Politie houdt twee vluchtende inbrekers aan Maarten Schoutenstraat Folk-Concert in Bonkelaar bezuinigt op emancipatie- activiteiten Lezers schrijven Dit zijn de emancipatie activiteiten in 1982 Gemeente Laat natuur eigen boontjes doppen zal worden doorgetrokken Overeenstemming met OGEM Open week Theo Thijssen- school geslaagd Gesubsidieerd door de gemeente Boete dronken automobilist Een boekenbon? Voorbereidings besluit voor het Brugcentrum Sportvrienden onderaan de biljartlijst POLITIENIEUWS WADDINXVEEN lijst r. —■■M ^«*8 SF'’’ VROUWENEMANCIPATIE PLATTELANDSVROUWEN I f. 700,— Tuin- f. 8.643,— f. 1.200,— DOET’T... ALTIJD! f. 10.893,— v *1 i k Met name de eerste klas mocht zich verheugen in een warme belangstelling. De "Open Week”, die voor de eerste maal op de school gehouden werd, vraagt zeker om een herhaling. Zo im mers kan men zich bijzonder goed op de hoogte stellen van het gebeuren in de diverse klassen. liedjes te begeleiden. Jon Wyce en Jerry Spurlock brengen bijzondere, onvergetelijke muziek. Waddinxveen! Sjaak Note- f. 150,— f. 200, Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Sportvrienden D2 heeft indirekt de aanval op koploper Royal Inn 1 geopend, door Royal Inn 2 met 2-6 te kloppen. De tussenstand luidt: Royal Inn 1 10—55; Hof van Holland 9-47; Sportvrienden 2 10-47; Po merans 1 10—43; Nieuwdorp 9—40; Oase 10—37; Sportvrienden 1 10— 34; Royal Inn 2 10—31 en Pomerans 2 10-20. democratische en arbeiders in - V- WADDINXVEEN De vorige week op de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost gehouden ’’open week" kan worden beschouwd als bij zonder geslaagd. Vele ouders en ook grootouders van zowel de leerlingen van de Theo Thijssenschool als de kleu terschool Pinkeltje aan de Van Mec klenburg Schwerinlaan kwamen een kijkje nemen, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 20 JANUARI 1982 voorbereidingsbesluit en het voteren van een krediet. Wat dit laatste be treft delen B. en W. de raad mede, dat de totale kosten worden geraamd op circa f. 240.800,— (excl. BTW). Dit bedrag valt binnen de exploitatie- opzet. Terzake is nog een restant- krediet van f. 200.000beschik baar, zodat door de raad nog een be- B - gaan zorgen. Ze hebben nl. meer voedsel per individu in de broedtijd! De achteruitgang in de vogelstand is dus van zeer tijdelijke aard. Voor vogels, waarvan een gedeelte wegtrekt en een gedeelte overwin terd, geldt dat in het najaar die volgt op een strenge winter méér vogels wegtrekken. Een voorbeeld hiervan is de blauwe reiger, die ’s winters het ’’zieligst” aandoet. inleiding verzorgen over vrouwen in ontwikkelingsgebieden om de leden aldus bewust te maken van hun po sitie ten opzichte van de derde we reld; in september wordt een avond verzorgd in samenwerking ipet C.L.A.T., de overkoepeling van alle onafhankelijke en bonden van boeren Latijns-Amerika. WADD1NXVEEN/DEN HAAG Een 24-jarige Waddinxvener, die vol gens zijn verdediger er al stevig voor is gestraft dat hij een auto onder invloed van alcohol bestuurde, hoorde de Haagse politierechter hem een straf van duizend gulden opleggen en zes maan den voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van twee jaar. De Waddinxvener bleek een alcohol- promillage van 1.33 in zijn bloed te heb ben. Het gevolg van een bezoek aan een kroegje waar het wat uit de hand was gelopen, zo zette hij uiteen. In de Haagse Koninckstraat ging hij le lijk in de fout en dat bracht de ver dachte bij de Haagse politierechter. Daar moest straf op volgen, maar ver dachte deelde mee, dat hij al duizend gulden schadevergoeding voor een auto had betaald, maar bovendien forse schade