Iris Voor tien miljoen gulden aan bomen dreigt vernietiging Handtekeningenactie voor Russische joden TT ’n Prachtige, zeldzame combinatie van blazers Cylinders in Soos XIII Peter Faber Rondo Kwartet uit Brussel komt naar Waddinxveen Streekcommissie vergadert Bezorgd om opvang van zwakzinnigen Tweede man RPF spreekt in Boskoop I VI Voorofschewej z 1^ GROOTSE ANTIEKBEURS Florida Expositie Hal (Boskoop) vis 'I l VERKOPEN BEGINT MET GOED DRUKWERK I I I U. -^3 MET 45 ANTIQUAIRS ORG. ANTIEK EXPO - tel. 070 - 63 10 57. 1 f b s 27 .JANUAIW 1982 I f' i >1 i Vrij. 29 jan. 18-21 u. Za. 30 jan. 12-21 u. Zo. 31 jan. 11-18 u. i, - I o i 1 1 De Cylinders tige, maar zelden voorkomende combinatie van blazers. O wijl de andere twee singles het ook aardig deden. WADDINXVEEN - De acteur Peter Faber komt met' zijn soloprogramma ‘Wonderen’ naar Waddinxveen, waar hij zal optreden in het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar op zater dagavond 20 februari om kwart over acht. Peter Faber is bekend van het Werk theater en films zoals Max Havelaar van Multatuli en Dr. Vlimmen in de gelijknamige productie. VEEN, 32 -5427 EER. 62 >4084 IIS. kade 6 -20621 I ?6, De bezetting van de Cylinders is Jolan- da Markus (zang), Vincent Verbeek (gitaar), Rene Demets (gitaar), Ruud Nagel (bas), Kees Ronday (piano en orgel) en Menze Koopman (drums). De aanvang is 20.00 uur. De toegangs prijs is 3 gulden voor leden en 6 gulden voor niet-leden. ‘Hollandse Iris’, een kruising van Iris' xiphium, I. tingitana en andere soor ten. Let er bij aankoop op dat de kleur van de bloem al te zien is. Wie namelijk te rauwe Irissen koopt loopt de kans dat deze in de huiskamer niet zo gauw uit komen. Naast de bekende blauwe Ideaal, de lichtblauwe Wedgewood en de don kerblauwe Professor Blaauw zijn er ook gele en witte rassen zoals White Excelsior en de gele Golden Harvest. Knut Erwin, Ideaal, Anglica en Ger- manica zijn de laatste jaren veelge vraagde Irissen. Vele jaren was de Iris die behoort tot de lisachtigen, de enige blauw bloem die in de winter te koop was. Door de steeds verdergaande ‘know-how’ van de kweker breidt het sortiment snij- bloemen zich echter steeds meer uit en is de Iris niet meer de enige blauwe winterbloeier. Hij heeft zijn populariteit echter goed weten te behouden. Juist in de sombe re wintertijd geven Irissen kleur in huis en kantoor. Niet voor niets noemen de Amerika nen deze fraai gevormde bloem met hun vaak felle kleuren Poor Man’s Orchid, de orchidee van de armen. De als snijbloem gebruikte Iris heet de Ook voor dagverblijven is een wacht lijst van veertig mensen. Huize Willens in Gouda is de enige opvangmogelijk heid in de regio. Er is plaats voor veertig mensen, maar dit is al teveel. len. Gemeentelijke aangelegenheden vallen niet onder de taken van de streekcommissie. Verder staat de nota inspraak in de ruimtelijke ordening op de agenda. In november jl. hebben de streekcom- missies met leden van Provinciale Sta ten over deze nota van gedachten ge wisseld. In de nota wordt de inspraak bij streekplannen geregeld. Maar de streekcommissie zou graag zien dat zij ook bij andere plannen, die nauw sa menhangen met het streekplan, in spraak kan organiseren. Op 18 febru ari zullen Provinciale Staten zich wel licht over de nota definitief gaan uit spreken. De streekcommissie zal bespreken of het wenselijk is om zich nog tot Provinciale Staten te wenden. Het werk is geschreven in het moderne idioom van die