NIPTE ZEGE VAN KORBIS Be Fair-dames Waddinxveense sportspetters Succes postduivenhouders lopen meer uit Basketballers verslaan Sigi 2 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Scherp club- record van Marden Droog Elbert van de Berg pupillendamkampioen Onderlinge Excelsior Verlies volleyballers BE FAIR ZATERDAG TEGEN ASWH Redelijk goede resulaten Roubos De Gouwe Opnieuw winst damteam van De Savornin Lohmanschool Kwiek goed van start in Nieuwe competitie Gouwe-dames winnen van Woerden: 2-5 WSVSchaken en vergaderen HUISWERKSTUDIO 31 dagelijkse huiswerkbegeleiding I van w ouw Het Trefpunt is opnieuw een team van de protestants-cnnstelijke studiecentrum gouda WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JANUARI 19X2 WADDINXVEEN *- Op de zaterdag gehouden tweede dag het schooldamtournooi in het Gereformeerd Verenigingsgeb' Het Trefpunt is opnieuw een team van de protestants-ermst De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde winnaar gewor den. Dat was zaterdag voor een week, toen de eerste en tweede klassers aan zet waren, ook het geval. -- WADDINXVEEN Het eerste damesteam van Be Eair-volleybal heeft opnieuw drie punten winst behaald door met 0-3 van Van Santen 3 te winnen. Door deze overwinning is de voorsprong op de nummer drie op de ranglijst uitgebouwd tot 6 punten. Het eerste herenteam van Be Fair moest met 3-2 het onderspit delven tégen het Oudewaterse Jupiter 1, dat zich vergezeld wist van een eenjarig jongetje dat tijdens de wedstrijd als een levende mascotte zou fungeren. WADDINXVEEN Tegen ’t Waterschip uit Hoogvliet boekte het eerste team van de korfbalvereniging Korbis een magere zege van 5-6. Aanvoerder Jaap Noordam bepaalde vanaf de strafworp- stip luttele seconden voor het einde deze eindstand. Korbis I - Or. Nassau III 21.00 uur de PR 2e PR mat te in de PR PR le PR PR 3.07.2 1Elbert van de Berg 2. Auke Wijma 3. Gabrie Woning 4. Janneke Terpstra 5. William van Helden 6. Leo Groeneveld 7. Harroen Rodjan 8. Bert Kooyman 9. Hans Koster 13 pnt. 10 pnt. 10 pnt. 9 pnt. 8 pnt. 8 pnt. 8 pnt. 4 pnt. 2 pnt. 1-8 0-0 6-0 1- 0 0-7 2- 3 1.23.1 1.31.0 1.31.6 PR PR PR PR PR PR PR PR PR PR PR PR 20-44 16-23 24-55 106-6 18-46 5-6 7-7 3-4 1.20.8 1.40.6 1.40.8 12 jaar: 1.26.2 1.28.9 1.29.8 43.3 45.9 50.5 2e PR PR 5-3 3- 1 2-8 4- 7 9-1 8-9 2- 5 3- 1 10-6 13-11 5- 5 6- 4 5-5 10-0 9-1 4-6 0-1 1/2-1/2 afg. 0-1 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 afg. 0-1 afg. 0-1 1-0 1/2-1/2 1-0 1-0 0-1 0-1 0-2 1-1 2-0 0-2 0:2 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 2-0 1-1 1-1 2-0 2-0 Petra Besemer Greet den Haan Angela Faber Amanda van den Berg 5x50 m Jaco van Tol Marcel van der Bosch Martin Derks 4x50 m vrije slag estafette heren: 3.07.2 Martin Derks John Zijderhand Marcel van der Bosch Jeroen van Tol Jaco van Tol 2.36.3 2.37.4 2.57,5 schoolslag m.o: 14 jaar: 1.36.6 1.45.2 1.47.8 vlinderslag j. o14 jaar: WADDINXVEEN Het topduel T. den Ouden sr. - P. Swart voor de on derlinge competitie van de Waddinx veense damvereniging Excelsior ein digde in een overwinning voor eerst genoemde, die in het eindspel wist toe te slaan. Bij analyse echter bleek een remise bereikbaar. Wederom viel een geweldige pres tatie van P. de Mik te noteren. Hij wist clubkampioen C. Kramp een punt af te snoepen. Vermeldens- waardig is oök de knappe winst, welke P. van Es op G. Heeren wist te boeken. K. Huizinga - T. Twigt C. Kramp - P. de Mik T. den Ouden sr. - P. Swart C. Stólker - C. Blonk D. v. Willigen - G. v.d. Zijden M. v. Willigen - J. Both A. Blom - D. Heeren II J. Borsboom - D. Brandhorst J. de Wit - H. den