Meerderheid bewoners Politie vindt wil wél aanleg speelplek zwaar kaliber revolver in auto 330 W’veners zonder werk Inval van politie Waddinxveense(36) was weer verkracht TDMA LIMA In december w cx vrolijke sexfilm? I d I Lezers schrijven Een normale A f Peru: land van tegenstellingen Op terrein Prinses Margrietstraat Bewoners contra gemeente De Kouwe HoekB.V. Cijfers GAB Gouda Eindverslag werkgroep bedrijfsterrein Gouda-W’veen ’’Seacon” BV Kerngroep gaat collecteren WADDINXVEEN 3 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN C' f O i 1 HUISWERKSTUDIO 31 A T TRIUMPH r° f COLUMBIA ECUADOR a BRAZILIË PERU BOLIVIA 1 2 2 Bewoners 46 43 12 101 Voor 26 31 4 61 Tegen 6 6 7 19 Bewoners 33 38 12 83 Voor 39 36 4 79 Tegen 7 6 7 20 J dagelijkse huiswerkbegeleiding studiecentrum gouda AANGEHOUDEN ■fff fff Niet aanwezig 30-jarige inwoner uit Vlissingcn aangc- LiïlA n tEKBLAÖ VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG27 JANUARI 1W2 Pr. Irenestraat Pr. Margrietstraat Pr. Marijkestraat Totaal Pr. Irenestraat Pr. Margrietstraat Pr. Marijkestraat Totaal WADDINXVEEN Volgens bewonersvertegenwoordigers M. Joziasse en A. Blokland, beiden voorstanders van de inrichting van een speelterrein met speel- Niet aanwezig 1 1 3 Zuidelijke Dwarsweg 1B Waddinxveen-Tel. 01828-7713 Uw Leyland dealer voor B addin.xveen - Gouda en omstreken. O X wonenden van het speelveld in een rechtstreeks schrijven op de hoogte ge steld". Dat een ruime meerderheid van de be trokken bewoners de huidige situatie wenst te handhaven spreken de bewo ners aan de hand van een recente hand tekeningenactie tegen. Dat er sprake is geweest van een nader overleg tussen de gemeente en de bewoners komt - zo stelt de brief - bij het overgrote deel van de bewoners erg vreemd over "en wel om reden dat deze totaal niet op de hoogte waren van plannen tot plaatsing van speelattributen, laat staan betrok ken waren bij het overleg hierover". HEROVERWEGING "Gezien het aantal gebleken voorstan ders tot plaatsing van genoemde spee lattributen verzoeke wij u dan ook om één en ander in heroverweging te ne men en in een hernieuwd overleg met vertegenwoordigers van voor- en tegen standers tot een definitief besluit te ko men”, aldus de briefschrijvers Joziasse en Blokland, die nog weten te vertellen gelijkheden voor belanghebbenden ge bruik te maken. B. en W.: "Nader gevoerd overleg met verzoekers heeft uiteindelijk als resul taat opgeieverd dat - zolang de bevol- In het gewest van het arbeidsbureau te Gouda wederom een afname van jeug dige werklozen. In augustus 1981 ston den in deze leeftijdskategorie van 16 t/m 18-jarigen 708 jongeren ingeschre ven (286 mannen en 422 vrouwen). In december 1981 stonden 469 jongeren ingeschreven (213 mannen en 256 vrou wen), dus een daling van 33,6%, De vraag naar personeel daalde van 176 naar 147, bij de jongeren t/m 18 jaar nam de vraag echter toe van 13 tot 25. Het aantal werkloze parttime krachten (mannen) steeg van 88 naar 100. Het aantal werkloze parttime krachten (vrouwen) nam toe van 396 tot 409. De parttimevraag: slechts één vacature! METAALBOUW In de metaal daalde de vraag met 15 tot 60 vakatures, terwijl het aanbod (werklozen) steeg van 305 naar 342. De werkgelegenheid in de bouw blijft teru glopen. De vorige maand, stonden er 777 bouwvakkers als werkzoekenden ingeschreven. Deze maand is dit aantal toegenomen met 111, zodat er nu 888 zijn inegschreven. Het aantal vacatures: slechts drie'. Het aantal werklozen in de handelssec- tor nam toe met 21, zodat het aantal in- geschrevenen nu 398 bedraagt. De die met 70 man sterk de bliksemactie vraag steeg van drie naar