tijd met verrassende harmonieën en soms grillig wisselende ritmen, maar lag niettemin zeer goed in het gehoor. Het kreeg een overtuigende vertolking, waarin eens te meer het voortreffelijké samenspel waar al op ge wezen is, goed tot haar recht kwam. Met het eerste kwartet van Rossini, op 12-jarige leeftijd geschreven, werd het concert besloten. Dit oorspronkelijk voor strijkkwartet (met bas in plaats van cello) geschreven stuk, werd nog tijdens Rossini’s leven, maar niet door hem zelf, bewerkt voor de bezetting waarin het donderdag werd uitgevoerd. Het ensemble gaf een akkurate, maar ook speelse vertolking, die op hartverwar mende wijze de avond besloot. TOEGIFT Het publiek was zeer onder de indruk van het concert en dankte de musici, met een staande ovatie. Het dwong op die wijze een toegift af: een gedeelte uit het adagio van de aan Mozart toege schreven Cassazione. DEN H AAG/BOSKOOP - Het jaar 1982 dreigt voor de Nederlandse boomkwe kerij een somber jaar te worden. Door sterke bezuinigingen van de Rijksover heid, die doorwerken naar provincies en gemeenten, wordt een groot aantal reeds geplande beplantingsprojecten vertraagd of in beperkte vorm uitgevoerd. Het voor deze projecten bestemde groen, dat nu drie en vier jaar is opgekweekt, wordt niet afgenomen. Dit betekent dat volgens gegevens van de Nederlandse Bond van Boomkwekers voor 10 miljoen gulden aan boomkwekerijproducten zal moeten worden vernietigd. 200 arbeidsplaatsen Vernietiging van dit. niet afgenomen bos- en haagplantsoen betekent niet alleen een groot verlies voor het milieu. De Nederlandse Bond van Boomkwekers verwacht bovendien dat' de overheidsbezuinigingen op de groenvoorziening tevens inhouden dat een aantal boomkwekerijen zal moe ten inkrimpen of zelfs sluiten. Men re kent in dat geval reeds in 1982 met een verlies van circa 200 arbeidsplaatsen. De nu bedreigde bos- en haagplant- soenkwekerijen liggen in twee econo misch toch al zwakke gebieden van Nederland, namelijk west Brabant en noord-oost Groningen. WADDINXVEEN/BOSKOOP Vrij dag 29 januari zal drs. A. H. D. Wage- naar uit Zutphen een spreekbeurt ver vullen in Boskoop. De heer Wagenaar is doctorandus in de politicologie en lid van de Tweede Kamer voor de Refor matorische Politieke Federatie (RPF). de joodse cultuur wordt bedreigd en het antisemitisme herleeft. Om hiertegen te protesteren is een handtekeningenactie gestart, ook in Nederland. Het ‘Solidariteitscomité voor de joden in de Sowjetunie’ en de ‘Stichting tot steun aan joden in Ara bische en Oosteuropese landen’ wil len, samen met soortgelijke organisa ties in Europa, in het voorjaar van 1982 een miljoen handtekeningen aan bieden aan de commissie mensenrech ten van het Europees Parlement. President Breznjev zal een petitie wor den aangeboden waarin een beroep wordt gedaan op het verdrag van Hel sinki. Rusland heeft dat verdrag mede- ondertekend. Vier concrete punten in de petitier 1. Geef diegenen - mannen, vrouwen en kinderen die al jarenlang trachten Concrete projecten In de petitie aan Gedeputeerde Staten noemt de Nederlandse Bond van Boomkwekers een aantal projecten met name. Een spoedige toekenning van de subsidie door rijk en/of pro vincie zou bij een aantal van deze pro jecten betekenen dat er alsnog geplant kan gaan worden. De genoemde projecten liggen in ge meenten Leidschendam, Leiden, Zoe- terwoude, Zoetermeer, Nootdorp, Pijnacker, Delft, Ridderkerk, Wad dinxveen en Boskoop en in de Hoekse