Outer T. Driesse - J. de Haan P. van Es- G. Heeren A. Zwanenburg - B. van Eijk A. Rietveld - P. van Gils G. v. Mannekes - J. de Heer D. Heeren I - J. de Pater De Waddinxveense wielrenner Hans Langcrijs behoort tot de 12 leden tel lende ploeg van Elro Snacks B S. De Waddinxvener heeft daar een B- contract, waarbij geen sprake is van een noPmale werkgevers-werknemers- 2-'r verhouding. Met zo’n overeenkomst ~1~ maakt de renner wel reclame voor zijn sponsor, maar opereert voor het overige als zelfstandige. Tot de ploeg van Hans Langerijs behoren verder ploegleider Jos Elen, Jos Lammer- tink, Jan Aling, Wies van Dongen, Ger Mak, Ad Tak, Nico van Hest, Wim de Ruiter, Theo Smit, Vester Aarts, Ad Oprins en Co Moritz. Bericht in de Goudsche Courant: Bezoekers aan de Waddinxveense sporthal De Sniep vroegen zich laatst verbaasd af hoe het mogelijk was dat Arie Plaisier, die als speler van Wad- dinxveen tot augustus 1982 door de KNVB is geschorst, toch in de zaal bij Marchant kan voetballen, ’n Te lefoontje aan het KNVB-kantoor bracht opheldering: ”De schorsing van de broers Plaisier werd uitge sproken voor het nieuwe tuchtrecht per’ 1 juli in werking trad. Toen is niet expliciet gesteld dat zij zowel voor het veld- als zaalvoetbal zijn ge schorst.” De activiteitencommissie van Be Fair-voetbal draait vrijdagavond 22 januari voor de A-B-C-junioren de bioscoopfilm Slap Shot in de kantine van de voetbalvereniging in het Bur gemeester Wamaarplantsoen. De film met Paul Néwman, die in de plaats komt van de afgelaste discoavond van afgelopen vrijdag, gaat over drie broers die dolgraag ijshockey-prof- fessional willen worden. Als zij hier voor de kans krijgen gebeuren er de vreemdste dingen. Het is een film waar je vreselijk om moet lachen en die je gezien moet hebben. Bij de ingang zal er een kleine bijdra ge van de jongelui gevraagd worden. Deze bijdrage is vastgesteld op f. 1,— De film begint om half acht en ieder een kan vanaf zeven uur een plaats uitzoeken. man (vrije bal) loopbal) De score werd na rust verzorgd door Jaap Noordam die uitstekend van een misverstand wist te profiteren en Truus Visser die bekwaam een door loper benutte (5-4). Nadat ’t Water schip twee minuten voor tijd gelijk had gemaakt konden na eery door Jaap Noordam benutte strafworp twee jyostbare punten naar Waddinx- veen meegenomen worden. Door deze zege staat Korbis met 1 verliespunt aan kop op de ranglijst, gevolgd door Spirit met 2 verlies- punten. Komende zaterdagavond in de sport hal de Sniep kan bij winst op Oranje Nassau deze koppositie gehandhaaft worden. KORBIS III Tegen Argento III werd een kostbare 3-4 zege behaald hetgeen een kop positie voor dit achttal betekende. Met een wat zuiverder schot is er voor Korbis III een goede klassering en misschien wel promotie te berei ken. Het samenspel is in elk geval prima. KORBIS V Argento II slaagde er tegen Korbis V in een punt te pakken (7-7). Halver wege stonden de Waddinxveners nog met 4-3 voor. Aanvoerder Fred van Leeuwen was goed vo.or 3 treffers. Dick Visser vierde na een enkelbles sure een 10 minuten voor het einde z’n rentree in de wedstrijdsport. Hij verving invaller Wim Lebbing die als adspirant een goede wedstrijd speel de. Door dit gelijkspel neemt Korbis V een goede middenmoot positie in. WADDINXVEEN - De Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek is de nieuwe competitie goed begon nen. Het tweede team versloeg Smash 5 met 8-2. Deze overwinning kwam tot stand door de volle winst (drie sets) van Ad Daalhof en Leo Buur man. Henny van der Molen behaalde één punt. Kwiek 3 behaalde bij NTTC 