tien vacatures. Het aantal werklozen in de kantoorsec- tor nam toe met.21zodat het aantal in geschrevenen nu 492 bedraagt. De vraag bleef nagenoeg gelijk n.l. 32. Het De Bonkelaar draait sexfilm”. Dit "as de kop van een bericht in het Weekblad voor Waddinxveen van de afgelopen week. Een pornofilm in een centrum, dat grotendeels gefinan cierd wordt met behulp van gemeen schapsgelden, iS natuurlijk niet op zijn plaats. Hoe moeten we dit noe men? Gesubsidieerde verlaging van de moraal? We kunnen het dan ook met dhr. Lont eens zijn, als hij zegt, dat er in Waddinxveen geen behoefte be staat aan zo’n film en dat een derge- djke rolprent niet direkt het soort amusement is voor de vrijdagavond. Sex in het lachen-gieren-b rullen genre is een naar beneden halen van de menselijke waardigheid en een volko men verkeerd gebruiken van iets wat een heel mooie en goede zaak is bin nen hel huwelijk, waar de liefde de basis is voor die sexualiteit. Al in Genesis 2 wofdt de geestelijke en aangehouden op verdenking van verkrachting, terwijl een vijfde ver dachte in zijn huis werd gearresteerd. Deze week volgden nog meer arre staties door de Goudse politie. De jongemanpen zouden vorige week zondag betrokken zijn geweest bij ver krachting van een 36-jarige vrouw in het clubhuis. Een van de arrestanten was on langs uit de gevangenis ontsnapt. Bij een onderzoek in het .pand aan het Goudse Nonnenwater trof de politie. WADD1NXVEEN/GOUDA De Goudse politie heeft vorige week donderdagmorgen bij een inval in het clubhuis van de oorspronkelijk uit Waddinxveen stammende motorclub Black Harleys vier jongemannen De Triumph Acclaim is bij ons gearriveerd. Met de Triumph Acclaim wordt een geheel nieuwe manier van autorijden geïntroduceerd met een combinatie van prestige, economie en luxe, die een nieuwe vorm genoemd mag worden. Prijs v.a. 17.390,— incl btw Komt u eens geheel vrijblijvend met deze unieke wagen "proefrijden”. en klimattributen aan de Prinses Margrietstraat, heeft de vorige week na de pu- blikatie in het Weekblad voor Waddinxveen gehouden handtekeningenactie het volgende resultaat opgeleverd: stemmen indien het terrein goed wordt onderhouden. Het zou hier gaan om minimaal 6 bewoners. De gemeentelijke brief dat B. en W. hadden besloten geen activiteiten te ontwikkelen op het speelterrein aan de Prinses Margrietstraat werd op 29 de cember 1981 verstuurd aan de bewo ners van de Prinses Irenestraat 16-62, 13-39, Prinses Margrietstraat 12-38, 1- 47 en de Prinses Marijkestraat 1-35. Uit die brief de volgendende alinea: "Het voert ons te ver om thans nog in te gaan op alle naar voren gebrachte zaken. Duidelijk is echter geworden dat een ruime meerderheid van de betrokken bewoners de huidige situatie wenst te handhaven. Een en ander is onder an dere ook gebleken in het nadere over leg tussen gemeentelijke vertegenwoor digers en bewoners". De Waddinxveense, die door een aantal Black Harleys is verkracht, was reeds eerder aangerand door leden van deze groep. Dat gebeurde in november in haar eigen woning te Waddinxveen. De vrouw is nog steeds overstuur van het gebeurde. De inval in het clubhuis van de Goudse Black Harleys werd bijgewoond door adjudant H. van der Spoel van de.Wad- dinxveense rijkspolitie. Hij zat ook in betreft het "voorstel inzake het af koeren van een ting van een V C «raadsvoorstel wordt gezegd "dat tege- ving van het speelveld niet gewijzigd Inover 1 J_ ten te treffen zeker 19 bezwaarden moeten worden ondernomen.'Van deze ('staan”. Gebleken was namelijk dat het beslissing hebben wij inmiddels alle om- ™door de gemeente opgestelde plan voor *-* -,J de inrichting