WADDINXVEEN GEMEENTE NIEUW REHORST-CONTRACT ZEER ZEKER AANVAARDBAAR poppen Bejaarden maakten Studiedag met 400 mensen College van B. en W. tot raad: Informatie avond Willem v. Oranjeschool Fjpj i BESTUURSZAKEN P ONDERWIJSZAKEN WELZIJNSZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN S VERGADERINGEN 7 BEVOLKINGS BOEKHOUDING v BELASTINGEN SPREEKUREN ÏB HINDERWET VERGUNNINGEN gj VOLKSGEZONDHEID BOUWVERGUNNINGEN "ïi* I Waddinxveen" is een wekelijks in het Weekblad adresPostbus 400, 2740 A K Waddinxveen. I Lai voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- "Gemeente J makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- ■411 f w y WEEKBLAD V OOR WADD1NXVEEN WOENSDAG 27 J ANUARI 1982 4. 5. I l d. Op een rij zitten de inleiders sociale 1. 2. 3. 6. 7. 8. Commissie Onderwijszaken Woensdag 3 februari 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA er bijvoorbeeld in de poppen helemaal zelf te maken: van het gezichtje tot en met de kleding. Dat schrijven B. en W. in hun voorstel aan de vanavond (woensdag) vergade rende gemeenteraad om akkoord te gaan met de gewijzigde overeenkomst tot aankoop van gronden aan de Kerkweg-Oost van Beheermaatschap pij Rehorst BV, Op voorstel van het college heeft de - raad op 9 september 1981 besloten tot de aankoop van gronden en opstallen, gelegen aan de Kerkweg-Oost te Wad dinxveen van Beheermaatschappij Re horst B.V., zulks voor de prijs van ƒ1.133.000,— excl. B.T.W. Uit met (een vertegnw'oordiging van) het col lege van Gedeputeerde Staten gevoerd overleg is ons gebleken, dat dit raadsbe sluit niet de goedkeuring van Gedepu teerde Staten zal kunnen verkrijgen. Gedeputeerde Staten met name de aan- -fifes. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 24 novem ber 1981 3. Vaststelling van het "bedrag per leerling” voor het gewoon Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 3 februari 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Verslag van de vergadering van 6 januari 1982. 2. Het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. reconstructie bomenbestand Pr. Beatrixlaan 2e.fase. 3. Wijzigen/aanpassen kruispunt Chopinlaan/Beethovenlaan. 4. Herbestratingsprogramma 1982. 5. Nader ingekomen stukken. 6. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg mei de secretaris van de commissie. schappij Rehorst aan de gemeente zal worden vergoed. Uit het met Gedeputeerde Staten ge voerd overleg is de gemeente gebleken, dat een nieuwe overeenkomst, waarin voormelde wijzigingen zijn aangebrach- t,redelijkerwijs op korte termijn op goedkeuring van Gedeputeerde Staten zal kunnen rekenen. Een dergelijke nieuwe overeenkomst is inmiddels, on der het gebruikelijke voorbehoud van o.a. instemming van de raad, gesloten. ”Het blijkt dat het bedrag van f 333.000,wegens lagere aankoopko- sten, ons inziens redelijk goed verdeeld, ten goede komt aan de drie betrokke nen t.w. de woningbouwvereniging, Be heermaatschappij Rehorst en de ge meente. De nieuwe exploitatie- gegevens zullen ter kennis van Gedepu teerde Staten worden gebracht onder andere r.-v.m. de aan dit college ter goedkeuring voorgelegde 3e herziening van het bestemmingsplan Brugcen- trum, waarin uiteraard nog de oor spronkelijke exploitatie-resultaten zijn vermeld”, aldus het college. - voorstel tot herziening i.v.m. K.B. 20 okt. 80. Wijk Zuidplas: a. werkstructuur; b. ontsluitingsstructuur; i. ii t_i c. L d. gewijzigde uitgangspunten i.v. e •- De ouderen zijn bijzonder ingenomen met de stimulerende aanwezigheid van Tweede herziening van het bestemmingsplan ’’Noordkade langs de Gouwe” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dd. 16 september 1981 nr. B 23926 tot goedkeuring van de bij besluit van de ge meenteraad dd. 25 juni 1980 vastgestelde tweede herziening van het bestemmingsplan "Noordkade langs de Gouwe” onherroepe lijk is geworden. Genoemde herziening ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Be