2 een 5-5 gelijkspel. Adrie Berckenkamp en Rob den liaan zorgden hier voor de puntjes. Debutant Kwiek 4 behaalde een fraaie overwinning op BOK 2: 6-4. Sjouk Walraven, Evert Baerveldt en Ton Steenwinkel behaalden elk twee overwinningen. Kwiek 5, eveneens nieuw in de derde klasse, kreeg met 10-0 klop van het sterke NTTC 1 In de vierde klasse versloeg Kwiek 6 uit in Gouda Vriendenschaar 17 met 10-0. Gerard Venmans, Gijs van der Torren en Herman Bronwasser sloe gen iedereen van tafel. Kwiek 7 won gemakkelijk van Gouda 7 met 7-3. Kwiek 8, gepromoveerd uit de vijfde klasse, speelde gelijk tegen NKFW 3. Bij dit Waddinxveense onderonsje wonnen Leen Koster en Luc Post ieder twee sets, Cor Scharroo behaal de één overwinning. Kwiek 10, eveneens nieuw in de vier de klasse, verloor met 9-1 van NTTC 5. Leo den Duik redde de eer voor Kwiek. In de vijfde klasse ging Kwiek 11 voortvarend van start door Ilac 16 met 10-0 te verslaan. Overige uitslagen: Kwiek 12 - Boskoop 2 ISV 2 - Kwiek 13 Kwiek 14 - Ilac 13 Eldos 6 - Kwiek 15 Gouda 8 - Kwiek 16 TTVN 13 - Kwiek 17 JUNIOREN Kwiek 1 won overtuigend van Vrien denschaar 3: 7-3. Ed Slappendel behaalde de volle winst, Tim Daalhof won twee sets en Bert Smorenburg één. Het gepromoveerde Kwiek 2 verloor met 7-3 van het sterke ZTTC 1. Kwiek - 3 en Kwiek 4 wonnen allebei vrij gemakkelijk; respectievelijk met 8-2 tegen ZTTC 3 en 9-1 tegen Gouda 3. te weten Janneke Terpstra (zij wist toch een fraaie 4e len), Leo Groeneveld en Bert Kooyman. Dy eindstand van het tournooi: (Waddinxveen) (Zoetermeer) (Berkel ZH) (Waddinxveen) (Berkel ZH) (Waddinxveen) (Zoetermeer) (Waddinxveen) (Zoetermeer) WADDINXVEEN - Het was voor de Waddinxveense Schaakvereniging |VSV haasten vorige week donderdag avond in het Anne Frank-centrum.. Eerst moest er een algemene leden vergadering worden gehouden en pas om 9.15 uur kon de huishoudelijke competitie beginnen. Marcel de Haan liet weer van zich spreken door de oude rot in het vak Kardol met lege handen naar huis te sturen. De Vries stevende op een winst af tegen Besemer maar in tijd nood vergreep hij zich en kwam toen slechter te staan. Door goed verdedi gend spel wist hij toch nog een remi se er uit te slepen. Voor de grootste verrassing zorgde de onderaanstaande Van Offeren. Tegen de nummer 15, Sonneveld, wist hij vanuit verloren positie zijn tegenstander zetten. De uitslagen: Wolfs - Joosten v. Deelen - Bloem Twiss - v.d. Starre Sonneveld - v. Offeren Oosterloo - Ellers Besemer - De Vries kardol -M.de Haan Smitskamp - Versluis v.d. Berg - Burger Torenbeek - v.d. Ree de Bock - Ket Twogt - Verwaal Littooy - P. de Haan Goor - Ponsioen Asscheman - Nekeman Muit - v.d. Heide Ritter - De Schrijver WADDINXVEEN Tijdens de afge lopen zondag gehouden zwemwed strijden in het kader van de B-com- petitie van de kring Gouwe-Rijn- streek KNZB (3e programma) heb ben 23 Roubos De Gouwe-leden deelgenomen. In totaal werden in zwembad ”De Thermen” te Alphen aan den. Rijn .24 persoonlijke reeprds gebroken. De Gouwe’s jongste deelnemer Johan van der Wal (1973) zwom een B- limiet op de 100 m rugslag j.o. 10 jaar (1.46.0), hetgeen hem tevens een le plaats opleverde. Ook ’’good old” Niek de Leeuw reikte naar een le plaats op de 100 m school heren (1.20.8). Verder werden nog vier 2e en twee 3e plaatsen behaald. UITSLAGEN 100 m wisselslag m.o. 16 jaar: 1.23.7 PR/2e 1.29.0 1.37.0 WADDINXVEEN Op de zater dag gehouden kampioenshow bij de postduivenvereniging De Vriendschap in Gouda wisten vier kampioenen van de Waddinxveense postduiven- Greet den Haan Angela Faber Amanda van den Berg 100 m rugslag