en laatste Sportvrienden 24 uit 12. Klasse B: Sportvrienden - Sportief 4- 4.Tussenstand: Moordrecht 1 53 uit 1, Watertoren 2 52 uit 11, Sportief 46 uit 11, VOG 45 uit 10, Hof van Holland 45 uit 11 en Sportvrienden 44 uit 10. Zaterdag speelt Be Fair thuis tegen Ter Leede (competitie) en bij afgelas ting tegen D.S.V.P. Dit geldt ook voor Be Fair 2. Aanvang 14.30 uur. Wamaarplantsoen. gere mensen van Jumpers die TOOS in problemen brachten. TOOS kon maar weinig meer uitlopen. Eindstand 99-64, topscorers waren Erwin de Ruiter met 22 punten en Alfred Gerrits met 21 pun ten. De dames-kadetten! I speelden don derdagavond tegen de nummer drie van de ranglijst: Voorburg. Voor TOOS die momenteel op een tweede plaats staat was winnen noodzakelijk om de aan sluiting met nummer 1 Grasshoppers niet te verliezen. Door te gehaast aan te vallen en door een maar matige man-to- man verdediging kwam TOOS al snel achter met 18-3. Na een time-out van coach Peter van Leeuwen bleek alles een stuk beter te gaan lopen. Met name door scores van Ellen Geerts kwam TOOS steeds dichterbij en stond bij de rust zelfs weer een punt voor: 36-37. Na de rust gaven de beide teams elkaar .weinig ruimte. Tot de 13e minuut kon TOOS goed bij Voorburg blijven. Deze liepen echter plots snel uit naar 57-51 en het leek er op dat TOOS toch zou gaan verliezen. Maar door het steeds beter wordende verdedigen van TOOS resulteerde in vier punten in de laatste minuut aan TOOS-zijde waardoor TOOS op gelijke hoogte kwam: 61-61. In de verlenging bleek TOOS toch over meer conditie te beschikken en zij won nen dan ook met 63-66. Topscorers wa ren Ellen Geerts met 28 punten en Ber nice Posthumus met 24 punten. Haan en Hans Kimmel die de onstui mige Raymond ook niet af konden 'remmen. Marco Koopmans verloor van Paul van Deelen, en speelde remi se tegen Artuur. Marcel Haan scoorde zijn eerste punt dit jaar tegen Harro Bosma maar moest in Artuur Köll- man zijn meerdere erkennen. Tot slot versloeg Hans Kimmel Harro Bosma ondanks de jolige psychologische 'oorlogsvoering van ons jongste lid. WADDINXVEEN De heren junioren I van de afdeling bas ketbal van de multisportvereni- ging TOOS genieten op dit mo ment van een vrij grote publie ke belangstelling. Bij de thuis wedstrijden zitten zo’n 75 a 100 man publiek op de tribu nes van de sporthal de Sniep, een unicum binnen de basket- balvereniging. Een paar vaste supporters hebben dan ook het plan gevat een supportersvere niging op te richten speciaal ge richt op het eerste junioren team. Het ligt in de bedoeling maan delijks een blad uit te brengen. Ook zal er getracht worden ver voer te organiseren voor de supporters naar uitwedstrijden. De kontributie bedraagt f 5,-. De kontaktpersoon van de sup portersvereniging ‘Hopetoos’, die geheel buiten de multi- sportvereniging functioneert, is Gert-Jan Kraayenbrink, Heu velhof 39. WADDINXVEEN' Zaterdag 6 fe bruari houdt de Waddinxveense dam vereniging Excelsior in samenwerking met het Sportweekcomité voor de 28e maal een damtournooi in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw Het Tref punt. Er wordt gespeeld in diverse klassen, te weten: hoofdklasse, le, 2e en 3e klasse en bij