van een speelplek in de Oranjewijk op relatief grote schaal mensen op de been bracht om van de middels het Weekblad voor Wad dinxveen aangekondigde inspraakmo- lichamelijke liefde onlosmakelijk met qlkaar verbonden. Het is dan ook om deze reden, dat het ons schokte, dat een CDA- raadslid sprak over een normale, vrolijke sexfilm. We hebben al ge probeerd om aan te geven, dat het nooit een normale zaak kan zijn als sex gebruikt gaat worden als amuse ment tijdens een gezellig avondje uit. We hopen dan ook van ganser harte, dat het geen algemene mening binnen het CDA is deze film té re kenen tot het gewone soort amuse ment, maar dat dit een verspreking was van een van haar leden. Een nor male vrolijke sexfilm? Die bestaat niet! Niet vertonen dus! Deze rubriek staat ter 'vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van bet recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. de commandobus van de Goudse ge meentepolitie, omdat de aanleiding voor de inval de verkrachting van de .Waddinxveense betrof. De eerder ver krachte vrouw had pas van het voorval de politie op de hoogte gesteld toen het voor de tweede keer gebeurde. De eer ste keer had zij uit angst voor wraak hiervan geen aangifte durven doen. DIEFSTAL Een 33-jarige Waddinxveense vrouw heeft bij V D goederen meegenomen zonder te betalen. Ze deed het echter nie* onopgemerkt en dat leidde tot in menging van de politie, die haar aan hield. Op het bureau werd de tas leeg gehaald en de waarde van de buit opge teld: bijna 370 gulden. DOLK De politie heeft op de Kleiweg een achttienjarige Waddinxvener aange- - houden die een dolkmes bij zich had. Hij droeg het duidelijk zichtbaar bij zich en dat vond de politie niet’zo ver standig. Het wapen werd in beslag genomen. groeide mede daardoor in 10 jaar met meer dan 100 procent. LIMA Een mooie, grote stad, zoevende auto’s op de asfaltweg, dure appar tementen, schitterende winkels, oude kerken, luxueuze hotels, of: onver harde modderige paden, hutjes van benzineblikken en rietmatten, geen gas, water of licht? Allebei.. Het centrum van deze miljoenenstad is modern, westers, duur. De roep van de grote stad, waar het leven mooi en goed is, waar werk wordt gevonden, lokt de mensen bij duizenden van het boerenland naar de stad. Van afyal bouwen ze hutjes aan de buitenrand van Lima, tussen havens en spoor wegen en tegen de berghelling op. Het werk waarop gehoopt werd, is er meestal niet, het mooi leven ook niet. Maar teruggaan naar het platte land betekent minstens even grote armoede, want de eigenaar van de grond eist lang en hard werken tegen een te laag loon. En de stad biedt nog een belofte. Misschien wordt het be ter, misschien kunnen de kinderen iets leren. Je bent er dichter bij een dokter en er zijn bedrijfjes waarbij misschien nog iets te verdienen valt. WADDINXVEEN/GOUDA In de laatste maand van het vorig jaar telde Waddinxveen volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB)in Gouda precies 330 werklozen: 218 mannen en 112 vrouwen. Een maand eerder (november) waren dat er nog 299: 194 mannen en 105 vrouwen. In een toelichting op de cijfers voor het gehele gewest Gouda zegt het GAB dat gedurende de telperiode 30 november-3 januari de werkloosheid van mannen toegenomen is met 288 tot 3.009. Bij de vrouwen nam de werkloosheid toe met 17 tot 1.237. Bij de jongeren tot en met 18 jaar daalde de werkloosheid van mannen t/m 18 jaar met -25 en van vrou wen tot en met 18 jaar met-41 WADDINXVEEN Peru is een enorm land, de oppervlakte is 38 maal die van Nederland. De kust strook alleen al is ongeveer zo lang als de afstand Amsterdam-Moskou. In