dames: Petra Besemer Linda van der Laan Celine Vitalis 200 m vrije slag heren: Jaco van Tol Niek de Leeuw Jeroen van Tol 100 m Celine Vitalis Gillian van den Berg Hellen van Eijk 50 m Jeroen van Tol 48.1 John Zijderhand 49.4 Martin Derks 49.8 100 m vrije slag m.o. 16 jaar: Greet den Haan 1.17.3 Amanda van den Berg 1.19.8 Angela Faber 1.22.1 50 m schoolslag j.o. 16 jaar: 39.2 PR/3e 43.6 47.3 10 jaar: 1J52.9 2.02.1 2.33.2 Weidevogels wederom niet verder dan een gelijk spel. Door te veel foute services op kritieke standen hebben deze dames een mogelijke overwin ning laten liggen. Setstanden: 13-15, 16-14, 15-9 en 14-16. Programma 23 januari Be Fair dames 15.00 uur Dames 3 - DOS 2 15.30 uur Dames 2 - Radius 3 17.00 uur Dames 1 - Krimpen HEREN De wedstrijd van de Be Fair-heren tegen Jupiter leverde een zeer span nend beeld op. In de eerste' set kon het publiek al zien dat het een lang durige, sportieve wedstrijd zou wor den. Tot 5-5 gingen beide' teams ge lijk op. Be Fair wist via schitterende aanvallen van Rob Vertegaal, Dick Janmaat en Wim van de Burg een voorsprong, op te bouwen van 9-6. Jupiter, koploper in de promotie klasse, vroeg een time-out aan, en kwam daarna van 12-8 terug naar een 13-11 achterstand. Echter toen Jelle de Vries in het veld kwam voor Dick Janmaat was er geen houden meer aan. Be Fair won snel met 15-11. Na de ’act’ van de Jupitermascotte begon de al even spannende tweede set. Eerst werd Be Fair het slachtof fer van een overdonderende start van Jupiter. Bij de 4-0 achterstand bracht de time-out van Be Fair redding. Via tussenstanden 7.-7 en 9-9 kwam Be, Fair zelfs nog met 11-9 voor. Om Jupiter’s topaanvaller (nr. 10) te stoppen werd het blok versterkt door de lange Jelle de Vries in 'te laten vallen voor Wim Bannink. Deze kon echter ook de schitterende aan vallen van Jupiter niet afweren. De set ging met 15-1 1 verloren. De derde set was de minst spannende voor het publiek. Ondanks veel wis selen kon Be Fair de ideale opstel ling niet vinden. Jupiter won vrij eenvoudig met 15-7. De vierde set leverde een compleet ander beeld op. Sensationeel waren natuurljjk weer de serves van Huib Nederhof. Nu heeft hij echter ’’concurrentie”. Paul van ’t Hart wist ook diverse ma len een ace te slaan. De met erg veel topspin geslagen ballen van Huib en Paul waren zo hard, dat Jupiter niet eens snel genoeg was om ze achter zich op de lijn te zien belanden. Gro tendeels dankzij deze serves van Huib en Paul won Be Fair de set met 15-11. Een vijfde set moest de doorslag ge ven. Be Fair vocht keihard. Jupiter had iets meer geluk (o.a. de scheids rechter) en kwam met 14-8 voor. Iedereen dacht dat de beslissing ge vallen was. Maar via schitterende rallys wist Be Fair er een sensatio neel eindspel van te maken (4-12). Helaas voor Be Fair maakte de vader van de mascotte de wedstrijd via een schitterende smash uit (15-12). Dit 3-2 verlies levert Be Fair toch een punt op zodat de derde plaats be houden blijft. WADDINXVEEN Jeugdlid Elbert van de Berg van de Waddinxveen se damvereniging Excelsior is in Gouda pupillenkampioen van de Goudse Districts Dambond geworden. Hij eindigde met 3 punten voorsprong op de als tweede geëindigde spelers Auke Wijma uit Zoe termeer en Gabrie Woning uit Berkel en Rodenrijs. Naast de kampioen Elbert van de Berg, die de titel overneemt van zijn broer Kees van de Berg, was de Waddinxveense damvereniging Excelsior met nog 3 spelers in deze finalepoule vertegenwoordigd, plaats te beha- In het persoonlijk klassement werd het viertal van H. Metselaar le; De combinatie v. Vliet-Dijkstra 2e en D. Heeren 