stuurzaken en Ruimtelijke Ordening voor een ieder ter inzage. Waddinxveen,27 januari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN De protestants- christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan zal maandagavond 1 februari om acht uur in de school een avond houden om ouders te informeren over de gang van zaken op school en in het bijzonder in de eerste klas. Aan de orde zullen o.a. komen; de klas- severdeling, de leesvoorwaardentoets, de in de le klas te gebruiken methoden en materialen, het werk van de school commissie enz. Voor het stellen van Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: laan de Zuidhollandse Vereniging "Het Groene Kruis”, p/a Peu- leyen 3 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van een wijkgebouw aan de Stationsstraat 12 aan de heer A. M. Heemskerk, Zuidkad.e 200 te Waddinxveen, voor hetplaatsen van een hobbykas; aan de heer R. Kerkhoven, Bosboom Toussaintsingel 4 te Wad dinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer B. Hofman,Noordeinde 11 te Waddinxveen, voor het wijzigen van de raamindeling in de rechter zijgevel van een woon huis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. ‘rprf&rr WADDINXVEEN Ongeveer 400 mensen hebben zaterdag de in de Ont- moetingskerk aan de Groensvoorde ge houden studiedag over geestelijke en sociale verdediging bijgewoond. Deze dag was georganiseerd door een plaat selijke werkgroep en werd gevuld met een aantal prominente sprekers. Onder de aanwezigen bevonden zich ook raad sleden. Zij hoorden dat geweldloosheid te maken heeft met moed en actie en niet met lafheid. Geweldloze verdedi ging werd beïvloeden van mensen ge noemd, al is daar veel training en orga nisatie voor nodig. Gesteld werd dat er •98 manieren van geweldloze actie zijn. Hoorzitting Ontwerp-plan en programma sociaal-culturele aktiviteiten. Op dinsdag 16 februari 1982 zal de Planningsgroep sociaal-cul turele aktiviteiten om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoor zitting beleggen over het Ontwerp-plan en programma voor so ciaal-culturele aktiviteiten. Deze hoorzitting is voor iedere belangstellende inwoner van deze gemeente toegankelijk. In het plan worden voor de periode 1982-1985 de grote lijnen van het beleid ten aanzien van sociaal-culturele aktiviteiten uiteen gezet; het programma geeft aan welke van die aktiviteiten in 1982 gesubsidieerd zullen worden. Vanaf heden kan ieder die daar belangstelling voor heeft een exemplaar van het Ontwerp-plan en programma afalen bij het gemeentehuis en bij de bibliotheek aan de Juliana van Stolberg- laan. grondwaarde voor de winkels waar over de canon wordt berekend wordt verlaagd van 300.000, naar 180.000,—; cm de regeling m.b.t. de betaling van rente over de koopsom door de ge meente wordt gewijzigd; i.p.v. ren tebetaling vanaf 1 september 1981 zal thans eerst door de gemeente rente dienen te worden vergoed vanaf 14 dagen na de datum van goedkeuring van het raadsbesluit door Gedeputeerde Staten i.v.m. de plaatsgevonden brand zijn enkele wijzigingen aangebracht in artikel 7 handelende over het risico van het verkochte tot de datum van het notarieel transport. De verzeke- ringspenningen wegens de reeds af gebrande panden zullen thans niet - zoals oorspronkelijk was overeenge komen - aan de gemeente worden overgedragen. Hier staat, echter te genover dat indien de gemeente on verhoopt voor de afgebrande pan den B.T.W. verschuldigd zal zijn, deze B.T.W. door Beheermaat- Verleende vergunning aan J. C. C. Boekhorst Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben bij be sluit van 19 januari 1982 een hinderwetvergunning verleend voor: een melkveehouderij; varkenshouderij annex -fokkerij tevens een kaasbereiding gelegen aan de Tweede Bloksweg 40 te Waddinx veen. Verzoeker is de heer J. C. C. Boekhorst. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage tijdens kantooruren van 8.30 uur tot 12.15 uur en ’s maandagsavonds van 19.00 uur tot 22.00 uur tot en met 27 februari 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. Op de studiedag ontbrak de tijd om diep in te gaan op de praktische moge lijkheden van geestelijke en sociale verdediging. Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 2 februari 1982, aanvang 16.30 uur in hel gemeentehuis. AGENDA Vaststelling verslag dd. 15 december 1981. Mededelingen en ingekomen stukken. Gebruiksvoorschriften diverse bestemmingsplannen; WADDINXVEEN Elke maandag middag komen er in het Anne Frank- centrum een twintigtal bejaarden bij el kaar óm aan handwerken en aan hande narbeid te doen. De ouderen zijn er trots op recent ook poppen te hebben gemaakt. Dit gebeurde onder leiding van de dames C. Gee-Veldhoen en P. Rootert-van Tol. Noodlokalen Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum Door het bestuur van de Samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum zullen een vijftal noodlokalen moeten worden gereali seerd in 1982 en volgende jaren bij het schoolgebouw aan de Sniepweg in verband met toename van het aantal leerlingen. Medewerking is toegezegd. Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening Hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende Onder de aandacht: wanneer u een hond krijgt of koopt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën. Bezwaarschriften Hondenbelasting Met de dagtekening 30 november 1981 zijn aan de houders van honden in deze gemeente de aanslagen hondenbelasting 1981 opgelegd. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen wijzen ten over vloede de aangeslagenen erop dat bezwaren tegen de opgelegde aanslagen, binnen twee maanden na dagtekening daarvan, bij hen moeten zijn ingediend. Bezwaren die te laat worden ingediend kunnen niet in behande ling worden genomen. Ten aanzien van de aanslag hondenbelasting 1981 betekent dit dat de eventuele bezwaren tegen de aanslagen uiterlijk 30 januari 1982 ingediend moeten zijn. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12 uu;. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Inenting kinderen geboren in 1973 Op woensdag 3 februari a.s. bestaat in het Groene Kruisgebouw aan de Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur, gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor de kin deren geboren in 1973 in de maanden januari t/m juni. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende DTP-inenting op woensdag 10 februari 1982. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. WADDINXVEEN "Het spreekt voor zich dat ons college de thans gesloten (gewijzigde) overeenkomst voor de gemeente zeer zeker aan vaardbaar acht. Ten aanzien van de belangrijk verlaagde aankoopprijs' willen w'ij benadrukken dat deze prijs na onderhandelingen is bereikt in een situatie, waarin er voor Beheermaatschappij Rehorst nauwelijks een andere mogelijkheid restte. De thans gesloten nieuwe overeenkomst dient naar ons oordeel dan ook in dat licht te worden beoordeeld.” koopprijs belangrijk te hoog gelet op de huidige prijzen voor onroerend goed. In verband hiermede hebben B. en W. na der overleg gevoerd met Beheermaat schappij Rehorst. Resultaat van dit overleg is dat - gelet op de ontstane si tuatie - met Beheermaatschappij Re horst overeenstemming is bereikt over een wijziging van de in augutus 1981 aangegane overeenkomst. De belan grijkste wijzigingen zijn de volgende: a. de aankoopprijs wordt verlaagd van f 1133.000 naar f 800.000— b. de erfpachtcanon van de t.b.v. de te bouwen winkels uit te geven grond wordt */2/0 verhoogd en derhalve ge bracht van 9% op 9'/2% (exclusief administratiekosten), terwijl de Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven Elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. Loop der bevolking in 1981 Waddinxveen: 21.911 inwoners In 1981 is de Waddinxveense bevolking sfechts met 119 inwo