Waard en in Rijnmond. Petitie Een delegatie van de Nederlandse Bond van Boomkwekers heeft woens dag 20 januari een petitie overhandigd aan de Gedeputeerde voor Recreatie, Natuur- en Landschapszorg van de Provincie Zuid-Holland, drs. J. Borg man. De Bond vraagt Gedeputeerde Staten er bij de regering op aan te dringen tenminste de bestaande plannen voor groenaanplant uit te voeren. De Ne derlandse Bond van Boomkwekers vraagt Gedeputeerde Staten tevens te bewerkstelligen dat de bij de Provincie binnengekomen subsidieaanvragen voor beplantingsprojecten met spoed worden goedgekeurd en waar vertra ging op gemeentelijk niveau optreedt, te willen bemiddelen. Allen op deze wijze kan naar het oor deel van de Nederlandse Bond van Boomkwekers worden voorkomen dat er voor miljoenen guldens aan onver vangbaar groen verloren gaat en er ernstige schade wordt toegebracht aan het milieu. Het concert werd geopen met de Cassa zione van Mozart. Een symfonisch op gebouwd werk, waarin de pittige aan pak van het menuet en de verfijnde be nadering van het adagio in het bijzon der opvielen. Aan het begin van het ge deelte na de pauze deelde Guy van Waas mee dat het werk waarschijnlijk ten onrechte aan Mozart werd toege schreven. Het genoegen dat eraan be leefd was verminderde daardoor echter niet.De Petite Suite van René Barbier, speciaal voor het Rondo Kwartet in de zestiger jaren van deze eeuw gecompo neerd, was geprogrammeerd als hom mage aan deze in december 1981 over- 1 leden komponist. De leden van het kwartet zijn allen ver bonden aan het Nouvel Orchestre Symphonique van het Belgisch Radio en Televisie en spelen dus ook buiten hun optreden als solist regelmatig sa men. Dat zoiets voordelen biedt was tij dens het concert in Waddinxveen dui delijk te merken. Het samenspel was ideaal met betrekking tot de klankver houdingen en de onderlinge betrokken heid van de musici leidde tot een spel met prachtige nuances. Vaak werden korte herhalingspassages met een iets verminderd volume gespeeld, maar dat dan in gelijke mate door alle leden van het ensemble. Ook werd een uitste kende balans gevonden tussen melodie- voering en begeleiding. De uiterst gedi sciplineerde en weloverwogen presen tatie van de uitgevoerde werken maakte grote indruk. WADDINXVEEN/GOUDA De op vang van zwakzinnigen in gezinsvervan gende tehuizen in Gouda en omgeving baart het Regionaal Overlegorgaan Zuid-Holland-Oost (ROZ) zorgen. Er is momenteel een wachtlijst van honder den mensen. Het nieuwe tehuis van Phi ladelphia dat in Gouda in aanbouw is, biedt soelaas voor 24 mensen. Ook voor Woerden en Waddinxveen staan pro jecten op stapel, maar deze spullen re spectievelijk in 1982 en 1984 uitgevoerd worden. De grond en de financiële mogelijkhe den ontbreken om deze bomen, het zgn. bos- en haagplantsoen, nog elders op de kwekerijen te bewaren. Boven dien zou er dan een product groeien dat niet economisch toepasbaar is. Milieu Bomen zijn van groot belang voor ons milieu. Ze hebben een matigende in vloed op temperatuur en wind, ze re duceren de luchtverontreiniging door het opvangen van stof en het binden van chemische verontreinigingen èn ze produceren veel zuurstof. Deze vergadering wordt gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "De Loods”, Zijde 11, Boskoop. Aan vang van de vergadering, die voor een ieder vrij toegankelijk is, is 20.00 uur. Ook de aard van het bedrijf moet in het drukwerk goed tot uiting komen. Zoals u ziet hangt de wereld