5e. Waarlijk een prachtig succes. Op deze zaterdag was het de beurt aan 236 dammers van de derde en vierde klassen van basisscholen in •Waddinxveen en Moerkapellfe om in het kader van het tiende Waddinx veense schooldamtournooi, georgani seerd door de Waddinxveense dam vereniging Excelsior en de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO), hun prestaties te tonen. Er werd gestreden in 26 poules van 8 dammers en 4 poules van 7 dam mers. Ook nu was tevoren bepaald welke 5 scholieren een school als team vertegenwoordigden. Nadat om streeks 09.45 het denkwerk van de enthousiaste dammertjes begon, kon om ca. 13.00 uur de uitslag worden bekend - gemaakt. Allereerst reikte wethouder Van der Spek uit Moerka- pelle alle poulewinnaars een door wereldkampioen Harm Wiersma be schikbaar gesteld dambord uit. DAMCURSUS Als winnaar kwam dus een team van De Savornin Lohmanschool uit de Korbis III - Spirit IV 19.00 uur de Sniep UITSLAGEN ’t Waterschip II - Korbis I Argento II - Korbis V Argento III - Korbis III IJsselvogels A III - Korbis A I afgelast Korbis B I - Reeuwijk B I KOAG B VII - Korbis B II Korbis C II - Kwiek C I Korbis D I - Bolnes D II Korbis D II - Bernisse D I Korbis M I Weidevogels M I PROGRAMMA Zaterdag 23 januari Korbis V - N 10 VI 18.00 uur de Sniep Korbis II - Argento I 20.00 uur de Sniep Korbis I - Or. Nassau III 21.00 uur de Sniep Korbis IV - Weidevogels V 22.00 uur de Sniep Dinsdag 26 januari Kapellen II - Korbis I 22.00 uur te Capelle a/d IJssel. KOAG A IV - Korbis A I 16.00 uur Krimpen a/d IJssel Korbis B I - Vr. Schaar B I 15.20 uur de Sniep Korbis B II - de Bermen B V 13.40 uur de Sniep Korbis C 1 - Ons Huis C I I 1.00 uur de Sniep Korbis D I - Trekvogels D II 12.20 uur de Sniep Korbis D II - Actief D I 12.40 uur de Sniep bus. Van de totaal 70 te behalen pun- teh scoorde het vijftal liefst 62 pun ten. Van het vijftal maakte de vol gende dammers deel uit: Jaco Wine- ke, Frank Wingerhof, Wim de Lange, René Kersbergen en Jeffrey Sip. Nr. 2 werd Eben Haezerschool met 56 pnt., nr. 3 St. Paulusschool met 55 pnt. en nr. 4. Rehobothschool met 53 pnt. Tot slot wees Excelsior’s voorzit ter P. Swart de jeugdige dammers nog op de mogelijkheid om het damspel meer onder de knie te krijgen mid dels een ongeveer 10 lessen bevat tende damcursus, welke Excelsior in samenwerking met de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen zal verzorgen. Dit- zal echter starten na afloop van het gehele Waddinxveense schooldamtournooi. Zaterdag vindt de laatste dag van dit schooldamtournooi plaats. Dan zul len 248 leerlingen van de 5e en 6e klassen aan de damborden plaats nemen. vereniging De Sperwer voor hun vere niging de eerste plaats te behalen. Ook vorig jaar wisten zij deze prach tige trofee in de wacht te? slepen. Aan de show namen 35 kampioenen uit omliggende plaatsen deel. De heren junioren 1 kwamen zater dag uit tegen Oegstgeest. Naar ver wachting kregen de junioren 1 het erg moeilijk tegen het nog ongesla gen Oegstgeest. Tot de negende mi nuut kon TOOS nog in de buurt blij ven van Oegstgeest. Maar langzaam werd het duidelijk dat TOOS duide lijk de mindere was. Door het missen van veel gemakkelijke kansen en het afzwakken van de verdediging liep Oegstgeest uit van 12-9 naar 30-14 bij de rust. In de eerste minuten van de tweede helft nam Oegstgeest een nog grotere voorsprong met name doordat de lan gere spelers van TOOS het in de ver dediging lieten afweten. Ondanks het toch niet slechte spel van de TOOS- junioren verloren zij kansloos. Eind stand 62-35. Topscorers waren Erwin de Ruiter met 12 punten en Arco