aan een huis had veroorzaakt waartegen hij gebotst was. Ook was zijn eigen auto ter waarde van tweeduizend gulden totaal in de vernieling gegaan. De rechter hield met de problemen re kening en veroordeelde verdachte tot duizend gulden boete en zes maanden voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs, met een proeftijd van twee jaar. Vogels die hier overwinteren, hebben in de afgelopen zomer een vetlaag op- gebóuwd, die hen in staat stelt een aantal weken strenge vorst zonder voedsel te overleven. De vogels die toch de winter niet doorkomen (zon der bijvoeren) zijn altijd de zwakkere exemplaren. De aanblik van omgeko men dieren is weliswaar niet leuk, maar eenvoudig een natuurlijke se lectie. Als inderdaad een deel van de popu latie sterft heeft dit tot gevolg, dat de overgebleven sterkere exemplaren in het voorjaar voor meer nakomelingen drag van f. 50.000,— gevoteerd dient te worden. Het voorbereidingsbesluit is noodza kelijk, aangezien de voorgenomen wegaanleg in strijd is met de bestem ming ’’Bedrijven” van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Zuidka- de-Wilhelminakade”. Met toepassing van de artikel 19-procedufe kan dan - na ontvangst van de verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Sta ten - vrijstelling van de bepalingen van het bestemmingsplan verleend worden, zulks vooruitlopend op de totstandkoming van de - reeds in voorbereiding zijnde - bestemmings- planherziening. In de kranten en op radio en TV leest en hoort men bijna dagelijks dat de vogels in deze winter haast niet aan voedsel zouden kunnen komen. Ze zouden daarom gevoerd moeten worden. Ik wil met het onderstaande aangë- ven dat het beter is voor de natuur, dat we dit voeren achterwege laten. Het is niet zo dat alle vogels al zon der voedsel zitten, voor veel vogels is er voldoende aanwezig. Eenden en andere watervogels kun nen nog volop gras' eten. Voor de zangvogels e.d. (zaadeters) hangen er nog voldoende zaad en zelfs bessen aan bomen en struiken. Zaad van bij voorbeeld de els en berk is er nog vol doende om tot het voorjaar door te kunnen eten. En er is nog open wa ter (wakken) voor visetende vogels. Onder wakken verzamelt zich altijd extra veel vis' in verband met het zuurstof-gehalte, de vis is traag door de koude en laat zich gemakkelijk vangen. Als deze winter nog enkele weken aan zou houden en het voed sel inderdaad schaars zou worden is het toch nog veel beter om bijvoeren achterwege te laten. WADDINXVEEN Er is de Waddinxveense gemeenteraad een lijst van emancipatieactiviteiten voorgelegd, waarvoor de gemeen te bijna 11.000 gulden oi u overigens weer van het rijk terug. Van de bijna 11 mille gaat bij..„ J' J J- en Jongerencentrum Wad- e werkgroepen voor vrouwenemanci- Op 4 november 1981 heeft het college overleg gevoerd met daartoe in aan merking komende instellingen, te neinde het gemeentelijk programma voor emancipatie-activiteiten 1982 te kunnen voorbereiden. Dit heeft ertoe M. 11. VAN ATTEN Hencgouwerweg 98 B J Uit de reacties van ouders en vooral van grootouders bleek wel dat de lagere school van nu, anders is dan de school die zij eens bezochten. In aansluiting op deze "open week” volgt donderdag 28 januari nog een informatieavond. Bij deze gelegenheid kan men tevens het nieuwe schoolmeubilair bekijken. het gemeentelijk programma worden vastgesteld. Met de uitvoering hiervan door vijf organisaties is een 1 weer Evenals in voorgaande jaren, bestaat ook in 1982 wederom de mogelijkheid een beroep te doen op de Tijdelijke Rijksbijdragenregeling ter stimulering van emancipatie-activiteiten. Blijkens de brief van de Staatssecretaris