nog steeds van drukwerk aan elkaar. Drukkerij Taat bv heeft de kwaliteiten in huis om een goed stuk drukwerk af te leveren, of het nu zwart-wit of vierkleurenwerk is. Een van de specialisaties van Drukkerij Taat bv is het vervaardigen van catalogi voor de W boomkwekerij. Offset, boekdruk, tekstverwerking, studio Zijde Re-ierskoop de groenaanleg in de Randstad en de daaromheen liggende groeikernen te worden bespoedigd. de Sowjetunie te verlaten, het recht naar Israël te vertrekken en zich te herenigen met hun familie. 2. Stop het onder druk zetten en straf fen van joden, die de wens hebben geuit naar Israël te emigreren en zich met hun familie en hun volk in eigen land te herenigen. 3. Laat alle joodse gevangenen vrij die naar werkkampen, gevangenissen en verbanningsoorden gestuurd zijn, uit sluitend en alleen omdat zij de wens geuit hebben naar Israël te willen ver trekken. 4. Stop het dreigen en intimideren van hen die hebreeuws doceren of stude ren. Stop het verstoren van joodse studie-bijeenkomsten en stel joden in staat hun eigen cultuur en religie te handhaven en te ontwikkelen. BOSKOOP - Aanstaande zaterdag 30 januari geeft de Amsterdamse zes- mansformatie ‘De Cylinders’ een op treden in sociëteit Soos XII op de Ga lerij. De Cylinders maken stevige me lodieuze popmuziek en rock en roll, en hebben bekendheid gekregen via radio en televisie (Vara’s Popkrant) en hun drie singles: I wanna get married, We must pay en Freddy Mercury. De eerste werd in 1980 een kleine zomer hit en schiep hoge verwachtingen om trent de hitpotentie van de groep, ter- WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond werd in de raadzaal van het gemeentehuis de draad van de serie kamermuziekconcerten weer opgepakt door het Rondo Kwartet uit Brussel, dat in het kader van het Nederlands Belgisch Cultureel Accoord het derde concert in de serie verzorgde. Het kwartet bestaat uit Mare Grauwels, fluit; Guy van Waas, klarinet; Claude Maury, hoorn en Hugues Kesteman, fagot. Een prach- Grootste opdrachtgever De overheid is de grootste opdrachtge ver van de sector bos- en haagplant soen. Het is nu de overheid zelf die dit deel van de bedrijfstak in ernstige moeilijkheden brengt. De bezuinigingen van de overheid zijn in strijd met de op tal van plaatsen ge ventileerde beleidsvoornemens. Zo dient naar het oordeel van de regering Eerste keer Het is voor de eerste keer dat de Ne derlandse boomkwekers zo duidelijk de alarmklok luiden. Met een produc tiewaarde van 450 miljoen gulden, waarvan voor 250 miljoen gulden wordt geëxporteerd, levert deze be drijfstak een zeer positieve bijdrage aan de Nederlandse betalingsbalans. Een bijdrage met een hoge toegevoeg de waarde, want de boomkwekerij im porteert erg weinig en gebruikt nauwe- lijk grondstoffen en energie. Reserveringskosten 2,50 p.p. met een max. van 10, Dit is een gedeelte uit de agenda’s die wij hebben, wilt U meer gegevens, dan kunt U bellen of even langskomen. VVV Boskoop, Rozenlaan 9, Boskoop tel: 01727-4644. Openingstijden 09.00 uur tot 12.00 uur 13.30 uur tot 17.00 uur zaterdag 09.00 uur tot 12.00 uur. REGIO - Op woensdag 3 februari a.s. vergadert de streekcommissie voor Gouda en omgeving in De Zalm, Markt 34 in Gouda om 20.00 uur. Op deze openbare vergadering zal de streekcommissie onder andere aan dacht besteden aan de signalen uit de streek. Een ieder die iets opmerkt in de streek waarvoor aandacht besteed zou moeten worden kan dit verwoorden. De