Zwijnenburg met 9 punten. Het tweede junioren team wist het afgelopen weekend wel te winnen. In de eerste helft kon TOOS geen duidelijke afstand nemen van LUBA, ruststand 14-14. Vanaf de 10de mi nuut van de tweede helft kon TOOS echter flink uitlopen. Geholpen door de vele persoonlijke fouten van LU BA wonnen de junioren 2 met 27- 45. Topscorers waren Asa Dirksen met 18 punten en Jan-Karel van Gent met 14 punten. De heren kadetten behaalde vrijdag avond in de Sniep een belangrijke overwinning. Hun wedstrijd tegen Rabo uit Gouda werd eveneens in de tweede helft beslist. Na een rust stand van 27-20 wonnen de heren kadetten met 53-29. Door deze over winning hebben de kadetten een grote kans in de eerste klasse te blij ven. Topscorers waren Fred Langen doen met 20 punten en Donald van Gasteren met 19 punten. Overige uitslagen: Rebound - TOOS MCI TOOS MC2 - Zoebas TOOS MD 1 - Dunkinn TOOS Dl - Argus TOOS D2 - Dunkinn Het jongetje verscheen tussen de sets door op het veld. Hij was ingepakt in een echt Jupitershirt (nr. 3). Achter op zijn shirt stond zijn aanmoedi- gingskreet ’’Hup-Jup”. Met zijn laarsmaat 2 en lengte van ongeveer 0.50 meter zorgde hij voor grote hi lariteit onder het zeer veeltallige publiek. Hij heeft, samen met de scheidsrechter, de 3-2 winst van Ju piter op zijn geweten. DAMES Door de Be Fair-dames werd zonder aanvoerdster/spelverdeelster Dory v. d. Meent de eerste set vrij gemakke lijk in winst omgezet: 5-15. Ook de tweede set werd sterk begonnen door de Be Fair-dames. De Waddinxveeh- sen liepen uit tot 1-7 doch toen be gon Van Santen, vooral door moeilijk te serveren, terug te komen. Be Fair wist echter een constante voorsprong van een paar punten te behouden en via 10-13 beslisten de Uniekaas- dames ook deze set in hun voordeel: 10- 15. In de derde set ging de coach Daaf Willig over op het 5-1 systeem (1 spelverdeelster - 5 aanvalsters). Mede door het sterke serveren van Van Santen en de vele foute services van Be Fair leverde dit nogal wat pro blemen op voor de Waadinxveensen, wat resulteerde in een 7-2 achter stand. Doch Be Fair schakelde terug en wist vooral met tactische ballen te scoren. Via 9-8 en 11-8 leek Van Santen de set te gaan pakken. Be Fair liet zich echter niet kennen en via 11- 10 behaalde de Uniekaas-dames met 11-15 de verdiende overwin ning. 0-3. Ook dames 2 behaalde dit weekeinde de volle winst. Zij moesten vrijdag avond bij Agon in Boskoop op be- zoek. De eerste set ging via 7-3 en 11-3 kansloos verloren met 15-6. Daarop begon Be Fair te draaien en met 6-15, 10-15 en 7-15 werd de 1 -3 winst een feit. Dames 3 kwam in Bleiswijk tegen WADDINXVEEN - Het tweede he ren senioren-team van de basketbal- vereniging TOOS begon de tweede helft van de competitie goed. Vrij dagavond versloegen de heren SIGI 2. Al in de eerste minuten van de wed strijd werd duidelijk dat TOOS op permachtig was. Via een 7-0 stand werd bij de rust een stand van 27-14 bereikt. In de tweede helft was het klasse verschil nog veel groter. Met name via de ex-heren 1 speler Peter Vermeer liep TOOS snel verder uit. Eindstand 74-24. Topscorers waren Peter Vermeer met 33 punten en Thale Lesschen met 23 punten. ft'ADDINXVEEN In de eerste wa- Lrpolocompetitiewedstrijd na de linterstop heeft het dameszevental llan. Roubos De Gouwe met 2-5 lewonnen van Woerden. |)e Waddinxveense dames namen ■oor Els Boonstoppel de leiding 0-1. Woerden maakte vervolgens gelijk. i-1. De tweede periode was de basis Boor de zege. Els Gerritsen en Boukje Engelsma (2x) voerden de score op lót 1-4. |n de derde periode werd er niet ge- icoord. De