van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is de maximale rijksbijdrage voor 1982 ongewijzigd vastgesteld op een be drag van 0,50 per inwoner. Voor deze gemeente levert dat een totaal-bedrag van 10.896,op. Uit vogeltellingen blijkt meer en meer, dat de vogelstand in Nederland toeneemt, maar dat deze toename slechts voor weinig soorten geldt. Het grootste aantal soorten wordt steeds zeldzamer. Als we nu gaan voeren ko men de talrijkst vertegenwoordigde vogels het voer opeten, deze zijn nl. ook altijd brutaler (wilde eend, meer koet, e.d.). Voor wat zeldzamere vogels blijft er weinig of niets over. Zo zien we bijv, de laatste jaren de meerkoet sterk in aantal toenemen, wat ten koste gaat van het aantal waterhoentjes, dit wordt dus door bijvoeren in de win ter verergerd. Dit geldt ook voor de hier overwinterende meeuwen, die de (wegtrekkende) Sterns in het ko mend jaar weer extra kunnen becon curreren. Samen vattend kunnen we stellen, dat bijvoeren de volgende negatieve ef fecten heeft: de natuurlijke selektie wordt uit geschakeld aanpassingsmechanisme wordt ver zwakt de verarming van de natuur wordt flink geholpen Laat de natuur liever zijn eigen boon tjes doppen Op woensdag 13 januari omstreeks 18.45 uur werd getracht in te breken in een woning aan de Heemraadweg. Twee vermoedelijk jeugdige knapen, die een raam trachtten te forceren wer den overlopen en namen meteen het hazepad. Hetzelfde geschiedde bij een tweede woning aan de Heemraadweg. Op dezelfde dag werd tussen 17.00 uur en 23.00 uur ingebroken in een woning aan de Oostpolderweg. Zowel de huis kamer als de slaapkamer werd door zocht. Geld en sieraden werd hierbij buitgemaakt. VERKEERSONGEVALLEN Op dinsdag 12 januari omstreeks 00.25 uur werd gemeld, dat er een ongeval had plaats gevonden op de brug in de Staringlaan. Ter plaatse trof de politie een personenauto, merk B.M.W. aan. De bestuurder, die niet bij de auto of in de onmiddellijke omgeving van het on geval werd aangetroffen, kwam vanuit de richting van de Noordkade en raakte in een slip. De auto was het trottoir op geschoten en vervolgens tegen de bru gleuning tot stilstand gekomen. De auto raakte zwaar beschadigd. Op woensdag 13 januari omstreeks 08.05 uur vond er op de Beethovenlaan, hoek Chopinlaan een eenzijdig ongeval plaats. Een 16-jarige Waddinxveense bromfietster remde wat af voor een eve neens remmende bus. Mede als gevolg van de gladheid ging zij hierbij onderuit en liep beenletsel op. Zij werd per am bulance naar het Bleulandziekenhuis overgebracht. Dezelfde dag om 08.45 uur vond er op de Hencgouwerweg een aanrijding plaats, waarbij 3 personenauto’s waren betrokken. Een 31-jarige automobiliste uit Boskoop reed in de richting Gouda en zag op het laatste moment, dat een aantal personenauto’s voor haar stil stonden. Zij maakte een noodstop, raakte in een slip en kwam in aanraking met een tegenligger. Meteen daarop kwam zij in aanraking met een persone nauto, welke juist bezig was haar te pas seren. Twee personenauto’s raakten zp- danig beschadigd, dat deze door takel- bedrijf Hijkoop moesten worden afge sleept. Op eveneens woensdag 13 januari te 21.40 uur vond er in de Esdoorniaan een aanrijding plaats. De bestuurder van een groene Ford Taunus ramde in deze straat 4 daar geparkeerd staande personenauto’s. De juiste toedracht van dit ongeval is nietgeheelbekend, daar de veroorzakende bestuurder meteen is gevlucht. Er is aanzienlijke materiële schade aangericht. Voor technisch on derzoek is de Ford naar het politibu- reau overgebracht. Bij onderzoek bleek, dat deze auto bij een garagebdrijf •te Gouda was