voldoende deelname in een jeugdklasse (t/m 15 jaar). Het inschrijf geld bedraagt f 5,(indien 65+ op het vuur ten nadele van Royal Inn 1. vertoon bejaardenpas f 2,50) en voor spelers in de jeugdklasse f 3,50. In elke groep, welke zal bestaan uit 4 personen, zijn twee prijzen te winnen. De le ronde is van 10.00-12.00 uur. De 2e ronde is van 13.00-15.00 uur. De 3e ronde is van 15.30-17.30 uur. De slui tingsdatum voor de inzending is gesteld op zaterdag 23 januari. Opgave van spe lers moet worden gericht aan Excel sior’s secretaris: J. Both, Wingerd 19, tel. 3847. KORBIS V Korbis V toonde tegen IJsselvogels IV karakter. In de Sniep een vlak na rust opgelopen 1-4 achterstand volle dig in te lopen is zonder meer goed te noemen. Even leek het er op dat IJsselvogels toch nog zou winnen na dat ze via een strafworp 4-5 scoor den, maar Arnold Janssen bepaalde uit een van zijn karakteristieke acties de eindstand op 5-5. Zijn tweede doelpunt overigens; de eerste was de openingstreffer. De overigen die aan de score bijdroegen waren Tineke Jungstlager (afstand), Fred van Leeu- en Wim Lebbing (on- P. Huisman bereikte een hoogste se rie van 18 Var. (33 procent). Te Gou da tegen Pomerans 1 stokte de strijd voor Royal Inn 2 op 4-4. Sportvrien den 1 moest met 2-6 de eer laten aan Oase uit Moordrecht. Tussenstand: Royal Inn 1 49 uit 9, Hof van Hol land 43 uit 8, Sportvrienden 2 41 uit 9, Pomerans 1 39 uit 9, Nieuwdorp 36 uit 8, Oase 35 uit 9, Sportvrien den 1 30 uit 9, Royal Inn 2 27 uit 9 en Pomerans 2 20 uit 9. Klasse C: Harmonie - Sportvrienden 16-2, Sportvrienden 2 - Nieuwdorp: 6-2, Cosy Corner 2 - Sportvrienden 1: 4-4. Tussenstand: VOG 1 65 uit 12, Haven 53 uit 11, VOG 2 53 uit 12, Sportvrienden 1 51 uit 12. Sportvrienden 2 is twaalfde met 39 dit 12. Het eveneens Waddinxveense Royal Inn 1 bleef aan kop in de tussenstand van de ranglijst van de libre-klasse D van de VBV. Hof van Holland uit Zevenhuizen sleepte een 3,-5 zege uit WADDINXVEEN •- Heren I van Be Fair-volleybal, is nog altijd in de race om het kampioenschap van de pro motieklasse Zuid-Holland. Door te winnen van V&A Zevenhuizen 2 en het verlies van koploper Jupiter is Bé Fair nog maar 3 punten van de eerste plaats verwijderd. De eerste plaats wordt gedeeld door Jupiter en Radius 2, beiden hebben 23 ppnten uit 10 wedstrijden. Be Fair heeft er 20, op de voet gevolgd door Ley- thon en Punch met 18 punten. De wedstrijd in Zevenhuizen is van oudsher een spannend treffen. Ook nu was dit het geval, de grootste win naar was het talrijk opgekomen pu bliek. Zij zagen 2 teams, die aan el kaar gewaagd waren. Na afloop bleek dat de vele routine, in Be Fair toch wel aanwezig, op bepaalde momen ten de doorslag had gegeven. De eer ste set leverde al snel een voorsprong voor Be Fair op. Doordat ze snel in hun spel kwamen, stond het snel 2-7. V&A had het moeilijk met de gevaar lijke serves van Be Fair. Echter toen het tempo van Be Fair iets daalde kwam Zevenhuizen dichterbij, via 5- 11 en 8-13. De set ging toch naar Be Fair met 15-11. De tweede set was de spannendste van de hele wedstrijd, de eindstand, 19-17 in het voordeel van V&A zegt genoeg. De derde set was voor Be Fair niet zo