de lengte van het land ligt het ge weldige Andes gebergte. De berg ketens zijn in Peru 100 tot 150 km. breed en meerdere toppen komen boven de 6000 m. hoogte. Twee spoorlijnen steken dwars door de An des, op hoogten van ongeveer 4500 meter! Ten oosten van de Andes daalt het gebergte af naar de vlakte van het Amazone-gebied. Een gemid delde jaartemperatuuF-van 30’ C. en 1500 mm. regen is daar normaal. Aan de andere kant, langs de kust, is het bijna woenstijnachtig droog. gesprekken zijn gevoerd tussen verte- afgenwoórdigers van de gemeentebestu- ■ren van beide gemeenten. a De beschikbaarheid van bedrijfster- reinen in Gouda en Waddinxveen, de I vestigingsvoorwaarden en de relatie tot andere beleidsterreinen stonden cen- traal in deze gesprekken. Naar aanlei- ding van het bestuurlijk vooroverleg be- I sloten de colleges van burgemeester en I wethouders van beide gemeenten om I een intergemeentelijke ambtelijke I werkgroep in te stellen, welke de pro blematiek nader diende te bestuderen. In het afgelopen jaar heeft de ambte lijke werkgroep de mogelijkheden on derzocht om in het komende decen nium voor Gouda en Waddinxveen een voldoende aanbod van bedrijfster reinen te waarborgen voor zowel de verplaatsingsbehoefte van bestaande bedrijven als voor de nieuw te vestigen I bedrijven die werkgelegenheid moeten bieden aan de toenemende beroepsbe volking. Het onderzoek van de werkgroep was met nametoegespitst op de mogelijkhe den om wederzijdse bedrijfsterreinen beschikbaar te stellen indien één der gemeenten op een bepaald moment geen of niet aan de eisen van een be paald soort bedrijf voldoende bedrijf sterrein beschikbaar heeft. De ambtelijke werkgroep heeft inmid dels een‘eindverslag opgesteld en het college van burgemeester en wethou ders van Gouda heeft ingediend met de conclusies welke Staan vermeld in dit verslag. ■GOUDA/WADDINXVEEN Van de ■gemeente Gouda komt uit het gemeen- ■telijk informatiebulletin het bericht dat ■op grond van de uitkomsten van het ■regionaal-economisch onderzoek "jMidden-Holland en de actuele situatie met betrekking tot bedrijfsterreinen in de gemeenten Gouda en Waddinxveen, ■er in het najaar van 1980 oriënterende dat enkele tegenstanders van de inrich ting van een speelplek aan de Prinses MargriètstrSat hiermee wel küniféh in- GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-HoLland is nieuw in geschreven Schuur Engineering and Contracting "Seacon” Waddinxveen BV, Waddinxveen. Omschrijving be drijf: het uitoefenen van de agentuur- en commissiehandel en raparatie van machines, motoren, werktuigen en on derdelen. Maatschappelijk kapitaal: f 175.000,waarvan geplaatst/gesort 35.000,Directie: Scheepvaart- en Expertisebureau A. Schuur en Zoon BV te Reeuwijk. WADDINXVEEN De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen, die zich verbonden weet met het in een eindstadium gekomen land bouwproject in hét Bovenvoltaanse Torna en met een project in de sloppenwij ken van de Peruaanse hoofdstad Lima, gaat volgende maand weer met de collec tebus de straat op. Ter voorbereiding hiervan publiceert het Weekblad voor Waddinxveen in de komende weken wat achtergronden over het doel dat de Kerngroep daarbij voor ogen heeft. Kort tevoren hadden deze personen bij een inbraak in een RTV-zaak te Alphen enkele goederen ontvreemd. Bekend werd onder meer dat men had getracht in te breken té Wad dinxveen en Moerkapelle. DIEFSTAL/LNBRAAK De afgelopen week werden diverse inbraakjes en diefstallen gepleegd. Zo werd een ongewenst bezoek gebracht aan een kantine van de sportvereni ging WSE aan de W. de Rijkelaan. Ontvreemd werd snoepgoed. Vanuit