ontvreemd. Een onder zoek naar de vermoedelijke bestuurder is nog gaande. WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad gaat een voorbereidingsbe- sluit nemen voor een gedeelte van het bestemmingsplan Brugcentrum. Met zo'n besluit in de hand kunnen B. én W. ongewenste ontwikkelingen in dit ge bied aan de voet van de hefbrug waar het nodige gereconstrueerd en ver nieuwd zal worden in de jaren tachtig tegengaan. Zoasl bekend is, wordt door de ge meente een nieuw bestemmingsplan voorbereid voor het gebied van het Brugcentrum. De stand van zaken met betrekking tot de voorbereiding is thans dat het plan in het vooroverleg gestuurd is en in januari in de provinciale plano logische commissie behandeld wordt. "Teneinde ongewenste ontwikkelingen te kunnen voorkomen achten wij het wenselijk dat voor een deel van het Brugcentrumgebied, op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, door de raad wordt verklaard dat een be stemmingsplan wordt voorbereid. Voor het nemen van vorenbedoeld voorbe reidingsbesluit kunnen met het toekom stige bestemmingsplan strijdige ontwik kelingen worden tegengegaan, terwijl bovendien de mogelijkheid van antici patie wordt gecreëerd", aldus het col lege van B. en W. F MANNENEMANCIPATIE E. De Werkgroep Mannenemanci patie, behorend tot de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinx veen. 1. Praatgroepen. In de praatgroepen worden belevin gen en ervaringen van het manzijn aan de orde gesteld. Accenten zul len worden gelegd op: het kritisch kijken naar zichzelf; het anders omgaan met macht, het zich bewust worden van ty pische mannenrollen die zijn aange leerd, c.q. opgelegd; het doorbreken van traditionele rolpatronen. 2. Trainingen. Er zal een tweetal trainingsdagen en/ of weekeinden worden georganiseerd, zo mogelijk in een vormingscentrum en onder deskundige begeleiding om het kader te vergroten en te verster ken en beter toe te rusten om het emancipatieproces te kunnen bevor deren. 3. Informatie- en themabijeenkom sten. In twee informatiebijeenkomsten wil men voorlichting geven over mannen emancipatie en aldus de belang stelling voor en de deelname aan de aktiviteiten van de werkgroep vergro ten, Tijdens themabijeenkomsten zal dieper worden ingegaan op kwesties als: wat is en hoe werkt mannen emancipatie en mannen en hun werk. 4. Informatie en publiciteit. Er is een voor ieder te bestellen in formatiemap samengesteld. Voorts wil men informatie en documentatie blijven verzamelen en deze beschik baar stellen aan hen die daar belang stelling voor hebben. Regelmatig zal men voorlichting verzorgen over het verloop van de aktiviteiten en een nieuwe informatiemap is in voorbe reiding. KOSTEN VAN HET PROGRAMMA De gemeentelijke bijdrage in de kos ten van het programma bedraagt: 1. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen 2. Katholieke Land- en Tuinbouw'vrouwen 3. Vrouwenbond F.V.V. 4. Stichting Jeugd-en Jongerencentrum ’’Wad dinxveen”, ten behoeve van Werkgroep Vrouwen emancipatie Werkgroep Mannen emancipatie WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft na wilde vluchtpogingen, waarbij twee gewonden vielen, een zwempartij door de met ijsschotsen bedekte Gouwe en inschakeling van de politiehond Boy twee mannen aangehouden die vorige week donderdagavond om elf uur hadden ingebroken in een huis aan de Zuidkade - waarvan de bewoners afwezig waren - kunnen arresteren. Beide dieven zijn inmiddels voorge leid aan de Rotterdamse officier van justitie. Donderdagavond 14 januari werden de twee inbrekers overlopen door enkele omwonenden, die terstond de Wad dinxveense rijkspolitie alarmeerden. Door