moeilijk. Zevenhuizen had veel kracht verbruikt om de tweede set te winnen. Door schitterende aanvalsak- ties van Wim Bannink en Paul van ’t Hart werd het snel 15-10 voor Be Fair. In de vierde set kwam Zevenhuizen toch weer terug. Tot aan de stand 5- 4 in hun voordeel bepaalden zij het spel. Een fanatiek spelend Be Fair kwam toch weer terug en kwam zelfs met 5-10 voor. Maar met een laatste poging van V&A om toch nog een vijfde set af te dwingen (tussenstan den 8-10 en 12-13) werd het toch nog angstig voor Be Fair. Met Huib Nederhof hadden de Zevenklappers geen rekening gehouden. Met zijn verschrikkelijke harde, bijna onhoud bare serve maakte hij de wedstrijd snel uit. 15-12 was de eindstand.-In sets 3-1 voor Be Fair. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag hield Roubos De Gouwe een waterpo- lotournooi voor het eerste herenteam. Deelnemers waren SZC uit Schiedam, Merwede uit Dordrecht en HZ en PC uit Den Haag. In de eerste ronde kwamen de Wad- dihxveners uit tegen SZC. Het werd een verdiende 9-6 overwinning. Merwede verloor met 10-6 van HZ en PC. De ver liezersronde eindigde in eer? grote over winning voor SZC te weten 13-6. De finale Roubos De Gouwe-HZ eri PC werd een spannende wedstrijd met klein verschil 7-8 wist HZ en PC de winst binnen te halen. Eindstand: 1HZ en PC, 2. Roubos De Gouwe, 3. SZC, 4. Merwede. UITSLAGEN WATERPOLO ZPS 1-Heren V Boskoop B-Meisjes B Heren 1-SZC I PROGRAMMA IJsselvogels A III - Korbis A I, 16 januari 14.20 uur, Moordrecht. Kor bis B I - Reeuwijk B I, 16 januari 17. 00 uur, Waddinxveen. KOAG B VII - Korbis B II, 16 januari 14.20 uur, Kr. a.d. IJssel. Korbis C II - Kwiek C I, 16 januari 14.20 uur, Waddinx veen. Korbis D I - Bolnes D II, 16 januari 15.20 uur, Waddinxveen. Korbis D II - Bemisse D I, 16 januari 15-40 uur, Waddinxveen. Korbis M I - Weidevogels M I, 16 januari 16.00 uur, Waddinxveen. De Kapellen III - Korbis IV, 12 januari 21.00 uur, Cap. a.d. IJssel. ’t Waterschip II - Korbis I, 12 januari 21.00 uur, Rotterdam Hoogvliet. Argento III - Korbis III, 16 januari 13.00 uur, Schoonhoven. Argento II - Korbis V, 16 januari 19. 00 uur, Schoonhoven. HZ en PC I-Merwede 1 SZC 1-Mefwede 1 Heren I-HZ en PC I Heren II-Merwede II PROGRAMMA WATERPOLO 15 januari te Boskoop 19.30 uur Boskoop A-Meisjes A 16 januari te Waddinxveen 16.00 uur Meisjes pup.-GZC pup. 16.30 uur Jongens pup.-Zijl/LGB A pup. 17.00 uur Jongens B-Zijl/LBG C. 17.30 uur Heren V-OZV III 18.00 uur Jongens A-Katwijk A 16 januari 19.00 uur Woerden 1-Dames 1 19.00 uur Hippocampus 1-Dames II 20.00 uur PCGH-Heren IV Crone tegen genoemd. R. van Dijk-A. Crone C. Blonk-G. v. d. Zijden J. Both-P. Swart D. Brandhorst-P. van Gils J.de Wit-F.Zaadhof J. v. d. Elst-C. H. Kramp J. de Haan-P. de Mik J. de Heer-P. van Es D. v. Willigen-D. Heeren 1 G. Heeren-T. den Ouden jr. G. v. Mannekes-T. Twigt T. den Ouden sr.