een kelderbox aan de Nic. Beetslaan werden een workmate en een gereed schapskist ontvreemd. Op zaterdag 16 januari werd getracht in te breken in een woning aan de Prunusstraat. Men werd overlopen door een zoon des huizes en vluchtte overhaast. Ook werd ingebroken in een snackbar. Ontvreemd werd een hoeveelheid snoepgoed en rookarti kelen. Op zondag 17 januari werd een in braak in een vitrine aan de Bredero- laan gemeld. Ontvreemd werden on geveer 17 klokken met een totale ip- koopwaarde van ca. f. 2100,— Op woensdag 20 januari werd ge meld, dat was ingebroken bij een be drijf aan de Staringlaan. Via de ach terzijde was men het pand binnenge komen. Ontvreemd werd een bedrag aan geld, groot ca. f. 935,—. Op donderdag 21 januari werd ge tracht in te breken in een tweede snackbar en op zaterdag 23 janu ari vond een voltooide inbraak in deze gelegenheid plaats. Ontvreemd werd hierbij ongeveer f. 150,- aan kleingeld. Op vrijdag 22 januari werd tegen middernacht ingebroken in de radio- t.v. zaak van Heemskerk aan de Dorpstraat. De ruit werd ingegooid en vliegensvlug werd een kleuren TV en video-apparaat ontvreemd. Een onderzoek in deze is nog gaande. LEKGESTOKEN AUTOBANDEN De Waddinxveense rijkspolitie ont-' ving op zondag 24 januari 32 meldin gen van autobezitters, wier banden (één of meerdere) van hun auto’s waren lekgestoken. Deze walgelijke vernielingen vonden plaats in de Groensvoorde, Heggewinde, Berken- gaarde, Peuleyen, Papaverveld, Bil- derdijklaan, Nassaulaan en de van Nassau Dilleburgstraat. Er is voor en kele duizenden guldens vernield. Deze vernielingen vonden plaats om streeks 01.00 uur a 331.30 uur. Door de rijkspolitie is een buurtonderzoek ingesteld. De rijkspolitie is ook op zoek naar getuigen, die iets omtrent de vernielingen kunnen zeggen, dan wel op genoemd tijdstip verdachte personen heeft gesignaleerd. Tele foon politie: 3688 of 3076. AANRIJDINGEN Op maandag 18 januari om 10.00 uur vond een aanrijding plaats op de splitsing Mozartlaan-Chopinlaan tus sen 2 personenauto’s. De oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Aanzienlijke materiele schade was het gevolg. Persoonlijke ongelukken deden .zich niet voor. Op zaterdag 16 januari ging een per sonenauto in de slip op de rijksweg 12. De oorzaak was een vastgelopen versnellingsbak van een Ford Escort. De auto kwam op de oplopende vangrail te staan. De auto werd door takelbedrijf Hijkoop afgesleept en af gevoerd naar de sloop. Op dinsdag 19 januari omstreeks 16.30. uur vond op de Henegouwer- weg een kop-staart-aanrijding plaats waarbij 4 personenauto’s waren be trokken. Twee personenauto’s zijn door een takelwagen afgesleept. De achteropkomende 4e personenauto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. DE BEVOLKING De bevolking van Peru telt ongeveer 18 miljoen mensen. Wanneer ons land zo dun bevolkt was, waren er maar 1/2 miljoen Nederlanders. Meer dan 60 procent van de Peruanen is jonger dan 20 jaar. De verdeling van de bevolking over het land is zeer ongelijk. Ruim 6 miljoen mensen wonen alleen al in de hoofdstad Li ma. Ten oosten van de Andes, in het oerwoud-gebied, woont 10 procent van de bevolking. De hoge Andes is uiteraard nauwelijks bewoond, slechts in de dalen wonen arme indi aanse boeren. Het is duidelijk dat de droge kuststrook het dichtst bevojkt is. En nog steeds meer Peruanen trek ken van het platteland naar de steden langs de kust. De bevolking van Lima In de nacht van zondag 10 januari op maandag 11 januari werd getracht in te breken in de radio- en t.v-.