gebruik te maken van lichamelijk geweld konden de daders zich aan hun aanhouding ontrekken. Hierbij vielen twee gewonden. Bij aankomst van de rijkspolitie sprong één van de daders in de Gouwe, ploeterde en zwom daar door de ijsschotsen heen naar de over kant en verdween tussen langs de Hene- gouwerweg gelegen boerderijen. Bij de ingestelde zoekactie, waarbij ook Boy, de Waddinxveense politiehond, werd ingezet, werd aldaar de 21-jarige V. L. uit Rotterdam aangehouden. Dank zij oplettendheid van een Wad1 dinxvener bleek, dat de vermoedelijke tweede dader van de inbraak zich per taxi uit de voeten maakte. Deze tweede dader, de 22-jarige R. H. uit Rotterdam werd op de rijksweg rich ting Rotterdam in de tot* stoppen ge brachte taxi aangehouden. Beide aan gehouden personen werden overge bracht naar het politiebureau te Wad dinxveen. Bij de inbraak werd een hoe veelheid bankbiljetten, vreemde valuta, ontvreemd, welke op één van de daders werd aangetroffen. SNELHEIDSCONTROLE Op donderdag 14 januari werden bij ge houden radar-snelheidscontrole op de Beethovenlaan en de Koningin Wilhel- minasingel 14 automobilisten en 1 bromfietser bekeurd in verband met de te hoge snelheden, waarmee werd gere den. De snelheden varieerden van 63 tot 80 km per uur. De bromfiets werd voor technisch onderzoek uit het ver keer genomen. VERLICHTING De afgelopen week werden 14 bestuur ders bekeurd, daar zij geen verlichting op hun voertuigen voerden. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week zijn 3 automobili sten bekeurd terzake het rijden onder invloed van alcohol. Eén van de be stuurders werd na een rit vol aanrijdin gen in zijn woning te Waddinxveen aan gehouden. Onderweg van Gouda naar Waddinxveen ramde hij eerst in Gouda een geparkeerde personenauto en een lantaarnpaal en vervolgens een in de Dorpsstraat te Waddinxveen gepar keerd staande personenauto. Hij was zwaar onder invloed. Tegen deze be stuurder wordt proces-verbaal opge maakt in verband met het rijden onder invloed en het weigeren een blaasproef en een bloedproef te ondergaan. DIEFSTAL/INBRAAK Tussen zaterdag 9 en woensdag 13 ja nuari werd vanuit een kelderbox onder de flat aan het Koningin Wilhelminap- lein een zwarte bromfiets, Puch Maxi, ontvreemd. A. De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen organiseert: 1. Verenigingsavonden. In oktober is die avond gewijd aan buitenlandse vrouwen; in november houdt Emmy van Overeen een in leiding over een onderwerp, op eman cipatie betrekking hebbend. De avon den zullen naar schatting worden be zocht door 80 tot 120 leden. 2. Thema-ochtenden. In april wordt een ochtend verzorgd in samenwerking met de Wetswinkel in Gouda over de rechtspositie van de vrouw; in november vindt een dis- cussie-ochtend plaats over het onder werp ’’Kies ik, kies jij, kiezen wij”; in december wordt de film ”50 jaar emancipatie” vertoond. Thema- ochtenden worden door 40 a 50 le den bezocht. 3. Vrouwenpraatgroepen. In de loop van het jaar zullen regel matig vrouwenpraatgroepen bijeen komen, waar gemiddeld 20 leden aan zullen deelnemen. 4. Kadervorming. Ten behoeve van de praatgroepen zullen twee leden in de gelegenheid worden gesteld een kadertraining te volgen. LAND- EN TUINBOUWVROUWEN B. De Katholieke Land- en bouwvrouwen. 