Waddinxveense dames wa llen sterker en scoorden nog een keer door Els Gerritsen, waarna Woerden lok nog een treffer produceerde. Eindstand: 2-5. l'ITSLAGEN WATERPOLO goskoop A - Meisjes A Meisjes pup. - GZC pup. I ongens pup. - Zijl/LGB pup. ongens B - Zijl/LGB C Ieren V - OZV III ongens A - Katwijk A Voerden I - Dames I lippocampus I - Dames II 'CG II Heren IV han/Vitesse IV - Heren IV 'ROGRAMMA WATERPOLO 13 januari te Waddinxveen 6.00 uur .leisjes pup. Donk B pup. 6.30 uur ongens A - DSZ A 7.15 uur leren IV - ZCR II 8.00 uur lames II - AVZV I 8.45 uur lames I - Donk I 3 januari te Woerden 9.00 uur Voerden A - Meisjes B K3 januari te Eindhoven 9.00 uur 'SV lil - Heren II '3 januari te Haarlem !0.15 uur 1WR II - Heren III '4 januari te Arnhem 7.55 uur iSCA I - Heren I Jaco van Tol Marcel van der Bosch John Zijderhand 100 m rugslag m.o. Mirjam Vitalis Sandra van der Bosch Liane Zijderhand 100 m rugslag j.o. 10 jaar: Johan van der Wal 1.46.0 B-lim./le Dennis Looze 2.01.9 100 m vlinderslag dames: Petra Besemer 1.44.0 Caroline Baas 1.54.5 100 m schoolslag heren: Niek de Leeuw John Zijderhand Marcel van der Bosch 100 m vrije slag m.o. Gillian van den Berg Hellen van Eijk Caroline Baas 100 m rugslag j.o. 12 jaar: Remko Overdam 1.49.3 Remko de Frankrijker 1.54.0 Alexander van Schooneveld 1.56.5 50 m vlinderslag m.o. 16 jaar: Angela Faber Celine Vitalis Linda van der Laan 100 m rugslag j.o. 16 jaar: 1.18.1 PR/2e 1.39.6 1.56.3 PR wisselslag estafette dames: 2.38.2 3e WADDINXVEEN - Ijs en weder dienende speelt het eerste voetbal elftal van Be Fair komende zater dagmiddag de belangrijke wedstrijd tegen ASWH in Hendrik-ldo-Am- bacht.. Deze wedstrijd begint om half drie. Maar zover is het nog niet en daarom werden er in de afgelopen dagen oefenduels gespeeld, waarbij zowel Be Fair 1 als Be Fair 2 geen winst konden behalen tegen DSVP. BE FAIR 1 In het oefenduel tegen DSVP in Pijn- acker speelde Be Fair 1 een erg matige wedstrijd op een slecht be speelbaar veld. De gastheren, getraind door Spartaan Dick Advocaat, speel den vanaf de eerste minuten (te) fel en (te) fanatiek. Deze instelling werd tot het einde van de wedstrijd ge handhaafd. Normaliter is dat uiter aard de methode om een wedstrijd te willen winnen doch de terreinom- standigheden lieten deze inzet eigen lijk niet toe. Be Fair met A-junior Peter Konijn op de libero-plaats, waar hij uitste kend opereerde, en Wim den Besten op de midhalf positie, stelde eigen lijk teleur. Genoemde spelers vorm den met Aart Bos het sterkste deel van het Be Fair-elftal. Hoewel Wim den Besten schitterend de score na 10 minuten opende heeft hij het na dien laten afweten. Betrekkelijk snel werd de stand weer rechtgetrokken door een misverstand in de defensie en na rust nam DSVP afstand met een voortreffelijke goal waar de Be Fair defensie machteloos toekeek. Wel was de druk in de 2e helft op het DSVP-doel af en toe erg groot maar Kees Verbree, Koert van Rijn en Kees Graafland kampten al len met een gebrek aan scherpte. DSVP won verdiend. BE FAIR 2 Be Fair 2 oefende gelijktijdig tegen DSVP 2 en presteerde eigenlijk niet veel beter. De uitslag 0-0 hield in dat de beide verdedigingen overeind ge bleven waren. De beide elftallen brachten enorm veel ijver op de mat wat de enigste verdienste genoemd mag worden.. 