- zaak van Heemskerk BV aan de Dorpstraat. Korte tijd later werd ont dekt, dat er was ingebroken in een fotozaak te Moordrecht. Omstreeks 05.00 uur in die nacht werden in samenwerking met de Ge.- mecntcpolitie te Alphen aan den Rijn 4 knapen te Boskoop aangehouden. Bovenstaande cijfers geven een enigszins ander beeld dan die waarover het col lege van Burgemeester en Wethouders spreekt in een op 24 december 1981 ge schreven en op 29 december 1981 verstuurde brief aan de bewoners aan de Prin ses Irenestraat, Prinses Margrietstraat en Prinses Marijkestraat: uitvoerde (daarbij gesteund door het ar restatieteam van het district Den Haag en materieel), een kleine hoeveelheid verdovende middelen, munitie en en kele handwapens aan. Op het dak van aantal werklozen steeg in de categorie het clubhuis vond de politie zeventien ongeschoolden met 43, zodat het aantal molotov-cocktails. ingesclirevenen nu 439 bedraagt. JEUGDIGEN 16 t/m 22 JAAR Van de 3009 werkloze mannen behoren er 532 tot de leeftijdsgroep 16 t/m 22 jaar (17,6%). Van de werkloze vrouwen behoren er 410 tot deze leeftijdskatego rie (33,1%). In aantal zijn er dus meer mannen dan vrouwen in de leeftijds groep 16 t/m 22 jaar werkloos. Vrouwen vinden binnen drie maanden eerder een baan dan mannen. Na drie maanden hebben zij blijkbaar meer moeite met deelname aan het arbeidsproces. VERWACHTINGEN De arbeidsmarkt blijft in beweging, al dus het GAB in Gouda. Een aantal jeugdigen vindt nog steeds’werk, wel licht ten koste van oudere werknemers. Waddinxveen Bewoners van de Prinses Irenestraat, Prinses Margrietstraat en Prinses Marijkes- Iraat hebben het gemeentebestuur jevraagd de 8.850,—, die een jaar 'geleden door de gemeenteraad op tafel werd gelegd voor het kunnen plaatsen van enkele speel- en klim attributen op het speelveld aan de Prinses Margrietstraat, wél voor dat doel te gaan gebruiken. Ze doen dat in een maandag verstuurde brief aan het college van Burgemeester en Wethouders. In het schrijven, vergezeld van handte keningenlijsten waaruit blijkt dat van de 101 bewoners 79 vóór een speelter- reintje zijn en 20 tegen (2 waren niet aanwezig), terwijl dé gemeente eerst onder 83 bewoners 61 voorstanders en 19 tegenstanders (3 waren niet aanwe zig) had geteld, dringt men aan op uit stel van behandeling van agendapunt 15 A-an de vanavond (woensdag) te houden gemeenteraadsvergadering. Dit punt krediet voor de inrich ting van een speelplek aan de Prinses Margrietstraat”. INSPRAAK Je bewonersvertegenwoordigers M. Joziasse en A. Blokland, beiden voor- itanders van de te maken speelplek, leggen in hun brief in het Weekblad roor Waddinxveen van vorige week oensdag te hebben gelezen dat in het kingssamenstelling in de naaste omge- _J - ;1is- de 3 verzoekers om voorzienin- in dit gebiedje geen activiteiten zouden te treffen zeker 19 bezwaarden NAMENS DE REFORMATORI SCHE POLITIEKE FEDERATIE (RPF) Kees Senneker WADDINXVEEN Vorige week in de nacht van woensdag op donderdag werd omstreeks tien minuten over twee door de Waddinxveense rijkspolitie op een strook grasveld nabij het Gouwe-aquaduct een personenauto met gedoofde lichten aange troffen. Bij onderzoek in de auto werd achter de bestuurders stoel een zwaar kaliber revolver aangetroffen. De revolver was geladen met scherpe patronen. In samenwerking met de gemeen tepolitie van Gouda en een speurhondgeleider werd in de bossa ges in de omgeving een troffen. Bij onderzoek bleek, dat deze aange houden persoon met 3 andere mannen een inbraak wilde plegen. De auto werd veiliggesteld en de revolver werd inbeslaggenomen. De aangehouden man had een ontzeg ging van de rijbevoegdheid en stond bekend als een zwaar crimineel. Hij werd nog gezocht door de gemeente