1VLAM-cursus. De te organiseren VLAM-cursus zal toegespitst worden op de situatie van de vrouwen van de betreffende organisatie en derhalve ingaan op de positie van de vrouw van een agrariër. FVV C. De Vrouwenbond F. V. V. In januari zal Emka Krösschell een WADDINXVEEN - Na in het begin van het bezig zijnde biljartseizoen van de Vereniging Biljart Vereni gingen (VBV) redelijk in de midden moot meegedraaid te hebben, is het A-team van het Waddinxveense Sportvrienden nu onderaan de rang lijst beland. De thuiswedstrijd tegen het tweede team van het Goudse Donk ging met 0-6 verloren. Tussenstand: Sportief 11—49; Water toren 11—43; Donk 2 10—34; Donk '1 11—31; Donk 3 11—30; Cosy Cor ner 11—27; Rode Laken 11—26 en Sportvrienden 12—24. Met uitzondering van de meiden praatgroepen wordt voor alle akti viteiten een bijdrage van de deel neemsters gevraagd. Op dit moment eindigt de Maarten Schoutenstraat nog hier. (Foto: Weekblad voor boom In de B-klasse speelde Sportvrienden gelijk tegen het op. gelijk niveau in de ranglijst opererende V.O.G. uit Gouda. Tussenstand: Moordrecht 1 11-53; Watertoren 2 11-52, VOG 11—49; Sportvrienden 11—48 en Sportief 11 —46. Sportvrienden Dl speelde te Zeven huizen tegen Hof van Holland. Met een winstpartij van 13 beurten (44 car. moy. 3,38) gaf Johan Werk man het goede voorbeeld -aan zijn teamgenoten, doch ook Hof van Hol land had de kunst afgekeken, 4-4 derhalve. D. De Werkgroep Vrouwenemanci patie Waddinxveen, behorend tot de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Waddinxveen. 1. VOS-cursus. Wederom zal één VOS-cursus worden gehouden, bestaande uit 12 bijeen komsten, waaraan. 12 vrouwen kun nen deelnemen. Bovendien staat een VOS-vervolg cursus op het program ma voor 6 deelneemsters in 6 bijeen komsten. 2. P.V.V. (Politieke Vorming van Vrouwen)-cursus. Met betrekking tot deze cursus zul len 10 bijeenkomsten worden georga niseerd, waaraan 10 vrouwen kunnen deelnemen. 3. VIDO (Vrouwen In De Overgang)- cursus. De VIDO-cursus bestaat uit 12 bij eenkomsten en staat open voor 8 vrouwen. 4. Thema-bijeenkomsten. De onderwerpen van deze bijeenkom sten moeten nog nader worden vast gesteld. Getracht wordt een zo geva rieerd mogelijk programma te bren gen met films, inleidingen en dis cussie, toneel-, zang- en cabaret groepen. 5. Meidenpraatgroepen voor 13 tot 15-jarigen en voor 16 tot 18-jarigen. De praatgroepen houden zich bezig met rolpatronen, problemen met school, ouders én/of vriendjes. Beide groepen komen ongeveer 15 maal bijeen en bestaan uit 6 tot 8 deel neemsters. WADDINXVEEN De gemeente Waddinxveen heeft bezuinigd op het gemeentelijk programma voor emancipatie-activiteiten 1982, dat door de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad zal kleine elf mille gemoeid. Dit door de gemeente uit te geven geld zal als rijksbijdrage in de gemeentekas terugvloeien. geleid dat dit jaar een nieuw initiatief in het programma is opgenomen: de Werkgroep Mannenemancipatie Wad dinxveen, die deel uitmaakt van de Stichtin Jeugd- en Jongerencentrum "Waddinxveen”. Daar de doelstelling van deze werkgroep aan de voorwaar den van de rijksbijdrageregeling vol doet, zijn ook haar activiteiten in het programma opgenomen. Het totaal van de Subsidieverzoeken - beloopt dit jaar een bedrag van f 14.653,terwijl als maximale rijksbij drage een bedrag van f 10.896,be schikbaar zal komen. Daar het college de raad niet wil voorstellen uit andere middelen dan de rijksbijdrage gelden voor de subsidiëring van emancipatie- activiteiten beschikbaar te stellen, kun nen niet alle verzoeken geheel worden gehonoreerd. Over een mogelijke ver deling van subsidiegelden heefthet col lege het advies van de Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten ingewon nen. Het college heeft overwogen dat de in stellingen die een relatief gering bedrag heben aangevraagd (Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Katholiek Land- en Tuinbouwvrouwen en Vrou wenbond F.N.V.) weinig bezuiniging- smogelijkheden hebben, althans zonder de uitvoering van hun programma di rect in gevaar te brengen. Naar het oor deel van het College geldt dat niet voor de Werkgroep Vrouwenemancipatie en de Werkgroep Mannenemancipatie. Het programma van de eerste groep zal niet wezenlijk worden geschaad als bij voorbeeld deV.O.S.