streekcommissie kan dit signaal eventueel onder de aandacht brengen van de streekbevolking door b.v. een informatieavond te organiseren. Ook kan zij het signaal doorspelen aan het provinciaal bestuur, als deze bij de besluitvorming is betrokken. Een signaal zal wel iets te maken moe ten hebben met ruimtelijke ordening en het moet op regionaal niveau spe- Hij zal spreken tijdens een openbare vergadering die georganiseerd wordt door deRPF-afdeling Waddinxveen in samenwerking met de RPF-regio "Rijnstreek”. lOSKOOP/WADDINXVEEN - In Boskoopse en Waddinxveense kerken is dezer dagen een actie gaande voor I Russische joden. Het gaat hierbij om de actie ‘1 miljoen handtekeningen T> •rrir/’hn inripn' In pnn nontol Gedeputeerde drs. J. Borgman neemt de petitie in ontvangst die hem wordt aangeboden door C.G. van Gelderen (tweede van links, vice-voorzitter van de Nederlandse Bond van Boomkwekers. Persoonlijke communicatie met de cliënt is de meest directe manier van verkopen. In veel gevallen is de persoonlijke benadering niet altijd mogelijk en bent u aangewezen op andere communicatiemiddelen^ Een belangrijke vorm van communicatie is het drukwerk zoals een folder, een catalogus, mailing. Kwaliteit speelt i hierin een grote rol; het drukwerk moet een visitekaartje van het bedrijf zijn Inlichtingen over drukwerk bij: dJlriyjlklk<@(rl]jJ isSXatè Voorofscheweg 15, 2771 MA Boskoop Telefoon 01727-6240* Amsterdam, Carré: Robert Long en Leen Jongewaard. 2, 4, 6, 9, 11, 12 en 13 febr. Prijzen: 27,50, 25,—15,—en 10,— King Lear. 16 febr. t/m 21 febr. Prijzen: 22,50, 17,50, 12,50 en Chez Nous. Travestie show. 24 febr. t/m 28 febr. Prijzen: f 37,50 ƒ27,50, 20,-en 15,-. Angelo Branduari 23 febr. Rotterdam, Ahoy: Int. Boksgala. 1 febr. Prijzen: 100,—, 75,50,en 35,—. Indoor Motorsportgala. 5 t/m 7 febr. Prijzen: ƒ20,—, 15,en 10, 'STo L*ght Orchestra. 10 febr. Prijzen: 35,30,—, 25,— en Int. Indoor Trekker-Trek wedstrijden. 13 febr. Prijzen 17,50 volw. 10,— voor jeugd t/m 12 jaar en 65 Mini-voetbalshow. 4 febr., 4 maart en 1 april. Luxor: Madam, mmv. Conny Stuart. 2 febr. t/m 28 febr. niet op maandag. Hofpleintheater: Vrolijk Pasen, mmv. Kitty Jansen. 26 jan. t/m 31 jan. 2 febr. t/m 7 febr 9 febr. t/m 14 febr. Prijzen: 25,50, 22,50 en 17,50. Den Haag, Ned. Congresgebouw: Amerika Amerika. 12 febr. t/m 14 febr. 16 febr. t/m 21 febr. 23 febr. t/m 28 febr. Prijzen: f 30,—, 25,—, 20,—, f 15,—. Angelo Brandoardy. 22 febr. Leiden, Schouwburg: Kinderen voor een mindere God. 13 febr. Circus Knie. Volkstheater. 16 en 17 febr. Tranen met tuiten. Sito en Marijke Hoving. 26 febr. Dag pap, ik ben je dochter. 26 febr. t/m 28 febr. Prijzen 22,50 en ƒ18,50. Boskoop Bonsai-show. Den Ham 22. 5 febr. t/m 8 febr. Russische joden. Het gaat hierbij voor Russische joden’. In een aantal kerken bestond al gelegenheid een handtekening op een daarvoor be stemde lijst te plaatsen. Andere ker ken zullen volgen en ook in de open bare bibliotheek van Boskoop liggen lijsten ter ondertekening gereed. De actie heeft grote steun gekregen uit vele geledingen van de samenleving, zoals vakbonden, onderwijsbonden en fcolitieke partijen. Tevens hebben alle Kerken zich achter het doel gesteld. "Voor joden in de Sowjetunie is de situ atie de laatste jaren sterk verslechterd. Er worden minder uitreisvisa ver trekt, het aantal processen neemt toe, i ALLE BONT IS DIEHENLEEO! ÓÓK NEÖ. PELSOIEREN iW, o o o n

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13