-J. de Pater A. Rietveld-C. Stolker A. Zwanenburg-T. Driesse B. van Eijk-D. Heeren II WADDINXVEEN Afgelopen week wgriden bij tafeltennisvereniging Kwiek de jaarlijkse clubkampioenschappen gehouden. Gespeeld werd in twee pou les; poule B voor de vijfde klassers en beginners en poule A voor Vierde klas sers en sterker. In de voorronden op maandag waren er al verrassingen geweest in poule B wi sten Jac. Eerden, Fred Wickel en Dick van Dijk tot de eindronden door te dringen, terwijl in poule A sterke spe lers als Ad Daalhof en Carl van Brero werden uitgeschakeld. Sensationeel was de overwinning van Ton Steenwin kel op favoriet Jac. Brand, in twee ga mes werd Brand van de tafel geveegd. Ook vrijdag volop stof voor verbazing. Fred Wickel plaatste zich voor de finale in poule B door achtereenvolgens te winnen van Jan Markus (21-14, 21-19), Dick van Dijk (21-19, 21-16) en Leo Markus (23-21, 21-9). Deze laatste moest in de verliezersronde tegen broer Jan Markus, die zich na zijn nederlaag goed herstelde door Dick Sol en Koos van Rijn te wippen. Ook tegen de ver rassend sterke Dick van Dijk behaalde hij met 21-12, 18-21 en 21-12 de zege-, De aan elkaar gewaagde broers Markus speelden een spannende halve finale, waaruit Jan met 15-21, 21-17 en 21-15 als finalist uit de bus kwam. In de finale dus wederom Fred Wickel en Jan Mar kus tegenover elkaar, deze keer wist Jan echter op overtuigende wijze van Fred te winnen, daarmee zijn favoriten- rOl bevestigend. Fred moest met een tweede plaats (toch verrassend!)genoe gen nemen, terwijl Leo de derde prijs kreeg. In poule A drong outsider Ton Steen winkel door tot de halve finale door Roald van Mastrigt met 21-18, 24-22 te verslaan. Favoriet Wim van Wagenin- gen bereikte de halve finale door met 21-10, 21-17 van regerend clubkam pioen Guido Müller te winnen. Daarna plaatste Wim zich voor de finale door Ton te verslaan met21-19,21-19. In de verliezersronde ook verrassingen door o.a. Rob Kappee en Herman Si mons, die erg ver kwamen. Rob werd nipt verslagen door Roel Messie, deze werd op zijn beurt gewipt door Jac. Brand. Herman werd gewipt door Guido Muller met 21-14 en 21-19, waar in de B-groep' ging het er wilder aan toe, sommigen probeerden in een ‘te’ hoog tempo punten te halen. Zoals bijvoorbeeld Raymond Dommanschet die zijn hand niet omdraaide voor drie partijen-. Als eerste verraste hij Artuur Köllman met het aloude Herdersmatje, daarna volgden Marcel mee de laatste zich plaatste voor de kwartfinales. De andere kwartfinalist werd Jac. Brand die Roald van Mastrigt met 21-18,21-15 versloeg. KWARTFINALE In de kwartfinale kreeg Jac. de kans om revanche op Guido te nemen. Vorig jaar werd Guido clubkampioen door Jac. in de finale te verslaan, dit keer won Jac. met 21-17, 14-21 en 21-14 en liet hij Guido met lege handen achter. In de strijd om een finaleplaats nu voor de tweede keer Jac. Brand tegen Ton Steenwinkel. Jac. had zich maandag nog laten verschalken, doch deze keer speelde hij uitstekend en versloeg Ton met21-18 en 2J-8. FINALE De finale was ongemeen spannend en het tafeltennis was van hoge kwaliteit. In het Kwiek-gebouw kon men de be kende speld horen vallen. Wim’s flit sende ballen werden schitterend ge blokt door Jac. en er waren prachtige lange rally’s. De eerste game won Jac. net aan met 21-19, de tweede game speelde Wim superieur en won hij met 21-15. Ook in de derde game was hij Jac. de baas en bouwde een voorsprong op van 15-9. Jac. bleef echter vechten voor elke punt, zodat de kansen