-cursus niet uit 12, maar uit 10 bijeenkomsten zal bestaan, of als het aantal themabijeenkomsten waarvan de onderwerpen nog moeten worden vastgesteld - een geringer aan tal dan 10 zal bedragen, Ook lijkt op de kosten van cursusleiding een bezuiniging mogelijk zonder we zenlijke aantasting van het programma. De Werkgroep Mannenemancipatie is weliswaar een nieuw initiatief dat in een aanloopfase zeker stimulering verdient, maar hierbij is de omvang van de groep, 12 mannen, in overweging genomen. Deze overwegingen hebben het college gebracht tot het voorstel het verzoek van de Werkgroep Vrouwenemancipa tie van f 11.143,te honoreren met een bedrag van f 8.643,en dat van de Werkgroep Mannenemancipatie van 2.460,te honoreren met een be drag van f 1.200, WADDINXVEEN Zondagmiddag harp, heel mooi om zijn romantische 24 januari om drie uur wordt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar een folk-concert gehouden met Jon Wyce en Jerry Spurlock. Dit concert, dat toegankelijk is tegen bp- taling van f. 5,— (CJP-houders en 65- plussers f. 3,50), wordt gehouden op initiatief van de film- en theaterwerk- groep De Spintol. Jon Wyce en Jerry Spurlock zijn weer op stap met nieuw repertoire, eigen composities, volksliedjes en met nog veel meer. Jon Wyce is al jaren een bekend figuur in Neder land, Frankrijk, Duitsland en natuur lijk in zijn vaderland Engeland. In een nieuwe act speelt hij ’’Penny Whistle” op een chromatische mond harmonica en gitaar. Jerry Spurlock heeft een succesvolle tournee achter de rug in de V.S. In tussen heeft hij veel nieuwe liedjes geschreven. Als altijd speelt hij op zijn unieke Appalachische schoot- WADDINXVEEN De Maarten Schoutenstraat - een zijstraat van de Burgemeester Trooststraat - zal worden doorgetrokken naar de Mercuriusweg. De besluiten daarvoor zullen in de volgen de week woensdagavond te houden vergadering van de gemeente raad worden genomen. Het karwei gaat bijna een kwart miljoen gulden kosten. Zoals bekend is, is de gemeente reeds geruime tijd doende om te komen tot de doortrekking van de Maarten Schoutenstraat naar de Mercurius weg. Na realisering van deze door trekking zal de Burg. Trooststraat ontlast kunnen worden van het vrachtverkeer van en naar de bedrij ven welke zijn gelegen aan de Maar ten Schoutenstraat. Door de onlangs bereikte overeen stemming met de grondeigenaresse OGEM over de aankoop van voor het werk benodigde grond en de toe stemming van het Hoogheemraad schap van Schieland tot het maken van een tweetal dammen kunnen ver dere maatregelen genomen worden. Aangezien de koopsom van de grond minder bedraagt dan f. 50.000,— dient (en zal) door het college beslo ten worden tot aankoop. Voor het werk zijn voorts nog nodig een planologische maatregel in de vorm van een door de raad te nemen p tafel zal leggen. Dit geld ontvangt men ik terug. Van de bijna 11 mille gaat bijna 10 mille naar de Stichting Jeugd- dinxveen ten behoeve van de patie en voor mannenemancipatie. In 1982 zullen de emancipatie- activiteiten worden uitgevoerd door: - de Katholieke Land- en Tuinbouw vrouwen - de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen; de Vrouwenbond F.V.V.; - de Werkgroep Vrouwenemancipa tie Waddinxveen; - de Werkgroep Mannenemancipatie Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7