politie te Vlissingen terzake gepleeg de diefstal en verduistering. Op vrijdag 15 januari werd een 15- jarige Waddinxvener bekeurd terzake overtreding van de wapenwet. Hij was in het bezit van een mes, welke in de zin van de Wapenwet als een dolkmes kon worden aangemerkt. Het mes is inbeslaggenomen. OVERTREDING JACHTWET Op zaterdag 16 januari werd een 38-jarige inwoner van Reeuwijk schietend met een jachtgeweer in het veld langs de IJsermanweg aange troffen. Hij bleek niet in het bezit van een vergunning te zijn. FIETSEN De afgelopen week werd bij de rijks politie vier keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Twee rijwielen werden teruggevonden en aan de res pectievelijke eigenaren terug gegeven. OVERTREDINGEN Gedurende de afgelopen week wer den diverse verkeersdeelnemers be keurd in verband met diverse gepleeg de verkeersovertredingen, zoals rijden dóór rood licht (7), fietsen op trot toirs (4), onjuist parkeren (4), ont breken verlichting (8), technische gebreken (3) en overige (3). DOORGEREDEN NA TANKEN Op zaterdag 16 januari werd door de bestuurder van een Alpha Romeo voor f. 60,— benzinp getankt bij het Shellstation langs de rijksweg 12. Zonder te betalen verdween de be stuurder, die een eind verderop in de richting Utrecht werd aangehouden door personeel van de Algemene Ver keersdienst van de Rijkspolitie. De bestuurder werd naar het politiebu reau aan de Mozartlaan overgebracht. Het was een 25-jarige inwoner van ’s Gravenhage die de benzinekosten alsnog heeft voldaan. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Zijn auto werd uit het verkeer genomen voor technisch onderzoek. De auto vertoonde diverse technische gebre ken. BRANDJE Op zondag 17 januari omstreeks 16.20 uur werd brand gemeld. Nabij de Wilhelminakade bleek een con tainer in brand te staan. De brand weer was spoedig ter plaatse en bin nen enkele minuten was men de brand meester. De oorzaak van de brand is onbekend. AUTO AANGETROFFEN Op donderdag 21 jnuari werd in de Dorpstraat een personenauto, merk. Fiat, met een ingeslagen tochtraam- pje aangetroffen. Bij onderzoek bleek, dat deze auto te Utrecht was ontvreemd. De auto is naar het po litiebureau overgebracht. ILLEGALE ZENDER Op zaterdag 23 januari omstreeks 15.15 uur werd door de rijkspolitie in samenwerking met Opsporings dienst van de P.T.T. een inval gedaan in een woning te Waddinxveen. Op dat moment zat een 23-jarige Wad- I dinxvener muziek uit te zenden op de FM-omroepband, frequentie 103 Mhz. De zendinrichting is inbeslag genomen. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. WINKELDIEFSTAL De afgelopen week werd drie keer een winkeldiefstal in De Spar aan de Passage geconstateerd. In totaal wer den hierbij 6 zeer jeugdige personen betrapt. In alle gevallen werden de daders overgebracht naar het politie bureau aan de Mozartlaan. Na ver hoor werden zij door hun ouders van het bureau gehaald. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden twee per sonen, een fietser en een automobi list, bekeurd terzake het rijden onder, invloed. Van beiden werden bloedproeven afgenomen. Een be stuurder werd een rijverbod opge legd. INBRAAK BEKEND De inbraak bij radio- en t.v.-zaak Heemskerk BV aan de Dorpstraat van dinsdag 3 november 1981 is bij de politie bekend geworden. Een vijf tal personen, afkomstig uit Utrecht en Arnhem, zijn in verband met el ders gepleegde inbraken in radio- en t.v.-zaken aangehouden. Bij het ver hoor heeft men Ook bekend de in braak te Waddinxveen te hebben gepleegd. Bij deze inbraak was video apparatuur buitgemaakt. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11