keer den en Jac. uiteindelijk met 21-18 won. Eindstand: le Jac. Brand, 2e Wjm van Wageningen, 3e Ton teenwinkel. WADDINXVEEN - Tegen koploper De IJssel I in de tweede klas B van de Rotterdamse Schaakbond, heeft het eerste team van de Waddinxveense Schaakvereniging W.S.V. een gewel dige prestatie geleverd. Het voorlopi ge resultaat is een 2 1/2-1 1/2 voor sprong. Niet minder dan 7 partijen werden er afgebroken. Uit deze par tijen zullen zeker minimaal 3 punten te halen zijn zodat W.S.V. weer hele maal in de race is voor het kampioen schap. Joosten haalde een rustige re mise en Kardol en Bloem kwamen tot een keurige winst. Zaterdag de uiterst belangrijke wed strijd tegen Jupiter. Het is mogelijk dat Be Fair nu de koppositie over neemt. De steun van supporters zal daarbij hard nodig zijn. Tot zaterdag 16 januari om 17.00 uur in de Groenswaard. WADDINXVEEN - Donderdag 7 januari hield de zwemvereniging ‘Bos koop’ een zwemwedstrijd 800 meter vrijslag in het Ballonbad. Aan deze wedstrijd deden ook vier Roubos de Gouwe-leden mee. Gilli an van den Berg (m.o. 12 jr.), Aman da van den Berg (m.o. 14 jr.) en Greet den Haan (m.o. 16 jr.) zwom men alledrie een persoonlijk record met de respectievelijke tijden van 13.45.5, 13.25.0 en 12.07.1. Martin Voskuilen zwom bij de heren een nieuw clubrecord in de tijd van 11.43.9. Hij verbeterde daarmee het bijna vijf jaar oude clubrecord (13. 48.9), dat op naam stond van Mare Faber, met precies 2 minuten en 5 se conden. WADDINXVEEN - Afgelopen zater dagavond trad het eerste team van de korfbalvereniging Korbis aan in een uitwedstrijd tegen het onderaan staande korfbalachttal van Vitesse uit Barendrecht. In éen stevige doch ook sportieve wedstrijd wist Korbis voor de vijfde maal in deze kompetitie met 6-4 aan de goede kant van de score te blijven. Deze wat mager uitgevallen overwin ning was echter niet alléén aan Kor bis zelf te wijten maar kwam ook voort uit het feit dat tegenstander Vitesse bepaald niet slecht korfbal de. Integendeel, de zege welke Korbis behaalde kwam pas' in de slotfase van deze wedstrijd tot stand toen Dick Haagsman met twee treffers een ge lijke stand (4-4) in de definitieve winst omzette (4-6). Dé" eerste helft van-deze spannende wedstrijd welke met een 4-2 voor sprong voor de Waddinxveense ploeg afsloot liet een'vrij gelijkopgaande strijd zien. Luit Schokker opende de score voor Korbis vanaf de strafworp- stip (0-1), spoedig gevolgd door twee treffers van Jan Minekus. Vitesse liet zich echter door deze gang van zaken niet verontrusten en scoorde fraai tweemaal tegen (2-3). Gelukkig voor Korbis was het Dick Haagsman die vlak voor rust een doorbraak fraai af rondde (2-4). De tweede helft Het een sterk aandringend Vitesse zien, hetgeen zich uitte in twee treffers waardoor de wedstrijd weer geheel open was. In dit gedeelte van deze partij ontbrak het Korbis aan dat beetje fortuin wat soms nodig is om te kunnen scoren. Enkele fraai opge zette aanvalsacties leidden op miracu leuze wijze niet tot doelpunten. Toch zou Korbis d.rn.v. twee treffers van Dick Haagsman zo’n tien minuten voor tijd de zege grijpen. Een tip-in betekende 4-5 en toen vlak daarop een uitwijkbal