ners toegenomen, waardoor het aantal inwoners per 1 januari 1982 21.911 bedroeg. Deze groei van een 72% bleef achter bij de verwachtingen voor 1981, die waren geraamd op een inwoner aantal van 21.990. Ondanks het gereedkomen van 179 woningen werd het jaar 1981 afgesloten met een vertrek-overschot van 88 inwoners. Tegenover het vertrek van 862 inwoners stond n.l. slechts een vestiging van 774 nieuwe inwoners. De groei van het inwoner-aantal is alleen het gevolg van de na tuurlijke aanwas” door de geboorte van 311 nieuwe wereldbur gers, waar tegenover!04 personen kwamen te overlijden. Het geboortecijfer beweegt zich nog steeds in een dalende lijn: er werden 142 kinderen per 10.000 inwoners geboren; in het voor gaande jaar nog 161 per 10.000 inwoners. Veel Waddinxveners verwisselden van woning binnen de gemeen te. Hun aantal bedroeg 1.439. Er werden 114 huwelijken voltrokken. Het aantal echtscheidingen dat in 1981 werd ingeschreven bedroeg 24 en overtrof daarmede dat van de voorgaande jaren. gedeeltelijke onthouding goedkeuring door Ged. Staten .m. exploitatie-opzet; brief Ged. Staten i.v.m. contingentering; f. diversen. Te herhalen voorbereidingsbesluiten: a. Vondelwijk; b. Bomenwijk; c. Verlengde Abr. Kroesweg. Procedure-overzicht bestemmingsplannen per 1 jan. ’82. Wat verder ter tafel komt. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering.Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. lager onderwijs 1982, alsmede van het bedrag der vergoeding vooradmininistratiekosfen aan de bijzondere scholen. 4. Jaarverslag 1980/1981 van de Schoolbegeleidingsdienst "Mid- den-Holland en Rijnstreek". 5. De voortgang in: - het overleg m.b.t. de instelling van medezeggenschapsraden voor de openbare scholen - het overleg met de bijzondere scholen over diverse aange legenheden; - de verbouw en uitbreiding van enkele scholen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. De hobbyclub Anne Frank is dus wel meer dan een gezelschap dat louter en alleen aan handwerken'zou doen. Om te laten zien hoe pleierig de ouderen elke maandagmiddag in het Anne Frank-centrum bezig zijn en ook uit waardering voor het werk van de Wad; dinxveense dames Geel en Rooien Aanvraag tijdelijke bouwvergunning J. Meijndert De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met in gang van donderdag 28 januari 1982 gedurende 14.dagen ter ge meentesecretarie, Raadhuisplein 1, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt: de aanvraag om afgifte van een bouwvergunning van de heer J. Meijndert, Chrysentenweg 12 te Bleiswijk. voor het plaatsen van een woonkeet aan de Abr. Kroesweg nr.60. De woonkeet is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan "Plan in Hoofdzaak West, le herzie ning": de woonkeet zal fungeren als tweede bedrijfswoning bij één tuinbouwbedrijf, hetgeen niet zonder meer toelaatbaar is. Gelet op de tijdelijke behoefte aan deze woonkeet binnen het nieuwe, nog in ontwikkeling zijnde tuinbouwgebied, hebben bur gemeester en wethouders het voornemen om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van ten hoogste vier jaren vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het geldend bestemmingsplan, zulks teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen met een instand- houdingstermijn van eveneens ten hoogste vier jaren. Gedurende de termijn van terinzagelegging zijn rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden bevoegd om tegen het yerlenen van deze vrijstelling schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuis plein 1 te Waddinxveen. Waddinxveen, 27 januari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Op een rij zitten de inleiders van de studiedag over geestelijke en sociale verdediging, waaronder Martin Luther King's voormalig medewerker HKlinefelter. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) ze I 7 - - \v 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3