'ADDINXVEEN - Martien Droog an de sportclub Antilope heeft in en recordtempo de zondag door Vi- :sse in Vleuten gehouden Ron Clark olderloop - een wedstrijdloop over 5 kilometer - gelopen. Helaas ont- rak het de Waddinxvener aan een indsprint, maar klokte toch een ieuw persoonlijk- en clubrecord oor over de 25 kilometer 1.28.27 ur te doen. Hij werd zestiende, let was zondag een prachtige dag: na e vorst was het deze dag lekker »arm onder de voortdurend schij- ende zon. Het leek ideaal weer en .e omstandigheden waren haast iden- iek aan die van ruim een maand ge- eden toen Martien Droog in Rhoon I seconden van het clubrecord op de 5 kilometer verwijderd bleef (51.14 ninuten). -lartien Droog bleek nog steeds in orm en ging razendsnel van start, >p eerbiedige afstand gevolgd door lerard en Cor Droog die bewust rus- ig van start gingen. Vijf minuten ia de start van de wedstrijdloop legon de prestatieloop. Daarin liepen 10k twee broers mee: Jan en Frans )roog. Jan liep twee ronden, 12 1/2 dlometer, en deed daar ongeveer >7.30 minuten over. lartien Droog was toen al ruim een mr bezig en had vanaf het begin :en positie bij de eerste twintig, lerard had vijf kilometer bij Cor ge- open, maar liep na drie ronden zo’n iriehonderd meter achter hem. Wim -an Miltenburg uit Helles, Utrecht, vas toen al bijna klaar en finishte na- 1-22.32 uur. Geen sensationele, maar vel een winnende tijd. Jartien liep tussen een aantal voor lem bekende mensen in maar had :ondag geen eindsprint meer. Niet reemd want hij bleek een record- tmpo gelopen te hebben, de hele vedstrijd dóór. Ruud Righold, even ts Martien ex-lid van AV’23 uit Amsterdam, finishte na 1.28.15 uur als twaalfde. Ray Lavender uit Zoetermeer werd 'eertiende in 1.28.18 uur; vlak na tem kwam Martien over de meet als ■estiende heer in een nieuw persoon lik en clubrecord op de 25 kilome- ter; 1.28.27 uur. Een verbetering van djn eigen oude clubreeord met ruim anderhalve minuut. Cor liep een regelmatige race, had aog wel een fikse eindspurt waarin nog enkele atleten passeerde, en finishte als 75e in 1.40.38 uur. Ge- rard moest Leo van der Molen uit Couda nog voor zich dulden '1-41.21 uur), maar kwam in een ?oede tijd terug als 82e: 1.43.07 uw. Een uitstekende tijd daar hij Pas eerstejaars A-junior is. pRESTATIELOOP “ij de prestatieloop in Vleuten liep 'rans ook 4 ronden. Deze ex-Wad- wn.xvener kwam steeds beter in zijn ntme en voltooide zijn 25 kilometer 1.53.16 uur. Evenals voor Gerard *as het ook voor hem de eerste echte 'E-A.-loop (Super Lange Afstand, 'oor veel mensen alles boven de 1000 ®cter, voor atleten alles boven de 1“ kilometer). 'Gerdag 6 februari de Midwinter Ma rathon in Apeldoorn, waarop Martien r°og zich aan het voorbereiden is. aarschijnlijk lopen vele Antilopers, a. trimmers, daar de Mini-marathon 0Ver 18,5 kilometer. U hoort nog van Ze en ziet ze de komende weken wel Jver de weg schieten. Telkenmale blijkt Korbis het tegen tegenstanders moeilijk te krijgen wanneer die tegenstanders er op uit zijn hoe dan ook de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Vaak is dan van Korfbal geen sprake, het trek- en duwwerk in ogenschouw ge nomen. Duidelijk is dat Korbis althans in deze klasse zich op dit negatief spel moet instellen door middel van een grote géconcentreerdheid op het eigen spel, gepaard gaande met een goede inzet. Alleen dan kan men te genstanders zoals ’t Waterschip met ruim verschil de baas blijven en niet zoals vorige week dinsdag toen een strafworp kort voor tijd toch nog een verdiende zege opleverde. ’t Waterschip kon tot driemaal toe een achterstand van respektievelijk 0-3, 3-4 en 4-5 inlopen, daartoe ook min of meer door een zwak fluitende scheidsrechter in staat gesteld. De ruststand in deze partij was 3-3, ge scoord werd er door Dick Haags- (afstand), Henny Noordam en Auke Minekus (door-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13