doeltreffend door de korf ging zat Korbis op rozen. Zelfs had in de slotfase de zege nog hoger kunnen uitvallen als de aanvallen van Joke Hamer en Tini Lebbing tot sco re hadden geleid. Nu bleef het bij 4-6 voor Korbis; een -gezien de wedstrijd- juiste eindstand. Een nieuw jaar met nieuwe kansen was duidelijk het motto bij de WSV- jeugd afgelopen donderdag. Na een nieuwe indeling in groepen. Een A- groep met de bovenste negen spelers en de resterende spelers in groep B kon het verlate vuurwerk starten op de 64 velden. In de A-groep was er sprake van een rustige maar geconcentreerde start. Eric Claassen, die als hoogste eindig de in de voorrondes, lijkt regelrecht op het kampioenschap af te stevenen, zijn overwinningen op Richard Wientjens en Egbert Schroten getui gen daarvan. Asa Dirksen en Hans van Woudenberg braken hun partij af, met een duidelijk voordeel voor Asa. Huug de Vries blijft de kop groep goed volgen en versloeg Sandra Wientjens. Steven Verhagen wist Eg bert Schroten op de knieën te dwin gen*. Het tweede elftal van Be Fair oefen- de tegen FC Lisse 2, wat ook op het zelfde 2e klasse nivo speelt. Hier was het scheidsrechter A. Monster Jr. die de touwtjes strak hield hetgeen rustig aan hem overgelaten kan worden. Deze wedstrijd stond in het teken van de tempowisselingen en kostte derhalve veel energie, waardoor de wedstrijd, als training bedoeld, zeker z’n doel niet voorbij schoot. Integen deel! In deze wedstrijd bleek hoezeer rou tine en techniek (Jan van Rijn, Cor van Triet) en werklust (Ruud Willem- stein, Peter Bpth) elkaar aanvulden. In de eerste helft was Be Fair sterker vooral gesteund door het windvoor- deel. Dit leidde na een kwartier spelen tot een doelpunt na een knal van Harry Verschoor. Dat dit later de winnende treffer bleek was vooral te danken aan het erg goede keeperswerk van de pas vader geworden Nico Heesterman die in de 2e klasse volop de gelegen heid kreeg z’n kwaliteiten te tonen. Met deze overwinning is er weer een goede basis gelegd om door te gaan. WADDINXVEEN De grootste ver rassing in de onderlinge competitie van de damvereniging Excelsior was wel de gevoelige nederlaag, welke J. de Wit eerste teamspeler F. Zaadhof wist toe te brengen. Met een stuk minder trachtte laatstgenoemde in het eindspel toch een puntendeling te pakken. De Wit speelde bekwaam verder en wikkelde verdiend naar winst af. Clubkampioen C. Kramp is dit seizoen niet in zijn beste vorm. Hij bereikte een gelijkspel tegen een zich overigens sterk verdedigende J. v. d. Eist. Enigs zins verrassend mag gelijkspel van A. Crone tegen R. van Dijk worden Dat tyet dit jaar een van de spannen- ste competities is sinds jaren staat buiten kijf. Er zijn nog minstens 8 se rieuze kandidaten. Voor de grootste sensatie zorgde v.d. Starre door op een grandioze manier van koploper Joosten te winnen. Ook de nummer 3, Smi'tskamp, moest zijn meerdere erkennen tegen de steeds sterker spelende Twiss. Alleen nummer 2, v. Deelen, wist zich staande te hou den tegen Ellers en speelde remise. In de middenmoot speelde v.d. Heide een zeer goede partij tegen Muit. De wedstrijd werd afgebroken maar v.d. Heide heeft nog zeer zeker winstkan sen. Ook Ket is op de goede weg te rug. Door zeer gedegen spel gaf hij Schinkelshoek weinig kans. Stand aan de kop 1. Joosten, 2. v. Deelen en 3. W. v. Oort. WADDINXVEEN Op de vrijdag en zaterdag door de Waddinxveense post duivenvereniging De Sperwer in haar vernieuwde clubgebouw aan het Sta tionsplein gehouden jaarlijkse clubten toonstelling waren 350 duiven te zien, verdeeld in 18 klassen, welke door de 50 leden bijeen waren gebracht. De keurmeesters Van Alphen uit Rijns- burg en De' Vreede uit Nieuw- Lekkerland hadden geen eenvoudige taak de prijswinnaars uit de op hoog peil staande collectie te zoeken. Uitein delijk had A. de Wit de mooiste jonge duivin, Smit-Troost de mooiste oude duivin, H. Oskam de mooiste jonge dof fer en H. Metselaar de mooiste oude doffer, welke ook werd uitgeroepen tot de mooiste van de gehele tentoonstel ling. Vrijdagavond was het een drukte van belang en kwamen zeer vele ook van buiten Waddinxveen een bezoek aan deze tentoonstelling brengen. Zaterda gavond was de prijsuitreiking en toen voorzitter H. Metselaar laat in de avond de tentoonstelling sloot konden de mensen van De Sperwer terugzien op een goed geslaagde tentoonstelling. De uitslag was als volgt: Klas 1. oude doffers onbevlogen: le D. Heeren, 2e H. Oskam, 3e W, Breedijk, 4e D. Degenhardt, 5e Toor en Zn., 6e J. Koren. Klas 2. Oude doffers tot 200 km. le Toor en Zn., 2e Mevr. Janmaat, 3e. D. Heeren, 4e A. de Wit. Klas 3. Oude doffers van 200 tot 500 km. le D. Heeren, 2e Mevr. Versloot, 3e. H. Metselaar, 4e. Smit-Troost, 5e. Toor en Zn., 6e. A. de Wit. Klas 4. Oude doffers boven 500 km: le. H. Metselaar, 2e. H. Metselaar, 3e. W'. Breedijk jr., 4e. Smit-Troost, 5e. H. Metselaar. Klas 5. Oude duivinnen onbevlogen le. Smit-Troost, 2e. D. Heeren, 3e. W. Breedijk jr., 4e. W. Breedijk, 5e. H. Metselaar, 6e. W. Breedijk, 7e. J. Koren. Klas 6. Oude duivinnen tot 200 km le. D. Heeren, 2e. W. Breedijk jr., 3e. H. Vink, 4e. N. Hoogerdijk, 5e. Smit- Troost. Klas 7. Oude duivinnen van 200 tot 500 km: le. D. Heeren, 2e. N. Hoogerdijk, 3e. J. van Erk. Klas 8. Oude duivinnen boven 500 km le. H. Metselaar, 2e. H. Metselaar. Klas 9. Jonge doffers onbevlogen: le. W. Breedijk, 2e. W. Metselaar, 3e. W. Breedijk jr.,4e. W. Breedijk. De uitslagen: v.d. Starre-Joosten 1-0, Ellers-v. Deelen 1/2-1/2, Smitskamp- Twiss 0-1, W. v. Oort-M. de Haan 1-0, J. v. Oort- Besemer 1-0, Wolfs-de Vries 1-0, Bloem-Kardol 1-0, Versluis -Oosterloo 0-1, Muit-v.d. Heide afg., Sonneveld-v.d. Berg 1-0, Schinkels- hoek-Ket 0-1, Ritter-de Schrijver afg., Goor-v.d. Eijck 1-0, Bregman- Littooy 1-0, de Bruin-P. de Haan 1- 0, v.d. Ree-Nekeman 1-0. Van TOOS-gymnastiek waren de vol gende leden succesvol. Bij de heren: Nico Stoter (le met 44.25 pnt.), Peter Verheul (2e met 42.60 pnt.) en Marco Kleiweg 4e met 40.40 pnt.). Vooral de rekoefening van Nico Stoter was van hoge kwaliteit. Bij de jongens 12 t/m 16jaar:Jaco Stoter (le met 35.55 pnt.). Bij de jongens t/m 12 jaar: Casper Droog (le met 34.05 pnt.), Marcel Lugt- hart 4e met 31.10 pnt.). De heer H. Metselaar had de mooiste duif van de vrijdag en zaterdag ge- g van de Waddinxveense postduivenver eniging De Sperwer. I Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. Klas 10. Jonge doffers tot 200 km: le. H. Oskarp, 2e. D. Heeren, 3e. Toor en Zn., 4e. N. Hoogerdijk, 5e. A. de Wit, 6e. W'. Breedijk jr., 7e. D. Degenhardt. L K las 11Jonge doffers van 200 tot 400 km le. Toor en Zn., 2e. D. Heeren, 3e. W. Breedijk, 4e. A. Kivits, 5e. A. de Wit, 6e. M. Groen, 7e. H. van Dijk, 8e. N. Hoogerdijk. Klas 12. Jonge doffers boven 400 km: le. N. Hoogerdijk, 2e. D. Heeren. Klas 13. Jonge duivinnen onbevlogen: le. N. Hoogerdijk, 2e. W. Breedijk. Klas 14. Jonge duivinnen tot 200 km: le. A. de Wit, 2e. P. Bonefaas, 3e. H. Metselaar, 4e 6e. D. Degenhardt, 5e. W. Breedijk jr., 7e. H. Vink. Klas 15. Jonge-duivinnen van 200 tot 400 km Ie. H. Oskam, 2e. W. Metselaar, 3e. en 4e. N. Hoogerdijk, 5e. H. Metselaar, 6e. P. Bonefaas, 7e. W. Breedijk. Klas 16. Jonge duivinnen 400 km en ver der: le. W. Breedijk jr., 2e. N. Hoogerdijk, 3e. C. Bode,4e. D. Heeren. WADDINXVEEN Be Fair-voetbal oefende afgelopen zaterdag tegen Fusie Club Lisse (Lisser Boys), meermalen een gevreesde tegenstan der in de competitie, doch momen teel ingedeeld in de 2e klasse C even als Be Fair op de 2e plaats staat. Het werd een gelijk spel (2-2). Hoewel de omstandigheden niet bepaald opti maal genoemd konden worden heb ben de spelers met respect voor el kaar onder de uiterst kundige leiding van de plaatselijke referee A. Monster Sr. er een nuttig treffen van gemaakt. WADDINXVEEN In het afgelopen weekeinde zijn in de basketbalcompeti- lie de laatste wedstrijden van de eerste helft van deze competitie gespeeld. Al leen de jongens-welpen van TOOS- basketbal bleven tot nu toe ongeslagen. Zaterdag speelden zij hun belangrijkste wedstrijd van dit seizoen, de uitweds trijd bij Parker-Leiden. Ook Parker had tot het afgelopen weekend nog geen puntenverlies geleden. In de eerste periode, van de totaal vier periodes die er bij de welpen gespeeld worden, werd al duidelijk dat TOOS het sterkste team van het district Den Haag is. Via periodestanden van 14-24, 28-38 en 40-62 behaalde de jongste jongens van TOOS een afgetekende overwin ning: 50-84. De topscorers waren Mark van Es met 28 punten en Robbert Kauf man met 24 punten. De dames-senioren die dit jaar debute ren in de eerste klasse weten zich daarin redelijk te handhaven. Na een aantal te leurstellende resultaten de afgelopen dagavond weer stukken beter. Deson- goed mee met de top van de ranglijst. -- - Vrijdag was het laag geplaatste Jumpers uit Den Haag dan ook geen probleem. Na een 0-2 achterstand kwam TOOS door een zeer goede press voor met 23- 2! Daarna zwakte de verdediging iets af, TOOS ging over op een zone-press goed afging: ruststand 51-24. In de weken speelden de dames-senioren vrij- danks kon TOOS niet winnen van Lei derdorp. Met name het betere schot vlas de oor zaak dat Leiderdorp al direct op een voorsprong kwam. Door agressief ver dedigen van de TOOS-guards kon de opmars van Leiderdorp gestopt wor- wat de heren-junioren duidelijk minder den. TOOS kwam weer met één punt goed afging: ruststand 51-24. In de voor (18-17) maar de persoonlijke fou- tweede helft waren het vooral de lan- $00 'W?

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 23